Wie het breed heeft Italië beleeft weinig plezier van Abessinië Arische mode Wedstrijden voor vogelmenschen Diefstal van electriciteit Meer grond voor de boeren! tand kost nog handen vol geld Gevechten en sabotage aan de orde van den dag. De „Manchester Guardian" en de „Daily Herald" publiceeren pessimistische artike len over de resultaten van het Itaiiaanschc bewind in Abessinië. Het eerste blad schrijft: „De laatste drie maanden moest het Italiaansche bezettingsleger dik wijls tegen een leger van Abessijncn strijden, terwijl de voorposten tal rijke aanvallen hadden te weerstaan. Men heeft de grootste moeilijkheden bij de aanwerving van inhcemsche arbeiders en bij do inzameling der landbouwproducten die de Abessij- nen volgens de wet moeten leveren. Op 7 December werd een kleine Italiaan sche kolonne, die een strafexpeditie moest ondernemen, door de Abessijnen verslagen. Eon tweede kolonne van 1290 man moest, te hulp snellen Of die de overwinning kon be halen, is nog niet bekend. Ondanks hun pro paganda bij de Mohammedanen stuiten do Italianen op tegenzin bij de Muzelmannen, hetgeen een hunner grootste teleurstellingen is. De economische moeilijkheden duren voort, hetgeen hoofdzakelijk veroorzaakt wordt door beperking van den invoer, ge brek aan kapitaal en tegenwerking door de Abessijnen. Wegen e' andere verkeersmid delen zijn in slechten staat. Er is gebrek aan grondstoffen, en in sommige streken zelfs aan levensmiddelen, terwijl het peil van de kosten voor levensonderhoud in de steden snel stijgt. De Italianen, die geld in Abessinië belegd hadden, trachten dat meer en meer terug Ie nemen. Naar schatting vloeit er dagelijks een milliocn lire weg. Het schijnt, dat de werkwijze, die de Italianen tot dusverre hebben gevolgd, voor de ontwikkeling van Abessinië, op een mislukking uitloopt. Onpartijdige toeschouwers zijn van mee ning, dat in werkwijze en ambtenaren ver andering moet worden gebracht, willen de Italianen succes hebben". V.S. erkent geen gewelddadige veroveringen. Daar de Amerikaansche bladen verschil lende artikelen hadden gepubliceerd over het al of niet erkennen van de verovering van Abessinië, heeft de woordvoerder der regecring medegedeeld, dat er geen wijzi ging is gekomen in de politiek van Was hington. dat zich blijft verzetten tegen een erkenning der verovering. Gedurende den laatsten tijd is het vraagstuk niet in re- geeringskringen besproken en het staat ook niet op de diplomatieke agenda. Cordcll Huil blijft voorstander van de beginselen van Timson. die geen gewelddadige verove ringen wilde erkennen. Men merkt in ge zaghebbende kringen op. dat die leer ook is toegepast in het Japansch-Chineesche con flict. De Verecnigde Staten weigeren de Japansche veroveringen op economisch en politiek gebied te erkennen en wijzen ie- deren Japanschen eisch, die berust op de resultaten der krijgsverrichtingen af. De Joodsche kleermakers weten niet, wat de Duitsche vrouw toe komt! Do Arbeidsgemeenschap van Duitsch-Ari- sche fabrikanten in dc kledingindustrie heeft te Berlijn een tentoonstelling geopend van dames- en heerenkleeding, die werd voorafgegaan dor een mode-show. Op deze tentoonstelling zijn naar de Frankfurter Zeitung mededeelt 200 anti-Joodsche con- fectiefirma's vertegenwoordigd. Tot nu toe zijn reeds 90 van de Arische confectiefn brikanten in dc Arbeidsgemeenschap vcr- eenigd. Bij de opening der tentoonstelling werd een persconferentie gehouden, waar Bern- hard Koehler, economisch adviseur der N.S. D.A.P., een rede hield, waarin hij zeide, dat het Derde Rijk zijn economisch succes had bereikt, zonder dat één enkele Jood in de gelegenheid was