Plaatselijk Nieuws. Raad Anna Paulowna Tusken mal en vroed Erg verkouden! Bloembollenveiling vereen, „West-Friesland'' te Bovenkarspel Donderdag 10 Februari 1938 Tweede blad Agenda In vlot tempo afgewerkt. Het neventelefoontoestel in bur- gemeestèr's kamer. Schagen's houding La.v. den schoolartsen- dienst dom genoemd. Oranje- avond vermakelijkheid of niet? De heer Kuiken raakt een kame raad kwijtl Vergadering van don Raad op Woensdag 9 Februari 1938, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burge meester; secretaris de heer C. Keijzer. Afwezig is de heer Kuiken. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat de blijde gebeurtenis in het Oran jehuis, door heel ons Volk met groote be langstelling, maar ook en vooral in den laatsten tijd met stijgende spanning tege moet gezien, in vervulling is gegaan. Ons is een Prinses gehore n! De onverbreekbare band, dat drïevoudig- snoer, dat Nederland en Oranje bijna vier eeuwen bindt, is weer vernieuwd en ver sterkt geworden. Der jonge Prinses is gegeven den naam van Beatrix, dat wil zeggen, „de Zegen vgr-- spreidende." Heel Nederland heeft gejuicht en gedankt 'en op zeldzaam eenstemmige wijze zijn uit bundige vreugde geuit. Ook in deze gemeente, waar in sommige gedeelten bijna huis aan huis werd gevlagd, is op inderdaad grotsche en eendrachtige wijze aan de feestviering deelgenomen en namens den Raad zijn telegrammen van gelukwenschen aan TT,M. de Koningin, aan Prinses Juliann en Prins Bernhard toege zonden een dankbetuiging werd daarvoor ontvangen. Moge Prinses Beatrix voorspoedig opgroei en tot geluk en tot vreugde Harer ouders en grootmoeders tot een van het roemrijke ge slacht van Oranje, tot Zegen van ons dier baar Vaderland en Volk, zoo besluit spr. Zijn woorden werden slaande aangehoord. De notulen worden hierna goedgekeurd. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Hiervan vermelden wer Ged. Staten hebben machtiging verleend tot het doen van uitgaven op de begrooting 3938. Ged. Staten hebben de hesluiten tot het aangaan vap een kasgeldleening en tot het aangaan van een rekening-courantovereen komst goedgekeurd. De kasgeldleening is' aangegaan gedeelte lijk tegen 3/8 pet. en gedeeltelijk tegen *4 pet., deelt de Voorzitter nog mede. Ingekomen zijn voorts het verslag van de Comrn. tot wering van Schoolverzuim •te Breezand en processen-verbaal van kas- iverificatie. Wijziging rek.-couranf-overeen>- komst. B. en W. stellen voor te wijzigen het be sluit tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst, Goedgevonden, De rente mag nu niet hooger zijn dan VA pet. hoven het promesse-disconto van de Nederlandsche Bank. Contróle administraties. Volgt het voorstel om alle finantieele ad ministraties. waarhij de gemeente belang heeft, te stellen onder deskundige controle, waardoor het mogelijk zal zijn de verzeke ring bij de Fraude-Risico-Onderlinge van gemeenten tot deze administraties uit te strekken. De controle zal geschieden dor den heer J. J. de Vries te Schagen; de kosten be dragen f 200.Als voren. Vastgesteld worden de pensioensgrond slagen van C. Keijzer als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand en van C. Muntje- werf als Doodgraver. Tegemoetkoming vervoerkosten. Ingekomen is een verzoek van Joh. van Zundert om een tegemoetkoming in de kosten van vervoer van zijn leerplichtig (kind naar de R.K. school aan den Nicuwe- weg, dat per rijwiel zal geschieden. Ingewilligd. Van lantaarn tot