AKKERTJES Raad Anna Paulowna Raadsvergadering op Dinsdag aanstaande Schagen Zoo'n Kiespijn Cinema De Haan Vrijdag 10 December 1937 Tweede blad Gistermiddag kwam de Raad van lAnna Paulowna in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van burgemees ter G. J. Lovink. De notulen worden onveranderd vastge steld. Door den dienst der Zuiderzeewerken is per brief medegedeeld, dat uitzicht bestaat op verlichting van het splitsingspunt van Rijksweg 10a naar Breezand en Anna Pau lowna. Het bestuur van de schoolvereeniging „De Vreeze des Heeren is het beginsel der We- i tenschap", vraagt gelden voor het aanbren gen van losse binnenramen in de sponningen der buitenramen. Als motief wordt opgege ten, dat de ramen aan de Oostzijde zeer tochten, zoodat het onmogelijk is de tempe ratuur op peil te houden. Het is al eens voorgekomen, dat twee klassen naar huis moesten worden gestuurd. De kosten wor den begroot op f 85.Aan den minister van Binnenlandsche Zaken is verzocht dit be drag beschikbaar te willen stellen, deelt Voorzitter mede. Beide mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. Van het Gemeentebestuur van Beusichem 3s een verzoek ingekomen om adhaesie te I willen betuigen aan een door den Raad dier gemeente gericht adres aan de Tweede Ka- mer der Staten Generaal betreffende het leiden van paarden achter rijwielen. In dit adres wordt verzocht het bepaalde Ibij art. 22 van de motor- en rijwielwet waar- i in het o.m. verboden is met een rijwiel hin der te veroorzaken, niet op het leiden van paarden per rijwiel van toepassing te doen zijn. Het college van B. en W. is van oordeel, <3at dit wel gevaarlijk is, zoodat men geen adhaesie zal betuigen. Een bekeuring is hier nog niet voorgekomen. De heer Cornelissen betoogt, dat zulks voor verschillende menschen zeer lastig is. Spr. zou gaarne zien dat de bepaling bui ten de bebouwde kom soepel wordt toege past. Voorzitter is het met den heer Cornelis- ien niet eens. De heer Cornelissen, dat een verbod voor al voor den Westpolder buitengewoon lastig zou zijn. Conform het besluit van B. en W. Ingekomen is de begrooting van den Keu ringsdienst voor Waren in het gebied Alk maar over 1938, zoomede een ex. van de ba lans en verlies- en winstrekening over 1936. Voor kennisgeving aangenomen. Van Z.Exc. den Minister van Sociale Za ken is d.d. 29 October j.1. bericht ontvangen betreffende de verdeeling van het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds. In dit schrijven wordt medegedeeld, dat I elke gemeente, welke aan de inzameling heeft deelgenomen, 25 van het ingezamel de geld wordt uitgekeerd. Het overschieten- I de zal naar verhouding worden verdeeld. De Uitkeering mag alleen aan spaarders geschie den. De secretaris, de heer C. Keijzer deelt me de, dat de collecte ongeveer f 181.35 heeft ppgebracht en dat er 45 spaarders zijn. Mevr. Borst vraagt of er zich al spaarders hebben aangemeld, die eigenlijk geen kwar tje kunnen missen. De Voorzitter deelt' mee, dat er zoo iemand nog niet geweest is, wat hem verwondert.. Medegedeeld wordt dan dat aan gemeente gemiddeld f263.zal worden uitgekeerd. Medegedeeld wordt, dat de levering van benoodigdheden in het handwerken na ge houden aanbesteding is opgedragen aan J. Vermeulen te Hoogcveen. De heer Hooimeijer vraagt of het noodza kelijk was om het buiten de gemeente te gunnen. De Voorzitter acht het van niet zoo erg groot belang. Bovendien was deze inschrij-' ,ving bijna 50 lager dan in de gemeente. Doorgaans worden dergelijke dingen wel in de gemeente gehouden. De heer Hooimeijer vindt het een te ver- oordeelen standpunt. Zoodoende moet de middenstander concurreeren tegen grossiers en fabrikanten. Dus dan zou U die 50 meer betaald heb ben, vraagt de Voorzitter? Ja, antwoordt de heer Hooimeijer. De heer Op 't Veld deelt mede, dat er in de gemeente maar 1 persoon heeit inge schreven, zoodat er dus niet veel animo blijkt te bestaan. Na