Angstige oogenblikken op Schiphol Cipier maakte gevangenis gezellig Directeur van het Zuiderbad te Zandvoort gearresteerd Kwaliteitswaarborg van agrarische producten Van Klaveren wint van Stepanci UoMat Arsenal verkoopt Joe Hulme Zijn stiefkind mishandeld Postvluchten op Indië Dc Lama-tempel van Peking bleef gespaardS Plotselinge lichtstoring tijdens het landen van de Djalak Boor snel ingrijpen van den ver keersleider een ongeluk voorko men. Zaterdagavond omstreeks 8 uur heeft zich in het licht.net van den Haarlemmermeer, waarop ook de verlichting van Schiphol is aangesloten een storing voorgedaan, waar door de geheele Haarlemmermeer in het donker kwam te verkeeren, wat aan het luchtverkeer buitengewoon ernstige gevol gen had kunnen opleveren, ware het. niet, dat door snel handelend ontreden van don verkeersleider, den heer H. Mulder zulks werd voorkomen. Toen, aldus de N.R.Crt. om 7 u. 50 het Dotiglas. DC2-vliegtuig, Djalak, onder com mando van gezagvoerder Abspoel, komende uit Londen zich boven Schiphol bevond en wilde landen, deed zich gemelde storing in het lichtnet voor. Het gevolg was, dat de hindcrnislichten op rondom het vliegveld staande gehouwen en in de lucht stekende obstakels henevens de grenslichten het her- lcenningslicht en de landingslichten, die alle voor de landing van het vliegtuig waren ontstoken, uitgingen. Gelukkig bevindt, zich op Schiphol, zij het dan ook nog niet onmiddellijk bereikbaar, een noodinstallatie, die gebouwd is in een transformatorhuisje, dat zich bevindt tus- sehen het stationsgebouw en loods A. In ge wone omstandigheden ontvangt de Haarlem" mrrmeer, en dus ook Schiphol, den stroom van het. Prov. elcctricitcitsnct van Noord- IIolland, via een kabel die over Bloemen- daal loopt. Wanneer nu deze kabel defect mocht geraken, kan op een andere kabel, die via Aalsmeer de Haarlemmermeer bin nenkomt, overgeschakeld worden, hetwelk kan geschieden in genoemd transformator huisje. Op den verkeerstoren had men radiotelcgrafisch van de Djalak be- rioht ontvangen, dat het toestel wil de landen. Op 't oogenblik van de storing bevond zich de dienstdoende verkeersleider, de heer Mulder, in den verkeerstoren en zag tot zijn groolcn schrik alle lichten van het vliegveld plotseling uitgaan. Bedenkend welk een ernstige gevolgen dit zou kunnen hebben voor het landende vlieg tuig, welks bestuurder noch hindcrnislich ten noch grenslichten zag, en bij de lan ding ook niet geleid kon worden door de vele millioenen kaarsen uit de sterke lan dingslampen, rende hij onmiddellijk naar het transformatorhuisje, welken afstand hij in 50 seconden kon afleggen. Daar kon on middellijk de stroomverleening via Aalsmeer in werking worden gesteld en spoedig baad de Schiphol weer in een zee van licht, zoo dat de Djalak veilig kon landen. De hoer Abspoel vertelde ons nog dat hij zeer geschrokken was, toen hij onder zich plotseling alle lichten zag uitgaan en zich niet meer kon oriënteeren. Do 50 seconden hadden hem een uur toegeschenen, vooral, omdat hij zich al op geringe hoogte be vond. Hij drukte den heer Mulder, die hem door zijn snelle optreden aan een groot gevaar had doen ontsnappen, na zijn veilige lan ding hartelijk de hand. Celbewoners correspondeerden met elkaar. Gevangenbewaarder en werkmeester gearresteerd. Naar wij vernemen zijn dezer da gen in de strafgevangenis aan den Ainstelveenscheweg te Amsterdam een gevangenbewaarder en een werk meester gearresteerd. Zij worden er van verdacht tegen geldelijke belooning gedetineerden in de gelegenheid te hebben gesteld met elkander in verbinding te komen, hetgeen door middel van mondelinge correspondentie, dan wel met kleine briefjes zon zijn geschied. Daar het onderzoek in deze zaak zich nog in een beginstadium bevindt, is het niet mo gelijk reeds thans nadere pegevons te publi- ccei'cn. Wel staat het vast, dnt dc beide betrokke nen