Raad Wieringerwaard RADIO Twee Zielen Maandag '3 Januari 1938 Tweede "blad Donderdagavond half acht vergaderde de Raad voltallig, onder leiding van Burge meester Kaan. Secretaris de heer W. J. Los. De notulen worden onveranderd vastge steld. Mededeelingen. Medegedeeld wordt o.a. dat inzake de aanleg van waterleiding voor Walingsweg en Slikkerdijk flinke voortgang wordt ge maakt. De aanbesteding heeft plaats gehad. De gemeente zal iets minder behoeven bij te dragen, n.1. voor den Walingsweg f99.07 en Slikkerdijk f 116.45. Deze bedragen waren aanvankelijk f 103.40 en f 120.59. De wensch werd uitgesproken dat het gebruik zoodanig is, dat de gemeentebijdrage al kleiner wordt. Er zijn momenteel 55 wcrkloozen inge schreven. De werkverschaffing staat tot 8 Januari Stil. Het is de bedoeling om op den lOcn Jan. Üe beginnen met de uitvoering van werk- ©bjecten. Het onderzoek naar de Iepenziektc is gun: stig geweest. Vorig jaar waren er 50 en thans 20 stuks. Voorzitter doet een beroep op de algemecne medewerking ter bestrij ding van de ziekte. Wethouder Koster noemt voorbeelden uit <Je Deemster, waar men te Iaat met de be strijding is begonnen, waardoor thans groote hoeveelheden gerooid moesten worden. Ingekomen stukken. In aansluiting op het besluit in de vorige Vergadering genomen om het tarief perso- nccle belasting op de biljarten te verlagen, deelt voorzitter mede, dat dit een lijdensge schiedenis is geworden. Dit liad voor 15 Oc- tolic. aangevraagd moeten worden® Het was onmogelijk óm thans aan het verzoek te voldoen. Het is wel jammer doch de café houders zullen voor 1938 nog hetzelfde moe ten betalen. We zullen zorgen a.s. jaar voor 15 October aan te vragen. Een schrijven van de Commissie van Be heer van den Schoolartsendienst te Den Hel der, dat het haar aangenaam was te ver nemen, dat Wieringerwaard wilde toetre den. Ter gelegcnertijd zal een algemeene re geling worden toegezonden. Voor de t.b.c.-bestrijding. Van de Commissie voor Wijkverpleging was een verzoek ingekomen, om verhooging der subsidie voor de t.b.c.-bestrijding voor 1937 niet f500. Daarbij was een overzicht van de rekening overgelegd. Na toelichting door den voorzitter en de. mededeeling dat er kans beslaat dat 35 of 40 van de Pro vincie terug zal worden ontvangen, wordt met algemeene stemmen gunstig beschikt. Volgt een schrijven van den Vleeschkeu- ringsdienst betreffende toetreding tot den kring Barsiiigerhoni van de gemeente Ila- rcnkarspel. Toegelicht wordt, dat samenwerking voor beide partijen voordeelig is, vooral na 5 jaar, wanneer geen wachtgeld meer betaald moet worden. Allen voor. Ook wat betreft de aansluiting bij den Destructor te Schagcn van de gemeenten Heerhugowaaid, Schoörl, Koedijk, Warmen- huizen, Don Helder, Anna Paulowna en Wieringcn, waaromtrent door den heer Kos ter uitvoerige toelichting wordt gegeven, bestaat bij de vergadering geen bezwaar. Telefoonaansluiting aan den Rijksveldwachter. B. en W. stellen voor tot het van gemeen tewege verstrekken van een telefoonaan sluiting aan den Rijksveldwachter. In algemeenen zin kan worden aangeno men, itat het zeer wcnschelijk is. In vele andere gemeenten zijn de Rijksveldwachters °on aangeslofcn. Het gaat alleen om het jaariijksch abonnement ad f24 plus f 12 voor doorverbinding. Do kosten van gesprek- den nncn ^et gedeclareerd wor- De beer Van der Kolk vraagt, of het be drag van f 12 wel voldoende is voor door verbinding. h dit