Kinderbeul veroordeeld Het verboden grondgebied De a.s. blijde gebeurtenis aan het Hof Padvindershuis te Utrecht afgebrand Duur logies Radioprogramma EDG AR RICE BURROUGHS No. 16. Tarzan liep door nauwe, tochtige gangen en daarna een trap op. Achter een verlicht venster zag hij twee mannen, die aan het praten waren. Een van hen was de verdachte Franse officier, die de ander enige papieren overhandigd. Daarna verliet hij de kamer. Zwijgend opende Tarzan de deur, toen de twede man het hoofd omdraaide. Het was Rokoff, de Rus! De man verbleekte, toen hij Tarzan zag. Met een schreeuw sprong hij op. De aapman liep naar hem toe, de ijzeren vin gers grepen hem om zijn keel en knepen tot hg bewusteloos neer zeeg. De papieren bleken de vermiste documenten te zijn! Tarzan nam ze mee en haastte zich naar Algiers naar de boot, die op weg was naar Kaapstad en ver nam, dat de medeplichtige van Rokoff zich een kogel door het hart had gejaagd. Terwijl Tarzan over de loopplank liep, waren er twee mannen, die hem bespionneerden. Hij begon een lange reis en was blij, dat hij Rokoff niet meer terug zou zien. Iedere avond zat hij uren op het dek en keek over de eindeloze zee. En alweer werd hg op die ogenblikken in het geheim bespionneerd. Op een avond hadden alle reizigers het dek reeds verlaten. Vanuit de schaduw kropen twee mannen naar vo ren. Ze waren nu vlak achter Tarzan. Voor dat Tarzan zich kon verweren, hadden de mannen hem vastgegrepen en gooide hem over de railing. Tarzan viel in de diepe Atlan* tische Oceaan. {Nieuwe spelling.) Hoofdwond van Prins Bernhard genezen Vooruitgang houdt aan. De particuliere secretaris van Z.K.H. Prins Bernhard, Jhr. Mr. C. Dedel, verstrekt ons het volgende communiqué: „Sinds het laatste communiqué is uitgegeven, is de verbetering van don toestand van Prins Bernhard geleidelijk voortgeschreden. Niette min blijft rust nog geboden. De hoofdwond is genezen. De toestand van hof jager Spek blijft gunstig. De operatiewond is goed genezen en er is reeds een be gin van bewegingsmogelijkheid in cle knie." JÏ.M. de Koningin bezoekt den Prins. H. M. de Koningin is gisterochtend per auto naar Amsterdam vertrokken om een bezoek aan Prins Bernhard te brengen. Herauten zullen de Prinselijke geboorte in de hoofdstad aan kondigen. Reeds sedert eenige maanden heeft het Amsterdamsch Centraal Comité van Oranje een grootsch plan voor een massa-demon stratie ter gelegenheid van de verwachte blijde gebeurtenis aan het Hof in voorberei ding. Zoodra het bericht der geboorte is aangekomen, zullen, zoo mogelijk op alle pleinen der stad, herauten het verheugende feit door voorlezing aan de burgerij bekend maken. Deze herauten zullen, behoudens toestemming van het departement van De fensie, uit het corps der militaire politie worden gerequireerd. Op hetzelfde oogenblik zal de stadsbeiaardier J. Vincent, het ca rillon op hot Koninklijk Paleis op den Dam gaan bespelen, en hetzelfde lied ten gehoore brengen, dat in den jare 1909 op den laat- sten dag van April bij de geboorte van Prinses Juliana werd gespeeld. Geen fusie fusschen Ned. Boks bond en Boks Unie Te Enschede is Zondag een algemeene le denvergadering gehouden van de oostelijke afdeeling van den Nederlandschen Boksbond Met algemeene stemmen werd, op, voorstel van het bestuur, besloten, zich tegen de fusie met de Nodertandsche Boks Unie te verklaren. Wel sprak de vergadering zich uit voor samenwerking met de Boks Unie. Gistermorgen is brand uitgebroken in een padvindershuis gelegen aan de Nieuwe Gracht te Utrecht. Het