Plaatselijk Nieuws Daar komt „Repelsteeltje" aan Kinderen van de Wieringermeer EEN NIEUWE FIETS Nog een laatste uitnoodiging DR. VAN AMERONGEN DECLAMEERT „A CHRISTMAS CAROL", voor de Ned. Vereen, van Huis vrouwen. Gisteravond hield de afd. Schagen van de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen een Kerstver gadering in café De Beurs. De lange, feeste lijk gedekte tafels en do kaarsverlichting, hadden in het zaaltje, waar talrijke dames aanwezig waren, een echte Kerststemming doen heerschen. De presidente, mevr. Bronder, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, in de eerste plaats tot de secretaresse, mevr. Dekker, die na geruimen tijd ziek te zijn ge weest, thans weer aanwezig kon zijn. Voorts verwelkomde de pres. in 't bijzonder Dr. J. B. van Amerongen uit Alkmaar, de spreker van dezen avond, dien zij terstpnd het woord verleende. Na 'n korte inleiding declameerde Dr. Van Amerongen in zijn eigen vertaling „A Christmas CaroPvan Charles Dickcns. Deze overbekende Kerstgeschiedenis boeit en ontroert steeds weer. Een wonderlijk ge heel van verbeelding en werkelijkheid is deze schepping van Dickens toch. De beleve nissen van den harden zakenman Scrooge, die eindelijk door het Kerstlicht overstraald wordt, hebben ook in onzen tijd nog iets te zeggen. Dit komt omdat het Dickens niet om een Kerst-tendenz te doen was, maar omdat de Christmas Carol van een warm geloof in het leven getuigt, van zin voor humor en echtheid; deze klassieke schrijfkunst ver- niooit het. leven der menschen en maakt dit aanvaardbaar. Men kan de Christmas Carol dramatisee- ren, men kan ze vertéllen. Wij mecnen, dat de op hoog peil staande vertelkunst van Dr. Van Amerongen het verhaal zijn juiste as pect verleent. Sober, met slechts een enkel gebaar onderstreepend, droeg de heer Van A. de Christmas Carol voor. De steeds wisselen de sfeer van het stuk humor, intimiteit en realisme, vragen beurteling hun deel werd zuiver getroffen. De voordracht maakte op de aanwezigen diepen indruk; een zeer langdurig applaus beloonde den heer Van Amerongen, tot wien mevr. Bronder tenslotte een warm dank woord richtte, waarna de vergadering ge floten werd. Hel wonder van de radio, Brengt telkens nieuwigheden, Maar wie kan telkens weer opnieuw, Zijn geld daaraan besteden? De distributie kan dat wèl, Moet steeds moderniseer en, En U kunt als haar abonnê Daarvan méé profiteeren. (Adv.) CLJNGR DOORENBOS EEN VEREEREND VERZOEK! Jan Buisman's revue „Hoe Be staat het" voor de radio. Uit zending door de P.H.O.H.I. De leider der R.V.S., de heer Jan Buis man Jr., ontving heden een voor de R.V.S. verccrcnde uitnoodiging, waaruit duidelijk blijkt, welk een goede klank de naam van onze plaatselijke revuevereeniging door de jaren heeft gekregen. Zoodat zij niet alleen in West-Vriesland, doch ook ver daar bui ten groote bekendheid heeft. Kopstukken nis Henri ter Hall en Bob Peters (dir. Na tionale Revue), legden de laatste jaren een warme belangstelling aan den dag voor de R.V.S. Nu is dan van den I.R.O. (Interna tionale Radiodienst) een verzoek gekomen om voor de P.H.O.H.I., welke meer spe ciaal zijn uitzendingen voor Nederlanders huiten onze grenzen houdt, en o.a. in In- die veel wordt beluisterd, om opnamen uit do R.V.S. revue te mogen uitzenden. De lieer Buisman heeft het R.V.S.-bestuur geadviseerd, het daarheen te leiden, dat de opnamen plaats vinden bij de vierde op voering op 25 December a.s., eersten Kerst dag. Wij hopen dat een uitverkocht huis ge tuige mag zijn van dit voor Schagen zoo belangrijke feit. Op dezen avond zal te vens het R.V.S.