geweest, raad te geven of op eenige andere wijze mee te helpen. Ieder een behoort er daarom van overtuigd te zijn, dat in de plaats van dc Joodsche werkzaam heid een betere Duitsche presatie kan wor den gesteld, en dat de Joodsche zoogenaam de prestatie volkomen overbodig is. Eenvoudig overleg toont ons, aldus Koehler dat het waanzin is, om aan te nemen, dat Joden Duit sche menschen beter, doelmatiger of chiquer zouden kunnen kleeden dan Duitschers Want nooit zal dc Jood in staat zijn, het voor den Duitschcn mensch passende, bruik bare en nuttige klecdingstuk te vinden. Sprekende over dc damesmode, ontkende Koehler, dat dc Jood in staat zou zijn, de Duitsche Vrouwen het best te kleeden. De Jood wil haar niet kleeden, zooals zij den Duitschen mannen het best beval len, doch zooals zij hemzelf het liefst zijn. Wij eischen van de Duitsche kledingfabrikanten, dat zij de vrou wen aldus kleeden, dat zij ons goed bevallen. Een naar Joodschen smaak gekleede vrouw gaat niet naar Duitschen smaak ge kleed, aldus de heer Koehler. Een Duitsche vrouw kan slechts in de mode zijn, wan neer haar kleeding met den Duitschen smaak overeenkomt. Dit aldus de voor aanstaande econoom van de N.S.D.A.P. is de grondwaarheid van alle mode-creatie. Doordat de Arbeidsgemeenschap zich ge heel van het Jodendom heeft afgezonderd, heeft zij aan de schepping van de voor waarden eener Duitsche mode medege werkt. Frankrijk looft hooge geldprij zen uit. - Amusant vooruitzicht! De zweefvliegtuigen brachten den mensch belangrijk dichter naar zijn doel, als een vogel door de lucht te snellen. Met het zweef toestel vliegt de mensch werkelijk als een vogel, doch ook dit apparaat is nog te om slachtig. Men zoekt naar een toestelletje, dat men bij wijze van spreken, in den zak kan steken en waarmee men des Zaterdagsmid dags een „weekend-reisje" kan ondernemen! Toch is men vary deze droom niet meer zoo ver verwijderd. In Frankrijk heeft zich een „Co mité Lepin" gevormd, dat binnen kort een grooten wedstrijd organi seert, waaraan een ieder, die Franschman is, inag deelnemen. Voorwaarden: „Vliegen door middel van een machine, die door mcnsche- lijko energie gedreven wordt en in staat is honderd meter in rechte lijn en met de grootst mogelijke snelheid af te leggen". Reeds vele vogelmenschcn-in-spé hebben zich bij liet comité aangemeld. Aangelokt door dc belangrijke geldprijzen, welke het comité beschikbaar stelt, hebben zich velen aan het werk gezet. De grootste moeilijkheid hierbij zal echter zijn: liet uit eigen beweging van den grond loskomen. Het vliegen zelf zal waarschijnlijk van meer ondergeschikt belang zijn, want tenslotte is een afstand van honderd meter niet bijzonder groot. Aanvankelijk wilde het comité den deel nemers voorwaarden stellen betreffende de machine, welke zij moeten gebruiken. Men dacht aan een z.g. „vliegend rijwiel", een fiets, van vleugels voorzien en met pedalen om op gang te komen. Dit eenvoudig mecha nisme hoeft zich evenwel bij geen enkele gele genheid als praktisch laten aanzien, wan neer het ging om het zich in de lucht op heffen. Om dc moeilijkheid van' het voorgeschre ven apparaat te overwinnen, heeft men toen besloten allen te laten meedingen, die vol gens eigen idee een luchtapparaat willen vervaardigen. Natuurlijk heeft men voor waarden gesteld aan den omvang en het ge wicht van het toestel. Caoutchouc en staal zullen waarschijnlijk het best bij den bouw voldoen. Deze materialen kunnen in zekeren zin als energievcrzamelaars dienst doen en den piloot te hulp kunnen komen, wanneer van zijn spierkracht te veel wordt gecischt Zal de wedstrijd met het „vliegend rij wiel" het