overhanglamp. B. en W. stellen voor om de lantaarn bij (Ie poort van de R.K. Kerk aan den Nieu we weg te vervangen door een overhang lamp. De Voorzitter licht dit voorstel nader toe; vooral in den zomer kan het ter iplaatse zeer donker zijn, omdat het licht ■dan minder tot z'ijn recht komt door de iboomen. Do kosten bedragen f 10.27. De heer Dekker dringt erop aan, sterk materieel aan te schaffen. De heer Cornelisscn zegt, dat het wel licht aanbeveling verdient de nieuwe lamp een halven meter hooger te hangen. De Voorzitter zegt toe een en ander on- öer de ooeen te zullen zien. Overeenkomstig het voorstel wordt dan besloten. Aanvulling legesverordening. B. en W. stellen voor om de bepalingen van de verodening op de heffing van een vergoeding voor het verstrekken van in lichtingen of opgaven uit het bevolkings register op te nemen in de bestaande leges- Verordening. Goedgevonden. Gewijzigd worden de bcgrootingen 193' en 1938. Door den secretaris worden de gewijzigde posten voorgelezen. Het betreffen o.a. ver lagingen van de posten presentiegelden raadsleden en bijdrage srhoolartsendienst voor zoover de begrooting 1937 h' ireft. De heer Hooimeijer zegt, dr.' t 130 minder *noet- worden uitgetrokken voor steun aan arbeiders.^ In dit verband vraagt spr. naar hef comité voor winterhulp aan werkloozcn. De Voorzitter antwoordt, dat bedoeld' comité niet meer bestaat. Vorts merkt de heer Hooimeyer op, dat de vuilnisophaaldienst zooveel meer heeft gekost. Geantwoord wordt, dat er meer vuil was, dan waarvoor is gecontracteerd. Wat de begrooting 1938 betreft, wordt er .an verschillende zijden op aangedrongen de post kosten bouw van een nieuw raad huis te verlagen, wat dan ook geschiedt tot een bedrag van f 35.000 (was f 40.000.) Van Ged. Staten was nog een schrijven ingekomen houdende de mcdedeeling dat de kosten van het neventoestel in het bur gemeestershuis niet op de begrooting 1937 mogen worden gebracht. De Voorzitter: Dat kost dus geld! De heer Kloosterman spreekt zijn afkeu ring over dezen maatregel uit. Spr. zou nog eens willen probeeren verandering in de opvatting van de hoogere autoriteiten te brengen. De voorzitter zet uiteen, dat dit onmoge lijk is. Het is een strop aldus spr. De heer Op 't Veld: Het is niet de eerste strop. Een raadslid: Het zal de laatste ook niet zijn! Zeer onbillijk wordt het geacht, dat de eerste bemerking pas in October is ge maakt; terwijl in November pas kon worden afgezegd. Getracht zal daarom nog worden voor het tijdvak Januari-November een re geling te treffen. Wijziging gem. regeling school- artsendienst. Van de Comrnvan Beheer van den school- artsendienst, district Den Helder is een schrijven binnengekomen, waarin wordt uit eengezet, dat door de uitbreiding van het district ook voor de aangesloten gemeenten de kosten zullen stijgen, door aanstelling van een assistent. Men zou het zeer od prijs stellen, indien de gemeente tot uit breiding van den dienst zou willen beslui ten. De heer Kuiken vraagt of Schagen zich ook aangesloten heeft? De Voorzitter antwoordt ontken nend en vindt Schagen zeer dom. Laat men daar dezen kans voorbij gaan, dan grijpt men straks overal naast Men gaat hierna met het schrijven ac- coord. De rondvraag. De heer Kloosterman komt terug op de z.i. ongewenschte cumulatie van betrekkin gen van secretaris van Gemeente en van Polder. Hebben B. en W. deze questie al bekeken? De Voorzitter antwoordt dat B. en W. zich hiermede inderdaad hebben