Raad Oude Niedorp Langendijker Groentenveilingen Marktberichten Een korte toespraak bij den aan vang van het nieuwe jaar. De heer Waiboer en de verpach ting der gemeentelanderijen. Een vraag, welke niet werd toe gestaan! Voorstellen leverden geen dis cussie op. De Raad dezer gemeente vergaderde Maandag 3 Januari, namiddags 4 uur, ten raad huize. Allen waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering en •prak de beste wenschèn uit voor de raads leden en de burgerij. De deskundigen zijn het er gelukkig niet over eens, aldus spr., dat we opnieuw een crisis tegemoet gaan. Spr. hoopte, dat de pessimisten, die een ver betering van den toestand verwachten, gelijk zullen krijgen. Moge# de geringe verbetering in den tuinbouw voortgang vinden. Spr. sprak den wcnsch uit, dat Gods zogen zou mogen rusten op het werk van den Raad en de burgerij en sprak tenslotte ccnigc woor den in verband met de a.s. geboorte van ccn Prins of Prinses. (Applaus.) De notulen werden hierna vastgesteld. Mededeelingen. B. en W. deelden mede, dat van hooger hand geen bezwaren bestaan tegen de dek king van de kosten van conversie ad f2999.75 uit de reserve, gevormd bij de afrekening van den rijkssteun. Ged. Staten hebben goedgekeurd de be sluiten tot wijziging van de rekening-cou rant-voorwaarden met de Bank van Ned. Ge meenten, de verhuur van de woning aan den gemeentegeneesheer, de onderhandsche ver pachting van bet recht tot heffing van sluis- en doorvaart golden voor de schutsluis aan het Oude Niedorper Verlaat en de wijziging der rente van geldleeningen en onderhand- sche verpachting van de gemeentelanderijen voor 1937—1938. De steunregeling is verlengd tot 2 Juli. Het proces-verbaal van opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger gaf aan, dat in kas was en mo'est zijn een be drag van f 3130.46. De heer Waiboer wilde vragen of men bij het inzenden van het Raadsbesluit tot ver pachting van de gemeentelanderijen zijn schrijven nog is overgelegd. De Voorzitter antwoordde ontkennend; wel zijn tegelijkertijd met bet inzenden van het besluit de notulen ingezonden. De heer Waiboer wilde n.a.v. de verhuring der gemeentelanderijen nog ccn vraag stel len aan den heer Molenaar over de ver pachting van kerkelijke landerijen. De Voorzitter stond dit evenwel niet toe; na de vergadering kan' men hierover wel een gemoedelijk praatje houden. Ged. Staten berichtten, dat er geen be zwaar bestaat, dat ten hoogste f0.25 per leerling der lagere scholen voor do feestvie ring bij de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, ui» de gemeentekas van noodlijdende gemeenten beschikbaar wordt gesteld. B. en W. stelden voor, deze loegestanc f0.25 per kind beschikbaar te stellen. Goed gevonden. Faculteiten voor caféhouders. De Ned. Bond van Ilotel-, Koffiehuis-Res tauranthouders en slijters verzoekt bij de a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk Ge zin aan Caféhouders faciliteiten toe te staan t.a.v. venuakolijkheidbelasting, leges, e.d. B. en W. stellen voor, hen te machtigen aan dit verzoek tegemoet te komen, indien daartoe naar hun oordeel aanleiding mocht bestaan. Do heer Waiboer zou de kasteleins, die bal willen geven, daartoe vergunning wil len verleenon. De Voorzitter antwoordde, dat de burge meester deze zaak regelt. Wel