niet f24? Voorzitter zegt, dat hij zijn doorverbin ding als hoofd der politic, enz., voor f 12 heeft. Ook gaf de heer Van der Kolk nog in over weging om een ncventoestel aan te bren gen, aangezien dit toch voordceligcr is; de ges piek Ken moeten dan via de secretarie geschieden. Algemeen vindt men dit niet gewenscht. Na een uitgebreide discussie wordt bc- *®n tot aansluiting aan het huis, thans door den Rijksveldwachter bewoond en op voorwaarde, dat bij cvcntueele verhuizing fani ve n ,len door de gemeente be taald zullen worden. Steunverlening kleine Boeren. Volgt een voorstel van B. en W tot het beschikbaar stellen van een bedrag groot naar schatting f125 per jaar voor stcun- iVcrlccnmg aan kleine boeren Voorzitter licht toe. dat na'onderzoek ge bleken is dat er één geval is, dat vóór de zen steun in aanmerking komt. De kans is zeer gering, dut cr meerdere bijkomen Al len voor. De a.s. blijde gebeurtenis. Het laatste agendapunt is een voorstel tot beschikbaar stellen van f 50 maximum, voor een aandenken aan de schooljeugd' bij de geboorte van een Prins of Prinses Voorzitter licht toe. dat het de bedoe ling is om op bescheiden manier uiting te geven aan de aanhankelijkheid. Het be hoeft geen grootscli opgezet programma te zijn. Zoo eenvoudig mogelijk, b.v. daags na de geboorte een klein geschenk of 1 traefatie aan de schooljeugd. Wethouder Sijbmnds geeft in overwe ging om de klok 15 minuten te laten lui den en overleg te plegen met den Kcike- xaad om een openbaren dienst te houden. De hoeren Blaauboer cn Visser kunnen hierin best meegaan. Voorzitter wil dit gaarne bevorderen. Vorder zou hij graag zien. dat alle inge zetenen vlaggen en ook kan er gelegen heid worden gegeven om ln de cafés te laten dansen. De heer Visser zou toch de kinderen iets blijvends wilen geven», Zal worden, overwogen. Het voorstel wordt dan aangenomen. Rondvraag. De heer Visser zou willen voorstellen om bij gladde wegen langs het geheele dorp zand te strooien. Bij het Hoogheemraad schap heeft men daarvoor machines. Kan een dergelijk werktuig ook hier worden aangeschaft? Voorzitter antwoordt, dat dc kosten van zoo'n machine te hoog zijn. B. en W. wil len echter de wenk in gedachte houden. Wethouder Koster spreekt hierna woor den van waardeering tot den Burgemeester De Voorzitter dankt voor deze eerlijk gemeende woorden en sluit hierop met de beste wcnschen voor 1938. de vergadering. Uit onze omgeving WIERINGERWAARD Jaarverg. van de Muziekver. „Ons Genoegen". Na de opening, waarbij de voorzitter, de heer C. v. d. Kolk Jr., er op wijst, dat. deze vergadering enkele maanden eerder wordt gehouden met het oog op de a.s. Bondsver gadering, volgt lezing van de notulen, jaar verslag cn overzicht van de financiën. Hieruit blijkt dat 1937 in veel opzichten een goed jaar voor de vereeniging is ge weest. Op verschillende concoursen werden 3 eer ste en 2 tweede prijzen behaald, terwijl de vereeniging in het bezit gekomen is van een vaandel. Het bestuur, bestaande uit de heeren C. v. d. Kolk Jr., M. J. Schenk, C. Dekker, C.. Zander en C. Bakker wordt in zijn geheel herkozen. Plannen in verband met de viering van 't 5-jarig bestaan in den komenden zomer wor den besproken er na verschillende bespre kingen van meer huishuidelijkcn aard sluit Voorz. deze geanimeerde vergadering. WIER1NGEN Wederom een zedenmisdrijf. Weest op Uw hoede! Wederom is de Rijksveldwacht, onder lei ding van den Brigadier