Plaatselijk Nieuws „Kerels gevraagd!! Kamer van Koophandel te Alkmaar Donderdag 6 Januari 1938 Tweede blad ff De Wethoudersverkiezing in een acuut stadium Gisterenochtend gaf de Schager Courant mg de zekerheid, dat de afd. Schagen der S.D.A.P. besloten had met een eigen candidaat voor den opengevallen wethouderszetel te ko men. Daar de R.K. den heer Klaver zul len candideeren, richt zich onwille keurig de blik naar het vrijzinnige kamp, waar thans het beslissende woord zal dienen te worden gespro ken. Houdt men voor alles het oog gevestigd op het belang "onzer gemeente, over welks toe komst in de eerstkomende jaren zal worden beslist, dan gruwt men van de lichtvaardige wijze waarop de kiesvereenigingen hun can- didatenlijsten voor de gehieenteraden samen stellen. Bij geen der partijen keus uit frisschc en sterke figuren, die als aangewezen zijn om stuwkracht te geven aan het bestuur onzer gemeente. Geen raadslid die met hoofd en schouders boven de anderen uitsteekt. Toen de heer Orsel wegens vertrek naar elders zijn .plaats moest inruimen, kwam als vanzelf Mr. Dr. Buiskool in aanmerking. Hier kon men mecnen iemand aan te wijzen, wiens ontwikkeling en gezond oordeel een .versterking van het College zou beteelcenen. Maar thans kijkt ieder, die het goed meent met onze gemeente, vol vertwijfeling rechts en links in den raad en zoekt tevergeefs naar den sterken man, die wij toch zoo dringend noodig hebben. Bij de vrijzinnigen een onbeschreven blad of leden, die geen zetel kunnen of willen innemen, bij de sociaal-democraten en katho lieken eveneens geen uitblinkers, geen krachtfiguren, integendeel helaas! Het ware te wenschen, dat in een der drie groepen, waaruit onzen Baad bestaat, eens werkelijk een „kerel" zat, representatief doorkneed in politiek en gemeentezaken. Ik zou niet schromen om, van welk geloof of welke kleur hij ook ware, krachtig een lans voor hem tc breken. Vóór alles heeft immers Schagen thans 'bestuurders noodig, in do juiste en waar achtige bef eekenis van het woord. A\ ie heeft opgelet, welk een erbarmelijke flater ons gemeentebestuur jongstleden Maandag heeft begaan, door zich niet te doen vertegenwoordigen bij de installatie van het nieuwe bestuurscollege van de Wioringer- rneer, wie zich er rekenschap van geeft, dat onze burgemeester, als hoofd der centrum gemeente van ons Noorderkwartier, natuur lijk weer is gepasseerd bij de samenstelling van dit college, begrijpt wat ik bedoel als ik roep om „kerels" in het bestuur onzer gemeente. Op dit oogenblik is daar helaas niets meer aan te doen. Maar de moeilijke toestand waarin wij thans verkeeren, zal naar ik hoop, dan toch eindelijk onze kiesvereeni gingen hebben geleerd, dat het straks bij de samenstelling der candidatenlijsten, aller eerst zaak is, zich er rekenschap van te geven of zij voldoende namen draagt van mannen die door ontwikkeling of geaard heid in staat en geschikt zijn onze gemeen te te laten profiteeren van de groote veran deringen welke nog dagelijks in de econo mische verhoudingen van onze Noordpunt optreden. Resumeerende behoeft-men niet warm te Ioopen over de vraag wie de opengevallen wethouderszetel zal innemen. n* een- 'iee' duidelijk uit te drukken, is het lucr bijeengewaaid sprokkelhout, waar uit notens volens een keus zal moeten wor den gedaan. Het. persoonlijk element thans loslatend, wd ik er allereerst op wijzen, dat deze vierjarige bewindsnerode geheel gestaan heeft in het toeken van'een samengaan der vrijzinnigen met de sociaal-democraten. Deze beide groepen brachten eerst de wethouders- combinatie SchoorlOrsel, waarbij de af spraak werd gemaakt dat do S.D.A.P. een tweede vrijzinnige wethouder zou helpen verkiezen, indien de heer Orsel" om een of andere reden zou moeten bedanken. Men stelde toen van sociaal-democratische zijde, vooral wegens gebrek aan eigen geschikte Krachten, het gemeentebelang boven het enge partijbelang, en