Vreemde toestanden in Penssyivanié Plaatselijk Nieuws. Sfrijd zonder weerga om Nanking Ruwe Huid iPIIROI Ruwe Handen) r W,%V"" TDoos 30 cent. Huwe Lippen j gy Apoth. en Drogist Uit onze omgeving c, OUDE NIEDORP l j 'f VELD VOETBALVEREENIGING ROOD—WIT Donderdagavond j.1., hield de R.K. Voetr balver. Rood-Wit een ledenvergadering ten lokale van Brouwer alhier, o.l.v. voorzitter ,V er 1-aan. U/it het verslag van den Pennningmeester Jb. de Jong blijkt dat het kassaldo f 47,92 bedraagt. De loopende schulden bedragen I 116.32 Voorzitter wijst er nog op dat met De cember de land'huur moet worden betaald, terwijl bovendien het scheidsrechters depót moet worden aangevuld en de hoofdelijke omslag ook de aandacht verdient De jaarvergadering wordt bepaald in be- 4ïin Januari. De lijnen op het voetbalveld zullen voortaan worden verzorgd door den iheer Aris Groot alhier. Bosloten wordt de aandacht te wij don a an de samenstelling van een elftal-commissie. Besloten wordt zoo mogelijk nog een 2e elftal in te schrijven. Met Kerstmis-Nieuwjaar zal door do leden een bloemstuk worden gegeven aan de Kerk. Na diverse besprekingen wordt tenslotte 'de contributie bepaald op f 0.15 voor het Ie en Ile elftal; voor Jun. A op f 0.10 en voor Jun. B. op f 0.05. Ook wordt er een praatje gehouden over training. Zoo mogelijk zal een trainingsclub ■worden opgericht. Overeenkomstig het voorstel van het hé- stuur wordt tot bestuurslid gekozen een Zij- dewinder en wel A. Mooy. Na rijp overleg heeft de thans presidee- rende voorzifter besloten ontslag als Voor zitter (niet als bestuurslid) te nemen. Als voorzitter wordt dan gekozen de heer Mr. van Leeuwen. De aftredende voorzitter hoopt dat de ver- ecniging onder leiding van haar nieuwe voorzitter een glorietijdperk tegemoet moge gaan. Na nog eepige besprekingen volgt sluiting met de Chr. Groet. XVIERINGEN Hometrainer-wedstrijd. Gistermiddag hadden in Concordia home trainerwedstrijden plaats tusschen de Wie lerclubs „Wieringen" en „Leeuwarden". Te ruim drie uur opende namens hot be stuur van de Wieringer Wielerclub de beer P. de Graaf den wedstrijdmiddag, waarna de Voorzitter van de Leeuwarder club, de heer Lomberts enkele woorden sprak. Dadelijk daarna nemen de wedstrijden een aanvang. De uitslagen hiervan zijn: 500 meier. Ie serie. G. Venema 26.8. C. v. Wijngaarden 27.8. Rozema 28.2. 2e serie. W. Zoons 26.1. G. Uilkema 20.1. y. Wijngaarden 2S.2. 3e serie. Andricssen 22.2 B. Bok 27.5. Ver biest 28.2. Vierde serie: D. Klink 24.1 H. Meijer 25,2, G. Vrielink 26, 5de serie A. Brink 24.6, M. Iloep 282 Damphuis 29,2; 6de serie T. de Boer 24, M. Deykers 24,6 P. Kapi tein 24.8, 7de serie Kanon 22.8, P. Visser 23, N. Bakker 26. Sste serie T. Snoolstra (kamp Nederland) 21.9, Muntjewerf 25, Totaal Leeuwarden 273,1 sec.,Wieringen 286,2 sec. 1000 Meter: 1e serie: Venema 48.2, v. Wijngaarden 51.9; Rozema 56.3. 2c serie: W. Zoons 49.8, v. Wijngaarden 51.6, Uilke ma 52. 3e serie: Andriessen 43, Bok 46.1, J. Verbiest 51. 4e serie: Klink 44, Vrielink 48.9, H. Meijer 51- 5e serie: Brink 44.9, M. Hoep 50.2: Damphuis 532. 6e serie-. T. de Boer 44.2, Deijkers 45. Kapitein 50. 7e serie: Kanon 41.3, P. Visser 43, N. Bakker 462. 8c serie: Spoelstra 38.8, Muntjewerf 412. Totaal: Leeuwarden 503.64, Wieringen 531.9 sec. 3COO Meter. Ie serie: Rozema 2.45, Venema 2.46, v. Wijngaarden 2.482. 