eenige discussie wordt de mededeeling froor kennisgeving aangenomen. Van Z.E. den Minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen, betreffende verlenging en verhooging van den brandstoffenbijslag aan werkloozon. De periode is verlengd tot 16 April en de extra toeslag geldt tot* 12 f Maart. Mevr. Borst vraagt of het ook niet moge lijk is aan de armlastigen een toeslag te geven. Nee, antwoordt Voorzitter, dat is niet mo gelijk. Van den heer J. van Zandwijk is een ver zoek ingekomen om ontheffing van zijn aan slag in schoolgeld. Toegestaan. Van den heer T. C. Til is bovendien een I .verzoek binnengekomen, om een bijdrage in het vervoer naar school van zijn dochtertje. Het verzoek wordt toegestaan. Aan de orde is vervolgens de benoeming Van leden van het Armbestuur wegens pe riodieke aftreding van C. D. Rezelman en J. v. Stinriaan. Beide aftredende leden wor den herkozen. Burgerlijk Armbestuur vraagt hooger subsidie. Van het Burgerliik Armbestuur is een Verzoek ingekomen om verhooging van sub sidie. Er wordt een verhooging van f2000 gevraagd. Het totaal der subsidie wordt dan f39.975. Het verzoek wordt ingewilligd. In verband hiermede en met verschillende andere za ken wordt een suppletoire begrooting 1937 vastgesteld. Komt in behandeling een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met den keuringskring Barsingerhorn voor het ge bruik maken van de Verwerkingsinrich ting te Schagen. Voorzitter deelt mede, dat tegen een vast bedrag van f 200 tot nu toe ook al het vlecsch daar werd vernietigd. Volgens de nieuwe overeenkomst zou dit f* 290 wor den. De heer Kuiken: Ze lijken daar wel al leen te kunnen opslaan. Voorstel aangenomen. Subsidie aan de B.VJ*. De afdeeling Anna Paulowna van den Bijz. Vrijw. Landstorm verzoekt een sub sidie van f 25.nu het Rijk de subsidie met 30 pet. verlaagd heeft. B. en W. hebben besloten dit verzoek in te willigen. De heer Dekker zegt zich hierover te ver wonderen. De gemeente geeft aan geen en kele vereeniging van eenig cultureel belang subsidie en nu wordt een vereeniging zon der cultureel belang klakkeloos subsidie verleend. Spr. zal z'n stem niet aan de in williging van het verzoek geven. De Voorzitter antwoordt, dat het hier een vereeniging tot steun van het gezag be treft. De heer Dekker vindt dat het wettig ge zag dien steun niet noodig heeft. De B.V.L. moet zichzelf maar bedruipen. Het prae-advies van B. en W. wordt met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Vaststelling begrooting 1938. Geen der leden wcnscht over de begroo ting 1938 algemeene beschouwingen te hou den. De behandeling punt voor punt neemt dan een aanvang. De heer Kloosterman maakt er bij den post „jaarwedde Secretaris" aanmerking op, dat de gemeente-secretaris tevens secretaris is van het polderbestuur. Spr. acht dit niet in overeenstemming met het gemeentebe lang. Vroeger is dit toegestaan, zegt de Voorzitter. De heer Dekker sluit zich met den heer Kuiken aan bij, de .meening van den heer Kloosterman. De heer v. d. Berg vraagt of er destijds doorslaggevende motieven waren om die functies te vereenigen. Neen, zegt de Voorzitter, dat niet, maar er waren geen tegenstrijdige belangen. De heer Kloosterman wenscht dat de heer Keijzer het secretariaat van den pol der zal neerleggen. De zaak wordt na eenige discussie aan B. en W. overgelaten. De heer Kuiken: Het zal den secretaris in zijn salaris schelen. Ja, antwoordt de Voorzitter, 1100 gulden. Bij den post „kosten ontwerpen uitbrei dingsplan" zegt de heer Kuiken, dat we het wel zonder uitbreidingsplan kunnen stellen. Spr. vindt dat opzichter Hoep best in staat is, eventueele werkzaamheden op dat gebied te verrichten. Er wordt toch immers niet zöo veel gebouwd. De Voorzitter: De meerderheid van den Raad is van oordeel dat het wel noodig is. De Gemeenteraad zal op Dinsdag den 14 December 1937, des namiddags te kwart over zeven