Plaatselijk Nieuws. Tusken mal en vroed Uit het huis met de Hooge Trap De laatste... SPORT Wieringermeer De landbouwkundige afdeeling geëerd Overtollig haar Terlep's Drogisterij Predikbeurten i Vrijdag 31 December 1937 Derde blad Voetbal WIJZIGING N.H.V.B.-PROGRAMMA. In het N.H.V.B.-programma voor Zondag dat elders in dit nr. aan een beschou wing is onderworpen, is nog een kleine wij ziging gebracht; de wedstrijden Zeemacht 2—Atlas 2 (3 E) en Atlas AH.R.C. C (Ad- spiranten Q) zijn namelijk uitgesteld. K.N.V.B. Vierde klasse B Bergen, dat een bezoek brengt aan K.V.V. zal wel weer aan het kortste eind trekken. Voorts: QSCUitgeest; Monnikendam—Ver kade; WestzaanMcervogels; Zaanlandia Zilvermeeuwen. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone gaat bij het leidende OFC een vrij wel zekere nederlaag tegemoet. Eerste klasse C. Na een verwachte 20 nederlaag tegen Andijk 2 gaat N. Niedorp 2 naar Twisk, en wederom venvachten we geen succes. Tweede klasse B. DTS 2 moet naar Uitgeest 2. Wist D. eens te winnen, dan zou ze de voorlaatste plaats aan Uitgeest overdoen. Koedijk is vrij Tweede klasse F. Schagen 2 is alweer vrij. VUL zal niet tegen Sijb. opkunnen, nu „uit" moet worden gespeeld. Verder: Strandvogels 2And. Boys 1; Hem—Oudendijk; OKB—Hollandia 4. Berde klasse D. Opnieuw is Aartswoud vrij. Berde klasse F. Dirshorn zorgde Zondag voor de ounten op Koedijk 2 (G5) Nu komt het leidende Urscm op bezoek (1.30). 'n Mooie gelegen heid om het jaar goed in te zetten en... Bergen 2 een plezier te doen. Deze laatste moet uit van Koedijk 2 kunnen winnen. Vrone 2 ontvangt Mevo 2 Vierde klasse B. DTS 3 krijgt het uit tegen Spoorvogeis niet gemakkelijk. Schagen 4 trekt naar Akersloot 2 waarvan ze thuis al met 140 won. Junioren C. Geheel vrij. Adspiranten. Afd. K: Bergen a, Schoorl a en DTS a al len vrij. Afd. L: Bergen b—Koedijk a (10 uur). Afd. N: Twisk a—N. Niedorp a (12.30) Alle wedstrijden worden op Zondag 2 Januari gespeeld. Vijf Koninklijke onderscheidingen uitgereikt Door de stichting van het open baar lichaam „de Wieringermeer", acht men de ontginningsperiode af gesloten en de regeering heelt ge meend bij deze gelegenheid de land bouwkundige afdeeling te moeten eeren. Het heeft H.M de Koningin daartoe be haagd te benoemen tot: ai ridder, in de orde van den Nederland- schcn Leeuw ir. S. Smeding, te Alkmaar, lid van de voorloopige directie van den Wieringermeerpolder, b. officier in do orde van Oranje-Nassau: ir. W. A. Bosma, te Medemblik, tijdelijk landbouwkundig ambtenaar bij den dienst van den Wieringermeerpolder, Ir. C. L. van Steen, te Alkmaar, inspec teur bij don dienst voor het in cultuur bren gen van drooggemaakte Zuiderzeegronden, c. ridder in de orde van Oranje-Nassau K. van Gaaien, te Middenmeer, oud-bedrijfs leider van dc Cultuur Maatschappij ;,de Wieringermeer". Is verleend de eeremedaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, in brons, aan P. A. Pauwels, te Middenmeer, landarbeider van de Cultuur Maatschappij „De Wieringermeer". In den persoon van den heer Smeding is de algen'ieene leiding geëerd, in die van den heer Van Steen, de leiding der land bouwkundige afdeeling, van den heer Bos ma de afdeeling proefvelden, van den heer van Gaaien de bedrijfslcidcrsstand en van den heer Pauwels de arbeiders der Cultuur Maatschappij. De onderscheidingen werden gisteroch tend te 10V-i uur persoonlijk door den Mi nister van Waterstaat in diens kabinet uit gereikt» Men is bij den dienst der Cultuur Maat schappij ten zeerste met deze Koninklijke onderscheidingen ingenomen. De vlaggen wapperden dan ook van de directiegebou wen* Tot secretaris van het nieuwe openbare lichaam de Wieringermeer is benoemd de beer