loste gedane belofte later in. Nu meenen de sociaal-democraten thans wel een man naar voren te moeten bron gen, die m bet keuze-trio h.i, niet zoo ver achterblijft. Of zij er verstandig aan doen voor de nog restccrende bcwindsperiode iemand naar voren te schuiven, die nog niet Kan tippen aan de broekspijpen van zijn collega-wethouder en daardoor gedoemd is rV\ J,jIo°Per 'e worden, is een zaak waar blijkbaar verschillend over wordt gedacht. Hef is mij tenminste bekend, dat een groot deel der sociaal-democraten het eergisteren gevallen besluit niet bewondert, omdat men van inecning is, dat de partij, meer nog dan tevoren, mede verantwoordelijk raakt voor het bestuur onzer gemeente, zonder in staat te zijn, door de kracht haror vertegenwoor diger, het stempel van haar beginselen daar op te drukken! Maar hoe het ook zij, nu de Soc.-Dcm. zeer waarschijnlijk pen beroep zullen doen op de medewerking der Vrijzinnigen ofrshun can- didaat-Bijlsma te steunen, blijft er naar mijn inecning maar één weg open, r» i. om aan dat verzoek te voldoen. Dat dit niet con- amore kan geschieden, is gezien de persoon lijke kwaliteiten van den candidaat-Bijlsma te begrijpen. Maar recht kunnen de ATrijzin- nigen op den opengevallen zetel niet doen gelden. Verder zijn zij niet bij machte om alleen zonder samenwerking met ande ren dezen te bemachtigen. De eenmaal met heider goedvinden door de Vrijz. en Soc.- Dem. uitgestippelde gedragslijn voor de thans loopcnde bestuursperiode eischt voortzetting. ïk weet heel goed dat men zoo gaarne redeneert, dat deze opengevallen zetel een vrijzinnige zetel is en de zetel des heeren Buiskool, de, laat ons ze maar noemen af spraak-zetel is, dus dat de nu opengekomen wethouderszetel behoort te worden bezet door een vrijzinnige. Of dat de hij het vertrek des heeren Orsel gemaakte afspraak geldt voor deze gehcele bestuursperiode, dus de S.D.A.P. verplicht zou zijn opnieuw haar woord in tc lossen en aan de verkiezing van een Vrijz. wethouder mee te helpen. Dit zijn m.i. zeer acceptabel lijkende argumenten, maar die toch geen richtsnoer kunnen en mogen zijn. Men vertroebele de kwestie niet en spele voor alles eerlijk spel. Men vergete vooral niet, dat wil men vruchtdragend werk doen, een wethouders- college op de een of andere wijze zijn steun moet vinden bij een raadsmeerderbeid. Een raadsmeerderheid in dit geval alleen te ver krijgen door samenwerking tusschen hen die in politiek en maatschappelijk opzicht het dichtst elkaar raken. Nog eens, een raadsmeerderheid -zooals zc tot dusver in onzen Raad is gecombineerd geweest en die toch zeer zeker het meest, be antwoord aan de gevoelens en opvattingen van het grootste deel onzer burgerij. P. T. DENK OM UW ACHTERLICHTJE! AVordt uit vele plaatsen gemeld, dat reeds druk proces-verbaal is opgemaakt tegen die genen, die nog niet het verplichte achterlicht op hun rijwiel hebben aangebracht, in Scha gen blijft het deze week nog bij waarschu wingen. Van politioncelc zijde deelt men ons echter mee, dat aanstaande week de controle ingaat met al de gevolgen van dien! Men zij dus gewaarschuwd! KERKDIENST VAN ZONDAG WORDT UITGEZONDEN. De avondgodsdienstoefening in de Her vormde Kerk van a.s. Zondag, waarin voor gaat Ds. Eikema, zal uitgezonden worden door den V.P.R.O. De dienst begint niet om 7 uur, maar om kwart vóór 7. BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer A. Pilon, is' benoemd tot kweekeling met acte aan de Chr. School te Hoorn. THEATER ROYAL. Een vrouw kwam Algiers de Kashba waar, ver baasde vreemdelingen onder stevig politie- geleide hun hart ophalen aan de sensatie van een bedompte, vieze en ongure ondcr- denvereld die inderdaad bestaat! Want in de kronkelende straatjes en sloppen van de Kashba leeft inderdaad de onderwereld; misdadigers, die gezocht worden door de internationale politie genieten daar, cn daar alleen, een ongestoorde vrijheid. Geen