beziggehouden. F.en definitief resultaat is nog.niet bereikt Wel zal de secretaris probeeren de verga dcringen van den Polder op Zaterdagmid dag te doen houden en het werk voor den Polder, niet in de uren van de Gemeente te doen vallen. De heer Kloosterman wijst voorts op den minder gewenschten toestand, waarbij ver makelijkheidsbelasting moet worden be taalt voor het houden van bijeenkomsten ter gelegenheid van nationale gebeurtenis sen. Het zingen van bet Wilhelmus is toch zeker geen vermakelijkheid! De Voorzitter antwoordt, dat ingevolge de verordening de belasting moet worden be taald. Overigens gevoelt spr. voor de mo tieven van denheer Kloosterman en wil trachten voor deze bijeenkomsten een gaatje te vinden. De heer Kuiken noemt de bedoelde bijeen komsten wel 'n vermaak, want hij is op den j.1. gehouden Oranjeavond heerlijk opgc- frischt. Spr. wijst op de consequenties van vrijstelling. Maar vermakelijk vind ik het wol, zegt spr. (Vroolijkheid.) De hoer Hooimeyer vraagt naar de her- classificecring van de werkloozen. De Voorzitter kan den heer Hooimeyer hieromtrent geen inlichtingen verstrekken; hem is nog niets bekend. De heer Dekker voe^t eraan toe, dat een desbetreffend onderzoek nog in vollen gang is. De heer Hooimeijer maakt voorts' een opmerking over het rijden van den vuilnis wagen in verband met den nationalen feestdag, waarvan de Voorzitter toezegt goede nota te zullen nemen. De heer Kuiken vraagt naar het licht punt 'bij den Afsluitdijk. Bij een fiets tochtje in 't donker is spr. hier zijn kame raad kwijtgeraakt. De Voorzitter: Was het vroeg of laat.? (Hilariteit). Spr. zegt er nog niets van te hebben gehoord. Hierna sluiting. De vergadering gaat hierop in comité om met den heer Saai uit Alknraar, architect van het nieuw te bouwen Raadhuis de in richting van het interieur van dit gebouw te bespreken. DE SOCIALISTISCHE IDÉE. Lezing met lichtbeelden. Voor de afdeelingen Instituut voor Arbei dersontwikkeling en S.D.A.P., hield gister avond in een der lokalen van de O. L. School de heer W. v. d. Vall uit Alkmaar een lezing met lichtbeelden over het onderwerp: De Socialistische Idée. Spreker begint met den tegenwoordigen, moeilijken tijd te schetsen en zegt, dat men zich wel eens gaat afvragen, of het socialis me, dat alleen in vrijheid kan gedijen, zal ovenvinnen. Hoe donker de tijden echter ook mogen zijn, de vrijheidsgedachte is niet te vernietigen. Op het witte doek plaatst spr. ons prachtige fabrieken en de meest vol maakte machines voor de oogen; maar wat haat ons dit alles, zoo roept spr. uit, als de arbeiders langs de straten loopen. Een volgend beeld laat ons zien, hoe groo te hoeveelheden koffie als brandstof voor machines worden gebruikt. Duizenden snak ken naar deze koffie, maar kunnen haar niet krijgen; immers dan zou de markt wor den ontwricht. Duidelijk iaat spr. tot uiting komen, dat in den loop der tijden de onderdrukten zich steeds hebben verzet tegen de onderdrukkers. Men kan de vrijheidsgedachte nu eenmaal niet uitroeien. Uitvoerig bespreekt de heer v. d. Vall de ontwikkeling van het kapitalisme; talrijk waren de misstanden, welke ontstonden, om dat er immers winst gemaakt moest worden. We noemen b.v. den onmenscdielijken kin derarbeid in de kolenmijnen. Spr. vraagt zich af of we niet teruggaan naar sommige van deze misstanden en spr. beantwoordt deze vraag bevestigend. Hij geeft dan een overzicht van den tijd, dien de socialisten hebben gestreden, voor al