Polder Wieringerwaard Raad Barsingerhorn Arrondissenienfs rechtbank te Alkmaar Donderdag 16 December 1937 Tweede blad Dr. WERNER BLIJFT SCHOOLARTS. Ged, Staten willen de begrooting 1937 niet goedkeuren, De Raad blijft echter op zijn standpunt staan. Geen aansluiting bij den Districtsschoolartsendienst Den Hel der. S.D.A.P.-fractie wil die aanslui ting echter weL Gemeentebegroo- ting zonder discussie vastgesteld. Vergadering van den Raad op Woensdag Ï5 December 1937, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burge- ïneester, tevens secretaris. Allen zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. N.a.v. een vraag van den heer K. Burger zegt de Voorzitter, dat B. en W. niet in kunnen grijpen in de wijze van begraven; de begrafenisonderneming moet een parti culier bedrijf blijven. Wanneer de ingeze tenen dat willen, kan gemakkeliik een be- grafenisvereeniging worden opgericht. Ingekomen zijn de controlerapporten van 'don accountant J. J. de Vries te Schagen inzake loasverificatie; Ged. Staten keurden goed heit, raadsbesluit tot het aangaan van een geld leen ing groot f 600.— Gemeentebegrooting 1937 retour! De begroot ing 1937 is van Ged. Staten te rug ontvangen; zij deden mede, dat zij om trent de begrooting 1937 nogmaals overleg hebben gepleegd met. de door de Begee ring ingestelde Commissie. Het hzwaar van den Baad tegen ihot ontlasten van den gewonen dienst van het nadeelig slot van Hoofdstuk T ten bedrage van rond f 7063.- geeft haar geen aanleiding voor deze gemeente een afwijking van het door de Regeering ingeno men algemeene standpunt te be vorderen. Voorts meent de Commis sie dat de gemeente zelve in staat zal zijn het nog overblijvende te kort van f 212:- te dekken. Over hetzelfde onderwerp is, mede namens 2ijn ambtgenooten van Sociale Zaken en van Finantiën. van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken een schrijven ontvan- ge, waa.rin eeneens wordt, betoogd dat de in de begrooting 1937 opgenomen nadeeli- pe saldi 1934 (gedeelte) en 1935 naar den Kapitaaldiemst hooren tie worden overge bracht., waardoor de gemeente geen biizoo- clere steun uit het werkloosheidssubsidie- fonds behoeft. Het standnunt van B. en W. Naar aanleiding van het vorenstaande'mer ken B. en W. op, dat zij de voorgestelde gang van zaken onredelijk en principieel on juist blijven aehten, op grond van de vol gend*1 overwegingen: a. Ten aanzien van het nadeelig saldo Ü934 werd een regeling getroffen, overeen komstig het voorstel van Ged. Staten van 9 September 1936, In de boven aangehaalde missives is niet voldoende aangetoond, waarom de motieven, die in 1936 tot de hierbedoelde regeling heb ben geleid, nog geon jaar later huin la-acht zonden hebben verloren. b. De nadeelige saldi van 1934 en 1935 zijn mede veroorzaakt door overschrijding van op verplichte uitgaven der gemeente be trekking hebbende ramingen. Tndien deze uitgaven bij liet samenstellen der oorsnrou k olijke begroot ing voor 1934 en 1935 hadden kunnen worden geraamd op de bedragen, die in den loon dier dienstjaren noodig ble ken te zijn. dan zouden ze-wel invloed reb ben uitgeoefend on de bijzondere b'idragen uit bet werkloosheidssubsidiefonds. M. a. w naar analogie van bet bepaalde in artikel 247 der gemeentewet, zonden bij juiste ra ming. de hierbedoelde uilgaven wel biizon- dere bijdragen tengevolge hebben gehad. c. Bij de nota van Ged. Staten van 4 Au gustus 1937, werd op eecn enkele wijze aan gegeven hoe de naar den kanitaaldienst over te brongen nadeelige saldi wel beboeren te worden gedekt. De Minister van Binnen Tan dsche Zaken schrijft in