Vlag gen Raad Oudkarspel ijk Nieuws. 'n Uitkomst 8 8 ook compleet met stokhouder r BOEKHANDEL I I DRUKWERKEN Moeilijkheden Opticien Teriep Th. OVER 8 8 8 A. C. OVER-Kossen 8 8 Coöp. Boerenleenbank controle en bijschrijving van roRte. Vrijdag 7 Januari 1938, is uw adres Schagen J. R A V E N Extra-Aanbieding voor de a s. Feestdagen Armbestuur St Maarten. Uitbetaling geen twee Brillen MUmmmmmm Geboren: TB UNIE, Dochter van B. WAIBOER. I. WAIBOER—Kater St. Maartensbrug, 28 Dec. 1937. OOCXJCXJOOOOOOOO Den 3den Januari a.s. hopen onze geliefde Ouders, hunne 25-jarige Echt- verceniging te herden ken. Hunne dankbare Kinderen, BREG en Verloofde. NOOM. KEES. ANNIE. Receptie 's morgens van 10 tot 12 uur. Hauwert, Dec. 1937. cx)J0CX)(X)0O(X)0i0 Deelgenoot gevraagd, voor rijwiel- en ma nufacturenzaak, liefst onge huwd. Deelnamen pl.m. f600 a f 1000. Jaarlijlcsche omzet f6500 Bekend met rijwielvak genie ten de voorkeur. Br. no. 664 Bur. van dit blad. Wieringerwaard Het Bestuur dezer Boeren leenbank houdt VRIJDAG 31 DECEMBER 1937, 's namid dags van 2 tot 5 uur ZITTING bij den heer R. BREED tot het in ontvangst nemen van de Spaar-, Voorschot- en Loopen- de-Rckcning Boekjes voor Betaling van aflossingen en rente van voorschotten en ren te van credieten in loopende rekening behoort te geschie den uiterlijk 31 December 1937 ten kantore van den Kassier. Tot dezen datum bestaat ook gelegenheid tot het ontvangen ,van rente van Spaargelden. Boekjes die op genoemden 'datum niet zijn ingeleverd, worden afgehaald a 25 cent per boekje, te betalen door de nalatigen. Namens het Bestuur, D. SLEUTEL Dz., Kassier. Ondergeteekenden zullen op des middags 2 uur, voor reke ning van den heer G. TIMMER Pzn., ten hunne kantore aan besteden: Het bouwen van een Woonhuis aan den Zwarteweg te Bree- zand, gemeente Anna Pau- lowna. Bestek en tcekening zijn bij de Architecten verkrijgbaar, te gen betaling van f3.of per post a f3.25. De Architecten: CHR. DEKKER, P. J. KOSTER, Plantsoen - Schagen. Voor Firma HEDEN, WOENSDAGAVOND, opening van den en aanverwante Artikelen aan de HOOGZIJDE E 107. Levering van alle kleine en groote Plaatsing van ADVERTENTIËN in alle couranten. Beleefd aanbevelend, HOOGZIJDE E 107. SCHAGEN. 2)4 pond Paarden rollade 1.00 2 pond malsche Roastbcef 1.00 2 pond extra fijne Baklappen 1.00 214 pond Riblappen 1.00 314 pond Gehakt 1.00 VOOR DE BOTERHAM. Gekookte Ham 18 ct. per ons Rauwe Ham 16 ct. per ons Ossen rookvlccsch (muis) 22 ct. per ons Tongen worst 14 ct. Procureurspek 16 ct. Ontbijtspek 14 ct. Boterhammenw. 10 ct. Paardenrookvlecsch (niet zout) 16 ct. Bloedworst Metworst Leverworst Bloedworst vol spek Aanbevelend, 9 ct. 32 ct 30 ct per ons per ons per ons per ons per ons per ons p. pond p. pond 40 ct. p. pond J. DE RU IJ TER MOLENSTRAAT. schagen. met uw Hypotheekvoorziening 111 met de Koop of Verkoop van Zaak of Bedrijf Dan wende den „hypo" inspecteur h. a. veuoer GEDIPLOMEERD en BEËEDIGD make- men zien LAAR-TAXATEUR, zaxencentrale, NOORD-HOLLAND", SCHAGEN, Comells Bokstraat C 115i, hoek Roosstraat. Te koop aangeboden: HOOFD-CAFÉ met volledige vergunning. Schitterend rendeerend bedrijf, waarvan bewijzen. Ruim café, gr. tooneclzaal; dorp in welv. omgeving. In verkoop: H. A. VEUGER's Zakencentrale „Nrd.