De druk der crisislasten op het arbeidersinkomen Vierkamp tusschen de groot ste sctiaakphenomenen Opiumdieven gearresteerd Drie oude bekenden voor het Hof De gegijzelde journalist Postvluchfen op IncÜë Spelling Marchaot zegeviert Rotterdamsche politie in touw. Op den 2den November 1.1. is in gebroken in de Ghemisch-pharrrua- ceutische fabriek van de N.V. Laus- berg en Zoon aan de Rozen laan te Hillegcrsberg, waar ongeveer 40 kg. opium gestolen werd. In samenwerking met de Rotterdamsohe centrale voor opiumzaken is het onderzoek ingesteld, dat tenslotte met succes werd be kroond. Gearresteerd kon worden de 37-jarige C. v. d. G. uit Rotterdam, werkzaam op de fa briek van de firma Lausberg. Hij bekende mede schuldig te zijn aan de inbraak. Het bleek, dat hij op Kalend recht kennis had gemaakt met zekeren P. B., een goeden be kende van de politie en deze had hem ge zegd, dat er met opium nog wel aardig wat te. verdienen was. Daar v. d. G. in financi eel c moeilijkheden was, had hij er wel ooren naar en zoo werd het plan tot den dief stal gemaakt. Daarbij werd de hulp inge roepen van den 22-jarigen H. G. B., die hij de politie in Rotterdam-Zuid ook al niet gunstig bekend staat. Op 12 November klom H. G. B. de fabriek binnen door een raam, dat v.d. G. had open gezet.. P. B. stond op den uitkijk. De buit verdeeld. Gedrieën werd de kostbare buit daarop Vervoerd naar het Pijnackerplein in Rotter dam, waar de opium later verdeeld werd. V. d. G. verkocht zijn aandeel voor f 840, bij huiszoeking in zijn woning vond de poli tie dit. bedrag nog. Maar tevens vond zij er ook sleutels en voorwerpen, afkomstig van een inbraak ten huize van een dokter op den Linker-Maasoever. Vermoedelijk heeft men hier dus een spoor te pakken van de reeks inbraken dezen zomer op den Linker Maasoever gepleegd. De politie arresteerde voorts den Chinees, die de opium had gekocht. Ook P. B. was weldra gepakt. Mot II. G. B. had men meer moeite mar tenslotte is het de politie gehikt ook hem te arresteeren. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van f 1000, tenvijl hij de opium nog niet verkocht had. Minister bevordert tuinbouwexport Moeilijkheden met het buitenland. Uit de Mem. van Antw. op het voorloopig verslag over de begrooting van Economi sche Zaken blijkt, dat over het geheele jaar 1937 de hetalingscontingenten voor den tuin bouw-uitvoor stegen met 48%, vergeleken bij 1936. Ook bij de komende onderhandelin gen met de Duitsche regeering zal met de tuinbouwbclangen ten volle rekening wor den gehouden. Hoewel de bezwaren van andere landen dan Duitschland tegen den invoer van groenten en fruit veel groot er zijn dan togen den invoer van andere agrarische producten, tracht de Rogecring steeds afzetmo gelijkheden ook naar die landen te verkrijgen. Ten aanzien van den invoer van buiten- landsch fruit merkt de minister op, dat de monopolieheffingen, op grond van de Land- bouwcrisiswet ingesteld, in het algemeen aan haar doel van prijscorrigeerenden fac tor beantwoorden. Gestolen geld in kelder verstopt Tn aansluiting aan een bericht, waarin melding werd gemaakt van het feit, dat een buitenman, logeerende hij kennissen te 's-Gravenhagc, Zondagochtend bij het ont waken bemerkte, dat hij f 900 miste, kan thans worden medegedeeld, dat de politic dit bedrag gevonden heeft. Het geld was verstopt in den kelder van het café, waar de buitenman logeerde, onder een hoop steenkolen en vuil. De zes arrestanten blijven op het hoofd bureau opgesloten. Drie hunner hebben be kend. ZIJ hielden zich slechts op vor- dachte wijze hier en daar op Zware straffen geëischt. Drie „zware jongens", jeugdige Amster dammers, die reeds dikwijls wegens inbra ken met de justitie hebben kennis gemaakt, stonden gisteren te Amsterdam in hooger be roep terecht. Twee broers, losse werklieden en een kleermaker, waren door de recht bank wegens diefstal met inbraak veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf met af trek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De strafmaat was meer be paald door de grootte van den buit. De be woners van perceel Jacob van Lennepkade 123, waar de melkzaak van den heer G. is gevestigd, misten op Zondag 4 Juli bij hun thuiskomst slechts een bedrag van60 cent. De woning was grondig doorzocht; de buitendeur was blijkbaar met een looper of .valsqho sleutel geopend. Evenals voor de rechtbank ontkende het 'drietal. Wel gaven zij toe bij de woning te zijn geweest. „We moesten" zegt een der gebroeders, die als woordvoerder optrad „een man spreken over een radio, hij woont boven den winkel". „Ja", merkt de president op, „jullie zijn wel zoo slim om niet te ontkennen, dat jul lie dien ochtend in de buurt zijn geweest; dat smoesje van die radio is jammer genoeg een beetje doorzichtig". Getuigen verklaarden, dat twee van de verdachten dien ochtend om half elf in het portiek van het huis rondscharrelden. Een overbuurman had de politie opgebeld, doch deze was toen niet verschenen. Tegen twaalf uur waren ze weer bij de woning geweest. Twee mannen waren toen naar binnen ge gaan, de derde bleef buiten. „We zijn maar een keer in de straat ge weest, we belden en merkten, dat meneer K. niet thuis was, verder weten we van niets", hielden de verdachten vol. Uit het dossier ad informandum bleek, dat dit drietal het laatste jaar herhaaldelijk is aangehouden, steeds vond de politie hen in eikaars ge zelschap en bij iedere aanhouding trof men hen aan in het bezit van een complete inbrekersuitrusting: breekijzers, sleutels, loopcrs, tangen en handschoenen. Dit arsenaal werd iedere keer in beslag genomen, men moest hen dan weer op vrije voeten stellen, omdat ze zich slechts op verdachte wijze ergens hadden opgehouden Op dit dossier hadden de verdachten wei nig aan te merken, wel vonden zij, dat er „oude koeien uit de sloot werden gehaald". Requisitoir. De advocaat-generaal mr. dr. D. Reilingh achtte de tenlaste gelegde feiten bewezen. Hij eischte tegen den oudsten broer en den kleermaker twee Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen den anderen broer vorderde hij ©en jaar en acht maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest (in beide gevallen tot den dag van de uitspraak van het vonnis der rechtbank). De verdedigers mr. Th. Erkens, mr. H. Vliegen en mr. R. P. Kokosky pleitten vrij spraak. Arrest 28 December. Van cassatie beroep is afgezien. Naar wij vernemen is, in over leg met m>r. J. F. Hijmans, juri disch adviseur in de kwestie van den gegijzelden journalist Kansen, afgezien van het instellen van cassatie-beroep bij den Hoogen Raad tegen het arrest van hot I-Iaagsche gerechtshof, waarbij het gijzelings- besluit van de rechtbank werd be vestigd. Naar wij vernemen is een van de over wegingen waarom hiertoe besloten is, dat op deze wijze in hoogste instantie zou wor den uitgemaakt, of een journalist zich op verschooningsrecht kan beroepen. Dit leek niet wenschelijk, omdat de geheele procedu re in raadkamer en niet in het openbaar verloopt, zoodat de gelegenheid ontbreekt getuigen en deskundigen te hooien, en aldus de kwestie op breede basis te beschouwen. Termijn met 12 dagen ver lengd. Bij beschikking van de Haagsche recht bank is de gijzeling van den heer C. L. Hansen, redacteur van het Vaderland, met 12 dagen verlengd. Organisatie voor consumptiemelkregeling Wettelijke sanctie te verwach ten. De minister van Economische Zaken is voornemens, om, indien de organisaties van melkproducenten en -distribuanten in het buitenwettelijk gebied voldoen aan de door den minister te stellen eischen, vrucht bare werkzaamheid mogelijk te maken door op door haar uit te vaardigen regelingen, welke zich voorshands in het bijzonder met de distributie van en minimum ver koopprijzen voor melk zullen bezig hou den, een