ziin aangehaalden brief van 20 November 1937, dat de vraag boe de nadee lige saldi van vorige dienstiaren gedekt moeten worden, bij de behandeling van de begrooting-193S opnieuw ondier het oog zal worden gezien. B. en W. zijn van oordeel, dat deze toezegging geen waarborgen biedt dat het wegwerken van de nadeelige saldi zal geschieden op een wijze waarvoor zij mede de verantwoorde lijkheid kunnen dragen. Op grond van het vorenstaande stallen zij voor de begrooting voor 1937 opnieuw aan Ged. Staten in te zonden met. verzoek alsnog goedkeuring te willen bevorderen. De Voorzitter zegt. dat de begrooting wel niet zal worden goedgekeurd; dan zijn B. en W. echter van plan beroep aan te tee kenen. Conform bet voorstel wordt besloten. Wijziging alg. politieverordening. B. en W. stellen voor: 1e de algemeene politieverordening te wijzigen: 1. De eigenaar, houder of verzorger van een bond is verplicht, nadat B. en W. schrif telijk hebben medegpdeeld. dat zij dezen gevaarlijk achten, te hunner beoordeeling dien bond hetzij: a. te voorzien van een muilkorf, welke hot bijten verhindert; b. vast te bonden, wanneer hij zich op den weg bevindt; c. van den weg verwijderd cn vastgelegd te bonden. 2e over te gaan tot intrekking van bet raadsbesluit van 39 Nov. 1936. tot wijzi ging van de omschrijving der bebouwde kom. Als voren. Over de aansluiting bij den school- artsendienst, district Den Helder. Geen overeenstemming in het collega van B. en W. Van de Commissie van Beheer van den districtsschoolartsendienst te Den Helder is het verzoek ingeko men tot. toetreding tot dien dienst. Naar aanleiding van dit schrijven mer ken B. en W. op, dat zij omtrent bet daar in vervatte voorstel niet tot een alle leden van het College bevredigende conclusie hebben kunnen komen. De meerderheid in het College erkent wel de aan een ambtelijken dienst verbonden voordeden, maar is van oordeel, dat daar tegenover de huidige half-ambtelijke dienst even zoovele voordeden biedt. De laatste immers wordt in deze waargeno men door den plaatselijken arts-gemeente geneesheer, die getoond heeft zijn functie als schoolarts met liefde en buitengewone toewijding (e vervullen. Tegenover het door den vertegenwoordiger van de Commis sie van Beheer van den districtsschoolart sendienst naar voren gebracht bezwaar, dat de niet-ambtelijke schoolarts tegen over de ouders der schoolgaande kin deren niet voldoende vrij staat, achten B. en W. het een groot voordeel dat de tegen woordige schoolarts tengevolge van zijn particuliere praktijk, volkomen op de hoogte is met den gezondheidstoestand van de gezinnen van nagenoeg alle schoolkinde ren, iets wat zijn taak als schoolarts juist zeer ten goede komt. Mede onder verwijzing naar het rapport van Dr. J. J. Werner, stellen zij voor op 't verzoek afwijzend te beschikken. De minderheid in het College erkent wel de goede wijze waarop de tegenwoordige schoolarts zijn taak vervult, maar is van meening, dat een ambtelijke dienst meer resultaten zal hebben, dan een niet-amb telijke dienst. De ambtenaar-schoolarts, zal meer tijd en zorg aan het onderzoek der kinderen kunnen besteden. Met alle waar deering voor het werk van den tegenwoor- digen functionnaris geeft zij daarom toch de voorkeur aan aansluiting bij den dis tri ctsschool a rtsen d i enst. De heer K. Burger, de minderheid in Het College vormende, meent dat de ambtelijke schoolarts veel meer in het belang van het kind werkzaam kan zijn, dan de particu liere arts. Prov. Staten dragen bovendien de helft in de kosten bij, wanneer hij Den Helder wordt aangesloten. Mocht aanslui ting meerdere