-Holland", Schagen, Bockstr. hk. Rposstr. Koop, verkoop zaken, bedrij ven. Gratis inschrijving. Te koop: 700 Steekdelen, 160 lang, 28 c.M. breed. 20 stalen Rails, 9 M. lang. 6 Mestplanken, 10 M. lang. 600 platte Spoorbiels. Voorts: Vaten, Pakkisten, eiken Balken en Dekzeilen. H. SCHRIEKEN, SCHAGEN. rekeningen 1937 op Maandag 10 Januari 1938, voorin. 1010)4 u. ten Raad- huize. Te koop: Een stuit MEST en 10 zak puike Redstar Aard appelen, bij A. OOTJERS, Dirkshorn. Met 2 Februari gevraagd: Een flinke BOERENKNECHT, die goed kan melken, bö C. HUIBERTS, Molenweg, Scha gen. Gevraagd: Een kappersbediende, goed kunnende scheren, om verder in het vak te worden opgeleid. Br. lett. B, Adv. Bur. P. MIENES, Oudkarspcl. De melkverstrekking aan de schoolkinderen. De overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N. Vertrouwelijk blijft vertrouwe lijk. Opheffing Keuringskring Oudkarspel en toetreding tot Kring Alkmaar. Ontslag keur meester en keuringsveearts. Landverhuring. Geen hooger huurprijzen. Burg. Armbe stuur wordt Maatsch. Hulpbe toon. De Raad dezer gemeente vergaderde Dins dagavond half 8 jn het gemeentehuis. Alle leden waren aanwezig. Na opening door den Voorzitter volgde yaslstellïng der notulen. Mededeelingen. De Voorzitter deelt o.a. mede, dat: De Minister van Sociale Zaken de brand- stoffentoeslag gedurende het tijdvak 28 No vember 1937 tot en met 12 Maart 1938 heeft verhoogd tot f 1.30 per weck en den duur van verstrekking van dezen bijslag heeft ver lengd tot en met 16 April 1938; Dezelfde Minister heeft besloten ook dit jaar aan ondersteunde werkloozen een Kerst- gave toe te kennen ten bedrage van 25 van •het loonbedrag over de daaraan voorafgaan de week. Is uitgekeerd. De bijdrage voor deze gemeente in het te kort van liet Centraal Ziekenhuis te Alk maar over 1936 bedraagt f259.13. Melkverstrekking aan schoolkin deren. De melkverstrekking aan schoolkinderen is nog in voorbereiding. De enquete onder de ouders heeft aangetoond, dat 51 vóór en 35 ouders tegen melkverstrekking zijn. Van de 128 kinderen zouden 69 kindoren deelnemen. Gerekend tegen een gemiddeld bedrag van 10 cent per week en per kind, dan zou op de exploitatie per week f2.— of per jaar f90.te weinig worden ontvangen. De be doeling is echter, dat minstens 75 van bal aantal kinderen aan de melkverstrekking deelneemt; het aantal deelnemende kinde ren bedraagt hier pl.m. 54 Het steun-Comité-B. is Donderdag j.1. over gegaan tot verstrekking van goederen in na- tura aan werkloozen, die, volgens de voor schriften van den Minister van Sociale Za ken daarvoor in aanmerking komen; dit aantal bedroog 65. De Minister van Sociale Zaken heeft den geldigheidsduur van de steunregeling ver lengd lot en met 2 Juli 19:58. De bijdrage aan de Provincie Noordholland in de kosten van kanalisatie van West- Friesland over 1936 .voor deze gemeente is bepaald op f208.08. Op dc vraag van den beer Kostelijk ant woordde Voorzitter, dat het volgend jaar nog aan het Centr. Ziekenhuis moet worden bij gedragen. De heer Borst bracht hulde aan B. en W.; de commissie en de Oudercommissie voor hetgeen ze gedaan hebben'in