Bond van op Coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noorriholland Ingezonden PUROL Stichting van een kaasmonopolie dringend aanbevolen Ambtsjubileum veldwachter Bleijendaal In het Parkhotel te Hoorn vergaderde gisteren de Bond van op coöperatieven grondslag werkonde Zuivelfabrieken in Noord-Holland. Het openingswoord werd uitgesproken door den Voorzitter, den heer H. K. Koster. Spr. wees om. op de beteekenis van de oprichting van het Zuivelkwaliteitsbureau. Hierin komt tot uiting het belang dat de regeering hecht aan de kwaliteit van het product. Gij kent allen de moeilijkheden, die do export aankleven, zeide spr. tot de vergadering. Degenen, die de tentoonstel ling te Berlijn hebben bezocht, zuilen ge zien hebben, dat alleen de kwaliteit ons de goede plaats op de wereldmarkt zal kunnen doen behouden. Wanneer ik zeg. dat de kaas nog belangrijker is dan de boter in dit opzicht, zult u dat met mij eens zijn. Wanneer wij de kaas van nu vergelijken met. die van enkele jaren ge leden. dan verschijnen er gelukkig minder slechte soorten aan de markt. Heeft onze kaas echter nog wel die ka rakteristieke eigenschappen, welke haar su perieur maakte boven de concurreerendc soorten? Spr. betwijfelde dit. Er is een zekere vervlakking te bespeuren. Spr. liet uitkomen, dat de kwaliteit dik wijls wordt opgeofferd aan de kwantiteit. Toch gaat men vooruit. Wij moeten zorgen, dat men onze kaas in het buitenland als luxe producten gaat beschouwen. Maar dan moet dat luxe product ook constant aanwezig zijn. Daarvoor moet de afzet in een andere richting gaan. Men heeft meermalen gesproken over een monopolie. Wanneer de productie meer in één hand kwam. zon de concurrentie worden uitgeschakeld. Spr. ried de aanwe zigen aan, dit punt in ernstige overweginq te nemen, tot heil van de fabrieken en tot heil van de boeren. Na den wensch uitgesproken te hebben, dat deze kwestie op de vergadering meer malen een punt van bespreking zou uitma ken, verklaarde spr. do vergadering voor geopend. Do notulen van de vorige vergadering worden vervolgens onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. De Secretaris, de heer G. Nobel, doet hierop de volgende mededeelingcn: Van de Zuivelfabriek „Prins Hendrik" te Alkmaar kwam de mededeeling in, dat zij haar bedrijf per 1 Augustus heeft stopgezet en dientengevolge heeft zij het lidmaat schap van den Bond beëindigd. De heer Zeilemaker te Hoogkarspel is in dc plaats van don heer D. de Boer. Stom- petoren. benoemd tot lid van de Reg. commissie voor de Vakschool voor Kaas makers te Hoorn. In de plaats van Mr. Langeveld is door het Bestuur van het Landbouwhuis Mr. P. S. Winkel te Hoorn benoemd als Rechts kundig adviseur. Nationale Coöperatieven Raad. Van den Nationalen Coöperatieven Raad kwam een schrijven in om bij de verkie zingen voor de Kamers van Koophandel te letten op de verkiezing van vertegenwoordi gers van coöperaties. Het Bestuur heeft aan dezen wensch gevolg gegeven en voor een vacature voor de Kamer van Koophan del te Hoorn overleg gepleegd met de fa brieken. Boerenleenbanken en Aankoop- vereen igingen in het gebied van genoemde Kamer. Arbeidsovereenkomst Fabrieks directeuren. Door de Vcroeniging van Directeuren Is een concept-arbeidsovereenkomst voor Fa brieksdirecteuren aangeboden met het ver zoek om daarop de goedkeuring te mogen ontvangen. Het Bestuur heeft dit concept in studie genomen. Ten aanzien van een verzoek van de Vcr oeniging van Oudleerlingen van de Vak school voor