2e serie: Verbiest 2.30.8, W. Zoons 2.46.2, Uilkema 2.53. 3e serie: Bok 2.26, Verbiest 2.27.8, Andriessen 2.29. 4e serie: Klink 2.10.3, Meijer 2.26, Vrielink 2.38.5. 5e serie: Brink 2.16.4, Hoep 2.50.2, Damphuis 3.—. 6e serie: T. de Boer 2.19.4; Kapitein 2.25.2, Deijkers 226.5. 7e serie: Ka non 2.6.6, Bakker 2.20.4, Visser 2.35.6. 8e se rie: Spoelstra 2.10.8, Muntjewerf 2.18. To taal Leeuwarden 2726.3, Wieringen 27.29.7. Totale tijden samen Leeuwarden 2423 sec., Wieringen 2467,8. Zoodat Leeuwarden winnaar werd van iden wisselbeker. 3e persoonlijke prijzen werden gewonnen met totale tijden door: 1. D. Kanon 3.10.7; 2. T. Spoelstra 3.11.5; 3. D Klink 3.18.5. Eenige premies, beschikbaar gesteld door: Cees Omis, de slagers Rotgans, G. Pop pen, Rustenburg R. Blaauboer en bakkerij. „De Koornscboof" werden gewonnen door: D. Klink, J. Muntjewerf, P. Kapitein, N. Bakker, M. Deykers, Meijer en Verbiest. Het bestuur dankt de milde gevers. Na nog eenige slotwoorden van den beer P. de Graaf en den heer Lamiberts was de- 7.c sportieve middag ten einde. Wieringen heeft wel niet gewonnen, maar er werd schitterend en sportief gereden. Bij zonder goed reden de Leeuwarders, Andries sen, een 40-jarige. de 38-jarige Brink en de jonge Rozemia; maar ook de Wieringer Zoons reed goed. En dan Muntjewerf en Klink niet te vergeten. Renners komt a.s. Maandag, Woensdag en Vrijdag trainen voor den wedstrijden van Zondag. De jury van dezen wedstrijd bestond uit de hoeren: O. Ebbens en E. Schot, Leeuwar den, P. dc Graaf en N. Boersen, Wieringen. HARENKARSPEJ DIRKSHORN. Schaken. Rectificatie schaken vorige week. Partij R. MeinemaH. Rijs stond vermeld 01, moet zijn 10. Uitslag van partijen gespeeld voor de oude competitie: P. Veter—H. Rijs O—l Jn. BakkurnD. Ni erop 10 P. DamJb. Bakkurn 01 D. Niei'opP. Burger 10 W. Bakkurn—H. Rijs 1—0 Jn. Bakkurn—A. van Dijk 01 Nieuwe competitie: L. MeinemaR. Meinema 01 R. Meinema—J. Levendig 01 J. Levendig—W. Bakkurn 01 Jn. Bakkum—L. Meinema 10 L. Meinema—Jb. Bakkurn 0—1 ANNA PAULOWNA Damcompetitie „Het Noorden". In den belangrijken wedstrijd H.D.C. (Den Helder) en Excelsior (Anna Paulowna), ver loor H.D.C. II met de verrassende cijfers 146 van Excelsior I en won H.D.C. III met groote cijfers, 155, van Excelsior II. Eerste H.D.C. S. J. M. P. H. P. A. C. J. N. klasse: IIExcelsior I: HortH. Veenstra 02 Dik—K. D. Sas 0—2 KalkenJb. Pieterse 02 II. C. Groenemeijer-J. Jeninga 11 KraanL. Witte 02 J. ArendsA. Boer 11 BosmanD. Jansen 20 ThomasD. v. d. Wallen 02 BoumanJ. A. van Vliet 20 v. Brederode—F. Vlaming 0—2 6-14 Tweede klasse: H.D.C. III—Excelsior II. G. Mondeel—S. Sas 1—1 H. C. Fonteyn—J. Herder 20 C. LeibbraadP. Kooij 20 W. v. RavestijnA. Kruithof 20 T. M. Hellendoorn-L. J. Schouten 20 A. v. d. HoekM. Plagmeyer 02 A. J. José Sr.A. Molenaar 20 P. van VeenC. v. Helden 20 D. GrootA. Dragstra 11 RoerdompL. Pieterse 11 15—5 HEER-HUGOWAARD LEZING JAN P. STRÏ.TBOS. Morgenavond staat ons weer een mooie avond te wachten, dan komt de bekende hr. Jan P. Strijbos een lezing houden voor de „V.V.O." met als onderwerp: „Een jaar n at uu rleven." Men raadplege de advertentie van Zater dag j.1. Een nieuw distriot voor tandver zorging op de lagere scholen? In aansluiting op het reeds vermelde, be treffende de tandverzorging op de lagere scholen, in