politiemacht durft en kan hen in de Kashba arresteeren. Maar veel beteekent die vrij heid niet want eens zal het verlangen Heb de proef op de som genomen en in derdaad, er gaat niets boven ASPIRIN! De goe de eigenschappen van ASPIRIN zijn dus met recht beroemd - en voor al de uitstekende wer king bij verkoudheid en rheumatiek. Aspirin is een >6a?c««-pro duet. Oranjebanden •&»pc*«-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid naar werkelijke vrijheid sterker worden, dan de Voorzichtigheid wel kan verdragen. In die Kashba leeft Pépè le Moko, een be kend Parijsch misdadiger, die zich aan de politic al twee jaar lang niet heeft bloot gegeven. Op een keer begeeft een elegant gezel schap zich in de Kashba, juist op een dag, waarop de politie in gezelschap van den Parijschcn collega, een poging doet Pépé's huis te omsingelen. Tijdens een schietpar tij moet een van de vrouwelijke leden schui len cn wel in een woning, waar Pépè als kind in huis is. De mooie vrouw, die in groot avondtoilet is gekleed en als het ware met brillanten is behangen, wordt door Pépé uit de moeilijke situatie gered. En voor het eerst in zijn leven wordt Pépé verliefd hopeloos verliefd Ook op de vrouw heeft Pcpé indruk gemaakt. Bei den verliezen de voorzichtigheid uit het oog cn treffen elkander in het geheim. Doch dit geheim blijft voor de actieve politic niet verborgen; door een list weten zij de beide verliefden van elkaar te scheiden. Pépé, in vertwijfeling en buiten zichzelf van angst, zijn geliefde nooit meer te kunnen zien en als een vervloekte de rest van zijn leven in de Kashba te moeten doorbrengen, ver laat zijn onneembare schuilplaats, in de hoop haar nog éénmaal te zien Veilig bereikt hij nog de haven, maar door een ja- loersche Kashba-vrouw gewaarschuwd, legt de politie Pépé de boeien aan, als hij nog juist het schip, waarop zijn geliefde Algiers heeft verlaten, nastaart De film, welke geregisseerd werd door Julien Duvivier, ©en der meest, bekende Frarisclie regisseurs, draait Zaterdag eh Zondag a.s. KINDERPOSTZEGELS EN BRIEF KAARTEN. Van 1 Dec. i m. 5 Januari is door de da mes in de wachtkamer v. h. postkantoor verkocht voor f 408,04, vierhonderd acht gulden en. vier en zestig cent, aan kinder postzegels en prentbriefkaarten, een resul taat, dat de verwachtingen verre overtroffen heeft. De Nieuwjaarsrede van den Voorzitter kon geen optimistisch geluid doen hooren. Slechts en kele lichtpunten. Gistermiddag om kwart over drie werd in het Stadhuis te Alkmaar een openbare ledenvergadering gehouden van de Kamer van Koophandel cn Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, onder voorzitterschap van den heer S. AV. Arntz. Opening. De voorzitter heette alle leden van harte welkom en deelde mede, dat de heeren Bon net, Grondsma en Nobel bericht van verhin dering hadden gezonden, terwijl de lieer Rin- gers wegens ziekte nog steeds niet aanwe zig kon zijn. Spr. heette speciaal welkom het. nieuw benoemde lid den heer J. J. van Beem uit Texel. Nieuwjaarsrede van den voor zitter. yDe voorzitter sprak daarna de Nieuwjaars rede uit, waaraan het navolgende is ont leend: Mijne Hccren- Het is thans voor de 15e maal in opvol ging, dat op mij, als voorzitter dezer Kamer van Koophandel de taak rust om IJ een overzicht te geven van het wel en wee van het bedrijfsleven in het pas geëindigd jaar. Het verheugt mij, dat er in het afgcloo pen jaar op bepaalde tijdstippen, en dan nog vaak in bepaalde bedrijfstakken, oen aanmerkelijk levendiger stemming geconsta teerd kon worden dan zulks in de vooraf gaande jaren het geval pleegde te zijn. Erg enthousiast durf ik over deze toenemende bedrijvigheid, met hier en daar vaak aan merkelijk hoogere prijzen (die vooral in den aanvang van 1937 vielen op te merken), thans evenwel niet te zijn. Op vele goede renmarkten is immers een min of meer he vige reactie gevolgd met daling der prijzen, terwijl ook de