Kansmakers te Hoorn om alle leden van deze Vereeniging eventueel te la ten deelnemen aan don cursus voor boter- makers. werd door het bestuur besloten om het destijds genomen besluit te handhaven, ii.l.. dat alleen personeel van aangesloten fabrieken de cursussen mag volgen en geen personeel van niet leden. Kuügras. Een verzoek van de Fricsche Coöperatieve Zuivel Export Vereeniging te Leeuwarden, om inlichtingen over de ervaringen met 't voeren van kuilgras. teneinde nadeelige gevolgen te voorkomen, is beantwoord met medodcclingen over de maatregelen door de fabrieken in deze genomen. Uit bet ingesteld onderzoek is duidelijk gebleken, dat de bezwaren aan hot voer en van kuilgras ver bonden. ernstige bestudeering vra gen in verband met het maken van prima zuivelproducten. Het voeren van kuilgras is voor de bereiding van prima zuivelproducten een groot gevaar, waar alle aandacht aan moet worden geschonken. Consumptlemelkregeling huiten- wettelijk gebied. Over dit onderwerp heeft de commissie tor heb. der melkinrichting belangen v. d. F.N.Z. met de secretarissen van de Bonden vergaderd, met het gevolg, dat met de melkinrichtingen overleg is geplecsd. Hot eindresultaat is geweest dat besloten is om niet mede te werken aan de verdere regeling in een gemeenschappelijk verband met alle inrihtingen voor consumptiemeik- levering en wat daarmee gecombineerd is. Het Bestuur besloot dan ook niet mee te werken aan de oprichting aan een nieuwe organisatie voor hef buitenwettelijk gebied in Noord-Holland, waarvoor de voorberei dende maatregelen zijn getroffen. Aan de nog niet bij het Botercontrolesta tion aangesloten fabrieken is medegedeeld dat zij geen lid van den Bond kunnen blij ven als zij niet aansluiten bij het Boter- con trolestation. Ka asmelkpasteurisatie. Van liet Nationaal Comité van den Inter nationalen Zuivclbond dat een onderzoek heeft ingesteld naar de wenschelijkheid en de mogelijkheid om voorkomende excessen bij de kaasmelkpasteurisatie in de toekomst tegen te gaan is het rapport ingekomen. Van de 12 loden der Commissie spraken 9 leden zich uit voor het nemen van maat regelen in deze. Het Bestuur behandelde dit rap port en besloot met algemeene stem men om er op aan te dringen dat spoedig een verbod voor het pasteu- riseeren van de kaasmelk wordt uit gevaardigd. Het Bestuur is van meen ing dat door deze, pasteurisatie de kwali teit van de kaas ernstig is geschaad en dat spoedig ingrijpen voor hot nemen van maatregelen noodzake lijk is. Maatregelen om tot bepaalde tempera tuur de melk te verwerken en dan gedu rende bepaalden tijd zijn in de praktijk te omslachtig en te weinig controleerbaar en daardoor ongeschikt en ongewenscht. Deze be.langrijke aangelegenheid werd in het Bestuur van den F. N. Z. besproken met het gevolg dat het besloot in verband met de verschillende inzichten over deze kwestie aan het Nationaal Comité voor te stellen om eerst nog een onderzoek in te stellen naar de resultaten der pasteurisatie. Dit besluit werd aan het Bestuur Nationaal Co mité medegedeeld en dat besloot te overwe gen om een deskundige Commissie te benoe men die de kwestie van die kant beziet, waa^ na de zaak weer opnieuw in behandeling zal komen. Het Is jammer dat voor deze zaak niet krachtiger wordt ingegrepen. Voor de Noord-Hollandsche kaasbereiders is Tiet intiisschon zaak om kaas te maken uit ongepastcurisoorde melk en die kaas te voorzien vaai t Bondsmerk NH en daarvoor reclame te maken. Gebruik Bondsstempelmerk NH. Het Bondsstempelmerk NH is In den loop van den zomer aan de fabrieken beschik baar gesteld op de volgende voorwaarden: le. Het merk mag alleen gebruikt worden voor kaas uit ongoposteuriseerde melk ge maakt.. 