het belang der melkverstrekking aan dc schoolkinderen. Het verslag der Teekenschool over 1936 gaf aan, dat 6 leerlingen uit deze gemeente de school bezochten. De bijdrage was voor deze gemeente f35.04. Dc vereen, voor vrije ziekenhuisverple- ging verzocht een subsidie te mogen ontvan gen van f150. Aangehouden tot de behandeling van de begroot ing 1938. Van den Bond van Hotel-, Café- en Res tauranthouders was een verzoek ingekomen inzake vermakelijkheidsbelasting, vergun ningen enz. bij de event. feestelijkheden ter gelegenheid van de geboorte van oen Prins of Prinses. Er is hier maar 10 pet. verma kelijkheidsbelasting, zeide voorz.. doch zegde medewerking toe. Spr. zal een soe pele houding aannemen. De heer Borst vroeg of het niet gevaarlijk was vrijstelling van vermakclijkheidsbelas-< ting te geven. Voorz. antwoordde, dat daaraan niet wordt gedacht. B. en W. stelden voor, het gemeensch.-elec- triciteitsbedrijf aan het P.E.N. over te dra gen, waarvan de voorwaarden reeds gepu bliceerd werden. Voorz. lichtte ze toe. De heer Borst: Er is al veel over ge sproken en geschreven. Is er ook rekenifig gehouden met de gasfabriek? Is er reke ning gehouden met evrnt. aandrang tot concentratie van het gasbedrijf?. Zie eens naar wat in Warmenhuizcn gebeurt. Voorz. antwoordde, dat daar wel reke ning mee is gehouden, maar wat men met het electrisch heeft, krijgt men nog niet bij het gas. Wanneer het Hoogovcnbedrijf van de overheid was. zou men er misschien toe gedwongen worden. Natuurlijk krijgen we aan het P.E.N. een groote concurrent met electrisch koken. De heer Rijper had opgemerkt dat de Lichthedrijven als verkooper optreedt. Waar om is de verkooptermijn niet langer ge steld om de raad er meer zeggenschap in te geven? Voorz. antwoordde dat aangedrongen was op overdracht per 1 Januari. De leden van de Gascommissie zijn opgetreden als ver tegenwoordigers van den Raad. De heer Kostelijk kon de vraag van den heer Rijper wel billijken. Spr. had eerst niet gedacht, dat het zoo gauw zou gaan. Later bleek wel dat men bij vroegere overdracht voordeel kon behalen. De heer Borst zag de winst uit deze be drijven nog als een verkapte belasting. Er zit nog een geheimzinnige kant aan. Spr. zou willen voorstel len de vergaderingen van* de Gas commissie openbaar te maken, na dat zooveel geheimzinnige dingen zijn bekend geworden. De heer Bakker juichte de overdracht zeer toe. Voor het gasbedrijf zag spr. de toekomst donker in. Dat is nog iets van de tijd der Batavieren, heeft een vooraanstaand persoon tot spr. gezegd. De tarieven werden nog even besproken, waarna het voorstel werd aangenomen. Voorz. sprak zijn vreugde uit over de be handeling in dezen Raad. Vertrouwelijk blijft vertrouwelijk. Hierna besprak voorz. de schending van het vertrouwelijk toegezonden stuk. Op de envelop had spr. geen vertrouwelijk gezet, omdat bij het vertrouwen bad dat de raads leden het vertrouwelijke van het stuk zei f niet zouden schenden. Op zijn vraag wie in lichtingen gegeven had, antwoordden allen ontkennend. De heer Borst vond het wel vreemd, dat dit gevraagd werd, om dat men Woensdagmiddag de stuk ken heeft ontvangen, terwijl het Woensdag al in de Schager