H. K. H. PRINSES JULIANA MAAKT EEN AUTORIT. In gezelschap van Prins Aschwin reed H. K. H. Prinses Juliana Vrijdagmiddag uit voor het maken van een rijtoer in de omgeving van paleis Soestdijk. Het oogenblik, waarop de auto het paleis verlaat Winston Churchill, de Engelsche staats man, vertoeft thans aan de Rivièra. De aankomst te Cannes Nog steeds duurt de opruiming der door de groote aardbeving van 1935 getroffen gebouwen te Quetta in Britsch Belutschistan voort. Een kerk wordt door middel van schietkatoen opge blazen Den Haag maakt zich gereed voor de feestviering bij het bekend worden der blijde gebeurtenis aan het Hof. De illuminatie van de Gevangenpoort wordt in gei eedheid gebracht Jo Vincent zong.dezer dagen voor het eerst voor camera en microfoon van het film journaal en wel het voor de komende blijde gebeurtenis gecomponeet de lied «Nu juicht «en volk» Wachtend op de blijde gebeurtenis. In het Zuiderpark te Amsterdam is een kleine barak gebouwd, waarin een telex-apparaat is geplaatst in aansluiting op de telex centrale te Baam, zoodat onmiddellijk na het doorkomen van het betreffende bericht door de batterij in het Zuiderprfrk de voorgeschreven saluutschoten gelost kunnen worden De directeur generaal der P.T.T., ir. M. H. Damme, bezocht Vrijdagmiddag de telefoon- en telex installatie, welke voor de «pers» in het Badhotel te Baam is opgesteld Een jeugdig bewonderaarster kwam Vrijdag ten paleize Soestdijk een door haar zelf ge breid truitje aan H. K. H. Prinses Juliana aanbieden

Schager Courant | 1938 | | pagina 12