Bal-Masqué Wieringerwaard Prachtige tegenaanval der Chineezen Regeeringstroepen trekken terug Maartje Boerman-Klein, Maartje Boerman-Klein, II Februari a.s. OUDESLUIS SCHOORL BOERDERIJ Nederlandsch - Indië in oorlogstijd Trekt Mussolini zijn mannen terug? Iïeden overleed, na een langdurig, doch ge duldig lijden, onze in nig geliefde Vrouw en Moeder, in den ouderdom, .van ruim 32 jaar. Dat zij 'ruste in vrede. Haar diepbedroefde Echtgenoot en Kind, S. BOERMAN. SIEMPIE. Breezand, 7 Febr. 1938. Stoomweg 64a. De teraardebestelling zal plaats hebben op de algemeene begraaf plaats te Anna Pau- lovvna., op Donderdag 10 Februari a.s., des na middags 2 uur. Heden overleed, na een langdurig, doch ge duldig lijden, onze in nig geliefde Dochter, Zuster en Tante, in den ouderdom van ruim 32 jaar. Dat zij ruste in vrede. Uit aller naam Familie BOERMAN. Breezand, 7 Febr. 1938. Stoomweg 64a. Er biedt zich aan: EEN HUISHOUDSTER, middelbare leeftijd, bij Heer of Dame. Brieven letter SS Boekhandel SLIKKER, Anna Paulowna. Te koop: W.L. BROEDEIEREN tot 12 Febr. en begin Maart. Vcrmbcdr. 2936. C. GROOT, Ga rage, Nieuwe Niedorp IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: IJSBRAND, Zoon van E. v. d. WAL' en C. v. d. WAL—Mereboer, Tijd. adres: St. Elisabethge- sticht, Alkmaar. Wieringerwaard, 8 Febr. '38. Notaris J. KOOMEN te Wie ringerwaard, zal op des namiddags half twee pre cies, in het café van den heer R. BREED, voor den heer H. Sijbrands publiek verkoopen: Zaal BUISMAN, ZONDAG 20 FEBRUARI ons jaarlijks De prijzen bestaan uit mooie kunstvoorwerpen. Zeldzaam aanbod: ingericht voor pension, met groot en moes- en vruchtentuin, ongeveer 3300 M2., gelegen aan hoofdweg nabij de Duinen. Koopsom f4000, vrij op naam. Spoed gewcnscht. Inlichtingen verstrekt K. P. ZUURBIER, Schoorl, Tel. 253. Uit onze omgeving HEER-HU GOW AARD De scha gaat voor de baat uit. Hoorde men den laatsten tijd weden wei nig van kleine dieverijen, waardoor eenigen tijd onze gemeente onveilig is geweest, de melkboer den II. kwam tot de minder aan gename ontdekking, dat een gerust geweten toch niet altijd een veilige koers is. Terwijl hij n.1. Zaterdagavond rustig een paar minu ten ergens binnen was en gedurende dien tijd wel niet aan zijn op straat staanden melkwagen gedacht zal hebben, reserveer den minder gewenschtc gasten een zestal kaasjes, eenige ponden boter en eenige an dere dingen uit 's melkboers wagen, zonder betaling, voor eigen gebruik. Aangifte bij de politie volgde. Tot nog toe echter zonder resultaat, IEPZIEKTE. In 1873-74 werden ze geplant, de iepenboo- nien, die de laatste jaren de prachtige oprij laan naar de Hervormde begraafplaats vormden. Als trouwe wachters stonden ze daar en zagen de honderden naar hun laatste rustplaats begeleid wor den. En altijd klonk mee hun stem in het laatste kapittel, toegevoegd aan 's-mcnschen bestaan op deze aarde. Als ze groen getooid waren in voorjaar en zomer en een zacht windje door hun top pen ruischte, fluisterden ze van een eeuwig heid, die onvergankelijk is, van een rust, die in het leven niet bestaat en alleen van dat andere leven is, waarvan juist misschien de predikant aan de geopende groeve gewaag de. Als de herfstwind de kille klachten van een verstervend seizoen door de takken joeg en de bladeren in zijn onstuitbare vaart meesleurde of ze op het kerkhof rond joeg, wisten de aanwezigen, die een familielid of goede bekende de laatste eer kwamen be wijzen, daaruit misschien de conclusie te trekken, dat alle leven op deze aarde sterfe lijk is en ons zijn slechts een komen is en gaan, een zucht die voor andere machtigere zucht verstuift. Als in de ijzige kou van den winter een schare opwaarts ging, rechts en links van zich de forsche stammen dan ging er van de groen bemoste schors een plechtige rust