De Wiefingermeer onder eigen bestuur WEK DE GAL IN UW LEVER OP WieringerwerJ bestuurscentrum Predikbeurten Uit Bergen Vereeniging voor M.U.L.0. Donderdag 30 December 1937 Tweede blad Op 1 Januari onttrokken aan het territoir der randgemeenten INRICHTING VAN EEN MODEL-SECRETARIE. Thans staat vast, dat het Open baar Lichaam de Wieringeraieer op 1 Januari in werking treedt. Samenstelling van de bestuurs commissie publiceerden wij giste ren reeds. De ter uitvoering van de wet noo- dige algemeene maatregelen van be stuur zullen dezer dagen in het Staatsblad worden opgenomen. Op 1 Januari a.s. zal dus het gebied van de Wieringermeer, dat deel uit maakt van de randgemeenten, aan het territoir van die gemeenten wor den onttrokken. Tweeërlei belangen. Bij het Openbaar Lichaam de Wieringer meer zal de zorg voor tweeërlei hela neen worden ondergebracht, namelijk de Rijks belangen en de gemeentelijke belangen. De Rijksbelangen zullen worden behartigd door een directie, bestaande uit een directeur. Deze is voor de uitvoering van zijn taak verantwoordelijk aan de ministers van Wa terstaat en van Financiën, met uitzonde ring van de hem ten aanzien vande dui zend hectaren blijvende staatsexploitatie op gedragen werkzaamheden, waarvoor hij verantwoordelijk is aan een uit negen leden bestaanden raad, die ook overigens toezicht uitoefent op de handelingen van den di recteur en der Regeering desgevraagd om trent de uitvoering van de werken van ad vies dient. Practisch komt !n de thans reeds bestaan de organisatie ten aanzien van de Rijkszorg dus slechts weinig verandering. Bestuurscommissie vervult de taak van een gemeenteraad. Anders staat dit ten opzichte van het gemeentelijk bestuur. Hiervoor komt een geheel nieuwe organisatie, zoodat de Wieringermeer gemeen telijk met ingang van 1 Januari a.s. een publiekrechtelijke eenheid wor den zal, wat het publiekrechtelijk beheer betreft, practisch op één lijn staande niet een gemeente. Deze organisatie zal als overgangsmaat regel worden ingevoerd, om na verloop van een vijftal jaren de oprichting van een gemeente te vergemakkelijken. Een bcstuurs commissie, (zie voor de namen der leden ons blad van gisteren, red.) zal do taak verrichten, welke onder normale omstandig heden aan den gemeenteraad is opgedragen. Een dagelijksoh bestuur treedt in de plaats van het college van B. en W., terwijl de Voorzitter van de bestuurscommissie, ir. S. Smeding als burgemeester optreedt. De voorzitter wordt door de wet aangewezen. Als zoodanig zal optreden de directeur van de Rijksafdeeling van het Openbaar Lichaam. Dit, om zooveel mogelijk eenheid in het bestuur en beheer te vervorderen. Het Rijk za! voorloopig de te korten van den Polder moeten dekken. De leden zijn benoemd door de Kroon, waarin ligt opgesloten, dat het Rijk nog eenige medezeggenschap in het plaatselijk bestuur behoudt, hetgeen ook wenschelijk is, omdat de eerstkomende jaren van rijks wege nog belangrijke bedragen aan den ver deren opbouw van de Wieringermeer ten koste geleed moeten worden, doch hoven- dien, omdat de reeds gevestigde gemeen schap, hoewel deze zich de eerstvolgende jaren nog belangrijk zal uitbreiden, den eersten tijd nog niet in staat is, financi eel in eigen huishouding te voorzien en dus nog met tekorten te kampen zal heb ben, welke door het Rijk zullen moeten wor den gedekt. Voor 31 Mei 1942 zal een .wets ontwerp worden ingediend tot in stelling van een gemeente cn alsdan zal de bevolking ook eerst haar grondwettelijk recht tot het kiezen van een eigen plaatselijk bestuur kunnen uitoefenen. In deze