DOUWE EGBERTS OMGEVINGNIEUWS SPORT LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Coöp. Boerenleenbank. Jaarvergadering van de Coöp. Boerenleen bank op Maandag 7 Februari in hotel „Concordia". Aanwezig 53 leden. Voorzitter, de heer J. Ootjers. opende de .vergadering met woorden van welkom. Er zijn slechts 53 van de 163 leden aan wezig. Spr. deed den oproep op de leden, de vergadering, welke slechts éénmaal wordt gehouden, te bezoeken. Voorz. ves tigde de aandacht op den goeden toestand van de Boerenleenbank. De heer J. Zeeman las hierna de notu len, voor; deze werden onveranderd vast gesteld. Het jaarverslag van den secretaris, den heer K. Opperdoes, vermeldde, dat de totaal omzet was f 448.887.85. Het ledental was 163. Er zijn 301 spaarbankboekjes in. om loop, 48 voorschotten en 22 voorschotten in rekening-courant. Tot voorzitter-directeur isi gekozen de heer J. Ootjers, tot vice-voorzitter de heer C. Keeman Cz. De rente voor spaargelden is verlaagd. Dit jaarverslag werd aldus vastgesteld. De rekening van den kassier gaf een to taal bedrag van f 448.887.85 aan. Ontvan gen was aan spaargelden f 118.882.12, uit gegeven f 130.734.65. Aan voorschotten is 6S500.verstrekt, terugbetaald f56335.51. Van rekeninghouders was in loopende rekening ontvangen f 51.320.82, uitgegeven aan rekeninghouders f 119.532.82. Centrale Bank, ontvangen 209.165.94, uitgegeven f 103.42i.93. De balans staat op een totaal van f264.836.39 Aan voorschotten staat uit f 131.131.99. Het tegoed in loopende rekening bedraagt van rekeninghouders f 52090.91, Centrale Bank 54041.74. Nog te vorderen rente van voor schotten 317.14. De schuld aan de spaarbank is 229.261.89, aan rekeninghouders f 8078.39. Het reserve fonds bedraagt f 26.758.58. De winst f 737.53. In antwoordt op een vraag van den heer G. Kaan gaf de kassier een toelichting op de bijdragen Waarborgfonds en kapitaal v. bijzondere doeleinden. Het eerste is voor event. schade van diefstal en fraude, het laatste voor de nadeelen tengevolge van du- bieuse posten. Wanneer dat meer dan 1/3 van het resevcfonds vergt, wordt de rest bij gepast uit het kapitaal voor bijzondere doel einden. Den kassier, den heer C. Keeman Tz., werd onder dankzegging gedechargeerd. De winst zal aan de reserve worden toegevoegd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer G. Hccringa herkozen. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer J. Lindeboom. Do heer C. Keeman Tz. wees op de moei lijkheid om borgen te krijgen. Spr. zette het nut uiteen van een crediethypotheek, dat de beste oplossing is. Men kan dan geld opne men naar behoefte. Hierna sluiting. SCHAKEN Wit Zwart Prom. Degr. Ie klas. Dr. J. de WitK. Bierman 10 K. BiermanTh. Bruin 01 K. Bierman degradeert naar de 2de klasse. Dr. J. de Wit en Th. Bruin promoveeren naar de lc klas. Prom. Degr. 2de klas. J. S. Wagenaar—H. Kuiper 1—0 Prom. Degr. 3de klas Jb. Molenaar—J. Kout 10 J. KamperJb. Molenaar 01 2de klas. 2de partij 8e en 9e plaats. M. KuilmanK. de Vries afgebr. 4de klas. Nieuwe Competitie. W. Kun-H. Hart 1—0 D. KoornH. Bouwens 10 2de klas. P. BlomJ. Bouwens 10 P. Blom—L. E. Hulshof 1—0 L. E. Hulshof—G. Zwier 1-0 3de klas. J. VisserC. Witsmeer 01 4de klas G. v. LoenenJb. Bekker Hz. 10 G. GoudsblomW. Verkroost 01 HEER HUGOWAARD UITVOERING GEMENGDE ZANG- VEREENIGING. Zondagavond werd door de gemengde zang- •verocniging met kinderkoor „Ons Genoegen" in de zaal van den heer Rus een uitvoering gegeven, waaraan werd medegewerkt door de gemengde kooren van „Zanglust" uit St. Pnncras, „Crescendo" uit Stompetoren en „Caecilia" uit Oudkarspel. Eerst zong „Ons Genoegen" een paar nummertjes, doch daarria traden de 4 ko ren gezamelijk op. Het was o.i van den directeur, den heer H. J. Zaal uit Bergen een heel waagstuk deze koren samen te laten zingen, maar hij