-horioge zijn eigenaar vin den. ERKENNING VAN BOUWPATROONS. Op een gisteren in het Noord-Hol- landsch Koffiehuis alhier gehouden „praatavond" over de erkenning en nict-erkcnning van bouwpatroons, welke onder leiding stond van den heer C. Blaauboer, heeft deze aan de aanwezige patroons, georganiseer- den en niet-georganiseerden, een uit eenzetting gegeven over de regeling tot samenwerking in het bouwbe drijf en in dit verband aansluiting bij de organisaties, waaruit deze re geling is voortgekomen, warm aan bevolen. Genoemde regeling beoogt bestrijding van de beunhazerij; de uitroeiing hiervan is voor alle patroons, zonder uitzondering, een le vensbelang. Verschillende bezwaren van de niet tal rijke aanwezigen tegen het geldende sys teem van erkenning en met-erkenning kwa men naar voren. Zoo werd o.m. een fout ge acht, dat de handel met 20% prijsverhooging aan particulieren mag leveren, daar dit niet te controleeren is. Vooral op het platteland tiert de beunhazerij nog welig en vele niet- vaklul kunnen met geld van den hoer kar weitjes opknappen, die eigenlijk door vak kundige patroons moesten worden uitge voerd. De voorzitter wees juist in dit ver hand op het belang van organisatie om de gevallen van beunhazerij te signaleeren. zoo dat de overtreders beboet kunnen worden. Door kringcommissies en de landelijke com missie worden klachten van georgnniscr- den en niet-georganiseerden met gelijke ernst behandeld: overtreden erkende pa troons de bepalingen van de regeling en maken zij zich zoodoende aan beunhazerij schuldig, dan riskeeren zij intrekking van hun erkenning. Omdat alle bouwpatroons belang bij de regeling hebben is het ook niet meer dan billijk, dat ook de niet-georgani seerden bijdragen in de kosten. Sommige niet-georganiseerden ter verga dering meenden er echter een onbillijkheid in te zien, dat de Reorganiseerden één gul den contributie betalen, terwijl de niet-ge organiseerden vijf gulden moeten betalen. Hier werd van georganiseerde zijde tegen over gesteld, dat deze opvatting niet juist, is, .want Reorganiseerden moeten hun con tributie aan de bonden betalen, waaruit de regeling is voort gekomen, zoodat zij dus strikt genomen een grooter aandeel in de kosten dragen dan- de niet-georganiseerden. Door enkele niet-georganiseerden werd nog betoogd, dat de belangen van de kleine bazen en de groote bazen nogal eens uit- eenloopen, maar de voorzitter bracht hier tegenin, dat juist de groote patroons de organisatie krachtig maken. De voorzitter zeide voorts dat de erken ningsregeling vooral in Noordholland zeer goed werkt en dat verscheidene gevallen van beunhazerij achterhaald en beboet wa ren. De regeling zou nog beter resultaten hebben, wanneer er meer werk was, het geen van niet-georganiscerde zijde werd be streden; men meende daar juist, dat de regeling een gevolg was van de slechte tijds omstandigheden en dat de beunhazerij weer zou toenemen, wanneer er meer werk zou komen. „Vandaag praat je over samen werking". zoo werd er gezegd, „maar mor gen kijkt er eon om het hoekje om te zien, of hij den ander kan beduvelen". „Tenzij de organisatie hecht in elkaar zit", bracht do voorzitter hier tegenin De ongeorganiseer den moeten begrijpen, dat Z" voor hun bij drage in de regeling volledige bescherming van hun bedrijf hebben en mee profiteeren van de resultaten, welke de bond bereikt. Steeds hetere resultaten zouden kunnen worden bereikt wanneer de ong. zich zouden aansluiten. Organisatie werkt beter onder ling begrip en betere bedrijfstoestanden in de hand. Samenwerking beteckent in deze begrip voor eigenbelang. Men is reeds thans zoover, dat kon worden verwacht, dat over twee jaar levering van den han del aan particulieren totaal afgeloopen zou zijn. Met het uitspreken van de