Plaatselijk Nieuws. Vliegtuig brandend in zee gestort Belastingontduiking Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Uit onze Omgeving BERGEN JAARVERGADERING VAN DE V.V.V. Huldiging van den heer Klomp als 25-jarig bestuurslid. In de groote zaal van „de Rustende Ja ger" had gisteravond de jaarvergadering plaats van de Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer te Ber gen, onder presidium van den heer C. F. Zeiler. De voorzitter opende en heette speciaal welkom den burgemeester, de wethouders, 4 .verschillende radslcden en den secretaris der Federatie, van V.V.V.'s in Noord-Hol land, mr. 1J. J. Bosman. Spr. memoreerde daarna do geboorte van de kleine Prinses in het paleis Soestdijk. De notulen werden hierna goedgekeurd. Jaarverslagen. Aan he jaarverslag, uitgebracht door den .voorzitter, ontlecncn wij, dat het aantal gasten in 1937 bedroeg 20184 (v. j. 15831), waaronder tal van buitenlanders. Het aantal leden bedroeg aan het einde van het jaar 522 (v. j. 540); een achteruit gang dus van 18 leden. Gememoreerd werd, dat aan het bureau 3901 aanvragen werden behandeld (v. j. 3330). Hulde werd gebracht aan Mevr. Evenhuis voor haar accuratesse. (Ap plaus). Spr. deelde mede, dat de contributie in twee jaren tijds f 106 was achteruitgegaan. Van de pensionlijst verschenen 4500 exem plaren; spr. wees er op, dat de lijst nu moest afgedrukt, zoodat men zich spoedig diende op te geven. Wat het Openlucht-theater betreft, daar werden verschillende voorstellingen gehou den. Een en ander gaf een nadeelig saldo .van i 163.93. De verlichtingsavond gaf een nadeelig slot van f 113.50. Mededeelingen. De secretaris deelde mede, dat Ged. Sta ten alle mogelijke moeite zullen doen, om aan de V.V.V. alsnog een subsidie te ver- leenen. Nog werd medegedeeld, dat op verzoek van de V.V.V. door B. en W. is toegezegd, dat er tegen de vliegende winkels wordt opgetreden. Finantieele commissie. In de Finantieele Commissie werden voor 1938 herbenoemd do heeren v. Exter en v. Gulik. terwijl inplaats van den heer S. Kos ter, die aan de beurt van aftreden was, gekozen werd de beer Verhagen. Begrooting voor het jaar 1938. Onder applaus van de vergadering werd besloten wederom als lid van de Federatie toe te treden. De bcgrooting sloot met een totaal aan ottf-vangsfén en' uitgaven van f 6008.96. Na deelig saldo f 1388.96. Weer een Bloemencorso. De heer Klomp deelde mede. dat het plan bestaat ook dit jaar weer een bloemencorso tc houdenjnet medewerking der vereenigin- gen. Ook zal er weer een harddraverij wor den gehouden. Benoeming Bestuurslid. Groot- sche hulde van den heer Klomp. Het aftredend bestuurslid, de heer D. A. Klomp, werd onder daverend applaus als zoodanig herkozen. De voorzitter huldigde daarop den heer Klomp, die 25 jaar bestuurslid was van de V.V.V. Spr. wenschte de V.V.V. geluk met liet feit, dat Klomp bestuurslid is geweest Klomp is de motor, welke de zaak .steeds weer op gang brengt. Spr. noemde Klomp ccn rondborstig, eerlijk nuensch. die ook de kunst verstaat ongelijk te bekennen. (Da verend applaus). De voorzitter bood in dc eerste plaats 'bloemen aan aan mevr. Klomp, die zoo tal van jaren geheel belangeloos de admini- stratio der V.V.V. voQrde, (Applaus). Daarna werd den heer Klomp een leuning voor z'n bank in don tuin gegeven. De woor den op deze leuning luidden: ..Huldeblijk V.V.V. aan Dirk Klomp 1913—1938". Hierna voerde het woord burgemeester Van Recncn, die Dirk Klomp huldigde voor zijn vele werk. De heer Klomn heeft het ini tiatief genomen voor de vestiging van Ber gen's natuurreservaat. Namens de gemeente Bergen bood de burgemeester den heer Klomp een fraaie mand met