'ii Uitkomst voor U OMGEVINGNIEUWS geen twee Brillen Opticien Teriep Langendijker Groentenveiling i LANGENDIJK STIJGENDE OMZET. CRISIS- STEUN NOG NOODIG. Voorstellen voor de Algemeene Vergadering. Maandagmiddag 2 uur kwam het bestuur In vergadering bijeen in bet betaalkantoor, onder leiding van burgemeester Schelhaas, die in zijn openingsspeech eenige woorden wijdde aan de geboorte van de Prinses van Oranje. Gememoreerd werd verder het 50-jarig be staan der veiling in 1937. De verschillende producten passeerden de revue, waarbij de bewaarkool ons nog met zorg vervult, zegt spr. Noodig is daarom dat de steun der regeering nog blijve. Meegedeeld werd dat over de maand De cember is geveild voor een bedrag van f 121.388/62, waarvan voor Broek op Lan- gendijk f 24429.83, Koedijk* f 20032.92, Sint Pancras f 10089.30, Sint. Pancras Zuid f 2400.72 H.H.Waard f 5937.61, H.H.Waard L.T.B. f 24041,14, Zuidscharwoude f 10909.30, Zuidscharwoude L.T.B. f 2355.45, Hensbroek f 1139.83, Schermcer f 2907.71, Oterleek f 2380.21, Urscm f 228.75, de Rijp L.T.B. f 8761.20, De Rijp en O. f 5013.50, Schermer- hom f 386.05, diversen f 379.10. Naar aanleiding van een vraag van den heer Smit, H.H.Waard werd meegedeeld dat in verband met het niet verstrekken van steun op de vroege gele kool vanaf Juli 23 Aug. 1937, de oorzaak daarin gelegen is dat de middelprijs den kostprijs heeft be naderd. Eveneens was zulks bet geval tot eind October. De heer Hoogland vestigde er de aandacht op -dat in een periode gedurende de maand September de richtprijs niet opgebracht werd. Dit zal nader onderzocht worden. De omzet heeft over 1937 bedragen f 1.341.263.28, (in 1936 f 1.162.904.97). Goedgekeurd werd een bedrag van f 20. beschikbaar te stellen voor den kring cor respondenten Plantenzicktenkundigen dienst Besloten werd een zilveren medaille be schikbaar te .stellen voor de bloembollenfen- toonstelling, welke gehouden zal worden van 11—18 Februari 1938, in het Krelage- huis te Haarlem. Van den heer Bas te H.H.Waard was een schrijven binnengekomen dat bij door de fa. Kramer te Zuidscharwoude willekeurig was behandeld met het lossen van kool. Na ge daan onderzoek is echter gebleken dat de betrokken firma in deze juist heeft gehan deld, zoodat de klacht ongegrond bleek. Alweer: de verhoogde heffing op de vroege aardappelen. Voor de algemeene vergadering van het Centraal Bureau werd een voórstèï door het bestuur ingediend om de heffing van de vroege aardappelen van f 50 t6 verlagen op f 30. De heer Visser te Koedijk wil een voorstel indienen dat de aardappelen vallen onder de tuinbouwsteunwet, zoodat deze Wber worden uitbetaald tot den kostprijs, plus de heffing. Hot bestuur heeft in cïeze een voorstel waarin wordt aangedrongen de opboudprij- zen te verhoogen met 30 cent per 100 Kg. Een derde voorstel van het bestuur bevat dat over het tijdperk van 16—31 Juli de ga rantie-prijs der vroege aardappelen wordt gegarandeerd en dat daarvan mededeeling wordt gedaan aan de tuinders, zoodat ook mede ten voordeele der regèering de markt niet overvoerd worde. De beer Visser, Koedijk, bepleit verande ring in de registratie in de bedrijven, daar de regeling van 1933 in den loop der jaren aanleiding heeft gegeven tot onbillijkheden. Spr. zag gaarne een progressieve omzetting per H.A. De beer J. Bijpost (Zuid), vraagt hoe het komt. dat wanneer door den keurmeester be paald is, wat voor kwaliteit op het bordje vermeld moet, zulks later somwijlen in de veiling wordt veranderd. Secretaris zegt dat onder de kap niet al- lijd het volle licht valt op het product en dit in de veiling dan later blijkt af te val len, waarom verandering moet worden