hoop, dat de bijeenkomst den ongeorganiseerden een en ander zou hebben duidelijk gemaakt en ze kere misvattingen over de erkenningsrege ling uit den weg zou hebben geruimd sloot de voorzitter de vergadering. JAARVERGADERING PHILATELISTEN- CLUB Deze week hield do Phi latei istenclub „West-Friesland" haar jaarvergadering ten huize van den heer C. Boontjes, alhier. Uit de mededeelingon bleek, dat de ver eeniging zich in een toenemende bloei mag verheugen. Het ledental is gestegen tot 20. De rekening van den penningmeester sloot met oen batig saldo van plm. f 30. Het af tredende bestuur, bestaande uit de hoeren A. Koning, L. Kuiper, en J. Ruig, werd in zijn geheel hij acclamatie herkozen, resp. als Voorzitter, secretaris en penningmeester Tot sluitingstijd werd de avond verder doorgebracht met ruilen en verhandelen van zegels. DIENSTPLICHT De dienstplichtigen van de lichting 1938 zijn gehouden om op onderstaande data en do daarbij vermelde korpsen voor het ver vullen der eerste oefening onder de wape nen te komen: G. B. Hogeling op 1 Februari 1938 bij het Half Reg. van het Ile Reg. Huzaren, be stemd v. paardenopp. of paarden verzorger b. d. K.M.A. of R.S., 1e pl., 's-Gravenhage K. J. Burgman op 21 Maart bij het Rog. Grenadiers en Reg. Jagers, 2e pl. te 's-Gra venhage. J. H. Starrcveld op 21 Maart bij hot 21e Regiment Infanterie, 2e pl te Amers foort. N. J. Blaauboer op 5 April bij het IIIo Bat. Reg. Genietr. 2e pl. te Utrecht. F. Blaauboer, J. H. W. Peetoom, P. G. de Ruijter en J. Winters op 2 Mei bij bet le Sehoolcomp. Rfg- Kustartillerie, 2e pl., Den Helder. J. Peijhak op 21 Juni bij het Korps Pontonniers, 2e pl., Dordrecht. SCHAKEN. Gisteravond speelde do „Schager Schaak club" in het Noordhollandsch Koffiehuis al hier, haar tweede competitiewedstrijd tegen Excelsior uit Anna Paulowna, welke door Schagen met W2—W2 werd gewonnen. Dit is dus de tweede overwinning in successie. De gcdetailccrde uitslagen luiden: 1. J. de Graaf, z.—A. Sas, w. 44 2. J. de Vos, w.J. Veenstra, z. 01 3. J. A. Sprengers, z.R. Dirks, w. 10 4. J. Speur, w.P. Blaauboer, z. 10 5. P. Blaauboer, z.—F. Dirks, w. 1—0 6. J. Roggeveen, w.J. B. Pieterse, z. 10 7. C. Tjalkcns, z.—L. Witte. w. 1—0 8. A. Noordarn, w.L. v. Dijke, z. 10 9. C. Beers, z.J. Pieterse, w. 10 10. A. Sleutel, w.C. Blaauboer, z. 1—0 Volgende week, 21 Pee., weer een uitwed strijd tegen Helder II. Vertrek 6.30 vanaf het Noordhollandsch Koffiehuis. Het verdere programma vermeld: Anna PaulownaExcelsior (22 Dec.). Uit onze omqeving Z1JPE Burgemeester en Wethouders hebben de arts W. van Sloot en toegestaan op Maan dagavond gebruik te maken van een der lokalen der O.L. School te St. Maartensbrug voor het geven van een cursus „Eerste hulp bij ongelukken." B. en W. dezer gemeente hebben ingevolge de bepalingen der Bouwverordening vergun ning verleend aan den heer K. Veuger te St. Maartensbrug tot het bouwen van een Kipperischuur aldaar. ST. MAARTENSBRUG Aan de gymnast iokvereeniging „S.S.S."— „D.I.N'.D.U.A." alhier is toestemming ver leend tot het houden van een kleine ver loting op 25 December a.s, De Schager Courant noodigt jullie uit WIE wil er Zaterdag 18 De cember a.s. in Hotel Smit te Middenmeer EEN NIEUWE FIETS winnen? Wie is toch die geheim zinnige kabouter, die over al waar hij in Noord-Hol land Noord komt, volle zalen met geestdriftige kinderen trekt? Overal juicht men hem toe, over al ziet men in hem het geluksmannetje van de Schager Courant. In alle dorpen, in alle gehuchten laat hij blijde gezichten achter, als hij zijn feeste lijke rondreis vervolgt. Wie hij ls? Zijn naam heeft de laatste dagen al heel wat keeren in de krant ge staan. Die begint met R en