doel bereiken? Dan zal bet waar schijnlijk niet zoo lang meer duren of het luchtruim in de verkeersaderen der wereld steden zal spoedig met lustig peddelende vogelmenschen gevuld zijn! Het vooruitzicht is in elk geval amusant! De „Times" in beslag genomen Hotn umaner van de „Times" van heden is bij zijn aankomst te Berlijn in beslag ge nomen, Men vermoedt dat deze maatregel genomen is, omdat het blad een bericht uit Washington bevatte, waarin melding werd gemaakt van zekere opmerkingen van den vroogeren Amerikaanschen ambassadeur. Dodd, over het nationaal-socialistischo regi me cn rijkskanselier Hitier, Keizerin van Abessinië naar Palestina Moeilijk afscheid. Dc keizerin vanAbessiniè is van Londen naar Palestina vertrokken. Zij wordt verge zeld door Ras Kassa, haar zesjarig zoontje en twee Koptischc priesters, Toen zij af scheid nam van den Negus cn vele Abes sijnen, schreide zij. Men schrijft haar vertrek toe aan den strengen winter. De keizerin hoopt in den zomer evenwel naar Londen terug te kee- ren. DE MAHARADJA DEELT FOOIEN UIT MET KWISTIGE HAND. ZESTIG DUIZEND GULDEN AAN REISSOUVENIRS. Indische Maharadja's zijn in Londen veel en graag geziene gasten. Wel kost het den hoteldirecteuren dikwijls heel wat hoofd brekens en menige slapclooze nacht, om het den doorluchtigen bezoekers uit het morgen land in alle opzichten naar den zin te ma ken, en aan al hun lang niet altijd allcdaag- sche eischen te voldoen, doch als zij daarin dan ook naar wensch slagen dan zijn zij gewoonlijk wel voor het geheele volgende seizoen „binnen". Geen wonder dus, dat er tusschen de beroemde Londcnsche hotels een levendige rivaliteit bestaat., om zich de gunst van deze exotische gasten te verwer ven en deze tc behouden. Generale inspectie voor den in tocht Het Grosvenor Hotel in Ilyde Park kon •zich onlangs verheugen in het bezoek van den Maharadja van Bahvnagar, die er zeven weken heeft vertoefd. Hij bracht behalve zijn vrouw en zijn beide kleine zoons zijn beide broeders en een gevolg van hofbe ambten en dienstboden met zich mede, voor wie .een suite van meer dan twintig vertrekken in gereed heid moest worden gebracht. Hij bracht verder zijn eigen kok mee voor wien het lintei een speciale keu ken ter beschikking moest stellen EEN BOEF HOUDT VAN TURKSCHE BADEN. Een merkwaardig geval vertelt de Daily Express van een zekeren James Hyner, een echten boef, die al tal van malen door de rechtbank wegens verschillende misdrijven veroordeeld werd. Deze onverbeterlijke boef had namelijk een zwak voor Turksche baden. Do laatste maal, dat hij terecht stond, werd hij ervan beschuldigd, de woning te zijn bin nengedrongen van mevr. Nesketh Wright in farklane te Londen. Hij had de dochter van den millionair met een revolver bedreigd en haar gedwongen geld cn juweelen af te ge ven tot een waarde van 19.550 pond. Oorspronkelijk kon men den boef niet vin den, maar daar het aan de politie bekend was, dat de man een zwak had voor Turk sche baden, werden deze badinrichtingen streng in het oog gehouden. En ja hoor; drie dagen na den diefstal kwam James Hynes een inrichting, waar Turksche baden kun nen worden gebruikt, uitwandelen en liep regelrecht in de armen van een detective. HIJ NAM HET VOOR ZIJN MOEDER OP. Owen Arthur Elexander Mcakin, een ze ventienjarige jongen, werd gevangen ge nomen, omdat hij zijn vader doodde. De jeug dige verdachte voerde ter verdediging aan, dat zijn vader zijn moeder mishandelde en dc moeder verklaarde, dat haar zoon één uit duizenden was. De jongen verklaarde voor den rechter, dat hij in de kamer van z'n vader was ge komen, terwijl deze sliep. Hij had den man met twee