brandende perceel, dat in een dicht bebouwde buurt was gelegen, vormde een ernstig gevaar voor de naaste omgeving. De Utrechtsche brandweer verscheen daarom ook reeds spoedig met groot materiaal en pakte de bestrijding van de vuurhaard ener giek aan. Na hard werken gelukte het ten slotte het vuur te stuiten. De brandweer wist door de bellendende perceelen nat te houden, uitbreiding te voorkomen. Het meeste gevaar liep het per ceel, waarin gevestigd is de Pharmaceuti- sche Groothandel. Een zware vonkenregen sloeg voortdurend over het dak van dit per ceel heen. De brandweer zag zich dan ook gedwongen dit dak voortdurend nat te houden. Omtrent de oorzaak tast de politie nog in het duister. Bij het blusschingswerk raakte de wacht commandant Koopman gewond. Deze werd met een taxi naar zijn woning vervoerd. Buitenman van f 900.beroofd. Wederom heeft zich in de residentie een geval van berooving voorgedaan en ook nu betreft het een aanzienlijk bedrag, dat het slachtoffer afhandig is gemaakt. Een inwoner van een klein plaatsje in de provincie Zuid-Holland, die het weekend in Den Haag door bracht en in den nacht van Zater dag bij kennissen, die een café hier ter stede hebben, sliep, moest Zon dagnacht, toen hij wakker werd, constateeren, dat hij van een be drag van f 900.was bestolen. Het slachtoffer deed aangifte bij de politie In verband met het onderzoek zijn de ken nissen de caféhouder en zijn echtgenoote benevens nog 4 andere in het bewuste perceel woonachtige mannen voorloopig in bewaring gesteld. BRANDEND DROOGREK OP KINDJE GEVALLEN. De kleine overleden. Zaterdagmiddag ontstond in de woning van P. van den E. aan den Bredaschenweg te Breda een begin van brand, doordat een droogrek, dat bij de kachel stond, in brand vloog. Het droogrekje viel om en kwam terecht op een meisje van 15 maanden, dat in de nabijheid op den grond speelde. Het kind was alleen thuis en toon eeni- gen tijd later de moeder in de woning kwam trof zij het kind met brandwonden oven dekt aan. Het kind werd overgebracht naar het St. Ignatius-Zickenhuis alwaar het gis termorgen aan de bekomen verwondingen is overleden. Haarlemsche vrouw krijgt een maand gevangenisstraf. In September j.1. is een ergerlijk geval van kindermishandeling aan het licht geko men, dat zich heeft voorgedaan in een wo ning in de Herculesstraat te Haarlem. De 38-jarige vrouw K., wier man haar ongeveer drie jaar geleden heeft verlaten, woonde daar samen met den weduwnaar S. Er wa ren zeven kinderen in huis. Een zevenjarig meisje, een doch tertje van den weduwnaar, en een vijfjarig zoontje van de vrouw wen den herhaaldelijk met een stuk hout bont en blauw geslagen. Vooral het knaapje moest het ontgelden. Het kwam nooit in de buitenlucht en moest meestal niet vastgesnoerde handjes in bed blijven. Bovendien kreeg het nagenoeg niet te eten, waardoor het totaal ondervoed raakte. Lichaampjes der kinderen met wonden overdekt. Gisteren stond de vrouw voor den politie rechter terecht. Een dokter verklaarde, dat de lichaampjes der kinderen met wonden waren overdekt. Op verscheidene plaatsen vertoonden zich bovendien bloeduitstortin gen. De vrouw zei, dat zij geruimen tijd in zeer nervouzen toestand had verkeerd, om dat zij een kind verwachtte van den man, met wien zij samenwoonde. De officier van Justitie hield een scherp requisitoir, waarin hij de vrouw een beul noemde. Hij eischte een maand gevangenisstraf. Ook de politierechter laakte het gedrag der vrouw ten zeerste en veroordeelde haar conform den eisch. ONZE OOST. Groofe