bloemen aan (langdurig applaus), Hot doek van het fraai versierde tooneel ging daarop vaneen, waar op Bergen's Harmonie, onder leiding van den heer Joh. Beekman, den jubilaris toe speelde. Hiep, hiep hoera! (daverend applaus). Hierop snrak de heer P. Blankendaal. waarna de Harmonie zich nogmaals liet hoo- rcn. Dc heer Macdonald spralc als voorzitter van het huhligingsfeest. Spr. bood den heer en mevr. Klomp daarop namens leden en donateurs een divankleed aan. Ook werden bloemen aangeboden. De heer Bosman sprak namens de V.V.V. te Alkmaar. Spr. noemde den heer Klomp een der grootste strijders voor de bevorde ring van bet Vreemdelingen Verkeer in ons kleine Nederland. Dc heer Bosman bood den jubilaris een mand met bloemen aan. De heer Matth. Wiegman sprak namens alle kunstenaars der Bergensche school. Spr. bood namens dc Bergensche school ccn ge denkplaat aan. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat een telegram was ingekomen van de A.N. Y.Y. tp Don Haag. Voorts las de secretaris tal van geluk- wenschcn voor van verschillende verccnigin- gen. De heer Kleyberg feliciteerde den heer Klomp namens Bergen's Winkeliersvereeni- giug. Dn jubilaris, de hoor Klomp dankte allon, die hom bndden golukeowonscht. Voorts hot huldiginescomitó en vooral Bergen's Harmonie voor z'n buitengewone attentie. Do Harmonie kan Bergen niet mis sen; aldus z.eiile spr. (daverend nnnlnus). Tot slot werd gezongen: „Lang zal de V. V.Y. leven in de gloria". Hierna speelde de muziek nog een pittigen marsch, waarna sluiting volgde. - SCHOORL NATIONALE FEESTDAG. Redevan den Burgemeester. Feesten voor jong en oud. De nationale feestdag was in Schoorl een blijde dag voor de jeugd. De drie scho len trokken al vroeg naar het centrum der gemeente, voorafgegaan door het fanfare corps. Na in het gymnastieklokaal te zijn ont haald, kon de schoolgaande jeugd in het R.K. vereeniging9gebouw verder genieten van zangspel tooneel en een filmvoorstel ling. 's Avonds verzamelde een groote menigte zich voor liet raadhuis, waar onder den fraaien eereboog burgemeester Baron van Fridagh de heugelijke gebeurtenis in ons Vorstenhuis herdacht. Enthousiaste feestviering. De Woensdagavond was bestemd voor de ouderen. De feestvreugde concentreerde zich nu op twee punten: het Noordelijk deel vierde feest te Groet de rest te Schoorl. Een steeds aangroeiende enthousiaste nuen- schenmenigte trok niet fakkels en lampen door het noordelijke deel der gemeente, voorafgegaan door het onvermoeide fanfare corps. Rond den lichttoren, die was gekroond met een verlichte W, was 't één jubelende men- schenzcc, toen de burgemeester naar voren trad voor het uitspreken van zijn luid toe gejuichte feestrede. Naarmate het later werd steeg de feestvreugde. In het zuidelijk deel dat sprookjesachtig was verlicht verzamelden de feestvierenden zich vooral in De Roode Leeuw, waar het cabaret van Leo Peel een schitterend pro gramma verzorgde en in De Rustende Jager, waar een bal-masqué het hoogtepunt van de feestviering vormde. De jury, bestaande uit de heeren C. M. Winder, C. de Leeuw en H. M. Laurman met hun dames, kenden de volgende prijzen toe: Enkelingen: 1 Ooievaar met baby. 2 Da- jakken, 3 Kater; 4 Zuigflesch; 5 Sneeuw pop. Paren: 1 Juffrouw Snip en Snap; 2 Bern- hard en Juliana; 3 Nederland en Oranje. Groepen: 1 Kaartspel; 2 Canadeesche vijf- ling; 3 Hoempa orkest. Tot diep in den nacht heerschte in de café's een geweldige drukte. LANGENDIJK NOORDSCHARWOVDE JAARVERGADERING TUINBOUWBELANG De tuinbouw vereen. „Tuinbouwbelang" hield gisterenmiddag haar alg. jaarverga dering in hotel „Concordia" Aanwezig pl.m. 75 leden. Voorzitter, de heer K. van