2e Do stempels worden door den Bond voor don kostenden prijs aan de leden ver strekt. Zij mogen niet aan anderen worden verstrekt en niet vervreemd worden en kun nen door den Bond terug genomen worden wanneer zij dit gewenscht acht. 3e. De stempels inogen uitsluitend ge bruikt worden voor 40+ kaas cn volvet in Noord-Holland gemaakt. 4e Hot stempelen van randenkaas cn z.g. nastoppers is uitgesloten, terwijl gestreefd moet worden om de minder goede kaas niet te stempelen, opdat gestreefd wordt naar een kwaliteitsmerk voor kaas bereid uit ongepasteuriseerdc melk. Aan de Noord-Hollandsche Vereeniging van kaashandelaren is medegedeeld wat de bedoeling is van het stempelmerk, n.1.: „Kaas bereid uit ongepasteuriseerde melk, van Noord-Hollandsche afkomst." Verzocht is om medewerking te verlee- ncn voor dit doel. Geachte Redactie, Ik wilde UEd. als belastingbetalende ar beider der gemeente Schagen wel eens eer lijk vragen: Hoelang genieten wij nu al de zegeningen van dit volgens UEd. zoo on misbare vrijzinnig bewind. U beschikt over meerdere gegevens ais een arbeider. Wij, die krachtens onze functie niet in een goedkoopere randgemeente kunnen gaan wonen, genieten in Schagen niet alleen de lusten, maar ook de volle lasten. De vele lusten kan ik U niet noemen, maar aan belasting betalen wij de volle 100 Dat de gemeentelijke belasting in Schagen het hoogste is. ja hooger dan in Alkmaar, Enk- huizen, Den Helder en Hoorn, hebt gij in October j.1. in Uw blad nog aangetoond, onder het motto: Schagen en de fiscus. Och, beantwoordt deze vraag in Uw blad. opdat ik meer eerbied en achting leer krijgen voor het geachte College, dat voor ons arbeiders zorgt en waakt. En gij. die met deze zaken beter op de hoogte zijt, vraagt eens voor mij bij dat College: waar om is de prijs van gas en electra nog zoo hoog. ondanks pl.m. 10.000 culden winst in dat bedrijf? Waarom betalen wij 40 jaar in de kosten van den kanaalaanleg? Niet lachen, de zaak is te ernstig. Terecht snrak men bij de onenincr der haven enz.: Scha gen op zijn kop. Waarom krijgen wij in onze volkshuurten de mooie auto's Don derdags gratis voor de deur gestald, ter wijl vele garagehouders toch ook niet wei nig belasting betalen? Waarom draagt dc gemeente de nadeelige saldo's der Scha- ger Middenstandswoningbouwvereeniging? Caseïne voor kunstwol. Hot Bestuur heeft alle aandacht geschon ken aan deze kwestie, en zich aangesloten bij het standpunt van liet Bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Zuivclbond om in deze collectief op te treden, gehoord het advies van de daarvoor door den F.N.Z. in gestelde commissie en door hot Bestuur goedgekeurd. Betreffende samenwerking voor de berei ding en verkoop van ondormelk, resp.: caseï ne voor de kunst wolindustrie ontvingen wij de bereidverklaring tot medewerking van de volgende leden: „Aurora" Opmeer. „West-Friesland" Lutjewinkel. „De Hoop" Assendelft. Nadat de mededeelingen voor kennisge ving zijn aangenomen doet ir. Kranen mede deelingen over zijn werkzaamheden. Hierop brengt de heer van Buren, leeraar- technicus verslag uit: Spr. deelt o.m. mede, dat het tweede ge deelte van de botercursus is begonnen met 8 leerlingen. Ten aanzien van de boterkeuring deelt spr. mede, dat slechts 50% van de aangesloten fabrieken