Plaatselijk Nieuws. Amsterdamsche kolenboeren geknipt Schagen-nieuws Eindstreep wèl gepasseerd Nieuw wapenarsenaal in Frankrijk ontdekt „Kerstmis geen christelijk, maar Duitsch feest" WILLEM. Uit onze omgeving ALKMAAR Zwemwedstrijden in de Over. dekte. Alle Ned. Zwemsterren aan den start. Naar wij vernemen zullen a.s. Zondag avond tijdens de door „De Alkmaarsche "Waterratten" uitgeschreven nationale wed strijden alle Ncderlandsche zwemcracks aan den start verschijnen. Om slechts enkele namen te noemen, daar starten op de honderd meter rugslag, in één serie Xida Senff (wereldrecordhoud ster), Iet v. Feggelen, Dini Kerkmeester en de reeds zeer bekende rugslagzwemster Corrie Ivint. Dat hier dus een wereldklasse deze haan zal zwemmen is duidelijk. Doch niet de zwemsters zijn goed vertegenwoor digd. ook de hneren-eracks zullen aan deze wedstrijden deelnemen. Inschrijvingen zijn binnengekomen van Moolenaar. Smitshuij zen. Hoving. Sfans Scheffcr, v. Schouwen en vele anderen. En dan zal er dezen keer een zeer bij zonder springnummer zijn, waaraan niet alleen Willy don Ouden van de partij zal zijn. doch ook onze Ncderlandsche kampi oenen Schalens en Denneboom. benevens Clemens de Goede. Voor de pololiefhebbers noemen we verder nog den wedstrijd Alk maarLeiden, waarbij o.a. de oud-infer- national Jan Elzinga voor L.Z.C. zal uit komen. liet geheel staat onder auspiciën van 'den K.N.Z.B. Als bijzonderheid zij nog ver meld, dat in de Overdekte speciale tribunes gebouwd zijn om een zoo groot mogelijk aantal toeschouwers een plaats te bieden. Laat dezen avond, waarop sport van in ternationaal gehalte is te genieten, niet voorbij gaan! Men raadplege de adv. in dit nr. CALLANTSOOG Succesvolle achtervolgingsrace van veldwachter van Iperen. Gisteren, Woensdag, meenden een paar Amsterdammers gebruik te kunnen maken van goedgelovig heid van de bewoners van het plat teland. Edoch, er zat toch 'n luchtje aan deze zaak, waarvan de Rijks veldwachter, brigadier-titulair, van Iperen, iets van in zijn scherpe neus kreeg. Tegen den middag hield hij de gebroe ders Brasem uit Amsterdam aan, die met kolen in onze gemeente ventten, en gaf hun een waarschuwing onder voorwaarde, dat zij zich oogenblikkelijk in het bezit van 'n vent vergunning zouden stellen. Zulks geschied de, daar de hecren Brasem geen bekeuring prefereerden. Hierna gingen zij verder, hoe wel het getal hunner klanten niet groot was. Dit was eigenaardig en onbegrijpelijk. Wie koopt er vandaag den dag een mud anthra- cict voor zegge een gulden dcrlig ct. Dit kwam nu ook den heer van Iperen ter oore. Deze had korten tijd geleden iets van een hrandstoffenaffnirc vernomen te Schagen, waar men dc hoeren R. en B. er tusschen had genomen. Daar was de maat te gering en bleek de soort kolen ni~t te zijn anthra- ciet, doch gewone smeedkolen die uiterlijk veel met anthraciet gemeen hebben, maar in de kachel nu iuist geen schitterend fi guur slaan. Deze geschiedenis indachtig, besloot van Iperen eens polshoogte te gaan nemen. Hij trof het edele tweetal met hun brandstoffen- auto aan hij den heer S., smid te Groote Koe ten. Vanaf een beschutte plaats zag hij dat eenige zakken kolen werden afgeladen, ter wijl daarin inplaats oud ijzer enz. werd op geladen. Toen de kolenboeren naar volgen- do klanten gegaan waren, heeft de heer van Iperen zich naar S. begeven en vroeg hem hoeveel mud kolen geleverd waren en of