zich reeds gedurende anderhalf a twee jaar aan dit misdrijf hebben schuldig ge maakt. De justitie onderzoekt nog of ook andere bewaarders medeplichtig zijn aan het con tact van de gedetineerden. Het geval is aan het licht gekomen bij het. verhoor van een aantal inbrekers, die mededeelden, dat zij in de gevangenis in de gelegenheid waren gesteld met elkaar te cor- respondccrcn. Oude heer door spiegel ruit gestort Gecompliceerd ongeluk met mo torbakfiets te Groningen. Gistermiddag reed de 23-jarige bakker Valk op zijn dricwielige motorbakfiets langs de Kelder Singel te Groningen. Bij het in slaan van een zijstraat ging hij op twee wielen door de bocht, waarbij hij het even wicht verloor en van de bakfiets geslingerd werd. Door de grooto snelheid schoot het. voertuig nog twintig meter door en kwam toen op liet trottoir terecht. Ilier stond de Ti-jarige A. Dijk voor een étalage te kijken. De oude heer kreeg dc fiets tegen het li chaam en sloeg vervolgens door den schok met hot hoofd door de spiegelruit van den winkel. Met zware, verwondingen werd de heer van D., na ter plaatse te zijn verhon den, naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De bakker kreeg hij zijn val slechts lichte verwondingen. Wegens valschheid in geschrifte en verduistering. Een week geleden werd bij de Justitie te. Haarlem een klacht ingediend betreffende knoeierijen in de boeken van liet „Zuider bad'' te Zandvoort. Op grond daarvan zijn alle boeken van de badinrichting in beslag genomen. Het onderzoek heeft tot resultaat gehad, dat de directeur van het „Zuiderbad", dc heer C. L. B. J-r. door de politie te Zandvoort in arrest is gesteld. Er is komen vast te slaan dat C .L. B. Jr. valschheid in ge schrifte en verduistering van geld heeft gepleegd. Er was namelijk in 1930 hout besteld, voor het „Zuiderbad", doch de directeur wist zich slechts gedeeltelijk te herinneren, op welke wijze dit was verwerkt. Bij een nader onderzoek is gebleken, dat in denzelfden tijd doelpalen waren gemaakt voor de Zandvoortsche Hockeyclub, waarvan de di recteur tevens secretaris-penningmeester was. B. heeft, hoewel het hout toebehoorde aan het „Zuiderbad", kans gezien zijn club de kosten van de doelpalen in rekening te brengen. Verschillende aangelegenheden zijn nog in onderzoek, dc directeur zal binnenkort voor den Officier van Justitie te Haarlem worden geleid. Werkloozcn vischten naar gezonken lading Tegen tien personen een maand celstraf geëischt. Tien werkloozcn uit Rotterdam, die in de petroleumhaven daar terstede gevischt hebben naar dc lading van een gezonken schip en deze gedeeltelijk hebben ver kocht, moesten gisteren wegens diefstal .voor het Haagsche gccrchtshof terechtstaan Het betrof hier hot vrachtschip „Alpina 5" van do Ned. Zwitsersche Stoombootmij., waarvan nog een voorraad cellulose, na 't staken der bergingswerkzaamheden, op den bodem van de haven lag. De president rar, Lodder vroeg: „Dachten jullie, dat de maatschappij die boel had prijsgegeven?" „Ja, prijsgegeven, edelachtbare", klonk het in koor uit de vcrdachtenbank. Uit. het getuigenverhoor bliek evenwel, dat noch de assurantiemaatschappij, noch dc andere belanghebbenden uitdrukkelijk van de goederen afstand hadden gedaan. Requisitoir. De procureur-generaal, mr. A. Rombach, vorderde in zijn requisitoir vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling van verdachten tot ieder één maand gevan genisstraf voorwaardelijk. Den minister hulde gebracht. Bij het afdeelingsonderzook van 'het ont werp van wet houdende nieuwe bepalingen nopens het waarborgen van bepaalde eigen schappen en hoedanigheden van uitgevoerde voortbrengselen van het landbouw-, tuin bouw-, veeteelt- en zuivelbedrijf, werd den minister hiervoor hulde gebracht. Tot de handhaving van een goeden naam ten op zichte van de voortbrengselen van het land bouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelbedrijf zal deze regeling zeker belangrijk kunnen bijdragen. Enkele leden zouden er prijs op stellen te mogen vernemen, welke beteekenis moet worden gehecht aan de in artikel 2 voorko mende woorden: te stellen eischen van lier- komst. Italiaan kreeg een compleet pak Gisteravond zijn in de Doelen te Rotter dam bokswedstrijden gehouden, waarvan de hoofdpartij tusschcn van Klaveren en Ste panci door onzen landgenoot werd gewon nen. In deze partij, welke over tien ronden ging, nam van Klaveren in de eerste ronde al het initiatief. Tweemaal ging de Italiaan, die zoowel felle rcchtschc, als linksche sloo- ten te incassecren kreeg, voor acht tellen neer. Dc volgende ronden bleef van Klave ren in de meerderheid. Do negende ronde was echter voor Ste panci, die snel bleef aanvallen en ecnige goede series plaatste. Van Klaveren kreeg toen hinder van een oude blessure. Niette min begon hij dc laatste ronde ongemeen fel, steeds aanvallend. Dc Italiaan kreeg een compleet pak slaag, maar van Klavercn's poging om een k.o. te forceeren, lukte toch niet. Tegen het eind van deze laatste ronde .was de Italiaan totaal uitgeput, maar ook van Klaveren bleek danig vermoeid. Vol komen verdiend won van Klaveren op pun ten. Nederland - België 5-3 In de uitverkochte groofe zaal van Kras- napolsky te Amsterdam is gisteravond een interland bokswedstrijd gehouden tusschcn Belgische cn Nederlandsche amateurs. Van dc acht gevechten wonnen onze landgcnoo- tcn er vijf, terwijl de Belgen er drie in hun ONTHEFFING VAN PERSONEELE BE LASTING VOOR BUITEN BEDRIJF GESTELDE AUTOMOBIELEN. De K.N.A.C. schrijft ons: Zooals bekend bepaalt art. 31-bis van de wet op dc personeele belasting, dat deze belasting wordt geheven wegens het houden van motorrijtuigen. In dit artikel is dus geen rekening gehouden niet dc omstandig heid of men de automobiel al of niet in gebruik heeft. Echter is hij beschikking van den Minister van Financiën bepaald, dat ontheffing kan worden verleend als men de betrokken automobiel gedu rende een geheel kalenderjaar bui ten bedrijf stelt. Heeft men dit plan opgevat, dan dient men hiervan vóór 20 Januari miededceling te doen aan den betrokken inspecteur. Als men de belastingautoriteiten eerst na ge noemden datum waarschuwt, dan is men de personeele belasting over het loopende ka lenderjaar verschuldigd voor het houden van een automobiel, ongeacht het feit of men er mee rijdt of niet. Men wachtc met deze kennisgeving dus niet tot liet beschrijvingsbiljet is ontvangen, omdat dit veelal eerst later wordt verzon den. Heeft men den Inspecteur gewaarschuwd, dan wordt do auto verzegeld. Deze mag dan niet naar een andere bewaarplaats worden gebracht zonder voorkennis cn goedkeuring van den betreffenden Inspecteur. Indien men in den loop van het jaar de automobiel toch weer in gebruik wenscht te nemen, dan is personeele belasting ver schuldigd over het geheele kalenderjaar. Leerstoel voor sociale wetgeving Naar wij vernemen, heeft de stichting „Labor" gebruik makend van de haar, bij Koninklijk Besluit van 7 December 1937, overeenkomstig artikel 170 der Hooger On derwijswet, toegekende bevoegdheid om bij faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Leiden een bijzonderen leer stoel te vestigen voor de sociale wetgeving in Nederland, tot hoogleeraar benoemd de heer mr. A. N. Molenaar, wonende te Was senaar. De heer Molenaar is sinds 1927 pri vaatdocent voor .