nieuwe organisatie zal een functie van ondervoorzitter worden opgenomen, die den voorzitter niet alleen bij ongesteld heid of afwezigheid, doch ook in andere ce- vallen zal kunnen vervangen en die dus meer contact met de plaatselijke bevolking dan de voorzitter hebben zal, hoewel deze uit den aard der zaak aan de bewoners steeds gelegenheid zal geven, hun belangen bij hem voor te staan. De bestuurscommissie, zooals men uit ons bericht van gisteren gezien heeft, bestaat uit negen leden, waar van er vijf een ambtelijke functie in overheidsdienst bekleeden en buiten de Wieringermeer wonen. De overigen, waaronder een lid van liet dagcliiksch bestuur (wethouder) zullen Wieringcrmecrbewoners zijn. Tn tegenstelling tot den Raad, die zich in hoofdzaak een taak ten aanzien van het privaatrechtelijk rijksbelieer van de Wie fingermeer ziet toebedeeld, zal de bestuurs commissie overwegend publiekrechtelijk ter rein betreden en zoodra de wet in werking treedt, zal zij reeds de verantwoordelijkheid voor het gemeentelijk beheer dragen. De installatie. In den voormiddag van 3 Januari zal zij namens den minister van Binnenlandsche Zaken worden geïnstalleerd in het vergader lokaal te Wicringcrwcrf, waarbij ook het college van Gedeputeerde Staten van Nrd.- Holland, dat ten deele voor het toezicht op de werkzaamheden der bestuurscommis sie is ingeschakeld, is uitgenoodigd en waarbij ook het publiek toegang heeft. In den namiddag zal de openbare vergadering worden voortgezet en tal van verordenin gen, welke in een gemeente niet kunnen ontbreken, moeten worden vastgesteld. Een model-secretarie. Aan de voorbereiding wordt reeds gerui- men tijd gewerkt. De secretarie zal als mo del-secretarie worden opgezet en de admi nistratie' doelmatig op eenvoudige wijze worden ingericht. Tal van bekende per soonlijkheden op het gebied van de gemeen te-administratie hebben een werkzaam aan deel in deze voorbereiding gehad. De be stuurscommissie heeft haar zetel te Wic- ringerwerf, alwaar een flinke middenstands woning voorloopig als raadhuis dienst doet. Er ligt iets moois in de taak, welke aan de nieuwe organisatie wordt opgedragen. Moge zij het scheppende werk, dat sedert een zevental jaren in de Wieringermeer is tot stand gebracht, met onvermoeiden ijver thans op uitgebreider schaal voortzetten, opdat onze eerste Zuiderzeepolder de trots van ons Vaderland worde. 'fa ZEND^^j^ EEN TELEGRAFISCHEN NIEUWJAARSWENSCH AAN FAMILIE. VRIENDEN EN BEKENDEN IN NEDERLAND Uit onze omgeving WIERINGEh Kerstfeest Ned. Herv. Zusterkring. Dit Kerstfeest werd j.1. Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk gevierd. Toen te 8 uur Ds. v. Beek het welkomst woord uitsprak.waren behalve de leden vele gasten aanwezig. Ds. v. Beek opende met het laten zingen van Gezang 99. Door mevr. Evcrts-Koorn werd vervolgens een Kerstverhaal voorgelezen. Mej. C. C. Bruul zong heel verdienstelijk met zelfbegelciding „De wilde golven". Mej. Gr. Kaan bracht een muzieknummer van Schubcrt ten gehoore, waarna chocolade met koek werd geserveerd. Na declamatie van mej. T. Bosker werd gezamenlijk gezongen „Ecrc zij God" en „Stille Nacht". Mevr. Nijholt uit Wieringermeer las een mooi Kerstverhaal, waarna mej. C. C. Bruul' nog zong „Dc Heilige stad". Nadat men nogmaals op chocolade werd onthaald, werden dankbetuigingen voorge lezen van eenige-zieken die vanwege de zus terkring een cadeautje hadden ontvangen. Deze prachtvolle wijdingsavond werd beslo ten met het gezamenlijk zingen van Gezang 245 en gebed. De orgelbegeleiding was in handen van mej. C. C. Bruul. Zij nog vermeld dat een mooie Kerstboom fraai versierd de stemming zeer verhoogde. Politie. Gevonden een grijze dameshandschoen. Verloren een grijze kinderhandscliocn. Inl. bij de Gem. bode. Z/JPE Congierge Raadhuis. Burgemeester en Wethouders hebben don dag van ingang van de benoeming van den heer P. Mosk en Echtgenoote tot conciërge in het Baadhuis bepaald on 1 Januari 1938. Naar ons is gebleken, heeft genoemd echt paar zijn woning in het Raadhuis bereids betrokken. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. De werkloozen. Het. aantal werklooze arbeiders in deze gemeente, dat in „zorg" is, bedroeg dc vo rige week 1-47, tegen 139 in de voorafgaan de week. Alzoo een kleine toeneming der werkloosheid Al deze arbeiders .waren in de steunregeling opgenomen, aangezien ook in deze gemeente dc verschillende werkver schaffingsobjecten gedurende 3 weken zijn stopgezet. In dezelfde week van het vorige jaar waren 131 werklooze arbeiders „in zorg". ST. MAARTENSBRUG. Overgang van zaken. Naar wij vernemen, heeft de heer Jb. Bruin, caféhouder alhier, zijn zaak verkocht aan den heer M. Hoep te Schagen. BURGERBRUG. Gestorven aan mond- en klauw zeer. Bij den veehouder P. Klaver alhier is een oude stier aan mond- en klauwzeer gestor ven. BURGERLIJKE STAND. 23 tot en met 29 Dec. 1937. Geboren: Geertrui da Cornelia Maria, doch ter van Cornelis Dignum en Anna Johanna Koortens; Maartje Gerie, dochter van Picter Schatsenbcrg en Necltjc Rens; Johannes, zoon van Jan Nobel en Geertje Jonker. Antonius Petrus Maria, zoon van Antonius Johannes Hurkmans en Maria Pctronella Hcijne; Ilenricns Comelis, zoon Van Wilhel mus Jacobus Ooijevaar en Johanna Theo- dora Alleman; Trijnie, dochter van Bene- dictus Waiboer en Immctjc Kater. CALLANTSOOG OEFENING MET HET MORTIER VAN DE N.Z.H.R.M. Gistermiddag is een oefening gehouden met liet. mortier en lijncntoestcl van het plaatselijk station der Noord- eii Zuidhol- landschc Reddingmaatschappij. De oefening had een vlot verloop. Alles was nog in goede orde. DONDERDAG 30 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Callantsoog, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. Oudejaarsdicnst. Zang. VRIJDAG 31 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen. nam. 7 uur, Ds. Eikema. Coll. Emeriti, enz. Hecrhugowaard, 's av. 7 uur, Ds. v. d. Kam. Vecnhuizen. 's av. 8.15 uur. Ds. v. d. Kam. Wicringenvaard, 's av 7 uur, dc heer C. A. Korndörffer. Dirkshorn, geen samenkomst wegens' ziekte Groot, 's av, 7 uur, Ds. Boeke. Schöorl, zie Groet. ^'armenhuizen, 's av. 8.30 uur. Ds. Roetto. Valkkoog, 's av. 7 uur, Ds. Tinholt. Kerk koor. Schagcrbrug, 's av. 7 uur. Ds. Witkop. Coll. Noodl. Em. prod. en pred.-wed. Huisduinen, 's av. 6.30 uur. Ds. v. Wichen. Julianadorp. 's av. 8 uur. Ds. v. Wichen. Don Oever 's av. 7 uur, Ds. Van Beek. llippolytushocf .'s av. 8 uur, Ds. Van Beek. Winkel, 's av. 7.30 uur. Mej. v. Vliet. Anna Paulowna, 's av. 7 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, 's av. 7 uur. Ds. Kastein, van Hoorn. Collecte. Aartswoud, 's av. 6.30 uur. Ds. Los. Bergen, 's av. 7 uur. Ds. v. d. Kieboom. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, 's av. 7 u., Ds. B. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp. 's av. 7 uur. Ds. I-Iaars. Weslerland. 's av. 6.30 uur, Ds. dc Wilde. Extra collecte. Ilippolvtushoef. 's av. 8 uur, Ds. de Wilde. Extra collecte. Geref. Kerk. Schagen. Landhouwstraat. 's av. 7.30 uur, Cand. dc Jopg uit Amsterdam. Kolhorn, 's av. 7.30.uur. de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen 's av. 6.45 uur, Ds. C. van Dop. van Alkmaar. Brcczand, 's av. 7.30 uur, de heer Roon. Middenmeer. *s av. 7.30 uur. Ev. I<. Kiowict. Wioringenverf. 