kosten meebrengen, daar staat tegenover, dat wij een ambtenaar te onzér beschikking krijgen, die een twee maandelijksch onderzoek zal doen plaats hehben. De heer Kistemaker merkt op. dat een vergelijking met andere gemeenten, die aan gaan sluiten,, niet opgaat. Klachten heeft spr. over den hestaanden toestand nooit gehoord en spr. komt er sterk tegen op. dat onze dokter niet vrii tegenover de ouders zou staan. Spr. vindt dat hef niet opgaat dezen functionnaris on zii te zetten, en had zooiets van de S.D.A.P-frartie niet verwacht. Het zou hem sniitcn. als den dokter een klap in het gezicht gegeven zou moeten worden. De hoeren Smit en Kater sluiten zich bii de woorden van don heer 'Kistomoi.-nr ann. De heer Vries vindt, dat aansluiting hij den schoolartsen dienst de voorkeur ver dient en wijst erop, dat voor een gemeen telijken dienst geen bijdrage van Rccrce- ringswege wordt ontvangen. Hieruit blijkt dus wel, waar men heen wil. Wijziging van de instructie, zooals de heer Kistema ker heeft bosnroken, zal meerdere kosten met zich medebrengen. De Voorzitter bliift van meening, dat een schoolarts uit Den Helder in bekendheid mei den gezondheidstoestand van de gezinnen, waaruit de kinderen voorkomen moet wor den achtergesteld bii den plaatselijken arts. De heer K. Burger betoogt nogmaals dat het noodig is, dat meer onderzoekingen worden verricht. De Voorzitter merkt nog op, dat bij een ernstige afwijking Dr. Werner, wel een keer meer op de school terugkomt, dan hem is voorgeschreven. De heer K. Burger zegt nog, dat het niet om den persoon gaat. van Dr. Werner; de S.D.A.P.-fractie was immers voor een wijzi ging van de salaris regel ing van den dokter Ten slotte wordt tot stemming overge gaan; het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 43 stemmen; de S.D.A.P.- fractie stemt tegen. De toezegging wordt gedaan, dat t.a.v. verstrekken van gegevens door don school arts door B. en W. een andere regeling zal worden voorbereid. Heffing en invordering van ver gunningsrecht. De verordening op de heffing en invorde ring van vergunningsrecht wordt alsnog in overeenstemmine gebracht met de gewijzig de bepalingen der Drankwet. Deslructieovereenkomsten Vleesch- keuringsdienst. Overeenkomstig het advies van de Com missie van Uitvoering van don Vleeschkeu- ringsdienst Kring Rarsineerhorn. stellen B. en W. voorg oedkeuring teh echten aan de gemeenschappelijke regelingen met de gemeenten Heerhugowaard. Schoorl, Koe dijk. Warmenhuizcn. Den ÏTc'dor. Anna Pnnlnwna en Wieringcn, inzake destructie. Allen voor. Uitbreiding Vleesehkenrfnqsdi«>ns*. Overeenkomstig het advies van dn Com missie van Uitvoering van don Vlce«rh en rin "«dienst Krïn" Bnr«in"nvhorn. «foRep B. en W. voor goedkeuring te honkt-m a*1" de gomeensrhannoliiVp ro"c'«n". .«tMVlrwd» tot opneming van de gemeente Harcnkar spel. Als voren. Deelneming aan het Midden- standsbornstellingsfonds. De raad besloot in zijn vergadering van 21 Maart 1936 aan het op te richten Midden staaidsborgstellingsf. voor Hollands Noor derkwartier een remtelooze leenlmg te ver strekken groot f 400.— Van het bestuur van het fonds is bericht ontvangen dat het noo dig is, dat alle gemeenten in denzelfden vorm toetreden n.1 door deelneming in het kapitaal en in het inkomen. Als gevolg hiervan is wijziging van voornoemd raads besluit noodzakelijk en wel in dien zin, dat in het kapitaal wordt deelgenomen voor f 215 en in het inkomen eveneens voor een bedrag van f 215. Als voren. Wijziging Ambtenarenreglement. Over de door den Minister van Binnen- landsche zaken geëischte wijziging van het ambtenarenreglement moeten ingevolge des betreffende voorschriften de betrokken or ganisaties worden gehoord. Voorgesteld wordt tot wijziging overeen komstig het advies van den Minister. Als voren. Begrooting 1938. De commissie, welke de begroot ing heeft nagezien, adviseert de begrooting overeen komstig het voorstel van B. en W. vast te stellen. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden; de begrooting wordt zonder dis cussie vastgesteld. Begrooting 1938 Alg- Burg. Arm. bestuur en Weezenarmbestuur. De heer Smit heeft vroeger als eens ge sproken over de woonkamer van het Te huis voor Ouden van Dagen; kan daar niet wat meer levendigheid in worden gebracht? De Voorzitter antwoordt, dat moeilijk iets gedaan kan worden, omdat de uitgaven steeds grooter worden. Niettemin is met de aankleeding een begin gemaakt.; het vol gend jaar zal deze zoo mogelijk worden voortgezet,.. De begrootingen worden hierna goedge keurd. Rondvraag. Bij de rondvraag zegt de heer D. Burger opde agenda het adrest e missen van de Lan da rbe ide rsbon den Voorzitter deelt mede, dat dit adres niet in den Raad thuis behoort; het is reeds door B. en W. behandeld. Spr. kan wel me- dedeelen, dat de in 't adres vervatte wen- schen voor zoover mogelijk zijn in gewilligd. Hierna sluiting; de Baad gaat in comité ter behandeling van eenige belasting re clames. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Dinsdagmiddag, 14 Dec. 1937 onder leiding van Dijkgraaf Haringhuizen. Bij de opening was de heer H. Koster af wezig; hij had evenwel bericht gezonden, iets later te zullen komen. Voorzitter heette allen hartelijk welkom inzonderheid de nieuwe ingelanden, de heeren C. Boekei en Cor. Waiboer. Spreker hoopte dat beide heeren de voet sporen van hun vader en behuwdvader, in wier plaatsen zij traden zullen drukken. De door den secretaris, den beer Daan Kaan voorgelezen notulen, werden onver anderd vastgesteld. Mededeelingen. De erfpacht met den heer Del ver is ge regeld. De acte is gepasseerd Tot nu toe is niet overgegaan tot verkoop van de in schrijvingen Grootboek. Een verblijdende mededeeltng is wel dat na een gehouden onderzoek inzake de Iepenziekte gebleken is dat aan de wegen geen enkele boom was aangetast. Wel op partiuliere terreinen, n.1. 22 stuks Dit getal is in vergelijking bij vorige jaren niet groot. Vanaf 1930 hebben we krachtige maatregelen genomen, welke zeker gunstig hebben gewerkt. Ten opzichte van het. nieuw gemaakte krooshek bij het gemaal is de vraag wel eens gesteld: Voldoet het? Voorzitter zeide dat we na een jaar kun nen zeggen dat het bijzonder voldoet.. Het verval is nu ter plaatse 1 c.M. voorheen was dit 12 tot 15 c.M. Ook is de arbeid van kroosophalen met 50% verminderd. De groote motor slaat nu zeer sporadisch meer uit. Het Dag. Bestuur is bijzonder in genomen met dit krooshek. Voorts werd medegedeeld dat de schake laar in het gemaal defet is geraakt. Over leg is gepleegd met de Hecmaf. Voorloopig zal de schakelaar weer in orde gemaakt worden. De kosten van 3 schakelaars (n.1. voor elke motor één) zouden ongeveer f 450 be dragen- De kluisbouw. Wat de kluisbouw betreft: Het is geble ken dat de aanbesteding goed is verloopen. De raming was f 2500. Het metsel- cn be tonwerk was aangenomen voor f 2000 zoo dat er voor nieuwe rekken enz. nog f 500 overbleef. Tijdens de bouw is nu evenwel gebleken dat het Pol derkan foor te klein is. zoodat de muur tusschen het kantoor en de dorsch een Meter verpisntst moet worden; de.kosten hiervan zijn f 275. De heer Blaauboer meende dat in de aanneemsom van f 2000.Alles was begrenen; Wanneer men iets