uit. Een uiterlijk stil onbewogen zijn onder alle omstandigheden, want immers daar binnen klopte toch nog het warme leven, dat zijn rechten bleef doen gelden, getuige de ont wikkeling van de duizenden kleine knopjes aan de bladerlooze twijgjes. Men kan niet altijd bij de dooden zijn, men mag niet altijd bij de dooden blijven, het leven doet voor de blij venden zijn rech ten gelden, bevestigde de spreker aan bet graf onbewust bet stille getuigenis van de schijnbaar in rust zijnde natuur. En bijna altijd neigden de statige koppen goedkeurend, als zij over dergelijke zaken hoorden spreken, en dergelijke dingen hoor den verkondigen, waarvan zij in hun stille wijsheid dikwijls de kern beter wisten te verstaan, dan de velen, die na een dergelij- Ken toch weer terugkeerden. Tot sluipend ook onder hunne schors zich vastzette het kleine le ven, dat een groot georganiseerd an der leven tot val bracht. De strijd van leven tegen leven, die niet ein digde voordat een der partijen den strijd opgaf. Doch voordien verscheen reeds „de iepen- jager" en hakte ook in deze rij zijn kruisen. De laatste jaren vond steeds uitdunning plaats, tot tenslotte dezen winter door de kerkvoogdij besloten werd, de geheele rij te doen uitrooien. Vreemd en kaal staan kerk en pastorie thans, doch de zon die jaren lang niet de gebouwen bescheen, wierp thans zijn vrien delijk voorjaarslicht daarover en zotte ze in een eigenaardige glans. De kerk zal van binnen droger worden, beweert men. Hetgeen we van harte hopen. HOOGWOUD AARTSWOUD I—HAUWERT I 2-4 Aartswoud komt. al dadelijk in den aanval èn wordt zelfs gevaarlijk. Er wordt van verren afstand geschoten maar niet doel treffend genoeg. Uitstekent weet Aartswoud het spel te ver plaatsen, maar de Hauwert-achterhoede is in goeden vorm. Na oen 20-minuen spelens, komt de hal bij de linksbuiten, bezorgt Hauwert de leiding. Kort erop is de stand weer gelijk (11.) Zoo blijft bet tot de thee. Daarna her neemt Hauwert de leiding en vergroot nog den voorsprong door een keurig doelpunt van don midvoor. Aartswoud loopt nog in (23), maar Hauwert weet nog éénmaal te doelpunten (24.) ZIJPE BURGERBRUG. Propaganda-avond Bond voor Staatspensionneoring. Alhier werd Zondag in lokaal Langedijk een propaganda-avond gehouden, uitgaande van den Bond voor Staatspcnsionneering, afd. Burgerbrug. De voorzitter, de heer K. Bos, opende deze bijeenkomst. Hierna hield de heer J. v. d. A'beele een vloeiend betoog ton gun ste van Staatspensioen. Voorts werd voor een aandachtig publiek ten gehoore ge- braht door de Tooneelvereen. I.D.D.A. van Langendijk, het blijspel: „De Distel". Daar alle spelers zeer goed in hun rol waren, en het stuk schitterend werd ver tolkt, waartoe eveneens meemerkte de gri- mage van den heer B. C. Loevens, heb ben de aanwezigen hiervan zeer genoten. Een gezellig bal besloot dezen avond. BURGERVLOTBRUG. VEREENIGING VAN NERINGDOENDEN. Algemeene vergadering van de Vereeni- ging van Neringdoenden te Burgerbrug, Pet ten en tusschengelegen plaatsen, bij den heer P. de Nijs. Voorzitter de heer P. Vorst, opent; dc no tulen van den secretaris, den heer C. Kok, worden goedgekeurd. Financieel verslag. Ontvangsten f96.25; uitgaven f 12.07; saldo f84.18, waarvan be taald moet worden f 1.50 per lid aan het hoofdbestuur. Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren P. Vorst, C. Kok, P. de Leeuw, J. Renooij en J. Boon, die allen worden herkozen. Medegedeeld wordt dat het bestuur ben gezamenlijke vergadering heeft gehouden met de besturen van Schagerbrug en Oude- sluis, om uit deze besturen een hoofdbestuur te kiezen. In hoofdzaak gaat dit wel om de reclame-campagne, maar voorzitter advi seert ook met het oog op event. te houden cursussen, tot dit fusieplan over te gaan. Be taald zal moeten worden f 1.per lid en per jaar en dan wordt de verantwoordelijk heid ook gezamenlijk gedragen. Wat de in terne aangelegenheden betreft op dat terrein, blijft de vereeniging zelfstandig. Na eenige discussie wordt besloten tot wederopzegging toe hiertoe over te gaan. Bespreking reisplan. Voorzitter heeft te Schagerbrug geinformeerd en verschillende reizen zijn aangeboden o.a. per spoor naar Nijmegen a f4.