te-cen het kapitalisme. Arbeiderspers, V.A.R.A. en andere belangrijke instellin gen zijn tot stand gekomen, het drank misbruik bij de arbeiders is weggenomen en nog veel meer ie bereikt. Als middel om een einde te maken aan den chaotischen toestand noemt spr. de ordening en hij constateert, dat de socia listische gedachte door de regeereiwle te genstanders van de socialisten wordt over genomen en ook doorgevoerd. Spr. wijdt voorts een beschouwing aan het streven van minister Romme, dat de rechten van de vrouw wil beknotten. Laten wij rustig doorwerken, zoo besluit spr., de vrijheid zal ten-slotte zegevieren. Een hartelijk applaus weerklinkt na spr.'s laatste woorden. De bijeemkomst werd gesloten door den heer W. J. de Groot, die ook het openings woord had uitgesproken. PARKEERPLAATS OP DE MARKT. Gisteren zijn op de markt voor Hotel J. K. Boontjes, witte strepen aangebracht, waartusschen auto's kunnen parkecren. In totaal is plaats voor 13 auto's. LENTE IN AANTOCHT. De heer Oudcjans, aan de Loet, zag deze week reeds zwaluwen. Wel een bewijs dat de natuur in de war is! Nou, as je bai de weg bennc den zien je nag ers wat ei? Mooi en lillek, et leste et meist in de regel, vanzelf. Van de week liep ik nag bai mchecr van Erp langs, nou die groet niain altaid heel vrindelijk en ik neem ok altaid gnap men petje of, want de groothaid moet je eere. Nou, et was gien Dofiderdag, dus der hong weer wat voor de glaze. Een krantje, dat ze wiere in Duis- land zachies losweikt, van de ouwe begin selen nou, ik docht dat een klap met de baïl puur ankwam. maar afain. Nou, der hong ok een briefic bai over de mehecr die altaid geestelijk leven skraift Nou ik vind ze mooi. maar ja ons soort mensc is niet knap genog om zok lillek te vinden ei. 't Was skreven, dat briefio. Me- hcer van Erp had 't heter tikke kennen op de skraifmesien, je ziene vanzelf ophe- den veul meer wat getikt is. Getikt is mode, as 't niet getikt is, den deugt et niet. Deer hè je nou mehcer Goering. ie wete wel, dat manje met die medaljebuik zelle we maar zegge. Nou, as die wat zait is 't ok getikt vanzelf. Hai heb nou Rembrand weer ver boden, want die heb in de Amsterdamsche Jödebuurt weunt. En nou m-ngge zijn skil- deraie gien meer in 't museju-m. Ze hewwe aindelijk opmerkt, dat de skutters op de skuttersmaaltaid, dat mooie skilderai allien maar kauschere keis op er stikke hadde, dat kwam vanzelf van de inkspe- razee uit de Jodenbuurt. Ja, wat zei je? Me- heer Goering diktetuurt, 't getikt en slikt 't Zei nag wel erreger worrc. Mehecr Hit- Ier zit op heden in medetasie, want hai moet deimie over de vrede prato. Nou doet ie krek as indertaid bai de stomme fullem, as den de maidjes glizzerinetrane guite moste, speulde een straikie van de adieu, 't moerier een peu, van Tosti, zoo'n huil- ding, dat betcckent as je je maidje welte rusten zoene, gaan je metien een beetje dood van de tocht in et klompehossie. Afain, ze krege den de inktsperazie vanzelf en de glizzerine stroomde. Nou, mehcer Hitier heb twei bleisorkeste angezccrd, die stane an de are kant van de skildwachte de mi leterre marsch van mehecr Schubcrt te bleizen, en mchecr Krupp geeft nei elke zin die in mekaar draait is, vaiftig scluut skote met een dikke Bertha. Ja ja, das nag ers straide voor de vrede ei, deer kenne wai in Skagen niet teugenop met ons Wul lem de Zwaigerfullcmpie. Ik heb 't zcllef niet zien, maar ik heb van Japic, m'n buurjoenje van negen jaar, boord, dat et verlegen mooi woest. was. 