\rbcidsrecht aan de Rijks universiteit te Leiden, voordeel beslisten, waarvan twee door op gave der tegenstanders. Over het algemeen werd er niet bijzonder fraai gebokst. Wel ging het vaak hard tegen hard. De mooiste partij van den avond was on getwijfeld die in het. middengewicht tus schcn den Belgischen kampioen Gerardin en fe Nuyl, welke door Gerardin werd gewon nen. Wederom hoeft de beroemde Engelsche voetbalclub Arsenal een speler verkocht; ditmaal is hot dc rechtsbuiten Joe Hulme die voortaan voor Huddcrsfield Town zal spelen. Hulme werd in 1925 door Arsenal van dc Blackburn Rovers overgenomen. Sedertdien hielp hij zijn nieuwe vereeniging tot twee maal toe de Sup winnen, terwijl hij vier maal deel uitmaakte van het Arsenal-clftal dat in de eerste diversie het kampioen schap veroverde. Slechts tweemaal ontbrak hij in dit sei zoen op het appèl cn verschillende clubs de den een bod op hem. Als cricketer was hij een uitstekend fiel- der en hij maakte in den laats ten zomer niet minder dan 600 runs voor Middle Sex. De laatste verkoopon van Arsenal waren dc voorwaarts van het nationale elftal Ray Bowden naar NewcastLe United; Bobby Da- vidson, linksbinnen naar Coventry City in ruil voor den internationaal Soes Jones van Welsh; John Milne, de rechtsbuiten naar Middlesbrough cn de center voor Arthur Biggs, naar Hcarts, aldus de Daily Express. Kerstcollecte Bio-V acantieoor d De Kerstcollecte in de Nederlandsche bioscopen, ten bate van het Bio Vacantie- oord gehouden, heeft f 37.578.69 opgebracht, tegen het jaar tevoren f 35.684.75. Thans kunnen vele honderden zwakke kinderen uit de allcrbehoeftigste gezinnen te Bergen aan Zee worden vez'pleegd. Het verdachte sterfgeval te M11I, Stiefvader legt bekentenis af. Meer dan drie dagen heeft de politie ge speurd om licht te brengen in het drama, dat zich op de nieuwe Milsche Heide te Mill heeft afgespeeld. Zooals men weet, is daar een tweejarig kind, Mientje, uit liet gezin van K. H., onder verdachte omstandigheden gestorven en heeft de politie den 60-jarigen stiefvader A. IC, gearresteerd. Politie en justitie stonden voor een zeer moeilijke taak. Wel waren er, aldus de N. R. Ct., sterke aanwijzingen, dat het meisje aan de gevolgen van verwaarloozing en mis handeling was bezweken, maar de verdachte bleef hardnekkig ontkennen en ook de moe der uitte niets. De buren hadden bemerkt, dat het meisje op ruwe wijze door den stief vader werd bejegend, doch daar zoowel de man als de vrouw als zonderling bekend staan, kwam er niet vaak iemand aan huis, zoodat men het ware van de zaak niet wist. Opperwachtmeester Driessen, brigadecom mandant van de Kon. marechaussee te Gra- ve, en chef-veldwachter van Dijk te Mill, ga ven den moed niet op en wisten zooveel aan wijzingen tegen den verdachte te verzamelen, dat de man gisterochtend door de mand is gevallen en een bekentenis heeft afgelegd. De man had een wrok tegen het kind. De bejaarde stiefvader, die nog slechts kort met de 30-jarige vrouw is gehuwd, had met stillen wrok het buitenechtelijk kind van zijn echtgenoote in zijn woning opgeno men. Uit het politic-onderzoek is gebleken, dat de vrouw, die ecnigszins achterlijk is, Ibis (terugreis) Nandoe (terugreis) Valk (heenreis) Oehoe i terugreis) Reiger (heenreis) I Jan v. Gentl (terugreis) Emoe (heenreis) Buizerd (heenreis) Gier (heenreis) Vertrek van [Rang. 10 Jan, Bagd. 10 Jan. [sing. 10 Jan. Napels 10 Jan. [jodhp. 10 Jan. Bagd. 10 Jan. Al ex. 10 Jan. Rang. 10 Jan. v A'dam 11 Jan. Aankomst te [jodhp. 10 Jan. [crind. 10 Jan. Jcand. 10 Jan. A'dam 10 Jan. |Rang. 10 Jan. J Athene 10 Jan, |Basra 10 Jan. Singap. 10 Jan, niet slecht voor haar kind moet. zijn geweest, maar clc man liet geen gelegenheid voorbij, gaan om het hulpelooze kind ruw te behan. delen. Het moet meermalen zijn voorgeko men, dat het meisje op hardhandige wijze door hem werd geschopt cn ge slagen zonder dat de moeder het kon verhinderen. Tengevolge van deze mishandelingen is het kind ernstig- ziek geworden en vrij plotseling over leden. Bij de zieke was geen dokter geroepen, hetgeen geruchten van misdrijf deed ontstaan. Door de be kentenis van IC zijn deze bcwcrin- gen thans bewaarheid geworden. Nadat de politiedokters Mettrop en Pom- pe sectie op het lijkje-hebben verricht, is het stoffelijk overschot vrijgegeven en Zaterdag door