— per persoon en per HABO naar het Gooi a f3.75 p. p. De aanbieding van de HABO zal wel de geschiktste blijken te zijn. Van de Posterijen is bericht ontvangen dat welwillend is beschikt op 't verzoek om een 2e postbestelling BurgerwegBurgervlotbrug en Mennonietenbuurt. De cursus te Schagerbrug zal voorloopig door gebrek aan een leeraar niet doorgaan. Wenschelijk wordt het geacht dat de minis ter met de vakorganisaties overleg pleegt wat betreft het behoefte-element. Van het hoofdbestuur is een reglement ontvangen, dat wordt voorgelezen en zonder wijziging ook voor deze vereeniging wordt aangenomen. Als naam der vereeniging wordt bovengenoemde vastgesteld. Rondvraag. De heer P. Visser verzoekt er voor te willen ijveren, dat een lantaarn ge plaatst wordt in de buurt Westzijde Groot- sloot te Burgerbrug. Secretaris zegt dat dit wel gewensch is en eveneens voor Burger- vlotbrug ter hoogte van den heer D. Nanne. De heer J. Schermer brengt de beteugeling van het groot winkelbedrijf ter sprake. Voorts wordt zeer uitgewijd over het ver keerd omgaan met de reisbonnen, b.v. terug- koopen of er winkelwaar voor leveren. De hr. D. Nanne stelt voor penningmeester en secretaris vergoeding voor hun werkzaam heden te geven. De heer .T. Renooij is wel voor vergoeding voor het innen der contributie, wanneer zulks gebeurt door een bode die biervan moet bestaan. Aldus wordt besloten. Vergoeding secretaris wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Ook de instelling van een zwarte lijst komt ter sprake, tot een besluit komt het evenwel nog niet. De heer C. Kok stelt voor f0.75 presentie geld uit te kceren voor bestuursvergaderin gen, wat vele besprekingen uitlokt, maar met algemeene goedkeuring wordt aangenomen. Hierna sluiting. CLOUSTON GEEFT OP. De recordvlucht Engeland—Nw. Zeeland. De vlieger Clouston, die een nieuw record wil vestigen over den afstand Engeland— Nieuw Zeeland en terug en die gisteren te Adana;, bet vliegveld bij Aleppo landde, heeft besloten naar Engeland terug te keeren. .Vandaag vertrekt hij uit Adana, In Kanton is het weer rustig. China moet betalen. Ja pansche schepen bombardeeren Chineesche havenstad. Volgens officieel Chineesche mededeelm- gen hqbben de Chineesche troepen gister morgen aan het Zuidelijke gedeelte van den spoorweg TientsinPockau een tegenoffen sief ingezet. Verder wordt gemeld, dat zeven Chinee sche vliegtuigen de Japansche stellingen aan den Zuidelijken oever van de Hwai- rivier hevig hebben gebombardeerd, zoodat tte Japanneezen zware verliezen hebben ge leden. Bovendien wordt bevestigd, dat de Chi neezen Foejang, ten westen van Hangtsjau hebben heroverd. Zij richten hun aanv thans op Woehoe en zouden Loekiang, op acht kilometer ten westen van Woehoe reeds hebben bezet. In tegenstelling met Japansche berichten, volgens welke te Kanton en omgeving nog steeds een onrustige en verwarde toestand zou heerschen en de pogingen tot opstand gevolgd zouden zijn door muiterij in eenige legerafdeelingen, wordt thans uit Hongkong bevestigd, dat het aldaar volkomen rustig is. Ook zou de vrees voor een verwachte landingspoging van Japanners in het Zui den sterk zijn verminderd. Dat de toestand te Hanking, maar ook in andere door de Japanneezen bezette steden nog niet normaal is, blijkt ook uit de rede, dio opperbevelhebber Matsoei Maandagmid dag op het parade-veld te Nanking heeft uitgesproken. Alle legeraanvoerders