heeft er een schitterend succes mee behaald. Hij kwam voor den dag met een heel harmo nisch koor van meer dan 100 zangers en zangeressen, dat ons bij alle nummers van ware zangkunst heeft doen genieten. Alle nummers werden prachtig uitgevoerd, doch hoven alles stond wel de compositie van den dirigent, De Rattenvanger van Ha- meln, terwijl vooral ook het moeilijke Ellen op hot publiek een diepen indruk maakte. Na de pauze werd door het kinderkoor opgevoerd het kinderzangspel „De Ratten vanger van Hameln" tekst en muziek ook van den heer Zaal. Ook voor de opvoering van dit, zoo bij uitstek voor kinderen geschikte zangspel hebben wij alle bewondering. Met zijn eigen lijk veel te kleine koortje heeft de heer Zaal hier met hulp van mevr. Zaal en verschillende leden heel veel gepresteerd. Boven alles stond wel het zingen, doch ook de spreekkoortjes waren heel goed, terwijl ook aan liet tooneelspel de noodigc aan dacht was besteed. Aan alle oudere uit onze gemeente zonden wij dan ook willen toeroe pen stuurt Uw kinderen naar het kinder koortje, rij leeren daar iets, waar ze hun heole leven veel aan zullen hebben. Om niet al te onvolledig te zijn dienen wij nog te vermelden, dat de verlichtings installatie was aangebracht door den heer D. Goed, terwijl voor het overige technische werk de. hulp was verkregen van den hoer C, Kooij. BARS1NGERHORN De rekening van inkomsten en uitgaven dezer gemeente over het dienstjaar 1935 is door Gedeputeerde Staten vastgesteld. WERKLOOSHEID. Bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling stonden aan het einde der vorige week 151 werkzoekenden ingeschreven t.w. 107 land arbeiders, 3 metaalbewerkers, 5 timmerlie den, 25 grondwerkere, 2 machinisten, 2 met selaars, 1 'kantoorbediende, 1 bakker, 3 schilders, 1 chauffeur, 1 stoker. Hiervan waren opgenomen in de steunre geling voor werkloozen 38 personen, terwijl in werkverschaffing waren te werk gesteld 39 arbeiders, t.w. 15 in den Goetpolder, 9 bij de Schagerkogge en 15 bij particuliere ont ginningen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wilhelmina Maria, dochter van Johannes Cornelis Mulder en van Elisabeth van Duin; Jan, zoon van Lambregt Kaper en van Cornelia van Dalen. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Overleden: Louris de Graaf, oud 79 jaren, echtgenoot van Aagtje Engel. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: echtgenoote G. van der Kloos ter van Sint Maarten naar Kreil C 64. Vertrokken personen: Werkdorp Stichting Joodsche Arbeid, J. Beers en gezin, Mej. A. de Boer, N. A. Boogerd en gezin, S. Bree baart en gezin, S. Heerschap en gezin, P. Kooij en gezin, J. Liefhebber en gezin, R. Spikman en gezin, A. Posthuma en echtge noote, Jn. Schreuders en gezin, A. Smit en gezin naar de Wicringermeer; G. J. Schaart naar Amsterdam, Adelaarsweg 46 I; Jb. Bos naar Hoogwoud. Aartswoud G 17; A. J. Slab bekoom en gezin naar Wieringerwaard, Molenweg F 26; C. Koorn naar 's-Graven- hage, Markenschcstraat 259; Mej. F. Bij- post naar Den Helder, Julianadorp. OUDE N1EDORP Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Onder auspiciën van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, vond een muziek avond plaats, waaraan medewerkten de Schager Orkestverccniging met dameskoor onder leiding van den heer Hovenier. Dc zaal was uitstekend bezet. Zeker 250 perso nen waren aanwezig, toen de voorzitter opende. De Schager Orkestvereeniging begon het programma met een marsch van Blanken burg, waarop volgden verschillende num mers, o.m. Von Gillek bis Wagner, der Bar bier von Sevilla en Zigeuncrliebe. Daarna trad het Schager Dameskoor op, alleen en met orkestbegeleiding. Vooral de nummers „Sneeuw" en „December" waren bijzonder mooi. Na de pauze wederom optreden S.O.V. en Dameskoor. Heel mooi was o.m. Die Fle- dermaus, Musikalische Seifcnblasen. Mei liedje en Pierette en de Melkkan. Deze muziekavond .stond op bijzonder hoog peil. In de S.O.V. zitten zeer goede krach ten, 't samenspel viel te roemen; er was een goede verhouding tusschen de verschillende instrumenten en de klank was prachtig. 