de vergadering vrfn Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, verzoekt men ons om mededeeling van het volgen de: Daar de tandverzorging ook onze volle sympathie bezit, voldoen wij gaarne aan dit verzoek. Om te komen tot tandverbzor- ging op de lagere scholen, zijn door bet hoofd der "O. L. school 2, alhier pogingen in het werkgesteld, om aansluiting te verkrijgen .bij het .district Wieringerwaard, wat niet meer mogelijk bleek. Daarna werd getracht deel uit te maken van het nog tc vormen district de Becrn- ster. Zekerheid van aansluiting kon ook daar niet worden gegeven, te meer daar genoemd district zich zou uitstrekken tot Amsterdam. Een en ander was aanleidng om de mo- gelijkheïd der vorming van een nieuw district, b.v, No. 3, te onderzoeken; dat district zou dan omvatten de openbare en bijzondere scholen der gemeenten Heerhu- gowaard, de Langendijker dorpen en St. Pancras, Hensbrock, Koedijk Schoorl War- menhuizen en eventueel andere gemeenten uit deze omgeving. Het ligt in de bedoeling in contact met deze gemeenten te komen door een circu laire en persoonlijk bezoek. Wanneer er voldoende belangstelling voor deze zaak (n.1. de tandverzorging op de scholen), bestaat, is Dr. de Vries uit Wie ringerwaard (de man die den stoot tot deze beweging heeft gegeven), gaarne bereid een uiteenzetting te geven van het doel der „Vereeniging voor tandverzorging" op een propaganda-avond te houden voor afgevaar digden uit de bovengenoemde gemeenten. Kerkverkiezing. Bij de Zondag alhier gehouden stemming voor 3 Notabelen der Ned. I-Ierv. Gemeente, werden gekozen de h'eeren P. Haster en K. Modder, terwijl in de vacature Jac. v. d. Busse, ontstaan door benoeming van dezon tot Kerkvoogd, werd gekozen de heer P. Ploeger. XV ARMENHUIZEN Bestuursvergadering van de Cen trale Veilingsvereeniging. Vergadering van het bestuur der C.V.V. Warmenhuizen en Omstreken. Voorzitter opent de vergadering en heet in het bijzon der welkom het nieuwe lid, den heer C. Mosch. De notulen worden onveranderd vastge steld. Ingekomen is een schrijven van de ver eeniging „Koophandel", waarin wordt mede gedeeld, dat in A-kwaliteit van de kool geen stip mag voorkomen. Hierna komt in behandeling de agenda voor de vergadering der Provinciale Com missie. Het voorstel van de marktvcreeniging St. Jozef te Medemblik, om de regeling voor de vroege aardappelen niet tc .doen eindigen op 15 Juli, maar te doen voortduren tot 1 Augustus, vond algemeeno instemming, al ontkende men niet dat hieraan ernstige be zwaren kleefden. De regeering zal dan ech ter alle aardappelen, die aangevoerd worden en doordraaien, over moeten nemen, of de Eigenheimers tot 1 Augustus uit de markt moeten houden. Algemeen was men van oordeel dat do heffing op den verbouw van aardappelen, welke de regeering van 30 tot 50 gulden per H.A. wil verhoogen, als een te zware last op den tuinbouw zal drukken. De vroege aardappel is een tuinbouwproduct en moet indien noodig, evenals alle andere tuinbouw producten, gesteund worden uit het Land- houwcrisisfonds. Wat de steun aan de late aardappelen betreft, daar heeft de tuinbouw practisch tochn iets aan, omdat er door De ouders wenschen voor hun hin deren geien onderwijs in moderne scholen, Het volk houdt vast aan de gewoonten der voorvaderen. In Lancaster, ten westen van