't Was «ren mooie fullem zaid ie. Ze vochte as kieteboctcrs on der was een man, dat was zeker een do- menie. zaide Japie en die had een verlegc ne gróote mond. Hai gierde et uit. En der was een oud manje ok. die hictte Karei de Vaifde, en die had zen troon ovordein en die had vast net as men vader last van likdorens, want hai stroffelde altemet ers. En dor wazze vrouwe, die gooide met kokende olie, en schreemve datte ze dcide... Maar weerom zok nou Wullem de Zwaiger liiette, dat wist Japie aigelijk niet, maar hai was nag alders in de kinemetcgraaf weest en toe had ie zien van de Wild West nou zoo was zok ok zoowat. Maar van Mik- kie Muis en Pappie met et spenazieblikkie was toch mooier wecst. Nou de groeteok van Mcraike. JASPER OPRICHTING ROOMSCHEN KUNST KRING. De Zeereenv. Heer Deken Kuys kondigt in hel Sch. Dgbl. van gisteren, de oprich ting aan van een Katholieken Kunst kring. „Er zijn ook in Schagen on om geving -genoeg Roomsche mcnschcn", aldus de Doken, „die wel eens wat anders wil len zien en hooren dan de dilettanten- tooneelvoorstellingcn en uitvoeringen en an het mooie van veel ontspanningen ook wel eens willen genieten, als 't maar niet hinderlijk is en men in zijn overtui ging en gezonde begrippen van 't -geen past en niet past maar niet wordt belee- digd." Wat het eerste optreden van den nieu wen Roomsch-en Kunstkring betreft, be richt Deken Kuys, dat binnenkort op Zon dagavond het Amsterdamsche Roomsche gezelschap en een Symphonie-orkest zul len komen, terwijl daarna dansgelegenheid is. BILJARTEN. De biljartclub T.O.P. alhier, speelde in café „Spoorzicht" een wedstrijd tegen „Ons Genoegen" uit Den Helder en verloor met 8 tegen 6 partijen. Dinsdagavond werd de strijd in Den Helder voortgezet in lokaal Minneboo. Hier won T.O.P. met 8 tegen 6 partijen, zoodat een gelijk spel het eindresultaat was. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Watervogels 1—Schagen I. Vertrek 10 uur. P. Schoorl H. Middelbeek M. de Haas A. Slikker S. Grootes L. Schoorl G. Koch P. de Vries J. Peetoom G. Boontjes Res. Joh. Franzen C. de Moor And. Boys 1Schagen 2. Vertrek 12.30 uur. D. Arnoldus Joh. Bremer A. de Wit J. Weeland E. Rus P. Boontjes H. Veenstra J. Starreveld D. Schoorl D. Ruig Jb. Broersma. Reserve J. Broer. Schagen 3Dirkshorn 2. Aanvang 2.30 u. J. J. Slikker P. Kistemaker G. Zwaan T. Moransart S. Breebaart G. Lem J. Steen P. Slik Jb. Simons J. v.d. Oord Res. J. Slikker D. Leeuwenkamp Schagen 4Groot Schermer 2. Aanvang 10 u. J. Oostwouder C. Slikker F. Nauts H. Kistemaker Jb. Molenaar N. Raven A. Willemse W. v. Geelcn F. Bosma Chr. Ncefkes L. Komen Bes. W. Domper H.R.C. fSchagen h. 10 uur. A. Houtkooper W. Rczeltnan J. Engelsman G. Broens K. Molenaar K. de Boer S. Brak J. Kater G. Annevcldt M. v. Rooij R. Abbring Res.: P. Kort, J. Molenaar TREKKING VERLOTING UITGESTELD. De trekking van de verloting ten behoeve van het trainingsfonds moest worden uitge steld, omdat het met den lotcnverkoop nog niet erg opschiet. Komaan leden, doet toch Uw best om de loten te verkoopen. Willen we er van verzekerd zijn, dat we binnen kort een bekwaam trainer kunnen aanstel len, dan moeten de loten toch aan den man gebracht worden. Daarom jongens, pakt nog eens flink aan. De loten zijn nog steeds verkrijgbaar bij den heer C. Bestevaar, Vcrl. Bokstraat. DISTRIBUTIE VAN HEFFINGSVRIJE ONVERMENGDE MARGARINE EN BAK- EN BRAADVET. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken besloten, dat de voor geschreven wachttijd van 3 maanden om voor de in distributie gebrachte onver mengde margarine en hak- en braadvet in aanmerking te komen komt te verval len, zoodat deze product-en per 13 Februari 1938 aan werkloozen en armlastigen kun nen worden verstrekt, zoodra zij onder de steunregeling worden opgenomen, c.q. steun ontvangen, of bij een werkverschaffing wor den tewerkgesteld. Ook alleenwonenden (geen kostgangers) kunnen voor deze producten in aanmerking komen. CHR. GYMNASTIEKVER. „EXCELSIOR". Gisteravond gaf de Chr. Gymnastiekver- ceniging „Excelsior" haar iaarlijksehc uit voering in het Noord-Hollandsch Koffiehuis. De avond werd geopend met gebed, waar na de heer A. Hoogschagcn, eerelid der ver- ceniging, alle aanwezigen welkom heette en een kort propagandistisch woord sprak. Hierna vroegen de jongens en meisjes de aandacht met een nummertje stokocfcnin- gen. Het was een lust om te zien hoe die kleu'ers hun best deden. De knotsoefeningen der dames werden ta melijk netjes uitgevoerd, hoewel ze er het laatste gedeelte hopeloos uit waren. Daarna kwamen de jongens nog eens aan de beurt aan hoogrek. Met behulp van den leider wisten sommi gen wel een aardige oefening te maken, doch lijkt het ons niet gewenscht hoogrek met adspiranten te turnen. Dc heeren leverden aan dit toestel goed werk. Een beetje beter afwerken kan echter geen kwaad heeren! Leen Schoorl en G. Bakker blonken uit. liet brugnummer van de dames was wer kelijk keurig. Aan dit toestel zijn ze enorm vooruitgegaan. Na dc pauze werd een aardig tooneel- stukje opgevoerd: „De gevolgen van een kies pijndoek." Het bleek dat de Excelsior-men- schen niet alleen flinke turners maar ook goede looncelspelers zijn. Dc vrije oefeningen van de heeren welke daarna volgden, liepen vlot van stapel, even als de tliytiimische oefeningen van de dames Het programma werd besloten met boog brug door de heeren; hun oefeningen wer den meermalen met een applaus beloond. Maar ook aan dit toestel was het afwerken niet óf. Vermelden we nog dat de heer Hoogscha gcn den leider den heer Timmerman dank zegde voor ziin vele werk en tevens mej. Bie Rus, die den geheelen avond voor muziek had gezorgd, een bouquet bloemen aanbood. Excelsior kan op een prcttigen en goed ge slaagden avon tertigzien. De eerste prijs der verloting is gewonnen door den heer S. de Best, Stolpen. Dan Dampo inwrijveo en inademen. Pot 50, Doo» 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 'ampO daar lucht Je van opf Onder zeer groote belangstelling werd he den de eerste veiling van plantgoed van gladiolen gehouden. De aanvoer van plant goed bestond uit ruim 3000 nummers, waar van pl.m. 1800 Nos. kralen. Prijzen waren zeer laag, practisch eigenlijk waardeloos, vooral dc nieuwere soorten. Oude soorten als Early Sunrise wordt nog gretig gekocht. De kwaliteit was zeer matig, slechts enkele mooie partijen waren aangevoerd, er was oud goed bij. Besteed werd voor: Ave Maria 46 Gi Adoration 610 6; Ble riot 4G 10; Dr. Bennett G10 13, Beatt all G—10 8; 4—G 5, 24 10 per L. Bettv Nuthall G10 37; Crimson Glow 24 17 per L., Catharina 610 17; 46 3; Captain Boyton (310 6; 4—6 4; Comrn. Koehl 24 95 per L., Copcrnicus 610 16; 4G 10; 24 12 per L., Earlv Sunrise 610 15; 4—6 1015; 2—4 22—30 per L., El. Sword 6—10 7; 4—6 5; Fortuna 4—6 4; Golden West 610 15; 4 6 7—9; Gladness 6—10 13; 4—6 10; Glorv of Holland 6—10 13; Gay Hussar 46 9, 24 22 per. L., Graf Zeppelin 610 913; 46 