bijlslagen gedood en liep toen naar zijn moeder om voor haar een bekentenis af te leggen. „Zoo lang ik het me kan herinne ren,,, zcidc de jongen, „is mijn vader wreed geweest tegenover mijn moe der, die bij hem geen loven had. Eenigcn tijd geleden ging vader al leen naar Nottinghain en dit bracht mij op dc gedachte, dat hij aldaar een ongeoorloofde verhouding had met een andere vrouw. Daardoor haatte ik hem nog meer. Bij die ge legenheid heeft vader mij gedreigd mij te dooden en ik was heel erg hang, dat hij moeder vermoorden zou. Ik zcidc moeder, niet boos op me to zijn, omdat ik vader gedood had, daar ik het alleen voor haar gedaan had." De moeder verklaarde voor den rechter, dat zij haar zoon al in haar vertrouwen had genomen, toen hij nog maar vijftien jaar oud was. Mijn huwelijk is heel ongelukkig geweest, voegde zij er aan toe. Soms al dus dc getuigenis van de vrouw behandel de mijn man mij nog minder dan 'n hond. AFSCHEIDSMAAL VAN EEN TERDOOD- VEROORDEELDE. In Florence (Arizona) heeft de acht en twintigjarige Jack Odom, die voor het lut tele bedrag van 2 shilltng en 3 pennies een man vermoordde, zestien familieleden ult- genoodigd om met hem te eten, vóórdat hij zou worden terecht gesteld. Toen zij in zijn cel binnenkwamen en hem vroegen, hoe hij zich voelde, zeide hij: „Ik was in m'n heele leven nog nooit zoo ge lukkig". Hij zat gedurende dit afscheidsdiner aan het hoofd van de tafel met aan de cene zijde zijn moeder en aan den anderen kant zijn vrouw. Ilij was de ziel van deze afscheidspartij en toonde zich do meest vroo- lijkc van alle gasten. Toen zijn moeder hem zeide, dat zij nog graag een laatste foto van hem zou willen hebben, liet hij met spoed een fotograaf in de gevangenis ont bieden. Odom maakte grapjes met de bewakers en zeide, toen de fotograaf er was: „Moet je eens zien, hoe 'n gekke vogelverschrik ker ik ben." Nadat Odom van allen voor de laatste maal afscheid bad genomen, werd hij al dus de Daily Express naar de gaskamer gebracht, waar hij den dood vond. In Ari zona is de gaskamer de manier om misda digers ter dood te brengen, voegt het blad aan deze wonderlijke geschiedenis toe. met een volgens bepaalde voorschrif ten ingericht fornuis. Toen alles gereed was, kwam de Maha radja in hoogst eigen persoon dc getroffen voorbereidingen inspecteeren. Hij koos uit de in gereedheid gebrachte appartementen de vertrekken, die hem het meest aanston den en verklaarde zich ten slotte met alles zocr ingenomen. Daarop nam hij met zijn gezin en gevolg zijn intrek in het hotel en nu kon de groote ontdekkingstocht door de wereldstad aan de Theems beginnen. Ook deze expeditie verliep tot zijn volle tevreden heid. Door de verlèidelijke winkelstra ten. De hoofdstad van het Britsche wereldrijk was hem nog onbekend en hij beleefde er ongedachte sensaties. Bahvnagar is oen kleine stad het heele rijk van den Maha radja beslaat een oppervlakte van 3000 vierkante mijl cn heeft een bevolking van oen half millioen zielen Doch de heerscher van dit rijk is. hoewel slechts 21 jaar oud. reeds eon welgesteld, naar Indische begrip pon zelfs een rijk man. Zijn jaarlijksch in komen bedraaert de kleinigheid van 6 mil lioen gulden. Wat heteekent» het dus voor hem. in de zeven weken van zijn verblijf te Londen liet „peulesehilletje" van zestig duizend gulden aan reissouvenirs uit te geven? De kleermakers in Bondstreet voeren er wel bij. Vooral tegen de vele attracties van de groote warenhuizen, doch evenmin tegen de verlokkingen van de voorname zaken bleek de Maha radja bestand. Men vertelt, dat hij een aantal kleermakers in Bond street met opdrachten heeft vereerd; niet minder dan