't Dameskoor was een wonder van zuivere samenzang met enkele goede solonummers er tusschen. De heer Hovenier, die zich als een rustig en behecrscht dirigent deed kennen, heeft hier een ensemble gevormd, dat er wezen mag. Hij heeft eer van zijn werk. Het publiek dat gedurende de vertolking van alle nummers buitengewoon aandachtig was, heeft volop genoten. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. Een kostelijke avond. ZIJPE Aangespoeld. Te Petten zijn uit dc Noordzee aangespoeld: 7 vaten wijn, elk met een inhoud van onge veer 600 liter, benevens 2 balen kurk. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Oranje-balmasqué. Zaterdagavond had in het café van den heer Homan alhier een Oranjebal-masqué plaats, waaraan door 23 personen werd deel genomen. Er heerschte een echt prettige feeststemming en het zeer talrijk opgekomen publiek volgde met belangstelling de mas kerade. Enkelingen (origineel): 1. Wenken voor uw veiligheid, Mej. M. Kosscn, Sint Maar tensbrug; 2. Kat van Aljcchin, Mej. Rijs, Petten; 3. Boer, J. Boontjes, Julianadorp; 4. Schoorsteenveger, A. Jongcjan, St. Maar tensvlotbrug; 5. Ileks, J. P. de Leeuw, Sint Maartensvlotbrug. Enkelingen (mooi): 2. Oranje Statie, Mej. L. Kosscn, St. Maartensbrug. Paren (origineel): 1. Snip en Snap n. h. Oranjebal, Mej. C. Mak en Mej. J. Kooi, St. Maartensvlotbrug; 2. Electr. Koken, Mej. Tr. Prins en G. Keesman, St. Maartensbrug; 3. Schoorsteenvegers, J. Veuger en H. Bos, St. Maartensbrug; 4. Fuifnummers, P. Jongejan en A. Dalcnberg, St. Maartensbrug. Paren (mooi): 1. Herder en Herderin, Nel Breed en Aagt Blaauw, St. Maarten; 2. Ne- derlandsche Vlag, Henk Kreulen en Joop Jonker, St. Maartensvlotbrug. Groepen: 1. De Prins en Prinsesje en de Zuster, Mej. Jongejan en Veuger, St. Maar tensvlotbrug; 1. Tirolers, G. de Waard, D. Vriesman en H. Vriesman, Petten. T ZAND. Zondagavond trad alhier bij den heer Kreij- gcr op het Klein Kunst Ensemble onder lei ding van den heer J. Buisman te Schagen. Het was voor een matig bezette zaal dat de heer Klos de aanwezigen welkom heette. Het programma, bestaande uit een 14-tal scènes, waaronder o.a. ook optreden van een goo chelaar, werd vervolgens in vlot tempo af gewerkt. Er werd over het algemeen mi- stekend spel geleverd, terwijl tooneelaanklee- ding, kostumes, enz., uitstekend in orde wa ren. Men heeft volop kunnen genieten. Was in het begin de zaal slechts gedeelte lijk gevuld, later op den avond kwamen nog velen, zoodat gedurende het bal een groot geanimeerd publiek zich bij het dansen kon vermeien. Opgedraqen. We vernamen dat aan den heer P. Tuin. aannemer alhier, als laagste inschrijver, den bouw van betonkelders aan het vliegkamp „de Mok" is opgedragen. NIEUWE NIEDORP UIT KEERING STEUN AAN KLEINE BOEREN. Het aantal behandelde aanvragen voor steun aan kleine boeren alhier heeft be dragen 46. Hiervan werden afgewezen wegens te groote omvang van het bedrijf 8, wegens te geringen omvang 5. Van 4 was het gezinsinkomen van dien aard, dat aan hen geen steun mocht worden verstrekt. Onder groep B. dat zijn zij die wekelijks steun ontvangen, waren er 3 die ouder wa ren dan 66 jaar en aangezien voor deze groep dezelfde bepalingen gelden als voor gesteunde werkloozen, mocht aan deze geen uit keering worden gedaan. Steun ontvangen thans wekelijks 15 perso nen tot een gezamenlijk bedrag van f 65 per week. Verder vallen 11 personen onder groep C., deze ontvangen bonnen waarvoor verbete ringen in het bedrijf kunnen worden aange bracht; het bedrag dat deze gezamenlijk zul