wil spr. re kening houden met het gevoelen van den Raad. De heer Waiboer hoopte, dat do Voorzitter zich in dezen soepel zou betooncn. Gaslevering door Alkmaar. B. en W. stelden voor, een over eenkomst aan te gaan met de ge meente Alkmaar voor den duur van 40 jaren, inzake de leyering van gas, waarbij de gemeente Alkmaar zich verplicht, op gelijke voorwaar den als voor hare afnemers te Alk maar gelden of zullen gelden, in de gemeente Oude Niedorp gas te leve ren en daartegenover het alleenrecht tot gaslevering te Oude Niedorp ver krijgt, het recht tot het leggen van buisleidingen, enz. Nu de gasfabriek der gemeenten N. Nie dorp en Winkel per 1 Januari 1938 aan de gemeente Alkmaar is verkocht, deed zich de wcnschelijkheid gevoelen tot een over eenkomst inzake gaslevering met de ge meente Alkmaar, welke voor de gemeente geen financieele verplichtingen medebrengt en voor de beslaande en toekomstige gas- verbruikers cenig voordeel beteekent, over te gaan. Na een toelichting van den Voorzitter werd dit voorstel z. h. s. aangenomen. B. en W. stellen voor te besluiten tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling van den Kring Barsingerhorn voor den Keuringsdienst van vee en vleesch mot de gemeente Harenkarspel. Het voorstel beoogt toetreding van de gemeente Harenkarspel tot den bestaanden kring Barsingerhorn op do voor den kring bestaande voorwaarden, waarbij de kring Barsingerhorn het wachtgeld, dat Haren- karspel aan den Kring Oudkarspel moet betalen voor zijn rekening neemt. Goedgevonden. Aan de orde was hierna een voorstel van B. en W. tot het aangaan van gemeenschap pclijke regelingen tusschen don Kring Bar singerhorn voor den Vleeschkeuringsdienst en de gemeenten Heerhugowaard, Schoorl, Koedijk, en Warmenhuizcn. alsmede Den Helder, Arana Paulowna en Wieringen, in gaande 1 Januari 1938 en eindigende 31 December 19G0, betreffende de aansluiting bij den Destructor Schagcn. Als voren. Steun aan kleine boeren. B. en W. stelden voor, gclcfon beschik baar te stellen voor den z.g. steun aan kleine boeren, ingevolge de door den Mi nister van Sociale Zaken in samenwerking met den Minister van Economische Zaken vastgestelde regeling. B. en W. verzoeken den radd hen te machtigen voor dit doel op den dienst 1937 f100.— en op den dienst 193S f 600.— uit Ie geven, in afwachting van het vaststellen van suppletoire begrootingen voor die dien sten. Van deze uitgave zal een groot per centage van hét Rijk worden terug ont vangen. Als voren. Spaarregeling. B. en W. verzoeken den raad hen te mach tigen voor de z.g. spaarregeling voor werk- loozen op den dienst 1937 f 30 en op den dienst 1938 f 200 uit te geven, in afwachting der vast te stellen suppl. begrooting. Als voren; ook van deze uitgave wordt een groot deel terug ontvangen. Verzekering van gemeentegelden. Voorstel van B. en'W. tot het vaststellen van een regeling, omtrent verzekering van gemeentegelden, zooals dat artikel is gewij zigd bij de wet van 22 April 1037 Stbl. 311. Do premie van deze verzekering bedraagt f 7.50. Als voren. Op voorstel van B, en W. werd de reke ning 1936 gewijzigd; het batig saldo be draagt nu f 1547.96. In verhand hiermede is een wijziging noo- dig der 5 Nov. 1937 vastgestelde suppl. bc- grooting 1937, welke werd vastgesteld. Benoeming lid Burg. Armbestuur. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd de heer P. Burgmcyer, die periodiek aftre dend was, herkozen. De rondvraag. De heer Waiboer vroeg of de huurders van de gem. landerijen aan hun verplichtingen hebben voldaan? Dc Voorzitter antwoordde bevestigend. N.a.v. een vraag van den lieer Kolkman n.a.v. het besluit om te trachten hoogerc Het oude jaar voorbij wat zal het nieuwe brengen de tuin ders hebben een slecht jaar ach ter den rug enkele factoren, die voorwaarden voor verbetc- tering kunnen zijn de laatste, week van 1937 niet ongunstig aardappelen iets duurder groot ere vraag naar roode kool ophopende prijzen met ge le kool bleef het slecht aan roer groene, bocre- en savoyc- Kool - meer vraag en betere'prij zen voor Deensche witte kool groole aanvoer moet worden opgeruimd geringe aanvoer bloemkool aanvoer uien niet groot gevolg van omstandig heden zeer hooge prijzen, zelfs voor stek peen, zeer goed in prijs bieten ook duur, ech ter geringe aanvoer aanvoer rammenas lage prijzen uit- eenloopende prijzen voor andij vie. Het jaar 1937 is, evenals voor iedereen, ook voor de tuinders voorhij. Een nieuw jaar staat hen te wachten. Over het voorbije kunnen de resultaten worden opgemaakt; wat in de toekomst ligt, gaat men tegemoet op hoop van zegen. Zoo gaat het ieder jaar, doch de laatste jaren is er voor de tuinbou wers alle aanleiding geweest, om zich af te vragen, wat het nieuwe jaar zou brengen, juist omdat het oude voor hen zoo on gunstig was geweest. Als men eiken dag met geldzor gen te kampen heeft, zich telkens weer het hoofd moet pijnigen met allerlei vragen, op welke wijze men aan zijn verplichtingen zou kunnen voldoen, zonder op die vragen een antwoord te kunnen geven, dan is het leven wel zwaar. Vooral, als men dan daarbij nog hard moet werken, gaan de moeilijkheden nog zwaarder drukken. Ongetwijfeld is het afgcloopen jaar weel een zeer moeilijk geweest. Dc reserves, waaruit men kon putten, waren al lang uit geput en de schulden waren grooter gewor den hij zeer geringe inkomsten. Begrijpelijk is het onder die omstandigheden, dat dui zenden tuinders zich met klemmenden angst afvragen, of 1938 nu niet eens uitkomst zal' gaan geven uit den nood. De voorraden stapel producten zijn niet groot, doch rede lijk. Wat baten groote voorraden, als de prijzen abnormaal laag zijn! Wat dat be treft, zal hij redelijken export een te groote aanvoer wol niet voorkomen en is het dus mogelijk, dat er bevredigende prijzen kun nen worden gemaakt. Invoerrechten voor Duitsehland zullen aanmerkelijk lager wor den, zoodat ook dat een siimuloerende fac tor is. Werkt hot weer dan ook nog toer. dan zijn al enkele voorwaarden vervuld, die de mogelijkheid scheppen, dat do eerste periode van 1938 heter is dan verschillende van haar voorgangsters. De laatste week van 1937 was voel boter dan hot vorige jaar en kan althans eonig optimisme opwekken voor het verdere ver loop ln hot nieuwe jaar. Do aangevoerde aardappels waren iets duurder dan dit tot nu toe hot geval is geweest. Blauwe Eigen heimers werden voor 2.803 verkocht, terwijl voor Bevelanders 2.20—2.50 werd gemaakt, loonen uitgekeerd te krijgen in werkver schaffing, deelde de Voorzitter mede, dat hierop weinig kans bestaat. Wel zal men het er op aan houden, dat