waren daar bijeengekomen. Matsoei spoorde hen aan, de disclipline van het leger te ver sterken, daar buitensporigheden, als te Nanking zijn voorgevallen, het aanzien van het leger niet ten goede komen. Men ver klaart., dat het optreden van Matsoei in de geschiedenis van het Japansche leger geen voorbeeld heeft, China moet betalen, leqt Japan. In antwoord op interpellaties inzake van China, te eischen schadeloosstelling en be treffende het Chineesche betaalmiddel, zei- de Iiirota, dat de schadeloosstellingen door China niet alleen in baar zouden moeten worden betaald, maar dat rekening zou moe ten worden gehouden met de positie van Japan in China. Niet gemakkelijk is de vraag of het Chineesche betalingsstelsel door een nieuw moet worden vervangen, Verwoede Japansche aanval. Een ultimatum. Britsche onderdanen, die hedenmorgen te Shanghai aankwamen, vertellen dat Amoy, een der oudste verdragShavens van China, onder vuur is genomen door Japansche vlegtuigen en Japansche oorlogsschepen. Donderdag wierpen de vliegtuigen hun bom men, waarna de oorlogsschepen Vrijdag in actie kwamen. De verschrikte Chineesche inwoners stroomden in grooten getale de internationale wijk binnen. De oorlogsschepen bombardeerden de for ten en het radiostation, doch zij richtten weinig schade aan. Hun vuur werd krach tig beantwoord, waarna zij zich verwijder den. Chineesche bladen melden, dat een ul timatum van de Japansche vloot ontvangen is, waarin gezegd wordt dat de stad geheel uit de lucht vernietigd zal worden, wanneer zij zich niet overgeeft. De derde kruiser wordt in Nederland gesfationneerd Hetgeen ten aanzien van de marine wordt voorgesteld, beteekent in hoofdzaak bet af werken van het Vlootplan-1930 met dien verstande, dat een bemande reserve in de plaats zal treden voor een onbemande re serve, aldus lezen wij in de Mem. van Ant woord op het Yoorl. Verslag over de bcgroo- ting van Defensie. De regeering zegt, dat de fe verkrijgen scheepsmacht geschikt zal zijn voor de ma- ritieipe defensie. Het. bouwen van een kruiser in plaats van een tweeden flottieljeleidor werd met het oog op de belangrijke vermeerdering van kosten nagelaten, waarbij komt, dat de tweede flott i el jeleidor, waarvan het ontwerp geheel gelijk is aan dat van den eersten, mede daardoor in belangrijk korteren tijd zal kunnen worden gebouwd dan een krui ser. De derde kruister zal in Neder land zijn station hebben, aangezien het schip noodig zal zijn voor op leidingsdoeleinden en algemeenen dienst. Dc regeering is van meening, dat, in ge vallen van ernstige spanning, het schip beter na een drietal weken met geoefende bemanning in de Indische wateren kan aankomen, dan dat het zonder bemanning in Indië zou worden opgelegd. SPANJE Steeds nieuwe successen van Franco bij TerueL Uit Sarragossa wordt gemeld, dat de recht- sche troepen, die in het noorden van den sector-Teruel opereeren, gisteren meer dan 12 K.M. zijn opgerukt in de richting van Pe- rales, 40 K.M. ten noorden van Teruel. Te gen den middag werd het dorp Rillo geno men, waarna Fuentes Calientes en Viesiedo bezet werden. Het geschut opende daarna het vuur op den weg PeralesMezquita, den eenigen weg waarlangs de regeeringstroepen nog konden terugtrekken. Deze lieten voor raden levensmiddelen in den steek. Terwijl zich geen vliegtuigen van de regeering ver toonden, was de luchtmacht van Franco voortdurend actief; zij bombardeerde de vij andelijke concentraties. Het luchtdoelgeschut, verstomde na den middag, evenals de artil lerie, waaruit men opmaakte, dat de regee ringstroepen toen tot een algemecnen terug tocht waren overgegaan. Bij het vallen van den avond werd Perales genomen. Een geheel bataljon werd gevangen genomen. Na hen gen strijd kon ook het dorp Peralejos geno men worden. Hef blijkt dus wel uit de