Brouwer, bezig met een onderzoek tegen een reeds 84-jarigen man, een zekere E., wonende te Stroe, ter zake het plegen van ontucht met kinderen. Dat is nu reeds de vierde persoon, die zich daaraan schuldig maakt, cn het lijkt ons niet overbodig de ouders te wijzen op het groote gevaar dat hun kinderen loopen om in handen van dergelijke misdadigers te val len. Men doet goed zich onmiddellijk tot de Rijksveldwacht te wenden, die, zooals nu wel is bewezen, niet zal aarzelen dat los- loopende geboefte te arresteeren. Laat een ieder die dit leest zich goed bedenken en niet iets verzwijgen, dan komt er een be hoorlijke opruiming op Wieringcn, cn kun nen dc kinderen veilig op straat spelen. Helpt allen mede de ontucht te bestrijden. HOOGWOUD DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS Het Oranje Comité was Donderdagavond in vergadering bijeen ten huize van den heer D. Dam. Dc opkomst was goed. Besloten werd, (iat ook Hoogwoud uiting /al geven van medeleven met de komende blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis. Aan de schoolkinderen zullen versnaperin gen worden aangeboden. De kosten worden gedekt door een nijd rage van de gemeente (25 cent per leerling.) De opbrengst van een in de eerste weck van Januari te houden bus-collecte zal worden aangewend om de schoolkinderen een blijvend souvenir aan te bieden. Aanwezige leden der fanfarecorp sen te Weere en Aarts woud zeggen hun me dewerking toe. Gehoopt wordt op een geza menlijke muzikale rondgang op den dag der geboorte of daags üaarua. WINKEL Naar wij vernemen zijn door het Oranje- Comité alhier plannen ontworpen om ter gelegenheid van de geboorte van een Prins of Prinses, deze gebeurtenis ook hier ter plaatse feestelijk te vieren, waarbij in de eerste plaats gedacht zal worden aan een kinderfeest, terwijl voor dit doel lijsten zullen circuleeren om voor dit feest een bij drage te verleenen. KORT VERHAAL door Florence Eekhout. Dc telefoon rinkelde. Harrv nam den hoorn van den haak en zei, eenigszins wre velig: „Hallo?" Een bekende stem vroeg zachtjes: „Ben jij bet, Harry?" Harry stotterde: „Ik... ja... je...** „Je spreekt met Botty," zei de zachte stem „Vind je 't gek, dat ik je opbel? Wij heb ben toch geen ruzie?" „O neen... neen, zeker niet," stamelde Harry. „Zie je," zei de stem, „bet hoeft nu al drie weken geduurd en ik vond, dat er zich eens iemand mee moest bemoeien. Ik heb je al eerder willen opbellen, maar het is zoo gevaarlijk om je te mengen in een twist van geliefden." Harry maakte een geluid. „Nu Jajul lie waren nog niet zoover, maar het scheel de toch niet veel, wel?" Ilarry schraapte zijn keel en zei heeschig: „Dat wil zeggen... altijd aangenomen, dat Jo me zou hebben genomen..." „Natuurlijk zou ze dat," zei dc stem met een lachje erin. „Je had haar veel eerder moeten vragen." Ilarry hapte even naar adem. Toen vroeg hij: „Ben je er zeker van dat Jo... ik be doel... ze was toen alles behalve vriendelijk cn..." „Och, nonsens, ze houdt van je. Dacht LEZINGEN-SERIE VAN „LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ" TE PURMEREND. Onder verwijzing naar de in dit nr. voor komende advertentie kunnen wij omtrent doel en opzet van. dit vijf til cursusavonden, nog het volgende melden: Het bestuur van de afdeel in g NoorJholand vand en Nationalen Bond „Landbouw cn Maatschappij" heelt zich afgevraagd op wel ke wijze de leden van zijn afilccliügeu het meest intens op :ie