sanctie, gebaseerd op de Land- bouw-Crisiswet 1933 te verlecncn. Aldus de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag over de begrooting 1938 van het Landbouwcrisisfonds. Slechts 3 pCt. zegt de minister Dat de land- en tuinbouwsteun een daling van de kosten van het levensonderhoud zou tegenhouden of zelfs een stijging daarvan in de hand zou werken, is inderdaad een opvatting, welke meermalen wordt gehoord. Zouden deze -maatregelen niet genomen zijn, dan zouden de kosten van levensonder houd tot een voor den consument ongemoti veerd laag peil zijn gedaald ten koste van den landbouw, welke daardoor ten onder zou zijn gegaan. De minister heeft een nauwkeurig onder zoek doen instellen naar den invloed van de directe landbouwcrisislastcn op het budget van een aantal arbeidersgezinnen te Amster dam. Als resultaat van het onderzoek ten aan zien van de directe belastingen is verkregen, dat deze crisislasten van het totale budget in September jl. 3.1 pet. en in October jl. 2.9 pet. uitmaakten. Het. door enkele leden tot de regeering gerichte verwijt, als zou de verlaging van de uitgaven van het I.andbotiw-crisisfonds van 17 milliocn tot 132 millioen ten koste van de boeren zijn gegaan, moet de minister met nadruk van de hand wijzen. De minister meent, ook al kunnen tegen het huidige systeem bezwaren worden aangevoerd, met kracht aan de financiering der landbouwcrisis- maatregelen door middel van een apart fonds te moeten vasthouden. Geen hooge invoerrechten aan de grens. Een systeem van hooge invoerrechten aan de grens op landbouwproducten kan de in stemming van den minister niet hebben. De minister wenscht te bevorde ren, dat, waar mogelijk, de nog voor den economischen toestand van den landbouw noodige maatregelen door de betrokken bedrijfsgenooton zelf worden overgenomen en voortgezet, terwijl andere nuttige maatregelen door deze zelf kunnen worden opge bouwd. Voorloopig zal zulks nog als overgangs maatregel kunnen geschieden op grond van de Landbouw-crisiswet 1933. Aardappelenregeling. De aardappelenregeling kan eventueel door de bedrijfsgenootcn zelf ter hand wor den genomen; de drie centrale landbouw organisaties overwegen zulks. De minister hoopt spoedig iets na ders te kunnen mcdedeelen over bij zondere maatregelen voor de kleine tuinders. Met zijn ambtgenoot van het departement van Sociale Zaken zal de minister overleg gen, inhoever de kleine grondgebruikers meer nog dan door deze regeling geschiedt, uit de werkverschaffing gebracht zouden kunnen worden. Granen. De minister kan niet onderschrijven, dat de tegenwoordige tarweprijs, welke voor'het jaar 1938 in uitzicht is gesteld, onvoldoende zou zijn. Vervanging biggenteeltregeling? Ook de minister is van oordeel, dat de beperking van de varkensteelt in stand gehouden moet worden, doch hij deelt niet de mcening. dat de biggcnteeltregeling zou kunnen worden vervangen door een rege ling betreffende het houden van varkens. Rundvee. Volgens den minister is er geen aanlei ding de kalverbeperking te doen vervallen. Melk en zuivel. Tot het nemen van bijzondere maatrege len ten opzichte van de margarine, zooals in het verslag wordt voorgesteld, kan de minister zijn medewrking niet verleencn. Hij is van meening, dat de thans' getroffen maatregelen ,ter bescherming van de boter voldoende zijn. De vraag van een meng verbod van boter en margarine is in onderzoek. Er bestaat voor den minister geen aan leiding in de exportpolitiek van de boter wijziging te brengen. De „zuivelpot" bevat momenteel ongeveer 14 millioen gulden. Tuinbouw. Dat de teeltregeling in den tuinbouw nog niét gemist kan worden, moet door den minister ten volle worden onderschre- Serum tegen mond- en klauwzeer In Zuid-Amerika uitgevonden. De minister van Landbouw te Quito (Ecuador, Zuid-Amerika) heeft officieel aan de academies van wetenschappen van Frankrijk, Duitschland, Engeland en de Ver een igde Staten medegedeeld, dat een serum is uitgevonden, waardoor vee voor den tijd van een jaar onvat baar wordt voor mond- en klauw- Miaien Vertrek van Aankomst ts Torenvalk vheenreis) Oehoe (terugreis) Buizerd ^terugreis) Reiger (heenreis) Emoe (heenreis) |Jodhp. 