aan gebracht. De heer Koning (Hcnsbroelc) vraagt of er al iets bekend is aangaande de resultaten met proeven nieuwe soorten vroege aard appelen. Zal nader onderzocht worden. De heer Hoogland (Sint Pancras) bepleit de instelling eener verkoop- centrale om uitwassen tegen te gaan van groote winsten van exporteurs ten koste der tuinders. Voorzitter zegt dat deze aangelegenheid binnenkamers in bet Centraal Bureau be sproken zal worden. De heer Wagenaar (Koophandel) acht het gewenscht, bij deze besprekingen tegenwoor dig te zijn. De Secretaris merkt nog op dat onregel matigheden in deze door de Groenten- en Fruit Centrale zeer nauwkeurig worden na gegaan. Betreffende subsidie koolduivcn-bestrijding zal nog nader overleg worden gepleegd met den heer Herwijnen. Hierna sluiting. VOET- OF RIJBRUG? Ons werd meegedeeld, dat nog altijd po gingen worden aangewend, om te komen tot een rijbrug over bet nieuwe kanaal tor plaatse, waar de Lange Balk thans overgang geeft voor voetagngors. Met de kanaalwer- ken is men zoover gevorderd, dat spoedig zal moeten worden beslist over bet slaan, betzij van een voetbrug, betzij een loopbrug. Het zal wel de bedoeling zijn te voorkomen, dat een voetbrug wordt geslagen, alvorens over een rijbrug is beslist. Zou deze tot stand komen, dan zou een voetbrug overbo dig zijn en zouden eenige duizenden gul dens nutteloos zijn uitgegeven. Het lijkt ons toe, dat binnen niet al te langen tijd een definitieve beslissing zal vallen. KASSIER BOERENLEENBANK. Tot Kassie'r van de Coöp. Boerenleenbank II te Noordscharwoude is in plaats van den lieer P. Zut benoemd de heer D. Duyves. WEGGESLINGERD. Door den hevigen Westenwind is bij de firmta Kramer bot dak van een loods onge veer 50 M. weggeslingerd. NOORDSCHARWOUDE DE FESTIVITEITEN. Ook in onze gemeente is de Nationale Feestdag niet onopgemerkt voorbij gegaan. 's-Midda.gs werd een optocht gehouden van de schoolkinderen, waarbij de harmonie „Excelsior" dir. de heer P. Pranger, wel willende medewerking verleende. In de kolfbaan van den heer J. de Bakker werden de kinderen onthaald en werd aan allen een herinneringsmedaille uitgereikt, waarop de beeltenis van het paleis Soestdijk. Na afloop ging men in optocht naar het Raadhuis waar de Burgemeester vanaf de stoep een toespraak hield. 's Avonds traden in „Concordia" en „De Burg" de diverse plaatselijke vereenigingen op met muziek, zang en gymnastiek. OUDKARSPEL. De Nationale Feestdag. De Nationale Feestdag in onze gemeente is evenals elders uitstekend geslaagd. Het feest begon 's middags met een optocht van.de schoolkinderen, waarbij het R.K. Fan farekorps „Genot door Kunst", haar mede werking verleende. Hierna ging men naar de kolfbaan van den heer C. Vis, waar de kinderen feestelijk onthaald wérden en o.m. toegesproken door den Burgemeester. Ook de Centraal Bioscoop was present met eenige leuke kinderfilms. Op initiatief van den Burgemeester werd er nog een telegram verzonden naar Prinses Juliana en Prins Bernhard. Des avonds werd er een programma voor de ouderen gegeven. Ook dit programma mocht er zijn cn zoo hebben de talrijke aan wezigen ten zeerste genoten. ZUIDSCHARWOUDE. De feestviering. Zoodra het bekend was in ónze gemeente, dat een Prinses was geboren, werd de klok geluid en werden van tal van particuliere woningen de vlaggen uitgestoken, 's Avonds maakte het R.K. fanfarecorps een rondgang door het dorp en bracht daarbij een serenade aan den Burgemeester. Gistermorgen om 10 uur had een optocht van 240 schoolkinderen plaats, begeleid door 2 fanfarecorpsen. Voor het raadhuis werd deze optocht door B. en W. opgewacht. Burgemeester Van Spengler heeft hierbij een rede uitgesproken. De schoolkinderen werden daarna onthaald in de kolfbanen van den heeren Rijper en Kra mer. Ten lokale van den heer Kramer vond daarna een bijeenkomst plaats van het Oranje-Comité en het college van B. en W. De voorzitter van het Comité, de heer S. de Boer, heeft in die bijeenkomst een rede ge houden. De burgemeester heeft deze rede beantwoord. 