Dijk, opende de vergadering en herdacht liet overlijden van den heer Heerman. In verband met het 40-jarig jubileum van den heer .T. Groot jes, als arbeider bij den heer Abr. Borst, feliciteerde voorz. namens de vereen., zoowel werknemer als werkgever met dit zeldzaam jubileum. Na het uitsproken van de openingsrede, waarin vele toestanden op tuinbouwgebied werden belicht," werden de notulen van den secretaris den héér J. Kliffen vastgesteld!' Men besloot, n.a.v. een ingekomen brief van den heer Mallekote deel te nemen aan den rattenverdelgingsdag. De kring van correspondenten van den Plantenziektenkundigen dienst kroeg een subsidie van f 5. De rekening van den penningmeester werd hierna uitgebracht. Ontvangen was met. inbegrip van het aanvang saldo van f 205.24, totaal f 2708.67. Uitgegeven f 2173.77 saldo in kas al zoo f 534.90 Het 1/10 van de omzet bedroeg dit jaar f 150.92. In de begrooting is opgenomen een hef fing per snees van 4 cent. Dit was verleden jaar 6 cent, alzoo een verlaging van 2 ent. Men ging hiermede accoord. In antwoord op een vraag hoe hoog de op de poterbe waarplaats rustende schuld was, deelde de penningmeester mede dat dit nog f 9600 was. De voorz. gaf nog een toelichting n.a.v. de gehouden vergadering over de teelt van blauwe aardappelen. De leden die blauwe aardappelen verbouwden dienen dit spoe dig op tc geven bij den secretaris; daarvan worden lijsten opgemaakt en bekendheid aangegeven, opdat de betrokkenen overleg kunnen plegen in verband met de verbouw van Schotsche muizen. In het jaarverslag geeft de secretaris een uitvoerig overzicht van hetgeen is gepas seerd in 1937. Diverse verslagen. De heer L. Mallekote bracht verslag uit van de werkzaamheden van den Planten ziektenkundigen Dienst. De proef met de bestrijding der gladiolen- ziekte heeft mict Pfitzer Triunvph goede resultaten opgeleverd. Met Poolijs had hij geen succes. Met kali-chili-salpeter heeft spr. eenige proeven genomen ter bestrijding van de draaibartigheid. Tot eenig resultaat heeft men niet kunnen komen. Spr. gelooft, dat dr. Leefmans op den juisten weg is. Knol voet is te bestrijden door kalkbehandeling. De riet- en glascommissie, doelde bij mon de van den heer D. Kansen de verhandelde hoeveelheden mede: Riet is niet aange kocht, doch thans is een hoeveelheid be schikbaar A f 10 per voer. Glas is er hoe genaamd niet verhandeld. De bloembollencommissie deelde mede, dat in de bewaarplaats zijn ingebracht 5878 bak ken tot een bedrag van f 662.06 Do lieer C. Hemke deelde mede. dat 18 pond wortelzaad is geteeld door de betref fende commissie. De kiemkracht is goed, n. 1. 66% De kunstmestcommiissie deelde mede, dat aan 57 leden ongeveer 160.000 kg. kunstmest was geleverd ter waarde van f 8.246,73. De mandencommissie heeft 408 manden aangekocht voor f 224.99 en 101 aardappel- kratten voor f 26.26. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den do aftredende heeren K. Wagenaar en J. Kliffen herkozen. Statutenwijziging. In verhand met de bestuursnitibreiding met vertegenwoordigers van de Ned. Tuin- dersbond en de Chr. Boeren- en Tuinders- bond stelde liet bestuur voor, de statuten aldus te wijzigen. De heer G. Bakker vroeg wie do vertegen woordigers van de standsorganisaties zou moeten kiezen? Voorzititer-antwoordde, dat dit kan geschie den, door het indienen van een voordracht. De secretaris zou overleg tusschen het bestuur en de standsorganisaties t.a.v. de voordracht gaarne zien geschieden. De lieer G. de Geus vroeg of het niet be ter was, dat, ieder maar lid werd van de standsorgan isat ie. De heer G. Bakker zeide,. dat de bedoe ling toch is, samenwerking met de stands