13 Dec. [Rang. 13 Dec, jAthene 14 Dec. [A'dam 14 Dec, [Rang. 13 Dec. |jodhp. 13 Deo, Napels 13 Dec. |Alex. 13 Dec. A'dam 14 Dec. (terugreis)' |Band' 14 Dcc' |SinKap' 14 Gier ^heenreis) A'dam 16 Dec. Uit onze Omgeving Aljechin, Euwe, Capablanca en Keres voor ©en tournool op den Semmering uitgenoodigd. Naar de Oostcnrijksche corr. vani 't Handelsblad verneemt, zijn reeds aan den nieuwen wereldkampioen, dr. Aljechin, aan den vorigen, dr. Euwe, aan den vroegeren, Raoul Capablanca, en aan den winnaar van het laatste Semmering-tournooi Paul Keres, door den heer Zimdin uitnoodigingen gestuurd voor een door hen, in Juni 1938, in het Pan- hans-hotel uit te vechten wedstrijd; waarbij elk tweemaal tegen zijn drie tegenstanders'zal moeten spelen. De drie uitnoodigingen aan de eerstge noemden moeten dezen inmiddels reeds ont vangen hebben, daar hun adressen bekend waren. Keres zal de zijne eerst nagestuurd moeten krijgen uit Estland, waarheen ze ge stuurd werd, alvorens men zag, dat hij op dit oogenblik nog of weer in ons land ver toeft. Men hoopt en vertrouwt in Weensche schaakkringen, dat deze ontmoeting van de vier grootste schaakphenomenen van het oogenblik op den schoonen Semmering zal plaats vinden. De aan de schaakmeesters gestelde condities zijn in ieder geval weer aanlokkelijk genoeg! Euwe van de partij als de vier kamp in Juli begint. Het blad heeft den heer Euwe na ont vangst van dit bericht, de vraag gesteld, of hij deze uitnoodiging reeds had ontvan gen en of hij er gebruik van zou maken. Dr. Euwe deelde mede, dat hij den aan- gekondigden vierkamp zeer interessant vond en dat bij in 1938 zeker van de partij zal zijn, indien de vierkamp in Juli in- plaats van in Juni begint. In Juni 1938 zou hij namelijk in conflict komen met zijn werk zaamheden, terwijl de maand Juli hem wel convenieert. Hij was van meening dat de match zeer goed tot stand kan komen, daar Aljechin en Capablanca bij gunstige condities wel zullen accepteeren. Tweede Kamer Rumoer rond naturalisaties. Nog eens opschorting van den vaccinatic-dwang. Hooger On derwijs Wijziging der dienst plichtwet aangenomen. Den Haag 14 Sopt©mlbe>r 1937. De kans is groot geweest, dat het parle mentaire jaar 1937 „motieloos" verliep, dooh vanmiddag werd de „schade" plotseling in gehaald door de aanneming van nog wel twee moties tegelijk, een unicum in de Bin- nenhofsche regionen! En, om een toepasse lijke voordspeling te bezigen, de vergade ring van heden-middag verliep evenmin... .emotieloos"? Niet, dat de onmiddellijk aangevangen stemming over de wijziging der Dienst plichtwet bijgewoond door het gansche Ministerie (op Minister Patijn na), wel een bewijs, dat bet ping om „Kabinetspolitick" spanning of bewogenheid vermocht te ontketenen, iedereen wist natuurlijk bij voorbaat, hoe de afloop zou zijn, dat de gansche linkervleugel, minus de Liberalen, tegen zou stemmen, hetgeen slechts een man dorheid van 32 tegen 63 stemmen opleverde. Ex-minister Oud voelde zich nog geroe pen te getuigen, dat in den huidigen vorm de V.D. de voorstellen financieel onaan vaardbaar en militair niet noodzakelijk achten. En ook de stemming over de (op het laatste nippertje nog gesplitste) motie Mol- ler (R.K.) voltrok zich in alle kalmte, over de hoofden van de zwijgend toeluisterende excellenties heen. Alleen is opmerkelijk, dat er een grootere meerderheid was voor de uitspraak tegen de instelling van de zoo- veelste taalcommissie, namelijk 67 van de 95 stemmen, terwijl de vaststelling, dat de algemeene doorvoering van de spclling-'34 de eenig aanvaardbare oplossing is, tien stemmen minder haalde. De verdeeldheid zat dan ook voornamelijk in den katholie ken hoek, waar nu de heeren Ruys de Bee- renbrouck, Loerakker, Bachg, Groen, Sweens Deckers en Bonpaerts met de Anti-Rev. de Christ. Hist. (behalve de heer Krijger, die voorstemde), Liberalen, N.S.B.