's av. 7.45 u.. Cand. Nijdam. In beide diensten coll. voor nud-Evang. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), 's av. 7 uur, dc heer Dun. van Alkmaar. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Gcestenveg 1). 's av. 7.30 uur, Ds. Ruijs. ZATERDAG 1 JANUARL Geref. Kerk. Schagen, Landhouwstraat. geen dienst. Evangelisatie. Schagen. voorin. 10.30 uur, Ds. tor Linden. van Amsterdam. Breeznnd. voórm. 10 uur, de heer Boon. Slootdorp. voorin. 0.30 uur. Ev. K. Kiewiet. E. V. „Maranatha". Bergen. (Dr. v. Peltlaan 1), voorin. 10.30 uur, Ds. Kloosterman, van Amsterdam. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar. (Geesterweg la), voorm. 10.30 u„ Ds. Ruijs. HOOGWOUD AARTSWOUD. Uitvoering „De Hoop". De tooneel vereeniging „dc Hoop" heeft haar eerste uitvoering in dit seizoen achter den rug. Eersten Kerstdag was de zaal van den lieer Visser vol, doch ook Dinsdag was de opkomst bevredigend. De heer Rcmpt, oud-voorzitter, heette ons bij ontstentenis van den Voorzitter welkom en opende met eenige gepaste woorden. liet stuk was een spel van het land uit de heden- daagschc tijd, dat aan dc spelers hoogc eischen stelde. Het werd ecliter uitstekend vertolkt; de rolvastheid was groot. Het pu bliek was muisstil en het daverend applaus na afloop van ieder bedrijf was zeker wel het bewijs, dat er genoten was. De regie was in handen van den heer Slikker, grimage van den heer Kasten, tooneclaankleeding van Laan's Meubolhandel en muziek van gebr. Schermer. Alles te zamen vormde 't een uitstekend geheel. Aan liet slot dankte de' heer Rempt alle medewerkenden, ook namens het publiek cn hoopte dat de hand die tusschen de vereeni ging en publiek bestaat, sterker was gewor den. SCHOORL Blijde gebeurtenis. De aanstaande blijde gebeurtenis werd gisteren te Schoorl vooraf gegaan door een andere blijde gebeurtenis. Het damescomité onder leiding van mevr. Baronesse van Fri- dagli-van Kaathovcn verblijdde namelijk een viertal gezinnen met een volledige baby- uitzet van 52 stuks. In een smaakvol vciv sierd lokaal was alles gistermiddag te bezich tigen en zeer vele dames hebben daarvan genoten. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de uitzetjes vergezeld gingen van een grootc foto, voorstellende het jonggehuwde vorste lijk paar op de huwelijksreis te Reckenwalde in het ziekenhuis Bcthesda, gebogen over een kinderlcdikantjc. Om nog meer geluk te kunnen versprei den besloot het damescomité niet uiteen te gaan, maar voort tc gaan met hulp tc ver streken aan kleintjes tot vier jaar, een streven dat zeer zeker ale steun verdient. WINKEL Stand werkloosheid. Bij liet plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling stonden heden als werkzoekenden ingeschreven: 56 landarbeiders, 2 wegwerkers, 5 grond werkers, 8 timmerlieden, 1 smid, 1 slager, 2 metselaars, 3 los arbeiders, 2 venters, 1 schilder, totaal SI werkzoekenden, waarvan 33 zijn geplaatst in de steunregeling; hij de werkverschaffing zijn nog geen arbeiders geplaatst, aangezien deze nog niet is open gesteld. Steunverleening B. Door de Commissie voor steunverleening B zijn 39 verzoeken om ondersteuning .be handeld, waarvan 16 met toekenning cn 23 met afwijzing. Het totaal bedrag der uitkcc- ring bedraagt f 114.15. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Diefstal van boter en kaas. Naar wij vernemen is dezer dagen teil nadeelc van den heer J. O. een mand ont vreemd. waarin zich een hoeveelheid boter en kaas bevond. F.en en ander was op een carrier geplaatst. Dc diefstal is geschied tijdens het bezoek van den heer O. aan zijn klanten op de Langestraat. OUDKARSPEL. Rectificatie. Het Nieuwe Maat schappelijk Hulpbetoon. In het raadsvcrslag van Oudkarspel is een fout geslopen. In plaats van: Tot secre taris-penningmeester de heer A. Mosk. ge meente-ontvanger, zonder schriftelijke stemming" staat ei- na de schriftelijke stem ming. Het moet zonder zijn. OUDE NIEDORP COLLECTE. Aan hot Landelijk Comité van Uitvoering van den Nationalen reclasseeringsdag is vergunning verleend tot het houden eener collecte. WERKVERSCHAFFING. Als tijdelijk toezichthouder hij de plaat selijke werkverschaffing is aangseteld dc heer C. Bakker tc De Weel. RIJKSONDERSTAND In verband met het tekort op de gemeen te-begrooting voor 1937 is ten laste van het Rijk door den Minister van Financiën een voorschot verleend van f 8640.waarover, voor zoover het niet zal worden omgezet in een bijdrage ïi fonds perdu vanaf een nader te bepalen datum rente, berekend te gen 3% 's jaars, verschuldigd zal zijn. EXTRA HULP AAN WERKLOOZEN. Het rijkssubsidie in dc kosten van ver strekte extra hulp aan werkloozen gedu rende het tijdvak 1 Juli 193630 Juni 1937 is vastgesteld op f 4G.20 STEUNVERLEENING AAN KLEINE BOEREN Voor bovengenoemde steunverleening heb ben zich 7 personen aangemeld. 2 gevallen werden afgewezen, terwijl 2 personen zijn gerangschikt onder groep C (steun in na- tura) en 3 personen onder groep B (steun in geld.) DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Hoe er feestgevierd zal worden. De Oranje Vereeniging alhier heeft voor de a.s. blijde gebeurtenis in het Vorstelijk Gezin, liet. volgende programma vastgesteld. Een vijftal klokken zal het heugelijke nieuws verbreiden door doorloopcml gelui als er een Prins en onderbroken gelui "als er een Prinses geboren is. Mocht het bericht na negen uur 's avonds binnenkomen, dan zullen den volgenden morgen om kwart over negenen de klokken de blijde bood schap verkondigen. Lampions zijn dien dag te verkrijgen aan het V.V.V.-gebouw. Hierna, doch niet voor afloop der vacan- tie, (7 Jan.) zullen op een nader te bepalen dag kinderfeesten volgen, waarvoor het vol» gende programma is samengesteld: 9.Allen naar school. 9.159.30 Aubade door Bergen's Harmonie 9.3010.Zangbuldc bij de Ruïne. 10.Kinderfeest voor de jongere helft van alle scholen in Dc Rustende Jager en Oranje Hotel. 'sNaiu. 2 uur: .Middagvoorstelling voor de overige leerlingen in Dc Rustende Jager en Oranje Hotel. Men w.ordt verzocht de vlaggen uit te steken! De 34e algemeene vergadering in de Rustende Jager. Gistermorgen om half tien ving in de grootc zaal van de Rustende Jager de 34e algemeene vergadering aan van de Vereeni ging voor M.U.L.O.- in Nederland. De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer Hoekstra, wilde als leider der ontvan gende afdceling allen hartelijk welkom hee- tcn. Speciaal den inspecteur in de inspec tie Alkmaar, den lieer Dun en den wethou der der gemeente Bergen, den heer Macdo- nald. Spr. gaf daarna het woord aan den algemeencn voorzitter, den heer Lobstein, voor het houden van zijn openingsrede. De openingsrede. De heer Lobstein begon met het geven van een algemeene beschouwing over het jaar 1937, en wees er dan in de allereerste plaats op, dat, de toestand verre van roos kleurig was. En dan komt al dadelijk aan dc orde de onmogelijke leerlingcnschaal. Spr. concludeerde, dat hij het U.L.O. onder wijs de toestand veel slechter was dan bij het middelbaar onderwijs. Spr. wees