Menschen verfraaien of verknoeien het landschap Sneeuw belemmert den strijd Vergunningstelsel voor vrachtauto's De Rijksweg A'dam-Wieringen uitvoeting van de vuilnis ophaaldienst Zuivelfabriek te Slootdorp Jan P. Strijbos bespreekt landschapsschoon en landelijke architectuur KARAKTERISTIEKE BIJZONDERHEDEN OVER DE HOLLANDSCHE NATUUR. Voor een aandachtig gehoor, be staande uit oud-leerlingen van de Rijkslandbouwwinterschool en leden van den Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen, heeft de beken de natuurvorscher Jan P. Strijbos gisteren in het Noordhollandsch Kof fiehuis te Schagen een lezing gehou den over „Landschapsschoon en Lan delijke Architectuur". JAN P. STRIJBOS. In het eerste gedeelte van zijn uit eenzetting behandelde spr. de ty pisch Hollandsche landschappen, in het tweede gedeelte de aanpassing van de architectuur aan deze na- tuurschatten. Variatie in het landschap. Het landschap van Nederland is zeer ge varieerd, wat hoofdzakelijk komt doordat ons land een deltagebied is: een afwisselend gebied van zee, rivieren en land. Speciaal Hollandsche landschappen noemde spr. de polder- en boschlandschappen, het piassen en duingebied en tenslotte de wadden. Al de ze landschappen staan sterk onder den in vloed der seizoen-wisselingen. Wij hebben ons daar reeds geheel op ingesteld. Aan de Piivièra, waar het gehcele jaar een tamelijk gelijkmatig klimaat heerscht en de land schappen dienovereenkomstig zijn, zouden wij ons niet, thuis voelen, juist door die ge lijkmatigheid. Wij zijn vertrouwd met een gedurende de jaargetijden afwisselende flo ra en fauna. Zindelijkheid op Texel. Aan de hand van prachtige lantaarnplaat jes, waaruit bleek, dat de heer Strijbos niet tolleen een bloeiend spreker, maar ook een kundig fotograaf is, nam spr. ons mee door geheel Nederland, toonde ons de verschil lende karakteristieke eigenaardigheden van het landschap en kruidde zijn voordracht met. aardige commentaren en anecdotcs. Een groot gedeelte van de plaatjes was gewijd aan het wondere eiland Texel: dui nen, kleine intieme dorpjes met hobbelige straatjes, welke spr. heel wat aantrekkelij ker vond dan de moderne asfaltwegen. „Het lijkt wel, of men van de aarde één groote asfaltbol wil maken", zoo zeide hij. „Ik heb eens een oud vrouwtje op Texel gezien", stelde spr. daartegenover, „dat zorg vuldig warm water in de groeven tusschen de oude steenen van het straatje goot en met een haarspeld het vuil eruit pulkte". Karakteristiek voor de landschappen zijn ook de verschillende plantensoorten. Plan ten, die hier wel kunnen groeien, kunnen het, elders weer niet, omdat de bodemge steldheid voor hen niet deugt. Behoud van natuurmonumenten. De vogelstand in Nederland is door de Cultiveering van den bodem steeds meer achteruitgegaan. Waren er b.v. enkele tien tallen jaren geleden nog 600 ooievaarsnesten in Nederland, 5 jaar geleden waren er nog maar 200, maar gelukkig is het aantal thans weer opgeloopen tot 300. Van de kievit ver telde spr., dat deze polders, waarin zout wa ter voorkomt, mijdt. Voor het behoud van de plassen doet de ivereeniging voor behoud van natuurmonu menten nuttig werk. Op deze manier heeft men b.v. het Naardermeer kunnen behou den, dat Amsterdam wilde gebruiken als Vuilnisbelt. Merkwaardig is, dat dit natuurmonument thans zichzelf kan bedruipen (rietop brengst, jachtrecht, enz.) maar er zijn ook •heel wat natuurmonumenten, die geld gaan kosten. Zeer fraaie opnamen zagen wij Van de verschillende plassengcbieden. Een aardige bijzonderheid vertelde spr. over twee bekende figuren uit de boeken van Ds. de Stoppelaar over het Friesche plassengebied: Sietske en