aanbe steedt zon men toch rneenen dat alles daaronder i« begrenen, uitgezonderd dan die f 275. waarop niet was ge rekend. Verder noemde de heer Blaauboer nog meerdere zaken die in den regel tegenval len en wanneer we niet fat lastenverhooging zullen moeten overgaan is zuinigheid aan te hevelen. De Voorzitter was van oordeel,.dat de heer Diaanhoor toch een beestje zwartgallig is. Het Dag. Bestuur wil wel de verzekering geven zoove"! mogelijk te bezuinigen. De beer .Tb. Kaan sink z"'n vertrouwen uit in het beleid van 'f Dag. Bestuur, waar voor de Voorzitter erkentelijk was. De heer Koster komt ter vergadering. Dan werd no" medegedeeld dat de uit- i.-ee<*in<T njt ppf Werkfonds heeft hedra"cn f 13600 en voor den MoVnweg f 100- verder dat het Hooghe*>mrrnd?rhaD de Flnnbmr» 'leeft overgenomen in eigendom cn onder houd. Ingekomen is een- verzoek van het Water- 'eidih"hpdi-;;r nm foes'*,r»"i'v,;™" vnor het lee "en van huizen aan den Walingsweg en ^nifVerdiik. Dijkgraaf stelde voor deze toestemming te verleppen onder voorwaarde dat de kosten vf>n eventupe'n verlening voor rekening zijn van h*>f Wnferleid;ogh"driif. A'Wi voor' Vaststelling van de voorwaarden voor vprnnrhtïng van diiken enz. Deze voorwaarden werden door den secre- 'aris voorgelezen, waarna de heer Koste» n ovprweeinc m°er vriiheid te verlep nen ten opzichte van het beweiden met paai den. Voorzitter wilde dit liever in handen houden van het Dag Bestuur, doeh wel toe zeggen om soepelheid toe te nassen. De voorwaarden werden vastgesteld. Het rooien van ^owen Voorstel tot rooien van hoornen fom den ander één) aan den Noord-Zünerdiik van af dc voormalige trambrug tot Walings weg en verder" vanaf den Westfrieschen dijk aan den O os t - Ba re ingerweg oveir een lengte van 200 Meter. Over dit punt werd zeer langdurig gedis cuteerd. Voorzitter lichtte dit uitvoerig toe. In een vergadering van het Dag. Bestuur is dit in 1917 ook reeds ter sprake gebracht, doch toen werd door Ged. Staten bezwaar ge maakt. Men zou 't nu bij wijze van proef willen doen. Verschillende sprekers voerden hierover het woord, waarbij naar voren kwam dat de heeren Jb. Kaan Kz. en Groneman er heslist tegen waren. Een kleine proef zou dc heer Kaan desnoods kunnen goedkeuren. Tenslotte werd het voorstel ecnigs- zins gewijzigd n.1. om aan den Bar- singerweg niet over lengte van 200 M. doch 100 Meter om den ander een te rooien en in de kom zoo hier en daar, dus geen 100 hoornen zooals aanvankelijk hot. plan was, welk voorstel werd aangenomen. Verder kwam in behandeling een voorstel tot vervanging van de Tectjeswegbrug door een duiker. Door een auto-ongeval zijn heide leunin gen kapot gereden, waarvoor ruim f 100 schadevergoeding werd ontvangen. Nu een en ander toch in orde gemaakt moet worden achten Dijkgraaf en Heemraden het maar gewenscht om ter plaatse een duiker te ma ken. De brug is nu 4 meter breed; bii ver vanging door. een duiker wordt het rij vlak verbreed tot. 71/» M., terwijl de kosten nog minder zullen zijn dan hij algehcole vernieu wing met bctondek. Bij den Provincialen Waterstaat bestaat geen bezwaar. De bedoe ling is om de kosten niet uit den gewonen dienst te voldoen, doeh daarvoor een loe- nïng aan te gaan. Dc weg zal dan ook 40 cm. la"er worden. Dit voorstel werd met algemeene stem men cm.n-enrmven; la^e-s den kant zal nog een kleine haag worden geplant. Tenslotte kwam het Dag. Bestuur nog met een belangrijk voorstel, n.1. het uitdienen van de Ba rei neer weg vaart. door werkloozen uit. deze en andere gemeen ten. al zoo met bi id ra ce uit het werkloosheids-subsidie fonds. Voorzitter