ZITT GIJ EEN GOED DETECTIVE WIE STAL DE JUWEELEN VAN NASTA EMANS? msh Onze tweede speurders-prijsvraag Los dan dit juweelen- mysterie eens op! OMGEVINGNIEUWS DAMPO Benauwd? Schagen-nieuws Theater Royal Vrijdag 24 December 1937 Derde blad Het feit, dat op onze eerste detective-puzzle de ant woorden bij honderdtallen tegelijk binnen kwamen, is voor ons aanleiding geweest om thans een tweede opgave te plaatsen. Zij is niet zóó gemakkelijk als de vorige, maar onze lezers hebben zich nu al wat geoefend in de kunst van Sherlock Holmes, zoodat wij dit probleem met een gerust hart de wereld insturen. Evenals den vorigen keer, stellen wij ook nu een be drag van f 20.beschikbaar, te besteden bij onze adver teerders. Alleen abonné's kunnen meedoen. Zij, die zich met in gang van heden op ons blad abonneeren, ontvangen tot 1 Januari de krant gratis en kunnen bovendien hun krach ten op onze origineele prijsvragen beproeven. Inzendingen moeten uiterlijk Woensdag a.s. in ons be zit zijn. De adspirant Sherlock Holmessen hebben dus, be halve de twee Kerstdagen, nóg twee dagen den tijd om dit mysterie tot klaarheid te brengen! Enveloppen met op lossingen moeten voorzien zijn van het motto: „Detective- prijsvraag", daar wij anders genoodzaakt zijn deze terzijde te leggen. En nu aan den gang speurders en speurderessen. Zoekt en gij zult vinden. Het goede spoor levert kans op een bon van twintig gulden opl SCHAGER COURANT stek bon van f 20.- beschikbaar W1ERINGEN KERSTFEEST DOOPSGEZ. ZUSTER EN JONGEREN KRING. Woensdagavond j.1. hebben alhier in de Doopsgezinde Kerk de Zuster- en Jongeren kring hun kerstfeest gevierd. De belangstelling overtrof de verwachtin gen, zoodat in allerijl nog stoelen moesten worden bijgezet. Te ruim 8 uur sprak de voorz. van cc Jongerenkring een welkomstwoord uit waarna Ds. de Wilde voorging in gebed en de kerstgeschiedenis uit de bijbel voorlas. Gezongen werd hierna Ps. 65 1:4 vers. Na de thee niet koek droeg den heer !b. J.ont eenige gedichten voor, waarna mevr. Koov-Everts een kerstverhaal vertelde. Hiermede was 't eerste gedeelte, dat on der leiding van de Jongerenkring stond ten einde. Na de pauze had de Zusterkring, pre sidente mevr. Bartelson-van Beusokotn de leiding. Onder leiding van mevr. Hoedenmaker zon gen de dames heel verdienstelijk een mooie kerst-cantate. Ds. de Wilde droeg eenige gédiehten voor waarna gezamenlijk werd gezongen, „Stil le Nacht", „Engelenlied" „Eere zij God", alles onder leiding van I. Lont Pz. Nadat nogmaals thee wend geserveerd sprak Ds. de Wilde een kort wijdingswoord. Nog eenig orgelspel van mevr. Hoedema- ker en 't einde was weer gekomen. Mevr. Bartelson-v. Bcusekom sloot de avond met Gez. 180 1:5 vers. Mevr. Boon, voorzitster van de Doopsge zinde Zusterkring Den Oever, sprak woor den van dank voor de ontvangen uitnoo- diging tot het bijwonen van deze kerstuit voering. Neus en Hoofd verstopt. L>un Dampo inademen door middel van deze practische in- halatorwelkellgratisontvangt bij 'n doos 30 ct. of pot 50 ct. De bekende en bekoorlijke actrice Nasta Emans zag, terwijl zij een warm bad nam, plotseling in den spiegel harer badkamer, de figuur van een gemaskerd man weer kaatsen die van de kaptafel in het aangrenzend boudoir (waarvan de deur naar de badkamer op een kier stond,) een kostbare ring ter waarde van f 12.000.wegnam. De tooneelspeelster was zoo geschrokken, dat zij eerst alarm maakte toen de roover reeds de straat had bereikt en in een wachtenden auto was gesprongen. Detective Jansen, die de zaak in onderzoek had, morrelde wat aan de geijser, constateerde dat inderdaad vanuit de badkuip via den spiegel, een blik op de kaptafel mogelijk was, wendde zich toen tot Miss Emans met de opmerking: „Ik moest maar niet naar den inbreker zoeken. Uzelf kunt mij