hoogte zouden kunnen •komen met. de heele doelstelling van land bouw en Maatschappij. Voor dc jeugd toch worden oeconomiiche cursussen gegeven cn allerlei andere maatregelen tot oeconomi- sche, sociale, cultureels en politieke scho ling genomen, maar de oudere leden, die meestal don tijd niet mieer hebben om lang durige cursussen te bezoeken, en die in ons vereenigingszieke land ook eene bedenke lijke vergadering-moeheid beginnen te ver- toonen, hoe zullen zij aan de toch zoo brood noodige ontwikkeling en scholing komen? En hoe zullen zooveel plattelanders, die nog altijd van verre blijven staan eens een keer in kort verband en toch diepgaand met de beginselen van L. en M. in aanraking kun ncn komen? Deze vraag stellen was haar beantwoor den. Het antwoord is de bovengenoemde cursus, die een soort plattelands-universi teit bedoelt te zijn, welke de beginselen van L. en M. hoopt te onderwijzen in hunne cultureele, oeconomische, sociale en prac- tisch-politieke bcteekenis. De opzet van het geheel is aldus, dat het geheele kwartet van sprekers steeds op icdcren der onder scheidene cursus-avonden aanwezig zal zijn teneinde aldus een samenhangend geheel voor de deelnemers op te bouwen, waarna op een vijfde avond de gestelde vragen door ieder der sprekers zullen worden beant woord en oene samenvattende discussie zal plaats vinden. WIERIN GERMEER Van „Oud" op „Nieuw". De jaarswisseling is voor onze dorpen bij zonder rustig verloopen. Slechts een enkel „licht vuurwerkje" werd hier en daar afge stoken, vermoedelijk door hen die meenen dat de „afgeleefde" met een zekere triumph uitgeleide moet worden gedaan. Het „nieu we" jaar werd dit keer wel met een bijzon dere vreugde door onderscheiden personen begroet. Van verschillende dakgevels wap perde de vaderlandsche driekleur, dit keer het symbool van de zich opdringende „vrij heid" en „zelfstandigheid" van onzen pol der. Uit deze en voor den dag van heden door onderscheidene vereenigingen georga niseerde feestelijkheden spreekt een over duidelijke vreugdetaai van onze bewoners. MIDDENMEER. Tijdens een wandeling aange reden. Toen Nieuwjaarsavond onze plaatsge noot, de heer St. de J., een korte wandeling maakte langs den Slootweg, richting Sloot- dorp, kwam hem te c.a. 8 uur een auto ach ter op rijden, welke op dusdanigen afstand passeerde, dat de J een forschc stoot opliep Bij deze botsing had hij z'n arm danig be zeerd en toen hij zich onder medische be handeling stelde, werd een onderarmbeen- scheuring geconstateerd. Daar de J. geheel rechts liep van den weg en de auto een onbekende melkauto dus de schuldige is, heeft dc politie de zaak in onderzoek. Hij vertrouwde 't wel! Zooals in den polder meer gebruikelijk ging ook één onzer landbouwers het er tusschen de Kerst en Nieuwjaar eens van nemen. Met de zijnen trok hij er een week op uit. om deze vancantie bij familio elders door te brengen. Gewoonlijk gaat men onder deze omstandigheden dan de deuren sluiten, om eventueele ongenoodc gasten den toegang te versperren. Dit landbouwersgezin had echter geheel van deze „veilge" gewoonte afgeweken, daar men alle deuren had opengelaten, naar men ons mededeelde, voor bezoek van onbevoegden. Een zeker iemand, deze ongewone situ atie opmerkende, gaf hiervan kennis aan de Rijkspolitie, welke zich daarop onmid dellijk in het openstaande pand oriën teerde en daarop, na alles „veilig" te heb ben bevonden, de deuren sloot. De landbouwer