Crt. stond. Dat kan dus niet van één van ons zijn. Voorzitter verheugde zich daarover. De stukken zijn 's middags om 2 uur rond ge gaan. Wij hadden pas Dinsdagmiddag ver gaderd. Opheffing Kenringskring. B. en W. stelden voor, de Kenringskring Oudkarspel op te heffen en toe te treden tot de kring Alkmaar. De slagers zonden een adres, waarin wordt opgekomen tegen de verplichting voor nieu we slagers in Alkmaar te slachten. Voorz. meende, dat dit niet kon worden veranderd. Dc slagers vragen 3 dagen te mogen slach ten i.p.v. twee. Verder vroegen ze de levende en geslachte keuringen op een dag te doen geschieden. Dit zijn dingen, die men met) den directeur van het slachthuis kan rege len. De heer De Boer: Waarom staat Alkmaar op het in het abattoir slachten? Voorz.: Om het frauduleus slachten tegen te gaan. De heer Kostelijk vond het niet Juist dat in een gewone slagerij een noodslachtplaats mag zijn. Daar heeft hij vroeger meermalen tegen gewaarschuwd. Nu is er iets ge beurd, en nu is het in het nadeel van onze slagers. Als het kalf ver dronken is, dempt men de put, zeide spr. Mevr. Paarlberg vroeg of de toezichthou der op de noodslachtplaats vergoeding krijgt Voorz. antwoordde dat zoo noodig een ver goeding wordt verleend. Na nog eenige opmerkingen, waarbij voorz. toezegde aan te zullen dringen op soepele toepassing der regeling werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Aan de orde was hierna het voorstel om eervol ontslag te verleenen aan den Keu ringsveearts Wester en den hulpkcurmeester Frielink. Voorz. sprak eenige waardeerende woor den aan het adres van den heer Frielink. De heer Bakker constateerde dat door de fout van den heer Wester deze zaak zoo'n verloop heeft gehad. Daarna werden de eer volle ontslagen verleend. Besloten werd machtiging te verleenen tot onderhandsche verhuring van de ge- meentelanderijen voor dc jaren 1938—1939. Wijziging reglement B. A. De hoeren Bruin en Mosk hebben beslo ten geen deel meer uit te maken van het college, de laatste omdat hij er tegen opziet bij de nieuwe samenstelling zitting te ne men, in verband met z'n leeftijd. De beer De Boer vroeg of de voorz. arm bezoeker zal zijn. Voorz. antwoordde ontkennend. Dit zijn werkzaamheden van de sccr.-penningmees- ter. De beer Borst hoopt dat het M. H. goed mag werken. De wijzigingen werden vastgesteld. De gemecntebcgrooting 1937 werd gewij zigd. In verhand met de stijging van het. leer lingental kan een vierde onderwijskracht worden aangesteld. 18 sollicitanten. De voordracht luidde: 1. Mej. T. Heuvel, te St. Pancras, thans tijdelijk onderwijzeres aan deze school. 2. mej. A. G. van den Too- ren en 3 mej. K. P. Klimp, heden te Alk maar. Mej. T. Heuvel werd met alg. stemmen gekozen, nadat de raad eenigen tijd in co mité is geweest. Het nieuwe Maatsch. Hulpbetoon. Gekozen werd tot voorzitter de heer H. Bakker met 6 stemmen. De heer Bommer had 1 stem. Tot tweede lid, als vertegen woordiger van den raad werd gekozen de heer P. Rijper met 4 stemmen. De heer Borst had 3 stemmen. Tot leden werden gekozen de heeren A. G. Visser, Jb. Beentjes en N. Kaan. Tot secretaris-penningmeester de heer A. Mosk, gemeente-ontvanger, na dc schrifte