Maaike. Het kwam voor, dat, wanneer het water steeg er in hun huisje 70 c.M. water stond. Siet- se en Maaike kropen dan in de bedstee, zoo dat ze net boven water bleven. En toch hadden deze geharde Friezen, die een hoogen leeftijd bereikten, nooit last van rheumatiek! Laagveen Is verzonken hoogveen. Planten en boomen in het waterland zijn veenvormers. De publicaties van dr. Polak (de z.g. „pollenanalyse") hebben het ver- moedon doen rijzen, dat veel laagveen ei genlijk verzonken hoogveen is. Tot nu toe bestond de meening, dat laagveen ontstaan is door rotting van waterplanten, welke in het water leven, terwijl hoogveen ont stond door planten, welke uit het water leven. Men heeft echter kunnen aantoonen, dat z.g. laagveengrond bii Amsterdam ont staan is door planten, die eerst, op het drooge stonden en later door daling van hen bodem in het water kwamen te staan. Waar moet de lepelaar heen? Een merkwaardige vogel van ons Neder- landsch landschap is de aalscholver. Door dat de vereeniging tot behoud van natuur monumenten een oude eendenkooi bij Wanneperveen kocht, kon het gebeuren, dat de aalscholver voor uitroeiing werd be hoed. Er leven daar thans 2000 paren. Oe aalscholver staat op de zwarte lijst, d.w.z. hij behoort tot de niet-beschermde vogels. Ten zuiden van Alkmaar komt men op het oogénblik tallooze aalscholvers tegen. Vol gens spr. is dit het resultaat van de be moeiingen van de vereen, tot beh. van natuurmonumenten. De lepelaar is een vogel, welke ook in ons gewest des zomers veel te zien is (de lepelaars van het Zwa- ne water). Door de drooglegging van de Wie- ringermeer ging de Zuiderzee echter als voedselgebied voor hen verloren en thans visschcn zij benoorden de Afsluitdijk. Wanneer het IJsselmeer geheel en al zal zijn verzoet, zullen ook de lepelaars bij het Naardermeer het voedsel hoogerop moeten zoeken, maar het is dan nog de vraag, of zij daar kunnen blijven bestaan, want hun maximale voederreis is 24 km., zoodat zij de Afsluitdijk nooit zullen kunnen bereiken. Zij zullen zich elders moeten gaan nestelen, wellicht op Texel. Overgaande tot het boschlandschap, toonde spr. verschillende boomsoorten. Toen Prof. Nierstrasz eens het trekinstinct van de zal men wilde nagaan heeft hij in een bosch beekje een aantal jonge zalmen losgelaten. Van de zalmen is bekend, dat zij om kuit te schieten de groote rivieren opzwemmen. zon der voedsel zich naar de hooger gelegen beeken worstelen, daar uitgeput aankomen, kuitschieten en vervolgons sterven. De jonge zalmen zwemmen dan weer zeewaarts. Het resultaat waartoe Prof. Nierstrasz kwam was dit, dat de door hem in het beekje los gelaten gemerkte zalmen enkele jaren later weer In precies hetzelfde beekje werden aan getroffen. Konijn verielt het duin. Wanneer men het duinlandschap bekijkt ziet men aanstonds, dat er een groot verschil is tusschen de duinen ten Zuiden en de dui nen ten Noorden van Bergen. De duinen ten Noorden van Bergen zijn primair kalkarm, zoodat men hier verschilende planten aan treft, die in kalkrijkere gebieden niet kun nen groeien en men omgekeerd hier ook sommige beplantingen niet tegen komt.. Ook ziet men op Texel veel minder schelpen dan b.v. ten Zuiden van Scheveningen. Hadden wij aan de duinen geen water onttrokken, hadden wij er geen konijnen of vee ingebracht, dan Uit onze omgeving PAARDENFOKKERIJ IN NRD.