Plaats# Nieuws. ii BUURTVEFxEENIGING MOLENSTRAA.T Op de bestuursvergadering van de Buurt- iVereoniginjg „De Molenstraat", ten huize van den heer Van Drunen, werd besloten uitslui tend voor de kinderen van de Molenstraat, Nieuwq Laagzijde, Oosterstraat, Thorbecke- Straatv Hoep, Stationsweg, Corn. Bockstraat en Magnusstraat de volgende kinderfeesten te houden. Meisies tot 10 jaar, balloopen met hoed. Meisjes van 10 tot 14 jaar, touwspringen piet hinkelen. Jongens tot 10 jaar, autopedrace. Johgens van 10 tot li jaar, zakloopen. 12 mooie prijzen zullen worden uitgeloofd, met waarschijnlijk nog enkele troostprijzen, terwijl ieder kind een versnapering krijgt. Het zal* werkelijk een reuze gezellig kin derfeest worden, vooral als het in de garage .van de Habo gehouden wordt. Het bestuur zal dan ook alles in het werk stellen om dezen dag voor de kinderen bij zonder te doen slagen. Nadere bijzonderheden en datum zullen nader worden bekend gemaakt. Aangifte kan reeds vanaf heden geschie den bij: P. P. X. van Drunen, voorzitter, J. Lutjeharms, secretaris, Terpstra, penning meester. NON-STOP UITVOERING NED. ARB. SPORTBOND. Een zeer gevarieerd programma werd Za terdagavond door de afd. Schagen van den Ned. Arbeiders Sportbond in het Noordhol- landsch Koffiehuis afgewerkt Het stormachtige weer had de goede tp- komst wel ecnigszins geschaad, maar toch kon de voorzitter van de afd., de heer G. Kip, een flink aantal aanwezigen welkom heeten, o.w. de vertegenwoordigers van de «fd. Wormerveer, Hoorn, Oudesluis en Anna Paulowna en bestuursleden van de ver. „Ex celsior" en „Lycurgus". De Jonge Pieter .Tellen, die in hun rood witte pakjes een fleurig begin vormden, ont vingen na de opening een mooie vlag ten geschenke. Daarna gaven de dames en heeren, de adsp. meisjes en jongens en de Jonge Pieter Jellen, onder leiding van den heer Jac. Schuit beurtelings demonstraties, afgewis seld door zangspelletjes, soubretteliedjes, muziek en tooneelschetjes. Wat de gepresteerde sport betreft, noemen wij met lof het werken van de heeren aan hoogbruk en -rek, dat vaak getuigende van groote lenigheid en uithoudingsvermogen, de zaal een geestdriftig applaus ontlokte; een correcte knotsoefening van de dames en het werken aan. het paard van de adsp. jon- Uit onze omgeving Z1JPE Naar ons wordt medegedeeld, zal door den Rijksgebouwendienst weldra worden overge- j gaan tot het bouwen van een telefoonge bouwtje te Schagerbrug, 't. Zand en St. Maar- tensbrug, dienende tot automatische tele- fooncentrale. SCHAGERBRUG. Fietser onder auto geraakt Ernstig ongeluk in de „Bocht". Zaterdagmiddag omstreeks 2.15 uur is in 'de zgn. Bocht een ernstig ongeluk gebeurd. De wielrijder G. Holema, gehuwd boeren arbeider, oud 34 jaren en wonende Valk- koogerdijk, gem. St. Maarten, werd door een rukwind op de auto geworpen, be stuurd door den reiziger in manufacturen, H. T. C., afkomstig uit Amsterdam. Hevig bloedend werd H., die door het voorruit was geslagen, opgenomen en per R. en L.