De Britsche radio-uitzen dingen in het Arabiscl Schiphol had een goed jaar Restauratie van het Amer. vrijheidsbeeld Wisselende kansen bij Teruel De Katholieken in Duitschland Rumoer in Egypte's parlement Moord onder hypnose? De polif:eke omzwaai in Roemenië Bloedwraak (apan teleurgesteld over Hitler's hulp Hoe krijgt Hitier de beste iodruk van Rome? net Meisje Schager Roosjes Verheugende berichten over den Prins Z.K.H. heeft gewandeld in den tuin van het Ziekenhuis. Prins Bernhard heeft Zondag voor het eerst een wandeling gemaakt in de tuinen van het Burgerziekenhuis. Ook heeft Z. K. H., aldus de Tel., een oogenblik voor één der ramen aan de straat zijde van liet ziekenhuis vertoefd en de drukte in de Linnaeusstraat gadegeslagen. Passagiers- en postvervoer be langrijk gestegen. Goederen vervoer liep achteruit. Aan- zienlijke uitbreiding van den dienst op Indië. Blijkens het verslag van den dienst der gemeentc-handelsinrichtingen kan de ontwikkeling van de hoofd stedelijke luchthaven ook voor het jaar 1937 gunstig worden genoemd. De omvang van het verkeer met uit zondering van het goederenvervoer bewoog zich in stijgende lijn, de outillage van het luchtvaartterrein werd zeer belangrijk uitgebreid en verbeterd en ook met betrekking tot de verbindingswegen van de luchthaven kwamen verschillende verbeteringen tot stand. Tn het bijzonder wordt vermeld de uit breiding ven hetb etonnen platform voor het stationsgebouw en de aanleg van asphaltbanen voor 't landen en starten op het bestaande landingsterrein. Ook op het vergroote, nog niet in gebruik genomen, landingsterrein zijn banen geprojecteerd, deze zullen in 1938 worden aangelegd. Ver wacht mag worden, dat het. van circa 60 H.A. op 180 H.A. te brengen landingster rein in den herfst van 193S in gebruik zal worden genomen. Het passagiers-, post- en goede renvervoer. Het aantal luchtreizigers van, naar en via Amsterdam steeg van 58.629 in 1936 tot 64.550 in 1937. Het postverkeer bedroeg 460.300 kg. in 1937 tegen 398.700 kg. in 1936 hetgeen een stijging beteekent van 15.45 pet. Het goederenvervoer bedroeg 1.270.400 kg. In 1937 tegen 1.329.200 kg. in 1936 een ver mindering dus van 58.800 kg. Sedert Sep tember vertoonen de goederencijfers fechter een belangrijke stijging. Het totaal transito goederenverkeer be droeg 436.341 kg. in 1936 en 395.647 kg. in 1937. Het totaal aantal vluchten der geregelde verkeersdiensten van en naar Schiphol be droeg 17.666 (14.505) Van dit totaal aantal vluchten, waarin ook de binncnlandsche diensten zijn begre pen werden er 10.984 (8.212) door de K.L. M. uitgevoerd. De Nederlandsche vliegtuigfabriek Fokker die haar montageloods te Schiphol heeft, on dernam 508 (586) proef- en afleverings- vluchten met nieuwe vliegtuigen. Militaire vliegtuigen maakten 5221 (5178) oefenvluch- ten door de jachtvliegtuigafdeeling en door de z.g. „maandvliegers." De 500.000ste passagier, die op 29 April werd geboekt, op de lijnen der K.L.M., en de oOOste Indië vlucht op 13 November uit gevoerd, worden ten slotte vermeld als be langrijke feiten in de onfwikkelings ge schiedenis van de K.L.M. en van Schiphol. De tusschen haakjes geplaatste^ijfers ge ven de aantallen van 1936 aan. Meer personeel bij Dep. van Defensie Naar de'Tel. verneemt, ligt het in het voor nemen de personeelc bezetting van het de partement van Defensie in verband met de aanstaande lcgcruitbreiding met ongeveer vierhonderd man uit te breiden. Ongeveer 150 personen zullen werkzaam fdl'enstplicht)?0 °P "Vende aMeeling ITALIAANSCHE LANDBOUWARBEIDEHS NAAR DUITSCHW.ND. De onderhandelingen betreffende het te- werksteden in Duitsrhland van eenige dui zenden Italiaansche landbouwarbeiders, ma ken goede vorderingen. In liet