monsters toezenden voor de boter keuring. Ir. Kranen doet dan nog mededeelingcn over de Bouwcommissie. De commissie heeft zich beziggehouden met den bouw van een fabriek in de Wie- ringermeer. Verschillende boringen werden verricht, welke gunstig uitvielen, zoodat de fabriek op de geprojecteerde plaats zal kun nen worden gebouwd. Wegens aftreding van den heer L. Broe- kens, lid van de Bouwcommissie, niet her kiesbaar, wordt benoemd de heer Jongejans, St. Maartensbrug. De heer Broekens blijft Uit onze Omgeving HEER-HU GOW AARD EEN GOED POLITIEMAN. M'n jonge, as 'k je 'n goeje reid mag geve, wor din onderwijzer, al- - dus de oude heer Bleijendaal, jacht opziener in de Callantsoogsche dui nen tot z'n zooveelste spruit, toen deze op het punt kwam, waarop ie dere jongen komt als hij de keus voor zijn leven moet maken. Niek gaf echter niet veel „sjoege" op dezen welgemeenden raad, aldus meende de oude koddebeier zijn betoog te moeten aandikken. Een onderwijzer, m'n jonge, die heeft altijd vrij. Als een ander mensch al aan het werk is, dan gaat hij pas naar school en als een ander over uitscheiden prakkiseert, dan is een onderwijzer al lang al thuis. Als een gewoon mensch over z'n vacantie gaat prak- kizeeren. dan heeft een onderwijzer al va cantie, en als een ander allang al weer aan het werk is, dan reist een onderwijzer nog rond en denkt nog niet aan naar huis gaan. Dus Dat dus schijnt echter zijn uitwerking ge mist te hebben en de zoon Niek gevoelde meer voor de vrijheid verbonden aan het jachtopzienerschap dan aan het vele „vrij" zijn verbonden aan de betrekking van on derwijzer. En „dus" geschiedde het, dat op een ze keren dag de raad der gemeente Heerhugo- waard naast vele andere sollicitaties ook die te behandelen kreeg van N. F. Bleijendaal, geboren te Callantsoog de dato zoo en zoo veel, thans agent van politie te Beverwijk, enz., enz., wel gehuwd, maar zonder kinde ren, enz., enz. En das geschiedde het dat ge noemde sollicitant vanwege zijn vele goede kwaliteiten de boven- rang werd gegeven uit vele anderen en hij den 15 Juni 1925 in dienst trad der gemeente Heerhugowaard. Ernstige gezichten. De burgemeester als hoofd der politie, gesecundecrd door de beide Wethouders, om eenige franje aan de Ik meen vorig jaar maar 1000 ruiden. Ge rust, dergelijke tekorten werkt men niet weg met gordijntjes voor de benedenramen der leegstaande woningen. Waarom zijn do huren der woningen in de Verlengde Bok st raat en de Thorbeckestraat verlaagd en stellen B. en W. voor het nadeelig saldo, groot f 833.75 voor rekening der gemeente te nemen? Waarom is zulks nog niet ge schied voor de woningen in Macnusstrant. Roosstraat en zijstraten? En als het Rijk deze zaak stagneert, waarom dringen B. en W, dan niet eens op meer spoed aan? Waarom zijn voor de Woningbouwvereeni- ging in de Lauriestraat niet even gunstige bepalingen geamakt als voor de beide an dere vereenigingen? Waarom wordt hier in Schagen niet de hand gehouden aan Zondagssluiting, winkelsluiting, controle op arbeidstijd in winkels, enz. enz.? Waarom kon hier op Zondag 5 December elke win kel geopend blijven, terwijl dit toch. naar ik meen door den Minister niet toege staan was? Waarom werden de Schager Bestuurdersbond en R.K. Volkshond, beide arbeidersorganisaties, met een kluitje in 't riet gezonden, toen zij beide medewerking verzochten aan dit College voor beschik baar stelling van Volkstuintjes? Schrik niet, geachte Redactie, toen reeds samenwerking tusschen Rood en