Plaatselijk Nieuws De olievlek-Schoorl Raad Bergen Schagen-nieuws Onderzoek ingesteld te Breezand De affaire Schoorl werpt haar sombere schaduw over geheel de Noordpunt van Noord-Holland. Meer en meer blijkt, dat de hoofdpersoon van het drama want zoo kan men het gerust noemen zijn cliën ten hielp bij het ontduiken van verschuldigde belasting en succes sierechten. De Rijksaccountants, de heeren Steenken en Van der Maal, die in samenwerking met majoor llolcma, het onderzoek leiden, hebben uit de talrijke, bij den heer Schoorl in beslag genomen boeken en bescheiden reeds vele aanwijzingen geput, welke aan geven dat meerdere memories van successie onregelmatigheden bevatten. Het is allerminst de bedoeling der auto riteiten om slachtoffers te maken; bij een vrijheidsstraf heeft niemand, ook het Rijk, belang. Maar men dient goed te begrijpen, dat, zoodra de politic binnentreedt de kans ver keken is om de zaak nog inderminne te schikken. Daarom wende men zich voor het herstel len van verkeerde successieaangiften zonder verwijl tot den ontvanger der registratie te Schagen en voor inkomsten- en vermogens belastingontduikingen tot de betrokken in specties. Als ernstig voorbeeld hoe men zich zelf kan dupeeren door te blijven zwijgen, diene, dat naar wij uit Bree zand vernemen, de Rijksveldwacht en de Rijksaccountants gisteren een onderzoek hebben ingesteld bij den heer J. H., aannemer te Breezand, waar sterke aanwijzingen werden ge vonden van overtreding van Art. 225 Wetboek van Strafrecht, welk artikel een maximum toelaat van 5 jaar gevangenisstraf. Het betreft hier het opzettelijk verval- schen van bewijsstukken bij belastingop ga ve. Ook bij een weduwe te Schagen is naar een vermeend geval van successiebelasting ontduiking een onderzoek ingesteld. De da me is ternauwernood aan een finantieele aderlating ontkomen, doordat zij, zelf de successierechten ging betalen, die toen la ger bleken te zijn dan de heer Schoorl oor spronkelijk had gedeclareerd. Dat hier ook waarden zijn achtergehouden, ^jnede in overleg met den hóofdbeklaagde, acht men zeer waarschijnlijk. ELFTALLEN VOOR ZONDAG A.S. Schagen 1Strandvogels 1. Aanvang 2 uur P. Schoorl; H. Middelbeek, M. de Haas; A. Slikker, S. Grootes, L. Schoorl; G. Koch, N.N., J. Peetoom, G. Boontjes, C. de Moor. Schagen 2—Strandvogels 2. Aanvang 12 uur. D. Arnoldus; Joh# Bremer, A. de Wit; J. Weeland. M. Slikker P. Boontjes", H. Vecnstra, J. Starreveld, N.N., D. Ruig, Jb. Broersma. Rcs.: F. Nauts. R.K.C. 3— Schagen 3. Vertrek 9.15 uur. .T. J Slikker; G. Zwaan. D. Leeuwenkamp; P. Kistemaker. S. Breebaart, G. Lem; J. Broer. W. van Gcelen. J. Steen. J. v. d. Oord, Joh. Franzcn. Res.: P. Slik, W. Domper. II.R.C. a—Schagen a. Aanvang 11.15 uur. A. Iloutkooper; G. Blanuboer. R. v. Ha ren; P. Bakker. G. C. Annevcldt. W. Gorter; P. Dekker. J. v. d. Ben, J. Slikker, T. Schoorl, H. Volten. Res.; G. Annevcldt. H.R.C. e—Schagen b. Aanvang 12.30 uur. P. Kort; J. Engelsman, W. Rczclman; C. Damen, K, Molenaar, J. Molenaar; R. Abbring, J. Kater. T. v. Rooij, K. de Boer, S. Brak. Res.: G. Broens, Adsp. vertrekken per bus 10.15 uur. Adsp. comm. MARKTOVERZICHT. Langzamerhand wordt de aanvoer van vette koeien beter. De vraag was volgens do slagers wat hoog; toch werden de beste koeien goed verkocht. Een Schot werd ver kocht door den heer P. Dekker Petten aan den slager C. Oosterman alhier voor een prijs van f 280. Daar kon geen vette koe tegen op. De prijs van de Schot gold wel 38 ets. Weinig halfkoeien aangevoerd; die er waren werden goed verkocht, hoogste noteering f 300. In geldekoeien was de han del goed; hoogste noteering f 175. Vaarzen handel matig, tot f 150 hoogste noteering. Graskalveren worden voorloopig niet aange voerd. De handel in nuchtere kalveren heel goed; voor de slacht tot f 16; voor de fok 20—22 gld.. handel goed. Handel in paarden goed. Jonge vette