-IIOLIAND. Data van de verschillende keu ringen vastgesteld. Op Vrijdag 10 December werd te Haarlem een vergadering gehouden van de Provinciale Regelings Com missie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland; Voorzitter den heer B. Biesheuvel. De mededeeling was binnengekomen dat Gedeputeerde Staten den heer F. A. F. Gro- neman te Wieringerwaard opnieuw hadden benoemd als lid van de Commissie. De ver plichte en de premiekeuring van Trekpaard hengsten werd vastgesteld op 20 Januari te Hoofddorp. Terwijl voor de verplichte keu ring van tuigpaarden 3 Feb. was aange geven. Evenwel werd den secretaris verzocht het daarheen te leiden dat de verplichte en de premiekeuring ook op één dag kunnen worden vastgesteld en wel op 24 Februari. Voor de premiekeuring van hengsten werd in het reglement een nieuwe clausule bijge voegd n.m.: Voor een hengst die den leeftijd van tien jaar heeft bereikt moet bij de aangifte een officieel bewijs wordicn ge voegd dat hij minstens zes afstammelingen in het (Keur) Stamlx>ck heeft ingeschreven gekregen. Voor een dier dat elf jaar is moet dat aantal minstens acht zijn voor een twaalf-jarige tien stuks en zoo vervolgens. De pretniekeuringen voor merrién a.s. zomer te houden, werden vastgesteld voor trek paarden op 15 Juni te Texel, 16 Juni te Hoofddorp en 17 Juni te Slootdorp en voor tuigpaarden op 30 Juni tc Hoofddorp en op 1 Juli te Hoofddorp en Ileiloo. CALLANTSOOG Muziekuitvoering. Zondagavond heeft de muziekvereeniging „Callantsoog", onder leiding van haar di recteur, den heer A. Vriesman, in hotel „Duinzicht", haar eerste winter-uitvoering van dit seizoen gegeven. Ondanks het zeer slechte weer, was de zaal goed gevuld; men draagt de „muziek" in Callantsoog een zeer goed hart toe. De nieuwe voorzitter, de heer A. Schagen, opent de uitvoering en heet allen, in het bijzonder den burgemeester en echtgenoote. van harte welkom. Spreker roept aller steun en medewerking in om deze vereeniging in stand te kunnen houden en vraagt o.a. hen, die nog geen donateur zijn, om ook als zoo danig toe te treden. Dan wordt begonnen met de afwerking van het programma. Allereerst een marsch om zou de plantenwereld in de duinen zioh heel anders hebben ontwikkeld. Men zou meer duinwouden en meer duinpiassen hebben gekregen. Men zou meer geboomte hebben gekregen, berken, esschen en later naaldhout. Het konijn noemde spr. een van de grootste vijanden van het duinge bied. Onbewust stelt het konijn echter ook wo ningen beschikbaar voor de vogels. Tal van vogelsoorten bouwen hun nest in afgedankte konijnenholen. Waar geen konijnen voor komen trekken de vogels dankbaar pi-of ij t van rioolpijpen, welke de vereen, tot. beh. van natuurmonumenten b.v. in de duinen van Vlieland heeft laten ingegraven. De menschelijke wansmaak. Hoe do mtensch zich vroeger en thans in de natuur installeert was het onderwerp van het tweede gedeelte der lezing. Vroeger had elke dorpstinimerman een eigen stijl, 't was de stijl van zijn tijd. Huizem mochten overal worden gebouwd. Thans werken woningwet en bouw verordeningen, voornamelijk de be paling, dat nog alleen maar aan we gen gebouwd mag worden, de ver foeilijke lintbebouwing in de hand, eindelooze huizen, langs eindelooze rechte wegen, waardoor de mensch zich afsluit van de natuur. Somimiigo nieuwe bebouwingen in de duinstreek getuigen van een onbegrijpelij ke wansmaak. Treffende staaltjes liet spr. daarvan met lantaarnplaatjes zien. Scherp hekelde spr. daarbij de gemeentebesturen, dae zulk een zorg aan hun plantsoentjes besteden en allerlei exotische gewassen des zomers in potten en bakken naar bui ten slcepen, deze in de plantsoenen plaat sen en vervolgens 's winters weer binnen halen. Sommige huizen lijken meer „woon- doozen" dan woningen. Wanneer men de vroegere buitenhuizen en boerderijen welke organisch uit liet omringende landschap voortkwamen, vergelijkt met die van thans dan ziet. men eerst recht, welke