alle arbeid als accoordwerk wordt verricht. De heer Molenaar klaagde over de water afvoer ten gevolge van hef. kapot gaan der waterleidingbuizen in 't Veld. Dc Voorzitter zegde toe te zullen kijken, wat er aan te doen is. Hierna sluiting. Uit onze Omgeving LAS GEN DIJK De steunmaatregelen voor de kleine tuinders. In deze streek wonen heel wat kleine tuinders. Aanvankelijk werd gemeend, dat de steunmaatregelen voor kleine boeren ook toepasselijk zonden worden verklaard op deze kleine tuinders. Het bleek echter al spoedig, dat dit niet het geval was, doch dat de Minister het voornemen had, ook voor de kleine tuinders analoge steunmaat regelen te treffen. Het is nu komen vast te staan, dat die maatregelen zullen worden genomen en volgens mededeelingen van den Minister is het zijn voornemen, de tot standkoming te bevorderen van plaatse lijke organisaties in den tuinbouw onder een leiding, die in staat zal zijn, om debi teuren en crediteuren bij elkaar te brengen, om op die wijze tc trachten, langs den weg van bemiddeling te komen tot een zich rcaliseeren door de crediteuren van de ver liezen, die zij in feite al hebben geleden. Duidelijk is het nog - niet, wat de Minister daarmee bedoelt. Die plaatselijke organisaties zullen wel moeten bestaan uit vertegenwoordigers van tuin bouwers-standsorganisaties en die van cre diteuren. Onder deze zullen de Boerenleen banken, die credieten hebben verleend, wel niet worden vergeten. Ook particuliere geldschieters zullen wel een stem in het kapittel moeten hebben. Alles is echter nog vaag, zoodat meer afgeronde gegevens zullen moeten' worden afgewacht. Het nadeel, dal de crediteur lijdt, wil de Minister echter in geen geval in geld bijpassen. Wel wil hij geld be schikbaar stellen, maar dan voor een ma- feriecle en technische saneering van het betrokken bedrijf in die gevallen, waarbij debiteur en crediteur tot een behoorlijke regeling zijn gekomen. Een belasting benéden 160 pet. heeft de Minister in oen enquête naar 112, vrijwel prototype bedrijven niet gevonden. „Dan moet dc crediteur zich rcaliseeren, evengoed als iedere andere Nederlander, dat in den loop van de crisis heeft moeten doen, dat hij die bedragen kwijt is. Men zal zich ook moeten rcaliseeren, dat men een bete ren debiteur krijgt, wanneer men komt tot een reéele belasting, wanneer dc Overheid, in casu de Minister van Economische Za ken daarin wil meewerken. De kosten van deze maatregelen worden voor 1938 op 1 millioen geschat. Dit geldt zoowel voor den kleinen-tuindersstcun als voor de verbete ring van dc technische outillage. Verwacht mag worden, dat spoedig met de regeling zal worden aangevangen. Of er voor Langendijk en omstreken op de aan gegeven wijze veel te saneeren zal zijn, zai moeten worden afgewacht. Veel wordt hier niet van deze maatregelen verwacht. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke Stand over de maand December 1937. Geboren: Aris. zoon van C. Aarsen en D. de Leeuw; Frank, zoon van A. de Ruigh en S. Kok; Dirk Jan, zoon van D. Biesboer en J. C. Eelman. Gehuwd: Hendrik Bos en Johanna Ca- tharina de Boer. Overleden: Elisabeth Visser, 63 jaar, wed. van A. Balder: Arie Ootjers, 67 jaar, echt- gen. van A. Biersteker. Ingekomen en vertrokken ner- sonen over de December 1937. Ingekomen: J. C. de Boer van Andijk naar Dijk no. 10; M. Ossehaar van Heer hugowaard naar Dijk 39; C. van 't Biet, v. Oudewater naar Dijk 543. Vertrokken: G. J. Biersteker naar Am- De aanvoer van roode kool was voor dezen tijd van het jaar vrij groot, al was er maar weinig eerste kwaliteit onder. Voor dit product bestond goede vraag, ook uit het buitenland, wat een belangrijke prijsstijging veroorzaakte. In het begin der week bracht de mooiste roode kool tot ongevocf 5 op, doch op het laatst liepen de prijzen nog tot hoven de f 6 Mindere kwaliteit werd mot 4 a 5 be taald. Bijna alle noteeringen lagen tussclién de 3 en f 6. Het mooie kleine goed was de laatste dagen het meest gezocht. Een aan voer van meer dan 50 spoorwagons, zooals deze week, is nog niet vaak voorgekomen op het eind van het jaar. De aanvoer van gele kool was ook van beteekenis, doch was niet zoo groot als van de roode. Dit moet worden toegeschre ven aan de omstandigheid, dat het met de prijzen van deze nog altijd slecht ging. Noch uit het buitenland noch uit het binnenland was vraag van beteekenis, zoodat de prijzen zeer laag hieven niet alleen doch dat een deel van het aangevoerde onverkoopbaar was. Later werd het dan als veevoer afge nomen. Voor eerste kwaliteit werd 1 1.60, soms tot 1.80, betaald, tweede kwa liteit bracht 1—1.10 op. Slecht ging het ook met de groene kool. doch de aanvoeren daarvan zijn gering. Er werd dezo week 1.20f 1.60 voor betaald, al naar gelang, van kwaliteit en grootte. Ook boerekool was laag in prijs. Voor deze kool wintert het nog niet genoeg. Ze werd verkocht voor f 1.50—1.60 een enkele maal voor 2. De prijs van de spruitkool kan ook boter zijn. F.r werd n.1. maar 4.70—6.20 voor betaald. Savoyc-kool, na verwant aan 'de gele, werd nvaar weinig gevraagd. Het ge volg ervan was, dat ze voor een zeer zacht prijsje word verhandeld. De mooiste liep tot f 2 a 2.30. Overigens bracht ze 1 1.70 op. Bloemkool kwam er maar weinig meer. sterdam, Corn. Anth.str. 57III; P. de Boer naar Beverwijk, Alkm. weg 257," N. Groen naar Noordscharwoude, le Lagehoekstr. 6; P. G. J. Dijkema naar Akkrum. C 10; J. C. de Boer naar Den Haag, Jul. v. Stolberg laan 2 B; A. Biersteker naar St. Pancras, Bencdenweg 104. WIERINGEN BINNENBRANDJE Vorige week is door hot springen van een fleschjc gevuld met benzine, dat dicht bij een brandend theelicht stond, brand ont staan in de woning bewoond door de fam. Koppel in de Kliefstraat. De brand sloeg snel om zieli heen, doch door flink optre den van den heer K. bleef het bij een begin. DEN OEVER BONTE AVOND „APOLLO" Zondagavond gaf de Harmonie „A polio" een bonte avond jn de concertzaal „Wiron" Toen de heer v. Glabbeek deze avond met een toepasselijk woord opende was de zaal geheel bezet. Als nummer één van liet programma kre gen we ccn zevental niarschen te hooien uitgevoerd door .,Apolio". Het tweede gedeelte bestond uit het eerste optiedon van dc nog zeer jonge gymnastiek- vcreeniging D.O.S. onder de bekwame lei ding van don heer Peunekamp. Wat we hier 1e zien kregen heeft onze verwachtin gen ten zeerste overtroffen gezien het. nog korte bestaan van deze vereeniging. Vooral het brogtumen viel zeer mee. Zoowel de vrije oefeningen van do dames als do liee- ren oogstte een welverdiend applaus. Ten slotte kregen we nog een