len ontvangen zal ongeveer over een jaar f 500.bedragen. Deze laatste kosten komen geheel voor rekening van het Departement van Economische Zaken. Nieuwbouw. Naar we vernemen heeft de heer J. Over een perceel bouwterrein verkocht waarop voor den heer J. van Herwerden alhier door den timmerman-aannemer Jb. de Vries een burgerwoonhuis zal worden gebouwd. BERGEN Inbreker gevatl Verstopt In bed! Nadat reeds enkele malen in tijdelijk on bewoonde villa's te Bergen aan Zee was in gebroken en steeds kleine hoeveelheden huisraad e.d. waren ontvreemd, mocht het Zondagavond, dank zij doortastend optreden van de heeren M. Ravenhorst en C. Schot ten te Bergen aan Zee, gelukken den dader een zekeren D. S. te Alkmaar, die op heeter- daad betrapt werd, te arresteeren. Bovenge noemde heeren hadden bemerkt dat er on raad was en doorzochten het huis. Na eenig zoeken vonden zij S. verborgen onder eenig beddegoed op een der slaapkamers. Hij is in het politiebureau ingesloten. Bij een di rect gedane huiszoeking in zijn woning te Alkmaar werden alle ontvreemde voorwer pen gevonden en in beslag genomen. Als typische bijzonderheid zij nog ver meld, dat dit de eerste maal was dat een der cellen van het nieuwe politiebureau heeft dienst gedaan. Blijkbaar loopt het met de criminaliteit in Bergen (gelukkig) nogal los! FEESTAVOND „STEM DES VOLKS." Solisten „Amsterdamsch trio", Sam de Gorter, viool; Jo Vogt Schmidt, cello en Antoon Krela- ge, piano. De afdeelingen van de „Stem des Volks" uit Bergen, Koedijk en Schoorl hebben Zon dagavond voor een uitstekend bezette zaal in de Rustende Jager, haar vijf-jarig be staan op waardige wijze gevierd. Toen het doek tegen half negen vaneen ging, stonden bestuur, directeur, zangeres sen en zangers temidden van een schat van bloemen, de jubilarissen door verschillende vereenigingen en particulieren geschonken. De voorzitter der vereeniging, de heer H. Poldervaart begon met alle aanwezigen hartelijk welkom te hecten. Spr. bracht hartelijk dank aan allen die bloemstukken hadden gegeven en aan de ar beiders tooneelvereeniging „Bergen" de V. A.R.A. te Bergen voor de enveloppe met inhoud. Daarna gaf de voorzitter een kort over zicht van de afgeloopen vijf jaren. Zeer op prijs stelde spr. de medewerking van Schoorl en Koedijk, want hoe slecht het weer ook was en hoe glad ook de wegen; er ontbreekt nooit iemand (applaus). Hulde bracht spr. aan den eersten voor zitter van de Stem des Volks, den heer Zwanenburg, die met den heer Koning dc vereeniging door tal van moeilijkheden heen hielp. Den heer Bootsma prees spr., als de harde werker voor Schoorl. Verschillende sprekers. Hierna kwamen verschillende sprekers de vereeniging hunne gelukwenschen aanbie den. De heer Breemer uit Schoorl deed zijn gclukwensch vergezeld gaan van een fraaie vlag, die onder daverend applaus werd in ontvangst genomen. De heer R. Monnier sprak namens het Rondsbcstuur; terwijl de heer C. ten Brug- gccate het woord voerde uit naam van dc Berger S portvereen iging en daarbij een fraaie bloemenmand aanbood. De heer Wie- se, zeide te spreken namens de Stem des Volks uit Alkmaar; mevr. Roos-Breed voer de het woord namens de afd. S.D.A.P. uit Schoorl en bood de vereeniging een enve loppe met inhoud aan (applaus.) Tenslotte sprak nog de heer P. Blanken- daal als voorzitter van de Harmonie en als voorzitter van den Vereenigingsbond. Huldiging van den directeur. Dc heer Poldervaart huldigde daarop den directeur, den heer P. A. Blaauw, die er in was geslaagd met ongeschoolde krachten een zoo goed koor te vormen als blijk van waardoering bood spr. hem namens dc ver eeniging een „muziek-Lexikon" aan (dave rend applaus.) De heer Blaauw dankte bestuur en koor voor dit prachtige geschenk. Het feestconcert. Na dit officieele gedeelte \on het feest concert een aanvang