een wan smakelijke gedrocheen van huizen met on logische vormen, met schreenwend-leelijke tierelantijntjes, met zinlooze erkertjes en balcormetjes, er nog worden geliouwd. Op de lantaarnplaatjes was duidelijk te zien, dat vooral de eigenwijze smakeloosheid van vele aannemers, die voor eigen i-ekening bouwen, soms alle perken te buiten gaat. Gelukkig zijn er architecten, die wél begrijpen, welke eischen de natuur aan de architectuur stelt en logisch verantwoorde bouwwer ken temidden van bosch en duin optrekken, zoodat het landschap ge respecteerd blijft. Spr. eindigde zijn lezing met hieraan eeni- ge voorbeelden tc laten zien. Tenslotte vertoonde de heer Strijbos nog enkele van zijn prachtige vogolfilms. Het ge hoor gaf herhaaldelijk door bijvalsgetuigin- gen te kennen, hoezeer het de buitengewoon boeiende voordracht waardeerde. Op onze vraag aan den heer Strijbos hoe deze dacht over de z.g. „nieuwe zakelijkheid' als architectonische mogelijkheid in het landschap (Corbusier, Rietvelt, Wijdevcld) gaf de heer Strijbos als zijn pei-soonlijkc rneening te kennen, dat de natuur, welke volgens spr. romantisch is, de nieuwe za kelijkheid met haar constructieve bouwwijze van beton staal en glas niet verdraagt. de stemming er in te brengen. Als tweede nummer „Sous le Maronnier", fantasie van A. Adrian Pellegrim. In dit wel zware nummer zaten e.en paar „glibberige" plekjes. In het derde nummer „Les chénes du Plateau", ouverture van G. Gadenne, was vooral het spel van tuba cn bariton mooi. Het nummer werd heel goed gespeeld. Tot slot voor de pauze nog een pittige marsch. Na de pauze wordt de klucht: „Cel 13 is vrij", opgevoerd. Een aardige oplichtersaffai re van Heintje, kwartjesvinder, en zijn vriendin Kitty. Reeds aan het begin als Kitty haar plan nen aan Heintje mededeelt, speelt het voor gevoel, dat Cel 13 vrij is, Heintje parten. Heintje, moet zich uitgeven voor de zwem- kampioen, Onderwater, en Kitty is zijn secre taresse. Zij nemen hun intrek in een hotel, waar Kitty meent haar slag te kunnen slaan. Alles verloopt, naar wensch, als plots de trai ner Droogrek ten tooneele komt. Gelukkig komt dit goed af, daar Droogrek nog nooit den heer Onderwater in persoon ontmoet heeft. Allerlei narigheden moet Heintje nu doorstaan. Dan komt de echte Onderwater. Als twee druppels water lijken hij en Heintje op el kaar. Voordat het tot het onvermijdelijke conflict komt, heeft Heintje kans gezien de identiteitsbewijzen van Onderwater te be machtigen, en wordt na politieonderzoek de echte Onderwater als oplichter gearresteerd. Bij Heintje's vertrek ziet Onderwater kans in een onbewaakt oogenblik tegen zijn kof fer te schoppen, die open vliegt en waaVvan de inhoud de ondubbelzinnige getuigenis af legt van Heintje's beroep. Heintje's vreemde voorgevoel, dat hij do vrije cel 13 zal moeten bezetten, komt dus wel uit. 'n Heel leuk stukje, dat vlot gespeeld werd en waarvoor alle spelers, geen uitge zonderd, een woord van lof toekomt. Nu speelt de muziek nog oen paar num mers: Gelria, marsch; Humblement Valse, cn de Feestmarsch van Van der Glas. Deze nummers werden heel goed uitgevoerd. De wals werd heel soepel gespeeld. De vereeniging kan op een zeer geslaagde uitvoering terug zien. Het gaat met haar nog steeds excelsior. Tot slot een gezellig bal. SCHAGEN KINDERPOSTZEGELS Wij maken onze lezers er op attent, dat dagelijks in de wachtkamer van het post kantoor alhier een verkoop van kinderpost zegels en -kaarten plaats heeft. F.enige dames hebben hiervoor welwil lend haar tijd beschikbaar gesteld. De en kele centen extra, die men voor de mooie frankeerzegels en kaarten betaalt, komen ten goede aan