organisaties te krijgen. Toch deed spr. een opwekking om toe te treden tot de stands organisaties. Na eenige besprekingen werd het bestuurs voorstel onveranderd aangenomen, zoodat niet reglementair vastgelegd wordt, dat iemand uit deze organisaties moet komen. Tot afgevaardigde naar het bestuur van den Noordermiarktbond werd de heer J. Kliffen herkozen. Voorstellen voor de alg. verg. van den Noordermarktbond. Dc heer IJ. Kaan stelde voor een onder zoek in te stellen naar de mogelijkheid om voor de goedgekeurde pootaardappelen vóór 1 September een garantieprijs vast te stel len gelijk.aan den ophoudprijs. Dat verschil tusschen ophoud- en garan tieprijs .geeft aanleiding tot moeilijkheden. Spr. zou een scheiding willen tusschen de vroeg- en de laatgcrooide aardappelen bij het en bloc veilen, ter verbetering van de aardappelregellng van verleden jaar. Men zal te bcvocgder plaatse de bezwaren ken baar maken. Een groot bezwaar wordt ook gevoeld in de vrijstelling van de landbouw- aardappe'len van de betrokken maatregelen cn de verleden jaar voorgekomen concurren tie tusschen de veilingen. Na rondvraag sluiting. W ARMENHUIZEN De moordaanslag Vermoedelijke dader naar Hals van Bewaring overgebracht. Naar wij vernemen is de gearres teerde Spaans, verdacht van den moordaanslag op de bejaarde me vrouw Meijer-Klaver, gistermiddag naar het Huis van Bewaring te Alk maar overgebracht. Uitslag verkooping bij opbod, afslag en combinatie. Woensdagavond had ten overstaan van Notaris Pinxter te Schoorldam in de zaal van den heer Slikker een openbare verkoo ping plaats van een bovenhuis, bouwers huis met koolschuür cn erven, diverse pcr- ceelen bouwland en weiland, behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer K. Barsingcrhorn, gewoond hebbende al hier. Uitslag als volgt: 1. Huis met koolschuur en erf, gemijnd op f 2660 door Notaris Pinxter. 2. Boerenhuis met erf, kooper Jb. Ruiter te Spierdijk, vóór f1040. 3. Plantersbaan, 6'/* snees k f44 per snees, kooper J. Réindcrs, alhier. 4. Molenakker, 19% snees a f40 per snees; kooper W. Dekker, alhier. 5. Molenakker, 10 snees, a f 34 per snees; kooper Abr. Dekker, alhier. 6. Molenakker, 0% s»eés, 136 per siices; kooper J. Rehidors, alhier. 7. Bouwland," 35 snees, k 144 per snees; kooper A. Hopman, alhier. 8. Dergmeer, weilnnd, 37% snees, k f38 per snees; kooper Jb. Ruiter, Spierdijk. 9. Dergmeer, bouwland, 16% snees a f32 per snees; kooper K. Jong, Alkmaar. 10. Dergmèr, bouwland, 16% snees, f39 per snees; kopper K. Wit, alhier. 11. Voorste Hoogcwerf, bouwland, 40 snees, a f40 per snees; kooper Jb. Ruiter, Spierdijk. Combinatie perceel 8, 9 en 10, geldende f 2674.—, op f 100 in slag gemijnd door A. Mooij, Oudkarspel. Combinatie perceelen 2, 8, 9 en 10, gelden de f3814; dit bod werd met 11 verhoogd door Jb. Ruiter te Spierdijk en is niet af gemijnd. Combinatie perceelen 3, 4, 5, 6 en 7, gel dende f 3057 en werd op f 160 in slag ge mijnd door Sj. Westra. WIERINGERMEER MIDDENMEER. Feeststemming op de beurs. Op de beurs was gisteren nog een volle feeststemming. Zaken wei*dcn niet, of zeer weinig, afgehandeld. Zoo zelfs dat er geen noteering gemaakt kon worden en deze van de vorige week moest worden overgenomen. Dat onze zakenmenschen ook meeleven in het heugelijk gebeuren, bleek wel zeer sterk op de beurs. Men bracht, door het houden van een collecte, een belangrijk bedrag bij een. Van dit geld zijn twee telegrammen aan het Vorstenhuis verzonden; inderdaad een zeer aardige attentie uit het nieuwe land, W1ER1NGEN Ongeval. Terwijl de heer C. Duijnker in de Belt- straat fietste, en een auto van den heer E. tegen kwam, beladen met kolen, gebeurde