Zwart inzake arbeidersbelangen. Nu is Rood in Schagen gerust zoo kwaad niet, dat heeft U toch ook wel eens ondervonden. Deze vragen zijn nog wel met vele tien tallen uit te breiden, maar ik mag niet te veel van Uw geachte Redactie vragen in verband met de henoodigde plaatsruimte. Hoewel ik volmondig erken, a's het eaat om een verkeerde zaak nader toe te lich ten, gij wel zoo democratisch zijt, dat gij ook een en ander het vrije woord voor adviseerend lid, omdat hij een werkzaam aandeel heeft in den bouw van de fabriek in de Wieringermeer. In de plaats van den aflredenden heer N. J. W. Hofstè in de aankoopcommissie wordt benoemd de heer Talsma uit Wog- num. De verdere verkiezingen werden uitgesteld tot de pauze. Vervolgens zou de heer J. A. Ge luk, secretaris van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond mede deelingen doen over „De kwaliteit van onze producten in internatio naal licht bezien." De voorzitter verzoekt de pers zich te willen verwijderen, daar de mede- deelingen, naar spr. zegt, van ver- trouwelijken aard zijn. Aan de pers zal over een weck door den heer Geluk een communiqué worden ver strekt. Een der verslaggevers merkt, al vorens zich te verwijderen, op, dat het beter ware geweest aan de pers te verzoeken van de mededeelingen geen melding te maken, maar de ver slaggevers toe te staan toch in de zaal te blijven, waarop do heer Go- luk zegt „daar kan men toch niet van op aan. Deze opmerking, die de eer der aanwezige persmenschen aantast, wordt door hen met een protest ontvangen. Zij verlaten de zaal en besluiten aan het Bestnnr een schrijven te richten, waarin wordt medegedeeld, dat van het verder verloop der vergadering door de aanwezige verslaggevers geen melding meer zal worden gemaakt. gebeurtenis te verleenen, spelt den veld wachter onder het uitspieken van een kort woord, waarin duidelijk tot uiting komt, dat Bleijendaal het heeft verstaan, schakel te zijn tusschen gezag en burgerij in den besten zin van het woord, de medaille, in gesteld voor huldiging van gemeente-amb tenaren, op de borst, terwijl hij hem na mens de gemeente 'n salonlamp aanbiedt. Dan treden de ambtenaren van den bui tendienst binnen. Namens hen huldigt Dr. Spierings, de woordvoerder reeds bij zoo vele dergelijke gebeurlijkheden, den heer Bleijendaal als de drager van het gezag, die het verstaan heeft om voor het „gezag" dit steeds „gezag'' te doen blijven, terwijl hij voor de burgerij steeds het gezag zoodanig heeft naar buiten gedragen, dat het woord „gezag" geen verschrikking inhoudt. Waar gezien de groote kinderriikdom van het gezin de keuze van een cadeau een zeer moeilijke was, is men besloten tot een cadeau onder couvert. Met zeer hartelijke woorden dankt de ju bilaris voor dit zeer onverwachte blijk van medeleven, ook namens zijn vrouw, die zeer bewogen is door het blijk van medeleven. Namens de Rijksveldwaaht spreekt ma joor Fluter, hoofd der brigade te Alkmaar. Hij huldigt de goede verstandhouding, die steeds tusschen de beide organen „rijks politie" cn „gemeente" heeft bestaan, en hoopt dat dit nog in de tweede periode van een aanstaand 25-jarig jubUeumschap zal mogen blijven bestaan. In den namiddag gaven de ambtenaren ter secretarie blijk van hun medeleven door ten huize van den jubilaris hun cadeau, bestaande uit een zestal lepeltjes, voorzien van het wapen der gemeente Heerhugo waard, aan te bieden. De heer Bee-repoot voerde hierbij het woord, warbij hij wees op de gunstige verstandhouding, die