F. A. F. Groneman over fokvee- dagen in Noord-Holland De reputatie van den fokker op het spel SCHAGER ROOSJES seeren de jaarwedde van elk dor wethouders te verhoogen van f 300 tot I 350. De heer Bruin heeft geen bezwaar, doch wil ook de presentiegelden verhoogen tot het oude peil. De heer Dignum zou ook een vergoeding willen zien uitgekeerd voor de commissie vergaderingen. De Voorzitter: Daarvoor moet oen aparte verordening worden vastgesteld. Het voorstel van B. en W. met het amendement van den heer Bruin, wordt aangenomen, terwijl in een volgende ver gadering t.a.v. de vergoeding voor comm.- vergaderingen voorstellen zullen worden gedaan. Persoonskaartenstelsel. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot invoering van het persoonskaartenstelsel. In verband hiermede is het noodig het onder volgnummer 38 der ontwerp-begrooting ge raamde bedrag te verhoogen tot f 500. Na een toelichting van den Voorzitter wordt z. h. s. het voorstel aangenomen. Het loon van het brandspuit- personeel. Voorstel van B. en W. om de belooning van het vaste personeel der motorbrand spuit als volgt te regelen: voor een dienst van 4 uren of korter f 1.25 per uur; voor een dienst van meer dan 4 uren f 1 per uur. (De belooning bedraagt thans: voor een van niet langer dan 5 uren f 1 per uur; voor een dienst van meer dan 5 uren f 1 per uur gedurende do eerste 5 uren en f 0.70 per uur voor de daarop volgende uren dienst. Het onder volgnummer 234 geraamde be drag dient met f 100 te worden verhoogd. Het brandweerpersoneel had een adres ingezonden, waarin op verhooging der ver goeding werd aangedrongen. B. en W. had den hiertegen geen bezwaar. Den heer Jansma lijkt de vergoeding voor een langdurigen brand te hoog, waar om spr. voorstelt een ander tarief in te voeren, met een minimum-vergoeding van f 8.do eerste 4 uren f 1.25, de daarop volgende 4 uren f 1.en de daarop vol gende uren f0.75. De Voorzitter heeft hiertegen geen be zwaar. De heer Doedens: Tk kan mij met het ver zoek niet vereenigen. Laat ze maar kalm hun oude jasje aantrekken als er brand komt. We hebben nooit illuminatie meer bij deze brandspuit. Do Voorzitter: U oefent toch geen critiek uit op de spuit? I)e heer Doedens: Hij is mij veel te best! De heer Blom wil de eerste 4 uren f 1.25 geven, de 4 volgende uren f 1.en de daaropvolgende uren f 0.75. Hiervan wordt een voorstel gemaakt, dat wordt aangenomen met 1 stem tegen, die van den heer Doedens. De post vergoeding van do kosten van in standhouding van bijz. scholen, bedoeld in art. 101 der 1. o. wet 1920 wordt met 1100 verhoogd. Subsidiën. Verzoek van de Noordhollandsche Vereen, ging „liet Witte Kruis'' om subsidie voor 1038 ten behoeve van de door die vereoni- ging geëxploiteerde ontsmettingsinrichtin gen. Afwijzend beschikt. Verzoek van de Commissie voor de Mala- ria-Bestrijding door de Bevolking in Noord bolland om subsidie voor 1938. Als voren. Verzoek van de Stichting „Het Noordhol- landsch Landschap" om een jaarlijksche bij drage. B. en W. stellen voor tot wederopzeggens een subsidie van f 5 per jaar te verleenen. „liet Noordh. Landschap" stelt zich b.v. ten «loei het uitkappen van het Annanas (dat in zoo hevigo mate geschiedt) tegen te gaan. Toegestaan. Verzoek van de R.K. Voetbalvereeniging „Geel-Zwart" te 't Zand om een jaarlijksche subsidie van f 95. De begrooting van Geel-Zwart was onder de loupc genomen en vergeleken met die van andere vereenigingen. Uit deze begroo ting blijkt, dat de uitgaven te hoog zijn ge raamd, terwijl op verschillende posten kan worden bezuinigd. Worden de wijzigingen aangebracht, dan kan er een batig slot wor den vei'krcgcn van f 348.