eindigt op „epelsteeltje"I Het gelnksmannetje, ja, dat zou ook een goede naam voor hem zijn, het gelnksmannetje van de Schager Cou rant, die aan alle kinderen van Hollands Noorderkwar tier een middag van vreugde en geluk brengt. Is het dan geen prettige mededeeling, dat hij Zaterdag 18 December a.s., om half drie in „Hotel Smit" te Midden- meer komt? Wat hij al niet bij zich heeft, is kolossaal. Daar is in de eerste plaats Prof. MelorinL met zijn sprekende pop Greetje, met wie je een reis door wonderland maakt, waar je werkelijk je oogen van uitkijkt! Knap dat die Professor is! Nee, daar heb je eenvoudig geen idéé van. Wat hij je in vijf minuten voor oogen toovert zie je van z'n leven niet meer. En deze Prof. is heelemaal niet droog. Integendeel! Slap zul je je af en toe om hem lachen. Dan is er nog iels, waarover jullie erg blij zult zijn. Wie van de kinderen papier en potlood bij zich heeft, wij heb ben het al meermalen in de krant vermeld, kan meedoen aan den gezelligen wedstrijd, welke wij met elkaar zul len houden. Voor den winnaar hiervan hebben wij niets minder dan beschikbaar gesteld. Ieder kind, dat deze aankondiging uitknipt en inlevert bij één van de hierna volgende adressen kan tegen den prijs a 20 cent vanaf morgen een toegangskaart krij gen bij: HOTEL SMIT, Middenmeer. HOTEL SMIT, Slootdorp, P. KISTEMAKER, Wieringerwerf. De toegangskaarten geven meteen recht op vrij vervoer per H.A.B.O.-bus van Slootdorp of .Wieringerwerf naar Middenmeer, heen en terug. In de krant van morgen zul len wij tijd en plaats van vertrek bekend maken. Kinderen, we verwachten jullie allemaal om jullie een écht prettige middag vol vreugde en blijheid ie bezorgen! Dns tot Zaterdagmiddag half drie in Hotel Smit te Middenmeer! NIEUWE N1EDORP Volksonderwijs. Maandagavond had in het lokaal van den heer Kossen een ledenvergadering plaats van de afd. van Volksonderwijs. De belangstelling van de zijde der leden voor deze vergadering was niet groot. De heer D. Olie opende, speciaal welkom hetende wethouder Wit, die op deze ver gaderingen altijd het gemeentebestuur ver tegenwoordigt. De notulen werden onveranderd goedge keurd, terwijl de heer Olie uitvoerig ver slag uitbracht van de algemeene vergade ring. Uit het jaarverslag van den secretaris tekenden we aan, dat het antal leden der afd. 50 bedraagt. De rekening van den penningmeester, nagezien door mej. Visser cn den heer Wessels. eaf aan een ontvangst van f92.54ï4 en een uitgaaf van f 76.32^. Kassaldo f 17.22. Beeonnen was met een kassaldo van fO.971^. De rekening betreffende het busvervoer der schoolkinderen was buiten deze reke ning gehouden. Op voorstel van het Bestuur werden de statuten zoodanig gewijzigd, dat ieder jaar een der bestuursleden aftreedt. Tot heden traden de bestuursleden om de 4 jaren en bloc af, wat door het Bestuur en de ver gadering minder gewenscht werd geoor deeld. Bij de gehouden bestuursverkiezing, waarbij allen thans aan de beurt van af treding waren, werden allen weder herko zen. n.1. mevr. A. KuiperGlas en de hee- ren D. Olie, F. Stennenberg, K. Coops en H. Boer. Hierna hield de heer Stennenberg een in leiding over het onderwerp: „Er dreigt ge vaar". Spr. wees er op. hoe de leerlingen- schaal op het oogenblik een punt van be spreking vormt in alle onderwijskringen, van welke richting ook. Willen we een 4e leerkracht behouden, dan moeten we op onze school tenminste 130 leerlingen heb ben. In 1920 was 90 leerlingen voldoende voor een 4e leerkracht. Kregen we hier weder om een 3-mansschool. dan zouden de hoog ste klassen te samen bestaan uit 52 leer lingen. wat een veel te groot aantal is. waardoor het onderwijs niet zoo goed tot zijn