die thans weer „thuis" is, deelde desgevraagd aan de politie mede dat hij vermoedelijk zou hebben vergeten, bij vertrek, het pand te sluiten. Aangezien hier een zeer vertrouwelijk staaltje werd gedemonstreerd, had dit ex periment voor den betrokkene wel een minder gunstigen afloop kunnen hobben! je dat ik mijn eigen zuster niet ken? Door cn door! Iedereen zegt altijd dat wij „twee zielen en één gedachte" zijn. Het is eigen lijk een wonder, dat ik niet verliefd op je ben geworden. Zei je iets?" „Nneen," zei Harry, „ga door, Ik... ik vind het erg prettig dat te hooren. Maar Jo is toch erg onverzoenlijk..." „Onzin!" Ze heeft niet geantwoord op je brief uit trots. En nu heeft ze erge spijt en huilt haar oogen uit. Je moest maar van avond nog naar haar toekomen." „Ze zal me niet ontvangen." „O, jawel. Jc brengt bloemen mee. Ze zal eerst wat stijfjes doen, maar dan sluit je haar vastberaden in je armen cn kust haar en... de rest zul je wel zien!" ,Een prachtig idee!" zei Harry enthousiast Een kwartier later stopte zijn two-seater al voor de woning waarin Jo woonde met haar ouders en "zuster. Hij stapte uit, ge wapend met een prachtigcn ruiker, belde en liet zich aandienen. Het ging allemaal zooals liet voorspeld was. Jo kwam binnen, een beetje bleekjes en verlegen. Ze zei stijf: „Oh... eh... Harry, ben jij het?" Ilarry stapte op haar af en sloot haar in de armen. Toen ze langen tijd daarna weer spreken kon, stamelde ze: „O, Harry, hoe durf jeik... je... je hebt me niet eens gevraagd..." Hij keek lachend op haar neer. „Ik doe alleen wat jc me zelf hebt aangeraden." „Ik zelf?" ze werd vlammend rood. „Wel ja, door de telefoon. Twee zielen, één gedachte, nietwaar? Nu, toen je me op belde, cn speelde voor het bemiddelend zus je, zat... je zuster bij me en bemiddelde in werkelijkhcidl" PROGRAMMA DINSDAG 4 JANUARI 1988. Hilversum I. 1875 m. (Tevens over deij Jaarsveldzender op 415,5 m.). AVRO-Uitzendlng. 6.80—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Het Omroeporkest. 12.30 Gramofoonmuziek. I.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 2.00 Het Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.30 25-jarig jubileum van de Amsterdamsche Volksuniversiteit. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renova-kwintet. 1100 Berichten'ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest. II.4012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301 m- KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Kamerorkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 KRO-Orkest 6.35 Gramofoonmuziek. 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 „Het Nieuwe Christendom", lezing. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht, m.m.v. solisten. (Van 9.009.15 gramofoonmuziek) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys, m.m.v. solist (Van 11.0011.00 Gramofoonmuziek). II.3012.00 Gramofoonmuziek. BERGEN Aanbesteding. Het hotel-café-restaurant „de Oude Prins" zal een belangrijke verbouwing ondergaan. De publieke aanbesteding had Donder dagmiddag plaats in „de Oude Prins" door den bouwkundige Jac. van Exter <e Borgen. Er waren 12 biljetten ingekomen. Inschrijvers waren: A. Zuidscharwoude te Noordscbarwoude f 4919; J. den Das te Bergen f 43S9; H. Doorn, Den Helder f4680 K. Vencma. Den Helder f 4695: R. J. C. Bot, Alkmaar f5530; Leijcn en Kerkhoven, Borgen f4747; Gebr. Kops, Bergen f3802; J. Schuit, Egmond a. d. Hoef