's Avonds had een gecostumeerde optocht plaats, die veel belangstelling trok. In de café's was gelegenheid tot dansen, waar van een druk gebruik is gemaakt. Brand. Tijdens de Oranjefeesten werd het dorp op geschrikt door de mare, dat er brand was uitgebroken in de woning van den heer Hoogeboom aan de Kerkewei. Het huis stond gelukkig geheel afgezonderd, zoodat er geen gevaar voor uitbreiding was. De brandspuit was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhoeden, dat er weinig van de woning overbleef. Oorzaak is onbekend. We vernamen, dat huis en inboedel, die ook voor het grootste gedeelte een prooi der vlammen werd, waren verzekerd. Titelwedstrijden kolven. We vernemen, dat ongeveer 100 kolvers zullen mededingen in de wedstrijden, uit geschreven door de T.P.C. van den Ned. Kolfbond, om den titel van Keizer, Koning en Prins. BROEK OP LANGENDIJK. Oranjefeesten. Een groote menigte begaf zich gisteren naar het gemeentehuis, waar vanaf het bal- con door burgemeester Schelhaas voorlezing werd gedaan van het binnengekomen tele gram van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Nadien werd in een proclamatie me dedeeling gedaan van het blijde gebeuren. Door het Fanfarecorps werden nadien twee coupletten van het Wilhelmus gespeeld. Des avonds kwart over 5 werd in een ra dio-rede voor de luisteraars aan den Langen- dijk door burgemeester Schelhaas gememo reerd, wat God het Nederlandsche volk in dit Oraniehuis heeft geschonken. Blijdschap werd uitgesproken dat de Oranjeboom weer vrucht heeft voortge bracht. Des avonds werd in alle kerken het blijde gebeuren dankbaar herdacht. Vanaf het gemeentehuis, welks verlich ting een schitterenden aanblik gaf, werd Bengaalsch vuur ontstoken waarna men nog eenigen tijd gezellig in het bollenge- bouw bijeen bleef. SINT PANCRAS Ned. den Bespreking C.A.O. In den Tuindersbond. Vrijdag j.1. vergaderde de afd. van Noderl. Tuindershond bij Bouwstra. Door het buitengewoon slechte weer was de opkomst niet zoo goed als anders. Voorzitter Hoogland opende met een kort woord, waarbij hij opmerkte, dat de koudc- grond-productcn bij de steunmaatregelen achter werden gesteld hij de stookproducten. Men moet echter begrijpen, dat ook in Zuid- Holland de steun onvoldoende is. Wij moe ten dan ook deze zaak niet toespitsen cn in de eerste plaats de eenheid in onzen bond bewaren. De secr. de heer de Vries, leest het jaar verslag, waarna de rekening van den pen ningmeester volgt met onderstaande cijfers: ontvangsten f 138.90, uitgaven f 111.30, sal do f 27.60. De bestuursleden de heeren K. Roos en A. Stammes werden herkozen. Meegedeeld werd, dat de bankrente thans kan worden teruggebracht op 4.5 procent. Thans kwam in bespreking: Een collectief arbeidscontract voor deze streek. Twee voorstellen kwamen ter tafel: een van den C.B.T.B. en een van de gezamenlijke Arbeidersorga nisaties. Na langdurige bespreking werd het laatste voorstel aangeno men, Van de begrooting der Provinciale Afdee- ling werd alleen de verhoogde contributie besproken en aanvaard. Na eenige huishoudelijke besprekingen werd deze langdurige maar zeer geanimeer de vergadering door den voorzitter gesloten. Vrone-nieuws. C.S.V.Vrone 51. Vrone trok met 2 invallers naar Castri- cum, wat een handicap was. Maar dit was nog niet het