recht kan komen. Niet alleen de onderwij zore moeten opkomen tegen de verhooging van de leerlingenschaal, die van over heidswege uit bezuinigingsoverwe gingen steeds wordt opgevoerd. Ook de ouders moet men mobiliseoren om te protesteeren tegen deze maat regelen. Het welzijn van het kind staat op het spel, De heer Stennenberg oogstte voor zijn in teressante rede een dankbaar applaus. De heer Olie wees nog op de noodzake lijkheid dat de inwoners van N. Niedorp Volksonderwijs in haar werk moeten steu nen. Juist in dezen tijd is het zoo hoog noodig dat allen hun rug zetten onder het werk van Volksonderwijs, omdat er nu zoo'n gevaar voor het onderwijs van het kind dreigt, waarbij spr. ook wees op het gevaar dat er b.v. bestond voor de open bare lagere school te Oude Niedorp. Besloten werd toe te treden tot de kring „Kinheim", een federatie van afdeelingen, ter behartiging van allerlei belangen op on derwijsgebied. Bij bespreking propaganda werd besloten deze winter geen propaganda-avond te houden, doch door huisbezoek meerdere le den te werven. Vooral op het dorp zelf zijn veel te weinig leden. Betreffende het Fonds tot steun werd medegedeeld dat hier we derom een collecte zal worden gehouden. van de opbrengst komt voor de kas der afdeeling. De afdeeling zelf ontvangt f 50.— van het Fonds ter tegemoetkoming in de kosten van het busvervoer dor schoolkinde ren uit de buitenwijken. Het fonds doet allerlei nuttig werk op on derwijsgebied. Juist op hot oogenblik is veel geld noodig. omdat nu veelvuldig een be roep op dit fonds wordt gedaan. Voorzitter sprak de wensch uit dat deze collecte on der de burgerij goed moge slagen. Tijdens de vergadering had nog een ver loting plaats van een paar taarten, waar van de opbrengst ten goode kwam aan de veretrekking van melk aan de leerlingen dei- school. De heer Olie sloot met een opwekkend woord de vergadering. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. IJsclub „Nut en Vermaak". Gisteravond vergaderde de ijsclub „Nut en Vermaak" in „Concordia" alhier. De opkomst was, zooals gewoonlijk zeer gering. Na opening donr den voorzitter, den heer T. Kostelijk, werden de notulen door den heer A. de Geus voorgelezen. Men deelde mede, dat de Ijsclub aan „Volhardingzal moeten betalen 80 van de overeengekomen afdracht bij winters met ijs en 50 bij ijslooze winters. De heer K. Zeeman sprak zijn genoegen uit over de door het bestuur besloten uit treding uit den IJ.II.N. Men besloot met de ijsclub „Volharding" zoo'n contract aan te gaan, dat de 80 afdracht zal moeten wor den betaald wanneer de baan van „Volhar ding" geopend wordt. De penningmeester legde rekening en verantwoording af, De ontvangsten waren f 159.52., de uitgaven f 124.66, het saldo f34.86. Het bezit der vcreeniging is nu 195.63. Aan het verzoek van de ijsclub te Ouden dijk om een bijdrage voor het daar te hou den feest ter herdenking van het 50-jarig bestaan dier vereeniging, werd niet vol daan. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende leden, de heeren J. Ileidsma en J. Langedijk, herkozen. De heer K. Zeeman informeerde naar het materiaal. Voorzitter antwoordde, dat dit verbrand is in de kerk. Mer^ zal nieuw materiaal aankoopen als het noodig is. De heer Heidsma wilde een feestelijke herdenking houden van het 35-jarig be staan., om de animo der leden te vergroo- tcn. De heer P. Swager informeerde of nog banen worden uitgezet naar andere plaat sen, waarop bevestigend werd geantwoord, Hoewel reeds vele kinderen zioh van. een kaart verzekerden voor de kindermiddag van de Schager Courant, welke hedenmid dag om half drie in Hotel Concordia te Noordscharwoude begint, zijn er nog tot dat tijdstip kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Toegangsprijs twintig oent. Wü geven hier onder nog even de vertrektijden der bussen Heerhugowaard, Zuid, om 13 u. 15 van café Rus. Heerhugowaard, Noord, om 13. u. 30 van de R.K. Kerk. Oudkarspel om 14 u. 15 van de H.A.B.O.