RADIO Koek en eieren voor de Prinses Arrestant ontsnapt Honderdjarige verdronken Nederl. Ralleye-rijders in ons land terug .OVERVETTE" rinso speciaal voor de wasmachine de don juan Drie vrouwen bedrogen f 20 000 voor lucht bescherming gevraagd PROGRAMMA DOOR EDGAR RICE BURROUGHS k— lil 81 No. 51. En zo droeg Tarzan van de Apen het be wusteloze meisje door de geheime tunnel on der de tempel van de Vlammende God zonder te worden achtervolgd. Toen hij ophieuw bui ten op de muur stond, hield hij 'even stil om een blik achter zich op de stad te werpen. Terwijl hij daar stond, zag hij een troep van de monsterachtige wezens van Opar, die uit gezonden waren om hem te zoeken. Met luid geschreeuw zagen ze hem en kwamen als razenden op hem af. Doch hij liep op een drafje en zo kon hij de afstand tussen hen hetzelfde laten blijven. Zo nu en dan wierp hij een blik op het gelaat dat zoo dicht bij hem was. Als hij haar hart niet had voelen kloppen, zou hij niet hebben geweten of zij nog leefde. Zo bereikten ze de rotsen. Gedu rende de laatste mijl had Tarzan gerend als een dier en daardoor had hij een flinke voor sprong eer de Opar-mensen de rotsen zouden bereiken. Hij was reeds aan de andere kant van de rotsen afgedaald eer de mannen er op waren geklommen. Hier hadden ze alle reden om de vervolging op te geven, want Tarzan was reeds in het bos verdwenen. Hrj legde zijn last op het gras en ging naar een nabij beekje, waar hij water haalde waar mede hij Jane's gezicht en handen bevoch tigde. Doch zelfs dit deed haar niet tot be wustzijn komen. Zeer ontdaan nam hjj het meisje weer in zyn sterke armen en haastte zich naar het Westen. Laat in de middag, toen Jane haar ogen opsloeg, dacht zij, dat ze was herboren in een bosrijk paradijs in de armen van haar doodgewaande geliefde (Nieuwe spelling.) Origineele geschenken. Het gemeentebestuur van Barne- veld, het dorp van kippen en eie ren, heeft de origineele gedachte ge had, om aan de Koninklijke moeder een mand met uitgezochte Barne- veldsohe eieren te zenden. Gisterochtend heeft zich ©en deputatie paar het Paleis Soestdijk begeven, om de eieren aan te bieden. Deze deputatie bestond uit een drietal leden van de Nederlandsche Barnevelder club, dat door B. en W. met de uitvoering van de opdracht belast was en waarvan de voorzitter, de heer Janknecht, de leider was. Tevoren was met den parti culieren secretaris van den Prins telefo nisch overleg gepleegd omtrent de komst van de Barnevelder deputatie zoodat aan een vrijen toegang tot het Paleis niets in den weg stond. Bovendien is besloten aan alle gelukki ge moeders in de gemeente Barneveld die in dezelfde week als H.K.H. Prinses Juliana een kind ter wereld brengen, vanwege het gemeentebestuur een doos met Barnevekl- sche'eieren te zenden. „Koninklijke Hoogheid hier is een Bossche koek"! Het is in Den Bosch een oud ge bruik om bij de geboorte van een baby de gelukkige moeder een Bos sche koek ten geschenke aan te bie- .den. De gemeenteraad van Den Bosch heeft besloten ook aan Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Juliana een Bossche koek te zenden, ver sierd met roosjes en blaadjes van gouden en zilveren kleur. Daar de voorzitter van oordeel was, dat deze koek niet zonder meer, maar met een passend begeleidend schrijven aan de Prin ses behoorde te worden gezonden, is het na volgende vers bij de zending ingesloten: „„Koninklijke Hoogheid! Hier is een Bossche koek. Wij doen bij dit geschenk een nederig [verzoek: Wil nemen eens de proef en nimmer [dan vergeten, Dat Bossche koek 't gezondste is, [dat een mensch kan eten." Het vers werd onderteekend door de raads leden, wethouders, secretaris en