lijke stemming. Aan de heeren A. Mosk en Bruin werd hierna eervol ontslag verleend onder dank betuiging voor de verrihte werkzaamheden in het bijzonder aan den heer Mosk, die 24 jaar werkzaam is geweest, Den heer Mosk werd een jaarlijksche gratificatie verleend van f 75. Wanneer een Prins of Prinses wordt ge boren zullen de kinderen vrij van school krijgen. De vlaggen zullen worden uitge stoken en de klok zal een half uur luiden. Rondvraag. De heer De Boer vroeg wat de vergoeding is voor tuinders die in baggerregeling te werkgesteld zijn, en die nu moeten stempe len. Spr. had gehoord van f 0.50 per dag. Kunnen we daar niets aan doen? Voorz. wil daarover morgen mededeeling doen. Het is een zaak van B. en W. Mevr. Paarlberg wees op de ruïne achter de kerk. Voorzitter antwoordde, dat de egalisatie geschiedt gelijk met de beplanting. De heer Borst vestigde de aandacht op den slechten toestand der Ver. van Zicken- huisverpleging. Hierna sloot Voorzitter met de beste wen- schen de vergadering. THEATER ROYAL. De Robin Hood van El Dorado. In 1848 kwam er een einde aan den oor log tusschen de Vereenigde Staten en Me xico, waarbij laatstgenoemde als verliezer Californië aan de U.S.A moest afstaan. Op de haciënda van Ramon de la Cuesla denkt men alleen aan het feest, dat gegeven wordt ter ecre van de bruiloft van een der peons, Joaquin Murricta, met de schoone Rosita. Tomas, een andere peon, is zoo verbitterd tegen de Amerikanen, dat hij een mes werpt naar een der Amerikaansclie gasten van den landheer, doch het mes mist zijn doel en Joaquin neemt de schuld op zich voor zijn vriend Tomas. Ramon de la Cucsta beveelt Joaquin den dag na zijn huwelijk de haciënda te verlaten. Even na Murrieta's huwelijk komt de tij ding, dat er goud gevonden is in Californië cn begint de beruchte „goldrush". Een paar onmenschelijk wreede Amerikaansclie goud zoekers, begeerig naar Joaquin's land, waar op goud gvonden is, dooden dc aanvallige Rosita en mishandelen Murrieta's oude moe der. Thans wordt de wijsgeerige peon een an der mensch. Alleen door gedachten van haat bezield, wreekt hij zich op de moordenaars van de onvergetelijke geliefde. Van nu af leidt zijn opnieuw-gewekt wraakgevoel hem tot een onverzoenlijken en onmeedoogenden strijd tegen de indringers. Hij voegt zich bij In 't doolhof van de radio Daar vindt men héél veel wegen, Men komt, bij 't zoeken van den weg Véél hinderpalen tegen, De distributie is de gids Die leidt U door den aether, Die brengt U zóó op 't juiste pad, En billijker en beter! Auteursrecht voorbehouden. een rooversbende, waarvan hij weldra de aanvoerder wordt en zij plunderen de bezit tingen der Amerikanen van Noord tot Zuid. Zijn bende wordt na eenigen tijd door de Amerikanen ontdekt en omsingeld, dapper vecht hij tot het hittere einde, doch ten slotte delft hij het onderspit en sterft hij op het graf zijner geliefde Rosita. Met. hem ging een historische, legendarisch- geworden Californische figuur heen, de illustratie van het afschuwelijke feit, dat onmenschelijke behandeling van den edel- sten man een ónmensch maken kan. De film draait Zaterdag en Zondag a.s. Een nieuwe boekwinkel Een nieuwe boekwinkel. Hedenavond zal de