conjunctiiurinzinkmg, die in de Vereenigde Staten is ingetreden, tot voorzichtigheid maant. Het zal ook' U, mijne heeren, bekend zijn, dat de toename van de industriëele produc tie, die sedert de devaluatie in September 193fi werd geconstateerd, in het begin van 1937 voortgang had. Eenerzij ds hebben hier aan medegewerkt: de ruimer geworden ex portmogelijkheden van bepaalde grondstof fen en de ongebreidelde bewapeningswed loop en anderzijds de omstandigheid, dat de in de laatste jaren sterk geslonken voorra den, nd de devaluatie, overhaast werden aangevuld, in de vrees, dat de prijzen sterk zouden stijgen. Ons gewest, dat hoofdzake lijk aangewezen is op den binnen- cn bui- tenlandschen afzet van landbouw-, tuin bouw-, en zuivelproducten, heeft van deze vergroote vraag helaas weinig profijt kun nen trekken. In dit verhand moge ik er nog op wijzen dat het wellicht ook zijn goede zijde heeft gehad, dat de opleving in ons gewest sterk vertraagd is. Ons bedrijfsleven is hierdoor immers gespaard gebleven voor de kwade gevolgen van den terugslag, dien men elders heeft ondervonden. Kaas. Ook het jaar 1937 kan voor den kaashan del niet bijster gunstig genoemd worden. Tengevolge van de rogeeringsmaatregelen bleef de productie wel ongeveer op hetzelf de peil, doch er was niet voldoende vraag, waardoor de marktprijzen beneden de pro ductieprijzen bleven. Zooals U bekend zal zijn is er voor 1938 weer een nieuw clearingverdrag met Duitschland tot stand gekomen, waardoor veel ongerustheid ook in andere bedrijfs groepen is weggenomen. De tc Alkmaar opgerichte kaasbeurs. van welker oprichting ik in mijn vorige nieuwjaarsrede sprak, heeft niet de belang stelling getrokken, die de organisatoren zich daarvan blijkbaar hadden voorgesteld. Grove tuinbouwproducten. De handel in roode-, witte- en gele kool ging over het algemeen in den winter van 19351930 slecht. De, oogst van 1936, hoewel zeer goed van kwaliteit, kon niet geplaatst worden. De handel in vroege aardappelen beperkte zich tot Duitschland. Engeland betrok wei nig. De rogceringsbemoeiïngcn bleven onver minderd bestaan, zoodat de handel steeds meer aan banden is gelegd. Zuivelbereiding en landbouw. Het jaar 1937 bracht eenige verbetering voor de producenten van zuivelproducten. De prijzen van de exportboter stegen be langrijk op de Engelsche markt, alhoewel in de laatste maanden een inzinking volgde, waaruit men kan afleiden dat de toestand nog onzeker is. De kaasprijzen stegen ook, doch niet in die mate als die van de boter. Ten aanzien van de pastenrisatie van de kaasmelk zijn geen maatregelen genomen, hoe noodig dit ook voor de Noordholland- sche kaasproducenten is tot bescherming van hun product. Zeer tot, ons genoegen bereidt de Regec- ring maatregelen voor om voor de 20 en 30+ uitvoerkaas, een andere dan de Edanv mor-, Goüdschc- of Broodkaasvorm voor te schrijven, terwijl ook nonnen voor het vochtgehalte, der kaas in voorbereiding zijn. Dc veeprijzen stegen belangrijk en waren goed. De varkenshouderij leverde ook hetero .resultaten op dan in liet voorafgaande jaar. De schapenhouderij was eveneens goed, de wol prijzen daalden daarentegen belangrijk. Do grasgroei was goed. Ook de melkpro ductie, behoudens in veel gevallen in het najaar tengevolge van het mond- en klauw zeer, dat zich ernstig deed gevoelen. De uitkomsten van den eigenlijken graan bouw vielen niet mee, doordat er in den voorzomer te weinig zon is geweest. Bloembollen. Hot resultaat van de Bloembollenkweekc- rijen was in het afgcloopen jaar gunstig. A'an de exportbedrijven kan dit evenwel niet gezegd worden, daar bij het bekend worden van den slechten tulpenoogst de prijzen van dit artikel zóó sterk opliepen, dat zij in vele gevallen de in het buitenland gemaakte prijzen verre overtroffen. Tegenover het slechte gewas van de tulpen stond een uitstekende oogst van hy acinten en narcissen, een middelmatige van crocussen