ergste. Scheidsrechter Schoon hadden we niet mee; het is heter er maar niet meer van te zeggen. Enkel dit: dat we onze spelers moeten bewonderen om hun zelfbeheersching onder deze leiding. Het tweede speelde thuis tegen Dirks- horn ook met invallers, wat hun niet belet te om met 2—1 te winnen, wat een keurige prestatie is. W1ER1NGEN Auto-ongeval. Maandagavond tegen 6 uur vernamen wij dat op den Koningsweg een auto-ongeval was gebeurd. Bij informatie bleek dat de luxe postauto van de fa. Naastepad een fietsrijder had aan- gereden. De ijlings gehaalde geneesheer, Dr. Bee- ker constateerde dat de aangereden persoon een schaafwond had bekomen aan het hoofd, en niets ernstigs was gebeurd. Zooveel te beter voor den getroffene. Auto en fiets bekwamen flinke schade. Alles in feeststemming. Ook hier heerschte een echte feestelijke stemming. Alles vlaggen en oranje wat men zag. In Cinema De Haan werd een kinderfeest georganiseerd, waaraan deelnamen de kin deren der O. L. scholen te Hippolytushoef en Westerland en van de R.K. school. Om half drie, den tijd van beginnen, was de zaal geheel gevuld. Zoo naar schatting waren 600 kinderen aanwezig. Vele ouders, die gehoopt hadden met jongere zusjes en broertjes een plaatsje machtig te worden, moesten worden teleurgesteld. Er konden er nu eenmaal niet meer in. Burgemeester Kolff sprak de kinderen toe. Het Wilhelmus werd toen door allen ge zongen. Voorts werd de middag gevuld met het vertoonen van films, geheel gratis aangebo den door Cinema De Haan. Er had een zang- wedstrijd plaats en de ons welbekende goo chelaar ontbrak ook dezen keer niet. De kinderen werden onthaald op koekjes en ranja. Het was een echte feestmiddag voor de kleintjes. In den loop van den middag was de mu- ziekvereeniging „Harmonie" ook actief. Des avonds was het feest voor de ouderen, ook toen werd gesproken en op gepaste wijze de feesten voortgezet. Verschillende vereeni gingen werkten mede. In diverse zalen was hal, dus voor de jóngeren was ook volop ge legenheid feest te| voeren.' Hoe kon het ook anders!. -1 Den Oever. Gistermorgen óm tien uur kwamen de kinderen van de kleuterschool en die van de laagste twee klassen der Openbare en Christelijke schooi bij elkaar in de concert zaal van den heer Lont. De heer M. J. Bos- ker, voorzitter van het sub-comité van de Oranjevereeniging voerde het woord. De poppenkast werd vertoond. Des middags kwamen de kinderen van de hoogste klassen van bovengenoemde scholen in hetzelfde lokaal bij elkaar. Burgemeester en Mevrouw Kolff waren tegenwoordig. Al met al hebben de kinderen van de diverse scholen op Oost Wieringen een pracht feest dag gehad. HIPPOLYTUSHOEF RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave over de maand Januari 1938: Inla gen f 4596.79; terugbetaling f 2559.41 ZIJPE SCHAGERBRUG. Verkooping. Het burgerwoonhuis met erf aan de Dub bele Buurt alhier is bij de j.1. Vrijdag ge houden openbare verkooping door den heer E. Rentenaar gekocht voor den heer J. Nie- man alhier. Oranjefeesten. Dinsdagmiddag om 1 uur kwamen de leer lingen der openbare lagere school in het schoolgebouw bijeen om de geboorte van het Prinsesje feestelijk te vieren. Na een kort openingswoord van het Hoofd der school, zongen de kinderen eenige natio nale liederen, waarna wedstrijden werden gehouden onder leiding van de oudercom missie en het onderwijzend personeel Rijkelijk werden er versnaperingen rond gedeeld, terwijl de traditioneele beschuit met muisjes niet was vergeten. Na de prijsuitreiking was het inmiddels bijna 5 uur geworden en dus meer dan tijd om van dezen vroolijken middag naar huis terug te keeren. ANNA PAULOWNA Oranjefeesten. Niet zoodra