Plaatselijk Nieuws. tentoonstelling Petrus Paulus Jacobus. JAN DIRK. Kleine Ford Y Garage J. NELIS Te Schagerbrug Huis vlij Scherp Britsch protest aan Franco Doorbraak van Franco bij Teruel Recordvlucht Engeland-Nieuw Zeeland U kunt ze herkennen aan hun hartvorm, want Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en onder scheiden zich van alle goede middelen die tegen Kou, Griep en allerlei pijnen bestaan, doordat zij veel vlugger en afdoender helpen en zoo den duur van Uw ongesteldheid belangrijk verkorten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. CARNAVALSFEESTEN. Carnaval Feest van maskerade, dolle optocht, brui sende champagne en pikante wijn en ook koppig gerstenat, feest ook van ballonnen en serpentines. Carnaval! Hossen, zingen, schreeuwen, gek doen, uitbundig feestvie ren Carnaval! Carnaval! Februari 1937, wie herinnert zich niet het laaiend enthousiasme, waar mede het Schager Carnaval toen is ont vangen? En nu zal binnenkort weer Car naval worden gevierd. Reeds weken wor den wijd en zijd, voorbereidingen getrof fen. Daarom, de organisatoren hebben dit jaar hun taak serieus opgevat. Er zijn grootsche plannen opgezet en als Zijne Zot heid „Prins Carnaval van Witte Paal tot Muggenlburg" in alle zalen van het Noord- Holl. Koffiehuis regeert, zullen honderden neen duizenden worden meegesleurd in den roes van schertsende en jubelende dwaas heid. Ook U roept hij op om zijn feesten op 26 en 27 Februari a.s. in het Noord- Holl. Koffiehuis te vieren. Men zie de adv. in het n.r. van Zaterdag j.1. SCHAGER KLEINKUNSTENSEMBLE DEBUTEERT. En. goed! Het was gezellig gisteravond in de goed gevulde zaal van „Vredelust"! Het Schager Klein kunst-ensemble heeft met zijn eerste optreden getoond, met eenvoudige middelen een alleraardigsten avond te kunnen geven en een voor amateurs reeds flinke hoogte te heben bereikt liet bracht in stem mig décor en passende belichting (Smul ders) een zeer beschaafd gevarieerd pro gramma, meestentijds vlot, met charme en met begrip van teksten en muziek. De keu rige intonatie viel op. We zagen eenacters, hoorden voordracht en zang, genoten van het kranige dans kwartet, en hebben bewon dering voor het onvermoeibare huisorkest van den heer Igesz, onder leiding van den lieer Helmstrijd, dat zoo voortreffelijk de pauzen kortte. Mevr. Bakker-Breet opende met een voor dracht „Het Pierement", waarbij de ïnto- nage van een „echt" orgel het goed deed. Aan „het eerste nummer" hebben alle artis- ten een broertje dood, maar mevr. Bakker sloeg er zich kranig doorheen. Wat meer soberheid en gebaar - we merkten dit later ook op zou de prestaties van deze talent volle dilettante nog ten goede komen. De accordeon solo van Aagje Kuiper sloeg ge weldig in. Maarze moet voortaan vroo- lijker kijken, dan is het nóg mooier. Zeer goed verzorgd, ook wat de costumeering betreft waren de dansen van het kwartet Neefkes-Ootjes. Ans Neefkes danste haar soli gracieus en goed. Het optreden van Prof. Claviski, met zijn wonderbaarlijke experimenten het doorza gen van een dame, en het verdwijnen van een dame uit een gesloten kist, gaf ons geen onverdeeld genoegen. De nummers waren goed, maar deze heer heeft er geen slag van het publiek voor zich in te nemen. Jammer van het everigons keurige werk van dezen (Hoomschen) semeu-beiiepsartist! Nel Hof land zong. Ze heeft een fraaie stem, vooral in het midden register en als de voordracht wat losser wordt, kan zij nog heel wat be reiken. Dick Zoetelief was