en irissen. He prijzen van crocussen waren laag. Voor irissen cn bijgoed waren ze goed te noemen. Voor gladiolen middelmatig. Eieren. De toestand der pluimveehouderij was iets gunstiger. Do uitvoer van eieren had ook een vlotter verloop. Wekelijks worden 15 a 20 millioon eieren uitgevoerd. I-Ioewel de prijzen hoogor waren, bleef het verbruik in liet binnenland constant. Evenals dc kippen- houderij gaf ook de pluim veefokkerij ietwat ruimer inkomsten. De ocndcnhouiders wa ren minder tevreden voorname lijk tengevol ge van het feit, dat de eendeneieren tegen woordig moeilijk te plaatsen zijn. Visscherij en vischhandel te Den Helder. De Visscherij en vischhandel verkeeren nog steeds in een aohteruitgaanden toe stand. De haring-, geep- en ansjovisvangst in de onmiddellijke omgeving van Den Hel der zijn zoo goed als geheel mislukt. De garnalenvangst is weder tcruggeloopen. De ze achteruitgang van de vangst van boven genoemde soorten te dezer plaatse vindt zijn oorzaak in de afsluiting van dc Zuiderzee, Vóór de afsluiting werd deze vischsoort hier geregeld gevangen, terwijl deze na de afsluiting te AVieringen, langs den afsluit dijk cn de Friesche kust gevangen wordit. De aanvoer van Noordzeevisoh was iets beter dan in de beide voorgaande jaren. Verscheidene botters, die voor de visscherij buitengaats zijn afgekeurd, konden slechts tijdelijk aan dc Noordzeevissoherij deelne men. Evenwel bracht een grooter aantal kotters dc vangsten hier aan de markt. De ze grootere aanvoer heeft echter de mis lukte haring- cn ansjovisvangst niet goed kunnen maken. Ruim f12000 is de totaal op brengst minder geweest dan die van het ongunstige jaar 1936. Dat deze achteruitgang zoowel in vangst als in aanvoer voor den Heldcrschen visch handel fnuikend is, behoeft geen nader be toog. De vooruitzichten voor de haring-, ansjo vis- en garnalenvangst zijn voor de toe komst niet beter geworden. Indien er door Den Helder geen groote motorkotters in de vaart gebracht worden, bestemd voor de Noordzee visscherij, dan gaat dit bedrijf een kwijnend bestaan tegemoet. Bankbedrijf. Het bankbedrijf kan niet met onverdeeld genoegen op het afgeloopen jaar terugzien. De banken konden wel profiteeren van een opleving ter beurze, doch deze werd door een reactie van niet geringe beteekenis ge volgd. Scheepvaart. Bij het agentschap Wiermgcn der Be vracht in gscom,missie „U" werden in het af gcloopen jaar 625 schepen ingeschreven, me tende van 70 tot 300 ton, die na kortcron of langoren Iigtijd worden bevracht. Ook werden geregeld schepen naar België en Frankrijk bevracht met aardappelen, granen, stroo en vlas. De vrachtprijzen naar het buitenland waren prijshoudend. Debinnenbandsche stroobcvraohting uit de AVieringermeer was belangrijk minder dan in de vorige jaren, daar ook hier het asvervoer als concurrent optrad. De verschepingen van de Langendijker ge meenten bleven tc gering om het groote aantal nijvere schippers in deze omgeving een redelijk bestaan te verschaffen. Voor velen dezer lieden is de toestand nog zorg wekkend. Wierlngermeerpolder. De Wieringcrmoer lKiod ook in het afge loopen jaar voor handel en industrie weder om een belangrijk afzetgebied. Voor bouw van boerderijen, aankoop van draineerbuizen, aanleg van wegen cn der gelijke doeleinden werden meer dan f 1.350.000.- uitgegeven. De financieel gunsti ge uitkomsten van de bodemexploitatie ver- hoogen blijkbaar dc belangstelling voor den trok naar den nieuwen polder. In het ver streken jaar werden 57 boerderijen in pacht uitgegeven, waarmede het verpachte opper vlak tot 9500 I-LA. is gestegen. De bevolking nam toe van 3360 op 1 Jan. tot ruim 3800 op 31 Dec. 1937. Te Middenmeer heeft zich reeds een' be langrijk handelscentrum ontwikkeld. De wokelijkschc beurs, waar boeren en hande laars elkander ontmoeten, draagt daaraan in niet geringe mate bij. HU BEGINT HET JAAR GOED... Middenstand. Ook voor den