afgeloopen jaar bestond er in den landbouw gebrek aan arbeidskrachten, zooilat men zijn toevlucht moest nemen lot arbeiders uit Polen Hon garije en Litlauen. Het Italiaansch—Duit- sche ontwerp accoord voorziet in betaling in De beroemde figuur in Amerika, het vrij heidsbeeld. zal binnenkort in handen val len van schoonheidsspecialisten om een be handeling te ondergaan, die het tegen de vernielende kracht van de natuur zal be schermen. Do kosten van deze restauratie worden geraamd op 150.000 dollar. De nationale dienst voor natuurschoon in de \ereenigde State.n heeft medegedeeld, dat het standbeeld een geheel nieuwe hoven- laag moet hebben ter bestrijding van de uit werking van regen en wind. De groote toorts, die de vrijheidsfiguur ten hemel houdt, moet van nieuwe draden worden voorzien voor de vijftien enorme eleetrische lampen, die voor de scheep- en luchvaart dienst doen als aanwijzing van de haven van New York. Het vrijheidsbeeld, dat met de toorts oen hoogte^ bereikt van 46 motor, werd gebouwd SPANJE Gouvernementsgebouw door re publikeinen heroverd. Het slechte weer met sneeuw en vorst, heeft de hevigheid der operaties bij Teruel sterk doen verminderen. Zoowel van link- sche als van rechtsche zijde worden succes sen gemeld. Gistermiddag te half zes deelde men van linksche zijde te Barcelona mede: „Vanmorgen hebben onze troepen het gouvernementsgebouw te Teruel stormenderhand ingenomen en er onmiddellijk de republikeinsche vlag geheschen. Een deel der opstande lingen. die in het. gebouw tegen stand boden, zijn gevangen genomen, anderen konden ontsnappen naar .hotel Aragon, dat in de nabijheid gelegen is en waar zij het verzet wil len voortzetten. Men heeft vele lijken gevonden, waaronder verscheidene van kinde ren, die van honger zijn gestorven. Talrijke burgers zijn gedood"'. Radio Nacional deelt mede, dat de recht sche strijdkrachten ermede voortgaan de regeeringstroepen in alle sectoren aan het front van Teruel terug te drijven'. In den sector van Villastar heeft zich een hevige reactie voorgedaan, doch de vijand werd met groote verliezen afgeslagen. De regee ringstroepen hebben tal van tanks achter gelaten. De geloovige kan ongehinderd de mis bezoeken. De „Angriff" wijdt een artikel aan het van kerkelijke zijde steeds meer naar voren ge brachte verwijt, dat de geloovige katholiek in Duitschland „onder uitzonderingsrecht" leeft. De katholiek kan in Duitschland onge hinderd de mis bezoeken en de sacramenten ontvangen, aldus het blad. De priester kan de kerkdiensten houden en zijn geloovigcn troost verleenen, veiliger dan in de jaren voor 1933, toen kerk en kerkdiensten be schermd moesten worden, niet zelden door dezelfde S.A.-mannen, wien een kerkelijke begrafenis geweigerd werd. De katholieke politiek moet weliswaar tegengegaan wor den in een afzonderlijk bestaan en in af zonderlijk streven. Voortgaande wijst het blad er op, dat het aantal priesters en theologicstudeerenden toegenomen is, evenals het aantal orden. Alle jeugdorgahisaties in Duitschland zijn opgenomen in de staatsjcugd, met uitzonde ring van de confessioneel cn; alle arbeiders organisaties zijn opgegaan in het Duitschc Arbeidsfront, met uitzondering van de ka tholieke organisaties. Alle tot militairen dienst in staat zijnde Duïtschers zijn dienst plichtig, alleen niet de katholieke theologi sche studenten en geestelijken. De katholieke kerk beeft in Duitschland het recht en de mogelijkheid langs diploma- tieken weg haar klachten en wenschen hij de hoogste rijksinstanties in te dienen. In dien zin staat inderdaad op vele gebieden van het openbare leven de katholieke kerk buiten het algemeen recht, doordat zij pri vileges eischte en kreeg, - elke uit den ouden tijd