- tax naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De gemeenteveldwachter Homan was spoedig ter plaatse en heeft een onderzoek ingesteld. Volgens een ooggetuige zou den automobi list geen schuld treffen. Bij informatie vanmorgen aan het St. Eli.sabeth-Ziekenhuis deelde men ons me- we, dat in den toestand van H. reeds eenigc verbetering is gekomen. Ilij voelde zich re delijk wel en informeerde al belangstellend naar verschillcne dingen. Zoo het zich laat aanzien, zullen de ge volgen van dit noodlottige ongeluk dus ge lukkig niet te ernstig zijn. CALLANTSOOG Hulp in nood. De Vereeniging Hulp in Nood alhier hield Zaterdagavond in hotel Duinzicht haar al- gemeene jaarvergadering. Van de 70 leden zijn er slechts 18 aanwe zig, alsmede 2 donateurs. De voorzitter, de lieer Jb. Bakker Az. opende de vergadering met een woord van welkom. Hierna worden de notulen van den secretaris, den heer A. Toes, voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen is wederom een uitnoodiging van den Provincalen Bond van Ziekenkas sen tot aansluiting bij genoemden Bond. Het bestuur stelt voor het stuk evenals het vo rige jaar voor kennisgeving aan te nemen. De lieer Jb. Mooij Mzn. meent dat de ge legenheid had gegeven kunnen worden aan een vertegenwoordiger om het doel en de voordeelen van de aansluiting te bepleiten. De heer Toes noemt verschillende nadee- len van aansluiting. De vergadering gaat nu algemeen accoord met het bestuursvoorstel. Door den heer KI. Hollander wordt verslag uitgebracht namens de Controle-commissie. Alles was in goede órde bevonden. De kas beneden peil. Thans is het woord aan den penningmees ter, den lieer Jn. Weij Pzn. Hot saldo be droeg op^l Jan. 1937 f 739.05. De inkomsten over 1937 bedroegen f 440.99, waarvan aan contributie f 399.S5. De uitgaven 1937 waren in totaal f 700.83, zoodat het saldo op 1 Jan. 1938 f 480.01 bedroeg. Uitgekeerd werden in 1937 139 volle dagen, 21 dagen 20% bij ongevallen verzekering en 201 dagen 20% bij ziekteverzekering; 126 da gen aan vrouwen. Het ledental is in 1937 van 08 tot 70 gestegen. Het kassaldo is dus beneden liet bedrag van f 500 gekomen, het- gens. Wat het werk van de adsp. jongens en meisjes betreft, kan in het algemeen gezegd worden, er nog wel het een en andei- af te werken valt, doch de kinderen hebben toch, evenals de J.P.J. met grooten ernst hun dikwijls vermoeiende taak op het podium vervuld. Bevallig vonden wij de ballendans van de adsp. meisjes. Wij kunnen van het dezen avond aan va riété gebodene niet alles noemen, doch tref fend en geestig was het schimmenspel, waar in de prentenboekachtige figuurtjes van baanveger en schaatsenrders heel expressief op het witte doek voortschuiven. Aardig is ook hett zangsnelletje met de kinder-thee- visite. Mevr. BakkerBreed en mevr. Helder, die deze en de overig variété-nummers met de kinderen instudeerden, hebben eer van haar werk. Voor muzikale afwisseling zorgden de heer en de jongeheer Kos, met vioolspel, begeleid door de pianiste mevr. Helder, welke laatste tevens den lieelen avo d voor een vlot ac compagnement zorg droeg, hierin bijgestaan door de heeren Kos en Helder Jr. Eén der slotnummers vormde declamatie van „De Daad" door mevr. BakkerBreed. De heer Kip dankte, vóór het bal, dat den feestavond besloot, aanving, de mede werkenden voor den arbeid in het belang van den Sportbond verricht. In het bijzon der golden zijn woorden den leeraar Jac. Schuit en de dames BakkerBreed en Hel der, die bovendien alle drie met bloemen en nogmals luid applaus van het dank bare publick beloond werden. DIPLOMA BEHAALD. Bij het op Pereboom's vakschool te Am sterdam gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot, de