nemen. Laten we maar dadelijk zeggen, dat het een concert is geworden, dat in alle opzichten uitstekend slaagde. Het was of alle zangeressen en zangers, onder de rustige, bekwame leiding van hun directeur, zich ten volle gaven. Het. Amstordamsche trio heeft ons door z'n werkelijk knap, artistiek spel buiten gewoon verrast. Sam de Gorter bleek een violist van klasse, terwijl ook de cellist Jo Vogtschmidt de prachtigste tonen aan zijn instrument wist te ontlokken. Antoon Kre- lage begeleidde bescheiden - soms wel wat al te bescheiden op de piano. Hij toonde zich door z'n zuiver spol een musi cus met talent. ECHTE FRIESCHE HEER EN-BAAI EN OUD-HOLLANDSCHE PIJPTABAK Onnoodig te zeggen, dat een gezellig bal, waarbij de schier onmisbare Sonnv-band voor dansmuziek zorgde, velen tot vrocr in den Maandagmorgen in opgewekte stem ming bijeenhield. SINT MAARTEN Zanguitvoering te Eenigenburg. Zondag gaf de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" een uitvoering in het café van den heer W. Strooper te Eenigenburg, waarbij de vereeniging tevens haar 10-jarig bestaan herdacht. Voor deze gelegenheid was de zaal keu rig versierd. Heel jammer was het, dat er zoo weinig publiek was en dat velen zich hadden onthouden een blijk te geven van medeleven met de eenige vereeniging op hun dorpje. De zang was goed verzorgd en keurig van klankgehalte, wat wij onder leiding van den heer Vlam dan ook heel gewoon vinden. Ter afwisseling werden een paar aardige voordrachten gegeven door de dames Ko ning en WindBakker, terwijl mej. A. J. ten Hoeve zich als een nieuwe ster ont popte en een paar aardige zang voordrach ten ten beste gaf. Een tooneelstukje, ge titeld: „Rosalia" en een voordracht „De Ar- tistenrevue" werden ook door het publiek hoogelijk gewaardeerd, zoodat men op een geslaagden avond terug mag zien. Een gezellig bal tot slot. Propaganda-avond Bond voor Staatspensionneering te Valkkoog. In afwijking van de gewoonte, hield de afd. van den Bond voor Staatspensionneering een tweede propaganda-avond ten huize van den heer J. van Schoorl. Nu, aan belangstelling ontbrak het niet, de zaal was goed bezet. Al was het ook hier het jubileumjaar, het ging er minder officieel toe dan te St. Maarten Geen hloemen, geen huldigingen. Doch dat was ook de bedoeling niet Evenveel is er ge noten van het ten tooneelc gebrachte als te St. Maarten. De propagandaclub heeft pracht werk geleverd, door de opvoering van het zoo mooi geschreven propagandastukje „Vreug devuur" van F. A. Geenscn. Boer Helm ere en zijn vrouw overtroffen zich zelf en sleepton door hun spel allen mede. De heer Loevens, onze bekende grimeur, schoot ook nog uit zijn slof door een paar mooie nummertjes voor te dragen en het behoeft feitelijk geen betoog dat men van dit spel ten volle heeft genoten. Tot slot weer het mooie tableau. Bij de sluiting deelde de voorzitter nog mede, dat deze week zich 20 nieuwe leden hadden opgegeven. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Bloembollententoonstel- Groote ling. De afd. Anna Paulowna der Alg. Ver. voor bloembollencultuur viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Zij heeft gemeend dit niet beter te kunnen doen dan door het organi- seeren van een tentoonstelling zoo als hier in het Noorden nog niet eerder is geweest. De tentoonstelling zal een beeld geven van de ontwikkeling der bollcncultuur tij dens het bestaan der afdeeling en wordt gehouden van 1824 Febr. Voor deze ten toonstelling is een eere-comité gevormd door de heeren: Mr. Dr. A. baron Rocll, Commisaris der Koningin in de prov. Noord-IIolland, voorzitter; vice-Admiraal T. L. Kruijs, commandant der Marine te Den Helder; G. J. Lovink, Burgemeester der gem. Anna Paulowna; G. Ritmeester, Burgemeester der gem. Den Helder Dr. A. .T. Verhage, voorz. dei Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur; C. Wijdenes