—, waarom B. en W. voorstellen afwijzend op het verzoek te be schikken. De heer Dignum meent, dat het heel ge makkelijk is zoon begrooting te becritisee- ren, maar is dat wel juist, vraagt spr. Spr. raadt aan, oerst nog eens met het Bestuur te praten. De heer Veltinan brengt een andere steun regeling voor de voetbal vereenigingen naar voren; spr. wil het bedrag, dat aan entrée- belasting moet worden betaald, subsidiee- rèn. De Voorzitter: Maar eerst zal toch de noodzaak om steun te verleenen, aanwezig moeten zijn. Ook de heer Blom wijst op de financiële moeilijkheden van do voetbalvereenigingen. De heer Doorn attendeert op de conse quenties, welke aan inwilliging van het verzoek zijn verbonden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen mot 8—3 stemmen, die van mevr. Vriesmun-Slot, en de lieeren Doedens en Dignum. De heer Veltman wil van zijn idéé een voorstel maken en hiervoor b.v. f 125 uit trekken. De heer Nannis is bang een precedent te scheppen; eerst zal de noodzaak voor sub sidie moeten worden aangetoond. 't Voorstel-Veltman wordt tenslotte aangenomen met 83 st., die van de heereu Jansma, Bos en v. d. Sluijs; de vereenigingen rullen even wel aan moeten toonen, dat zij de subsidie noodig hebben. Voorstel van B. en W. om het beschikbaar gestelde bedrag voor het verleenen van een gemeentelijke tegemoetkoming in de zieken fondspremie met f 100 te verhoogen en te bepalen op f 600 en deze uitgaaf over te brengen van Hoofdstuk IV naur Hoofdstuk IX. Goedgevonden. Al deze voorstellen hebben betrekking op de begrooting, welke nu postgewijze wordt behandeld. Van de uitgaafposten noemen we de vol gende; kosten van werkverschafing, door of vanwege het Rijk ondernomen f 28.500; door of vanwege de gemeente f 1500. door derden f2000.—. Steun aan werkloo zen, waarin het Rijk bijdraagt f 18.000.— Bijdrage voor bijzondere hulp aan werk- loozen f 98-4.70. Krankzinnigen-verpleging etc. f 6850.—. Subsidie B.A. f 28.000. Van de ontvangst posten: gewone bijdrage uit het Werklooshcidssubsidiefonds f38.000, tegemoetkoming uit dit fonds f 350.—; bij drage voor bijzonderen hulp aan werkloo- zy f 590.70. Op- en aanmerkingen. De heeren Doedens en Doorn komen op tegen de 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de gebouwde eigendom men. De Voorzitter zegt, dat het niet mogelijk is, dit aantal te verlagen. Bij de uitgaafpost schrijfloonen vraagt de heer Doedens, waarom deze met f 100 is verhoogd. De Voorzitter antwoordt, dat dit bedrag bestemd is voor den volontair, die tot groo- te tevredenheid werkzaam is en niet gemist kan worden. N.a.v. een vraag inzake verdubbeling van de uitgaafpost voor verlichting en verwar ming, licht de Voorzitter toe, dat tegenr woordig een drie vier maal zoo groote ruimte moet worden verwarmd. Bovendien is het slechts een raming. Kleeding en uitrusting van de veldwachters f 225.