vijftig rostuums moet hij voor zich en zijn broers hebben laten maken. Man liet door middel van een motor den meter achteruitloo- pen. Zekere B. te Rotterdam drijft met zijn vader een zaak te Rotterdam. In deze zaak bevinden zich twee electrische leidingen, een voor krachtstroom en een voor elec- triscli licht. Voor de krachtstroom moet een driepolige stekker gebruikt worden, voor de gewone stroom een tweepolige. B. werd ervan verdacht, stroom te ge bruiken buiten den meter om. Het electri- citeitsbcdrijf kon echter noch aan den meter, noch aan do leiding iets ontdekken, dat op fraude wees. Men besloot toen er gens een contrólemeter te plaatsen buiten medeweten van B. Toen op een gegeven oogenblik de meter werd opgenomen, was het verschil tusschen den meter en den contrólemeter 432 K.W.U. Hierop volgde ©en nader onder zoek. Hoe kwam deze man aan den stroom, terwijl hij aan de leiding noch aan den meter iets verander de? Het volgende bleek: B. verbond twee phascn van 't driepolige stop contact met 1 phase van het twee polige contact. Wanneer men dat deed was er een motor op gang te brengen en liep de meter... achter uit. De contrólemeter liep echter vooruit. De vader van B., die den stroom ge bruikte, werd eerst vervolgd, maar men sprak hem vrij. B. echter werd door de Rottcrdamschc rechtbank wegens diefstal veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, welk vonnis door het Hof werd bevestigd. Tegen dit arrest teekende B. cassatie aan. De procureur-generaal heeft gisteren ge concludeerd tot verwerping van het beroep. Arrest 14 Februari a.s. ONWILLIGE GRONDEIGENAREN MOETEN UIT HUN EIGENDOM ONTZET. Een bestaan voor ruim 20.000 zielen per jaar gedurende 25 ja ren mogelijk. Op een te Zwolle gehouden z.g. Land- bouwontwikkelingsdag voor den Overijssel- schcn boerenstand heeft, aldus het Hsb., ir. F. P. Mesu een belangwekkende inlei ding gehouden over de vraag: „Hoeveel ruimte biedt Nederland aan zijn boeren stand?" In de ontginning van woeste gronden ligt nog een groote uitbreidingsmogelijk heid, aldus spr. Het is duidelijk, dat wanneer men in de zandstreken tegemoet wil komen aan den drang naar meer bestaansmogelijkheid voor onze jonge boeren, de ontginning van de daartoe geschikte woeste gronden tot bouw en grasland krachtig moet worden door gezet. Hier komt de vraag naar voren, of het dan geen overweging ver dient., grondeigenaren, die niet tot de ontginning van hun woeste gron den kunnen of wenschen over te gaan, uit hun eigendom te ontzet ten. De directeur van den Cultuur- technischen Dienst beantwoordde deze vraag, bevestigend. Aan den grondeigendom zijn niet alleen rechten, maar ook plichten verbonden. Het is het belang van de gemeenschap, en van den boerenstand in het bijzonder, dat deze gronden worden ontgonnen. Wanneer ie mand daartoe niet wenscht mede te wer ken en niet uit den bodem wenscht te ha len wat er in zit. dan eisclit het algemeen belang, dat deze persoon door onteigening uit zijn eigendom wordt ontzet, zoo ging de heer Mesu voort. In de magazijnen van sport- en jacht- artikelen was hij een geregelde bezoeker. Behalve een luxe-wagen, die hij om zoo te zeggen en passant heeft gekocht, schafte hij zich negen rashonden van verschillende soort aan. die elk voor zich een klein ver mogen vertegenwoordigen. Verder kocht hij voor de kinderen natuurlijk het modernste en duurste speelgoed en bedacht de Maha- ranee met menig kostbaar toilet. Doch het gevolg van den Maharadja liet zich even min onbetuigd. De kok mocht zich in een van de grootste warenhuizen een electri sche keukeninrichtinz uitzoeken, de hoog ste hofdignitaris zes jachtgeweren