Phila- delphia, in den staat Pennsylvanië (Vereen. Staten) wonen bijzondere menschen. Toen een moderne school gebouwd was en- ér dus ge legenheid was de kinderen behoor lijk onderwijs te geven in lichte lo kalen, -waar het een genot moet zijn om te leeren, weigerden de ou ders hun kinderen er heen te zen den. De kinderen hadden altijd on derwijs gehad in scholen, die maar één lokaal telden en waarom zou dat nu ineens moeten worden ver anderd? Er waren tien van zulke scholen in Lancaster „eenkamer- scholen" zou men ze kunnen noe men. Het was altijd zoo geweest en het moest zoo dan ook maar blij ven, aldus lezen wij in het V.blad. Baardmenscheiu Van nieuwe denkbeelden en nieuwe ge woonten moeten deze eigenaardige „baard- menschcn" niets hebben. Zij namen hun ge woonten over van hun voorvaderen, die driehonderd jaar geleden daar waren ko men wonen en met de landbouw den kost verdienden. Toen niemand nog aan een baard dacht, lieten zij hun haren groeien. Hun nageslacht doet het thans nog. Een baardeloos gezicht zou een revolutie bin- I nen hun rijen beteekenen. Het liefst moet ook het hoofdhaar zoo lang mogelijk wor den gedragen. Stetson-hoeden of andere mode-hoofddeksels zal men bij deze bewo ners tevergeefs zoeken. Alle mannen dragen ronde, zwarte hoeden, die ongeveer den vorm hebben van een Garibaldi-hoed, doch met een grootere rand. Men noemt ze er „Hollanders". Het is een spaarzaam volk. Voor de Amerikaansche vreemdelingen vormen deze menschen, die tot de gods dienstige secte der Mennonieten behooren en die destijds om hun godsdienstige opvattin gen uit hun vaderland in de Oude Wereld waren verdreven, een groote aantrekkings kracht. Men noemt ze daar „Hollanders1, hoewel de meestcn van Duitsche origine zijn, of uit Zwitserland en Elzas-Lotharin- gen komen. De bewoners van het Lancaster-district zijn zeer conservatief. Vrijwel geen enkele gewoonte hunner voorvaderen hebben zij verlaten. Spaarzaamheid is één van hun bijzondere karaktertrekken. Zij zijn vlijtig van aard, gastvrij en zeer godsdienstig. Aan dit alles zou het te danken zijn, zegt men, dat er in die streek nog nooit een misoogst heeft plaats gehad en dat er nog nimmer een natuurramp is geweest. Behalve op het land en in de stad Lancaster wonen zij in en rondom York, Lebanon en Reading in welke plaatsen driemaal per week markt wordt gehouden. Daar vindt men dan de door hen zelf verbouwde en zelf gemaakte produc ten uitgestald op de marktterreinen of in de markthuizen. Kleeding precies voorgeschreven. Alleen grijs, zwart of donker blauw zijn toegelaten. Niemand hunner zal het wagen, zich in een ander dan de voorgeschreven kleeding buitenshuis te begeven. De zwarte hoed en de rond de hals geknoopte groote zakdoek vormen de voornaamste attributen, die ook de kinderen reeds op jeugdigen leeftijd dra gen. Alle niannen dragen costuums van een zelfde bruinkleurige stof. Grijs, zwart of donkerblauw zijn de eenige kleuren, welke toegelaten zijn, wil men niet uit de gemeen schap van dit „eenvoudige volk" worden gestooten. Om den bol van den hoed bevindt zich een breede zwarte band. Manchetknoo- pen zijn er onbekend, ringen eveneens, hor logekettingen mogen door niemand hunner worden gedragen. Stond de tijd daar eeuwen stil? Er is nog verschil in gewoonten tusschen de zoogenaamde Oude Mennonieten en de