—. De heer Velt man meent, dat het uitgetrokken bedrag veel te laag is in onze groo te gemeente. Ook in verband met de noodige surveillance, zou spr. een motorrijwiel willen aanschaffen Een desbetreffend voorstel ziet spr. gaarne tegemoet. De heer Jansma laat zich in den zelfden geest uit. De heer Doorn: Ik ben van tegenoverge stelde mccning. Vrijheid bestaat er tegen woordig niet meer. Je kunt bijna niet meer van je erf af. Of je hengelt of fietst, het nfc&akt niet uit wat je doet, maar direct wordt je op je vingers getikt. Het is' be lachelijk. Het aantal agenten is terugge bracht tot 2. Schaf ze maar af, aldus spr. (Vroolijkheid). De Voorzitter: U wilt terug tot de anar chie! Spr. weet niet, of het nut van een motorfiets tegen de kosten zal onwegen, maar wil een en ander wel in overweging nemen. De heer Veltman zegt nog, spe ciaal een en ander naar voren te hebben gebracht, met het oog op een tweetal zedensmisdrijven, welke spr. in comité wel wil noemen. Met de toezegging van den. Voorz. is spr. tevreden. Onderhoud van brandbluschmiddelen. De heer Jansma bepleit de aanschaffing van eenige lampen cn een dommekracht. Ook van dezen wenk wordt goede nota genomen. De heer Doedens vraagt naar de verbete ring van de straatverlichting.. De Voorzitter antwoordt, dat het uitge trokken bedrag nog wel eenige ruimte voor verbetering biedt. De heer Doorn zegt geen sympathie 1e hebben voor den politichond. Spr. kan die wel wegkijken cij stelt voor de post te schrappen; zijn voorstel wordt evenwel niet gesteund. Kosten bouwpolitie. De heer Doedens vraagt of nog overleg is gepleegd met andere gemeenten inzake gemeenschappelijk toe zicht. De Voorzitter antwoordt bevestigend; de besprekingen zijn echter vastgeloopen; de kosten werden to hoog. De hoer Blom beveelt verbetering van den weg aan het Oosterend te Petten in de aan dacht van B. en W. aan. Wat de uitgave van het onderhoud van den duinregel grenzende aan het van den staat gepachte strandgedeclte betreft (f 200), deelt de Voorzitter mede, dat de strandex- ploitatie te Petten en S.. Maartenszee schade zou ondervinden, als dit bedrag niet werd voldaan. Cursussen van handwerkonderwijs worden gehouden te 't Zand en Burgerbrug, ant woordt de Voorzitter op een desbetreffende vraag van mevr. Vriesman-Slot. De heer Doedens merkt op, dat straks in deze gemeente een Handelsonderwijscursus zal worden gehouden. Gaat de subsidie voor den cursus te Schagen evengoed door? De Voorzitter zegt. dat bedoelde subsidie kan worden ingetrokken. Geschiedt dat niet, dan gaat de subsidie door. Deze subsidie is bestemd voor den thans loöpenden cursus. De heer Doedens wild en Schagcr cursus niet meer subsidieeren, als hier zoo'n cur sus komt. Men zal afwachten of hier een cursus komt. De heer Veltman zou willen dat gehuwde menschen in het Tehuis voor ouden van dagen, gezamenlijk kunnen leven. De heer v. d. Sluys zegt toe, dat men aan een dcrgelijkcn wensch tegemoet zal ko men. Ondersteuning werkloozen. Voor de werkloozen en de daarmede gelijk- gestelden ziet de heer Veltman de toekomst duister in. Hun toestand is aanzienlijk ver slechterd. Spr. noemt een geval, waarin door 6 menschen in werkverschaffing werd ver diend een bedrag van 24.3 cent in taakwerk, terwijl het garantloon 25 c. bedraagt. Dit werkt zeer deprimeerend. Ook voor de kleine middenstanders is de toestand slecht. Spr. geeft in overweging, om overleg met andere gemeenten te plegen, om verbetering te ver krijgen. Aan de betreffende post kan spr. zijn stem niet geven. Uitvoerig antwoordt de Voorzitter den heer Veltman. De leiding van de werkverschafüng is In handen van den minister en wij hebben