f4800; J. Houtenbos, Bergen f 4277; L. Henneman, Bergen f4196; N. Bijl. Bergen f41S4; J. Kaldenbach, Bergen f 4686. De gunning van het werk werd aange houden. KOEDIJK Een goede daad. Door de Damesvereenigïng W.O.E., is aan de steuntrekkende werkloozen cn wel aan elk lid van het. gezin een pond vet uitge keerd, wat dankbaar werd aanvaard. Kinderfeest. Donderdagnamiddag werd in het lokaal van den heer Jb. Groot het jaariijksch Sint Nicolaasfeesf, gehouden voor de kinderen van den Kanaaldijk. Nadat de Sint en Zwarte Piet per auto door de gemeente waren ge weest, werden zij in het lokaal met zang cn gejuich begroet. Dc leiding was in handen van den heer P. Hart en zijn helpers, hot hoofd der school de heer Stuffers, verleen de zijn medewerking. Het is voor dc kinderen, die volop werden gctracteerd, een heerlijken middag gewor den. Samenwerking van kerkelijke gemeenten. Donderdagavond vergaderden Kerkvoog den en Notabelen, onder leiding van den heer Jb. Kramer Hz., Prcs.-Kerkvoogd, ter bespreking van de samenwerking met de kerkelijke gemeente van Zuidscharwoude, voor het gezamenlijk aanstellen van een predikant, waarvoor medewerking gevraagd zal worden van den Raad van Beheer voor de Prcdikantstractementcn. Ds. Klein Wassink was aanwezig ter toe lichting. SINT PAN CR AS DAMCLUB D.O.S. Donderdag speelde onze damclub een mas sa katrijp tegen „Damlust" van Noordscbar woude. Het resultaat was: „D.O.S." 36, „Damjlust" 24 punten. Dc uitslag van dc eerste 20 borden die voor den „Uitenboogaard beker" telden was D.O.S. 21—Damlust 19 punten. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Sjoelen. Ie klas: G. van Rijn—P. Nieman 16 1 3 16471364 161,4,V/2; G. SmitA. Duijves 6 li 13051376 6—li: J. Duijves—Jac. de Laat 12 2 6 1635—1572 13—7. 2c klas: J. v. Dort—P. Dissel 12 2 6 I47S1378 137; P. v. VeenJ. v. Dort 10 1 9 1371—1344 101/2—91/2: J- H. de LaaL- P. v. Veen 7 13 1135—1140 7—13. 3e klas: N. JonkersJ. C. v. d. Zei li 6 1383-1277 11—6; C. Put—K. Luijtjcs'19 1 1153—1077 19—1. PUBLICATIE DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1«97. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe ding voor erwten v. oogst '37, welke zijn gó denatureerd in het tijdvak van 27 tot en met 31 December 1937, f0.95 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door hande laren gedenatureerd en voldoende aan het standaardmonster van kwaliteitsklasse C, en f 0.45 per 100 kg. voor voedererwten, door te lers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen, wel ke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatu reerd in genoemd tijdvak, zal f2.30 per 100 kg. bedragen. (Adv.) 's Gravenhage, 31 December 1937. ZUIDSCHARWOUDE. Burgel. Stand December. Geboren: Maria Afra, d. Jacob Tromp en Aafje van der Hurk; Nicolaas, z. v. Nicor laas van Straaten en Anna Maria Bekker; Agatha, d. v. Cornelis Bergen en Agatha van der Ham; Comelia Maria, d. v. Pieter Kraak man en Alida Bruin. Overleden: Jacob Groen, oud 66 Jaar, we duwnaar van Hcnderika de Jong. NOORDSCHARWOUDE. Langendijker Kalf bond. De uitslag van de Zondag in hotel Con- cordia te Noordscharwoude voortgezette wedstrijden van de Langedijker Kolf bond luidden als volgt: (de cijfers tusschen haakjes geven aan den stand van de eerste twee ronden). Korpswedstrijd: Eerste klasse: Vriendenkring Noordscharwoude: C. Lan- gendijk Pz. (263) 149 p G. Deutekom (297) 154 p.; G. Hop (264) 152 p.; Totaal (S24) 455 p. Volharding Oudkarspel: P. Gelder (290) 127 p.; P. Langendijk Cz. (269) 145 p.; C. Vlug (270) 118 p.; totaal (829 390 p. Onder Vrienden Oudkarspel: J. Schrieken (228) 133 p.: A. Eccen (239) 114 p.; P. Kos telijk Tz. (252.) 