Spaans, Dijk graaf van het Hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier; Dr. S. W. Aratz, voorzitter v. d. Kamer van Koophandel, te Alkmaar en J. G. Verhoeff, Pastoor te Breezand, Mr. Dr. A. baron Roëll is ver zocht dc opening te verrichten van deze tentoonstelling, die gehouden wordt in de groote veilingzaal te Breezand en die de mooiste producten der hedendaagsche bol lcncultuur zal omvatten. Ongeveer 20 inzenders zullen kampen om talrijke gouden en zilveren medailles, be kers enz. Het laboratorium van Prof. Van Slogteren komt met een unieke inzending, het wetenschappelijk onderzoek betreffende Een en ander belooft dus voor het Noorden een evenement te worden. Ongetwijfeld zul len velen naar Breezand trekken om deze tentoonstelling te zien! WIERINGEN VERPLAATSING RIJKSVELDWACHTER. Naar wij nader vernemen zal de Rijksveld wachter Brigadiertitulair C. F. Kloprogge gestationneerd te Oosterland, op 16 dezer onze gemeente gaan verlaten en in dezelfde functie worden geplaatst te Oostwoud. Deze Politieambtenaar heeft zich te Wie- ringen doen kennen als een kalm en tactvol Politieman en wij zien hem slechts noode vertrekken. Wij hopen dat het hem in zijn nieuwe standplaats goed moge gaan. WIERINGERMEER SLOOTDORP. Uitvoering Wieringermeer Fanfare. Zaterdagavond gaf de Wieringermeer Fan fare, onder leiding van haar eminenten direc teur, den heer Van Glabbeek, een gezelligen avond in Hotel Smit te Slootdorp. Nadat het openingswoord was uitgespro ken door den voorzitter, den heer Ir. Mein- dersma, speelde het muziekkorps, als eerste nummer, de Juliana-Bernhard-Marsch, van C. van Beek, waarna nog een vijftal num mers werden gespeeld Ieder nummer oogstte een dankbaar applaus. Na de pauze werd door enkele personen opgevoerd een tooneelstukje, getiteld. „De truc van Tinus", na afloop waarvan een ge animeerd bal volgde. Het was reeds middernacht, dat ieder vol daan huiswaarts keerde. Politie. Gevonden: Een koperen schaal van een weegschaal; een kamwiel van een motorrij wiel, en drie sleutels. Verloren: Een grijs vilten hoed. Inlichtingen: Politie Slootdorp. D.T.S. KLOPT B.K.C. Langendljkers in vorm. Wanneer D.T.S. onverhoopt toch als heb- kesluiter zal moeten eindigen, is het ver schiet van Atlas vrij somber want de kracht die de Langendijkers kunnen ont wikkelen is lang niet gering. Destijds brachten ze Wieringerwaard in groote moeilijkheden, thans onderging B.K.C. dit lot. Wisten de roodbroeken zich nog aan. een dreigende nederlaag te ontworstelen door te juister tijd tot snel open spel over te gaan. BKC slaagde daar niet in. Het. was n.1. de voorhoede der bezoekers, welke hopeloos faalde. Hun spel was absoluut systeemloos door het gemis van den mid- voor Blok die zoo zwak door Meereboer werd vervangen dat zelfs het schitterende spel van de Gebr. van Wees geen baat bracht. Ook Keijzer en De Schipper wisten geen leiding te geven. D.T.S. speelde van stond af aan een beste partij, zoowel voor als achter, en heheersch- te de situatie dan ook meestal temeer, daar bij B.K.C. het ware vuur nog ontbrak. Car- nas scoorde in die periode. Met even meer geluk had het niet bij een 1—0 stand ge bleven, want Kuiper kopte eenmaal van vlak bij juist over de lat en Jansen miste de kans van den dag. In de tweede helft is B.K.C. gaan uitpakken. Hoewel D.T.S. toen het onderspit moest delven Tauber en van Teulingen stonden soms halfweg het veld wist de D.T.S. verdediging alles te keeren door trapvast en resoluut alle ge vaar uit den weg te ruimen. Daarbij maakte B.K.C. het haar bovendien gemakkelijk door kort spel te spelen en niet met ruime trap pen openingen te maken. Zoo zag B.K.C. on danks het harde zwoegen haar laatste kans verloren gaan. En verdiend.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6