bevloeiingswerken in Zuid-Celebes Zaterdag zijn de werkzaamheden voor de Sadang-irrigatie te Benteng (tweehonderd kilometer van Makassar verwijderd) officieel aangevangen. Met deze irrigatiewerken zijn millioenen gemoeid; hierdoor wordt een groot deel van Zuid-Celebes bevloeibaar ge maakt, waardoor deze streek tot ontwikke ling kan worden gebracht. De Tjerimai rommelt De vulkaan in mist gehuld. De Tjerimai, de vulkaan nabij Cheribon, welke reeds eenigen tijd geleden werking vertoonde, deed, aldus de N.R.Ct., Zaterdag tweemaal een gerommel hooren nl. te 15.53 uur en te 16.18 uur. Zondag werd wederom gerommel waarge nomen en wel voortdui'end van 15.29 uur tot 15.38 uur, van 15.39 uur tot 15.41 uur en 16.02 uur tot 16.15 uur. Daarna werd het ge luid nog sterker. De vulkaan zelf is onzichtbaar en in mist en wolken gehuld. Gisterochtend was echter de top zichtbaar. Uit de bres aan de noordzijde van den ooste lijken hoofdkrater komen sterke, witge kleurde dampen. De hoofdmantri van den vulkanologischen dienst stelt thans een onderzoek in. Heden zal een plaatselijk onderzoek op den top worden ingesteld. De verdwijning der Robinsons Had de Amerikaansche schrijver een ontmoeting met TrotzkL Naar men te Washington uit Moskou ver neemt, staat men daar ten aanzien van de verdwijning van den Amerikaan- schen schrijver Donald L. Robinson en zijn vrouw, voor een volkomen raadsel. Men heeft geen enkele aanwijzing gevonden omtrent hun verblijfplaats. Inmiddels heeft het volkscommissariaat van Buitenlandsche Zaken den Amerikaan- schen minister Cordell Huil medegedeeld niet te weten waar Robinson en zijn vrouw zich zouden kunnen bevinden. Men zegt, dat Robinson, die zich ook met journalistieken arbeid ophield, kort voor zijn vertrek naar Rusland een ontmoeting gehad heeft met Leo Trotzky in Mexico. Trotzky heeft echter reeds verklaard den schrijver niet te kennen. WOENSDAG 15 DECEMBER 1987. Hilversum I. NCRV-uitzending. 6.307.00 Onderwijs* fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.p.). 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11.15 Pianovoordracht. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.25 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Zang en piano. 3.45 Orgelspel. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Land- en tuinbouwahlfuur. 6.30 Taalles en causerie over het binnenaan* varingsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 „De Christen in de Weermacht", cau serie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Ber. 8.15 Avond van het Nederlandsch Jongelings verbond. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 Berichten AN71. 10.05 Hollands Kamermuziek-ensemble. 10.45 Gymnastiekles. 11.0012.0c Gramofoonplaten. Hierna; Schriftlezing. Hilversum II. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „The Lucky Birds". m.m.v. solist, gra- mofoonmuziek en causerie. (Gr.pl.). 11.30 Causerie voor de werkloozen. 12.00 Orgelspel. 12.30 VARA-Orest. I.151.45 Gramofoonplaten. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 „The Lucky Birds". 6.30 Causerie „Waar het om gaat. Het inter nationale politieke tafereel. 7.00 Koorzang. 7.30 „Jezus Christus in onze dagen", causerie. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.J5 Gramofoonplaten. 8.30 Radiotooneel. 9.30 Weensche muziek. .9.55 Causerie „Bouw mee, kameraad". 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-Orkest. II.00 Gramofoonplaten. 11.15 De Ramblers. 