burgemees ter van Den Bosch. Ilij maakte van de Oranje-drukte gebruik. Later weer opgepikt. Dinsdagmorgen is een arrestant, de 26-ja- rige H.A.K., die wegens een dooi* hem ge pleegde kleine verduistering was verhoord, uit het Paleis van Justitie te Haarlem, ont snapt, toen hij door een Rijksveldwachter naar de cel zou worden teruggebracht. In de gangen van het gerechtsgebouw was het, in verband met de buitengewone zitting van de rechtbank, welke naar aanleiding van de blijde gebeurtenis werd gehouden, bijzonder druk en daardoor zag de arrestant kans aan de waakzaamheid van zijn begelei der te ontsnappen en naar buiten te rennen Hij slaagde er in het, op enkele minuten af stand gelegen, station te bereiken, waar hij den trein naar Den Haag nam. Onmiddel lijk werd de Haagsche politie gewaarschuwd die reeds des middags den vluchteling aan hield. K. is daarop naar Haarlem teruggebracht en opnieuw ingesloten. Schelpenvisscher maakt ruzie Voorwaardelijke geldboete opgelegd. Het Haagsche gerechtshof deed gisteren uitspraak in de strafzaak tegen den 36-jari- gen schelpenvisscher J. K., die door den Haagschen politierechter wegens wederspan- nigheid veroordeeld was tot f 14.boete subs. 14 dagen hechtenis. K. heeft, toen hij op een vroegen morgen in Ju,li aan het schelpenvisschen was, het strand niet verlaten, toen een agent hem daartoe sommeerde en is daarna met den agent slaags geraakt. De procureur-generaal heeft bevestiging van het vonnis van den politierechter ge vorderd. Het hof verwierp heden het beroep op noodweer, dat verdachte had gedaan, be vestigde liet vonnis, doch bcpaaïdej dat de straf voorwaardel ij k zou worden opgelegd.' De oudste inwoner van Boskoop, de hon derd-jarige heer C. Droog, is Dinsdagavond, vermoedelijk door den sterken wind welke in den ham stond, langs het talud in de langs den weg loopende sloot gevallen en verdronken. De heer Droog had een bezoek gebracht aan zijn zoon en was om negen uur uit diens huis vertrokken om naar het tehuis voor ouden van dagen terug te gaan. Toen hij na eenigen tijd niet terugkeerde is men hem gaan zoeken. De heer Droog genoot een uitstekende ge zondheid hij maakte nog lederen dag een wandeling. Óp 12 Januari j.1. vierde hij zijn honderdsten verjaardag. Naar wij vernomen zullen de Nederland sche deelnemers aan de Rallye Monte Carlo Zaterdagochtend a.s. in ons land terugkee- ren. Zij arriveeren om elf uur aan de grens te Fcrnhout waar de winnaars van de sterrit, de équipe G. Bakker Schut en de overige automobilisten gehuldigd zullen worden door de officials van de K.N.A.C. en de directie van de Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek. Vervolgens zal het ge zelschap zich naar Breda begeven, waar een lunch zal plaats vinden. Het ligt voorts in de bedoeling van de Ne derlandsche Ford Automobiel Fabriek den Rallye-declnemers in den loop van de vol gende "weck te Améterdam een diner aan te bieden. WEl,WATBENJIJOP\ VOISTREKTNIEO RINSO GESTELD.' l HET GEEN ANDER ZIJN ZEEPPOEDERS I WA5MIDDELKRIJG DAN NIET EVEN GOED?/ IK MIJN WAS ZO H EIDER ALS MET RINSoy Een Rinso was is geen gewone was. Want de nieuwe, overvette Rinso is heel wat anders dan zeeppoeder. Rinso wordt speciaal gefabriceerd om te voldoen aan al de bijzondere eisen, die de wasmachine stelt. Onmiddellijk lost Rinso in lauw water op en geeft een werkzaam, blijvend sop, dat met zeeppoeder nooit te krijgen is. En snel, dat het wassen met Rinso gaat! Binnen anderhalf uur heeft U de hele gezinswas van 5 personen prachtig schoon gewassen, en niet alleen in de wasmachine, maar ook in elke tobbe! Met één pakje Rinso van 121/2cent! FEUILLETON. T 34. roman door e. philllps- oppenheim „Couranten maken deel uit van de wereld van mannen en vrouwen, die worstelen," merkte hij bij zekere gelegenheid op. „Zelfs de kleinste blik erin, bezorgt me het gevoel van onrust. Zie naar de advertenties men schen, die begeerig zijn om te koopen of te vetkoopen, alles zoo voordeelig mogelijk voor zich, beursnoteeringen voor fóndsenhandelaars en gokkers, lugubere misdaden, en geheele bladzijden vol van de grootste komedie in de geschiedenis onze dwaze politiek. Ik heb mijn jaren van worstelen achter mij. Ik w!' niets koopen, niets verkoopen, en het kan mij niet schelen hoe andere menschen leven. Neen mag je kranten voor mijn part houder. Barnslow." „Maar iemand behoort te weten wat er in zijn eigen land voorvalt," bulderde de vicaris. „Daar zie ik de noodzakelijkheid volstrekt niet van in," antwoordde Peter Cradd. „De wereld bekommerde zich geen sikkep't om mij, toen ik mij in den tredmolen afslocfde. En nu kan de wereld ophoepelen, wat mij betreft." Zij zaten op een afsluithek aan dc^ rand van een korenveld. Peter Cradd had den vicaris bij een bezoek aan een van zijn gemeenteleden vergezeld. „Bijvoorbeeld," bromde de vicaris, „zag ik je gisteren een praatjemaken met die lichtzin nige Peggy Middleton." „Ik ga haar nooit voorbij zonder een woord je tegen haar te zeggen," antwoordde Peter Cradd rustig. „Het arme kind heeft zorgen. Ik heb geen schuld aan haar zorgen, maar met haar heb ik medelijden." „Ze is een echte ondeugende rakker," zei de vicaris, „dit is de tweede keer al." „D^s te jammerder," zei Peter Cradd. „Als het de tweede keer is, zal ze zich des te dieper schamen en het haar moeilijker vallen om me delijden te vinden. Als ik geweten had, dat het de tweede maal is, zou ik zelfs nog vriende lijker tegen haar geweest zijn. Intusschen, ik zal haar de volgende week in de kraamvrou- wenverpleging laten opnemen." George stopte peinzend zijn pijp. „Ik weet niet, of je daar goed of kwaad mee doet, Cradd," zei hij. „Je werkt het slechte in de hand." „Tob niet, vicaris. Wij behoe ven niet rond te loopen met den geesel in onze handen. Wat las ik ook weer in den Bijbel: ..Weest overtuigd, dat uw zonden u zullen ach terhalen." Ziedaar philosofie zoowel als gods dienst. Dat arme meisje heeft er onder geleder of zal er onder lijden, naar gelang vari haar vatbaarheid voor smart. Het is niet aan ons om de inquisiteur te zijn." „Wel, wel," vroeg Barnslow, „ben ik de geestelijke herder van dit kerspel, of ben jij het?" Zij daalden den heuvel af. De herfst was in aantocht. Het hotel was gedeeltelijk gesloten. „Morgén vertrek ik, vicaris," zei Peter Cradd onverwacht. Dat dacht ik al. Waar ga je heen?" „Naar Londen, denk Ik. Zie je, ik ben zoo wat met het eerste deel van mijn opvoeding gereed, dank zij jou en je zuster. Ik weet juist genoeg om te beseffen hoe schandelijk on wetend ik ben. Ik heb het landvolk hier leeren liefhebben en keer naar hen terug. Zij zullen altijd-een groote rol in mijn leven spelen, maar nu ga ik eens een kijkje nemen in de City." „Het zal dus Londen zijn?" „Ik zal met Londen beginnen.' „At zoo gauw morgen," mompelde Barn slow. „Ik had je bq mij aan het avondeten willen vragen, Peter Cradd, maar er is niets in huis. Ik kwam een dag eerder thuis dan ik verwacht werd." „Kom dan bij mij," noodigde de ander uit. „Mrs. Skidmore schijnt nog steeds te denken dat ik vetgemest moet worden. Bestel ik één biefstuk, dan krijg ik er twee. En ik verbeeld me zoo, dat er vanavond nog wel wat meer op tafel zal prijken. Ga dus mee, eten genoeg, en we zullen een flesch champagne knappen. „Ik ga tegenwoordig nooit meer naar diners," zei Barnslow, toen ze op den weg gekomen waren. „Ik