137 p.; totaal (712) 384 p. Gezellig Samenzijn Zuidscharwoude: Th. Rijper Sr. (292) 134 p.; G. Mettes (304) 128 p.; Th. Rijper Jr. (307) 144 p. Totaal (903) 406 p.; Op Maat Zuidscharwoude: P. Molenaar (295) 158 p.; P. Goet (229) 133 p.: C. Berk hout (284) 142 p.; totaal (SOS) 433 p. Tweede klasse: Vriendenkring Noordscharwoude: L. Mal- lekote (237) n.g.; L. Dekker (250) n.g.; T. Kostelijk (242) n.g. Totaal (729) n.g. Volharding Oudkarspel: K. Kat (202) 118 p.: C. Plakman (224) 133 p.; L. Stokman (182) 145 p.; totaal (608 396 p. Ons Genoegen Noordscharwoude: P. .Tes (223) 125 p.; K. Ruiter (213) 110 p.; A. Moeijcs (205) 113 p.; taotaal (681) 378 p. Gcz. Samenzijn Zuidscharwoude: F. Mui- loboom (220) 123 p.; W. Bergen (211) 106 p.; N. Rijper (218) 111 p.; totaal (709) 343 p. Op Maat Zuidscharwoude: J. J. Reijne (253) 126 p.: P. v. d. Welle (280) 140 p.; J. Leeuwrik (281) 121 p.; totaal (811) 390 p. Personeele kolvers: Eerste Klasse: P. van Dam Oudkarspel 121 p. Tweeee klasse: J. Bruin Gez. Samenzijn Zuidscharwoude (235) 126 p.: J. du Burck Op Maat Zuidscharwoude (211) n.g. Derde klasse: Jb. Slrijbis Onder Vrienden Oudkarspel 112 p.; J. Kramer Op Maat Zuid scharwoude 125 p. BA RSINGERHORN MOND- EN KLAUWZEER Het mond- en klauwzeer in deze gemeente is nagenoeg geweken. Er doen zich thans nog slechts 3 gevallen voor. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adriana Johanna Rcinardina, dochter van Johan Roinard van Stipriaan en van Corneiie Klazina Blom; Margaretha Marie, dochter van Jan Schermicrhorn cn van Iefje Eriks; Alcwijn, zoon van Jan Kou- wenberg en van Aafje Beunder. Ondertrouwd: Pieter van der Male, oud 25 jaren, landarbeider, wonende te Winkel en Adriana Kugel, oud 20 jaren, zonder be roep, wonende te Barsingerhorn; Meraii de Vries, oud 36 jaren, voorwerker, cn Rosa Winter, oud 21 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Pieter van der Male en Adria na Kugel; Menni de Vries cn Rosa Winter. Overleden: Maartje Jongcjans, oud 70 ja ren, weduwe van Gcrrit Bak. INGEKOMEN F.N VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: J. Kamp van Duitschland Werkdorp Stichting Joodsche Arbeid te Nieuwesluis; K. Buik van Den Helder naar Kolhorn F 68; G. Sijtsma cn gezin van Tietjerksteradccl naar Kolhorn, haven; S. •Schagcn van Callantsoog naar Waardpöl- der G 10: J. C. Mulder en gezin van Span broek naar Hoogcbieren A 112; Mej. I. van der Oord van 's-Gravcnhngc naar A 106; H. Uitvlugt en gezin van Odoom nar Poolland C 36; J. Smit van Onstwcdde naar Kolhorn Zwnrtepoldcr. Vertrokken: E. Ochs naar 'Amsterdam, Kromme Mijdrechtstraat 75; W. Baumgnr- ton naar Berlijn; J. Kohn naar Argentinië; K. van Hoorn cn gezin naar Oudorp, ark Zes Wielen; N. Droog naar Alkmaar, Sta tionsstraat 30; Mej. II. van Vondel naar Mcdcmblik. Midden meer; P. van Marion naar Middenmeer. Torenstraat 29 C. Balder cn echtg. naar Wieringcn. ark Wieringor- worf, Noorderkwe 1 wegG. Sachs naar Noord Amerika; A. Adler naar Argentinië; A. van der Heide en gezin naar Oude Niedorp, Ver laat 121; S. Schagcn naar Callantsoog, Oos- tenvog B 17; Wed. S. Hoep en dochter naar Zijpe, Oudesluis; A. Buik cn zoon naar Zij- pe, Oudesluis,

Schager Courant | 1938 | | pagina 5