11-4512.00 Gramofoonplaten, Feuilleton door Dennis Wheatley Vertaling Eva Raedt de Cantet 87. Richard steeg weer op. Binnen een paar minuten had hij de machine op de hoogte die hij voor zijn korte vlucht noodig had. Hij kon de toppen der boomen aan den Oostelijken kant van het kleine stadje onderscheiden, hij zag hoe de straten zich als het ware om de huizen kronkelden. De boomgaarden en velden lagen onder hem uitgespreid als een kunstig weefsel in een beddesprei. Hij zag ook de boerderij weer. De Reichleau ontwaarde de vliegmachine het eerst. „Zg zullen hem zeker zien," riep hij uit. De anderen hadden hun oogen gericht op het reusachtige vliegtuig dat duidelijk zicht baar was, alhoewel kleine witte wolkjes de machine van tijd tot tijd aan het oog ont trokken. Plotseling maakte de machine een scherpe bocht. „Hij heeft Richard gezien," riep Rex uit. „Kijk, de reus maakt plannen om te dalen." „Wij zullen het er nooit goed afbrengen," zei Simon zenuwachtig. „De machine van Richard kan ons niet allemaal tegelgk mee nemen. Maar wy hebben de auto toch nog." „Die is niet te gebruiken," antwoordde de hertog kort. „Bovendien zouden de grens wachten ons tegenhouden. Op Richard is al onze hoop tot ontvluchting gevestigd." Valeria Petrovna had gelijk: Leshkin zelf zat in de groote vliegmachine. Sedert het aan breken van den dag had hij de grens afge zocht. Hij had de wegen zorgvuldig laten be waken. Hij was vastbesloten de vluchtelingen geen enkele gelegenheid te geven te ontsnap pen. Toen hij de kleine machine uit Roemenië zag komen was zijn achterdocht dadelijk op gewekt. Hg wist dat zy'n vijanden machtige vrienden hadden buiten Rusland. „Hooger," riep hg zgn piloot toe. „Hooger!" Hij was van plan Richard niet eerder te laten merken dat hg gezien was voor hij met zgn machine gedaald was. Vanaf tweeduizend meter hoogte gezien leek de machine van Richard veel op een stuk speel goed van bordpapier. Toen de kleine machine wat uitweek had Leshkin gelegenheid de kleine groep menschen te zien, die voor de boerderij bij elkaar stonden. Hij bespiedde hen door zgn verrekijker. Thans gaf hij orders te dalen. Richard was inmiddels op het weiland neer gestreken. Hij wuifde zgn vrienden toe toen zij naar zijn toestel snelden. Hg was eenigs- zins verbaasd over de opwinding, die zg aan den dag legden. Zij gesticuleerden als razen- den. Het gezoem van zijn eigen motor had dat van de groote bommenwerper van Leskin onhoorbaar gemaakt; hij nam zfjn cigaretten- koker uit den zak en was juist bezig een cigaret op te steken, toen Rex bij hem kwam. „Groote God, Richard," riep hij uit, „dat zal een dubbeltje op zgn kant zgn. Kun je ons allemaal meenemen?" „Doe toch niet zoo dwaas, een voor een." „Groote gerechtigheid, man, zie je dan niet dat de bolsjewisten je op je hielen zitten," zei Rex, terwijl hij naar boven wees. Richard keek op en zag toen voor het eerst het groote vliegtuig, dat langzaam al cirke lende boven hun hoofden omlaag kwam. „Allemachtig, daar had ik geen idéé van! Mijn machine is slechts voor twee personen gebouwd. Ik kan er nooit vijf mee vervoeren." „Dat zou toch vreeselijk zgn, want als er een van ons achterblijft, dan zal hg zeer zeker omgebracht worden." „Ik ga niet met jullie mee," zei Valeria Petrovna. „Je moet," riep Simon uit, haar bij den arm nemende. De Sovjet-machine was nu op ongeveer vijf honderd voet hoogte. „Accoord dan, met vier personen kunnen wij het wagen," riep Richard uit. „Ga jij voorin zitten Rex, jij bent de zwaarste van ons allen. De hertog moet maar zoo goed en zoo kwaad als het gaat, op je knieën zitten." „Toe, ga toch