ben ongelijk aan Louise. De menschen hebben mij uit wanhoop losge laten. Zij vertoont zich graag overal 3— ik niet. Ik kan de manieren de gesprekken van de nieuwe rijken niet begrijpen. Wat doen ze eigenlijk, welke is hun levensbeschouwing? Die Cariswoods behooren tot een oude Nor- folksche familie. De mannen zijn allen hoogst bekwame schutters dat zq tot hun eer ge Twee jaar celstraf tegen oplich ter geëischt. Wederom hield de vierde kamer der arrondissementsrechtbank te Amsterdam zich bezig met de be rechting van den rechtskundigen adviseur V., die in de hoofdstad drie dames onder belofte haar geld zeer rendabel te maken, heeft bewogen flinke bedragen aan hem af te staan en die zich nu wegens oplichting had te verantwoorden. De man had de vrouwen verteld, dat hij zeer voordeelig in huizen kon speen leeren, daar enkele woningen goedkoop uit een fail lissement konden worden gekocht. Verdachte verklaarde, dat hij het geld te gen 10 pet. ente had geleend „zonder sa menweefsel van verdichtselen," zooals hij het juridisch uitdrukte. Het betreft hier dus een civiel geding, concludeerde ver dachte. Een vrouw had hem een 4 pet obligatie van f 500.ter hand gesteld, de tweede gaf hem f 500.contant en weer een andere juffrouw stolde dezen man liefst f 5000.— ter hand. De officier van Justitie, mu*. H. A. Wassenbergh vorderde tegen de zen rechtskundigen adviseur een ge vangenisstraf van twee jaar miet af trek van de voorloopige hechtenis. Hij zeide, dat verdachte de vriendelijke, fi- nancieele deskundige speelde, die raad en daad in dienst der menschheid stelt. Als het geld binnen is, draait hij om als een blad aan een boom. Het geld van zijn slachtof fers is weg en toch is hij brutaal genoeg om nu van deze zelfde slaohtoffers te zeg gen, dat zij meineed plegen. De oplichting is bewezen, de bewering, dat het een gewone leening zou zijn is komisch en onzinnig. De verdediger inr. F. Paradics pleitte vrij spraak. Vonnis 16 Februari, Amsterdam bereidt zich voor. B. en W. van Amsterdam verzoeken den Raad een bedrag van f 20.000 beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van o.m. de vol gende maatregelen ter bescherming tegen luchtaanvallen: Het inrichten van vier zit tingslokalen van den gemeentelijken genees kundigen en gezondheidsdienst tot hulp post. Het opleiden van het personeel der ge meentelijke diensten en bedrijven. Het beschermen van de belangrijkste ge meentegebouwen en het opleiden van gas- verkenners en liet nemen van proeven met gasmaskers. B. en W. zullen te zijner tijd een voorstel doen tot financieele regeling van de genoem de uitgave. VRIJDAG 4 FEBRUARI 1938. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Viool en piano. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Ensemble Rentmeester. 2.00 Declamatie. 2.30 AVRO-Dansorkest en solisten. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Amateur-uitzending. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 N.V.V.-uitzending. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten. 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie. 8.00 Fluit en piano. 8.30 Literaire causerie. 9.00 „The four blue Stars", en solisten. 9.30 G. Steyn'9 Accordeon-orkest, en solist/ 9.45 Declamatie. 10.00 „Fantasia". 10,30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Pianovoordracht. 11.25 Gramofoonmuziek. 11.30 Jazzmuzi^ (Gr.pl.). 11.5512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 801,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 De KRO-Melodisten, m.m.v. soilst. 2.00 Gramofoonmuziek. 4.05 KRO-Orkest. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 KRO-Melodisten, m.m.v. solist. 