lichtte toe dat in 1934 tof uifvoe ring van dat werk werd besloten, mits het mu kwi"n worden uitgevoerd met Rijks- steun. De Minister achtte het object, ge schikt voor werkverschaffing en verwees ons naar den Inspecteur. Tot uitvoering kon toen niet worden overgegaan, omdat de gemeente geen bijdrage kon ontvangen en de kosten voor den Polder te hoog wer den. Thans wordt de uitvoering onnieuw voorgesteld, om-dat het wel wenschelijk is, in verhand met de verlaging van den wa terstand tot verdiepen van die vaart over te gaan. Vnor nrbeidsloonen enz. is geraamd rond f 10500 en voor materialen, toezicht enz. rond f 1500. tezamen dus f 12000 De be doeling is nu om het werk door arbeiders uit deze en ook uit andere gemeenten te laten verrichten. Met aanvraag van overheidssteun van 90% der nrbo-irt si nonen, zullen dan de kos ten voor den Polder op ongeveer f 2500 ko men. De heer Koster vroeg, of de uitkomende "rond voor verbetering van wegen kan wor den gebruikt en in verhand daarmee of geen steun uit het werkfonds kan worden verkre gen? Voorzitter zeide dat het. geld uit het Werkfonds verkregen, zich bepaalt tot ren teloos voorschot, zoodat het later moet wor den terugbetaald. Het ligt wel in 't voorne men van het Dag. Best. om met de" sne- cie d" wegbermen te verbeteren. Hierin ligt voordeel, omdat minder transport noodig De heer Groneman had bezwaar tegen het uitdienen, omdat hij dit geheel niet noodig oordeelde en bo vendien dicnere vaarten gevaarlijk oordeelde bii eventueel in 't water vallen van kinderen enz. De heer Bot gevoelde ook in het alge meen wel ocnig bezwaar tegen het uitdie nen van slonten met het oog op het instor ten van wallen. Na nog eenige nadere toelichting door den Dijkgraaf word het voorstel met de stem van den heer Groneman togen aan genomen. De heer Koster vroeg nog, hoe de kosten worden gedekt. Voorzitter lichtte toe, dat waar het een verbetering betreft een geldleening kan wor- icn aangegaan. In de volgende vergadering zal het Dag. Bestuur met een voorstel komien om dan te gelijk de leen in g ten behoeve van de te ma ken duiker, de wegverbetering eri het kroos hek te regelen. De Voorzitter gaf vorder te kennen dat het leggen van een duiker in de Walings weg va art en het dichtmaken van de vaart daar ter plaatse noodzakelijk maakt, dat de verordening zoodanig wordt gewijzigd dat de Walingswegvaart niet meer tot de Bin nenvaart zal behooren. Daar er vooral in de Binnenvaar ten niet moer gevaren wordt, kun nen ook de Toet ieswegvaart, Ivruis- wegvaart en Slikkerdijkvaart op geheven worden. Een voorstel daartoe gaat dezer dagen ter visie. Ook deelde Voorzitter nog mede dat van Zoonen voor zijn functie van vuil nisophaalder tegen 1 Januari heeft bedankt De Polder verleende ook een bijdrage van f 50. Voorgesteld werd om ook die bijdrage na 1 Januari toe te zoggen. Allen voor. De heer Zijp zou die bijdrage nog wel wil Jen verhoogen, indien alle burgers dan hun vuil mieegaven. Rondvraag. De heer Wonder vroeg of 't Dag. Bestuur de kluft bij zijn boerderij zou willen nazien en eventueel overnemen? Wordt toege zegd. De heer Boekei dankte voor het welkomst woord en hoopte pleizicrig samen te wer ken, waarbij de heer C. Waiboer zich aan sloot. De heer Koster vroeg of de kluft die naar de opslagplaats, door den heer Veerdijk ge huurd en welke kluft ook voor n ophaal dienst wordt gebruikt, misschien l>ehart kan worden? Hetzelfde geldt voor den onder berm van den dijk aan de Kreil. Is het niet van belang om de landbouwers aldaar te gemoet te komen? Het Hoogheemraadschap beschikt over veel puin, wat misschien voor