was ,4e blijde gebeurtenis" hier bekend of allerwege verschenen de vlaggen, en kreeg de Polder een feestelijk aanzien. Aan do kleine Sluis, waar verschillende gebouwen feestelijk verlicht waren, werd 1s avonds een vreugdevuurboom ontstoken. Burgemeester Lovink hield vanaf het bal- con van het raadhuis een toespraak. Soli Deo Gloria zette het Wilhelmus in, dat door allen werd meegezongen en onder muziek van dit corps en van een draaior gel begon een vreugdedans om den branden den boom. In do Spoortbuurt ontstak Pastoor Van der F.em eveneens een vreugdevuur. Do feestviering werd in de verschillende zalen, waar heel goede bands zich lieten hooren, voortgezet. Poging tot diefstal. Tijdens de uitvoering van O.D.I. in de Vlas- en Korenbeurs hebben twee personen getracht de motorfiets van een der bal-mu sici te stelen, CTIIlCTIMlilCT meer noodiff. Eén paar glazen voor ver zien en lezen oer naar f 4.bii Oogonderzoek gratie. te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. Zij hadden het motorrijwiel tot hij het station gesleept maar konden de motor niet op gang krijgen. Hun verdachte bewegingen werden opgemerkt, doch toen men in de zaal gewaarschuwd was en het tweetal te pak ken wou nemen, wist die, met achterlating van het motorrijwiel, op de fiets te ontko men. R.K. TOONEEL. De in de Vlas en Korenbeurs gegeven uit voering van het R.K. damestooneel „O.D.I." is goed geslaagd. Het stuk „De klompenba rones" ontlokte meermalen lachtsalvo's. Vooral de dienstboderol werd in dit stuk door mej. E. Blahö keurig gespeeld. Na de pauze volgde: „Blauwhoed". De dames Ruitenburg verdienen een com plimentje voor haar spel, maar niet minder mej. M. van der Eem, die de regie voerde. Pastoor Van der Eem sprak een slotwoord op dezen avond, waarin hij dank bracht aan de dames der tooneelvereeniging.. Damcompetitie „Het Noorden". D.O.S. I en II speelden tegen het tweede en derde tiental van de Heldersche Dam club. De uitslagen waren: H.D.C. II: D.O.S I: W. WierenAnt. Huiberts 9—2 J. DikJ. J. v. Berg Jz. 11 M. van KalkenH. J. Robben 11 P. II. C. GroenemeijerA. G. Brouwer 20 IL Kraan—C. Wit 2—0 P. J. Arends—E. Komen Jz. 2—0 A. BosmanJ. Robben 20 J. BouwmanP. Leijen 20 G. MondeelNic. Huug 20 P. Hort Jr.—H. van Wees 0—2 14-6 H.D.C. IH: D.O.S. II: W. v. Ravensteijn—Jon. Koomeni F. v. HellendoornH. v. d. Berg Mz. i A. M. v. d. HoekW. Duinhoven A. J. José Sr.Jac. Weijers P. v. VeenA. Raven R. Muller—Th. Duinhoven U—GrootTT-W. Weiiers J. GrooteP. Yroone J. DeymanJ. v. Kampen J. Roerdomp—J. Braam 12—8 BERGEN OOK BERGEN VIERT FEESTI Veel bijzonders was het echter niet. Niet zoodra Maandagmorgen was het be kend geworden, dat de Prinses aan een doch- der de geboorte had geschonken, of Bergen stak zich in feestdooi. In minder dan geen tijd wapperden de driekleur met den Oranje wimpel van tal van huizen en daar de schoolkinderen onmiddellijk vrijaf kregen, za gen wij in minder dan geen tijd oud en jong getooid met Oranje. Om half acht Maandagavond vertrok Ber- gen's Harmonie van het repetitielokaal aan de Karei de Grootelaan, om zich langs een omweg naar do Vinkenkrocht te begeven, waar een groot vreugdevuur zou worden ontstoken. Een groote menigte menschen volgde de muziek, die vroolijke marschen ten gehoore bracht. Jammer dat er zoo'n geweldige wind stond, zoodat het groote vreugdevuur niet direct tot z'n recht kwam. In den tijd van drie kwartier was alles afgeloopen cn kon de rpuziek terugkeeren. In verschillende gelegenheden, o.a. in de Rustende Jager; het Oranjehotel en café Ilil- brand, waren Oranjebals georganiseerd, ter wijl het in café Spoorzicht een de andere gelegenheden lustig toeging. Zoo vierde Bergen