liet misdeelde Nederlandsche kindi SPANJE. Zenuwachtige stemming aan het Madrileensche front. Zondagavond laat is energiek een poging om een overval te plegen bij de brug der Franschen en het Casa de Campo te Madrid afgeslagen. Den geheelen nacht hoerschta aan dit front een zekere nervositeit. Te gen het aanbreken van den dag be gon het te sneeuwen, zoodat de rust weerkeerde. De rechtschen hebben eeri vrij groote ac tiviteit in de lucht aan den dag gelegd langs de geheele Midde 1 landsche Zeekust. Meestal in groepen van drie vlogen hun toestellen vooral over de stollingen van Huesca. Zij bombardeerden Sagunto en hot gebied tusschen Surriana en Castellon, zon der veel schade aan tc richten. Tevergeefs trachtten zij boven Valencia en Castellon te vliegen. In de eerste helft van 1938. Aan de Memorie van Antwoord van de begrooting Verkeorsfonds wordit het vol gende ontleend: De minister stelt zich voor, om in de eerste helft van het volgende jaar een wetsontwerp in te dienen tot regeling van de binnenvaart, waarbij voortgebouwd zal worden op de wet van 5 Mei 1933, betreffen de de evenredige vrachtverdeeling terwijl hij voorts ongeveer gelijk tijdig een voorloopige regeling ten aanzien van het goederenvervoer per auto zich voorstelt te bevorde ren. Het daarbij op den grondslag van een, van de commissie van advies en bijstand voor het Vcrkeersfonds ontvangen rapport, in te voeren vergunningstelsel, zal zoowel de vrachtautodiensten als het ongeregelde vervoer omvatten. Ter beteugeling van in het, vooruitzicht van het vergunningstelsel wellicht te wach ten onnoodige en ongewcnschte uitbreiding van het vervoerapparaat, zal in geen geval oen latere datum dan die van het verschij nen dezer memorie uitgangspunt kunnen zijn voor een regeling tot beoordeeling van aanspraken op vergunning. Eén der eerste objecten van het Rijkswegenplan. Het ligt in de bedoeling te bevorderen, dat, de belangrijkste onderclee-lon van het Rijkswegenplan liet eerst zullen worden uit gevoerd, aldus lezen wij in de Mem. van Antwoord op de begrooting Vcrkeersfonds 1938. Dat het tijdperk van 15 jaren, zooals door verschillende leden werd opgemerkt, te lang zou zijn, kan voorshands niet worden toegegeven. De organisaties van den dienst en de belangen van het tijdelijk perso neel maken het gcwenscht, nadat de belangrijkste werken tot stand zijn gebracht, het tempo van de werken niet plotseling, doch geleidelijk te doen verminderen. Bij den aanleg van nieuwe wegen wordt zorg gedragen, dat deze in zoo vlot moge lijk tempo worden afgewerkt. Het ligt in de bedoeling zooveel mogelijk te bevorde ren, dat een nieuwe weg of een nieuw wegdek, wanneor het eenmaal is ter hand genomen, zoo spoedig mogelijk wordt vol tooid. Dit beginsel is echter zeer goed vereenigbaar met een uitvoerings wijze, waarbij eerst die vakken onder handen worden genonfen, waaraan de grootste behoefte be staat. Dit is b.v. het geval met rijks weg no. 7 van Amsterdam naar Wie- ringen. PURMEREND. 11 Dcc. Koeien totaal 490 stuks: 300 vette koeien 58—68 ct. per Kg., geldekocien 160205, melkkoeien 160—295, stieren 50—60 ct. per Kg., 12 paarden 120—160. 65 vette kalveren 30—60 ct. per Kg., 190 nuchtere kalveren f 7—17. 276 vette varkens 0.60—0.62; 45 nuagore 25 40; 300 biggen 15—23; 1100 schapen 17—34; 20 bokken 4—13 NOORDSCHARWOUDE, 14 Dec. Roode ster f2.40, uien f 8—8.40, drielingen grove f7.908.30, poen f 1.70—2, kleine peen f 0.600.70, kroten f 1.902.90, roode kool f2.203.60, gele kool ft1.40, D. witte kool f11.50, andijvie f0,901. DROEK OP LANGENDIJK, 14 Dec. Aanvoer: 10.000 Kg. uien 7.80—8.30, driel. 