bijeenkomen^ Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken en adressen: Brief van den Heer J. Schoorl houdende ontslag name als lid van den Raad. Ged. Staten, vaststelling gemeente- en bed rij f srek e n i ngen 1935. Ged. Staten, goedkeuring wijziging heffing Lig- en kadegeld. Ged. Staten, goed keuring wijziging verordening straatbolas- ting. Rapport controle administratie Eicr- veiling en Grondbedrijf. Rapport controle administratie Lich(bedrijven. Verslag Licht- bedrijven over 1936. Notulen vergadering Commissie van Uitvoering Vleescbkeurings dienst. Proces-verbaal kasopname Gemeente ontvanger. Verzoek Centrale Esperanto Pro paganda Commissie betreffende beschikbaar stelling van leslokalen enz. Bestuur Won ine bouwveroeniging „Schagen", verslag 1936 met verzoek om bijdrage van het verlies ad f 833.75. Verzoek van den heer J. Baas om ontslag als onderwijzer der U.L.O. school met ingang van 1 Januari 193S. Adres van H. van Weelde betreffende standplaats marktstalletje. Adres kleine kooplieden, om vaststelling van een steunregeling. Brieven van de Commissie van Uitvoering van den VIeeschkeuringsdienst betreffende vaststel ling gemeenschannelijke regeling en over eenkomst. aansluiting gemeenten bij den destructor. 2. Benoeming Comimissien. 3. Voorstel tot wijziging van het ambtena ren- en werk 1 i ed en reglemen t. 4. Vaststelling verordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbe lasting. 5. Voorstel tot het sluiten van een kas- geldleening voor 1938. 6. Voorstel inzake renteverlaging bestaan de geldleeningen. 7. Vaststelling begrootingswijziging dienst 1937. 8. Vaststelling vergoeding art. 101 der L.O. wet 1920 over 1935. 9. Reclame's straatbelasting en belasting op honden. 10. Vaststelling suppletoir kohier belas ting op de honden. Er is in Breezand b.v. toch wel veel ge bouwd en het is zaak klaar te zijn, op het gunstige oogenblik. De heer KuKiken blijft er bij, dat het niet noodig is zulke „dure menschen" voor het uitbreidingsplan te hebben. Hoep is er best toe in sta#), voorkomende karweitjes uit te voeren. De Voorzitter: Maar een uitbreidingsplan is er toch voor, dat er geen huis gebouwd wordt op een plaats, waar de gemeente b.v. een straat wil hebben. De post is trouwens al lang vastgesteld. De heer Dekker protesteert tegen den post „kosten politie wachtlokaal" te Van Ewijcksluis). Hij zou die bouwval liever willen afbreken en er geen f 42.50 meer aan willen besteden. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. dit ook al overlegd hebben, maar nog niet wisten wat te doen. De heer Dekker maakt van zijn ziens wijze een voorstel. De heer Cornelissen deelt mee, dat het oorspronkelijk gesticht is als1 brandweer gebouwtje, vervolgens tijdens den arbeid aan de Zuiderzeewerken ingericht is /ils politiewachtlokaal en nu nergens meer voor dient. Het voorstel tot afbraak wordt aangeno men. Bij den post „politiecursus Schagen" vraagt de heer Kuiken of de politie nooit uitgestu deerd raakt. Is zoo'n cursus wel noodig? De Voorzitter vindt de cursus wel nut tig, vooral tegenwoordig (verkeer, rechts kennis enz.) De menschen moeten tlblijven Een der leden geeft den heer Kuiken het advies zelf een cursus mee te maken. De heer Kuiken: Dan wordt het nóg duurder! (Gelach). De heer Dekker meent bij den post „kos ten luchtbeschermingsdienst", dat de kos ten voor gasmaskers a f 200 door het Rijk worden betaald. Volgens de wijziging in de ontwerp-begrooting betaalt de gemeente het. De wet schrijft voor het personeel van den luchtbeschermingsdienst een aantal gasmaskers van maximum V2 P?t. voor en deze kosten worden door het Rijk betaald. Wij zouden er dus 30 mogen hebben. De Voorzitter: We weten zelf nog niet, wat er precies noodig is. We zullen er nog wel nader van hooren. Bij den post „Aanschaffing en onderhoud leermiddelen scholen" merkt de heer Hooi meijer op, dat er op School II met een groot tekort aan leermiddelen en verouderde me