Amish-secte. Bij de laatste, die niet zooveel leden telt, is het dragen en he>t gebruik van knoopen verboden. In de plaats daarvan be dienen zij zich van haken en oogen. Bretels en sokophouders zijn er eveneens een onge kende weelde. De vragen dragen lange, katoenen rokken, die rond het middel ingesnoerd worden. Hun schorten reiken tot aan den grond, zwarte katoenen sokken, hooge laarzen en witte kappen van neteldoek voltooien het toilet. Soms worden zonnehoeden gedragen, maar zelfs binnenshuis wordt er voor gezorgd, dat het hoofdhaar onder de neteldoeken kap verborgen blijft. Het jonge meisje draagt in den regel een blauw lint, waarmede zij haar hoed onder de kin vastknoopt. Vreemdelingen, die hier de merkwaardige gewoonten van de „baardmannen" de „Hol landers" of wel de „Hookers" (haken en oogen-gebruikers) komen zien, voelen zich in een ander wereld verplaatst. Het is of de tijd drie eeuwen heeft stil gestaan. de tuinbouwers weinig of geen late aard appelen ter denaturatie worden aangeboden. Bij het punt betreffende het doen vallen an de vroege aardappelen onder de gewone steunuitkeering, is men het eens dat de telers niet mogen worden gedupeerd door het feit dat voor dit product een afzonder lijke regeling wordt gemaakt. 'Omtrent de afzetregeling der goedgekeurde pootaardappelen is men van gedachte, dat deze regeling met den steun van de Groen ten- en Fruitcentrale, erg is meegevallen, doordat de telers hun aardapelen op tijd konden leveren. Bij de rondvraag wordt gewezen op een praam in de pompsloot, welke onder water ligt en waar men veel last van ondervindt. Ook wordt de wensch uitgesproken dat bij een tc groote aanvoer een gedeelte uit de markt zal worden genomen. Hierna sluiting. De veiling in November. Aan de veiling alhier, werd verhandeld in: Roodc kool 671900 kg. (529375); f^cle kool i00050 kg. (352950)Déénsche witte kool 147700 kg. (24S825)gewone witte kool 46400 kg. (347375); uien 60200 kg. (36675); peen 14250 kg. (8875); andijvie 35500 st. (111290); nep 75 kg. (425); groene kool 3000 kg. (--); bieten 1275 kg. (20375); aardappelen 5550 kg. (81275). De omzet bedroeg in November 1937 f 22.016,54 tegen f 20.554,71 in November 1936. Vergadering L.T.B. Dezer dagen vergaderde in het lokaal van den heer G. Mosch de L.T.B.. De voorzitter, de heer W. Dekker, opende met den Chr. Groet. Spr. herinnerde le leden aan het winterprogram van deze vereeni ging en spoorde tot trouw vergaderingbezock aan. Wat betreft de omzet aan onze veiling zeide spr., dat daar over het eerste kwartaal 1937 f113.000 minder ontvangen is dan in het eerste kwartaal 1936. De notulen werden zonder wijzigingen goedgekeurd. De voorzitter bracht verslag uit van de on langs te Oudkarspcl gehouden vergadering inzake den verbouw van goedgekeurde aard appelen. Hierna behandelde de heer C. Mosch, se cretaris van de vereeniging een gedeelte van de Pachtwet. In een volgende vergadering zal het res tant van de Pachtwet worden behandeld. De opbrengst van de Retraite-kool was van dien aard, dat ook in 1938 een tiental leden gratis een retraite mee kunnen maken. F.en tiental leden werd bij loting hiertoe aange wezen. Rondvraag. Door een der leden werd de keuring van B.K.Z. becritiseerd. Spr. hechtte aan deze keuring gccnerlei waarde. Door de contro leurs van B.K.Z. wordt op een eigenaar dige