de ze het geleverde wilde nameten. Aldus ge schiedde. Er bleek aan de 4 mud maar 1K mud te ontbreken, dus ruim een vierde deel. Intusschcn waren de beide zwarte Am sterdammers verderop bij den veehouder Z. aangeland, waarheen dc veldwachter zich met grooton spoed begaf, teneinde eens een hartig woordje met deze looze guiten te praten. Toen het tweetal de blinkende knoopen ontwaaixlde, nucende dit, dat het hun tijd werd om hun biezen te pakken. Dc Ford sloeg aan en daar ging het, tachtig in dc bocht. Van Iperen, die niet voor een gat te van gen is, vroeg de ter plaatse ventende hak ker B. met diens wagen achter de vluch tende Ford te willen gaan, en zoo begon dc strijd tusschen dc twee racewagens. Een misrekening. In den bocht van den Noord-Schinkeldijk derailleerde Ford nummer een en reed recht bij den dijk neer. Dat was een misre kening, want nu kon do zwaar beladen ko lenwagen niet zoo vlug meer tegen den vrij lioogen steilcn dijk op komen en werd dus door den bakkerswagen gemakkelijk achter haald. Intuschcn was de heer R. te Scha gen door van iperen gewaarschuwd, en de ze kwam spoedig ter herkenning van de .vluchtelingen naar Cailantsoog over. De gebroeders Brasem werden aangehou den en ter secretarie door den veldwachter en den burgemeester, als hulp-officier van justitie verhoord. Van een en ander zal proces-verhaal wor den opgemaakt. Ilct is een ingewikkeld en zwart zaakje en wc veronderstellen wel, dat dit muisje wel een flink staartje zal hcl>- hen. Voor de zooveclste maal blijkl hier weer uit, dat het toch niet verstandig is op der gelijke „goedkoope" aanbiedingen in te gaan. Z1JPE SCHAGERBRUG. Nut cn Genoegen. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond haar eerste seizoenhijeenkonist in dc zaal van den heer Kuiper, alhier. Dc zaal was tamelijk bezet, toen de voor zitter, de heer J. A. de Boer, dc bijeenkomst opende met een woord van welkom, speciaal tot den heer Larette, die op dezen avond optrad met goochelkunst. De heer Larette, hierna optredende, heeft het publiek den geheelen avond op hoogst interessante wijze bezig gehouden met goo chelkunst. van het allerbeste genre. De meest ongelooflijke staaltjes werden vertoond, in een enorm vlug tempo cn wij kunnen hier gerust verklaren nimmer zooiets op dit ge bied te hebben aanschouwd. De voorzitter zal zeker namens allen heb ben gesproken toen hij in zijn sluitingswoord een woord van hartelijkcn dank richtte tot den heer Larette voor het buitengewoon goede werk, waardoor deze nutsavond zoo uitmuntend is geslaagd. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Nut en Genoegen. Dinsdag hield de Vereeniging „Nut en Ge noegen" alhier haar tweede ledenvergade ring ten lokale van den heer Homan. Uit de mededeelingen van den Secretaris bleek, dat er dezen winter 14 nieuwe leden waren bijgekomen. Deze vooruitgang was voornamelijk te danken aan het feit, dat er op den eersten nutsavond een zeer goede Tooneclvereeniging is opgetreden n.1. V.O.P. uit Warmenhuizen en dat de bibliotheek ge heel is opgeknapt cn voorzien van tamelijk veel nieuwe boeken. Het bestuursvoorstel om voor den tweeden nutsavond, die zal worden gehouden 19 Fe bruari a.s., die vereeniging weer te vragen, werd met algemocne stemmen aangenomen. Opgevoerd zal dan worden het blijspel „Baron van Habemiks", Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Hulpprediker. Het hulpprcdikerschap van