haar eersten feestdag. De aubade welke door de kinderen van alle scholen gistermorgen voor hetRaad huis werd gehouden, is op een totale mis lukking uifgeloopen. De kinderen zongen de liederen niet mee en zoo werd het geheel een fiasco ondanks de medewerking van de Ber ger Harmonie. De burgemeester, mr. H. D. A. van Reencn opende met een kort woord. Nadat de kin deren op school waren onthaald geloofden ze het verder wel. Het was een mislukking! In de avonduren was er kerk in de al oude Ruïne, waar ds. v. d. Kieboom een toe passelijke rede hield. Voorts dansen in de Rustende Jager en dat was alles wat van don Nationalcn Feestdag in Bergen was te bemerken. Het geheel was wel héél erg povertjes! GEMEENTERAAD. De zitting van den Gemeenteraad, welke gisteravond zou plaats vinden, is tot nader bericht uitgesteld, zulks in verband met den nationalen feestdag. SINT MAARTEN Aanvulling. In aansluiting op het verslag: 35-jarig be staan der afd. van den Bond voor Staats- pensionneering, dient nog vermeld te wor den, dat door de afdeelingen Nieuwe Nio- dorp, Heerhugowaard, Scliagen, Wieringer waard en Winkel aan de jubileerende afdee ling door ieder een mooi bloemstuk is aan geboden. Politie. Gevonden: Een halsdoek. Inlichtingen bij de politie. WINKEL Optreden van Albert de Booij. Zondagavond had in het lokaal van den heer R. Laan een openbare uitvoering plaats Voor een flink bezette zaal trad het gezel schap Albert de Booij op met een mooi pro gramma. De dansende harmonica-virtuozen, de imitatcur, de man met de „vlugge vin gers" en de geestige huikspreker oogsten veel succes en natuurlijk Albert de Booij met zijn nieuwste schlagers. Een gezellig bal besloot dezen genotvollen avond. ALKMAAR BENOEMD. Bij K.B. van 24 Januari 1938, is benoemd tot deskundig bijzitter in de kamer van cri- sispaohtzaken van het Kantongerecht te Alk maar, E. Dzn. Govers te Alkmaar. 476e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de lU»t Trekking van Dinsdag 1 Febrnari 1938 Hooge Prezen 10004639 5033 400.— 1084 5263 200.— 4306 10367 16305 100.— 3750 4573 5021 9613 11562 11974 17293 17308 19251 20318 20355 Prijzen van 70, 126 140 165 328 361 425 743 837 963 988 1231 1255 1900 1912 2096 2162 2337 2474 2684 2750 2857 2969 3053 3186 3383 3394 3447 3573 3709 3728 4038 4134 4170 4233 4239 4380 4833 4882 5445 5487 5589 5632 5966 5992 6259 6262 6263 6310 6538 6579 6677 6695 6726 6738 6893 7070 7129 7160 7270 7296 3 32 552 622 1452 1655 2481 2581 3273 3331 3913 3990 4503 4805 5649 5836 6485 6524 6767 6839 7419 7439 7690 7871 7894 7897 7963 8015 8204 8245 8265 8397 8436 8538 8551 8588 8662 8818 8850 8889 8948 9106 9170 9173 9182 9249 9292 9371 9600 9679 9683 9874 10020 10034 10050 10164 10197 10274 10323 10578 10780 10822 10836 10860 10974 11154 11162 11182 11291 11295 11316 11326 11432 11531 11721 11853 11923 12067 12155 12165 12294 12422 12470 12684 12/85 12816 12817 12818 12876 12912 12958 13041 13083 13286 13455 13593 13809 13859 13998 14092 14114 14191 14243 14339 14424 14463 14475 14486 15006 15011 15021 15072 15110 15176 15181 15246 15434 15482 15624 15667 15843 15854 15861 '5929 15965 16012 16022 16177 16275 16315 16476 16664 16741 16748 16788 17043 17076 17182 17214 17333 17344 17409 17473 17643 17702 17706 17754 17769 17811 17819 18160 18231 18317 18318 18769 18893 19196 19245 19383 19492 19729 19758 19806 20358 20479 20499 20523 20642 20661 20686 20717 20799 20065 20976 y 6 182 351 454 616 24 190 378 75 242 324 502 662 Nieten 94 101 285 399 511 692 297 406 514 695 831 858 865 956 1073 1334 1665 1901 2092 2237 2387 2555 2868 3142 3297 3604 3857 4046 4271 4552 4832 5079 5186 5303 5452 5705 7214 7477 7616 