-ers en Staatk. Gcrcf. een front tegen formeerden. De Liberalen hadden de eerste motie ge steund. Of dit succes van dr. Moller eenig practisch effect zal hebben, moet worden afgewacht, wijl minister Slo- temaker precies kan doen als een maal minister Marchant deed, toen de Kamer via een motie de invoe ring van zijn thans door de meerder heid als eenige uitkomst aanvaar de spelling verklaarde te betreu ren! Maar dr. Slotemaker's hernieuwd minister schap wordt op die manier wel bedenkelijk versomberd. Z.Exc. kreeg echter niet dadelijk gelegen heid, rustig over de gevallen beslissing na te denken, aangezien er in de Kamer aanstonds een „stormpje" opstak, toen bij de behan deling van niet minder dan 71 naturalisa tie-ontwerpen (het ministerie van Justitie was ten deze danig achter geraakt!) betref fende 1453 aanvragen de Nationaal Socialis tische heer Dieters voor het eerst zijn stem in de Kamer verhief, door er aanmerking op te maken, dat „zooveel Joden" voor natura lisatie werden voorgedragen. Een dergelijk geluid in de Kamer mocht worden verwacht, aangezien het Voorloopig Verslag reeds „enkele leden" aan het woord liet, die constateerden, dat in ons land het anti-semietisme groeiende is. Toeli bleek er in de Kamer groote ver ontwaardiging te heerschen over deze open lijke achteruitzetting van een bepaalde be volkingsgroep, getuige de scherpe protesten. En het rumoer nam zeer toe, toen de heer Rost van Tonningen (N.S.B.), hatelijkheden ten aanzien van zijn mede-leden ging debi- teeren, verklarende gaarne met „dit gezel schap" te willen afrekenen, opkomend te gen de „massa-import van Joden" De communist De Visser prikkelde de ge moederen nog meer door zijn schallend pro test tegen de gestie zijner politieke vijanden, maar gelukkig was daar minister Goseling, die zich door de algemeene opwinding niet liet mceslecpen en op bedaarde, doch met een tenslotte door de groote meerderheid der Kamer enthousiast beapplaudiseerde korte antwoord-rede het standpunt der Regeering uiteenzette. Mr. Goseling verstaat bij uitstek de kunst om op doodbedaarde, doch uiterst- scherpe wijze een terechtzetting uit te dee- lcn. Zoo ook nu. Minister Romme verscheen aan de beurt om het wetje tot het opnieuw (voor twee jaar!) opschorten van den vaccinatie-dwang te verdedigen. Minister Romme verzette zich tegen de cri- tiek, als zou hij een oplossing der moeilijk heden niet aandurven. Avondvergadering. Water staat 's Avonds troffen we minister Van Buu- ren achter de groene tafel, om eindelijk ook eens aan zijn begrooting te gaan wer ken. Vooral de verkeers-aangelegenheden, met „de lugubere lijst van ongelukken", zooals mr. Rutgers van Rozenberg (C.H.) 't zei, werden druk besproken. Minister van Buuren, die op rustige wij ze zijn eerste begrooting verdedigde, ging aanstonds in op den op hem geoefenden aandrang tot krachtige toepassing der lint- bebouwingswet. Dat gemeente- en provin ciale besturen niet steeds de aangewezen organen zouden zijn voor uitvoering der wet scheen Z.F,xc. wel te beamen. Z.Exc. zal zich in de toekomst nog spe ciaal voor het toezicht op het verkeer inte resseeren. De voetgangers zullen zeker niet „vergeten" worden. BERGER, Vacature U.L.O. School* Voor de betrekking van onderwijzer aan de U.L.O. School, vacature J. Leistra, hebbeq zich 9 sollicitanten (wachtgelders) aange* meld, Polderverkiezingen* In de Dinsdag gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden zijn de navol* gende heeren herbenoemd tot lid van het bestuur, n.1. van den Damlanderpolder Mr, H. D. A. van Reenen; van den Oudburger* polder O. J. Swaan; van den Zuurvenspol* der O. J. Swaan; van