van ver schillend kaliher en zoo mocht ieder lid van het gevolg eon ..aandenken" aan Lon den mee naar Bahvnagar nemen. Het vertrek een sensatie. Na zeven weken vertrok de Maharadja. Dat was weinig minder dan een drama tische gebeurtenis. Vier groote vrachtauto- mobielen waren er noodig. om al de „sou venirs" naar het spoor te brengen en een ndressenschrijver had volle drie dagen werk. om al de vrachtbrieven in te vullen. De spoorwegen moesten bij den express- tifin naar Southampton twee salonrijtui gen laten aanhaken en een speciaal rijtuig voor de negen honden. Doch de kosten daarvoor zijn al niet meer in de 60.000 gulden hpgreoen, die de Maharadja te Londen uitgaf. evenmin als het van goud en platina vervaardigde horloge, waar mee de hooge bezoeker den chef de récep- tion van het hotel vereerde Doch de grootste verrassing beleefde nog het hotelpersoneel na het vertrek van dan Maharadja. Tedere hotelbediende van den oberkellner af tot den kleinsten liftboy toe kreeg van een bank bericht, dat de Maharadja op -hun naam een rekening had laten openen, waarop een zeer aanzien lijk bedrag als basis voor 'n toekomstig ver mogen. Mocht de Maharadja toch maar spoedig weer naar Londen komen- Voornaamste object de droog making van de Zuiderzee. Als voornaamste object dient te worden genoemd de droogmaking van de Zuider zee De totale oppervlakte van op deze wijze aan te winnen gronden kan worden ge steld op pl.m. 220.000 II.A. netto, of gemid deld ongeveer 8800 H.A. per jaar. Een dergelijke landaanwinst geeft ruim te voor pl.m. 8800 zielen, d.i. een bestaans mogelijkheid voor rond 1700 gezinnen per jaar, gedurende 25 jaren. Productieverhooging door ruil verkavelingen. De landaanwinning door verbetering van de afwatering schatte spr. op pl.m. 3800 ha per jaar. Dit geeft eveneens ruimte voor pl.m. 3800 zielen of een bestaansmogelijkheid aan pl.m. 750 gezinnen per jaar, gedurende 50 jaar. Tot dc meest dankbare cultuurtech nische grondverbetering beliooren ruilverka velingen. De productieverhooging als gevolg van een ruilverkaveling kan op minstens 20% worden gesteld. In ons land komt voor ruilverkaveling ongeveer in aanmerking 500.000 ha. De meerdere bestaansruimte, die daardoor kan worden verkregen, kan wor den gesteld op een landaanwinning van 100.000 ha. Verwacht wordt, dat de te verkavelen op pervlakte dan in 40 a 50 jaar zal kunnen worden uitgevoerd. Dit geeft een meerdere bestaansruimte voor 2250 zielen of een vesti- gingsmogclijkhcid van pl.m. 450 gezinnen per jaar gedurende 40 a 50 jaren. Vat men de voor- en nadeelcn sa men, voor zoover cijfers verstrekt zijn, dan komt men, aldus spr., tot de conclusie, dat jaarlijks voor cul tuurtechnische maatregelen, gedu rende 25 jaar bestaansmogelijkheid kan worden geschapen voor ruim 20.000 zielen per jaar. Ongetwijfeld een zeer respectabel aantal. Dc uitvoering van de genoemde cultuur technische maatregelen eischt ongetwijfeld groote bedragen. Men bedenke echter, dat, wanneer de steunbedragen worden afgetrok ken, die aan de werkloozen bij .stempelen" moeten worden uitgekeerd, de overblijvende kosten in het algemeen door waardevermeer dering der gronden worden geclekt en een behoorlijke rente opbrengen. 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse, le Lijst Trekking van Maandag 17 Januari 1938 HOOGE PRIJZEN 1000.— 15414 15730 400.— 2459 18282 19608 100.— 6057 6300 6373 7282 10116 12420 14026 14185 17225 17504 18422 Prijzen van ƒ70. 