slechts te verzoeken, aldus spr. Door ons wordt steeds, voor zoover dit moge lijk is, aan de klachten van de werk loozen tegemoet gekomen. Maar B. en W. kunnen tenslotte niet dwin gen. De hoor v. d. Sluys voegt hier nog aan toe, dat er toestanden heerschen, waarmede B. en W. zioh niet kunnen vdxxnvigen. Bij de werkverschaffing op hot bedrijf van den heer Pliillippo, kunnen de arboidere niet aan een loontje toekomen. Spr. zegt, dat hier een taak voor B. cn W. ligt. De Voorzitter; We hebben een bespre- WAAROM ZOO WEINIG BELANG STELLING VOOR ONS VEE VAN BUITENAF? In alle vooraanstaande fokgebic- den worden tegenwoordig ieder jaar fokveedagen gehouden. Deze zijn gewenscht en nuttig, werpen op den duur voordeel af, omdat de fok kers daar gemakkelijk een indruk kunnen krijgen, welke dieren of welke startimen tot de uitverkore nen behooren. Is de kwaliteit van het vee gelijk of be ter dan op andere plaatsen, dan werpen die dagen ook hun nut af naar buiten, door den goeden indruk, daar verkregen. Is de kwaliteit minder goed, dan bereikt men het tegenovergestelde, maar dan is er toch het voordeel aan verbonden, dat men zelf de tekortkomingen vlug leert kennen en deze een aansporing zullen zijn, met meer ener gie aan te pakken. Wanneer wij dus overtuigd zijn, van de nodzaak van het houden van jaarlijksche fokveedagen, dan moeten wij er de lasten en kosten voor over hebben, deze zoo goed mogelijk in te richten. Aangezien men in andere provin cies steeds minder belangstelling toont voor de N.H. veefokkerij, zoo zal er hier heel wat moeten gebeu ren, willen wij onzen goeden naam van voorheen, met alle voordeel en daaraan verbonden, terug krijgen. Verslaggevers van bladen moeten zooveel mogelijk uitgenoodigd worden de fokveeda gen te bezoeken, terwijl korte, dikwijls her haalde berichtjes in de bladen steeds de aandacht moeten vestigen op wat er te zien zal zijn. Behalve eigenaren, geleiders en de uit- genoodigden. dienen bezoekers entréegeld te betalen, niet minder dan 50 cent. Men verkrijgt dan, dat er op het terrein alleen ware belangstellenden komen en de ontréegelden, die de liefhebers gaarne be talen, wat men in andere provincies kan zien, verlichten de uitgaven voor den fok- veedag te maken, zeer. In Friesland, waar de keuring bezoekende king met de Heide Mij. en den heer Plhi- lippo gehad, maar er is geen land te be zeilen. Ook de heer Doedens is veronftrwaardigd en spreekt van een rot-loontje. De heer Dignum vindt het nog beter, dat dit werk wordt stopgezet. Het land moet moor dan een meter omgewerkt worden. Was de opzichter van de Hedde Mij. goed op de hoogte, dan zou hij anders over dit werk oordeelen. De fa. zegt immers zelf, dat 50 cent per roe billijk is (er wordt 35 cent uitbetaald). Besloten wordt tenslotte nog eens over leg te plegen, om tot een billijker loon te komen. De heer Veltman geeft in overweging, in dien geen overeenslemming wordt bereikt, te verzoeken het subsidie maar in te ^rek ken. Dwing de menschen niet om heen te gaan, aldus spr. De betreffende post wordt hierna goedge keurd. Het Middenstandsborgstellings- fonds. De heer Doorn merkt op, dat sledhts 1 persoon van dit fonds heeft kunnen profi- teoron. En daar moeten we nu f 240.voor betalen! Spr. heeft spijt als haar op zijn hoofd, dat hij indertijd zijn stem aan deel name in het fonds heeft gegeven. Do Voorzitter antwoordt, dat de zaak, zooals