mee," drong Simon bij Valeria Petrovna aan. „Neen; neen... dat kan ik niet doen." „Waarom niet?" „Ik zou mijzelf haten in jullie kapitalistisch land." „Maak voort, Simn," riep de hertog. Hij schonk er echter geen aandacht aan. „Heb je er ooit aan gedacht, dat ik Jou land zou kunnen haten?" „Dat is heel iets anders. Ik kan niet over mezelf beschikken, mijn kunst behoort aan het geheele Russische volk. Als zij mij gezien heb ben op het tooneel, putten zg daar nieuwe kracht uit voor het werk, dat hem te wachten staat." „Simon," smeekte de Reichlau. Nog steeds lette Simon niet op hetgeen men tegen hem zei. „Werk?" riep hij boos uit, „alle vrijheid vernietigen, bedoel je. En ieder men- schenkind beletten een kans te wagen in de andere werelddeelen." „Neen," antwoordde zij en haar oogen schit terden van fier enthousiasme. „Voor gierige en zelfzuchtige menschen hebben wy geen plaats, maar wij schenken leven en geluk aan al die duizenden, die zwaar moeten arbeiden in de fabrieken en in de mgnen. Wij bevryden de vrouwen van hun kinderen, wanneer zg zelf niet in staat zgn daarvoor te zorgen, wy be vrgden hen van den sloopenden arbeid in hun huizen. Binnen honderd jaar zullen wij zoover zgn, dat geen enkel menschelijk wezen meer honger en dorst zal lijden. Christus zelf onder wees broederschap aan alle menschen en dat zal nu in Rusland werkelijkheid worden, twee duizend jaren na zijn dood." Het was een prachtige uitleg van het bolsje wistisch ideaal en Simon was bijna verdoofd door haar uitbarsting. Lang daarna verwon derde hij zich er nog altijd over hor zij haar theoriën vereenig Daar achtte met het feit dat zij in dezelfde staat van luxe leefde als de dochter van een of anderen multt-millionnalr. Terwijl Simon dit alles overdacht trok de Reichlau hem van achter omhoog, zoodat hij op de staart van de machine kwam te liggen. „Blijf zoo plat liggen, met je voeten naar de staart gekeerd," riep hg uit. Rex' sterke armen trokken nu den hertog weer naast zich. „Alles in orde," riep hy, „wy kunnen opstijgen." Langzaam hobbelde de machine over den ongelijken grond. Een oogenblik verhief het vliegtuig zich van den bodem, maar kwam toen weer op den grond terecht. Richard deed nog een poging en inderdaad kwam de ma chine thans eenige voeten omhoog. Richard werd nerveus en hg dacht dat hg niet over de schuur, die aan het einde van.de weide stond, zou kunnen komen. Bovendien was hy be vreesd dat door het extra gewicht, dat op de staart van de machine lag, deze zou kun nen omslaan. Plotseling schoot de machine omhoog, zij vlogen over de schuur en gingen ieder oogen blik hooger. Rex keek achter zich om te zien of de vijand heen reeds achtervolgde. Hij hield zgn adem in Simon was er niet meer. Hg klopte Richard op den schouder. „Simon", brulde hg, „wij hebben hem laten vallen." Richard daalde stgl. zy keken angstig naar beneden, zij vreesden hier of daar op het veld een verminkt lichaam te zien liggen. De Sovjet-machine cirkelde boven de boerdery. De bestuurder wist nog niet goed of hij zou landen of de vluchtelingen achtervolgen. Leshkin zat met een van woede vertrokken gelaat naast den piloot. In zijn voorbarig heid om te voorkomen dat Richard hem niet zou zien, voordat hy geland was had hij niet gerekend op den tijd die het hem. zou kosten om te dalen. Zijn piloot weigerde hardnekkig om zich te haasten; de commissaris vloekte ontzettend toen hij zag dat Richard's ma chine weer omhoog ging. Toen zag hij Simon van de machine vallen. (Worit vervolod)

Schager Courant | 1937 | | pagina 7