7.407.80, grove 7.80—8.20, 5000 Kg. peen 1.802.4o. 25000 kg. rode kool 4.104.20, 10000 kg. sa- voije kool 11,40 20 duizend kg. gele kool 1 1.60 30 duizend kg. d. wite kool 80—1.00 10 duizend kg. andijvie 80 90 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch geduldig gedragen lij- len, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot moeder en Zuster, AAFJE HELDER, in den ouderdom van ruim 62 jaar. Winkel: J. NOBEL. Lutjewinkel: A. NOBEL. G. NOBEL—Appel. Warmenhuizen: M. VLAM—Nobel. J. VLAM. Oost woud: G. ZIJP—Nobel. G. ZIJP en Kleinkinderen. Wognum: M. LOOTS—Helder. K. LOOTS. Winkel: J. HELDER. Winkel, 13 Dec. 1937. NERGENS zijn de prijzen zoo laag gesteld. De complete series verkoopen wij met 10 tot 20 korting. De laatste enkele stuks, en welke wij niet meer bijmaken, gaan weg met 30 korting. Deze lage prijzen zijn een uit komst voor groote gezinnen. OTTO VAN OS LAAT - ALKMAAR LAAT. Ingezetenen van Wieringer- waard, welke gegadigden zijn voor kunnen zich tot 22 Dec. a.s, aanmelden ter secretarie, waar tevens inlichtingen worden ver strekt. Groote Prijsverlaging van eigen gemaakte bruine en blauwe JONGENS- en MEIS JES-JEKKERS, lengte s en LANGE JASSEN. Solide ge voerd, in zeer aparte modellen. Het is uitgesloten, waar men zoekt WIJ toonen U de grootste collectie van Alkmaar en wijde omgeving in deze veelgevraag de Jongens- en Meisjes-Jekkers lengte's cn lange Jassen. OTTO VAN OS Laat Alkmaar Laat Gevraagd: 10.C90 Kg. VOERAARDAPPELEN. Prijsopgaaf aan A. VAN DER SI.HIJS, St. Maartensvlotbrug. Gevraagd, voor begin Januari een flinke HUISHOUDSTER, Aanbiedingen per brief aan W, MUNTJEWERF, Oudesluis. De heer Hoogendoorn tot voor zitter benoemd. Maandag 13 December vergaderden vele veehouders uit Wleringermeer in het hotel van den heer Smit te Slootdorp ter voort zetting van de plannen voor de Coöperatieve Zuivelfabriek „Het Nieuwe Land". De belangstelling was goed en het resul taat der vergadering eveneens. Aan de sta tuten werden enkele aanvullingen toege voegd alsmede een nieuwe bepaling waar in is vastgelegd, dat hot Bestuur bestaan zal uit 3 leden van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw, 3 van den Christelijken Boeren- en Tuinders Bond en 3 vatï den Roomsch Katholieken Land- en Tuinbouw Bond. Verder werd een artikel in de Statuten opgenomen over de melklcvering op Zondag en het Huishoudelijk Reglement behandeld en vastgesteld. Daarna werd het Ledenregister geteekend door 59 leden en medegedeeld, dat de toe zegging tot teekenen van verschillende af wezige leden is verkregen, zoodat gerekend mag worden op minstens tachtig leden. Door het teekenen van het ledenregister is de oprichting der vereeniging een feit ge worden en werd een Bestuur gekozen. Ver volgens werd aan het Bestuur opgedragen om de plaatsing van een Obligatieleening van f 100.000 voor te bereiden, tegen een rente van of misschjen minder, wanneer de belangstelling voor deze leening zeer groot mocht zijn. Als Voorzitter koos hot Bestuur don heer A. Hoogendoorn, en als Secretaris den heer G. Miedema. De vergadering kenmerkte zich door een goeden geest v. samenwerking en don vas ten wil om het plan voor de stichting van de nieuwe fabriek met toewijding te vol brengen. DEER TIÜG OW AARD Gevonden en verloren voor werpen. Gevonden: oen rol lampendraad (electr.) en een wagenhint. Verloren: 1 rijwielbelast ingmerk, een pak "oederen ter waarde van f28.-— en een biezen koffertje. Inlichtingen hij de gemeente-politie, nam. 67 uur. 12Vé laar gemeenteveldwachter. Morgen zal veldwachter N. F. Bleijendaal den dag herdenken, waarop hij voor W, jaar als zoodanig in functie trad.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3