medelijdende buren ter aarde besteld. Mr. Dubois, subst. officier van justitie te 's-Hcrtogenbosch, heeft zich ter plaalse van den stand van zaken op de hoogte gesteld, De verdachte is gisteren naar de mare chausseekazerne te Grave overgebracht en zal heden voor den officier van justitie in den Bosch worden .geleid, waarna hij in het huis. van bewaring zal worden opgesloten. Naklank van het Lindbergh-drama Belooningen uitgedeeld. De 25.000 dollar groote helooning, die de staat New Jersey had uitgeloofd voor dc opsporing'van den ontvoerder van de baby. van Lindbergh, is gisteren door den gou verneur onder een honderdtal menscben ver deeld. Het grootste gedeelte, namelijk 7500 dollar, werd ter hand gesteld aan Walter Lyle, den vrocgeren eigenaar van het ben- zine-tankstation 1e New York, die het bankbiljet identificeerde, lictwclk lot de arrestatie van Ï-Iauptmann leidde. De ne ger William Allen, de vrachtwagenchauf feur, die het lijk van dc baby ontdekte, ont ving 5000 dollar. Steun aan arme voetballers Engelsche Bond sticht fonds. Het bestuur van den Engelschcn Voetbal Bond heeft, aldus de Tel., besloten om een fonds van honderdduizend pond sterling te stichten, dat besteed zal worden om spelers, die in behoeftige financieele omstandighe den geraakt zijn, te helpen. Het plan is uit gegaan van het bestuur van dc Football League. Zoo men weet hadden de beroepsspelers in vroeger jaren reeds een „Players Union" opgericht, waarbij vrijwel alle spelers aan gesloten zijn. Deze vakvereeniging steunt in sommige gevallen wel eens spelers, wien het financieel niet voor den wind is gegaan. Het fonds van den Engelschen bond moet echter meer als een liefdadigheidsinstelling beschouwd worden voor spelers, die het einde van hun voetballoopbaan zien nade ren, dan als een steunfonds. SCHERPE 'TEGENSTELLING TUS- SCHEN HET OORLOGSRUMOER EN DE STILTE IN HET HEILIG DOM. Merkwaardig is het, dat er'altijd toch nog wel ecnige gebouwen zijn, die in den woedenden oorlog tus schcn Japan en China gespaard wor den. Hiertoe behoort ook de prach tige Lama-tcmpcl bij Peking, waar tal van kostbaarheden opgestapeld liggen. Scherp is do tegenstelling tusschcn de onrust, die er in de oude keizersstad hcerscht cn in de stilte van den tempel. De Lama-tempel, een van de oudste heilig dommen van Peking en een van de merk waardigste van de geheele wereld, bevat een overvloed van prachtige kostbaarheden, van oud-Chineesche zilveren cn gouden voorwer pen en onschatbare bibliotheken. Over het algemeen weet men zeer weinig van dezen merkwaardigeri tempel te vertellen, ofschoon hij reeds sinds eeuwen bestaat. Vóór de EuropecschAmerikaansche invasie van het jaar 1842 mochten de „Westcrscho barbaren" den tempel niet betreden En ook na dien tijd werd het bouwwerk slechts weinig bezich tigd, daar de tempel in een zeer afgelegen deel van de stnd ligt,, aan het einde van dc Tatarische Muur. Hoe meer men den tempel nadert, des te stiller wordt het. Na de drukke straten!, waar het van de menscben. vluchtelingen cn kindenen krioelde, volgen nu de stille, uitgestorven wijken, waar men geen mensch meer tegenkomt. Gras komt tus- schen dc straatkeien te voorschijn cn over afgebrokkelde muren strekken kale boo- men hun takken uit. Aan den ingang. Wij hieven staan voor een bouwvallig portaal, dat op een park uitkwam, waarin wel geesten schenen te huizen: het is do in gang van den tempel. Hoe zal mien ons op deze mysterieuze plaats ontvangen? Wii bobben er geen idéé van, maar voorloopia is er nog niemand to zien. Spoedig ver schijnt evenwel het hoofd van de Lama's, hij groet ons vriendelijk, komt met. de sleutels en neemt ons mee door het kleine parkje. De monnik is in een paars gewand gekleed zijn hoofd is kaal geschoren cn zijn gezicht, heeft de kleur van was. Vriendelijk glimlachend, bescheiden cn tegelijk vijan dig geleidt hij ons naar een tweede