toegift, Moj. de Wit, lid van hot Nederlandsche jeugdkorps was in de zaal aanwezig. Op verzoek van enkele aanwezigen besloot zij met het geven van een vrije oefening en brugturncn. Wij gclooven niet dat we teveel zeggen als we in dit jonge meisje een toekomstig lid van het Nederlandsche keurkorps zien. Bui tengewoon mooi werd er door haar ge werkt. Tot. slot nog een woord van hulde aan den heer Pennekamp die hier op Wieringen al zooveel op het gebied van gymnastiek heeft opgebouwd. Hierna kregen we de Oeversche Orkest Vereenigkig onder leiding van den heer v. Vrede te hooien. Ook deze vei-eeniging oogstte een welverdiende lof. Tot slot kregen we te hooren een eo- rrtische soldaten operette van Jef Wellens en Ward Scrvaes getiteld „Schachten Links en Rechts." Voor de begeleiding zorgde de „0.0.'V." onder leiding van don heer v. Glabbeek. Zoowel het tooneel als het muzi kale gedeelte waren bijzonder goed. Een ge zellig bal besloot deze uitstekend geslaag de avond. WEDEROM ZEDENMISDRIJF Nieuwjaarsdag is procesverbaal opge maakt tegen den bijna 80-jarigen J. E. ter zake van overtreding van het hier op Wie- ringen zoo langzamerhand berucht gewor den art 247 W. v. Strafrecht, 't Is wel zie lig dat. een man op dezen leeftijd tot derge lijke daden komt. DIEFSTAL Tegen een bewoonster van Den Oever is proces-verbaal opgemaakt terzake van dief stal van een damesmantel in een waren huis te Den Helder. ALS UW FIETS GESTOLEN WORDT Laatst deden wij melding van diefstal van een rijwiel van den heer S. Gorter. De zer dagen werd dit rijwiel gevonden aan den afsluitdijk, die wil zeggen slechts het frame. Alles was er afgesloopt. Het wordt 'tijd dat deze zwijntjesjagers eens gesnapt worden. SINT PANCRAS V.V. „Vrone". Zondag speelde ons eerste elftal tegen O.F.C. in Oostzaan. Het veld dat anders nat is, was thans bevroren en onbespeel baar. Onze jongens konden zich niet aan passen en verloren met 61. Ons tweede stuurde MEVO 2, dat met 9 spelers verscheen, met een 31 nederlaag naar huis. HOOGWOUD AARTSWOUD. Als een verrassende voorbode voor het naderend voorjaar werd bij een veehouder alhier op Nieuwjaarsdag reeds ccn lam ge borenen. Met dit product is het zoo goed als gedaan. Voor eerste soort werd 3.605.70 betaald afwijkend naar de grootte en ook naar de hoedanigheid, voor tweede 1.502.10. De aanvoer van Deensche witte kool was deze week vooral gezien den tijd van het jaar, vrij goed. Dit vindt zijn oorzaak wel hierin, dat dc kwaliteit van dien aard is. dat ze noodzakelijk moet worden opgeruimd Gelukkig kwam er deze week wat meer vraag naar dit product, zoodat de prijzen aardig stegen. Voor eerste kwaliteit werd f 2.50— 3.20 betaald, voor tweede kwali teit 2—2.30, soms nog iets meer. Buitengewoon duur waren in de afgeloopen week de uien. Aangezien er minder zijn geteeld dan vorige jaren, de hooge prijzen van de laatste 2 maanden tot groote ver- koopen hebben geleid, en de vraag nog altijd groot is, overtreft deze verre het aanbod. Daardoor konden abnormaal hooge prijzen worden gemaakt. Gewone uien brachten f 8.309 50 op, drielingen 7 7.50, grove uien 8.209. Zelfs voor stek, de slechtste kwaliteit, werd van 56 betaald. Voor broekpeen werden ook beste prijzen betaald, veel beter dan men in de laatste jaren gewoon was. Voor groote werd van f 2—2.40, soms 2.50 besteed, kleine brach ten 1—1.10 op. Bieten werden maar weinig aangevoerd. Voor middenmaat werden zeer goede prij zen betaald .'I—4.60, soms nog hooger. Rammenas had maar matige .belangstel ling: de prijzen waren laag n.1. 