7627 7893 8134 8286 8466 8760 8858 9019 9434 9612 9712 9942 10145 10571 10902 11266 11559 11875 12132 12275 12520 12742 12926 13087 13410 13794 14085 14286 14427 14700 15114 15452 15785 16045 16176 16595 16821 17133 17300 17511 17666 17773 18096 18397 18637 18911 19094 19220 19466 19796 19950 20174 20483 20687 1172 1385 1723 1906 2095 2249 2402 2568 2871 3148 3324 3616 3887 4056 4296 4663 4846 5081 5193 5323 5497 5761 5989 6254 6456 6723 6973 7241 7497 7651 7914 8142 8309 8516 8781 8868 9100 9439 9627 9719 9973 10216 10574 10940 11346 11637 11886 12135 12293 12578 12757 12929 13166 13444 13814 14118 14288 14455 14755 15152 15486 15612 16050 16232 16586 16897 17134 17317 17512 17678 17801 18135 18472 18656 18954 19095 19229 19522 19798 19961 20191 20496 20689 993 1183 1419 1735 1944 2103 2274 2430 2612 2928 3165 3325 3651 3888 4101 4310 4664 4698 5089 5203 5328 5556 5849 6029 6309 6536 6742 7008 7312 7504 7664 7964 8160 8310 8550 8801 8893 9140 9464 9640 9724 9983 10252 10595 11002 11354 lie44 11892 12140 12301 12581 12782 12955 13188 13530 13825 14126 14316 14460 14792 15163 15492 15832 16075 16239 16631 16918 17216 17335 17539 17708 17826 18167 18480 18799 18960 19118 19257 19550 19805 19970 20210 20550 20705 999 1004 1219 1233 1485 1498 1754 1764 1952 2015 2122 2144 2277 2301 2437 2468 2630 2666 2963 2973 3176 3189 3354 3411 3666 3731 3915 3966 4103 4110 4346 4368 4709 4717 4916 4938 5095 5099 5206 5232 5381 5399 5568 5611 5855 5882 6041 6070 6313 6339 6585 6672 6750 6756 7032 7068 7330 7334 7509 7510 7716 7979 8186 8321 8560 8814 8897 9302 9725 10022 10275 10C26 11042 11392 11688 11968 12196 12319 12673 12878 12972 13239 13590 13924 14224 14352 14483 14854 15177 15569 15856 16091 16271 16682 16920 17220 17358 17543 17710 17968 18268 18486 18817 18984 19122 19330 19551 19825 20001 20237 20586 20714 7718 7994 8196 8378 8672 8828 8987 9324 9485 9663 9791 10048 10290 10664 11049 11431 11696 12017 12209 12391 12679 12890 13021 13275 13609 13926 14225 14354 14505 14893 15236 15681 15904 16104 16283 16761 16940 17239 17366 17567 17712 17992 18339 18513 18859 19011 19131 19340 19580 19834 30057 20319 20620 20722 122 331 416 520 706 922 1040 1288 1624 1840 2045 2192 2330 2478 2732 3059 3192 3414 3735 3975 4148 4431 4727 4960 5162 5262 5402 5625 5884 6135 6343 6682 6878 7115 7406 7585 7738 8013 8217 9361 9517 10090 10431 10669 11065 11446 11741 12083 12216 12405 12689 12892 13035 13306 13710 13995 14235 14392 14506 14957 15333 15687 15911 16123 16323 16775 17014 17240 17399 17590 17734 18011 18348 18520 18863 19021 19156 19357 19021 19865 20104 20323 20629 20882 163 340 447 588 796 944 148 338 427 525 754 833 1048 1068 1301 1328 1631 1639 1848 1884 2056 2062 2200 2234 2333 2351- 2497 2545 2796 2825 3113 3129 3248 3255 3426 3502 3824 3825 3998 4001 4151 4195 4438 4531 4746 4765 4995 6048 5177 5185* 5267 5285 6424 5451' 5655 6664 5897 5936 6146 6219 6359 6379 6686 6687 6882 6926 7168 7175 7409 7424 7589 7607( 7802 7806 8022 81231 8259 8260 8381 8384' 8738 8740 8849 88511 8997 90121 9413 94281 9571 9572i 9701 9709 9917 993© 10102 10126j 10449 10512: 10770 107991 11122 11190i 11510 11545) 11817 118681 12084 121131 12263 12264) 12425 12429 12706 127221 12817 12919) 13037 13043| 13327 13360) 13732 13734! 14062 14063) 14252 14282; 14402 14416 14665 14690 15007 15097) 15375 15383) 15782 15764' 15937 I 16161 16167, 16365 16567i 16784 16808' 17079 17122 17243 17296 17453 17495 17621 17632 17737 17751j 18036 18056 18374 18396 18537 18532 18898 18910 19039 19059 19183 19202) 19364 19440. 19692 19718 19866 19902 20115 20148 20347 20477s 20653.20664j 20933 209O8ï

Schager Courant | 1938 | | pagina 3