schapen tot 34 gld., handel goed. Oude slachtschapen 27—32 gld., ook heel goed. Zware oude schapen niet aange voerd. Handel in overhouders matig. Handel in vette varkens trekkend tot 29 ct. De aanvoer van vette varkens ging wel; ook niet goedkoop; verkocht als elders. De handel in higgen was matig. Do 7 wecksche hjggen golden van 1518 gld., de 12e weeksche higgen van 18—23 gld. Schrammen werdén niet aangevoerd. Van de kippenmarkt geen noteering. POLITIE. Gevonden; een handschoen, huissleutel, pak zakken, rijwiolplaatje, wantje. Verloren: een rijwielplaatje, wanten, rij- dplanfje. loeren dameshandschoen, das, 'temonnaia, ceintuur, nummerbord en 1. DE NIEUWE BUISMAN-REVUE 1938. Jan Buisman Jr.'s nieuwe revue 1938 zal tot. titel dragen „Dat moet je mee maken". Onnoodig te vermelden dat reeds velen weer verlangend naar dit kijk spel uitzien. De V.S. is voornemens deze revue per 1 Juni in studie te nemen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth Anna Divera, dochter van Jacobus Adrianus Dekkear en van Anna Visser. Ondertrouwd: Lourens Koning en Johan- na Wiggors. Overleden: Dirk Smit, oud 89 jaren, we duwnaar van Grietje Spaans; Pieter Tim merman, oud 76 jaren echtgenoot van Trijntje de Jongh. Uit onze Omgeving Dienstplicht. De dienstplichtigen W. J. van Wel en W. Piers, van de lichting 1938, zijn aangewezen om op 21 Maart a.s. te worden ingelijfd; eerstgenoemde bij het le Regt. Veldartillerie en laatstgenoemde bij het Regt. Grenadiers. Raadhuis binnenkort klaar. Naar wij vernemen nadert de verbouw van het Raadhuis dezer gemeente zijn vol tooiing. De vergaderingen (van B. en W. e.a.) worden bereids weer ten Raadhuize gehou den. De Secretarie, welke, in verband met den verbouw, den laatsten tijd in een der lokalen der O. L. school te Schagerbrug werd gehouden, hoopt men over enkele da gen weer naar het Raadhuis over te brengen. Ingetrokken. B. en W. hebben de vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, staande ten name van den heer Jb. Bruin te St. Maartensbrug, ingetrokken, zulks op verzoek van den vergunninghouder zelf. Burg. Stand van 28 Jan. tan. 3 Febr. 1938. Geboren; Maria, d. v. Antonius Mors en Maria Bierman; Jan, z. v. Nicolaas Ilaster en Neeltje Bellis; Gretha, d. v. Willem Zwaan en Gerardina van der Vlies; Jo- hanna Aafje, d.v. Zeger Peetoom en Trijn tje Jongerling. Ondertrouwd: Geeiie. Getrouwd: Thcodorus Schotten, 29 jr., tuinbouwer, te Harenkarspel en Wilhel- mina Columba Klaver, 27 jr., zonder be roep, te Zijpe. Overleden: Gecne. LANGEND1JK OUDKARSPEL. Begin van brand. In het nummer van gisteren vermeldden wij dat een begin van brand was ontstaan bij den hoer Hoogland. Dit moet zijn bij den heer Jb. Molenaar. Motorboot in zinkenden toestand. Gistermorgen in de vroegte begaf een zoon van schipper H. Oud alhier zich aan boord van het motorschip Vertrouwen II, om in de machinekamer de lamp aan te maken en bemerkte daarbij tot zijn schrik, dat hij tot zijn enkels in het water stapte. Direct waar schuwde hij zijn vader, die zich van den toe stand, welke zeer kritiek was, op de hoogte stelde. Met behulp van buren en eenigc fabrieks arbeiders werd onmiddellijk met pompen en scheppen begonnen. De motorboot heeft een laadvermogen van 40 ton en had een lastvermogen van 30 ton aan boord. Iets van de lading was licht beschadigd. De oorzaak is nog onbekend. Hoogstwaar schijnlijk is er een nagel gesprongen. Verzekering dekt de schade. ZUIDSCHARWOUDE. Bridgen. De uitslag van de Woensdag bij den heer Rijper gehouden bridgewedstrijd was: Oneven lijn: 1. J, Kramer .Tz.K. v. Meurs 9 pt. 2. J. KomenK. Komen 9 pt. 3. G. VrolingC. Stoop 11 pt. 4. G. KraakmanN.N. 11 pt. Even lijn: 1. M. GoudsblomJ. Sloop 6 pt. 2. Jb. ZijpD. van Kleef 10 pt. 3. .T. KramerJb. Gootjes 10 pt. 4. Jb. RietveldL. Becmsterboer 14 pt. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering Ds. Schermerhorn. Dinsdagavond zal in „Concordia" een open bare vergadering worden gehouden, waar als spr. zal optreden de hier welbekende Ds. Schermerhorn. Op deze bijeenkomst zal medewerking ver leend worden door mevr. Joh. v. d. Vecn- Wilson, lid van den Vrouwen Vredes Bond met declamatie. Zie voor verdere bijzonder heden de advertentie in dit nummer. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Lezing Dr. F. Bromberg. Op uitnoodiging van de Pluimveever. „Ons Belang" heeft Woensdagavond Dr. F. Brom berg namens Bonda's Handelsmaatschappij N.V. te Rotterdam een lezing gehouden in Café Swager over „Doelmatige Veevoeding". Voor de pauze behandelde Dr. Bromiberg de voedingsleer van het vee en pluimvee. Met groote aandacht werd zijn leerzame rede gevolgd en uit zijn betoog kan worden vastgesteld dat de Vee- en Pluimveehouder nog veel aan zijn bedrijf kan verbeteren, vooral wat betreft het soms onoordeelkundig toedienen van eiwit, vitaminen, mineralen enz. In de pauze konden de bezoekers een gra tis „gelagjc" nemen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Na afloop der lezing bestond gelegenheid tot het stellen van vragen. Wij gelooven wel dat dit vragenuurtje zijn nut heeft ge had. BARSINGERHORN ORANJEFEEST. Op eenvoudige, doch hartelijke wijze is het feest ter gelegenheid van de heuglijke ge beurtenis in het Prinselijk gezin, in deze gemeente, gevierd. Dinsdagavond® heeft Kolhom en Haringhuizen feestgevierd; Woensdagavond Barsingerhorn. Dinsdag direct na het bekend worden van de blijde gebeurtenis zijn de kinderen in de O.L. School onthaald op bischuit met muis jes. Het dorp was reeds spoedig in feesttooi. 's Middags werd in de Ned. Herv. Kerk een dienst gehouden waarbij de heer Visch en Ds. v. d. Veen voorgingen. Woensdagavond dan werd het programma in de zaal van den heer de Graaf afgewerkt Toen de voorzitter van het Oranjecomité, Burgemeester Loggers zijn openingsrede aanving, was de zaal tot in de uiterste hoe ken bezet. Op treffende wij ze besprak Voorzitter de beteekenis van het groote gebeuren in het Kroonprinselijk gezin. De rede werd besloten met het zingen van een com-plet van ons Volkslied. De avond werd verder gevuld door optre den van de plaatselijke vereend gingen, zang, gymnastiek, tooneel, terwijl ook het gezel schap uit Haringhuizen zich niet onbetuigd liet.. De harmonie „De Eendracht" van Kolhorn gaf ook acte de présence, doch door de geweldige drukte moest van een optreden van dit gezelschap worden afgezien. Een welkome afwisseling was een fluitsolo door mej. Tr. Kistemaker. Een geanimeerd bal hield de aanwezigen nog lang bijeen. CALLANTSOOG Wijn aangespoeld. Dezer dagen zijn op het strand alhier een viertal okshoofden aangespoeld. De vermoe delijke inhoud is Fransche wijn. Avondbestelling. Ingaande Zaterdag 5 Februari a.s. zal door de posterijen voor de kom van het dorp een avondbestelling worden ingevoerd. We krij gen dus thans in het dorp drie postbestellin gen per dag: Hierdoor komt het afhalen van correspondentie des avonds te vervallen. Velen zullen hun loopje 's avonds wel mis sen. EEN SCHITTEREND GESLAAGD ORANJEFEEST. Woensdag is te Callantsoog de Oranje feestdag gevierd, 's Middags was het de beurt van de schoolkinderen. Zij kwamen in de mooi versierde zaal van hotel „Duin zicht" bijeen, onder leiding van het onder wijzend personeel. Na een uiteenzetting van do beteekenis van dezen feestdag door het Hoofd der school, den heer Koerts, kwam de goochelaar Prof. Johny Frans voor het voetlicht. Voor afwisseling werd gezongen en wer den de jongens en meisjes onthaald. 