cand. Joh. Verhave bij de Gereformeerde kerk te Anna Paulowna, is met twee maanden verlengd. Hij is in de gelegenheid des Zondags andere kerken te dienen en is beroepbaar. Vergadering Biljartclub. De biljartclub „Anna Paulowna" verga derde bij den heer Slikker, o.l.v. den heer W. Alkemade. Nadat de notulen waren vast gesteld, gaf de heer Slikker een verslag van de gehouden wedstrijden. Hieruit bleek, dat groep 1 36 partijen had gewonnen, groep II 38, III 36, IV 27 en V 22. Groep II, bestaande uit de heeren P. Smiers, P. Govers, G. van Zandwijk en N. Jonker, won dus de groeps- prijs. Dc heer P. Smiers won bovendien den prijs voor het grootste aantal persoonlijk be haalde overwinningen, n.1. 12 en de heer F. Alkemade den prijs voor de hoogste serie volgens handicap, n.1. 33. Voorz. reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit, waarna dc nieuwe handicap werd vastgesteld. Wat de te spelen wedstrijden tegen clubs van buiten aangaat werd vastgesteld: 6 Jan. speelt een viertal te Oudesluis en een vier tal tegen Oudcsluizers bij den heer Alke made; 12 Jan. gaaf .een groep van 13 naar Enkhuizen en 26 Jan. komt Enkhuizen bij den heer Slikker. Volgende week Dinsdag wordt door 8 leden hij den heer Rozcnbruck gespeeld. Met 't Zand, Julianadorp, AYierin- gerwaard en eenige andere plaatsen wordt nog over 't spelen van wedstrijden onder-, handeld. Nadat op voorstel van den heer Ruvse- naars was besloten aan het eind van het seizoen een gezel!igen avond te organisecren, volgde sluiting. Benoeming. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. Wissekerke, thans machinist van 't stoom gemaal De Beemster. is benoemd tot ma chinist aan het Waterleidingbedrijf te Til burg. Konijnen, en kippendiefstaL Op verschillende plaatsen in de gemeen te. bij de Wed. Van den Berg aan den Middenweg, Verbrugeen en Van Kooten in don Kleiweg, N. Koster aan de Molen vaart, D. Bezelman, Zwinwee zijn konijnen gestolen uit hokken op het erf, of nog wat brutaler, uit de schuur. Ook hoorden we van een kippendiefstal in don Nicuweweg. Hot loopt tegen Kerstmis dan zijn er ook altijd anderen die. met minder goede be doelingen. belangstellen in uw kippen en konijnen. Zorgt, zc goed achter slot te heb ben! SCHOORL „Repelsteeltje" in de Wieringermeer Zooals wij in ons blad van giste ren meldden, maken wij vandaag tijd en plaats van vertrek bekend van de bussen welke de kinderen uit Slootdorp en Wieringerwerf Za terdagmiddag a.s. gratis naar onze speciale kindermiddag in Hotel Smit te Middenmeer zullen bren gen. Vertoon van toegangskaart geeft recht op vrij vervoer. De bussen vertrekken: Slootdorp 14 n. 15 van Hotel Smit. Wieringerwerf 14 u. van de school. LANGEND1JK LEDENVERGADERING VAN „ALGEMEEN WELZIJN." „Algemeen Welzijn" hield gisteravond een loden vergadering in de zaal van den heer T. Timmerman. De Voorzitter, de heer P. J. C. Maars, opende de matig bezochte vergadering, waar na dc notulen werden goedgekeurd. Het jaarverslag gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Uit het, verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten f 79 hadden be dragen. en er nog een saldo was van f 3.S9. Hot jaarverslag over de bibliotheek maak te melding van het dalen van het aantal uitgeleende boeken, waardoor de financi- cele toestand niet rooskleurig is. Omtrent het leesgezelschap vermeldde het verslag weinig bijzonders. Teleurstellend was ook hier de geringe belangstelling, of schoon dc financiën gezond zijn. Aan den heer Zaadnoordijk werd extra dank gebracht voor het vele. dat hij in het afgcloopcn jaar voor de vereeniging heeft gedaan. Bij de hesnreking van dc "winterplannen uitte mevr. Diderich den wensch nog eens een filmavond te organisecren. 