A. Blauboer, hoofdcommies ter secre tarie der gemeente Meppel en tot ontvan ger de heer J. C. Vogelaar te Wicringer- werf, thans 'eerste ambtenaar en waarne mend secretaris van de Afdeeling Algemeen Bestuur van de Wicringermeerdirectie. Julianadorp Met Julianadorp is de reeks kin- dermiddagen voor onze krant beslo ten. In alle centrumplaatsen van de omgeving zijn we met Repelsteeltje, prof. Melorini en Greetje geweest. Al onze abonné's hebben hun kinderen kunnen laten genieten van dit „feest maal". Ongeveer vier duizend kinde ren hebben de laatste weken met oogen als theeschoteltjes monden als open hooischuren van het goo chel- en sprookjesprogramma geno ten. Er zal nog worden nagebab- beld, dat weten we ei. we zijn er van overtuigd, dat we ons doel: „de versteviging van de band tusschen onze krant en haar abonné's" heb ben bereikt. Het was lang geen slecht besluit, gisterenmiddag. Wat waren die jon gens en meisjes van Julianadorp goedlachs en wat hebben ze stil ge noten van het sprookje met zijn fijne aankleeding. Die twee en een half uur waren nog veel te vlug om. En nu gaan we morgen het nien- we jaar in, met nieuwe plannen... maar die verklappen we nog niet. WIER1NGEN CINEMA DE HAAN. „Het Circus komt", en „Zaken zijn Zaken". Drie sterren in één klap! Wallace Bcery, Jackie Cooper en Joe Brown treden de a.s. feestdagen in Cinema de Haan alhier op! De eerste twee in de spannende film „Het Circus komt", een film, waarin wij van de .één sensatie in de andere vallen en bei de acteurs hun beste beentje voorzetten. Joc Brown vult de rest van het avondpro gramma van Nieuwjaarsdag en Zondag a.s. in Cinema de Haan, als hoofdrolvertol ker in „Zaken zijn Zaken". Is de naam Joe Brown niet voldoende om te weten, dat we, hem op het witte doek volgende, dolkomi sche uren beleven? Joe Brown is in deze film handelsreiziger en krijgt in die functie volop gelegenheid, ons om zijn zotte inval len te doen schaterlachen. We kunnen niet anders zeggen, dan dat beide hoofd films een uitstekende combinatie vormen van avontuur en amusement. POLITIE Verl: een verpleegstersinsigne. Inl. bij den Gem. bode. In onze gemeente doen zich onder de kin deren enkele gevallen van—-waterpokken voor. ANNA PAULUWNA Opstelling B.K.C. De elftalcommissie heeft Paardekoper en De Schipper van plaats doen verwisselen. Eerstgenoemde staat nu dus linksbinnen en De Schipper zal de gelegenheid krijgen op de linkshalfplaats te gewennen. Z1JPE ST. MAARTENSBRUG. Woensdagavond vierden de kinderen van de Zondagsschool hun Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. Wegens ongesteldheid van Ds. Witkop, werd.de dienst geleid door Ds. Eikema van Schagen. Onder leiding van Zuster Kuilman werden verschillende Kerst liederen ten gc- hoorc gebracht, die begeleid op het orgel door den heer D. Koning, heel lief gezongen werden. Ds. Eikema vertelde het geboorte verhaal en deed een mooie Kerstvertelling. De kinderen werden heerlijk getractecrd cn mochten aan het slot een mooi en nuttig cadeau in ontvangst nemen. Zuster Kuilman deelde na afloop mede, dat zij zich, hoe dit haar ook ter harte ging, verplicht gevoelde, als leidster van de Zon dagsschool te bedanken, dit in verband met haar eigen drukke werkkring. Hoewel wij dit natuurlijk moeten eerbie digen, zullen toch velen met ons dit besluit niet leedwezen hebben vernomen. Wij kun nen dan ook niet nalaten te zeggen, dat wij, zoowe' de jongeren als de ouderen van har te instemmen met de oprechte woorden van dank welke door Ds. Eikema tot Zuster wer den gesproken. Met een woord van dank aan allen die aan het welslagen hadden medegewerkt, werd dit mooie Kerstfeest besloten. SINT PANCBAS POLITIE Aan komen loopen een jachthond