wijze gekeurd. Een paar stappen in de koolvelden en het is geschied. De voorzitter onderstreepte deze meening en gevoelt veel meer voor de keuring van den N.A.K. Hierna sluiting. ZIJPE OUDESLUIS. Jubileum Sociëteit Burgerkring. Zaterdagavond is in café Buisman een feestavond gehouden ter eere van het 50-ja- rig bestaan van de Sociëteit Burgerkring. Het is een avond geworden die in alle op zichten gesdaagd mag heeten. Wat er al niet ten beste is gegeven, het is teveel om op te noemen. Door den heer H. Slikker van Warmenhuizen, die als oud-lid zijn mede werking verleende, werden in een rede de eerste 25 jaar herdacht. Vermelden we ook als iets nieuws voor Oudesluis het fluiten van mej. T. Kistemaker met begeleiding van mej. Kostelijk. De dames verwierven een dankbaar applaus. Na dc pauze werden door den heer H. Jip- pes dc laatste 25 jaar herdacht in een rede waarin de verdiensten van diverse bestuurs leden en werkende leden werden herdacht. Verschillende nummers werden hierna nog gegeven, zoodat het al zeer laat was gewor den voordat de officieele avond was afge loopen. Met een woord van dank aan alle mede werkenden sloot de voorzitter, waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. CALLANTSOOG Mond. en klauwzeer. Het aantal mond- en klauwzeergevallen neemt nog steeds toe, zij het dan ook lang zaam. Het getal aangegeven gevallen is gestegen tot 70. Hiervan zijn intusschen thans 22 gevallen als genezen aangegeven. Werkloosheid. In de laatste 14 dagen is het aantal werk- loozen in deze gemeente enorm gestegen. Het aantal bedroeg op Zaterdag jl. 51. Distributie levensmiddelen. Nadat de distributie eenigen tijd is stop gezet, is zij heden weder hervat. Gedistri bueerd wordt gehakt in blik, onvermengde margarine en hak- en braadvet. Onderhandsche verkoop. Naar we vernemen is de boerderij „De Blokshoeve" onder deze gemeente, eigen dom van de Wed. Stammes, onderhandsch verkocht aan de Noordhollandsche Levens verzekering Mij., te Alkmaar. Bijslag werkloozenuitkeering. Naar we "vernemen, wordt overwogen om ook in deze gemeente over te gaan tot uit- kcering van een bijslag op de uitkeering uit de werkloozenkassen aan werklooze ar beiders. De bibliotheek. Het blijkt dat dc pas opgerichte biblio theek zeer zeker in een behoefte voorziet. Van de geboden gelegenheid voor het lezen van boeken wordt druk gebruik gemaakt. Nog onlangs heeft een inwoner uit de ge meente als blijk van sympathie, een twaalf tal boeken aan deze nuttige instelling ge schonken. KIPPEN GESTOLEN. Naar eerst thans bekend wordt zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag j.1. bij den veehouder P. Voorthuys aan 't Wad vier kippen gestolen, van welke er drie wa ren gemerkt. De diefstal is aangegeven bij majoor Holema. VECHTENDE WERKLOOZEN. Eenige weken geleden had de werklooze v. L.. op een aan hem gestelde vraag, aan de autoriteiten mededeelingen gedaan omtrent de inkomsten van zijn mede-stempelaar W. v. d. B. Zaterdagmorgen kregen deze twee werk- loozen hierover oneenigheid, welke zoo hoog liep, dat v. L. den ander een klap in het gelaat toediende. De slag kwam zoo aan, dat v. d. B. zich bij den dokter moest laten verbinden, daar linkeroog en neus gekneusd waren. De politie stelt een onderzoek in. Japan zal Peiping als hoofdstad herstellen ALKMAAR. 