7Toe een schilder van dezen tijd Rembrandt ziet. Na de vlotte afwerking van de agenda werd een begin gemaakt mot den hoofdscho tel voor dezen avond, de lezing met licht beelden door den heer E. Rowicn over: „Hoe een schilder van dozen tijd Rembrandt ziet" Spreker ontpopte zich als een prettig cau seur cn wist zijn auditorium op buitenge woon onderhoudende wijze te "boeien met zijn beschouwing over het leven en werken van Nederlands grootsten meester Rem brandt, van Rijn. Met groote liefde en be wondering hesprak hij de vele op het wit te doek geprojecteerde werken van den meester. Het hartelijk applaus aan het slot bewees duidelijk, dat het bestuur een zeer geluk kige keuze had gedaan met dit onderwerp. BROEK OP LANGENDIJK. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. In de gisteravond gehouden vergadering van het bestuur der Oranje-vereeniging, in bijzijn der hoofden van scholen, werd be sloten de heugelijke gebeurtenis in het Prinselijk gezin te vieren met een optocht der schoolkinderen, die daarna zullen wor den getracteerd. Medewerking zal gevraagd worden der plaatselijke muziekvereeniging en zangver- eenigingen tot heit houden van een con cert, terwijl liet.tevens in de bedoeling liigt eenige tabloaux op te voeren. IJs en weder dienende zal daarnaast in samenwerking met de ijsclub een ijsfeest worden georganiseerd. Tevens zal de burge rij verzocht worden naast het vlaggen, ver sieringen aan te brengen. Bloembollencultuur. Gisteravond kwam de afd. Langendijk cn O. in vergadering bijeen ten lokale Fijzelaar. Voorzitter K. Wagenaar te Heerhugo- waard, wees er op, dat 1937 voor de tul penkweekers in het algemeen een goed jaar is geweest. Wondere dingen bestaan er echter ten opzichte van het teeltrecht. Met genoegen was kennis genomen aan gaande de verbetering betreffende vrijheid van handelen en het in het leven roepen der contante betaling. Van 11—18 Febr. 1938 zal in het bonds- gebouw te Haarlem een vaktentoonstelling worden gehouden van broei-gewassen, v.n.1. nieuwe soorten. Besloten werd f5 subsidie te verlecncn. Beschrijvingsbrief alg. vergadering Deze zal worden gehouden op Maandag 20 De cember a.s. te Haarlem. Besloten werd bij het punt bestuursver kiezing de candidatuur te steunen van de heeren P. Avis te Midwoud, Th. Hoog te Haarlem en C. van Dijk te 's Gravenhagc. Tot afgevaardigden werden gekozen dc heeren C. Timmerman en Jb. Kostelijk- Noord. Besloten word de contributie der kleine kweekers te verlagen van f5 op f3.50. Opgewekt werd lid te blijven van het H. B. G. In verband met een te houden lezing van Dr. Verhage werd do gedachte geopperd daaraan veel publiciteit te geven. Hierna sluiting. BESCMERMHEER A.D.V.E.N.D.0 In de plaats van wijlen burgemeester P. Slot is aan burgemeester H. Schelhaas het beschermheerschap opgedragen der Chr. muziekvereeniging „ADVENDO." Programma voor Zondag a.s.: SCHAGEN I—N. NIEDORP I Aanvang 2 u. P. Schoorl. H. Middelbeek, M. dc Haas 'A. Slikker, S. Grootes, L. Schoorl C. de Moor, G. Boontjes, J. Peetoom, G. Koch, J Zonnenberg Res.: J. Bremer, A. de Wit. W. WAARD 3-SCHAGEN 3 