van het staatskerkwezen zijn overgeno men in het Derde Rijk. Het licht uit en naar huis. Kamer voor een maand met va- cantie gestuurd. In de eerste vergadering van het Egyptische parlement onder dc nieuw gevormde regeering van Mah- moed Pasja is een ontzettend tu mult ontstaan. Dc nieuwe premier wilde het parlement voor een maand op reces sturen, maar toen het verdagingsdecreet zou worden voor gelezen, brak een geweldig spekta kel los. Nahas Pasja, de afgetreden pre mier, schreeuwde, dat hij vastbeslo ten was uit naam van het vader land te spreken. De voox-zitter gaf bevel tot verwijdering van de verte genwoordigers der pers en onti-ui- ming van de publieke tribunes, Toen het ï-umoer echter vooi-tging, werden de lichten uitgedraaid, zoo dat de afgevaardigden wel gedwon gen wax-en heen te gaan. De parlcmentsfractie der Wafd-partij heeft na deze rumoerige vergadering der Kamer een bijeenkomst gehouden, waarin besloten werd tot x-oyernent van Ahmcd Maher, den president van de Kamer, dr. Ilamid Mahmoud en twee andere afgevaar digden. Het verluidt, dat vandaag nog meer roye menten zullen worden uitgespx-oken Volgens den nieuwen premier is het be sluit om de Kamer op ï-cce's te sturen, ge heel volgens het constitutioneele gebruik. Men beschouwt, naar Havas vcrzekei-t, dc nieuwe regcoring niet als anti-EngcIsch en Reuter meldt, dat de Britsche gezant giste ren geestdriftig door dc menigte is toege juicht, toen hij zijn officieelc bezoek aan Mahmoed bracht. De Wafd heeft Zaterdag besloten de vijf ministers, die de partij in het voi-ige kabi net vertegenwoordigden, in haar algemeen bestuur op te nemen. Eenstemmig werd de tekst van een manifest goedgekeurd dat Za tordag gepuhliceei'd zou worden en waarin wordt aangedrongen op de noodzakelijkheid van oen parlementair stelsel met volledige ministerieele verantwoordelijkheid tegen over het parlement. Gemeld wordt, dat bij een betooging te Tanta doitig studenten kwetsuren liebben opgeloopen. Scherpe aanval van de „Giornale d'Ifalia" De eerste Engelsche uitzending van nieuwsberichten in het Ara bisch is heruitgezonden door de Egyptische omroep en bijna vol maakt ontvangen door de luisteraars in het Nabije Oosten, ondanks de onderbrekingen, die van tijd tot tijd ontstonden door storing van een on bekend station. Italiaansche verontwaardiging. Gayda schrijft in de „Giornale d'Italia" dat de nieuwe Britsche radio uitzendingen in vreemde taal slechts het doel hebben „een zwijgende en krachtige stellingsooi-log" te verbergen. Het blad betoogt, dat de uitzen dingen beginnen op den eersten verjaardag van het. gentlemens agreement en onmiddel lijk na de reorganisatie van het Britsche ministerie van bnitcnlandsche zaken, die den strijdlustigen Eden de vrije hand moest verschaffen. De „Giornale" ontkent dan het bestaan van een Italiaansche anti-Britsche propa ganda in Palestina en verzekert, dat „de door de Italiaansche pers over Engeland verspreide, berichten, zelfs indien zij onjuist zouden zijn, hetgeen nog bewezen zou moe ten worden, in het niet zinken naast, dc schurkachtige vervalsehingen, welke daee- lijksch door een groot deel der Engelsche pers gepleegd worden en een aanslag op alle waarden van het Italiaansche nationale leven bet eekenen". Het fabeltje van de Italiaansche propa ganda is door de Engelschen uitgevonden ter rechtvaardiging van hun actie tegen do Arabieren, die zij te vuur en te zwaard wil len verderven ter wille van hun strategische plannen aan de Oostkust der Middelland- sche zee. Als Engeland begint zirh met de Arabieren te verstaan, zal het spoedig in zien, dat de vrede in Palestina kan terug- keeren. zonder dat de stem van Bari gedood behoeft Ie worden. Maar Engeland wil geen