grijs zwart gevlekt. Inl. ter secretarie. op gezicht, armen en beenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk Prijs per tube 75 cent Hoogzijde Schagen DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boler is, behoudens tus- schcntijdsche wijziging, voor de week van 30 December 1937 tot 6 Januari 1938 onver anderd vastgesteld op 60 cent per K.G. BOTERNOTEERING. Dc commissienoteering voor Nederlandsche boter is heden vastgesteld op 83 cent per KG. BLIJDE GEBEURTENIS IN HET PRINSELIJK GEZIN. Naar wij vernemen zal ter gelegenheid van de geboorte van een Koninklijke Prins of Prinses aan de kinderen van de O. L. scholen op den dag, volgende op dien der geboorte, vrijaf worden gegeven. Valt de geboorte op een Woensdag of Zaterdag, dan zal de feestviering plaats vinden op Vrijdag of Maandag en op die dagen dus vrijaf worden gegeven. GEMEENTELIJKE BRANDWEER. De heer K. Honig is door B. en W. dezer gemeente benoemd als pijp- en slangleider bij de gemeentelijke brandweer. MOND- EN KLAUWZEER. Alle mond- en klauwzcergevallen die na pl.m. 25 November j.1. zijn aangegeven, zijn door den Inspecteur van den Veeartsenij- kundigen dienst in het district Noordhol land en N.W.-Utrecht in deze gemeente genezen verklaard. GEMEENTELIJKE COMPTABILITEITS- VOORSCHRIFTEN. Naar wordt vernomen zullen ingaande den dienst 1038 de gemeentelijke comptabili- teitsvoorschriften worden gewijzigd en be langrijk vereenvoudigd. O.m. zullen de be kende bevelschriften van betaling niet meer behoeven te worden gebezigd voor de be taalbaarstelling van door schuldeischers ingezonden rekeningen. De rekening zelve mag in den vervolge dienen als bevelschrift BURGERLIJKE STAND. Geboren: Teresa Vera, dochter van Fedde Terpstra en van Anna Bakker; Alie Corne- lia, dochter van Pieter van der Pruik en van Gcertruida Cornelia Rentenaar; Her- manus Cornelis Maria, dochter van Her- manus Joseph Boersen en van Maria An- tonia Bruin; Hubertus, zoon van Gerrit Krap en van Vrouwtje de Jongh. POLITIE. Gevonden: een damestaschj'e, een hand schoen. een zijden onderjurk. Verloren: een bruine dameshoed en een belastingplaatje in étui. MARKTOVERZICHT. Ieder jaar komt dat voor, dat de laatste twee markten voor een nieuw jaar minder zijn. Wat betreft de vetmarkt in koeien, wei nig aanvoer cn wat er aangevoerd wordt, op één uitzondering na, niet van zoo'n groote kwaliteit. Op zulke markten komen haast geen slagers, daar deze reeds voorzien zijn. Hoogste noteering was nog 35 ct. De handel in fijdkalveren was goed; noteering f240— f280.—. Deze aanvoer viel niet tegen. Gel- dekocien handel goed. Vaarzen notccring tot f 160.handel goed. Graskalveren zoo goed als niet aangevoerd. De handel in nuchtere kalveren was duur, vlug, van 818 gld. Een mestkalf, oud 14 dagen, bracht op 26 gld. De slager C. Oosterman alhier, kocht nog een vet kalf, een monster zooals ze dat noe men, voor den prijs van negentig gulden. (Wat een prijs!) Het dier was afkomstig van den heer Flip Silvcr, Winkel. Jonge, vette schapen weinig aangevoerd; die nog werden aangevoerd, brachten 28V2 gld. op. Aanvoer van overhouders ging nog, han del matig, noteering 18—24 gld. Oude vette schapen geen aanvoer. De hoogste notcering van vette varkens'was 32 ct., handel goed. 7-Weeksche biggen 1618 gld., 12-weeksche biggen 1823; handel goed. Schrammen geen noteering. Op de kippenmarkt was het aardig druk; vooral de kippen waren duur. Anders alles bij het oude. Het bezoek was bevredigend. Nou, der stane vanzelf a 11 a i d mooie stikkies in de Skaerkrant, maar een Dinges- dag, nou jo'es, toe hew ze et weer mooi ver sierd oor. Der sting een stikkie in te lezen over duive, die hadde ze der harzens eruit- peutert, zokkc