por taal. dat wij over een reusachtig binnen hof, geheel met witte steenen geplaveid, bereiken. Ilier is de ingang van den tem pel mot zijn oude. afgebrokkelde muren, vreemd versierde daken het geheel roestbruin gekleurd met gouden weer schijn, die de avondzon op de gevels werpt. Gebedsmolens. Het binnenhof is geheel verlaten en de grassprietjes groeien tusschcn de steenen. Op de terrassen van wit. marmer, voor de afgesloten poorten van de groote, eeuwen oude tempel, staan in een lange rij de ge bedsmolens, een'soort kegelvormige blokken van bron®, met geheimzinnige teekens be schreven, die men voortdurend draait., met een gemurmel van woorden, die voor de menschen van tegenwoordig geheel onver staanbaar zijn. Kind-priesters. Jonge Lama's, stil als schaduwen, duiken achter ons op; zelfs jonge kindepen want men begint hier al vroeg ze in. de oude riten te onderwijzen, die geen mensch meer begrijpt. Zij zijn jong, maar ze hebben niets jeugdigs' meer aan zich: zij gedragen zich als oude mannetjes cn geven blijk van een mystieke vermoeidheid ,het is alsof zij on derweg ingeslapen zijn. Men kan niet zeg gen of het nu armoede of onverschillig heid is. maar hun gele gewaden hangen als verschoten lappen om hen heen. Zij zijn zeer bereidwillig om ons alles' te tooncn en men begint dan maar met de lokalen, waar gedurende vele generaties de priesters op geleid zijn. Wanneer men naderbij komt, bemerkt men, dat al deze glimmende wan den vroeger met goud en lak geschilderd waren. Zeer somber zien die lokalen er uit, maar het tegendeel zou óns zeker ver baasd hebben. Hierdoor wordt ook ver klaard, dat de monniken meest zulke slech te oogen en ontstoken roode oogleden heb ben. De hoogo zolderingen, waarop gouden fres co's geschilderd zijn, steunen op gelakte zuilen. In lange rijen staan de banken naast elkaar, erg afgesleten door het gebruik, wit geschuurd; goden, in vergulde gewaden, zitten in alle hoeken verborgen. Muurbe schilderingen van een niet meer te bepa len ouderdom, stellen de vreugden van het Paradijs in het Nirwana voor. Voorts sta pelen zich overal de manuscripten op, in allerlei vormen, in lioekvorm, in groote rol len, in zijde gehuld. In een van de andere tempels staan drie groote altaren, waarop in een kring alle mindere goden tronen, met in hun midden, drie groote goden met neergeslagen oog leden. Geheimzinnig glimlachen de Go- dengeziohten. Zooals in alle tempels is cr geen opening voor het licht, slechts hij het openen van de deuren vallen er lichtstralen op de geheimzinnig glimlachende god en gezichten. Niets werd er in den loop der ecuwen veranderd, niets werd er weggeno men, zelfs niet de prachtige cloisen- né's waarop de wierookkaarsen staan. Na een tweede binnenplaats volgt een tweede tempel, precies gelijk aan de eerste, zoodat men zich afvraagt, of men niet het slachtoffer van een of andere illusie gewor den is in dit rijk der geesten. Achter dezen tempel volgt wederom een binnenplaats met een derdon tempel. De steeds lager zinkende zon verlicht, alleen nog maar de grillig ge vormde daken van porcelein. Men huivert, want de avondwind is kouder geworden. En de duiven, die in de fraai versierde nissen huizen, bereiden zich op dc nacht voor. ter wijl de uilen wakker worden cn rond be ginnen te vliegen. Zooals te verwachten was, is de laatste tempel slechts een herhaling van dc vorige. Zoo mogelijk is hij nog ouder, nog meer vervallen, nog meer afgebrokkeld. Reus achtig cn vreesaanjagend gtaat de godheid hier in zijn volle lengte opgericht. Om zijn gezicht te zien, moet men hem dicht nade ren en het hoofd oprichten. Wanneer men den blik lang op hem laat rusten, vóelt, men een aangename betoovering over zich komen men wordt geboeid door zijn glimlach, zoo als hij neerziet op die vergane schoonheid, goud en stof, op die oneindige stilte..,.,»'

Schager Courant | 1938 | | pagina 2