vrede in Palestina op deze voorwaarden, omdat al zijn nieuwe politieke en militaire voorbereidingen, zou men zeggen, tegen Tta lie gericht zijn. Er blijft, aldus besluit Gayda, niets anders over dan dc feiten in hun ware hcteckenis te zien, evenals te richtlijnen voor dc poli tieke orientcerine in Europa en de wereld, die er uit voortvloeien. Verklaringen van Duitsch dok ter over Weidmann. De moeder van den massa-moor denaar Weidmann, heeft nadat zij met haar zoon had gesproken, tot de advocaten, die haar naar bui ten leidden, gezegd: „Mijn zoon is geen monster, hij is een bezetene. Hij heeft zijn misdaden begaan on der invloed van een hypnotiseur." Mevrouw Weidmann steunt deze bewe ring op een verklaring van dr. Fürstenhcim uit Frankfort, die verzocht heeft roo spoe dig mogeliik te worden gehoord. Dr. Fürstenheim heeft. Weidman behandeld toen hij 17 jaar oud was. Hij stel de toen verschillende afwijkingen vast, om. dat Weidmann aan den linkerkant volko men gevoelloos was. De dokter heeft daarop den jongen laten behandelen door een hyp notiseur. maar deze geneeswijze moest ter stond gestaakt worden, daar Weidmann een zeer gevoelig medium bleek. Hierop berust de hypothese, dat Weid mann zijn misdaden gepleegd zou hebben als medium, misschien van Miliion. ,De geest van het publiek moet worden gemodelleerd." Minister President Goga heeft een vertegenwoordiger van het Fransche agentschap Havas ontvangen en te genover hem verklaringen afgelegd, waarin hij herhaalde, dat zijn re- gceringen geen enkele der oude bondgenootschappen wil verbreken, doch den kring van sympathieën voor Roemenië wil uitbreiden. „Wij hebben nooit gedacht, dat de tradi- tioneele banden, die ons met Frankrijk ver binden zouden kunnen worden aangetast. Ik heb nooit een woord tegen de vx-iend- schap tusschen onze beide landen gezegd." Het is volkomen onjuist, dat Goga een dictatuur wil invoei'cn Dc regeering zal binnen het kader van de grondwet werken. De kamers zullen worden ontbonden, nieu we verkiezingen uitgeschreven. Het volk zal zich moeten uitspreken. Het lot dezer regce- ring zal van de verkiezingen afhangen. Wat de opheffing van zekere dagbladen betreft, zeide Goga: „Deze maatregel is in West Europa waar de pers werkelijk de autochtone meoning vertegenwoordigt, niet begrepen. Maar in bet leven van een jon gen staat, in een land, waar zooveel recente infiltraties zijn geweest van vreemdelingen, die zich nog niet hebben aangepast, moet de geest van liet publiek gemodelleerd wor den in een nationalen zin. Wij hebben over wogen, dat de Roemeensehe pers door Roe menen moet worden geredigeerddeze maatregel beteekent, evenmin als andere, een agressief gebaar, maar een daad van nationale zelfverdediging". In een dorp in Thessalië (Grie kenland), is een herder door een anderen herder vermoord. Uit wraak heeft vervolgens de broer van den vermoorde de moeder, de zuster, een neef en nog een vierde bloedverwant van den moordenaar gedood. Duitschland levert meer oorlogs tuig aan Tsjang-Kai-Sjek dan En geland! Berlijn zou Japan opofferen voor de goede betrekkingen met Lon den. De enthousiaste vriendschap voor Duitschland, waarmede het Japan- schc volk dezen zomei', toen dc vij andelijkheden in China uitbraken, vervuld was, is volgens een bericht uit Tokio aan de Daily Telegraph and Morning Post geheel geluwd. Slechts met den mond heeft men het nog over de nauwe samenwerking voortvloeiende uit het anti-komin- ternverdrag. De bitterheid en wrevel nemen toe, door dat het volk meent, dat Duitschland de rol van semi-bondgenoot van Japan tegen de verwachting in niet loyaal vervuld heeft. Dit gevoelen wordt zelden formeel tot uiting gebracht. Evenmin willen Jap&nsche staatslieden of