heer J. Raven aan de Hoogzijde in de voormalige zaak van ban ketbakker Rus een boekwinkel openen. De zaak, welke speciaal is ingericht voor den verkoop van kantoorbenoodigdlieden en aan verwante artikelen maakt een modernen en frisschen indruk. De groote glazen vitrines, waarin de artikelen zijn gerangschikt geven een overzichtelijk beeld van alles wat er te krijgen is. Wij zien een ruime sorteering blocknoles, kasboeken, opbergmappen, doo- zen voor kaartsystemen, vulpotloodcn en vul pennen, diverse soorten inkten, waaronder Talens de voornaamste plaats inneemt en tenslotte modebladen en ansichtkaarten. Gezien de zorg, die aan alles is besteed, is liet wel te verwachten, dat dc heer Raven succes met zijn nieuwe zaak zal hebben. meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen ner naar f 4.bij Oogonderzoek gratis. te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. BIJ HET SPELEN GEWOND. Gisteren heeft liet zoontje van den heer Stikkelman aan de Laan alhier bij het spe len een stuk ijzer op het been gekregen, waardoor een groote wonde ontstond, ge paard gaande met een vrij hevige bloed uitstorting. Het ventje, dat eenigen tijd rust zal moe ten houden, maakt het naar omstandigheden redelijk wel. BILJARTEN. Op 21 dezer speelde alhier het 2e vijftal van de biljartclub T.O.P. tegen bet 2e vijf tal van Kolhorn. T.O.P. won dezen strijd met 133 winstpunten. Op de gisteravond gespeelde wedstrijd tusschen de 1ste vijftallen van T.O.P. en Kolhorn won Kolhorn met 43 winstpunten. Een heel mooie partij werd gespeeld tus schen Bergman. Kolhorn en N. Dissel. T.O. P., welke door onze plaatsgenoot Dissel werd gewonnen met 160 caramboles in 2S beurten. KINDERPOSTZEGELS EN BRIEF KAARTEN. Deze week zijn dagelijks nog verkrijgbaar in de wachtkamer van het postkantoor de mooie Nieuwjaarskaarten „Voor het Kind" met postzegel voor 10 cent. SCHAKEN. De onderlinge competitie van de Schager Schaakclub welke door de wedstrijden een beetje op don achtergrond was geraakt, werd gisteravond voortgezet. De uitslagen waren: S. RentenaarH. Bakker 1—0; H. BakkerS. Rentenaar 1—0; J. Roggeveen C. Tjalkens 0—1; S. Rentenaar—A. Noor- dam 0—l; II. Bakker—C. Beers 0—1; J. A. SprengersJ. de Vos 0—1. De stand van de clubcompetitie is thans na de derde ronde: Schagen: gesp. 3. gew. 3, gel. verl. punten 3. voor 21 tegen 9. Schaakmat I: 3 3 3 2010; Anna Paulowna: 3 2 12 15—15; Schaakmat II 3 1 2 Vz 11—19; Excelsior 3-12% 10U—19V2; D.O.S. 33 0 12Vz—17V2. Dinsdag 4 Jan. SchagenSchaakmat I. Aanvang 7.30 uur in het Noord-Holl. Koffie huis Schagen krijgt dan dus de kans haar eerste plaats te versterken, mits zoo sterk mogelijk wordt uitgekomen. CORRESPONDENTIE. J. R. te Winkel. Slechts bij hooge uitzon dering nemen wij ingezonden stukken in dichtvorm op. Wilt u dus uw stuk in proza stellen, dan hebben wij tegen plaatsing geen bezwaar. Taxegedeelte Consumptiemelk Nederlandsche Zuivelcentrale. 2 f/m 8 Ja nuari 1938. Consumptiemelk regeeringscon- tract, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met kwa liteitsafdracht. Overmelk regeeringsmini- mumprijs 6.40 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent

Schager Courant | 1937 | | pagina 3