's Avonds was het feest voor de volwasse nen. Medewerking verleende het klein-kunst- ensomblc van Jan Buisman. Voor 'n volle zaal hield burgemeester Rehorst z'n feest rede, welke hij besloot, na het zingen van het Wilhelmus, met 'n driewerf hoera op hot Vorstenhuis. Het ensemble Buisman bracht 'n goed verzorgd, vlot afgewerkt programma, waar door de stemming nog meer verhoogd werd. Tot diep in den nacht duurde het bal voort. Allen hadden plezier. Het oranje-feest is voor de volle honderd procent W1ER1NGERMEER ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Door don landbouwer O. in het zuidelijk deel der Wieringermeer is dezer dagen aan gifte gedaan, dat een zijner paarden gedu rende de nacht op gruwelijke wijze is mis handeld. Het dier vertoont op de bil een wond van ongeveer 25 c.m. lang, 5 c.m. breed en 5 c.m. diep, waardoor het voor geruimen tijd op geschikt voor het werk is. De boer verdenkt een zijner knechts van de euveldaad, doch deze verwerpt deze be schuldiging met verontwaardiging. Weringermeerpolitie stelt een zeer nauw gezet onderzoek in. WINKEL VERGADERING MIDDENSTAND VEREENIGING. In de gisteravond gehouden ledenverga dering onzer middenstndsvereeniging is door den heer W. D. Niestadt uit Schagen een causerie gehouden over „De Vestigings wet" Na door den voorzitter, den heer Van Zoo non, welkom te zijn gehceton zotte de spre ker op uitvoerige wijze de werkwijze en het doel dezer wet uitéén. Vervolgens werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan een ruim ge bruik gemaakt werd. Hierna behandelde de inleider nog nut en noodzaak van organisatie in den Kon. Ne- dcrl. Middenstandshond om vervolgens te eindigen met een korte beschouwing over het borgstellingsfonds voor kleine midden standers, waaraan ook door do gemeente Winkel wordt deelgenomen. Door do middenstandsvereeniging is ten slotte besloten om een cursus voor de opleiding voor het Midden standsdiploma te stichten o. 1. van het Instituut van Middenstands ontwikkeling; tevens werd in prin cipe hesloten tot toetreding tot den Kon. Nederl. Middenstandsixmd. Hierna sluiting. SINT PANCRAS Oranje-revue. Woensdagavond had de eerste opvoering plaats van de revue: „Er waren twee ko ningskinderen". De zaal was totaal uitver kocht. ook voor gisterenavond en vanavond. Burgemeester Kroonenburg sprak het ope ningswoord. de conference berustte bij den heer P. de Ruijter, die zich uitstekend van zijn taak kweet. In vlot tempo werden de verschillende onderdeelen, beginnende bij de geboorte van Prinses Juliana, opgevoerd. Ter afwisseling werden door de aanwezige Oranje-liederen gezongen. Het was een voor treffelijk geslaagde avond l Gisteravond om half acht kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter: de heer mr. H. D. A. van Reenen, burgemeester. Aanwezig zijn alle leden. De burgemeester opent en spreekt eenige woorden n.a.v. de blijde gebeurtenis in de Kon. Familie. Vermelden wij nog, dat de Raadszaal kwistig met groen en wimpels was ver sierd en dat boven den schouw den naam „Beatrix" prijkte. De eerste dronk werd daarna gewijd aan de Koninklijke Familie. „Zij leve hoog" juichten de Raadsleden, die zich van hunne zetels hadden verheven. De notulen worden hierna vastgesteld. Ingekomen stukken. Van de aan den Raad gerichte stukken, vermelden wij de navolgende: Beschikking van Ged. Staten, houdende vaststelling der rekeningen dienst 1935. Het militaire vliegveld. Schrijven van den Minister van Defensie, houdende mededeeling, dat om der gevol gen wille het niet mogelijk is, de aanne mers der uit te voeren werken, betreffende den aanleg c.a. van een militair luchtvaart terrein te verplichten een zeker percentage arbeiders uit Bergen in dienst te nemen, dan wel bij het aannemen van het plaat selijk bureau van de Arbeidsbemiddeling. Gemeenschappelijke hulpverlee ning bij brand. Schrijven van het Gemeentebestuur van Alkmaar, houdende mededeeling, dat de gemeenschappelijke regeling in zake hulp- verleening bij brand nog geldt. Personeele belasting naar den grondslag biljarten. Voorstel van B. en W. om de verorde ning tot afschaffing van de personeele be lasting, naar den grondslag biljarten, met ingang van 1 Januari 1939 in te trekken. Wordt z.h.s. aangenomen. Verzekering van Gemeentegelden. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een regeling omtrent de verzekering van de gemeentegelden tegen de benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen. De gemeente heeft in 1935 met „Lloyd's Underwriters" een volledige fraude- en geld- schadeverzekering gesloten, welke verzeke ring geldt voor het tijdvak van 10 Juli 1935 tot 10 Juli 1940 en wel voor de gemeente en al haar diensten, bedrijven en instellin gen, opgericht, of nog op te richten, alsmede voor de R.K. Woningbouwvereniging tot een bedrag van f 50.000. Voorgesteld wordt door B. en W. deze ver zekering te bestendigen. Wordt z.h.s. aange nomen. Een tijdelijke kasgeldleening. Voorstel van B. en W. te besluiten, ten behoeve der gemeente, voor den dienst 1938 en naar gelang van behoefte, tijdelijk kas geld te leenen tot een totaal bedrag van ten hoogste f 150.000, a pari, tegen een ren te van ten hoogste boven het wissel- of promessedisconto van de Nederlandsche Bank, en overigens op voorwaarden, als in concept-besluit vermeld. Als voren. Wijziging Gemeentebegrooting 1937. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting over het dienstjaar 1937. Ged. Staten hebben de ter goedkeuring in gezonden gemeentebegrooting voor den dienst 1937 teruggezonden. De heer Den Das (S.D.A.P.) meent, dat er niet de noodige ernst is betracht bij het maken van bemerkingen. Spr. is altijd be reid te bezuinigen, maar dan moet die be zuiniging in het belang der gemeente zijn. Een bezuiniging van f 10.800.op het Bur gerlijk Armbestuur, noemt spr. niet oirbaar en ook niet redelijk. Spr. zegt, dat hier slechts f6.per inwo ner wordt betaald van overheidswege, terwij! in het geheele land f 10.82 per inwoner is uitgetrokken. Wij zijn dus in Bergen wel aan den zuinigen kant. De heer Voute (B. Bel.) heeft er zich aan geërgerd, dat het aantal ondersteuningen zou zijn gedaald, maar dat is toch in Bergen geenszins het geval. Misschien kunnen B. en W. dit Ged. Staten nog eens onder de oogen brengen. De heer Dingerdis (R.K. Arb.) kan zich volkomen vereenigen met hetgeen de heer Den Das heeft gezegd. De Voorzitter antwoordt, dat wij deze be zuinigingen eenvoudig hebben te aanvaar den. De heer Den Das wil het hekwerk om het woonwagenpark niet over twee jaar verdoe- len. Spr. vreest anders moeilijkheden. De Voorzitter zegt., dat deze kosten toeval lig op 1937 en 1938 kunnen worden gebracht. De heer Den Das: Ik kan er me dan mee vereenigen, omdat het een uitzonderingsge val geldt. De Raad besluit tenslotte het geheel op den dienst 1937 te brengen. De wijzigingen worden dan goedgekeurd. Verordening op invordering van besmettelijke ziektegelden. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de invordering van besmettelijke ziektegelden. De heer Brak (S.D.A.P.) zegt, dat men- schen beneden een inkomen van f 1000.— vrij waren van betalen, maar thans wordt dit be last. Dat lijkt spr. onjuist. De Voorzitter antwoordt, dat de leidraad is gevolgd welke de Regeering heeft gegeven. De heer Den Das vindt deze verordening voor de lagere inkomens toch te bezwaarlijk. Spr. had daarom liever gehad, dat de nor men gelijk waren gebleven aan de oude ver ordening. Spr. geeft in overweging van de gemengde hoofdsom van f 8.—, f 12.— te ma ken, doch minder dan f20.— 20 procent. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen deze wijziging aan te brengen, terwijl de Raad er met algemeene stemmen mee ac- coord gaat. Benoeming leden Burgerlijk Armbestuur. Benoeming van 3 leden van het Burger lijk Armbestuur .wegens bedanken van den heer J. Ris en wegens periodieke aftreding der heeren P. Bosse en S. M. Dingerdis. Wegens het aftreden van den heer J. Ris, als lid van het Burgerlijk Armbestuur, bie den B. en W. den Raad de volgende aanbe veling aan: 1. P. Modder; 2. M. J. van Gulik. Wegens periodiek aftreden van de heeren P. Bosse en C. M. Dingerdis, wordt de vol gende aanbeveling aan den Raad voorge legd: 1. P. Bosse; 2. P. Blokker en 1. M. C. Dingerdis en 2. H. Burgering. Benoemd wordt in de vacature Ris, de heer P. Modder en in de vacatures: Besse en Dingerdis, de heeren P. Besse en C. M. Dingerdis. Benoeming Gemeenteschoon maker. Benoeming van een gemeente-schoonma ker, voorloopig voor den tijd van één jaar. B. en W. bevelen den Raad de volgende personen aan: 1. G. RoozendaalGlorie, Nes- dijk 20; 2. Bakker, Stroomerlaan 22. De heer Den Das acht de voordracht niet gelukkig gekozen en aangezien over per sonen moet worden gesproken, zou spr, dit met gesloten deuren willen doen. De heer Voüte zou dit werk niet aan een getrouwde vrouw willen zien opgedragen, aangezien er talloozen werkloos rondloo- pen. De Raad gaat dan in geheime zitting. De Voorzitter zegt na heropening, dat het beter is een man te benoemen met het oog op de verzekering. In verband met den hoo- gen leeftijd zal geen toeslag op het pen sioen worden gegeven. De voordracht luidt dan als volgt: 1. Joh. Roozendaal, 2. J. Bakker. Benoemd wordt: J. Roozendaal met 10 van de 11 stemmen. Benoeming Gemeentevroedvrouw. Benoeming van een gemeente-vroedvrouw, voorloopig voor den tijd van één jaar en onder voorbehoud van gunstigen uitslag van een geneeskundige keuring. De voordracht van B. en W. luidt als volgt: 1. P. Feenstra te Terschuur (gem. Barneveld); 2. M. C. Schaap te Enkhuizen. Benoemd wordt mej. P. Feenstra te Ter- schuur (gem. Barneveld). Benoeming van oen gemeente werkman. Benoeming van een gemeentewerkman, voorloopig voor den tijd van één jaar. B. en W. hebben de navolgende aanbeve ling opgemaakt: 1. J. J. Akerboom, Leo Gestel weg 20 en 2. S. J. Schouten, Ooster- weg 30. Benoemd wordt de heer J. J. Akerboom met 7 tegen 4 stemmen. Rondvraag. De heer Brak vraagt, of er al iets bekend is over de verhooging van steun in de werk verschaffing. De voorzitter antwoordt, dat deze materie nog in voorbereiding is. De heer Voüte merkt op, dat er in de v. Goghlaan een auto in het zand is gereden en dat de gemeente het uithalen uit het zand heeft moeten betalen. Dat lijkt spr. on juist. De Voorzitter antwoordt, dat inderdaad een taxi in de van Goghlaan in het zand is gereden; de gemeente heeft toen het uit halen betaald. Beter ware het geweest, daar een bord te plaatsen. Hierna volgt sluiting. Werkverschaffing. B. en W. hebben tot den Minister van Sociale Zaken bet verzoek gericht als nieuw werkverschaffingsobject voor deze gemeen te toe te staan het ververschen van kas- grond. Politie. Gevonden: Een fluweelen ceintuur. HOOGWOUD AARTSWOUD. In de vergadering van de Groenten- en Aardappclenvervoervereen. „De Schuit" al hier is in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. Hartog, candi- daat gesteld voor het bestuur van de vei ling „De Eendracht" te Medemblik, de heer L. Korver alhier. OUDE N1EDORP HET BANKBREUKGEVAL P. DE B. Opbrengst verkoop meegevallen. In tegenwoordigheid van den curator Mr. Sohenkeveld te Alkmaar is gisteren boelhuis gehouden ten laste van P. de B. inzake het bekende geval van bedriegelijke bankbreuk. De opbrengst was fl. 350.hetgeen zeer meeviel. Biggenmerken Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantail aangebrachte biggenmerken in de week van 17 tot 22 Januari 1938 bedroeg: 49589 tegenover 39309 in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari 1937 tot 22 Januari 1938 in totaal aange bracht 1967841 merken, tegenover 2199697 merken in de overeenkomstige periode van toekenning 1936. Boterooteering De Commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 80 cent per kg. M«nsch«n, dta zóóveel kaast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huls van bewaring....

Schager Courant | 1938 | | pagina 6