den geheelen avond de vertrouwde vakkundige accom- pagnateur en deed zich als accordeonsolist hooren. In de eenacters toonde Bet Igesz tooneelspelersblocd te hebben. Haar creaties als moeder in „Maanidylle", en in- brcckster in „Getroefd" gingen boven het middelmatige. Ook Mw. BakkerBreet en de heeren Stammes en Vermeulen waren goed op dreef. De laatste moest in enkele dagen een rol opnemen. Voor de pauze was er een tableau „Vuurtoren", met verdiens telijke zang door de dames Igesz en Bak kerBreet. De finale was weer een tableau met zang en dans „Do Molen", dat op waardige wijze den zeer geslaagden avond afsloot. Resumeerendc, kunnen wij van het wakkere groepje, dat dezen avond zijn be staansrecht; volkomen heeft bewezen, nog véél goeds verwachten! Jaarvergadering „Help U Zelf" Eén dag wachttijd bij ongeval len in overweging. De ver- eeniging bloeit. De heer Lut- jeharms op pad voor nieuwe le den. De verceniging tot steun bij ziekte „Help U Zelf" vergaderde Zaterdagavond in het Noordhollandsch Koffiehuis. De opkomst was niet groot. Na hartelijk welkom van den Voorzitter, den heer Iloogschagcn, krijgt de secretaris de heer Kiezcling gelegenheid voor het uit brengen van zijn jaarverslag, tevens notulen der vorige vergadering, hetwelk onder dank zegging wordt goedgekeurd. Verslag penningmeester. Uit het verslag blijkt, dat het totaal der ontvangsten is geweest f 1115.15, waaronder begrepen f 1093.59 aan contributie en f 14.86 aan gekweekte rente. Aan ziekengeld is be taald f 541.85, aan bodeloon f 135.84, aan di versen f 133.54, totaal f 811.03. liet saldo is f 304.12, De reserve f 1514.37. Er zijn 30 ziek tegevallen geweest, met 634 ziektedagen. Voorzitter herinnert aan de minder goede toestand der kas eenige jaren geleden. Tiet is wel gebleken dat de toen genomen ingrij pende maatregelen in hel belang der ver- eeniging zijn geweest. 000 ziektedagen is niet weinig, maar de vereeniging verkeert desondanks in bloeienden tocstad. Als de finantieele commissie, bij monde van den heer Bregman tot goedkeuring van het verslag adviseert, en de vergadering den penningmeester heeft gedechargeerd, brengt voorzitter dezen dank voor zijn accuraat be heer. Bestuursverkiezing. Aftredend-herkiesbaar zijn de heeren Burgman en Kater, die beiden met bijkans algemeene stemmen worden herkozen. De functionarissen nemen met dank voor het vertrouwen hun benoeming aan. Verkiezing lid finantieele com missie. Twee vrije stemmingen geven geen resul taat. Na herstemming tusschen de heeren Boon en Rijst wordt de laatste met 17 stem men gekozen. De heer Boon krijgt 4 stemmen Ingekomen stukken Ingekomen is een sollicitatie van den heer Johan Boon, in de vacature van reservebode. De heer Lutjeharms steunt deze sollicita tie en stelt voor den heer Boon bij acclama tie te benoemen. Het bestuur wil, hoewel niet reglementair, dit voorstel wel overnemen. De heer D. Groet geeft zich op als gega digde. Stemming geeft tot resultaat, dat de heer Boon wordt gekozen met 14 stemmen, met 4 stemmen op den heer Groet en 1 stem op den heer Quax. Vaststelling uitkeering. Het Bestuur stelt voor de uitkeeringsbe- dragen niet te wijzigen. De vergadering gaat hiermede accoord. De heer Lutjeharms noemt den wachttijd van 3 dagen voor ongevallen te lang en zou willen, dat het Bestuur in overweginT nam. dit voor ongevallen op 1 dag te stel len. Ook in Alkmaar is dit bij een zuster- vereeniging zoo. Breedvoerig schetst spre ker het verschil tusschen ziekte en