thoden wordt gewerkt. De Secretaris licht toe, dat men over de methode in verbinding is getreden met den inspecteur, van wien het antwoord nog moet komen. Bij de begrooting ondenvijs wordt op voor stel van den heer Hooimeijer besloten de gemeentelijke vergoeding per leerling van f 10.93 te brengen op f 11.55. De heer Dekker zou bij derf post „Subsidie Burgerlijk Armbestuur" graag zien, dat B. en W. er bij de betrokken instanties op aandrongen een extra-toeslag voor brandstof in de wintermaanden aan de armlastigen te geven. De Voorzitter zegt toe, dat zulks zal ge beuren, al verwacht spr. er niet veel heil van. Bij den post „Rente en provisie kasgeld' wordt nog voorgesteld een kasgeldleening aan te gaan van f 100.000 tegen een rente van maximum 1Vt Conform besloten. Bij de inkomsten wordt het aantal opcen ten hoofdsom gemeentefondsbelasting vast gesteld op 75. Aan het Rijk wordt als bijdrage een be drag gevraagd van ruim f 19000. De begrooting wordt vervolgens in_inkom sten en uitgaven vastgesteld op f295705.21. Na rondvraag volgt sluiting. Verzoek van de Centrale Espe ranto Propaganda-Commissie in zake beschikbaarstelling van les lokalen enz. Naar aanleiding van dit verzoek stellen B. en W. voor, de Commissie te berichten, dat: 1. De gemeente bereids leslokalen be schikbaar stelt. 2. Alhier personen geves tigd zijn, die bevoegd zijn les in Esperanto te geven. 3. Alhier cursussen voor volwasse nen worden gegeven, welke desverlangd door scholieren kunnen worden gevolgd. 4. Waar dit wordt gevraagd, steeds medewer king wordt verleend, doch dat het organi- seeren van Esperanto cursussen van ge meentewege vooralsnog niet noodzakelijk wordt geacht. Alle woningen van de Woning- bouwvereeniging Schagenbe zet. Verslag van de Wonmgbouwrereeniging Schagen, met verzoek om een bijdrage ad f 833.75 wegens verlies op de exploitatie van de uitsluitend met gemeentesteun gebouwde woningen. B. en W. stellen voor het over het exploitatiejaar 1936 geleden verlies op bovenvermelde woningen ad f 833.75 voor rekening der gemeente te komen. Het doet het College genoegen te kunnen mededeelen, dat thans, na de hutirverlaging, al te woningen we der zijn bezet Adres van H. van Weelde betref fende standplaats marktstalletje Naar aanleiding van dit adres hebben B, en W. het advies ingewonnen van den Marktmeester. Deze is van oordeel, dat de passage langs het trottoir voor het perceel van adressant niet belemmerd wordt door de aldaar ge plaatste stal. Het betreft hier één koopman met een stille stal, een koopman waarmede de Marktmeester nooit last heeft en die goed betaalt. Het publiek kan gemakkelijk om het uit te schreeuwen.... Natuurlijk kan alleen de tandarts Uw zieke kies beter maken. Maar 's nachts, als de J)ijn door de warmte van Uw bed hoe anger hoe heftiger wordt, of als Ge door Uw werk niet naar hem toe kunt gaant Neem dan één of twee van die onmiddellijk werkende "AKKERTJES", die U van Uw f)ijn verlossen. Ze nemen de zenuwprikke- ing weg, die de oorzaak van Uw lijden is. Heb dus steeds een buisje "AKKERTJES" bij de hand. In ontelbare gevallen zullen ze U en Uw huisgenooten onschatbare diensten bewijzen. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle pijnstillende werking bij allerlei aandoeningen als Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Lenden pijn, Rneumatische pijnen, Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid, Migraine en „Kater". Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept1 van Apotheker Dumont AKKER-CACHETS langs of onder de kap van de stal door. Tot heden heeft de Marktmeester daaromtrent nimmer klachten gehad. Tegen het beurte lings plaatsen van de stalletjes langs de Hoog- en Laagzijde van de Gedempte Gracht heeft hij geen bezwaar, wel tegen een ver bod voor de bewuste plaats. Verplaatsing naar de Laan acht hij niet gewenseht aan gezien de plaats aldaar te veel is' blootge steld aan den wind en daardoor te koud is. Aangezien de kooplieden gaarne een vaste standplaats hebben kunnen B. en W. zich niet voreenigen met het beurtelings plaat sen langs Hoog- en Laagzijde, in verband waarmede zij voorstellen, mede gelet op het advies van den Marktmeester, op het verzoek afwijzend te beschikken. Adres van de kleine kooplieden om vaststelling van een steunre geling. Naar aanleiding van dit adres declen B. en W. mede, dat dit ten onrechte tot den Raad is gericht, aangezien het armwezen uitsluitend behoort tot de taak van B. en W. en hieromtrent geen hooger beroep bij den Raad bestaat. Zij zijn echter wel bereid een uiteenzet ting te geven. Een bepaalde regeling te treffen ten aanzien van de categorie van personen die het adres hebben ondertee kend, is niet wel mogelijk, elk geval zal op zich zelf nauwkeuring moeten worden on derzocht en beoordeeld. Ondanks den ongunstigen toestand der ge- meentefinanciën wordt steeds steun ver- leund, daar waar de noodzaak daartoe blijkt. Hoe ongaarne ook, moet het het College van het hart, dat onder de onderteekenaars van het adres personen voorkomen, die uit hoof de van hun levensgedrag voor steun niet in aanmerking komen, en die door dronken schap, het bezoeken van café's, bals en ver makelijkheden, beroep op de liefdadigheid verbeuren. B. en W. stellen voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen. Vaststelling verordening op de heffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting. Bij Koninklijk Besluit van 27 Februari 1937 is de heffing van opcenten op de hoofd som der gemeenfefondsbclasting goedge keurd tot 1 Mei 1938. In verband hiermede stellen B. en W. voor een nieuwo verorde ning vast te stellen. Voorstel inzake renteverlaging van bestaande geldleeningen. Met de Maatschappij voor Gcmeentecrediet te Amsterdam, de Nutsspaarbank te Alk maar en de Nutsspaarbank te Kampen zijn een aantal leeningen gesloten. Door B. en W. is getracht voor deze lee ningen een lagere rente te bedingen. De rente van al deze leeningen kan worden ver laagd tot 3V2per jaar, met ingang van verschillende data in 1938. Naar hun meening is een rente van SV2% thans billijk te achten, zoodat zij voorstellen, de aanbiedingen te aanvaarden. De vergoeding, die voor rentewijziging aan de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet moet worden hetaald kan over de dienst jaren 1938 tot en met 1942 worden verdeeld, elk jaar voor 1/5 gedeelte, welke wijze van ver deeling ook wordt toegepast voor de vergoe ding betaald voor de ren te wijziging van de geldleeningen tot. stand gekomen bij raads besluit van 23 Juli 1937. CORRESPONDENTIE. Een onzer abonné's heeft een drachtig stamboekpaard gekocht. Dit paard blijkt ech ter niet drachtig te zijn, dekbewijs is aan wezig! Antwoord: Dit is zonder twijfel een koop vernietigend gebrek. U kunt öf het paard teruggeven óf schadevergoeding eiscken, Uit onze Omgeving SCHOORL KEGELINOSPEL EEN GROOT SUCCES GEBLEKEN. Er zijn ongeveer achtduizend werpkaarten uitgegeven. - Win- keiiers tevreden. Terwijl buiten een gure wind de straten schoonveegde, verzamelde zich in de tooneel- zaal van „De Rustende Jagr" een enthou siaste menigte, om op dezen slotavond van de winkelweek haar hart nog eens op te halen aan het kegelinospel, waarmee de winkeliers hier zoo'n buitengewoon suc ces hebben gehad. Om de ingezetenen aan te moedigen, zooveel mogelijk hun inkoopen te doen in eigen gemeente, werden nl. door een 54-tal winkeliers aan de koopers bonnen uit gereikt, waarvoor werpkaarten konden wor den verkregen, dfe het recht gaven deel te nemen aan de kegelinowedstrijdcn, die in verschillende deelen van de gemeente wer den gehouden. De koopers kregen dus de kans nog een extraatje te vermeesteren door hun vaardig heid in het omwerpen der kegeltjes. Deze attractie heeft haar doel niet gemist, er schijnen een acht duizend werpkaarten te zijn uitgegeven. Alle werpavonden werden feestavonden