dokters van de vieseseksie zclle wc zeggen. Nou een oplesten konne ze zonder harsens vliege en ete, afain ze wazze aigeluk krek evenliens bleven. En dat was nou weer een verlegen groot0 uit vinding voor de klante.. afain, et zei wel zoo weze oor, maar om dat an de weet te kommen, hadde ze toch die arreme beiskes niet of te martelen? Bij de mense is toch ommers harsens allang een weeldeartikel worren. Wie heb er nou nag harsens op- lieden? Gekheid ommers, die hè je toch gien meer nóodig? As we nou ers van leig of an beginne, bai de tweideklasmense, de wer- rekelooze, nou die hcwwe van der harsens niks aars as arremocd vanzelf. Dat hewwe we murreken an die^ian uit <Je polder, die zen aigen in zen leste ougenblikke wel ver vloekt hewwe zei, 0111 dat zootje graize troep in zen houfd, dat em mqar niet met rust lei- te wou Nou, en neem nou bevobbeld raasledc, die hewwe hillegaar niks aars as onnóodige drokte dervan. Koffie en se- garc, nou, dat gaat 7.00 wel, en persensie- geld worde trouw oftikt en watte de heere in Haarlem waize, dat zelle de gekke wel praize. Maar de harsens in Haarlem hen ok weer liend uit de Haag, van de menister... En die kraigt ze weer van de hougo ambte- nare, en die worre weer adveseerd deur lei- ge ambtcnare en die leige ambtenarc hew we wel weer snokkere jongste bediendes, en deer ben der wat van bai met werklooze vaders, en die liouwe meskien wel weer duive, woer ze do harsens uitpeuterd hew we, en zoo beginne we wee;- van vorigaid of. Nei oor, et is opheden et harsenlooze taidperk van harteloosheid, en wie et aars weet, die zait et maar. Gelukkig, zoo of en toe, kom je zoo in je maak-dat-je-der-bai- komme-aars-is-een-aar-er al dage, nag wel ders wat moois ok teugen... 'k Zag vandaag in Allekmaar in een klain streitje twei klai- nc jo'enjes, nou en ik had aigeluk de damp in, want ik had wat piepers verkocht en aigeluk te kort vongen nei men zin, en bai oen aar waar ik krek te laat, afain, je wete vvcl, den ken de wirreld je te veul weze. En jc loupe in jc aigen te gortkoken, en je we te gien meer hoe jc et goed make zelle en garneelkruie de ieme streit in, de are uit. En zoo kwam ik deer in et Achterfnidssen, zzo'n onderenbuurtje... 't Icne jo'cnje zat op een drumpeltje, en deer kwam uit zoo'n trap et are jo'enje. En die had een trompetje, zoo'n lor van vaif cente of meskien wel toekregen op de vaatbutter en bleize jo'ens, nou, je oore tuute der van. Veul prate deije ze niet. de klante. „Van me oome. zai de gelukkige bezitter... „Wat mooi"., zai de aar. en toe gonge ze samen op et drum- pelfje. twei achterbuurtkótertjes, om beurte op er instrument toetere. en... de ougies, dio zaide de rest.. Ja, den kraig je zoo maar een tik op je toet ei, van zokke apevan jo'es. Deer moet je in dc groote waize mensevvirreld niet om kom- me... Wai ben gien meer blaid, als huur man wat kraigt en we hewwe zelf niet veul mooier.. Wai moetc nou ienmaal altaid efkes meer as de meist, aars deugt et niet... Nou er sting nog meer moois in die Skaerkrant, van Amerika, deer bennc mense, die omthouwe alles voor je. Nou, deirmïe ben der vanzelf gien be- lastingmanne meer noodig. want et raakt iens op bai Saimen. Den is dat een prachtbctrckking voor zokke klante. Die ben 't went, om te onthouwen. Den zouwe zc der metien- nog wel een rcmplezazie- dienst op nei houwe kennc, om lilleke baantjes op te gnappen cn groote monde of te wachten... as jc ders wat laat ver gaderd hewwe, bevobbeld. om de eerste anvalle van moeder te koeren, of om me- hcer van Spengler zen eerste uitbarstings over gohaimskennende raaslede op te van gen... Deer is an de Langedaik ok mooi over jankt. Die krispendent van de Skaer krant. die raidt