de heer Doorn haar sitelt, niet zuiver is. Bovendien wordt er nog op andere wijze van het fonds geprofiteerd (inzichten van boekhoudingen enz.) dan door het ontvan gen van voorschotten. De heer Doorn: Ik heb gehoord, dat de heele zaak niets waard is. Van den heer Doedens hoeft spr. vernomen, dat slechts in 1 geval het fonds hulp heeft verleend; dit n.a.v. een opmerking, van den Voorzitter, dat den heer Doom hieromtrent niets bekend kan zijn. De heer Doedens zegt no<*. dat hem nooit is medegedeeld, dat spr. zulks niet mocht vertellen. Spr. begrijpt overigons niet, waarom dit van ze kere zijde zooveel stof heeft doen opwaaien. De Voorzitter: Dat „van zekere zijde" is niet juist De kapitaaldienst sluit tot en bedrag van f 700.— De begrooting wordt z. h. s. goedgekeurd. Vastgesteld wordt het bedrag, dat per leerling voor openbaar lager onderwijs wordt beschikbaar gesteld voor 1938. Opcenten gemeentefondsbelasting. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing en invorde ring van 75 opcenten op de gemeentefonds- belasting, zulks in verband met het afloopen van de thans van kracht zijnde verordening. Goedgevonden. Vastgesteld wordt het bedrag van het voorschot op de gemeentelijke vergoeding voor de beide R.K. scholen, voor 1938. Rondvraag. De heer Ros vraagt zich af n.a.v. de alge- mcene beschouwing door den heer Veltman gehouden, of hij in de vergaderingen te kort zegt, Spr. houdt er nu eenmaal niet van ie- Wij zijn in de gelegenheid hierbij een artikel te publiceeren van den bekenden deskundige op het gebied van veefokkerij in den kop van Noord-Holland, den heer F. A. F, Groneman. Ongetwijfeld zullen de gedachten van den heer Groneman over fok veedagen, in breede kringen belang stelling ondervinden. Het slotgedeelte van s schrijvers beschouwingen hopen wij in een volgend nummer te plaatsen. boeren meest lid zijn van het Stamboek en dus vrijen toegang hebben,, ontvangt men toch nog f150 k f200, van anderen. Voor De Wijk gaf men mij op een bedrag van f500 tot f800, wel een bewijs hoe do fokvccdag aldaar in trek is gekomen. Bo vendien worden vele van de bezoekers daar ook koopers. Fokkers moeten den tijd hebben, het vee te bekijken. Zullen de fokkers echter van het tentoon gestelde zoo veel mogelijk leeren, dian moe ten zij flink don tijd hebben, alles goed te bezien en diit kan, wanneer niet op den voorgrond staat de beoordeeling in vele ru brieken door commissies van juryleden. Men moet zoo weinig mogelijk rubrieken la ten beoordeel en door juryleden, die in kor ten tijd den uitslag moeten bekend maken, waarna de dieren op hunne plaatsnummers worden gezet, om de fokkers zelf verder te faten oordeelen. Den meesten tijd zouden ze daarvoor hebben, wanneer er geen be oordeeling door juryleden plaats vond. Er zou dan echter te weinig spanning zijn. Men wil uitspraken en deze zijn ook gewenscht voor verslaggevers en fotograven, die het uitverkoren bekroonde vee in hunne bladen bekend maken aan de levers, ook aan hen, die niet aanwezig zijn. Bovendien zijn de keuring en de uitslag er van, door een bekwame jury, zeer leer zaam voor velen, waarvoor het dan ook noodig is, dat men deze goed moet kunnen volgen. mand de haren uit te kammen! De heer Veltman merkt op, dat het een politieke beschouwing betrof, waar de per soon van den heer Bos geheel buiten blijft. De heer Blom vraagt naar den verbouw van de kerk te Petten. De