particulieren dat men hen noemt als vertegenwoordigers van deze mee ning, doch in particuliere gesprekken wor den zij scherp als zij spreken van Duitsch- lands nalatigheid in het verleenen van steun aan Japan. Een voornaamste grief is tegen de groote leveranties van Duitsch oorlogstuig, die over Hongkong hun weg zouden vinden naar de legei-s van maar schalk Tsjang Kai Sjek. De regeering is ervan overtuigd, dat ongeveer 60% van de zendingen oorlogsmateriaal, die Hongkong pas- seeren, afkomstig zijn uit Duitsch land en niet uit Engeland. Het is evenwel een eisch der tegenwoordige Japansche politiek, dat deze mee ning niet openbaar bekend gemaakt wordt en dat de anti-Britsche gevoe lens worden aangewakkerd. Het toenemende wantrouwen tegen Hitiep is echter nog meer een gevolg van dc Euro- peesche r politiek van Berlijn dan van de hulp, die aan China zou worden verleend. De regeering, de pers en het publiek weten allen dat volgens het standpunt van Berlijn dc betrekkingen met Engeland veel belang- rijker zijn dan die met Japan. Men is van meoning, dat Berlijn geen oogenblik zou aarzelen, Tokio op te offe ren om bij Londen een aanzienlijk voordeel te behalen. Deze zienswijze wordt ook uit de pers gehouden, doch van tijd tot tijd waagt de een of andere vermetele schrijver het. er melding van te maken, ofschoon ge woonlijk in bedekte termen. Zoo schreef een medewerker van de „Yomioeri" onlangs: Hitier is een realistisch staatsman. Hij is niet gelijk een fanatieke priester, die dom weg zal vasthouden aan een enkele leer stelling. Wanneer bij zich voor de politieke cn economische noodzaak geplaatst ziet, zal hij niet aarzelen van koers te veranderen Dc onrust in Palestina Wederom daden van sabotage. In den afgeloopen nacht zijn talrijke da- don van sabotage gepleegd. Op verschillende plaatsen zijn ontploffingsmiddelen op spoor lijnen gelegd. Voorts hebben de arbeiders in de haven van Tel Aviv geprotesteerd tegen in dienst neming van nictgcorganiscerdc arbeiders. Dc politic heeft dc bcfoogers uiteengejaagd en een twintigtal ari-estaties verricht. Lastig probleem voor Italiaan- aansche commissie. Een speciale commissie te Ronie is bezig een oplossing te zoeken voor het probleem van de nieuwe route, die gevolgd zal moeten worden bij aankomst te Rome van hoofden van bevriende staten, die een offi cieel bezoek komen bi*engen. De gebruike lijke, oude route biedt niet voldoende gele genheid een goeden eersten indruk van Ro me te ki-ijgen en stelt ook niet in staat groote volksmenigten langs den weg bijeen te brengen. Het is nog niet bekend tot wel'k resultaat dc commissie is gekomen. Dc rou te, die zal worden opgesteld, zal voor dc eerste maal gevolgd worden bij het bezoek aan Rome van „het hoofd eener groote be- vxiende natie". In deze uitdrukking zien sommigen de bevestiging van het feit,, dat Hitier inderdaad ecu bezoek aan Mussolini zal brengen. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND HET A.S. FEEST Het bestxiur der Oranjevereeniging, ïn vergadering bij den heer Borst bijeen, be sloot ook hier, ter gelegenheid van de te venvachten „blijde gebeurtenis", een feest te organiseoren en dit te vieren op don of- ficiëelcn nationalen feestdag. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, NIESKE. H. LAGEVEEN. J. LAGEVEEN—de Jong, Wieiingenvaard, 31 Dec. '37. Gevraagd, in klein gezin; voor dag en nacht, 14 a 15 jaar, loon f 1.50 per weck (voor dii'ect). Brieven of persoonlijk te melden: J. C. SANDERS, Florastraat 5, Den Helder. Gevraagd, met 1 Maart of 1 Mei: EEN WERKJONGEN. goed kunnende melken, bij G, BAKEN Pz., T.k.a., Belkmer- weg, St. Maartensvlotbmg. Net meisje, 22 jaar, zag zich gaarne als HUISHOUDSTER of hulp in de huishouding ge plaatst, v. g. g. v. Liefst Scha- gen of omgeving. Br. onder no, 88 Bur. van dit blad. Kr biedt zich aan, voor tijde lijk, wegens dienstplicht, van Febr. tot eind April EEN BOERENKNECHT. D. SCIIOUTE. p.a. J. ZWAAG, Ruigewcg II 116, Oudesluis. Te koop: GERSTESTROO en GROEN ERWTENSTROO. uit de schuur. Tevens 40 zak Voeraardappelen. Jb. GEER- LIGS, Zwinweg 14, Tel. 70, Anna Paulowna. Te koop of te huur gevi-aagd: EEN BAKKERIJ, Brieven onder no .447 Bur. van dit blad. Over de manier waarop de schoolkinde ren deel zullen hebben aan de feestelijkhe den wordt nog overleg gepleegd met het personeel dor scholen. Het avondfeest denkt men aan te vangen; met het branden van een vrougdevuurboom, die omstreeks zeven uur zal worden aange stoken. Tijdens het branden van dezen boom woixlt de zaal van den heer Borst opengesteld. Daar zal de heer Van Dijk een korte feestrede houden cn door de medewer king van verschil lende verccnigingcn aan de bezoekers een bont programma kunnen worden aangeboden. Ter .dekking van de onkosten besloot men de entree voor het avondfeest in de zaal op 15 ct. per persoon en op 25 ct, voor twee pei'sonen te stellen. AMSTERDAM. 3 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt: 405 vette koeien. Ie kw. 74—84 ct., 2e kw. 64—72 ct, en 3e kw. 54—62 ct, per Kg. slachtgew.; 48 melk en kalfkoeien f 1S0—250; 22 vette kalveren le kw. 7684 ct. en 2e kw. 70 74 ct. per Kg. levend gew.; 54 nuchtere kalveren f 8—15; 53 schapen f 18—30; 424 varkens, vleëschvarkens, wegende van 00 110 Kg. 7374 ct., zware varkens 7374 ct. en vette varkens 72—73 ct. per Kg. slachtgcwicht; 4 paarden en 3 veulens, prij zen niet genoteerd. AMSTERDAM. 3 Jan. Rogge f 7—7.40. chev. gerst 7.407.75, wintergerst 7.407.60. haver 6.19—6.40, dui- veboonen 9—10, paardeboonen 8—9, groene erwten 8.509.50, vale erwten 1013, alles per 100 Kg., karwijzaad 1111.25, blauw- maanzaad 1414.50, beide per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 3 Jan. Roode kool f 5.20. gele kool f 1.50. Aan voer: 875 Kg. roode kool, 1100 Kg. gele kool. WINKEL. 3 Jan. Handappelen f3—8, stoofappelen f 2—4, stoofperen f 1—4, kool f 0.50—1.10, aardap pelen f 1—1.30 per 100 pond. AMSTERDAM, 3 Jan. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Zeeuwsehe bonten en blauwen 3320, idem eigenheimers 2.10 2.20. idem blauwen en bonten poters 1.60 1.70, Friesche beentjes 2—2.25, Flakk. eigenheimers 2.30—2.10, dito poters 1.50—1.60 Spuische eigenh. 2.402.50. dito poters 1.60 —1.70, klei- of zand roodstar 2—2.10. Anna Paulowna zandeigenhcimers 2.10—2.30. dito Bonten star 2.302.50. Nonrdbollandschc hl. 2.30—2.50, idem bonten 2.302.50 idem hl. eigenheimers 2.10—2.30. Hillegommer zand aardappelen 2.40—2.60 Brenfsche en Over- ijsselsche zandaardappelen in balen van 50 kilo 33.50 alle soorten bonken 2.G0—2.80. PTJRMEREND. 4 Jan. Veemarkt. Koeien totaal 390 stuks: 205 vette koeien 586S ct. per Kg., gelde koeien 160—205 per stuk, melkokeien f 180—300 p. stuk, 10 paarden f 90—160 per stuk, 28 vet te kalveren per Kg. 30—60 ct. 212 nuchtere kalvei*en 717; 171 vette var kens 0.60—0.63; 30 magere 28—36; 220 big gen 15—23; 700 schapen 17—34; 40 bokken 4—14. BROEK OP LAXGENDÏJK. 4 Tan. Uien 9.4010.50. drielingen 5.807.50, gr. 8.80—9.40, stek 4.90—5.80, peen 2.70-2.80, kroten 4.20. roode kool 3.80—6.40. 70.000 kg. gele kool f 1.50—f 2.70; 60.000 kg. Deensche witte kool f 1.30—3.60; andijvie f 1.60-2.10 NOORDSCHARWOUDE. 4 Jan. BI. eigenh. 2.70—3.10. uien 9.60—10, dr. 7.007.70. grove 9.30fl.SO; gele nep 7.80, peen 2.70. kleine peen 0.80. kroten 3..20—380 rode kool 4,40—6,10; gele kool 1,50—2,20; d. witte kool 1.50—3.30; Do .veiling duux*t voort.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3