ongeval. Zelf komt hij niet gauw bij niet gauw bij de vereenigng aankloppen. Dan moet hij eerst 42 of 46 graden koorts hebben! Voorzitter: Dan hoeft 't niet meer, dan ben je al lang dood! (Gelach). Voorzitter zegt toe het voorstel van den heer Lutjeharms op de e.k. bestuursverga- derng te zullen, behandelen. Eventueel zal dan, statutenwijziging noodig zijn. Rondvraag. De heer Lütjeharms brengt het Bestuur hulde voor zijn pogingen de vereeniging financieel op pooten te houden, maar zou wjllen, dat het krachtiger actie voerde, voor aanwerving van nieuwe leden. Spr. stelt voor circulaires te laten drukken. De heer Burgman sluit zich bij den heer L. aan, maar meent dat het Bestuur doet wath et kan om nieuwe leden te krijgen. Dit valt echter niet meer. Laat de leden, het zelf eens probeeren! De heer Lütjeharms zegt toe, krachtige propaganda te maken en op de e.k. Be- stursvergadering een lijstje nieuwe leden mede te brengen. (Applaus). Hierna sluit voorzitter de geanimeerde vergadering met dank aan leden en pers voor hun aanwezigheid. Vaet&al K. n. v. B. Vierde klasse B. De uitslagen van gisteren luiden: MonnikendamUitgeest 1—2 K.V.V.Westzaan 11—0 Q.S.C.—Zaanlandia 50 BergenZilvermeeuwen 6—1 VerkadeMcervogel Is 0—4 De stand luidt nu: Q.S.C. 15 14 1 0 58—10 29 Meervogels 14 10 1 3 40—21 21 Verkade 14 9 2 3 3417 20 K.V.V. 14 8 3 3 49—23 19 Zilvermeeuwen T2 5 3 4 27—26 13 Uitgeest 14 4 4 6 23—37 12 Bergen 14 4 1 9 40—44 9 Zaanlandia 13 2 2 9 22—43 6 Monnikendam 14 1 4 9 16-35 6 Westzaan 14 1 1 12 10-63 3 BERGEN. B.S.V.ZILVERMEEUWEN. 6—1. Zooals we reeds de vorige week schreven, eindelijk dan toch heeft de Elftalcommissie de juiste combinatie gevonden. Vooral Kees Koster op de spilplaats is en groote ver betering gebleken. Over den wedstrijd het volgende: Er wa ren nauwelijks 10 min. gespeeld, toen door een'missen van Piet Becldman, een der gasten vrij voor Jan Hal ff kwam te staan en den keeper van B.S.V. geen schijn van kans gaf \0—1). Lang plezier van dezen voorsprong had den de Zilvermeeuwen niet, want toen Henk Plomp vrij kwam, loste hij een for midabel hard schot en de stand was weer gelijk (11). En vlak daarop herhaalde Huug Fillet op den linkelvleugel hetzelfde spelletje en onhoudbaar voor den Zilver meeuwen-keeper maakte hij er 2—1 van. Toen kreeg B.S.V. eindelijk haar zelfver trouwen. Weer was het Fillet, die onberispe lijk voorzette; de keeper ving het leer, maar Jac. de Groot was er als de kippen bij en liep den keeper den bal uit de handen (3—1). Met dezen stand ging de rust in. Na de pauze heeft eigenlijk B.S.V. drie kwartier lang gedomineerd. Kees Koster scoorde nummer 4 uit een vrijen schop even buiten de beruchte lijnen (41), daarna maakte Fillet met een gloeienden kogel er 5J van en 'n minuut of acht voor 't ein de was het Kees Bakker, die het halve do zijn volmaakte (6—1). En zoo behaalde B.S.V. haar tweede fraaie overwinning in successie. Bravo jongens; er is over alle linies en door een ieder puik gespeeld! De a en b adspiranten konden thuis blij ven, daar het D.T.S. veld werd afgekeurd. HOOGWOUD V.C.L. 1—O.K.B. 7—0. Op overtuigende wijze heeft O.K.B. klop gehad van de V.C.L.'ers, die met drie inval lers in het veld verschenen. Piet Warnaar paste zich uitstekend aan in de voorhoede; hoe onberispelijk was zijn plaatsen en zijn kopwerk. Piet Lak en Simon Glas voor deze gele genheid links en rechts half, voornulen met de spil D. de Jong een trio uit 't goe de hout gesneden. V.C.L. heeft het spel al spoedig in handen genomen en opent de score, welke geleide lijk wordt yerhoogd. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met vreugde geven wij U ken nis van de geboorte van onzen Zoon P. P. VAN DRUNEN. R. I. VAN DRUNEN- Maassen. Schagen, 5 Februari 1938. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon C. A. BUISMAN—Schrijver. JAN BUISMAN jr. Schagen, 5 Febr. 1938. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onzen welgemeenden dank voor de zeer vele bewijzen van belang stelling bij de geboorte van on zen Zoon ondervonden. P. H. SN EEK. C. W. SNEEKBuurs. Wieringcrwaard, Febr. 1938. TE KOOP: als nieuw, lage prijs. Plymouth Coupé 1934, pracht- wagen. Chevrolet Coupé f 100. Opel, 2 tons open laadbak, zeer goed f125. Off. Chevrolet en Opel dealer, Den Helder. TeL 410. Land te huur gevraagd voor koolbouw. Brieven Bureau van dit blad onder letter K. zal een worden gehouden op Zaterdag 12 Maart en Zondag 13 Maart '38 in de zaal van den heer S. Kuiper Gevraagd wordt: Huisvlijt van inwoners der gemeenie Zijpe, Teekenwerk, Handenarbeid en Handwerken van kinderen uit Zijpe, terwijl ook goederen ter opluis tering kunnen worden ingezonden. Tijd van inzending wordt nader bekend gemaakt. Te koop gevraagd: Een HANDELSERKENNING, oor groothandel in aardappe^ Ion en groenten, wordt goed be taald. Br. onder no. 122 Bur. van dit blad. Verdwaald geraakt in Anna Paulowna of Wieringermeer een zwartbonte Fox met lange staart. Inl. verzocht door VETHMAN, Winkel, Tel.11 Te koop: EEN KUIKALF, M. vaars. M.M. 3,91 vet, M.V.M. 4,42 en V.M. 4.16 vet. J. JIMMINK, Ruigeweg, Schagerbrug. Te koop: NIEUWE BUCKEE ALI ELECTRIC van 5600 eieren en gebruikte Buckee Motorbroedet van 3000 eieren, bij C. VADER, Dirkshorn. O.K.B. heeft weinig in te brengen. Als er gedraaid wordt, heeft V.C.L. er al 50 van gemaakt. Het tempo nadien zakt bij V.C.L. iets af, zoodat O.K.B. meer in den aanval korpt. Maar Lechicr de trouwe wachter van het V.C.L.-doel stopt alles. O.K.B.. wordt dan weer teruggedrongen. V.C.L. scoort nog tweemaal, een driétal mooie kansen laat hij evenwel nog onbenut Maar het is zoo genoeg geweest. HEM 2V.C.L. 2 4—4 Met een bevredigende uitslag kon V.C.L. 2 de thuisreis aanvaarden. Gelijk spel, had men niet verwacht Even wel, de kwaliteiten van het tweede zijn wel een oogenblikje onderschat, als aan een nederlaag gedacht werd. Evenals bij het eerste waren ook hier eenige inval Iers van de partij. Zij hebben echter uitstekend voldaan. SCHOORL. Schoorl 2Vrone 2, 16. Vrone wint verdiend. Bij den aanvang is al dadelijk te zien dat beide partijen aan elkaar gewaagd zullen zijn. Na ongeveer een kwartier spelen breekt de S. voorhoede mooi door en is het Duin die met een keurig schot Schoorl de leiding geeft. Als de S. keeper eenigen tijd daarna een paar pas te lang met den bal loopt, krijgt Vrone een vrijen schop, vlak voor het doel te nemen, die via verscheidene becnen en handen in het Schoorl-doel belandt en waarmee de stand weer op 11 is gebracht. Na de rust is 't al dadelijk Schoorl die in 't offensief is. Duin geeft een scherpe voor zet, waarbij de bal aan den binnenkant van de paal terecht komt. Dit was een zuiver doelpunt, doch de, scheidsrechter laat door spelen, als de bal- weer uit het doel is ge werkt. Dan komt Vrone verwoed opzetten. Uit een mooie aanval weten ze spoedig met een goed schot de leiding te nemen. Het spel van Schoorl wordt steeds minder en zoo weet -VjflflB de .