53 62 621 835 1064 1308 1372 1527 1709 1743 1825 1882 1950 2123 2394 2500 2695 2714 3183 3207 3365 3427 3498 3624 3667 3814 3874 3938 4445 4463 4570 4608 4653 4662 4725 4808 4912 5211 5346 5628 5693 5770 5871 5917 6056 6178 6214 6245 6299 6392 6441 6651 6844 6857 6921 7508 7619 7649 7660 8002 8208 8446 8639 8712 8750 9084 9128 9163 9239 9255 9273 9520 9544 9738 10030 10152 10355 10391 10855 11086 11546 11585 11645 11755 12144 12338 12613 12833 12973 13033 13219 13535 13595 13636 13900 13988 14047 14048 14138 14156 14187 14211 14497 14631 14712 14778 14894 14972 15200 15212 15426 15685' 15778 15806 15865 15930 16036 16071 16437 16529 16712 16778 16850 16907 17081 17198 17331 17394 17701 17804 17977 18063 18080 18149 18152 18223 18260 18289 18456 18670 18725 18853 19097 19162 19203 19375 19430 19443 19485 19800 19809 20180 20325 20468 20471 20547 20609 20736 20757 20811 20897 NIETEN 141 188 193 213 218 299 404 407 431 484 546 562 563 575 825 930 948 966 1021 1042 1085 1106 1160 1161 1200 1281 1313 1332 1375 1402 1423 1470 1489 1490 1525 1539 1552 1587 1589 1614 1689 1706 1765 1853 1899 1939 1948 1949 2125 2164 2193 2248 2268 2450 2480 2543 2580 2588 2651 2741 2862 2915 2931 2965 2977 3030 3037 3047 3055 3076 3108 3178 3191 3241 3264 3266 3301 3312 3345 3386 3398 3416 3417 3493 3526 3546 3560 3594 3641 3652 3736 3746 3766 3842 3870 38821 3981 3989 4018 4081 4096 4126 4138 4225 4235 4350 4411 4513 4515 4525 4530 4543' 4626 4642 4645 4774 4784 4797 4802 4818 4860 4888 4947 5065 5108 5143 5144 5158 5219 5240 5251 5253 5335 5339 5528 5641' 5643 5707 5724 5735 5751 5779 5797 5845 5864 5865 5921 5933 6021 6068 6117 6147 6182 6184 6222 6264 6321 6349 6383 6397 6430 6432 6450 6493 6574 6637 6681 6728 6751 6765 6792 6868 6886 6944 6982 7001' 7009 7064 7085 7170 7191 7223 7355 7455' 7489 7496 7499 7540 7559 7602 7617 7634! 7709 7733 7745 7868 7882 7938 8030 8064 8156 8170 8172 8193 8216 8243 8306 8350 8382 8473 8553 8611 8654 8691 8702 8712 8717 8777 8790 8816 8873 8875 8981 9011 9028 9042 9064 9076 9126 9130 9168 9287 9346 9444 9609 9620 9702 9818 9819 9853. 9873 9941 9956 10057 10098 10206 10297 10296 10330 10350 10388 10481 10488 10543 10617 10679 10712 10742 10772 10835 10852 10922 10927 11021 11057 11059 11125 11149 11150 11245 11256 11261 11296 11297 11327 11374 11376 11442 11481 11547 11577 11630 11646 11833 11869 11996 12060 1208T 12138 12168 12244 12270 12324 12328 12363 12406 12453 12461 12512 12522 12534 12555 12612 12631 12672 12789 12863 12947 12956 13013 13029 13066 13071 13077 13169 13222 13261 13276 13335 13355 13423 13435 13544 13560 13748 13807 13816 1381» 13839 13875 13892 13912 13969 14076 14110 14131 14181 14210 14220 14241 14408 14429 14484 14541 14626 14686 14845 14857 14885 15008 15049 15084 15108 15191 15193 15218 15244 15274 15285 15300 15311 15349 15385 15419 15510 15556 15593 15595 15644 15670 15751 15839 15898 15923 15933 15990 16041 16062 16070 16087 16094 16100 16110 16143 16149 16174 16493 16185 16219 16276 16322 16340 16375 16448 16543 16548 16609 16616 16620 16625 16650 16651 16670 16738 16764 16803 16818 16915 16988 17011 17048 17056 17160 17166 17171 17211 17222 17224 17229 17232 17241 17325 17336 17348 17350 17354 17395 17406 17440 17475 17536 17634' 17639 17677 17747 17761 17764 17797 17865 17883 17898 17955 17986 18037 18105 18121 18138 18161 18179 18212 18256 18300 18310 18368 18407 18450> 18460 18492 18580 18597 18608 18618 18630 18653 18663 18669 18682 18808 18812 18848 18872 18904 18906 18921 18922 18927 19002 19080 19139 19172 19231 19263 19274 19293 19295 19369 19455 19483 19623 19558 19562 19629 19717 19766 19912 19925 19930 20039 20041 20064 20099 20119 20135 20152 20254 20261 20264 20269 20301 20430 20493 20509 20524 20596 20647 20660 20859 20890 20892 20899 2flQ08 30012 20973

Schager Courant | 1938 | | pagina 4