bet, dat juist bij het passeeren een hoeveel heid kolen van den auto af viel. D. geraakte onder do fiets en de kolen. Gelukkig liep het ongeval nog goed af. Na van den schrik cn narigheid wat te zijn bekomen, bleken de gevolgen voor D. niet ernstig te zijn. W. Drop over de Zulderaeesteun- wet en haar toepassing. Dinsdagavond hield genoemde afdeeling een vergadering in dc zaal van den heer R. Engel, waar als spreker optrad het Tweede Kamerlid de heer W. Drop. Nadat de voorzitter, de heer F. Bontkes, met een hartelijk welkom had geopend, gaf hij het woord aan den spreker, die het on derwerp: „De Zuiderzcesteunwet en haar toe passing" zou behandelen. Dc heer Drop be gon met een overzicht tc geven van de voor geschiedenis der droogmaking en haar even- tuoele gevolgen. Daarna ging hij na het ont staan van verschillende wetsartikelen en wijzigingen van deze, welke de schade van do gedupeerden moesten regelen. De. Steun- wet heeft helaas aanleiding tot vele klachten gegeven. De wiervisschers werden buitenge sloten. Die van Ilarlingen en Texel vroegen aan de regeering erkenning van de schade, welke zij geleden hadden. Deze ging hierop niet in, omdat zij van meening was, dat de schade niet ontstaan was door de afsluiting, doch door ziekte van heb wier; welke in Canada ontstaan was. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door de hee ren J. Keizer, De Beer, S. Wagenmaker Sz. en Visser gebruik gemaakt werden. Allen werden op bevredigende wijze beantwoord. Hierna sluiting. HEER-HU GOW AARD ORANJEFEESTEN OP 1 FEBRUARI. Van vele huizen wapperde de driekleur, op een enkele uitzondering na was alle ar beid gestaakt. De schoolkinderen werden getracteerd op chocoladenvelk, oranjekoek met toepasse lijke versiering cn eenige symbolische cho colade-reepen. Des middags had een zang- hulde plaats voor de ambtswoning van den burgemeester, onder leiding van den heer Groenland. Des avonds werd de traditioneele Oranje boom verbrand. Vermeldingswaard is nog, dat de pastorie naast de Ned. Herv. Kerk alhier geheel was omlijnd met kleurige lampjes, hetgeen in derdaad een schitterend effect maakte. En hiermede waren ook deze goedgeslaag de Oranje-feesten beëindigd. Tuinbouwvereeniging vergadert. Algemeene Vergadering van de Tuinbouw vereeniging „Heerhugowaard", te Hecrhugo- waard Zuid, in het café van den heer Rus op Woensdag 2 Februari 1938. Na opening door den voorzitter, den heer Jb. Glas, werden de notulen en het jaarver slag door den secretaris voorgelezen, welke zonder aanmerkingen werden goedgekeurd. Een selectiecursus zal wegens tijdsgebrek van den leider hoogstwaarschijnlijk niet doorgaan. Besloten werd om aan den Plantenziekten kundigen Dienst en aan de afd. Heerhugo waard van de Vereeniging voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies een jaarlijk- sche subsidie van f5.te verleenen. De rekening van den penningmeester gaf aan een ontvangst van f 759.60 en een uitgaaf van f715.2614, alzoo een batig saldo van f 44.3314. De beer A. Koster adviseert namens de commissie tot goedkeuring. Tot financieelc commissieleden worden voor 't volgende jaar benoemd de heeren P. Bakker en P. Kool. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend de heer P. Bas en niet herkiesbaar. Gekozen wordt de heer P. Kool, na herstemming met den heer D. Gootjes. De voorzitter merkt, op dat wanneer iemand last heeft van koolduiven dit bij hem kan worden opgegeven, dan zorgt de Planten- ziektekundigen Dienst voor verdelging. De heeren P. Smit en Jb. Glas worden bij acclamatie herbenoemd tot bestuursleden der L.G.C. terwijl verschillende afgevaardig den en reserves worden benoemd voor de alg. vergadering der L.G.C. Woorden van protest, gaan op ten op zichte der heffing van f 50.per H.A. voor aardappelen. De zetkoolrogeling zal met de Dag. Be sturen der zusterafdeelingen alhier worden besproken. Getracht zal worden om een verbod tot telen van Zeeuwsche blauwen te krijgen daar deze soms veel last veroorzaken ten opzichte van goedgekeurde Schotten. De heer Kool raadt aan om hiervoor Koop- mans Blauwe te verhouwen die dit gevaar niet oplevert ch bovendien nog wratziekte- Vrij is ook. Besloten werd om evenals vorig jaar weer gezamenlijk aardappel kisten en Baijer sproeimiddel aan te koopen. Bij de rondvraag werd nog besloten om nog een tweetal sproeiers aan te koopen daar gebleken is dat deze in een groote be hoefte voorzien, waarna de voorzitter onder dank tot sluiting overgaat. NIEUWE NIEDORP Aan de aandacht ontsnapt. Een onzer abonnees ontving een briefkaart uit Alkmaar, welke niet was voorzien van de hiervoor noodige 4 ets. zegel. In Alkmaar had men de kaart heel trouw van een stempel voorzien en vervolgens in de Niedorper postzak gedaan. Bij aankomst alhier heeft men de kaart bij het sorteeren ook niet in de gaten gekregen! En zonder dat maar één cent port behoefde te worden betaald, werd dit poststuk keurig door bode Dr. thuis bezorgd. Het is maar gelukkig, dat P.T.T. genoeg winst maakt, om dergelijke stroppen te kunnen dekken Vergadering van de Schaakclub. Als' voorzitter Booij opent, is een elftal leden aanwezig. De heer Sprakclaar. pen ningmeester. brengt financieel verslag uit; na een een bijna eenjarig bestaan heeft dc vereeniging uitgegeven f 28.60 cn ontvan gen f 28.30. Bij de rondvraag heeft, de heer Rezelman het over onderling simultaan-spelcn; dit zal worden gedaan. De heer Zander informeert naar aanslui ting bij den Wostfr. Schaakbond; het be stuur zal inlichtingen vragen. De heer Krap zag graag wat behande ling van theorie. Hierna sluiting. De uitslagen der gespeelde ma'Mies wa ren: KrapBlokker 01: KoomenBooij 1 0; Sprakeiaar—Wit 0—1; Cappon— Smit 1—0; Blokker—Krap 1—0; WitSprakelaar 1—0; Krap—Blokker 0—1; Booij—Komen 0—1. Vier Italianen omgekomen. Uit Natal wordt gemeld, dat het vliegtuig van den Italiaanschen vlie ger Stoppani, dat vermist werd, brandend in zee is teruggevonden. Stoppani zelf is gered, doch de overige leden van de bemanning zijn om het leven gekomen. De Concor-mantsehnppij heeft medege deeld. dat Stoppani zich op vierhonderd ki lometer van Fernnndo de Noronha bevond, toen hij zijn S.O.S. signaal uitzond om vijf minuten voor drie. Een vaartuig van de Air France heeft een lijk opgcvischt van een der omgekomen Italiaansche vliegers. Dat de zaak Schoorl zou blijken een olievlek te zijn, welke nog wel eens velen kon besmeuren, hebben wij reeds eerder gemeld. Het systematisch onderzoek der inbeslag genomen boekhoudingen, waaraan men eigenlijk pas is begonnen, brengt voor ve^ len groote onaangenaamheden met zich. Op verzoek van de betrokken ambtena^ ren hebben wij echter, teneinde het onder zoek niet te belemmeren, tot heden zorg vuldig vermeden iets te publicecren over de verdachte belastinggevallen, welke reeds' naar voren waren gekomen. Wij hadden hierop ons woord gegeven, en daarop heeft men nog immer kunnen bouwen. De „vriendelijkheden", welke ons, nu an deren blijkbaar door een indiscretie tot pu blicatie zijn overgegaan, gisteren werden toegevoegd, als zouden wij mcdcdceling der feiten achterwege laten, omdat het hier een grooten adverteerder betreft, kunnen wij dan ook gevoegelijk naast ons neer leggen. Het volkomen onafhankelijk standpunt van ons blad moest nu toch wel ieder be kend zijn. Maar „roddelen" schijnt sommi ge menschen nu