^ieerderh§M uit. te. druk ken in nog een viéftal goede doelpunten. Bij Schoorl tradt de spil Jb. Korver nog het meest op den voorgrond. Scheidsrechter Zwart leidde maar matig. NIEUWE NIEDORP. N. NIEDORP 3-^PETTEN 2. 1—3. Nieuwe Niedorp III heeft haar huid tegen^ Petten II duur verkocht, niet dan na dc uiterste inspanning wisten de a.s. kam pioenen de zege te behalen. Met eervolle cij fers (31) gingen Reijne c.s. ten onder. NOORD SC HAR WO UDE. Voorwa a rts-nieu ws. Na een spannenden strijd heeft Voorwaarts met 3—2 over O. Wit gezegevierd. Nadat O. W. de leiding had genomen, maakte O. W. nog voor rust. gelijk. Na de hervatting brengt V. na een half uur spelen den stand op 21; uit een penalty wordt het zelfs 3I. Nog voor het einde weet O. W. tegen te scoren. (32). SCHAGEN 2—STRANDVOGELS 2, 1—1. Strandvogels houdt er een eigenaardige methode op na! Eerst doet men alles om een voorsprong te behalen, maar heeft men die. dan trekt alles zich in defensieve houding terug en alle verdere actie is afgeloopen. Of dit de oorzaak was, dat Schagen zich tegen deze taktiek niet opgewassen voelende, zoo'n matige partij speelde? Er was weinig goeds, plaatsen en opstellen liet zeer veel te wen- sclien over. Ook had een beetje meer forsch- lieid tegen de soms op het ruwe nf spelende bezoekers geen kwaad gekund. Starre veld en Vecnstra bijv. toonden zich veel te bang en werden als 't ware telkens onder den voet ge- loopen. Ook Ruig talmde te lang. De bezoe kers gaven eenmaal geen wachttijd om den bal kalm op den rechterschoen te nemen, als bet links minder goed uitkomt! Dik Schoon had ook al zijn dag niet, al moet. in aanmer king genomen worden, dat hij steeds werd afgehouden. Maarten Slikker heeft buiten gewoon hard gewerkt. Aan hem lag het ze ker niet! Ook Arnoldus, werkte de dikwijis moeilijke ballen, safe uit zijn doel. Bij de bezoekers was de ploeg als geheel beter. De keeper liet niets passeeren. Als scheidsrechter Horst. wiens leiding weinig overtuigend zou blijken te zijn de elftallen in het veld fluit, doet Schagen di rect eenige pogingen tot aanval, maar zonder resultaat. De R.-speler Snel brengt dan snel den bal voor het S. doel, en knalt onhoud baar in. (6—1). We zien een goede voorzet van Broersma, we zien Veenstra een naar maal falen, en dan verknoeit Ruig de kans van den dag, door voor vrij doel en onge hinderd pal naast te schieten. Tot rust blijft het een zeer matige vertooning. waarbij «ie bezoekers slechts verdedigen en Schagen wei nig actief is. Dok na de rust blijft den wed strijd op laag niveau. Bremer is gaan voor spelen en zorgt onverwacht voor een gelijken stand (11). Strandvogels begint dan ne paald woest te spelen, maar de scheidsrech ter gelooft het wel. Een kwartier voor het einde is men aan heide kanten vrijwel uitge speeld en de stand is nog steeds 11, als voor de laatste maal gefloten wordt. H.R.C. A—SCHAGEN A. 10—2. De grootste Schager adspiranten hebben een gevoelige en verdiende afstraffing ge had. Het slechte spel en het niet aanpak ken, zoomede liet onsympathieke gedoe, van enkele Schagerspelers in het veld, heeft zich terdege gewroken! Men heeft te veel gedacht: „We kunnen het wel". Dat het een goede les zij, voortaan sportiever op te treden en beter aan te pakken! H.R.C. G—SCHAGEN B. 1—0. Deze wedstrijd had een geheel ander ka rakter. Een faire strijd, waarin van beide kanten werd aangepakt, en de sterkste ploeg verdiend won. Alle jongens hebben goed gespeeld. De leiding van scheidsrechter Groen \vas in beide wedstrijden zeer