den Philisteinschei* polder W. Swaan Ilzn.; van den Noordcr* Reeker-en Mangelpolder Jb. de Wit; van den Zuider- en Midden Rcckerpolder P. Bessoj van den Sluispolder C. Blankendaal. In de plaats van den heer J. Swaag dis wegens leeftijdsgrens moest aftreden als be< stuurslid van den Sluispolder werd benoemd de heer Jb. Swaag. INTERNATIONALE VEREENIGIN8 „BELLAMY". Lezing met lichtbeolden* In de voorzaal van de Rustende Jagefl hebben de afdeelingen Bergen en Sehoorll van de Inter. Ver. „Bellamy" thans tot één afdeel ing vereenigd, een propaganda-avond met lichtbeelden georganiseerd, welke uit stekend was bezocht. Op deze bijeenkomst heeft de heer H. Nolles uit 's-Gravenhage gesproken over: „Een nationale oplossing uit den internationalen chaos" „Van armoe* de en Welvaart". Met tal van cijfers en een serie overduirle* lijke lichtbeelden trachtte de heer Nolles zijn auditorium te overtuigen van de mogelijk heid een Bellamy-staat te vormen in den| bestaanden Staat, Na de pauze was er gelegenheid tot vra* gen stellen. Eén der aanwezigen vroeg, hoa of men in den Bellamy-staat. tegenover dent godsdienst en tegenover het Vorstenhuis zou staan? Een vraag, welke door den heer NoI* lens. niet rechtstreeks werd beantwoord; spr, antwoordde, dat ieder individu voor zichzelf moest weten, hoe hij daar tegenover stond, Intusschen gelooven wij, dat dit antwoord niet de strekking der vraag dekt en de vra* gensteller en de spreker elkander niet be* grepen. -W1ERTNGERMEEH WIERINGERMEER. HolL Mij. van Landbouw, De Holl. Mij. van Landbouw, afd. Wierin* germeer, vergaderde in hotel Smit te Mid* denmeer. Aanwezig 60 leden en belangstel* lenden. Na de opening worden de notulen vastgo* steld. Besloten wordt in de tweede helft van Januari ir. Huisman uit te noodigen voor een lezing. De aandacht wordt gevestigd op het ver slag der Arbeidsinspectie 1936 van de ongel vallen in den landbouw. Een eventueele cursus landbouwboekhou* den wordt niet noodzakelijk geacht. Hierna geeft de heer Van Gaaien een zeer interessante inleiding over Mechanisatie in den landbouw, waarhij spr. een ovemcht geeft van de kosten en rentabiliteit van paarden, autotrekkers, wieltrekkers, rups trekkers, alsook motorschoffel en zaaimachi* ne, zakkenreiniger, transporteur enz.; voor wat de trekker betreft op bedrijven van di verse grootte. Opgevallen is dat spr. alles op royale ba sis beeft berekend en geen voorkeur heeft gegeven van een of andere wijze van trac tie. doch zich alleen 'bepaalde tot 't geven van vergelijkingen met de hem daarvoor ten dienste staande cijfers. Een levendige discussie volgde hierop. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mode, dat besloten is door een voort. comm. een zaaizaadvereeniging op te richten en wekt de eventueele zaadtelers op in overweging te nemen zich hierbij aan te sluiten. Hierna sluiting. LANGE71D1JK BROEK OP LANGENDIJK. Film voor de ouden van dagen. Dat deze film zich nog steeds in een groo te belangstelling mag verheugen, blijkt wel hieruit, dat. bij een 3e vertooning daarvan, de zaal van den heer J. de Boer geheel was uitverkocht. Dr. Wilmink te Zuidscharwoude oogstte dan ook 'n dankbaar applaus voor hetgeen vertoond werd. Ter afwisseling zong het Mannenkoor „De Lofstcm", onder leiding van den heer Paul Kok een 6-tal nummers, welke uitstekend werden gezongen. De heer J. Stins Jz. heeft dezen avond weer getoond, het publiek op aangename wijze te kunnen bezig houden. Tenslotte sprak nog de heer J. Kramer, die de collecte voor den jaarlijkschen auto tocht bij een ieder warm aanbeval. WIERINGERWAARD Lezing Dr. van der Steen. Ten huize van den heer R. Breed zal de bekende natuurvorscher, Dr. van der Sleen op Zaterdag 18 December a.s., des avonds half acht voor het Nutsdepartcment „Wie* ringerwaard" een lezing houden ever „Die renleven in het Canadcesch Rotsgebergte"-»

Schager Courant | 1937 | | pagina 2