1.101.30 Knolselderij bracht 2ƒ2.80 op. Met den aanvoer van andijvie zal liet weldra geheel gedaan zijn. De prijzen liepen sterk uiteen; vooral de kwaliteit oefende daarop invloed Er werd er verkocht voor 60 oemt. en ook voor 1.40 en 1.90. NIEUWE NIEDORP Benoeming. Tot kweekeling met acte aan de U.L.O.- school te Noordscharwoude werd benoemd met ingang van 1 Januari j.1. de heer Jn. Zwagerman Pz. alhier. ROTTERDAM, 3 Jan. Veemarkt. Aanvoer: Totaal 1924 stuks, t.w.: 344 vette runderen. 156 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren, 820 schapen en lam meren. 595 varkens. Prijzen per Kg.: Vette koeien, le kw. 77 ct.. 2e kw. 70 ct., 3e kw, 50—54 ct., vette ossen 726950-54 ct., vette kalveren 120—105—72-78 ct., varkens (le vend gewicht) 63-^6261 ct., schapen 52^-47 42 ct. lammeren 605650 ct.. Prijzen p.. stuk: schapen f 292522. lammeren f 29 2522, zuiglammeren f 191614. Over» zicht: Vette koeien en ossen, aanvoer klein, handel vasthoudend, prijzen le en 2e kw, koeien iels hooger, pr. exemplaar 82, pr. os 78. Vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren, aanvoer kalm. handel als v, week Dinsdag, enkele partijtjes schapen voor export verkocht. Varkens, aanvoer rui mer, handel matig, prijzen niet geheel prijs houdend. ROTTERDAM, 3 Januari. Vlasmarkt. Aanvoer: 12.000 Kg. blauw, schoon 6575 ct. per Kg., 1850 Kg. wit Zeeuwsch 6375 ct. per Kg., 4525 Kg. Hol- landsch geel 6375 ct. per Kg., 2100 Kg. dauwroot 5457 ct. per Kg. Dc markt, was heden kalm gestemd. Beste soorten blijven gevraagd, mindere soorten verlaten, met lichte prijsdaling. Aanvoer gedeeltelijk on verkocht. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Jan. Aanvoer: 2000 Kg. uien f9.70, drielingen f7.60, grove f 9—9.10, stek f5.80—6, 2200 Kg. peen f 2.802.90. kleine peen fl.4000 Kg. roode kool f 1.89—5.20, 6000 Kg. Savove kool f 1-2.30, 12000 Kg. gele kool fl.50— 2.10, 20.000 Kg. D. witte kool fl.30—3, 50 st. soruiten f 6.90, 1000 Kg. andijvie f 0.60 —1.30. 476ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de KLASSE, 1ste LIJST Trekking van Maandag 3 Januari IfrtR HOOGE PRIJZEN 25000.— 8327 2000.— 7712 1500.— 3252 1000.— 7858 14071 15944 17836 400.— 17353 18234 18469 200.— 9573 11663 15551 100.— 26 3385 18861 Prijzen van 65. 12 64 68 85 97 132 144 185 194 216 233 266 402 409 420 439 461 491 492 497 535 553 559 579 594 609 640 652 654 712 776 82# 897 901 934 991 1050 1055 1059 1108 1138 1179 1184 1203 1206 1239 1266 1284 1321 1346 1371 1398 1420 1422 1424 1520 1647 1652 1710 1711 1728 1803 1844 1861 1873 1915 1922 1927 1936 2012 2027 2033 2034 2037 2150 2161 2163 2197 2204 2213 2278 2286 2302 2311 2322 2390 2407 2417 2468 2510 2562 2693 2717 2737 3742 2762 2779 2788 2792 2800 2804 2814 2844 2852 2883 2892 2894 2916 3015 3074 3088 3110 3177 3197 3211 3238 3243 3245 3249 3274 3291 3314 3321 3377 3449 3485 3492 3495 3533 3545 3564 3637 3668 3673 3676 3691 369» 3703 3707 3739 3740 3788 3798 3803 3804 3812 3917 3921 3954 3967 3999 4005 4020 4035 4040 4090 4114 4131 4147 4152 4178 4198 4202 4258 4267 4304 4315 4334 4401/ 4402 4433 4474 4508 4517 4553 4555 4556 4566 4616 4624 4680 4687 4702 4801 4884 4899 4967 4972 5022 5050 5075 5150 5154 5199 5218 5292 5340 5357 5364 5389 5438 5461 5479 5510 5516 5534 5541 5549 655» 5570 5601 5636 5681 5694 5700 5764 5800 5812 5819 5834 5910 5934 5959 5983 6040. 