wel inlichten omtrent de plaats waar zich uw kostbare ring bevindt." Vraag: Waaruit concludeerde Jansen, dat de too neelspeelster haar voorstelling van feiten, die wij hierbo ven in teekening weergeven, had verzonnen en zelf de diefstal had gepleegd? „Massa-Justitie" in Cinema de Haan. Tijdens de Kerstdagen kan men in Cinema de Haan van een rolprent genieten, die in regie en inhoud ver uitsteekt boven het ge middelde peil. „Massa-justitie" is een bittere aanklacht tegen de lynch-partijen welke in de Vereen. Staten nog voorkomen, maar daarnaast is zij een stuk volkspsychologie, meesleepend, huiveringwekkend, vreesaanjagend. Norma Krasna schreef het oorspronkelijke, treffen de en meesleepende verhaal van den hard- Avei^cndcn, opletlcndcn garage-bezitter (Spencer Tracy). Op weg naar een stadje in het mid-westen van Amerika om zijn bruid op te halen, wordt hij onderweg aangehouden onder verdenking in een zaak van kinderontvoe ring betrokken te zijn. Een dol geworden opgezweepte mcnschen- menigte, voor wie het enkele gerucht, dat de kindermoordenaar gearresteerd is, reeds voldoende is om de gevangenis te belegeren en te bestormen, volvoert in hysterische woede een lynchpartij, zonder te wachten tot het recht zijn loop heeft. Daar zij zijn cel niet kunnen bereiken, aangezien de cipier de sleutels heeft weg geworpen, steekt de menigte het gebouw in brand, doch als de muren door dynamiet worden opgeblazen, ziet Spencer Tracy op het allerlaatste oogcirhlik kans om onge zien door dc menigte langs een afvoerpijp te ontsnappen. Lichamelijk en zedelijk gebroken door dit volksgericht,, een levende doode, beraamt deze uitgestootene een verschrikkelijke wraak, waarbij hij zijn heide jongere broers in het complot neemt. Zij moeten een aan klacht wegens moord indienen. Een groot proces tegen 22 lynchmoorde- naars is er het gevolg van. Twee-en-twintig mcnschen worden ter dood veroordeeld. Dramatische hoogtepunten in deze film zijn de uitbeelding van Tracy's liefde, eenvoudig, nobel en diep doorvoeld, voor Sylvia Sidney. De arrestatie en dc bestorming, de hysterie en de bloeddorst in die kleine, stille provinciestad. En tenslotte de lange, gespannen ontwikkeling van bet proces tegen de 22 lynchers van Strand, die een voor een tot een bekentenis gedwongen worden. NIEUWE N1EDORP Onderlinge Schaakcompetitie. De uitslagen van de voor de onderlinge schaakcompetitie gespeelde wedstrijden lui den: BooijSprakclaar 10; LemGelder 10: Van der OordRuiter 0l; Zander Blokker 1—0; Wit—Smit 0—1", Sprakelaar— Booij V1—V2', Blokker—Zander 0—l; Smit- Wit 1—0; Cappon—Komen 0lï Smit—Van der Stok 0— V, Booij—Wit 1—O; Van der Oord—Blokker 0—1; Gelder—Van der Stok 10. Bijeenkomst van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Zooals reeds eerder vermeld waren nu de klecdingstukken. bestemd voor de win- terhulpuitdeelimg klaar gekomen. Het Co mité belast met de uitdeel ing daarvan had die klecdingstukken keurig tentoongesteld in één der lokalen van de oude O.L. school. De leden konden eerst daar een kijkje nemen. Maar door de ingetreden vorst dreef de kou de dames al spoedig naar het vereenigingslokaal, waar de voorzitster de talrijke aanwezigen rondom de kersttafels hartelijk welkom heette. Ook Burgemees ter en de heer Groot, voorzitter van het Armbestuur, gaven blijk van hunne belang stelling. Ze bezochten eerst de tentoonstel ling, waarna een bezoek werd gébracht aan het vereenigingslokaal. Zoowel Burgemeester als de heer Groot spraken waardeerende woorden over het doel en streven van devereeniging, waar voor de presidente dank zegde. Nadat de heeren afscheid hadden geno men en aan het officieele gedeelte een eind was gekomen werd verder op waardige wijze het kerstfeest gevierd. Aan het einde van den avond gekomen, dankte