6.00 Land- en tuinbouwpraatje. 6.20 De KRO-Boys, m.m.v. solist. 7.00 Berichten. 7.15 Luchtvaart causerie. 7.35 Bedrijfsreportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 KRO-Orkest en gramofoonmr 9.30 „De Markiezaatsfeesten in B, a Zoom", causerie, 9.40 Zang en piano. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.10 Vervolg zang en piano. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gregor Serban's Roemeensch orkest. II.1012.00 Gramofoo :nmuziek. zegd maar gaan zij een dag op de jacht, dan trekken zjj een purperkleurige smoking aan, en spreken een taaltje! Nu, ik ben nier preutsch, maar als ik die mannen en vrou wen onderling hoor praten, bekruipt mij soms de lust om Louise bij dé haren weg te slee pen. Maar och, niets helpt daartegen. Het modernisme heeft ons geheel in zijn klauwen. Ieder doet precies wat hij of zij wil. Daar zullen we ons bij neer moeten leggen. Ik ben een buitenman. Jij bent een waarachtig .alleen God weet wat jij bent, Peter Cradd. Jij bent iets, dat zich nog niet geopenbaard heeft, maar, hoe dan ook, zooals zij ben je niet!" „Vertel mij eens," zei Peter Cradd, „waar*, is je zuster?" „In Londen, geloof ik, bij de oude Lady Durcott. Ik wou, dat ze in 's hemelsnaam met Arthur trouwde. Als zij weg is, verveelt de man mij doodelijk. Ik zag zqn auto van morgen vol bagage wegrijden, hij zal haar dus wel nagereisd zqn. Zijn kansen zouden veel gunstiger zijn als hij wegbleef. Met een meisje zooals Louise, is het slecht kersen eten enfin. Zeg eens, je chrysanten staan prachtig." Mrs. Skidmore heette hen welkom. Zij be schouwde de aanwezigheid van den vicaris altijd als een stempel op de deftigheid van haar mijnheer. De eetkamer zag er zeer ge zellig uit. Peter Crad, die op weg was een expert te worden, mixte een paar coktails. „Vrouwendrank!" riep Barnslow, nadat hij een paar glazen naar binnen geslagen had. Zeg, waar ben je met je flesch champagne?" Zijn gastheer stak de flesch omhoog. „Cli- quot 1911", zei hij. „Is die goed?" „Ik zal je er mijn meening dadelijk over zeggen," zei de vicaris. Maar port is de eenige wijn waar ik verstand van heb, Cradd. Ik drink overdag zelden iets' anders dan bier, maar ik gebruik 's avons geregeld een paar glazen port." „Afschuwelijk, ik geloof niet, dat ik een droppel in huis heb!" „O, dat heb je wel, mannetje, al weet je het misschien niet," sprak de ander hem tegen. „Je hebt mij nooit om den sleutel van den wijnkelder gevraagd, en ik heb je dien nooit gegeven. Hier is hij, aan mijn horloge ketting. Als je het goed vindt, zal ik nu naar beneden gaan en een fleschje portwijn voor je decanteeren, zooals je nog nooit in je leven gedronken hebt. Je kent zeker het verschil niet tusschen port en belegen port van een bepaald gewas?" „Hoegenaamd niet," erkende Peter Cradd. „Er bestaat zoo'n soort, die ze „goudgele noemen, is het niet?" „Dit is dus inderdaad je laatste avond, buurman," merkte George Barnslow op, toen de twee mannen in een gemakelijken stoel bij het haardvuur zaten, de flesch port op een taf el je tusschen hen in. „Ik begin te denken, Cradd," vervolgde hij, zyn glas met kenners blik tegen het licht houdende, dat dit reisje naar Londen in den grond een kinderachtige geschiedenis is." „Het spijt mij dat te hooren," was het be daarde antwoord. „Waarom ga je eigenlijk?" vroeg Barns low plompweg. „Dat weet je zelf niet." „In zekeren zin weet ik het wel. Ik tast nog steeds in het duister, en hoewel ik weet, dat het leven hier beneden een zeer aange naam deel van het geheel is, is het toch alles niet. Ik moet omtrent het andere deel ook iets te weten zien te komen." (Wordt vervolgdj

Schager Courant | 1938 | | pagina 7