goed. Blokkade van de Balearen HET GEDULD VAN ENGELAND IS TEN EINDE. Er is Zaterdag te Londen verras sing gewekt, doordat 's morgens on verwachts een bijeenkomst van het kabinet is gehouden. De ministers werden inderhaast naar het Foreign Office geroepen. Men meent te weten, dat de gebeur tenissen in de Middellandsche Zee en het tot zinken brengen van de „Al dra" bespreken zijn. Simon, Eden, Hailsham, McDonald, Duff Cooper en Inskip waren aanwezig. Cham- berlain, die Vrijdags naar Birming- hem was vertrokken, woonde de bij eenkomst niet bij. Het is niet onwaar schijnlijk, dat ook de toestand in Duitschland, voor zoover Engeland daarbij belang heeft, besproken is. De Duitsehe zaakgelastigde, Woermann, werd naar. het Foreign Office geroepen, ter= wijl bet kabinet bijeen was. Wij vernemen nader dat het Britsche Ka binet besloten heeft om niet alleen een zeer scherp protest aan Franco te zenden, maar daarnaast een zoo scherpe bewaking der scheepvaartroutes bij de Balearen te gaan uitoefenen, dat met recht van een blokkade kan worden gesproken. Aan Franco zal duidelijk worden gemaakt, dat het geduld van Engeland thans is uit geput en dat geen torpedceringen of bom aanslagen op Britsche schepen of eigendom men meer zullen worden geduld. Drieduizend lijken in den sector van Alfombra. De strijdkrachten van Franco zou den erin geslaagd zijn de linies der regeeripgstroepen in den sector van Teruel over een frontbreedle van 40 K.M. te doorbreken. Vrijwel het geheele in bezit genomen gebied be vond zich van den aanvang der vijandelijkheden af in handen der regeering. De rechtschen hebben in hun op- marsch naar de Alfombra, den weg naar Saragossa, die een vitale ver binding vormt, veilig gemaakt. De stad Teruel is tot nu toe nog niet betrokken bij den slag. In een officieel communiqué wordt toe gegeven, dat dc rechtsche troepen het dorp Pancrudo hebben ingenomen aan het front van Teruel. Daarentegen hebben de regee- ringstroepen een heuvel in de Muela de Te ruel veroverd. Chioeezen lijden zware verliezen Offensief der Japanners bij Kan ton en Peng-Foe. 1500 Chi- neezen gedood. Een Havas-bericht uit Shanghai meldt, dat dc Chineezcn zware verliezen hebben geleden, en geen ernstigen tegenstand meer bieden. De Japansche troepen zetten hun opmarsch naar het Noorden en Westen van Fcngpau voort. Volgens generaal Mat soei is ook een belangrijke Japansche over winning behaald in de spoorwegzone Tient- sinNanking. In wanorde vluchten de Chi- neezen in Noordwestelijke richting langs den spoorlijn TientsinNanking. Reeds zijn 1500 Chineezen gedood. Zuid-China gebombardeerd. Japansche torpedobooten hebben vele punten in Zuid-China, o.a. Jocngsjau en Tonpka gebombardeerd. Ook de luchtstrijd krachten zijn bij dit bombardement in volle actie. De strijd bij Pengfoe. Op enkele K.M. van Pengfoe wordt lie vig gevoelden. Pengfoe is een belangrijk verkoe recent rum. Volgens een bericht uit Peiping zijn de Japansche troepen aan het Zuidelijk front in de buurt van Peng foe over de Hoe Aiho getrokken. Clouston op weg. De vlieger Clouston, die een nieuw record wil vestigen over den afstand Engeland Nieuw-Zecland en terug, is gistermorgen, vergezeld van den Londenschcn journalist Ricketts, van het vliegveld Gravesend, opge stegen. Geruimcn tijd verkeerde men te Aleppo, de eerste landingsplaats, in ongerustheid over den vlieger, daar hij niet op het afgesproken tijdstip arriveerde. Zoo juist vernemen we, dat te Londen be richt is ontvangen, dat Clouston te Adana. het vliegveld bij Aleppo, geland is. Heden vei'volgt hij zijn tocht Japan weigert elke verklaring Geen slagschepen van 43000 ton. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft ver klaard, dat Japan op het oogenblik niet voornemens is slagschepen van 43.000 ton te bouwen. Het Japansche volk heeft veeleer den indruk, dat andere mogendheden reeds met den bouw van dergelijke oorlogssche pen begonnen zijn. Tenslotte zeidc de woordvoerder, dat hij geen verdere verklaring wcnschtc af tc leg gen ten aanzien van de voorstellen, vervat in de nota's van de regeeringen van Enge land en de Vereenigde Staten. De nota der Fransche regeering ten aan zien van het vlootvraagstuk is gistermorgen aan de Japansche regeering overhandigd. Zoowel in officieele kringen als in de pers wordt echter een groot stilzwijgen daarom trent bewaard. BARSINGERHORN KOLHORN. 25-jarig bestaan van de afdee- ling der S.D.A.P. Zaterdag 5 Febr. hield de afd. der S.D.A.P. een openbare vergadering, ter herdenking van haar 25-jarig bestaan. In zijn openings woord heette voorzitter Engel allen harte lijk welkom, in 't bijzonder den heer S. Ro- driques uit Amsterdam, die 25 jaar geleden bij de oprichtingsvergadering sprak en ook nu het woord zou voeren. Hierna memo reerde hij in 't kort, het wel en wee der af- deeling, waarna dc spreker het woord kreeg. In een zeer gloedvol betoog schetste de spreker de toestanden van vroeger en nu, waarin veel gelijkenis is en noemde de S.D.A.P. als grootste kracht hierin verbete ring te brengen. Hij wekte dc aanwezigen op, pal te staan voor onze groote geestelijke goederen, daar de geest uiteindelijk zal zege vieren. Vóorz. Engel dankte spreker voor zijn mooie toespraak, die door een dankbaar ap plaus beloond werd. Na de pauze was er gelegenheid dc afd. te feliciteeren. Enkele vertegenwoordigers van de plaatselijke afd. deden dit vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud; eenige van de afd. uit omliggende plaatsen boden bloemen en gclukwenschcn aan. Vertegenwoordigd waren de plaatselijke afd. Bouwarb.bond, Landarb.bon«l, ïnst. v. Arbeidsontw.. Arb. Zangver., S.D. Vromven- club, afd. S.D.A.P. uit Schagen, W.Waard, Winkel en Wicringermeerpoldcr. alsmede 't bestuur van het Gewest N.H. Noord der S.D.A.P. Ter opluistering traden op de Arb. Zang- vereen. Morgenrood te Kolhorn en duo Kooij, humoristen te Wieringen. Het was in alle opzichten een goed ge slaagde vergadering. WARMEN HUIZEN. 5 Febr. Roode kool f 2.80—5.60. gele kool 1.59— 2.30, Deonsche witte kool f 1.50—220. stek, uien 8.40—8.80. drielingen 9.70—10.10. uien 11.3012.50, grove uien 11.7011.90 peen I.303.20. Aanvoer: 70.900 I<f roode kool, 32.100 kg. gele kool; 43.300 kg. Dccnschc wit te kool 3575 kg. uien, 1375 kg. peen ALKMAAR. 5 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. 56—58 Kg. 3.453.55, 58—60 Kg. 3.503.65, 00-62 Kg. 3.55—3.75, 62-64 Kg. 3.603.85, 64-66 Kg. 3.70—4.05, per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 7 Febr. Roode kool 3.25, gele kool 1.50—1.80, D. witte kool 1.50—2.30. BROEK OP LANGENDIJK. 7 Febr. Uien 11.50—12, drielingen 10.4010.80. gr. II.40—11.80, atek 7.40—8.20, neen 2.40—2 80. 5000 kg. roode kool 2.90—5.40 gele kool 1.50 —1.90; d. witte kool 1.70—2.90 ALKMAAR. 7 Febr. Ter veemarkt waren beden aangevoerd: 83 vette koeien f 160—300, matig; 4 gras- kalveren f 4050. 181 nuchtere kalveren 616; 7 vette scha; u 2435; 21 vette varkens 0.560.59

Schager Courant | 1938 | | pagina 3