steeds tusschen „politie" en secretarie" had be staan. Nadat door den heer Geusebroek er op was gewezen, dat indertijd de sollici tatie geschiedde onder aanwijzing dat het gezin zonder kinderen was, terwijl momen teel de geheele buurt a.h.w. vol loopt met ,31ijendaaltjes" werd nog 'n poos gezellig vertoefd, terwijl af en toe felicitaties bin nenkwamen of corporaties cn particulieren, hun belangstelling toonden. Als correspondent, zeer goed met den ge meente-veldwachter bekend zijnde, kunnen we onze volle instemming betuigen met het gesprokene. De heer Bleijendaal heeft het in derdaad verstaan door een zeker optreden, gespeend van alle machts wei lust vertoon, de harten der ge meentenaren te winnen en dit kan slechts aan de verhouding „burge- rij-gezag" ten goede komen. meeningsuiting niet wilt onthouden. Nog een vraag wilde ik tot de S.D.A.P.- raadsledcn richten: hebt gij of uwe Partij wel eens veel medewerking van het zit tend College ondervonden? Nii weet ik wel, gij zit daar niet voor Partijbelangen, maar voor de behartigins der Gemeentebelangen, maar als arbeidersorganisatie tosh zeker geheel niet verwend?? Welaan dai^ als gij als man nen en vrouw in deze geroepen wordt keu ze te doen: zie dan eens om u heen. Daar rijn toch nog wel raadsleden, die dichter bij de arbeidersbeweging staan en waarme de gij toch ook al eens voeling gehouden hebt inzake arbeidersbelangen. Doe als eerlijke vertegenwoordiers van het volk uw plicht en wij zullen als belastingbetalende arbeiders in de gemeente Schagen uw keuze resnecteeren en aanvaarden. U. geachte Redacteur, vertrouwende op uw democratische gevoelens van hoor en wederhoor, bij voorbaat dankende voor de plaatsing dezer ontboezeming, verblijf ik als ook belastingbetalend inwoner der ge meente Schagen en medclezer Uwer cou rant B. W. J. GARSTENVELD, Roosstraat C 152. (Dit ingezonden stuk was oorspronke lijk ruim tweemaal zoo lang. Het niet- zakelijkc element hebhen wij er uitge schrapt. Als iemand zich geroepen gevoelt den heer G. te antwoorden, willen wij daar nog een bescheiden plaatsje voor in. ruimen. Op vele vraeen zal steller echter reeds het antwoord hebben gevonden in het verslag van de Raadsvergadering van Dins dag. Winterhanden j Wintervoeten Winterteenen Doos 30 cent. Bij Apoth. en Drogist „Baas zijn" en „baas-blijvan" is door allo eeuwen de kunst van het gezag geweest en als dit gesteund wordt in dit streven door dienaren met een zeker souplesse die toch ook weer niet in zwakheid ontaardt, dan kunnen en gezag en burgerij daarin een zekere vrijheid vinden, die toch ook weer niet in losbandigheid overgaat HARENKARSPEL DIRKSHORN. „Een jaar Natuurleven". De bekende natuurvorscher Jan P. Strij- bos heeft Dinsdagavond in de zaal van den heer Pijper een lezing gehouden voor de V.V.O. over „Een jaar Natuurleven", toegelicht met lichtbeelden. Zoo langzamer hand wordt het traditie, dat, als V.V.O. een avond organiseert er een volle zaal met belangstellenden is. Het was dan ook voor den voorzitter, den heer W. Kiste- maker, een aangename taak het welkom uit te spreken. Hierna kreeg de heer Strijbos het woord. Spr. betoogde, dat dc vier jaargetijden te zamen een natuurkalender vormen en hij. liet dit ook zien aan de hand van door hem vervaardigde lantaarnplaatjes. Reeds wanneer de Kerstdagen achter den rug zijn en alles blijkbaar nog in een diepen, winterslaap is. gaan de sneeuwklokjes naar boven. Begin Februari komt ons de leeuwrik reeds begroeten, met de maand Maart doen