deirmie in een rolsrooi- der. die wordt raik van al de kompie Molenaar, de ambtenaar van Suqtebankeris ok, die heb ok altaid mooie nuwtjes voor de Skaerkrant, maar dat mag gien meer, heb meheer van Kampen zaid, en meheer Kloosterboer zaide et ok... Je moete as raaslede vanzelf ok et gemeentebelang diene ei.. Ja. dat meheer Kloosterboer krispendent is van een are krant, en meskien wel ders te laat is, en dat meheer van Kampen de man achter de skerreme van wéér oen are krant is, en dat ze deerom. want nering is naidig, welneinik, zóó bestane we niet in et land van ct witte kerrekie. Nou, vriende. vaijande, henaiders en beklagers, allegaar maar veul zegen en dat je beter worre magge. De groete, ok van Mcraike, JASPER. Skfigen, 30 Dec. '37. ZONDAG 2 JANUARL Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Eikema. Be vestiging Kerkeraadsledcn. Barsingerhorn, geen dienst. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. Be vestiging Kerkeraadsleden. Dirkshorn, geen dienst Warmenhuizen, geen dienst, Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudcsluis, voorm. 10 uur. Ds. Witkop. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Schagcrbrug, zie Oudcsluis. Huisduinen, voorm. 10 uur. Ds. v. Wichen. Julianadorp. 's av. 7.30 uur. Ds v. Wichen. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Winkel, geen dienst. Anna Paulowna vm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, 's av. 7 uur, Ds. Baudet. Be vestiging Kerkeraad. Zangkoor. Aartswoud. geen dienst. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen. Landbouwstraat, voorcn. 9.30 uur en nam. 5 uur. Cand. de Lange uit Zaan dam. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Voorbereiding H. A. Nam. 2.30 uur ,de heer D. Visch. Slootdorp, voorm. 9 uur. Ds. C. v. d. Vliet. Nam. '2 uur, Cand. W. Loopstra, van Den Helder. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Cand. Loop stra. Nam. 2.30 uur, Ds". C. v. d. Vliet. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.30 uur, Ds. Grave- meijer, van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Slootdorp, voorm. 9.30 uur. Cand. Nijdam. Middenmeer, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Wieringerwerf. nam. 2 uur, Ev. K. Kiewiet In alle drie diensten extra collecte. Schagcrbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- ncnvereen. a.s. Woensdagavond om 8 u. in Evangelisaticgebouw. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Gccsterweg la), voorm. 10.15 u. en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. E. V. -Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur. Ds. J. C. Aalders van Haarlem. Alkmaar Met 2 stemmen tegen aanvaardt de Raad het voorstel van B. en W. tot levering van electriciteit door de Provincie, zij het ook zonder enthousiasme! Wie gedacht had, dat het voorstel van B. en W. tot aanvaarding van het voorstel van den minister van Binncnlandsche Zaken met betrekking tot de levering van electri- schen stroom door de provincie aan de ge meente na 31 December 1937, weinig debat zou uitlokken, is wel zeer bedrogen uitge komen. Integendeel; de sluizen der welspre kendheid werden gedurende bijna twee en een half uur wagenwijd geopend, terwijl toch aan het slof rier vergadering bleek, dat slechts twee raadsleden, met name de hee- ren Appel en van Drnncn zich tegen het voorstel verklaarden. Van deze heide oppo santen heeft alleen eerstgenoemde zich in het debat gemengd, terwijl de heer Van Deu nen met geen enkel woord daaraan heeft deelgenomen. Door ziekte van den burgemeester leidde wethouder H. Klaver als loco-burgemeester deze gedenkwaardige vergadering, waarvoor ook op de publieke tribune groote belangstel ling bestond. De heer