heer Joh. Franzcn Jr. en behaalde het coupeurs-diploma. DE STORM. Van den Z.W. storm, die Zaterdag en gis teren over ons land raasde, heeft ook onze plaats haar deel gekregen. Schade van ecni- ge bcteckenis heeft de krachtige wind echter niet aangericht. Het duivenhok od het dak van den heer Stenk, aan de Laan, woei hiervan af en kwam terecht op het dak van den heer Van Weelde. Het hok bleek tegen zoo'n luchtreis niet bestand en werd geheel vernield. De schoorsteen van den heer Van Weelde was tengevolge van de schok ecnigszins scheef gaan staan. Ernstig was dit evenwel niet; alweer spoedig was het euvel verholpen. Aan de Hoogzijde had men een boom, waarvan men vreesde, dat hij het tegen den orkaan zou moeten afleggen, aan twee an dere vastgebonden. En aan dezen maatregel heeft onze boom waarschijnlijk zijn behoud te danken. Zoo heeft de Zuidwester ons niet te veel onheil gebracht. Zie verder 4de P-agi-n^ Tweede Blad. geen als criterium der huidige uitkeerings- bedragen wordt beschouwd. De uitkeerings- bedragen zullen dus wel gewijzigd moeten worden. Door het bestuur wordt voorgesteld de volle uitkeering met f 1 te verlagen en aldus te brengen van f 9 op f 8 per week. De verlaging van de 20% toeslaguitkee- ring wordt voorgesteld van f 5 op f 4.50 per week. Dit voorstel zal gelden voor een jaar. Na' eenige discussie wordt de verlaging op f 8 met algemeene stemmen aangenomen. Met 14 tegen 4 stemmen wordt een verlaging van f 5 op f 4 aangenomen. Inz. het be stuursvoorstel tot weder verplichtend stellen van contributiebetaling door de 70-jarigen merkt de heer Toes op dat er zijn die liet beter betalen kunnen dan menig arbeider met 'n huishouden. Het scheelt bovendien f 45 per jaar. 14 leden verklaren zich voor volledige con tributieheffing; 4 leden achten de halve con tributieheffing voldoende. Tot bode wordt de heer A. Kruit Gzn. herbenoemd. Hierna volgt bestuursverkiezing. De aftre dende heeren Jn. Kruit, J. Weij Pzn. en D. Kuiper worden herbenoemd. Tot nieuw lid in de controle-commissie wordt benoemd de heer Jb. Holleman. Bij de rondvraag breekt de heer A. Kruit Gzn. een lans voor ledenwerving. De heer KI. Hollander zou graag eens uit slag willen over al of niet toelaten van vrouwelijke leden. Spr. zou zelfs zij die in 1937 zijn toegetreden willen ontslaan. De heer Toes is het met het laatste niet eens. Uitvoerig wordt gediscussieerd over de zeer moeilijke controle. Besloten wordt niet 10 tegen 8 stemmen tot niet toelating van vrouwelijke leden. De heer Jb. Mooij Mzn., vraag of de bode die zoojuist sprak over ledenwerving niet zelf zou kunnen probeeren om meer leden te winnen. De heer W. Roos wil de uitkeeringsduur van 5, resp. 8 weken strenger handhaven. De heer J. Zwaan zou de regeling bij het bestuur willen laten. De heer Kooger heeft nooit geen klachten over deze kwestie gehoord. Laat het maar zoo blijven, aldus spr. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA Damcompetitie „Het Noorden". Het eerste en het tweede tiental van D.A.P. speelde tegen H.D.C. II en III te Den Hel der. De gedetailleerde uitslagen luiden: Eerste klasse. H.D.C. II DA.P. I. S. HortJ. Meijer 20 W. WierenTh. Vlaar 20 J. Dik—W. P. Alkemade 2—0 M. v. Kalken—W. Th. Alkmade 2—0 P. I-I. C. Grocncmcijer-W. Meijer 20 H. KraanA. v. d. Voort 20 P. J. Arends—C. Oudenaarde 20 A. BosmanH. J. Naastepad 20 A. J. BezemerJ. v. Kessel Sr. 20 J. BouwmanW. Komen 20 20-0 Tweede klase. H.D.C. II D.A.P. II. W. v. BrederodcII. Elfring 20 G. MoldeelA. Kapitein 02 P. Hart—T. v. d. Hoek 2—0 W. v. RavensteijnF,. Kerkhof 20 T. v. HellendoornW. Leek 0—2 A. M. v. fl. HoekC. Alkemade 11 A. J. José Jr.P. Huijbeus 20 P. v. VeenR. "v. d. Voort 20 D. GrootT. Alting 20 J. Groote—C. Leek 2—0 15-5 HARENKARSPEL WAARLAND. Schadepost. De bloemenkweeker W. Dekker Hz. al hier, die zich op pad had begeven met. snij bloemen, geraakte op een open gedeelte van den Kerkweg door den hevigen wind te wa ter. De heer Dekker kwam met ecri nat pak en den schrik vrij, doch de bloemen waren onverkoopbaar geworden. Fiets gsetolen. Eergisternacht is een fiets toebehoorende aan den heer S. Zutt, Veluweweg, gestolen. Doordat de fiets was gestald in een schuur, welke geen verbinding had met het woon huis, is door de huisgenooten niets opge merkt, van dezen brutalcn diefstal. Voor den heer Zutt een schadepost. KOEGRAS JULIANADORP. Uitvoering van de Gym. Ver. „Sportlust". Gisteravond werd door de Gymnastiek- vereeniging „Sportlust" een Non-Stop-Uit voering gegeven in de zaal van het café „Prins Hendrik", van den heer A. Doorn. Niettegenstaande het zeer onstuimige weer, waren toch zoovelen daar doorheen geko men, dat de zaal geheel gevuld was met be langstellenden. Door de band werd de tijd met goede muziek gekort. Laten wij er aan toevoegen, dat de leiding berustte bij den heer J. Molenaar. Afwisselend werd door de dames- en heerenafdcclingcn gedemon streerd en het is niet overdreven als wij zeggen, dat „Sportlust" zich zeer veel om boog gewerkt heeft, want daarvan getuigden de geweldige prestaties. Er werd gezongen door één dame, één heer, een groep van vier dames, groep van drie heeren en het was wericelijk interessant, zoo goed alles van stapel liep. De Finale was niet alleen correct gegroe peerd maar door den zang een bij uitstek goede reclame voor de vereeniging zelve. Het behoeft dus geen betoog dat met genoe gen naar dit programma geluisterd en ge keken is, dat dan ook door een hartelijk applaus is onderstreept. Tot stijving van de kas werden nog eenige dingen aan den man gebracht. Ook bood de Voorzitter aan den heer J. Molenaar en aan den pianist ieder een bouquet seringen aan en sloot toen dezen gezelligen avond. Voor het bal begon, werd nog het Wil helmus gezongen. W1ER1NGERW AARD De heer H. Sijbrands alhier heeft zijn Kruidenierszaak, welke hij met 1 Mei a.s. 50 jaar zou hebben gedreven uit de hand verkocht aan den heer J. Honing te Groet. W1ERINGEN Wieringen in den vreemde. Geer Snooij naar Brussel. Zondag a.s. zal onze plaatsgenoote, mej. Geer Snooij, met het keurkorps van het K.N.G.V. optreden in Brussel. Zaterdagmid dag wordt het keurkorps aldaar officieel ver welkomd. Dit is Geer's eerste debuut in het buiten land. We wonschen haar van harte veel succes. HIPPOLYTUSHOEF. Herdenkingsdienst. 