de wulpen hun intocht en zoo langzamerhand begint de bloeitijd van ei sen, lenteklokjes, iepen, heesters, enz. enz. En waarlijk heeft de heer Strijbos ons een prachtige kalender laten zien van de na tuur en voor de zooveelste maal heeft hij bewezen, een groot liefhebber en kenner te zijn van onze duinen, waterplassen, pol ders en speciaal van het eiland Texel. Vooral de vogelwereld is hem lief. Als wij zijn woorden nog eens overdenken, komen we tot de conclusie, dat wij plattelands bewoners heel vaak het mooie dat ons Moe der Natuur biedt, niet zien. Na de pauze vertoonde ons de heer Strij bos nog een film van de destijds aange spoelde potvischcn bij Terneuzen (deze dieren wogen ieder 50.000 Kg.) en een mooie vogel film. De aanwezigen uitten hun dank en waar deering voor het genot ene. door een spon taan en hartelijk applaus. Politie. Alhier gevonden: een geldig kosteloos rij- wielbelastingmerk. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. Toch weer oorlog? Zooals onlangs werd bericht hebben de heide vredesgroepen alhier eenige maanden geleden een lcckenspel in studie genomen. Zaterdag a.s. zal de opvoering hiervan plaats vinden. Aan dit spel werken ongeveer 35 personen mee. De muzikale begeleiding is in handen van .de heeren J. Kos, pianist en Joh. Manneveld, viool. De auteurs van dit leekenspel hebben hun werk opgedragen aan Ds. N. J. C. Schermer- horn. Het is te hopen dat deze voor onze om geving geheel nieuwe propaganda-methodo voor het vredes-ideaal een resultaat moge hebben, dat in verhouding staat tot het zeer vele werk dat door alle medewerkers voor dezen avond werd verricht. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. WIE RIN GEN ONDERIIOUDv ZUIDERZEEWERKEN AANBESTEED. Vanwege den Rijkswaterstaat werd gister aanbesteed: het onderhoud gedurende 1938 van: 1. De Rijkszecwerken op Wiermgen; 2. De Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken aldaar, de nieuwe haven te de Haukes, als mede verschillende grond- en kunstwerken, behoorende tot den Amsteidicpdijk, den Balgzanddijk en tot het Balgzandkanaal tusschen van Ewijckssluis en Oostoever; 3. De Rijkshavenwerken op Wicringen. den Rijksweg 10a en gedeelten van de Rijkswe gen no. 7 en no. 9. Laagste inschrijver voor dc massa was de N.V. Daalders aann. bedrijf te Alkmaar voor f 54.700. Politie. Gevonden: een belasfingplaatjc. Verloren: een kosteloos belastingplaatje. Inlichtingen bij de Gem. bode. Ziekenverpleging ln huis. Woensdagmiddag j.1. had de laatste les plaats van dc cursus vanwege 't Witte Kruis georganiseerd, over Ziekenverpleging in huis. Deze cursus, die geleid werd door zuster Schouten van Slootdorp, mocht zich in de belangstelling van een groot aantal cursis ten verheugen. Door mevr. de Vries-Polet werd met eenige welgekozen woorden een fraai boek namens alle cursisten aan zuster Schouten aange boden. De secr.-penningm. van 't Witte Kruis afd. Wieringen, Ds. J. van Beek, sprak nog eeni ge woorden van hulde tot zuster Schouten over de leiding die zij gegeven had op deze cursis. Alle cursisten waren dan ook vol lof. Men hoort niet anders dan: 't Was reuze gezellig en erg leerzaam. 't Witte Kruis heeft met deze cursus dan ook zeker succes gehad. HOOGWOUD AARTSWOUD. Kerkverkiezingen. Tot leden van het Kiescollege zijn herko zen B. Pluister en Joh. Bakker en gekozen W. Tromp. Door Notabelen tot voorzitter herkozen H. van Scheijen en tot Kerkvoogd herko zen Joh. Bakker.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6