en het slot was overweldigend. De winkeliers zijn tevreden en het verkre gen succes moedigt zeer zeker aan tot her haling. Burgerlijke Stand (1 November- 6 December 1937). Geboren: Pieter Johannes, zoon van Simon Timmer en Margaretha Catharina Stamj Willy Adriana, dochter van Willem Johan nes Mantel en Antje Hoogvorst; Joanna Syl- via Hcnriette, dochter van Johannes de Har- tog en Alide Gerarde van Schagen; Antho- nius Theodorus, zoon van Anthonius Schou ten en Alida Petronella Schouten; Petrus Dirk, zoon van Dirk Jacobus Kager en Mar garetha Stoop; Maria Adina, dochter van Pieter Krom en Marie Roozendaal; Klaas, zoon van Cornelis Leeuwenkamp en Guurtje IJfs; Fekke, zoon van Jacob Bootsma on Lina Jeensma; Alida Maria, dochter van Johannes Cornelis Hopman en Catharina Dirkson. Gehuwd: Jan Kramer, 20 Jaren, veehouder en Elisabeth Schoorl, 18 jaren, zonder be roep, beiden wonende te Schoorl. Overleden: Trijntje Heneweer, 79 jaren, zonder beroep, wonende te Schoorl, weduwe van Wiebe van der Molen. 8 December 1937: Overleden: Hendrik De nijs, 74 jaren, zonder beroep, wonende te Schoorl, echtgenoot van Aaltje Wagner. BERGEN Monteur G.E.B. De heer I. Min is aangesteld tot tijdelijk monteur bij het Gem. Electriciteitsbedrijf. Liefhebbers genoeg. Voor' de betrekking van gemeentewerk man hebben zich 105 gegadigden aange meld. St. Vincentiusvereseniging. Zondag a.s. zal het 12V2 jaar geleden zijn, dat de St. Vinccntiusvereeniging in deze gemeente werd opgericht. Het bestuur heeft gemeend dezen dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Na de H. Mis van half acht zal in het gebouw St. Jan een feestelijke vergadering worden gehou den. W1ERINGEN „Sherlock Holmes". Een U.F.A. film met Hans Albers en Heinz Rühmann in de hoofdrollen. Wie zou al niet een kleur van opwinding krijgen, als hij zich voor den geest haalt de spannende avonturen, die de detective Sherlock Holmes beleeft en die zoo meester lijk zijn naverteld door zijn onafscheidelij- ken vriend dr. Watson (Conan Doyle). De U.F.A. heeft ervoor gezorgd, dat bios coop liefhebsters en liefhebbers den beroem den Engelschen speurder in levende lijve te zien krijgen en zijn stem hooren zullen. Karl Hartl heeft er een lichte, spiritueelo film van gemaakt met Hans AlbePs als Sher lock Holmes en Heinz Rühmann als dr. Wat son. Het trilbeeld is even spannend als amu sant, omdat deze detective-comedie er een is vol variatie en realiteit. Men zou feitelijk deze film een gemoede lijke parodie kunnen noemen op de popu lariteit van de figuur van Sherlock Holmes; ook misschien wel een verheerlijking van den scheppende fantasie van Conan Doyle, die Sherlock Holmes en dr. Watson voor ons deed leven. Het duo Albers-Rühmann waarborgt goed doorvoeld spel, al wijken de typen dan ook wel beduidend af van die, welke wij allen kennen uit de boeken van Conan Doyle. Een mooie en amusante film van goede makelij! LANGENEUK NOORBSCHARWOUDE BURGERLIJKE STAND November 1937. Geboren: Cornelis Jacobus, zoon van Ar- noldus S. Henselmans en Anna M. Koot; Pie ter J. Visser en Anna van Duin; Dirk, zoon van Dirk Koorn en Jacomiina H. Buiteman. Overleden: Corne-lis Bruin, oud 58 jaren, echtgenoot van Aagje Heilig. Gehuwd: Geene. ZUPE Burgerlijke Stand. Ingeschreven van 3 tot en met 9 December 1937. Geboren en ondertrouw: Geene. Getrouwd: Wiegcr Veenstra, oud 27 Jaren, landarbeider, en Rinske van Dijk, oud 22 jaren, beiden wonende te Zijpe. Overleden: Johannes Gerardus Louter, oud 13 jaren, zoon van Johannes Maria Louter en Catharina Dekker. Bijz. Vrijwillige Landstorm krijgt een subsidie. Gemeentesecre taris mag volgens den heer Kloosterman geen secretaris zijn van het polderbestuur. De heer Kuiken vindt uitbreidings plan overbodige luxe. Po litiewachtlokaal te Ewijcksluis wordt afgebroken. School II werkt met tekort aan leermidde len en verouderde methodes.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5