11 Dcc. Op de heden gehouden botermarkt wa ren de prijzen voor. grooth. 8077 Ij ct., en kleinhandel 75—72V2 ct. Handel goed. Kipeieren (groothandel) f 4.255.50, Eend eieren f 3.60. Handel matig. ALKMAAR. 11 Dec. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 165.000 kipeieren: 5658 Kg. 5.25—5.40, 58—60 Kg. 5.40—5.55. 60—62 Kg. 5.45—5.65, 6204 Kg. 5.60—5.80, 6S-66 Kg. 5.656, kleine eieren 4.255.20, per 100 &t. WARMENHUIZEN. 11 Dec. Roode kool 1.80—4 40, gele kool 1—1.50, Dcensche witle kool 0.80—1.60. drielingen 6.90, uien 88.90, grove uien 8.808.70, peen 2.70. blauwe aardappelen 2.60, eigenheimers 2.50—2.70, andijvie 0.701. Aanvoer: 83400 Kg. roode kool 23900 Kg. gele kool, 22100 Kg. D. witte kool, 5975 Kg. uien. 2075 Kg. peen, 1300 Kg. aardanpelen, 3025 st. andijvie. MEDEMBLIK. 11 Dec. Gele kool 1—1.10, bloemkool 7—8.30, 2e srt 4.10—5, uien 3.95i.05, grove 4.20, drielingen 3.25. AMERIKA TREKT TROEPEN UIT CHINA NIET TERUG. Reuter meldt uit Tokio, dat bloe dige gevehten om het bezit van Nanking voortduren. De Japansche correspondenten noemen den strijd zonder weerga in de geschiedenis. De Japansche troepen hebben op wanhopige wijze geprobeerd, hun positie te verbeteren en de sterke stellingen der Chineezen bij het mausoleum van Soen Yat Sen op den Purperberg te veroveren. De Japansche troepen, die gistermiddag poogden de Zuiderpoort van Nanking te veroveren, zijn er tegen den avond in ge slaagd het geheele Zuideleijk deel van de vestingwerken in hun macht te krijgen. Uit half-officieele Japansche bron wordt verklaard, dat zoodra de val van Nanking officieel zal worden medegedeeld, te Peiping een regio nale regeering zal worden ingesteld. Uit welke personen deze regeering zal zijn samengesteld, wordt nog ge heim gehouden. Tokio viert de overwinning van Nanking. Een reusachtige optocht, voorafgegaan door duizend muzikanten, is gistermiddag door de stad getrokken ter viering van de overwinning te Nanking. Veertig Chineesche vliegtuigen te Nantsjang verniled. Japansche vliegtuigen hebben Nantsjang, de hoofdstad van Iviangsi, waar Tsjang Kai Sjck zich, naar men gelooft, zou ophouden, gebombardeerd. Twee Chineesche vliegtuigen zijn neergeschoten, twaalf toestellen werden op den grond vernield. Staat van beleg te Hankau. In Hankau, Hanjang aan den noordelij ken, cn Woetsjang aan den zuidelijken oever van de Jangtse is de staat van beleg afgekondigd. De Amerikaansche troepen in China. In de buitenlandsche pers gepu bliceerde berichten, volgens welke Amerika zijn troepen uit China zou terugroepen, worden door het staats- departement tegengesproken. De vraag of de regelmatig in China ge- stationneerde troepen teruggeroepen zullen worden, wordt in het geheel niet overwogen. NOORDSCIIARWOUDE. 13 Dec. Aanvoer: 800 Kg. roode kool 3.50, 18200 Kg. D. witte kool 1—1.50, 2700 st. andijvie 0.60. ALKMAAR. 13 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd' 92 vette koeien f 160—285, 8 vette kalveren 45—85, 21 nuchtere kalveren slacht 10—20, 13 vette schapen 28—34, 310 vette varkens 59—63 ct. per Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Dec. Uien 8.30—8.50, drielingen 7.10—7.50, grove 7.90—8.20. Peen 5000 kg. f 1.80—f 2.10; roode kool 12000 kg. f2.80f 3.90. Gele kool 1—1.60, D. witte kool 0.80-1.60, andijvie 60—70 ct.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3