Voorzitter kan hieromtrent niets me- dedeelen; van de kerkvoogdij is nog geen bericht ontvangen. Het zou wel goed zijn deze kerkvoogdij eens achter haar broek te zitten. Hierna sluiting. Uit onze omgeving HOOGWOUD AARTSWOUD. Ds. Westmijze spreekt. Maandagavond trad hier op Ds. Westmijze. Het Kerkgebouw was bijna geheel gevuld. Niet alleen inwoners van ons dorp, doch ook uit wijden omtrek waren belangstel lenden gekomen, om dezen begaafden spreker te hooren. Nadat de kansel was beklommen en men samen had gezongen Psalm 121 vers 1 en 4, las Ds. W. een prachtig gedicht voor van Henriëtte Roland Holst. Hierna behan delde spreker het onderwerp: „Als God liefde is, waarom dan Oorlog, Ziekte en Pijn?" Op de hem welbekende duidelijke en en thousiaste wijze liet hij 't licht schijnen op de hel van den oorlog en hen die hieraan de grootste schuld hebben. Aan het einde werd staande gezongen Ge zang 196 en na het uitspreken van het Onze Vader, verliet men uiterst voldaan het kerk gebouw. Aan den uitgang werd gecollecteerd voor de gezinsverpleging en noodlijdende kerken. W1ERINGEN Voerman van den wagen geslin gerd. Lichte hersenschudding op- geloopen. Dinsdagmorgen j.1. sloeg een paard, ge spannen voor een dricwielige wagen van Gebr. Engel uit de Belt alhier, op hol. Dit gebeurde op Westerklief even voor de kruising van de verkeersweg. De wagen kwam aldaar in botsing met een A.T.O. bus waardoor de bestuurder de heer Jan Engel Jac.zn. van de wagen werd geslingerd. Dr. Beeker die de eerste geneeskundige hulp verleende, vervoerde de patiënt huis waarts en constateerde ccn lichte hersen schudding. Do materieele schade was niet groot. DEN OEVER. Goed afgeloopen. Maandagmorgen kwam de bestelwagen van de Gebr. Bakker (kolenhandelaars) beladen met stoelen, welke waren gebruikt in de kleuterschool, deze terug brengen naar Hotel Lont. Toen de auto slagerij Poppen zou pas- seeren komt daar plotseling een kind op een autoped hot smalle steegje met zoo'n gang uitrennen, dat de chauffeur Bakker, hoewel hij direct remde, niet kon verhin deren, dat de autoped onder 't voorwiel van de auto terechtkwam en 't kind, een doch tertje van slager Kaan, al min of meer vast zat tusschen den autoband en de straat. Ge lukkig voor de kleine is ze er met een lichte ontvelling aan één der beentjes afgekomen. De autoped raakte geheel verbogen. De per soon, die op den wagen zat om de stoelen De belangstelling en kooplust voor het N.H. vee is de laatste ja ren zoowel van het binnen- als van het buitenland zeer gering. De oor zaak hiervan kan zijn, dat ons vee minder aan den algemeenen smaak voldoet of aan te weinig bekendheid er mede. Wanneer men ons vee niet waardeert, dan moeten wij toch onze fokrichting niet veranderen, zoolang wij meenen, dat deze de beste, de meest voordeelige is. Wij zullen dan vooreerst weinig naar buiten kan nen afzetten, maar dit nadeel zal niet opwegen tegen het voordeel, dat ons vee naar onze meening, door meerdere productie geeft. Is onze richting de juiste gebleken, zoo zal op den duur de algemeene smaak zich daar naar richten en zal nuen ons voor aankoop komen bezoeken, wanneer wij tenminste zorg dragen dat door vole en juiste reclame men de goede eigenschappen van ons vee leert kennen. De beste reclame maakt men zeker op een, ieder jaar terugkeerende, keuring, die op een vasten datum moet worden gehouden. Deze moet echter