middenstand is het thans achter ons liggende jaar slecht geweest. Fei telijk kan men wel zoggen, dat dc conjunc tuurverbetering onopgemerkt aan den detail handel in dit district is voorbijgegaan. Dit zal wel voornamelijk een gevolg zijn van de koopkracht van het publiek, in dit district, welke in het geheel geen versteviging heeft ouderpaar!. De Vestigingswet Kleinbedrijf is in het af gcloopen jaar in werking getreden en tot op dit oogenblik van toepassing verklaard op het slagers- en bakkersbedrijf. Verwacht mag worden, dat binnen zeer korten tijd de vestigingseischcn voor deze beide branches zullen worden afgekondigd. Thans rest mij U, leden der Kamer, zoo mede den secretaris met zijn staf, mijn wel- gemeenden dank te betuigen voor al het geen gij in het afgeloopen jaar ten behoeve van het bedrijfsleven hebt gedaan en U mot de Uwen een gezegend jaar 1938 toe te wenschen. Tijdens het voorlezen der Nieuwjaarsrede kwam de heer Grondsma ter vergadering. Notulen* De notulen werden vervolgens zonder op-" of aanmerkingen gearresteerd. Verkiezing voorzitter. Verkiezing van den voorzitter en de onder voorzitter der Kamer voor het jaar 1938. Tot voorzitter werd herkozen de heer S. AV. Arntz, terwijl als onder-voorzitters ge kozen werden de heeren: Kolster (v. h. Grootbedrijf) en Schmalz (v. h. Kleinbedrijf). Samenstelling Commissies. De heer Kuiper stelde voor de zittende leden alle bij acclamatie wederom te benoe men. Aldus werd besloten. De waterleidingtarieven. Ingekomen is een verslag cener bespre king tusschen een commisie uit Ged. Sla- ten cn een delegatie uit de commissie, in gesteld door de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Noordholland ter bestudecring van de Waterleidingtarieven le Haarlem, gehouden op 17 November 1937. De heer H. F. Kluitman, voorzitter der betreffende Commisie ad hoe gaf hiervan een toelichting. Spr. las het verslag voor van den heer van Maancn. omtrent deze bespreking. De heer Kluitman had er op deze vergadering op gewezen, dat het water voor de fabrie ken goedkooper dient tc worden geleverd. Het lid van Ged. Staten, dc heer Bruch, kwam tot de conclusie, dat het P.AV.N. reeds met een belangrijke prijsverlaging is gekomen. Veel troost kon men voorloopig niet geven. De heer Valkering meende, dal het P.AV* N. nu sterk genoeg stond, om tot prijsverla ging over te gaan. De heer Grondsma was van oordeel, dat het hier een eigenaardige zaak was. Im mers: alle koopmanschap ontbreekt, omdat het P.W.N. niet is gesteld op de grootver bruikers. Wij hebben dus te wachten op de waterwinning uit het IJsselmcer. Het deed spr. genoegen, dat de Kamer met zooveel kracht op verlaging der tarie ven had aangedrongen, al was het succes dan ook nihil. De voorzitter achtte het onbillijk dat de industrie hier werd benadeeld: ja zelfs dat de vestiging van industrie door de hooge tarieven werd tegengehouden. Het Borgstellingsfonds. De heer Kolster deelde mede, dat deiu Helder nog steeds niets voelde voor het Borgstellingsfonds en dat betreurde spr. ten zeerste. De heer Kolster vroeg of dit Fonds voor Bijzondere Nooden speciaal was voor den. Middenstand? De heer Grünwald antwoordde hierop bevestigend; tenminste zooveel mógelijk. De heer Kolster: Helpt dit Fonds ook aan saneering! De heer Grünwald; Ja zeker! Besloten werd, dat het Bureau van de Kamer deze zaak nog eens met de gemeen te den Helder zou ter liand nemen. Rondvraag. De heer v. Beem wilde de openingsuren van het Postkantoor te den Burg ruimer stellen en verzocht de Kamer haar mede werking te willen verleenen in deze. Dc voorzitter meende, dat andere post stations op Texel langer open waren. De heer v. Beem noemde den toestand treurig op Texel en zeide, dat andere post stations niet langer open waren. De voorzitter zegde toe, dat dc Kamer deze kwestie gaarne ter hand zou nemen. Hierna volgde sluiting.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5