40 jaar Evangelisatie op Wieringen. In het Evangelisaticgebouw Rchoboth ging de Evangelist, de heer O. Deen, voor in den bijzonderen kerkdienst. Geopend werd met het zingen van Ps. 42 1 en 3, waarna de voorganger de zegenbede spreekt tot de gemeente. Hij leest de geloofsbelijdenis voor en laat daarop zingen Gezang 130 G. leest' daarna Ps. 95 voor en gaat voor in gebed. Voorganger neemt als zijn tekstwoord Ps. 95 6: Komt., laat ons aanbidden en nederbukken. laat ons knielen voor den Heere, die ons gemaakt heeft. Hij legt den nadruk op de verantwoordelijkheid en spoort aan tot groote dankbaarheid. Omdat hij weet dat in den beginne 17 menschen onder het gehoor waren in dit gebouw en dat hij thans ongeveer 130 menschen onder zijn gehoor heeft op Wieringen. Maar het bedroeft hem toch, dat het aanta' Wierin- gers verminderd is en na den beginne on der het woord van Jezus Christus. Voor gangers spreekt uit hel hart verder en zegt dat als hij de groote klok hoort luiden, dat dan het teelten is dat er dan een schepsel Gods zijn ziel naar zijn Schepper weder gekeerd heeft. Dat dan elke klokslag voor hem een mokerslag op zijn hart is. dat hij die menschen liet Evangelie (de Blijde Boodschap) van Jezus Christus niet heeft mogen brengen. Voorganger zegt de ge meente. dat zij voort moet gaan, eetui.Tende van Hem, die het Hoofd der gemeente is, Jezus Christus. Die zondaren lief heeft, en ons allen roept tot bekeering. Voorganger liet intusschen nog zingen Ps. 146 1, 6 en 8 en Gezang 50 4, en eindigt met dankge bed. Hij verzoekt de gemeente staande tot slot te zingen Ps. 138 1 en zendt de ge meente henen met de zegenbede. Hierna verlaat de gemeente bet gebouw, dat overvol was. Zij hoopte Maandagavond weer bijeen te zijn in nog grooter getal en op andere wijze het 40-jarig bestaan van deze vereeniging te vieren, in de bioscoop zaal alhier. Voorganger hoont dan een rede te houden over het beginsel. DEN OEVER SCHEEPSONGEVAL. Vrijdagmorgen omstreeks 6 uur geraakte het visschersvaartuig W.R. 45, eigendom van den heer S. Koorn te De Haukes, met hoogwater op een blinde dam aan de Frie- sche kust, ongeveer anderhalf uur benoor den Harlingen. Een tweetal Wioringer vis- schers die in de buurt aan het visschen wa ren, stelden direct pogingen in het werk om het vaartuig vlot te sleepen, welke ech ter door het vallende water mislukten. Toen het water geheel weg was bleek de toestand van het schip zoo hachelijk dat men het met hout moest stutten daar men bang was voor omvallen, 's Namiddags om- sreeks half vijf toen het water weer hoog was waren wederom een drietal vaartuigen aanwezig om het schip vlot te brengen n.1. de visschersvaartuigen W. R. 103 en W.R. 194 alsmede een Rijksdouane vaartuig. Na twee en half uur hard werken, waar bij diverse draden en trossen braken mocht het gemelde vaartuigen gelukken de W.R. 45 vlot te brengen. Toen het schip vlot was bleek dat het roer onklaar was geraakt, de hak beschadigd en een blad aan de schroef mankeerde. Het schip kon hierdoor niet op eigen kracht zijn. weg vervolgen, zoodat de W.R. 194 moest vastmaken die het schip na een sleepreis van 5 uur 's nachts om twee uur te Den Helder behouden Jainnen heeft gebracht. OP DETACHEMENT. De hier gestationneerde rijksveldwachter de Jong, is in verband met de a.s. blijde ge beurtenis tijdelijk gedetacheerd naar Soest- dijk. WARMENHUIZEN Zaterdagavond werd in de zaak van den heer Slikker een Nutsavond gegeven uit gaande van de Mij. tot Nut van 't Algemeen Dep. W.huizen. De voorzitter, de heer Klant, opent en heet in 't bijzonder welkom den spreker dr. v. d. Sleen cn diens ech'tgenoote. Hierna verkreeg dr. v. d. Sleen het woord en hield een duidelijke lezing over Zd. Afri ka. Als wij over dit lahd spreken, zoo