een zoo gunstig mogelijken in druk maken, wat alleen kan geschieden door het beste van het beste te vertoonen en wel daar, waar het vee zich op zijn best laat zien, dus op een grasveld in ruime bosch- rijke omgeving, waar de dieren zich thuis, zich prettig, gevoelen. Ieder, die gewend is vee te geleiden, weet, dat hij, wanneer dat voe van een grint- of straatweg op het gras konut, op moot passen, omdat de dienen dan hun blijdschap door springen en vroolijkheid toonen. Mooi tentoonstellingsterrein. Nu hebben wij in N.-H. het groote voor recht over een terrein te kunnen beschikken, zóó geschikt en zóó mooi, als men misschien, nergens in ons land kan vinden, n.1. op het sportterrein te Schoorl. Op dit terrein van zandgrond, omzoomd door geboomte, met op den achtergrond kleurige huizen en de prachtige duinen, is het op zich zelf reeds een genot te vertoeven. We hebben kunnen zien, dat een film, waarop het vee mooi uit komt voor reclame nog meer waard is dan foto's, maar ook, dat tfie den indruk zeer kan schaden, wanneer de omgeving of de ruimte onvoldoende zijn, voor het maken van een goede opname. In Schoorl zal de gelegenheid voor het ma ken van een mooie film schitterend zijn. Zij, die ééns in Schoorl ons mooie vee zullen hebben gezien, zullen vaste bezoekers wor den, tevens zullen zij hun kennissen opwek ken hen in 't vervolg te vergezellen. Hoe wij onze fokveedagen tot hoogtepun ten in het leven van den veehouder kunnen' opvoeren, hoop ik in een slotartikel uiteen te zetten. vast te houden, botste bij het remmen met zooveel kracht tegen het achterschot van de cabine, dat hij een flinke hoofdbuil opliep. Hier blijkt wel hoe gevaarlijk autopeds 2ijn voor kinderen, die de gevaren van den weg nog niet beseffen. De markt vanuit Uw stoel De markt waar U niet heen be hoeft te wandelen, is de rubriek t Dèt is de plaats waar koopers en verkoopers elkaar ontmoeten en daar komen transacties tot volle tevredenheid van de beide partijen tot stand. Daar moet U zijn wanneer U wat aardige koopjes op den kop wilt tikken. DSér moet U zeker zijn, wan neer U wat te verkoopen hebt PURMEREND, 25 Januari. Gemeentel. Kaasheurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 24.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f22.1 stapel kleine Boeren kaas f23. handel vlug 159 Kg. boter fl.54, weiboter f 1.481.53 per kilo. Runderen, totaal 437 stuks: 185 vette koeien 5S66 ct. per stuk, stug; 122 gelde koeien f 150210 per stuk, matig; 97 melk koeien f 180300 per stuk, matig; 33 stieren 5060 ct. per kilo, matig; 22 paarden f 60 —210 per stuk, stug; 42 vette kalveren 30 —60 ct. per kilo. matig; 377 nuchtere kalve ren voor de slacht f 1016 per stuk, vlug; 153 vette varkens voor de slacht 60—62 ct. per kilo, matig; 24 magere varkens f 2545 per stuk, matig; 240 biggen f 15—35 per stuk, matig; 882 schapen f 17—34 p. stuk, matig; 25 bokken f 4—13 per stuk, matig; kipeieren f 3.10—3.60. eendeieren f 3.15, p. 100 stuks. 5800 Noordholl. blauwen 6065 ct. per kilo, 2900 oude kippen en hanen 50 55 ct. per kilo, konijnen f 0.501.70 p<* stuk, eenden 30GO ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. Eierveiling. 6S.000 eendeieren 326—3.35, 80.000 kipeieren: 65-66 Kg. 3.S0—3.85, 63-64 Kg. 3.65-3.75, 66-62 Kg. 3.40—3.65, 58—59 Kg. 3.35—3.45, 56—57 Kg. 3.36-3.40, 53—55 Kg. 3.16-3.30.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10