Vertrek 9.15 u. J. J. Slikker F. Nauts, G. Zwaan P. Kistemaker, S. Breehaart, P. Boontjes J. Broer, J. Starrevcld, Jb. Siemons, J. Steen, Joh. Franzen. Res.: H. Kistemaker SCHAGEN 4-ALK BOYS 5 Aanvang 10 uur. J. Oostwouder D. Leeuwenkamp, C. Slikker N. Raven, A. Willemse, S. Visser P. Slik, F. Bosma, W. Domper. Chr. Necf- kens, J. v. d. Oord Res.: G Lem. Voor afberichten uitsluitend J Broer, Hoep 140. SCIIAGEN b—HELD. BOYS a aanvang 12 u A. Houtkooper P. Bakker J. Engelsman P. Kort K. Molenaar, W. Rezelman R. Ahhring, J. Kater, G. Annevcldt, K. de Boer S. Brak. Res.: J. Molenaar, C. Damen, G. Broens. Adspiran ten-Commissie. Er blijken nog steeds leden te zijn, die nog geen loten verkoopen. Komaan heeren, dat moet andere worden: Als wc allen even aanpakken zijn we dc loten zoo kwijt. Dc loten zijn verkrijgbaar bij den hoer Beste- vaar. DE VECHTENDE WERKLOOZEN. In ons bericht van Maandag j.1. over een vechtpartijtje tusschen eenige werkloozen al hier, is een onjuistheid geslopen. Niet van L. heeft aan de betreffende autoriteiten een mcdcdccling gedaan, maar v. d. B. AANVULLING. Door een correctiefout zijn in ons verslag van gisteren over de vergadering van de Vereeniging van Oud-leerlingen der Rijks- landbouwwinterechool enkele regels uitge vallen. Aan de opgave der cursusvergaderingen moet worden toegevoegd: 2-4 Januari 1938, Dr. Ir. Dijt „Welke in houd dient gegeven te worden aan de orde ning van het economische leven". Wielhennen Kwestie v. d. Vijver Guus Schilling-weet het positief. Gisteren heeft Jef v. d. Vijver twee brie- ven ontvangen, een van het bestuur van de Ned. Wiel ren Unie, waarin wordt mede gedeeld, dat hot Bestuur de volle aandacht aan v. d. Vijvor's zaak wijdt en één van den N.W.U.-trainer Guus Schilling; aldtïs de Tel. Guus Schilling schrijft, dat het onmoge lijk is, dat v. d. Vijver vóór de eindstreep heeft kunnen afstappen. Hij zegt o.m. letterlijk: ,Ik beweer dat zelfs jij met je sterke beenen onmogelijk met zoo'n vaart op 'n afstand van tachtig meter zou kun nen afstoppen en dat zeker niet op de baan in Kopenhagen die bij het uitkomen van de bocht een helling heeft. Bovendien heb ik je in alle ritten telkens op dezelfde plaats opgevangen, n.1. bij het uitkomen van de eerste bocht, dus in ieder geval ben je ook in don berucht ge worden tweeden rit de eindstreep gepasseerd. Ik zou me over 't geval maar niet op winden. Houd je maar aan hetgeen de heer Swaab de Beer heeft verklaard, dat de zaak in ieder geval op 5 Februari te Parijs zal worden behandeld. Tegen dien datum zullen wij getuigen genoeg hebben, die het geen ik je nu vertel over het passeeren van de eindstreep zullen kunnen bevestigen". GROOTE VOORRAAD WAPENS IN GARAGE-KELDER GEVON DEN. De ontdekking van de slachtoffers van den serie-moordenaar Weidmann had de aan dacht wat afgeleid van het wapen-depót., van de C.S.A.R. Een nieuwe ontdekking van een wapendepot, gisteren gedaan, plaatst dit weer in het middelpunt van de algemeene belangstelling. De politie, door een anoniemen brief gewaarschuwd, begaf zich naar een garage op den Boulevard de Picpus in het Oosten van Parijs. Daar vond men in den kelder, zorg vuldig achter oude benzineblikken verborgen, den toegang tot een twee den kelder, die gebetonneerd was en een groote hoeveelheid wapenen be vatte. Dc voorraad bestond'onder meer uit tach tig geweren, zes mitrailleurs en dertig kis ten, elk met twee