voorzitster allen, die hadden mede gewerkt, dezen avond te doen slagen, en wenschte allen een tot weerziens in het nieuwe jaar. Z„P£ SCHAGERBRUG. Repelsteeltje in 't Wapen van de Zijpe De kindermiddag van de Scha- ger Courant. Als we zeggen dat de zaal giste renmiddag „eivol" was, dan is maar heel matig uitgedrukt, hoe vol 't was in ,,'t Wapen van de Zijpe". De kinderen puilden de zaal uit. Ze stonden in de paden, ze zaten op el- kaars schoot, op de banken langs de wand, ze hingen over de tapkast en als er nog een paar plaatsen tegen dcu zolder geweest waren, dan wa ren die vast en zeker ook nog „be hangen". En tochwas 't muisstil tijdens alle bedrijven van „Repelsteeltje", terwijl men op de Laan te Schagen de lachbuien ge hoord moet hebben, toen prof. Mclorini op trad. O, o, wat hebben ze een pret- gehad! 't Was maar goed dat veldwachter Homan een handje hielp bij het inschikken in de stoelenrijen en dat hij zijn arm der wet even naar boven liet gaan, als een van de jeug dige bezoekers, in al te groot enthousiasme, op z'n stoel wilde gaan staan, toen Groetje zoo gezellig zat te knipoogen. Twee en een half uur duurde het pro gramma en toén wilden die jongens on meis jes eigenlijk nog niet weg! Ze wilden nog wat blijven zingen en na genieten. Mijnheer de Hoogh, dc leider van het Kinderkoor, werd een ware ovatie gebracht, de „Schager Courant" werd bejubeld en als dc Kerstva cantie al een week oud is, dan spreken de jongens en meisjes nog over „Repelsteeltje", over de wonderbare goocheltoeren en over „Greetje", de pop die lieusch.lacht en heusch spreekt. HOOGWOUD DEN HELDER LANGENDUK OUDKARSPEL. De heer R. Schrickcn Jzn. slaagde op de. Makelaardij-examens, welke werden gehou den te Utrecht vanwege de Ned. Broeder schap v. Gedipl. Makelaars onder medewer king der Kamer van Koophandel en Fabrie ken v. Gooiland, als Makelaar in Onroeren de goederen en assurantiën. BROEK OP LANGENDIJK. Concert „Advendo". Het Chr. fanfarecorps gaf gisteravond een concert in de Ned. Herv. Kerk, on der leiding van den heer G. van Kalken te Hoorn. Nadat de heer IJtsma op de ge bruikelijke wijze had geopend, werden door het corps een 15-tal nummers gespeeld, waarvan de meestcn in het teeken stonden van het Kerstfeest. De weergave der num mers viel alleszins te roemen. Ter afwis seling werd in de pauze medewerking ver leend door de heeren K. Wagenaar (Orgel) en C. Huibers (piston-solo). Het was jammer dat de opkomst van het publick en donateurs beneden de ver wachting bleef. LANGEREIS. De tooneelvereeniging L.O.L. opende Zon dagavond met succes dit seizoen door haar uitvoering bestemd voor het jeugdige pu blick. De dramatische inhoud van het stuk wist de jongelui reeds te boeien. Dinsdagavond werd voor een stampvolle zaal het stuk ten tweede male ten gehoore gebracht. De inhoud van hpt stuk maakte op «1c aanwezigen een diepen indruk cn de liefhebbers van dit soort stukken hebben bepaald genoten. Zonder uitzondering hebben de spelers gegeven wat zij konden, de opdracht was wel moeilijk. Voor al die moeite was een hartelijk dankbaar applaus dan ook niet te veel. L.O.L. dong in dezen avond wederom mede naar de bekende beker. Zoodat dit feitelijk een wedstrijdavond was en zoo doende de spelers wel even onder hoogspan ning stonden. Maandagavond a.s. wordt door de iury de uitslag van de wedstrijd bekend gemaakt. Dc onvermoeide Gebr. Schermer slaagden er uitstekend in met hun fleurigm dansmuziek de danslustigen nog lang gezel lig samen te houden. W1ERINGERMEER Bouw van negentien kapschuren aanbesteed. Dc directie van den Wieringermecrpolder te Alkmaar heeft gistermorgen aanbesteed den houw van negentien kapschuron. Laagste inschrijvers zijn voor pjrccel 1 (13 kapseliuren) dc N.V. voorheen A. King- ma en^foon, Leeuwarden-Slootdorf» voor de somma van f 46.660; voor perceel 2 (6 kap- schurcn) J Gcusebroek Jzn., Jledemblik voor f 17.500. ALKMAAR De heer N. J. Buur te Alkrraar slaagde op de Makelaardij-examens, vrelke werden gehouden te Utrecht vanwege Je Ned. Broe derschap v. Gedipl. Makelars onder mede werking van de Kamer van Zioophandel en Fabrieken v. Gooiland, als Makelaar in On roerende goederen en assurantiën. Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij Hoest-Grlep-Brondiitls-Asthma [dOee"* 1 .*,1 hoe voordeetffir- 2e KERSTDAG. D.T.S. I—Schagen I. Vertrek 1 uur. P. Schoorl. H. Middelheek M. de Haas A. Slikker S. Grootes L. Schoorl C. de Moor G. Boontjes J. Peetoom G. Koch J. Zonnenberg. Schagen III—Call. oog I. Aanvang 2 uurs J. J. Slikker F. Nauts G. Zwaan. P. Kistemaker S. Breebaart P. Boontjes J. Broer J. Starre veld J. Steen Jb. Siemons Joh. Franzen. Reserves: W. van Geelen, Jb. Molenaar, B.K.C. A—Schagen A. Vertrek 11.30 uur. W, Gorter G. Blaauboer R. v. Haren D. Kuiper G. C. Anneveldt Jh. Molenaar P. Dekker J. v. d. Ben J. Slikker T. Schoorl H. Volten Res.: T. v. Rooy. Schagen B—Heldcrsche Boys A. 10 uur. A. Houtkooper P. Bakker J. Engelsman P. Kort K. Molenaar W. Rezelman R. Abbring J. Kater G. Anneveld K. de Boer S. Brak Res.: C. Damen, G. Broens, J. Molenaar. De koninq en het revucmelsjc. Koning Alfred de Zevende, jong, levens lustig en charmant, heeft afstand moeten doen van den troon van zijn klein land en bevindt zich, zooals zoovele ex-koningen, in Parijs. Hij is schatrijk, maar de weelde is niet goed voor hem. Hij wordt onverschil lig en drinkt meer dan hij verdragen kan. Wanneer hij op een avond in de Folies Bergère belang schijnt te stellen in een meisje, dat op liet tooneel schittert, komen vrienden op het denkbeeld van haar dien sten gebruik te maken om hem van de. cognacflesoh af te helpen. Alfred inviteert haar 0111 me', hem te soupeeren, doch als zij te zijnen huize verschijnt, is hij inge slapen, wat haar aan leiding geeft hein aan zijn lot over te laten. Den volgenden dag heeft haar gedrag hem zoodanig geprikkeld, dat hij haar weer wenscht te zien. Dorothy Ellis, het Anucrikaansche revue- danseresje, is hiertoe wél bereid en wel dra ontstaat er tussohen de twee jonge menschon een prettige omgang. Alfred wordt een ander mensch en ver geet den last van zijn koninklijke waar digheid. Zij zijn er zich niet van bewust, dat hun vriendschappelijke verhouding zich weldra tot iets ernstigere verdiept Na een aantal moeilijkheden waarin de vrienden van Alfred een minder fraaie rol spelen, keert Dorothy alleen naar Ame rika terug, maar deze film zou niet be vredigend eindigen, indien dc twee gelief den niet vereenigd werden op de boot, waar op Dorothy vluchten wou. De Telegraaf zegt van dit werk: „Een charmant gespeelde Amerikaansche film." Het H'bld. roemt de prachtige dansscènes en de voortreffelijke miuziek. De film draait Vrijdag en de beide Kerstdagen. BARSINGERHORN HARINGHUIZEN. Verkooping. Gisteravond werd in het café van den heer A. Mooij alhier ten overstaan van notaris J. Koomen te Wieringerwaard publiek ver kocht een woonhuis met timmermanswerk plaats en erf alhier ter grootte van 3 aren 30 ca. eigendom van de erven van wijlen den heer D. D. P. Westenberg. Het perceel werd in bod gebracht op een bedrag van f 860 door den heer K. Bakker te Schagen cn bij afslag gemijnd op f 240 door den heer G. Honijk te Voorburg, die het na afloop weer heeft overgedaan aan den heer J. Bouma alhier. Taxegedeelte Consumptiemclk Nederlandsche Zuivel centrale 26 Decem ber 1937 t. m. 1 Januari 1938. Consumptie- inelk regeeringscoutract, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings-miniimimprijs 6,40 cent Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent.

Schager Courant | 1937 | | pagina 9