Kerstversiering 5 12 Het Kerstfeest is aangebroken. Het feest, waarnaar we uitzien als naar 'n lichtbaken in een zee van donkere winterdagen. Het is gelukkig in vele gezinnen een goede ge* woon te do Kerstdagen thuis te vieren in de intieme sfeer van den huisclijken haard. Bovendien wordt de gewoonte om met Kerstmis het huis van binnen te versio- ren, ook in ons land langzamerhand alge* meen. In de eerste plaats is daar de Kerstboom, waarop de kinderen zich altijd enorm ver heugen. Het oogenblik, waarop de kaars jes worden aangestoken is elk jaar op nieuw een waar feest. Het is voor een fees telijke stemming geenszins noodig, dat do boom overladen en bontgetooid wordt. Het effect is er niet minder om integendeel zelfs wanneer de Kerstboom heel een voudig versierd is, b.v. alleen met zilver draad, enkele geheel gladde verzilverde ballen en zuiver witte kaarsen. We willen 't echter bij dezen Kerstboom niet laten. De omgeving, de huiskamer dus, of desnoods 't geheele huis willen we voor Kerstmis gezellig maken, en een echt fees telijk aanzien geven. En daar is nu lieusch niet zoo héél veel voor noodig. In hoofd zaak wat hulst, dennentakken, rood pa pier en misschien nog enkele andere klei nigheden, die echter wel bij een ieder thuis .voor de hand zijn. Eigenhandig gemaakte ver siering schenkt heel vaak de meeste voldoening. Hoe men met bovengenoemde eenvou dige middelen de verschillen de versieringen aanbrengt, kan gevoeglijk aan ieders smaak worden overgelaten. De moge lijkheden zijn natuurlijk tal rijk. Dat bemerkt men spoe dig genoeg, wanneer men een maal begonnen is. Men hoede zich echter voor overdaad. Be gin met hier en daar wat frisch dennengroen, een takje hulst en een lint van rood crêpe pa pier aan te brengen. Dit schept al dadelijk een feestelijke sfeer. Dennenappels, die wij zoo in hun natuurlijken staat kunnen 1 laten of ze met zilververf be schilderen of, eenvoudiger nog met lijm insmeren en ze dan met meel bestuiven, om ze daarna aan het dennengroen te bevestigen. Zilveren sterren kunnen we ook heel gemakke lijk zelf maken van stervormig uitgeknipte cartonnetjes, aan beide zijden beplakt met zilver papier, een gaatje er in met een rood lintje er door.... dat is alles. Brandende kaarsjes zullen het effect natuurlijk zeer vcr- hoogen. Het is niet zoo moei lijk om van een ring ijzerdraad, waarom heen wat dennen groen is gewikkeld en daarop met knijpertjes kaarsjes ge plaatst zijn, een flonkerend kroontje te maken. Kleine kan delaartjes bijv. zijn heel ge schikt te maken van groote rauwe aardappelen. We snij den die midden door, maken niet een mes een holletje in den bollen kant, zoodat er een kaarsje in past en wikkelen dan den aard appel in rood papier, dat we met een elas tiekje om de kaars vastbin den. Nu nog een klein tak je hulst er tusschen ge stoken en klaar zijn wc! Hangen we nu nog over de schemer lamp, inplaats van den gewo nen zijden doek, "n groot vierkant stuk rood crêpe pa pier, metop do vier hoeken- 'n bouquetje ge speld, dan zal er 's avonds echte Kerst verlichting zijn, waarbij het fijn zal zijn om naar een ver telling of naar de radio te luisteren. Driekoningen oe gedachtenisdag van de drie Koningen of Wijzen, die volgens het verhaal van Malthcus, myrrhe, wierook en goud aan het Kind Jezus in den stal 'offerden, ver- eenigt in zich do Gcrmaanschc nieuwjaars- gebruiken met die der Romeinsche Satur- nus-feesten. De Romeinen plachten op Ja nuari een Narrenkoning te kiezen, door het ronddeelen van een koek, waarin een boon was gebakken; wie de boon trok, was ko ning. Ook in Nederland werd door het konings brood een boonenkoning gekozen, die bet koningsspel met zijn „hofbeambten" speel de. Als hij dronk, moest het heele gezel schap roepen; „De Koning drinkt!" Het driekoningenbrood wordt in Amster dam nog overal, in andere steden minder algemeen, gebakken; wie de boon trekt, moet tracteercn. pê <gii(f©®(iTii «ra mtm Naar eert schilderij van Corregto in het museum te Dresden

Schager Courant | 1937 | | pagina 21