mitrailleurgeweren, het eene van Duitschen, het andere van Itali aanschen oorsprong, met bijbehoorende am munitie. Verder vond men nog acht cn twin tig kisten met handgranaten en vijftig kis ten patronen, deze laatste afkomstig uit de wapenfabriek van Toledo. De eigenaar van de garage, een reservi vlieg-officier, is gearresteerd. Men acht het niet twijfelachtig, dat dit depot evenals de vroeger reeds ontdekte aan de organisatie C.S.A.R. toebehoorde. „Onthullingen" over communisti sche activiteit. Er wordt niets meer vernomen over een uitvoerige beschuldiging in „Aux Ecoutes", dat ook communistische organisaties zich op gi'ootc schaal aan het wapenen zouden zijn. I-Ict weekblad verzekerde, volgens het Hbld., met opgave van een aantal bijzonder heden en namen, dat verschillende Sowjet- schepcn de laatste maanden groote wapen- voorraden hebben aangevoerd, die over di verse depots in het Zuid-Westen van Frank rijk verspreid zijn. Ook te Parijs zelf zouden depots zijn aangelegd op daartoe inge richte plaatsen die met name worden aan geduid. Bovendien maakt „Aux Ecoutes" melding van een organisatieplan voor de communistische para-militaire organisatie. Op 12 November zouden drie afgezanten uit Moskou naar Parijs gekomen zijn om de toe bereidselen te controleeren. In eenige de laatste weken gehouden ver gaderingen zou besloten zijn op 20 Januari een algemeene bijeenkomst der leiders te houden, om de tactiek vast te stellen van een revolutie-poging, die in Februari zou moeten plaats hebben. De vijf Fransche lei ders van de beweging zouden reeds aange wezen zijn en onder hen zou zich ook het bekende communistische kamerlid Marty be vinden. Uitsluitend eigendom, der Duit- schers, volgens Das Schwarze Korps". „Das Schwarze Korps", het weekblad van de S.S., publiceert 'n artikel, waarin wordt betoogd, dat de Duitschere het Kerstfeest op dc traddtioneele wijze kunnen vieren, zonder zich schuldig te maken aan onduit- schc practijkon, daar „het Kerstfeest geen christelijk, doch een Duitsch feest is." „Het Kerstfeest," aldus schrijft het nazi orgaan, volgens de Msb., „is niet het intel- lectuceie eigendom van de christelijke be lijdenissen, die het eenvoudig geleend heb ben zonder toestemming te vragen." „Nooit", aldus vervolgt het blad, „wordt dc- roligicuse eenheid van het honderd mil- lioen leden tellende Duitschc volk beter ge manifesteerd dan in het uur, waarin de af gevaardigde van dein „Fuehner" op Kerst avond het woord richt tot alle Duitschere in de wereld cn de Duitschere, het sym bool van het blauwe licht bemoditeerend. naar zijn boodschap luisteren, of zij rond dc luidsprekers zijn geschaard in Sudeten- land of in Oostenrijk, in Transsylvanic of in de Baltischc landen, in Afrika of in de Duitschc nederzettingen in Zuid-Amerika. Het miaakt geen verschil, of zij zich Heden overleed, on verwachts, mijn ge liefde Echtgenoot, de Heer JACOB HAVERKORN, in den ouderdom van 61 jaar en 10 maanden. Mede namens de Familie, M. E. HAVERKORN— Sluis. Wieringerwaard, 15 Dec. 1937. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Za terdag, nam. 2 uur. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, L. BRUIN—Mels. W. BRUIN. Kerkweg 5. Anna Paulowna 15 Dec. 1937. Te liuur of te koop: Een goed onderhouden WONING. Bosch 177. Winkel. Te bevra- gen B 67, Lutjewinkel. Te koop gevraagd: Een beste TREKHOND, Aangeboden een mooie Waak hond, ook genegen te ruilen. Th. LODDER, Waardpolder, Kolhorn. katholieken of protestanten noemen, chris tenen of eenvoudig godgeloovigen. Allen! vieren het feest der Duitschere. Dit feest is uitsluitend het eigendom der Duitschere en steekt aldus torenhoog uit boven alle the. oiogisohe en historische haarkloverijen." In het artikel worden voorts de pogim gen gelaakt, om de oude Kerstliederen ta vervangen door nieuwe, waarin Baldur in! de plaats van Christus wordt gesteld, daan volgens het nazi-orgaan zulk een hervor ming „den vijanden van onze levensfilosofie een wapen in handen geeft, hetwelk zij geeg recht hebben te gebruiken." Triomphale intocht in Nanking Generaal Matsoei zal morgen als overwinnaar China's hoofdstad binnentrekken. Generaal Matsoei maakt zich gereed morgen een triomftocht te Nanking te hou den...Hij zal de stad uit hot Oosten binnen trekken. Tegelijkertijd zal vice-admiraal' Hasegawa uit het Westen aankomen aan boord van een kruiser cn op de landings kade aan land gaan. Japansche admiraal terug geroepen, Vice admiraal Teizo Mitsoenami, de lei der van de operaties der luchtmacht is haai' Tokio teruggeroepen, „overeenkomstig de belofte de officieren, die verantwoordelijk zijn voor het bonnbardeeren van de Panay te straffen". Officieus wordt medegedeeld^ dat vice-admiraal Mitsoenami van zijn; functie is ontheven. SCHAGEN, 16 Dec. 12 Paarden 100300, 7 geldekóeien, mage re 80—110. 33 idem vette 220-300, 6 kalf- koeien 210—260. 13 vaarzen 90—190. 15 gras kalveren 40SO, 37 nuchtere kalveren 8— 22. 100 vette schapen 2635. 376 overhou* ders 17—23.50. 12 varkens (magere) 30—35 9 idem' (vette)l 0.600.62 94 biggen 1424, 127 konijnen 0.50! —2.25 kippen 0.70—1.20, eenden tj.50-0.60i haantjes 0.501- MIDDEXMEER. 15 Dec. Graanbeurs. Paardeboonen 8.759.15, inlandsche rogge 7—7.25, win ter gerst 77.25, zomergerst 77.50. witte haver 67, groene erwten, 9—10, karwijzaad 2223. kanarie zaad 9—9.25, blauwmaanzaad 30—30.75, dub veboonen 9—10. ALKMAAR, 15 Dec. Andijvie 0.90—2.40, appelen 2.50—4, Rloemendaler kool 2.00, bloemkool I 712, idem II 3—5. boerenkool 1.502.40, bieten 2.00, druiven 14—19 gele kool 1—1.40. groene koo] 13, kropsla 3.203.50, knolselderie 22.60, peren 24. prei 1.50—3.30. peterselie ■3 roode kool 13.50, selderie 0.501, spruiten 2.50-4, uien 6.809.50, wortelen 2.50—8.50, witlof 6.10—8, idem II 3.50—4.50, AMSTERDAM. 15 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevocrdS 188 vette kalveren: lc kw. 76Si ct., een enkele liooge boven noteerinsr, 2e kw. 70—74 ct.. 3e kw. 6068 ct. per Kg. levend gew., 48 nuchtere kalveren f 815 per stuk, 94 varkens: vleeschvarkcns. wegende van 90 110 Kg. 7374 ct., zware varkens 7273 ct., vette varkens 7273 ct. per Kg. slacht- gewicht. Overzicht: Vette kalveren, behoor lijke aanvoer, handel stug en hooge prij-» zen. Nuchtere kalveren korte aanvoer, han del vlug cn prijshoudend. Varkens korte aanvoer, handel slepend cn nauwelijks prijshoudend. WARMENHUTZEN. 15 Dec. Roode kool f 1.703.50. gele kool f 1'1.30, Decnsche witte kool 1.101.30. Aanvoer: 1875 Kg. roode kool. 2300 Kg. gele kool» 500 Kg. Decnsche witte kool. NOORDSCHARWOUDE. 16 Dec. Uien 7.90—S.20. drielingen 7.20—7.50. grove .80-8. stok 4.20-5.10, peen 1.60-2.20, kh peen 0.70—1. 10000 kg kroten 1,903.80 40000 kg. roode kool 1,804,10, 50 duiznd kg. savoye kool -2,30 gele kool 1—1.60 2500 st. andijvie 0.00—0.70

Schager Courant | 1937 | | pagina 8