voorts op de afschaffing van het onderwijs in lichamelijke opvoeding. In gesubsidieerde- of gesteunde gemeenten moest successievelijk alles verdwijnen wat niet strikt noodzakelijk was en niet wette lijk is voorgeschreven. Daaronder behoort het vakonderwijs. Lichamelijke oefening wordt nu onthou den aan 95.COO leerlingen, die onze U.L.O* scholen bevolken. Millioenen en miilioenen worden er aan Defensie uitgegeven, doch vergeten wordt, dat lichamelijke oefening ook bijdraagt tot weer baarheid van ons volk. (Applaus). Vervolgens wees spr. er op, dat het bedrag per leerling hetwelk thans wordt gegeven, veel te laag moest worden genoemd. Sprekende over de spellingskwestie, zci- dc dc heer Lobstein, dat de onderwijzers nu eens eindelijk met rust dienden te wor den gelaten. Immers, met dc spelling 1934 ging het goed en liet is gelukkig, dat dc meerderheid in de Kamer de klok niet wil terugzetten. Wat de examens U.L.O. betreft, wees de voorzitter erop, dat dit examen nog stevig op^ pooten stond. Sommigen mcenen dat f 15.50 per candidaat en f 18.50 voor een ge slaagden candidaat veel te veel is, doch spr. bestreed zulks en noemde deze bedra gen aan den lagen kant. De Voorzitter zeide, dat in totaal dit jaar 14.244 leerlingen het U.L.O. examen deden, hiervan slaagde 80 procent Spr. noemde dit resultaat zéér gunstig. De Voorzitter eindigde met te betreuren, dat hij geen opwekkende taal had kunnen spreken; wij allen vertrouwen echter op een voor ons onderwijs betere toekomst. Met de ze woorden verklaarde spr. de 34c jaarver gadering der vereeniging voor geopend. Afschaffing natuurlijke historie als examenvak gevraagd. Ilct eerste voorstel hetwelk aan dc orde kwam, was dat der afd. Rotterdam, om het vak natuurlijke historie als examen-vak af te schaffen. Dc heer Dammers verdedigde liet voorstel, terwijl het door het hoofdbe stuurslid Peters werd bestreden. Het voorstel-Rotterdam, in stemming ge bracht, werd tenslotte verworpen. Wijziging Natuurkunde-pro- gramma. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel van het H.B. tot wijziging van het Xatuurkundc-programma. De heer Peters lichtte het voorstel toe en concludeerde het navolgende: beperking van het examen voor de A-candidaten; een zekere beperking voor dc B-candidaten, zonder afbreuk te doen aan dc waarde van het diploma en tenslotte zal het onderwijs op school van deze beperkingen geen na- deeligen invloed ondervinden. Spr. wees er op, dat de leerstof niet werd beperkt, doch wel de examenstof. Het voorstel van het H. B. werd daarna met grootc meerderheid van stemmen aan genomen. Over de inrichting van het examen werd door verschillende sprekers het woord ge voerd. Dc afgevaardigde van Oostelijk Gelder land wilde Plantkunde niet meer op het mondeling examen brengen. Een regeling voor Centrale Mulo- scholen. De voorzitter wees er vervolgens op, dat de vereeniging voor Mulo strijd voor: 'n Goede regeling voor Centrale Muloscholen met tenmin ste drie (bij voorkeur vier) achter eenvolgende leerjaren, aansluitende bij het zesde leerjaar der Lagere School. Op grond daarvan stelt het H. B. voor dat dc Algemeene Vergadering aan het II. B. op draagt. met kracht te ijveren tegen de be lemmeringen, die dc voorgeschreven verhou- dmgsgelallen in art. 57 van de Wet op het L. O. genoemd, aan de instandhouding der Llo-scholen in den weg leggen. De voorzitter zeide, dat de getroffen maat regelen ten aanzien van de Ulo scholen in de hoogste mate onbillijk waren. Art. 57 noemde spr. niet alleen onbillijk, maar ook ondoel- i

Schager Courant | 1937 | | pagina 5