6072 6143 6176 6251 6306 6316 6372 6381 6405 6437 6438 6540 6559 6576 6638 6694 6721 6790 6871 7006 7012 7022 7076 7126 7 iro 7172 7197 7206 7221 723*7 7247 7255 7304 7341 7345 7431 7434 7452 7463 7466 7478 7494 7515 7552 7580 7581 7806 7625 7635 7645 7693 7723 7827 7874 789» 8097 7S07 7948 7987 7997 8014 8024 8032 8132 8133 8155 8166 8167 8178 8250 8262 8374 8462 8515 8556 8557 8612 8636 8652 8665 8743 8773 8811 8838 8949 8967 8992 9013 9015 9027 9031 9075 9078 9094 9129 9139 9167 9179 9208 9211 9223 9236 9252 9294 9296 9303 9333 9353 9473 9512 9522 9576 9581 9582 9698 9703 9731 9792 9806 9807 9832 9842 9852 9862 9884 9864 9903 9928 9933 9977 9996 10000 10017 10026 10075. 10130 10135 10143 10191 10210 10219 10317 1032» 10389 10433 10451 10521 10533 10549 10576 10698 10610 10635 10651 10719 10735 10746 10754 10777, 10953 10957 10972 10984 11032 11041 11066 11097 11142 11208 11227 11267 12281 11286 11324 1135» 11358 11430 11450 11463 11468 11486 11539 11544 11567 11584 11601 11618 11623 11679 11702 11705j 11715 11791 11814 11840 11872 11881 11946 11961 11967 12079 12080 12095 12101 12125 12173 121791 12188 12213 12221 12257 12274 12278 12292 12309 12303 12308 12312 12337 12345 12373 12376 12379] 12386 12398 12402 12408 12434 12496 12510 1254Ö! 12557 12568 12635 12649 12655 12691 12765 182081 12923 12953 12992 13068 '13121 13154 13199 13248) 13308 13352 13493 13513 13561 13589 13784 13841 13910 13963 13964 13997 14023 14070 14080 1420» 14300 14326 14353 14367 14394 14436 14447 1451» 14543 14613 14702 14739 14745 14747 14765 14807) 14820 14822 14872 14877 14881 14897 14929 14932* 14948 14973 15002 15016 15093 15099 15129 15159 15202 15208 15231 15258 15297 15310 15338 15354 15455 15460 15498 15501 15555 15565 15594 15602. 15639 15660 15678 15766 15790 15795 15800 15814! 15822 15828 15847 15899 15944 15967 15983 15994 16004 16029 16038 16084 16109 16154 16216 16223] 16243 16245 16257 16259 16331 16369 16395 164101 16446 16458 16475 16502 16603 16668 16711 H23 16735 16759 16772 16783 16838 16880 16911 16933 16948 16969 16971 16974 16979 16987 17029 17039! 17053 17111 17125 17131 17175 17213 17223 17228) 17288 17304 17321 17375 17438 17468 17481 17483 17510 17529 17537 17550 17553 17637 17670 17678 17703 17725 17810 17830 17852 17861 17866 1790Ö! 17923 17937 17967 17975 17987 17997 18005 18039j 18045 18052 18064 18142 18146 18192 18200 18208| 18220 18261 18262 18266 18275 18331 18336 1836» 18399 18435 18451 18454 18506 18507 18516 18549 18584 18610 18665 18678 18739 18746 18803 18804 18845 18864 18934 18940 18944 18969 13965 1896» 18969 18986 18991 19016 19069 19073 19115 19157i 19164 19195 19212 19235 19345 19387 19528 19565* 19574 19614 19653 19666 19667 19685 19741 19758 19907 19936 19994 20080 20103 20124 20130 20199* 20200 20273 20316 20324 20367 20383 20402 20418. 20489 20498 20500 20508 20562 20598 20628 20S5V. 20680 20698 20744 20751 20765 20831 20905 20926, 20969 20981 20998 21000

Schager Courant | 1938 | | pagina 4