eenmaal een behoefte. Als dat noodzakelijk is, sparen wij nie mand, maar hier moesten wij aan het be roep der autoriteiten gehoor geven. Wij kunnen thans bevestigen, dat tegen den manufacturier B. alhier een politieon derzoek is ingesteld, op grond van verden king valschheid in geschrifte to hebben ge pleegd bij de aangifte van belasting. Het gaat. hier om een bedrag van ver zwegen inkomsten van totaal f15000, loo- pende over een periode van ongeveer 10 jaar. De bier en daar genoemde fantas tisch hoogc cijfers zijn volkomen uit dc lucht gegrepen. Verder is rechtsingang verleend tegen den heer A. S., alhier, wegens meineed hij aangifte voor de successiebelasting, terwijl voor datzelfde feit nog een onderzoek te gen een andere ingezetene onzer gemeente loopt. Ook tegen een inwoner van Anna Pau- lowna zijn sterke aanwijzingen. Niet genoeg kunnen wij op de wensche- lijkheid wijzen om, nu de gelegenheid nog daar is, van eventueel verzwegen inkom sten aan de belastingautoriteiten mededee- ling te doen. Men kan daardoor groote na righeid voorkomen. De wethoudersverkiezing De Sociaal-Democraten maken met niemand afspraken. Gisterenavond heeft de Raadsfractie der S.D.ATP. besloten, consequent haar fiigen candidaat, den lieer Bijlsma te stemmen. Afspraken zullen met geen enkele partij worden gemaakt. GEREFORMEERDE KERK SCHAGEN E.O. .In de op Woensdag 2 Februari gehouden vergadering der Classis Alkmaar der Ge reformeerde kerken is besloten de kerk tc Schagen te institueeren. tot zelfstandige kerk. De te institueeren kerk to Schagen e'.o. mocht reeds van dc Gereformeerde kerk te St. Pancras een Avondmaalstel als geschenk ontvangen. ROODVONK. Naar wij vernemen is hij 2 kinderen in het gezin van W. roodvonk geconstateerd. VERLOF B DRANKWET. Door B. en W. is aan K. Honig, Noord een verlof B ingevolge de Drankwet verleend. SCHAGEN. 3 Febr. Paarden f 200—350, 6 geldekoeien (mage re) f 145—175, 29 idem vette 1702*0. kalf koeien f 230—300. 6 vaarzen f SO—150, 108 nuchtere kalveren f 616, 50 vette schapen f 28—34, 117 overhouders f 16—23.50. 4 bok ken eng eiten f 412. 13 vette varkens per Kg. 56—58 ct.. 75 biggen f 15—23. AMSTERDAM, 2 Febr. Veemarkt. 184 vette kalveren: le kw. 80—86 ct.. 2e kw. 70—78 ct., 3c kw. 06—CS ct.. per Kg. levend gewicht; CO nuchtere kalveren f 7—12 per stuk, 140 varkens: vleescbvarkens, wegende van 90—110 Ksr. 7071 ct.. zware varkens 0970 ct., vette varkens 6869 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel zeer willig, hoogere prijzen Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Varkens zeer matige aanvoer, zeer stugge handel, prijzen als Maandag j.1. WARMENHUIZEN, 2 Februari 1938. Roodë kool f 3.20—5.50; gele kool f 1.56— 1.90; deensche witte kool f 2—2.80; Savóve kool f 0.50-1.10; Uien f 11.40. Aanvoer 38.075 kg. roode kool; 14900 kg. gele kool; 18900 kg. deensche witte kool; 1050 kg. Savove kool cn 800 kg. uien. MIDDENMEER, (Grnanbcurs, 2 Febr. '38 Paardeboonen f 99.25; tarwe (wit) voer f 7.508; ïnlandsche rogge f 77.25; win- tergerst f 7—7.25; Zomcrgcrst f 7—7.50; haver (wit) f 5.756.75; groene erwten f 910; karwijzaad f 22.50—23.50; kanarie- zaad f 8.759.25; blauwe maanzaad f 35 36; duiveboonen f 910. BROEK OP LANGF.NDTJK. 3 Febr. Uien 11.50—12, drielingen 10.30—10.00 gro ve 11.56—11.90, stek 8—8.30. peen 2.20—2.70, prei 3.80. ronde kool 3.66—6, gele kool 1.50 2.10. D. witte kool 1.56—3, bloemkool 8.90, 2e soort 1.40. NOOTtDSC.H AR WOUDF.. 3 Febr. Revel. 2.70, uien 1212.40. drielingen 10.20 -10.40, grove 1.80-12.20. kroten 2,90—3.70. roode kool 3—5 20, gele kool 1.50—2.10, D. witte kool 1.5Q3.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3