weinig beschikbaar is. Dijkgraaf wees op de consequenties. Do toegang van Uiterdijk betreft geen polder zaak, terwijl de pacht die hij betaalt zoo gering is, dat. daardoor de kosten van ver harden niet betaald kunnen worden. Wat de onderberm aan de Kreil betreft, gaf Dijkgraaf in overweging aan de belangheb benden om onderling overleg te plegen, en ook met het Hoogheemraadschap; dan kan met een verzoek worden gekomen. Indertijd is toegezegd, dat wanneer de kluften goed in orde gemaakt waren, de polder voor het onderhoud zou zorgen. Het deed voorzitter inmiddels genoegen te verne men dat het Hoogheemraadschap in deze een tegemoetkomende houding aanneemt om eventueel de benoodigde puin tegen een lagen prijs beschikbaar te stellen. Dijkgraaf wil deze zaak inmiddels met de Heemraden bespreken. Hierna sluiting. Voor Koffie zorgt Uw kruidenier Uw schoenen lapt de lapper, Voor qroenle zorgt Uw groenteboer En voor Uw haar Uw kapper, Uw advocaat voor rechtsaduies, Deurwaarder: executie, De Radio is ook een „vak" Neem daarvoor DISTRIBUTIE. (Adv.) CLINGE DOORF.NBOS. Den Helder. EEN AMATEUR-ADVOCAAT. Op 26 Mei was in de Boerhoevestraat., waar een reiziger uit Den Haag, L. W. den doorgang niet had vrijgelaten aan een door den heer P. E. besturden auto, een aanrijding ontstaan, waarbij de verzeke ringsinspecteur C. C. de B. uit den wagen van E. op straat werd geslingerd, zich ver wondde aan de handen, terwijl zijn keurig costuum ernstig werd beschadigd. De heer L. W. was hier het slachtoffer en werd veroordeeld tot f 40 boete of 10 dagen f 45 schadevergoeding aan mijnheer de B. Hij kwam van dit vonnis in hooger beroep en toonde zich bij de behandeling heden een voortreffelijk amateur-advocaat., begaafd met een uitstekend flux de bouche. Echter tot dusver met een minimum suc ces, aangezien bevestiging van het vonnis werd gerequireerd. Den Helder. EEN ZACHT KOSTJE. De Heldersche electricicn A. v. d. H. Had ook al zijn heil gezocht, in hooger beroep, toen hij werd veroordeeld tot f 10 subs. 5 dagen ter zake het feit dat hij op 29 Juli geen behoorlijk teeken had gegeven, toen hij op zijn rijwiel een straat wilde inslaan. Het feit ontkende de appelant niet, doch de monsterachtig hooge boete was de oor zaak van zijn hooger-beroepslust.. De offi cier voelde ook iets voor reductie en re- quircerdc nu f 6 boete of 3 dagen. Koegras. HET NOODLOT. De jeugdige boerenzoon S. K. is' in Het bezit van een rijbewijs, dat hem zeer te stade komt, omdat hij zijn zieken vader, die in Alkmaar een kuur moet ondergaan, geregeld moet brengen en halen en hij de eenige is van het gezin, die daarvoor in aanmerking komt. Totdat het noodlot, kwam Hij vergiste zich leelijk in een taxi die met gedimd licht met een snelheid van pl.m. 70 kilometer uit de richting Den Helder na derde en stak bij het afrijden van de Cal- lantsoogervaarthrug te laat den rijweg over, waardoor een botsing ontstond, met het voor Simon noodlottige gevolg, dat hij door den Helderschen kantonrechter werd ver oordeeld tot f 40 boete subs. 10 daeen cn 6 maanden ontzegging rijbevoegdheid. Deze laatste bijkomende straf was voor hem het ergste, want nu kon bii ziin zieken vader niet meer van dienst zijn. Ten einde raad ging de jongen in hooger heroën cn had het voorrecht mr. dr. Buiskool als verdedi ger te kunnen charteren. Deze strafpleiter bleef dan ook niet in gebreke, toen dc Of ficier bevestiging requireerde. te spccnlee- ren on het humane gevoel van het College om althans' de ontzegging der rijbevoegd heid in haar uitspraak uit te schakelen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5