Mr. Leesberg was de eerste, die namens de Katholieke fractie het woord voerde. Deze zeide, het voorstel zeer teleur stellend te vinden, omdat, van een overbrug ging, waarvan in de vorige zitting sprake was geweest, Ged. Staten niets wilden weten en den Raad dus nu het mes op den keel werd gezet. De heer v. d. Vall noemde de voorlichting van B. en W. een zeer eenzijdige; immers, van de andere partij weten we niets. De heer Appel wees erop, dat het stand punt. der gemeente Alkmaar was neergelegd in haar brief van 25 Juli 1936 en daar is duidelijk in naar voren gebracht, dat Alk maar staat op het behoud van een eigen elcctrisch bedrijf. Hadden wij vroeger al reeds een eigen opwekkingslied rijf gehad, dan zaten we nu niet in de narigheid, riep deze spreker in wanhoop uit. De heeft Grondsma bevreemdde het, dat er in de stukken niets stond over een even- tueele overname van het bedrijf. Wethouder Bonsema: Dat is ook niet aan de orde! Wethouder Bonsema stond o.i. sterk in zijn beantwoording der sprekers. Immers hij toonde aan, dat den Raad cenige malen was gezegd, dat het contract 1 Januari zou ein digen, en toen heeft diezelfde Raad zich uitgesproken voor het behoud van het eigen bedrijf. De vraag waarom'alles draaide was: Is dc gemeente gegadigde, ja of neen? Vol gens den wethouder zeer zeker. De heer Bon sema wees erop, dat er geen clectriciteitswct bestaat, dus dat alles afhing van de inter- preatie van den minister van Waterstaat. De zaak is riep de wethouder verbit terd uit, dat een schuldenlast van millioe- nen op het P.E.N. is geleed en die schuld moet worden terugbetaald door slechts één derde der Noordhollandsche gemeenten. Dat is immoreel! Spr. wees er nadrukkelijk op. dat van een aanbod van het P.E.N. om hot bedrijf over te nemen, nooit sprake is geweest en deze kwestie valt hier ook geheel huiten. De laktiek der Provincie .is: we zullen Alk maar meer laten betalen, dan daalt de winst met f 130.000 en dat zal hij eventu- eele overname kapitalen schelen. Groep: Zeer juist! De wethouder deelde mede. dat de Regeering toezegde zich intens met deze kwestie te zullen bemoeien. Er bestaat daarom gegronde hoop, dat de Regeering de belangen van Alk maar niet schaden zal en daarom raadde de wethouder met klem aan, het voorstel aan te nemen. De heer v. d. Vall kon zich voorstellen, dat B. en W. zeggen een winst van f317.000 niet te kunnen missen, maar een derge lijke winst is niet in het belang van het individu. Spr. zeide met verheffing van stem, dat de kraan zou dicht gaan, als de Raad op dit voorstel niet inging. De heer van Drunen: Dat durven ze niet! De lieer v. d. Vall: Dat durven ze wel. Spr. wilde niet laneer vechten, omdat daarmede niets wordt bereikt. Laten we liever een sfeer scheppen, om tot overeenstemming te komen. De Voorzitter: En daar maken ze in Haarlem misbruik van. Wethouder Bonsema: Het lijkt wel of do heer v. d. Vall in de Staten spreekt en niet in den Raad. De heer Keijsper meende, dat de sfeer nooit zou komen op de wijze zooals de heer v. d. Vall sprak. Wij zijn de zwakste partij, maar moreel zijn we de sterkste partij. Echter we zullen moeten bukken. De Wethouder repliceerende zeide. dat de heer v. d. Vall den raad de richting wilde uitsturen van wat Ged. Staten wil len. moeten jullie maar accepteeren. Aan de hand van een schrijven toonde de wethouder aan, dat van een botte wei gering tot overname nooit snrake was ge weest; we hebben wel degelijk met het P.E.N. willen onderhandelen, maar men heeft niet gewild, zoo zit de zaak! Het voorstel werd daarna aangenomen, met aanteekening. dat de heeren Appel en van Drunen er tegen waren. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1937 | | pagina 9