zegt spr., denken we het allereerst aan de Boe ren; hoe de kolonisten, die de Oranje rivier overtrokken, werden verbannen naar de Oranje Vrijstaat. In de Kaapkolonie zijn veel Nederlanders vertegenwoordigd en hier spreekt men ook de Nederl. Zuid Afrikaan- sche taal. Volgens spreker is dit land een geweldig rijk land, met goudmijnen en diamant. Uit Transvaal b.v. komt 75% van de goudpro ductie vandaan. Een mooi land is het echter niet; het kan bijna boomloos genoemd wor den, maar wel is er plantengroei en struik gewas. Op vele plaatsen heeft men uitgestrekte vlakten waar hoegenaamd niets groeit, waar alles verdroogt en verschroeit. Hier regent het ééns in de drie jaar. Spr. zegt dat boerderij en tuinderij uitgesloten is. Wel beoefent men hier het weiden van schapen en ossen. Kilometers ver trekt men met. de beesten om voedsel te vinden. Spreker zou niemand aanraden om als boer of tuinder hier naar toe te gaan, maar voor vakmenschcn is het een land met vele perspectieven. Aan de hand van lantaarnplaatjes en smalfilms heeft spreker veel laten zien. en door de aangename wijze van vertellen ons drie.uur weten bezig te houden. Hij had een (laverend applaus in ontvangst te nemen. Het nut kan op een buitengewoon goed geslaagden avond terugzien. De nationale feestdag. Naar men ons van bevoegde zijde mede- deela, zal op den feestdag in verband met de blijde gebeurtenis in het Huis van Oran je, 's morgens om 10 uur in de Ncd. Herv. Kerk alhier een kerkdienst worden gehou den met als voorgangers Ds. Boeke uit Schoort en Ds. Bosma uit Krabbendam. Aan dezen dienst zullen de zangvereenigingen uit Warmenhuizen en Krabbendam hun medewerking verleenen. 's Middags kinderfeesten voor de school kinderen van alle scholen in het Patronaats gebouw. Des avonds voor de grooteren af wisselende programma's in de café's, t.w. muziek, zang, gymnastiek en dans. Dezer dagen had in café Wester een bij eenkomst plaats om te komen tot oprich ting eener damesgymnastielcverecniging, waarin men ook inderdaad is geslaagd. De bedoeling is te gehoorzamen aan de bepalingen, gesteld door de- Diocesanen Haarlemsche Gymnastiekbond, welke bis schoppelijk is goedgekeurd. Teneinde den naam R.K. te kunnen voeren voor den ver- cenigingsnaam. zal de goedkeuring moeten worden gevraagd van den sportraad „De Graal Zoodra deze goedkeuring afgeko men is, naar alle waarschijnlijkheid gebeurt dat ook, kan men beginnen te werken. Als leider van de vereeniging is gekozen de heer C. Pronk, die tevens ook de leiding beeft van de gymnastickver. „Vios". Fcn en twintig leden hebben zich als lid opgegeven. liet voorloopig gekozen bestuur bestaat uit de dames: Mej. A. Suiker, voor zitster; mej. C. Quant, secretaresse, mej. M. Groot Pd., penningmeesteresse. K.N.V.B. Vierde klasse B. De uitslagen van gisteren luiden: Monnikendam Q.S.C. 0-5 UitgeestK.V.V. 2—0 De stand ziet er nu als volgt uit: Q.S.C. 13 12 1 0 4o—10 25 Verkade 12 8 2 2 32—13 18 K.V.V. 1 3 7 3 3 37—20 17 Meervogels 11 7 1 3 30—19 15 Zilverm. 10 5 3 2 26—18 13 Uitgeest 12 3 4 5 16-30 10 Zaanlandia 11 2 2 7 20-32 6 Monnikend. 