- garage. Zuidscharwoude, om 14 u. 15 van bet Ge meen' Tuis. Broek op Langendijk om 14 u. van het Ge meentehuis. St. Pancras om 14 u. van de Driesprong. Schoorl om 13 u. 15 van Café Timmerman. Sohoorldam om 13 u. 15 van Café ManteL Koedijk om 13 u. 30 van de school. Warmenhuizen om 13 u. 30 van Café Slik ker. „Repelsteeltje", een prachtige operette, het wonderland van Prof. Melorini en de kans op een nieuwe fiets, dit zijn allemaal heer lijkheden, welke den kinderen een onverge- telijken middag zullen bezorgenl HEERHUGOWAARD CENTRAAL GENOOTSCHAP. Algemeene ledenvergadering van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel lings- en vaoantiekolonies, afdeeling Heerhugo waard, op Maandag 13 December 1937, des avonds half acht in café Rus. De voorzitter, Dr. J. Zwarteveen, opent de vergadering met een woord van welkom en deelt, mede, dat deze bijeenkomst speciaal is belegd met het doel de Statuten en het huishoudelijk reglement te bespreken, die oorspronkelijk in December 1925 blijkens de notulen waren samengesteld, doch waarvan geen exemplaren meer aanwezig waren. Vervolgens worden de notulen voorgele zen, waarna de voorzitter een propaganda- brief voorleest, gericht en verzonden aan verschillende vcrcenigingen en corporatie's ter dezer plaatse, om tot de Vereeniging toe te treden als donateur of donatrice, met vermelding van het succes. Eenige leden hebben bedankt voor het lidmaatschap, ter wijl anderen daarentegen zich wederom op gaven, zoodat het ledental stabiel bleef. Na eenige onderlinge besprekingen wor den de Statuten en het huishoudelijk regle ment door de vergadering met algemeene stemmen aangenomen, en zullen ter goed keuring aan het Hoofdbestuur te Amster dam worden voorgedragen. Een kascontrole-commissie wordt benoemd buiten het bestuur om. Bij acclamatie wer den aangewezen de heeron: IJ. Ploeg en Jb. Volkers. Plaatsvervangend de heeren: H. Pl uister en Arie Volkers. Besloten wordt, dat de leden zelf, en voor namelijk diegenen, welke hunne kinderen reeds lieten uitzenden en bijgevolg tot de meest enthousiaste propagandisten worden gerekend, zullen trachten zooveel mogelijk nieuwe leden cn donateurs te verwerven. Bovendien gaf de voorzitter toezegging pe riodieke artikelen ter opwekking in het plaatselijk blaadje ten beste .te zullen ge ven. Na de rondvraag, die nog tot eenige huis houdelijke besprekingen aanleiding gaf, werd de vergadering onder dankzegging ge sloten. SINT MAARTEN Door bedanken van den heer P. Sie- wertsen als doodgraver, is als zoodanig in zijn plaats benoemd de heer J. Koning (ar- menvader). Politie. Gevonden: een paar handschoenen- Verloren: een kindermanteltje. Inlichtingen bij de politie. KOEDIJK In de Maandagavond gehouden vergade ring van het Kiescollege der Ned. Herv. ge meente Koedijk werd tot diaken herkozen, de heer F. Groot en tot ouderling de heer Jb. van der Sluis. WIERINGERMEER SLOOTDORP. Politie. Gevonden: een paar damesbeenpijpen (nieuw). Een blauwe dameshoed. Verloren: een paar Motomemen. Inl. bij de politie te Slootdorp. Biggenmerken Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 29 November tot 4 December 1937 bedroeg: 37623, tegenover 37021 in de over eenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 4 December in tótaal aangebracht 1.711.844 merken, tegenover 1.994.547 merken in de overeenkomstige periode van 1936,

Schager Courant | 1937 | | pagina 6