berich ten, die dezen nacht van het front te Teruel komen, dat de stellingen van de roode troepen in de Sierre Palomera gisteravond geheel omsin geld zijn. De dorpen en de verde digingswerken zijn in handen van de nationalisten. Er zouden meer dan drie duizend man gevangen genomen zijn. terwijl dertig dui zend man roode troepen tot den terugtocht zouden zijn gedwongen. De nationalisten hebben zich mees ter gemaakt van een aanzienlijke hoeveelheid materiaal, inzonderheid van twee 15.5 cJfl. batterijen, hon derden automatische wapenen en twintig mnnitie-depöts. Zij gaan thans de veroverde zone zuiveren, die zich uitstrekt over een lengte van 50 K.M. en een breedte van 20 K.M. Bijgaand kaartje „Het front ten Noorden van Teruel geeft den toestand weer op 5 Fe bruari, dus vlak vóór het tegenoffensief van Franco. Het Nationalistisch front loopt thans van Villalba naar het Noorden, den straatweg volgende tot aan Alfambra. Het kaarje „Zuidfront van Saragossa" geeft weer het tweede bedreigde punt in de linie Tcruel-Saragossa, Fuen de Todos, ge legen aan den straatweg v. Belchite. Tus- schen beide partijen wordt bier hevig ge streden, ook hier is het hoofddoel Carinena te bezetten het voornaamste knooppunt in den lijn Teruel. Ook in deze sector wisten de nationalen doorbraak te voorkomen. Groote oorlogsbuit voor Franco. Omtrent de operaties van heden aan het front bij Teruel deelde Ratlio-Gijon gister mede, dat reeds meer dan vier duizend roo- miliciens naar het achterland zijn gediri geerd. liet door de nationalisten buitge maakte materiaal is zóó omvangrijk, dat een klassecring daarvan op bet oogenblik onmogelijk is. Intusschen beeft men reeds geconstateerd, dat negen kanonnen van 12 c.M., vijf en veertig kanonnen van 10,5 c.M., drie kanonnen van 7,5 c.M.. twee honderd mitrailleurs, zes' en veertig mortieren,, vier honderd geweren, drie pantserwagens, tal van vrachtauto's en groote hoeveelheden munitie in handen vnn de nationalisten zijn gevallen. Elf vliegtuigen van de rooden werden neergehaald. In het laatste geval toch zou een; nrafc ingevaren bemanning uit Nederland moe ten worden uitgezonden, daar het in Indië bemand in dienst hebben van 3 kruisers buiten het overige materiaal voorshands uï£ personeelsoogpunt niet mogelijk is. Betreffende de door eenige leden gedane vraag aangaande bet inheemsche element bij de marine in Indië kan worden mede* gedeeld, dat de verhouding op 1 Januari 1938 tusschen Europeesch en inheemsch personeel was 64 36; bij doorvoering van de gedachte personeelsorganisatie zal deze worden 79 21. Aantal Italiaansche n1JwtlH« gers In Spanje telkens vermin* derd. Engeland wil de kat uit den boom kijken. Het Engelsche blad de Evening Standard meent te weten, dat de Britsche regeering vernomen heeft, dat Mussolini van plan is, de deelneming van Italië aan den burger oorlog in Spanje niet te vergrooten. Hij heeft integendeel de laatste maanden re gelmatig bet aantal Italiaansche vrijwillig gers, die er zich bevinden, verminderd. Dit commentaar wordt in politieke krin-» gen in verband gebracht met de besprekin* gen,' die Eden Zaterdag met Grandi heefti gevoerd, en die volgons de Londensche bladen dc meening wettigen, dat de terug-» trekking der Italiaansche vrijwilligers uit Spanje wellicht geen ver in het verschiet liggende gebeurtenis zou zijn. Van Italiaansche zijde schijnt men du$ aan te sturen op een spoedig begin der Ita-* liaanscb-Brilscbe besprekingen, waarvan! reeds zoo lang sprake is geweest. De Engelsche regeering zou liever nog even willen afwachten, totdat gebleken is, dat Mussolini's welwillendheid van blijvende aard is en zijn bereidheid tot samenwerking, zoojuist tot uiting gekomen bij de maatre gelen tegen de piraterij, voortduurt. ROTTERDAM. 7 Febr. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2274 stuks, t.w. 533 vette runderen, 247 vette kalve ren, 4 nuchtere kalveren. 1001 schapen ea lammeren. 4S9 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeion, le kw. 75 et., 2e kw. 66 ct., 3e kw. 5054 ct., vette ossen 706656-54 ct., vette kalveren 120—16570-75 ct., varkens! (levend gewicht) 605958 ct., schapen; 555045 ct.. lammeren 655955 ct. Prij zen per stuk: schapen.f 312724, lamme ren f 211916. Overzicht: Vette koeien evu ossen, aanvoer gelijk vorige week, handel kalm, prijshoudend, pr. os 74 ct., pr. koe 80 ct., vette kalveren, aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen lager, pr. ex. 1.30, Schapen en lammeren, aanvoer iets groo- ter, handel trahg, prijzen onveranderd. Veel schapen werden voor export verkocht. Var kens. aanvoer korter, handel vlug. prijzen hooger, pr. exempl. 61 cent per K.G, ROTTERDAM, 7 Febr. Binnenlandsche granen en Peulvruchten? Gerst Chevalier 7.758, Haver 66.75, rog ge lot 7.75 erwten, kleine groene 8.50--» 10.50. Schokker-erwten 13—16, bruine boo- nen 810.50, extra kwaliteit erboven be taald alles per 100 Kg. AMSTERDAM. 7 Fébr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 434 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 72—80 ct.. 2e kw. 66—70 ct., 3e kw. 5264 ct., per Kg. slachtgewicht; 93 melk- en kalf koeien f 180250 per stuk, 65 vette kalveren: 2e kw. 7478 ct., 3e kw. 6070 ct. per Kg. levend gewicht; 104' nuchtere kalveren f 6—11 per stuk. 92 schapen f 32—32 per stuk, 428 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90110 Kg. 7172 ct.. zware varkens 76—71 ct., vette varkens 6870 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen.' uit Denemarken. -Overzicht: Runderen be hoorlijke aanvoer, handel kalm en prijshou dend. Vette kalveren gewone aanvoer, handel slepend, prijzen onveranderd. Nuch tere kalveren behoorlijke aanvoer, handel kalm. dalende prijzen. Schapen behoorlijke aanvoer, bande] stqg en prijshoudend. Varkens behoorlijke aanvoer, handel goed, prijzen hooger. AMSTERDAM, 7 Febr. Binnenl. granen (Boerennoteering); Rog ge 7.257.65, chev. gerst 7.50—7.80, win ter- gerst 7.16—7.60, haver 6.25—6.40, duiveboo- ncn 9—10, paardeboonen 89, groene erw ten 8.569.50 alles per 100 Kg., karwijzaad 1111.25. blauwmaanzaad 1718 p. 50 Kg. WARMENHUIZEN. 7 Febr. Roode kool 2.805.20, gele kool 1.50, D. witte kool 1.30—1.60. Aanvoer: 15.450 Kg. roode kool. 450 Kg. gele kool, 525 Kg. D. witte kool. ALKMAAR. 7 Febr. Aardappelen 2.S0. andijvie 11.50—17. ap pelen 3—7, Bloemendaler knol 2.60—3.10, boerenkool 2—6. bicten 2.66- 3.60. gele kool I.502.20, groene kool 3—5.80. knolselderie 2—2.60, peren 35.50. prei 2.805. peterse lie 35, rabarber 11.5013. radijs 1.—. roo de kool 3.36—5.90. selderie 0.70—1.70, sprui ten 2.50—5.50, uien 11.5013, wortelen 1.46 —2.50. waschwortelen 68.50, witlof I 6.50 7.50. idem II 45. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Febr. Uien 11.80—12.10 drielingen 10.20—10.40; grove 11.30—11.60 stek 7.20—8.20 peen 2.30— 290:kleine peen 140—1.50; roode kool 4.30— 5.90; gele kool 1.502.20 savoye kool 1.30 d. witte kool 2.30—2; knolselderie 1—2. PURMEREND. 8 Febr. Veemarkt. Koeien, totaal 400 stuks: 220 vette koeien 5968 ct. per pond. eelde- koeien 160—210. melkkoeien 180—300. 12 paarden f 96—180. 35 Vette kalveren 36—60 ct. per Kg., 600 nuchtere kalveren v. d. sleht f 7—18, 166 vette varkens 5961 ct. per Kg.. 40 magere varkens 36—46. 230 big gen 16—2C. 730 schapen 28—34, 28 bokken 4—14. NOORD SCHARNVOUDE. 8 Febr. Bevel. 2.50—2.70. hl. aardappelen 3.'0, uien II.70—12.30. drielingen 10.10—10.70, grove. 11.10—11.70. peen 2.502.80, kleine peen 1.30 roode kool 3—5.80. gele kool 1.50—2.40, gr. kool 2.90—4, D. witte kool 1.30—2.60. De veiling duurt voort.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3