13 1 4 8 15—33 6 Bergen 12 2 1 9 28—41 5 West zaan 11 1 1 9 10-43 3 SCHAGEN II—V.C.L. I 2—0 (gestaakt). Het mag Schagen zeker als een verdien ste worden aangerekend, dat het, ondanks cle zeer ongunstige weersomstandigheden, nog zulk een doordacht en veelal tactisch juist spel heeft geleverd. Ook V.C.L. stoor de zich niet aan de elementen en was voor al in het eerste kwartier dikwijls snel en bracht den bal goed op. De Schager achter hoede was echter te sterk en liet niets pas- seeren. V.C.L. wint den toss en verkiest met wind mee te spelen. Er wordt direct een flink tempo ingezet, beide partijen komen in den aanval, maar het gladde veld houdt de gewcnschte resultaten tegen. Een goed schot van Veenstra wordt door den V.C.L. keeper hoog uitgestompt. Uit een duel voor doel neemt P. Schoorl zijn kans waar en loopt den bal onverhoeds in. Een minuut later zal Ruig hetzelfde spelletje ook eens probeeren. maar de keeper van de bezoe kers werkt den bal op fraaie wijze weg. Schagen komt steeds meer opzetten. Broers- ma, geassisteerd door Veenstra, deponeert onverwachts het leder keurig in den lin kerhoek. Het. was een fraai doelpunt, door goed opstellen cn positie kiezen van Broers- ma! Eenige corners van Schagen leveren niets op en dan is het rust. Na rust blijkt verder spelen ondoenlijk en wordt de strijd gestaakt. SCHAGEN IV—SPOORVOGELS. In dezen, na de rust aantrekkelijker wed strijd dan daarvoor, slaagde Schagen erin zijn zwakkere tegenstanders met overtui gende cijfers te kloppen. Voor de rust, toen Schagen nog het voordcel van den wind had ook, liet het schieten en plaatsen nog wel eens te wonschen over, na de rust klop te alles veel beter en werd goed voorgezet en afgegeven. De vleugelspelers Willemse en Komen waren vaak goed op dreef, ook Lom bad goed momenten. Te sterke wind en liet zware terrein hebben zeker de "pres taties beinvloed. Voor de rust was het de hack .van de Alkmaarders, die .voor een Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Va der, Behuwd- en Groot vader, PIETER OVER, in den ouderdom van 83 jaar. Heiloo, 16 Jan. 1938. Heeren weg F 51. Burgervlotbrug, K. SPAAN. N. SPAAN—Over. Heiloo, J. OVER. W. J. OVER— van Rijnberk, en Kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 19 Jan. a.s. op de Algem. Begraaf plaats te Alkmaar. Ver trek vanaf het sterf huis 2 uur n.m. doelpunt in eigen net zorgde, het tweede doelpunt was van Lem, die ook nummer drie scoorde. Na rust leverde een slecht ge nomen penalty op het Spoorvogeldoel niets op, maar spoedig daarop liep Neefkes den bal in en was het 40. Voor een fraai doel punt uit het middenveld zorgde van der Oord, die, geholpen door den wind, den hal keurig in den linkerbovenhoek deponeerde. Uit een voorzet van Komen kwam door Lem nummer zes. Schagen blijft in de meer derheid, maar slaagt er niet in, in den stand nog verandering te brengen. Met een 60 overwinning komt dan ook het einde. DIRKSHORN. Dirkshorn II—Callantsoog I. Wedstrijd gestaakt. Toen de scheidsrechter de elftallen binnen de lijnen floot voor den aanvang, zag het er niet naar uit dat de toeschouwers een mooi partijtje voetbal voorgezet zonden krijgen. Daar waren twee redenen voor: ten eerste de stormachtige wind dwars over bet veld staand, voor beide partijen een handicap, cn ten tweede een onvolledige Dirkshorn ploeg, wat een eenzijdige vertooning in 't vooruitzicht stelde. De thuisclub verscheen aanvankelijk zelfs maar met 9 spelers in 't veld. Later was na veel gepraat en ophalen van een speler die z.g. „van niets wist" de zaak toch weer compleet, althans op keeper Biesboer na, die verstek liet gaan. Nog maar heel kort na den aanvang be gon het hard te regenen en het werd „bees ten weer". De rust ging met een 30 voor sprong voor de bezoekers in. De scheidsrechter nam in de rust het wijze besluit om de wedstrijd maar te staken wat voor de voorsprong van C. jammer was. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp II—M.F.C. II, bij rust gestaakt. N. Niedorp A—M.F.C. A 0—4 N. Niedorp B—V.C.L. 1—4 WatervogelsN. Niedorp 01 Spelen in den vroegen morgen heeft. N. Niedorp goed gedaan. Wat maar weinigen hadden gedacht, (maar wel gehoopt) ge schiedde. Het tot de leiders behoorende Wa tervogels werd in eigen „nest" met de kleinst mogelijke cijfers 10 geklopt. Wa tervogels heeft gedurende driekwart van den strijd de loon aangegeven. De Niedor- pers hadden echter het geluk dezen morgen mee en mochten de zege behalen. Alzoo 2 zeer kostbare punten behalend. N. Niedorp II heeft het tegen het reserve- team van MFC tot de rust toe volgehou den, toen had M.F.C. een 20 voorsprong. Na de pauze liet de scheidsrechter den strijd staken. De adsp. hadden hun dag niet en verloren verdiend hun beide wedstrijden. PETTEN PETTEN 2—WIERINGERWAARD 3 4—2 Mede tengevolge van het windvoordeel was P. het eerst en het meest in den aanval en al spoedig slaagde Glas er in zijn club de leiding te geven en deze zelfs na ccn han- digen dribbel tot 2—0 te vergrooten. Vanaf dit moment leek P. „het wel te go- looven," het verband tusschen de spelers was ten eencnmale zoek en langzamerhand nam W. het spel in handen. Een goede kans om tegen te scoren ging echter verlo ren; een penalty werd voortreffelijk door Raven gekeerd. Nadat Kuiper met een goed schot den stand op 3—0 had gebracht, brak de rust aan. Na de hervatting wist Kütterink den voor sprong op 40 te brengen, maar nu had P. ook al haar kruit verschoten. Eerst scoorde de r.-buitcn een welverdiend tegen- punt, terwijl kort daarna Raven voor do tweede maal visschen moest. Met 42 kwam het einde. ALKMAAR. 15 Jan. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs voor groothandel 75—'77^2 cent en kleinhandel TD/2—8O cent per i/2 Kg. Han del goed. Kippeneieren (groothandel) f 4 4.25 en eendeieren f 3.50, per 100 stuks. Handel matig. ALKMAAR, 15 Jan. Eicrveiling. Aanvoer: 185.000 kipeieren; 56-58 Kg. 3.803.90, 5S—60 Kg. 3.90-4.05, 60-62 Kg. 3.95—4.15, 62-64 Kg. 4.05-4.20. 64—66 Kg. 4104.45, kleine eieren 3.70—3.85 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 15 Jan. Roode kool f 3.20—6.40, gele kool 1.56—2.60 Deensche witte kool 1.60—2.80. drielingen 8.60—9.40, uien 12.46—13.30. grove uien 11.90 —12.50, peen 2.80—3, idem kleine 1.36—1.50. uien, 4475 Kg. peen. NOORDSCHARWÜUDE. 17 Jan. Aanvoer: 700 Kg. uien 12.90, grove 12.40, 1800 Kg. peen 2.90, kleine peen 0.90, 15.000 Kg. roode kool 3.70—5.70, 13100 Kg. gele kool 1.5—2.40, 29700 Kg. D. witte 1.80—2.90. ALKMAAR. 17 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 88 vette vette koeien 170—300, 6 vette kal veren 45—65, 50 nuchtere kalevren slacht 16—20, 2 vette schapen 20—30, 279 vette var kens per Kg. 5862 ct., handel mat ie. BROEK OP LANGENDIJK. 17 .Tan." Uien 12.1612.80, drielingen 7.509.40 gr 12.10—12.40, stek G.10—7.20. 8000 kg. roode kool 3.20—6.20; 10.000 kg. gele kool 1.50—2.30 15000 kg. d. witte kool 1.30—2.80

Schager Courant | 1938 | | pagina 3