6; Halley 6—10 15; Himmelstor 24 60; 1' Immaculec 610 9; 2-4 28 per. L., Levia than 6—10 6; Lilac wonder 6—10 1216; 4 6 10—12 2—4 24 per L., Mar Fovh 6-10 14; 4—6 9—10; 2—4 12—20 per L„ Maid Blush 24 IS per L., Mac Laren 4—6 16; 24 30—32 per L.. Maagd van Orleans 6—10 18—20; 4—6 6—14; Marroco 2—4 1—125; Nancv Hanks 46 10; Oranje Bloss om 6 10 11; Oranje Princes 6—10 5—12; 4—6 3—6; Oranje Imperator 610 16; 24 10 per L., Prince of Wales 46 4 Pf. Triumph 610 412; 4—6 37; 24 13 per L., Pelegrina 46 10; Poolijs 610 510; Quo Vadis 6 10 20; 4—6 11; Red Emperor 6—10 11—12 4G 16; 2—4 34 per L., Rubini 24 26 per L, Rose precose 6—10 10—15; 2—4 30—32 per L., Schwaben 6—10 7—8; •4—6; 24 10 per L., Sonatine 6—10 26; Th. F.dison 2—4 15 per L., Trudel Grots 46 7; 24 14 per L., van Tienhoven 6—10 2830; 4—6 24; 24 90—135 per L., Jhr. van Tets 6-10 13; 2—4 19 per L., White Triumphator 610 1820; 4—6 12—13; 2—4 38 per L.,.Wasaga 4-6 12 —14; 2—4 42 p. L. Alles p. 100 st. in cen ten, de maat 24 per liter. Kralen: Anna Pfitzers 160; Allard Pierson 425 a 450 per 100; Dr. Bennett 25; Blaue Schönheit 165 per 100; Commander Koehl 2555; Copernicus 25; Ceasar 25; Duch of Kent 600; Early Beauty 35, Gladness 2535; Graf Zeppelin 25105; Himmelstor 25—50; Kassei 75135; Max Reger 500; Marocco 100 —160; P. D. van Mourik 75125; Oranje Imperator 25; Oberon S0; Pelegrina 25; Royal Dutch 100; Star of Bethlehem 155 220; Sonatine 65120; Salutatc 3tK)450; van Tienhoven 2565; Tip top 450925; Jhr. van Tets 25; White Triumphator 25; Wasa- ga 2530. Vooral zoover niet anders ver meld centen per liter. Lil Regale zaad 100 per K.G. ANNA PAULOWNA AANBESTEDING RAADHUIS. Na afloop van de raadsvergade- ring, welke gisteren is gehonden, werd medegedeeld, dat het nieuw te bouwen raadhuis 1 Maart a.s. zal worden aanbesteed. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesverecniging vergaderde Dinsdagavond bij den lieer Alkemade. Voorz., de heer A. Komen, memoreerde in z'n openingswoord de feestviering bij de geboorte van Prinses Beatrix en den gunstigen uitslag der verkiezingen, die tot gevolg hadden, dat er een Christelijk ministerie kwam, waarin vier katholieken een portefeuille verwierven. De notulen, samengesteld door den heer S. Kroon, werden goedgekeurd, waarna de heer J. A. Smit, penn., versla? uitbracht. De ontvangsten bedroegen f 104.34. de uit gaven f 78.63. batig saldo dus f 25.71. Het aantal leden steeg met 48. Hierna had gedachtenwisseling plaats in verband met de proefstemming en can- didaatstelling bij dc verkiezing in 1937. De heer Dudock stelde voor de Rijks- en Statcnkieskring te verzoeken de af dracht te verlagen. Voorz. zei, dat dit niet gaat. Bij de bespreking over contributiever- hooging kwamen veel bezwaren naar voren. De heer H. op 't Veld sprak hierna over het gemeentebeleid en de verhouding der katholieken in het gemeentebestuur. In het bijzonder werden besproken: Armenzorg, be grooting werkloozenzorg en kapitaaldienst. De heer W. Komen betreurde dat -<lc heer Chr. v. d. Bilt niet in de Tweede Kamer teruggekeerd is. Men besloot hem een dank betuiging te sfuren en nadat de heer P. Winnubst nog had voorgesteld, den heer Van der Bilt bij de volgende verkiezingen weer candidaat te stellen, volgde sluiting. W1EMNGEN Diefstal van vischnetten. Ten nadecle van zekeren B. te Oosterland zouden vischnetten zijn ontvreemd. De Rijksveldwachters zijn de daders daarvan op het spoor. WlETUNCETtWAARD Geslaagd. Voor het op 8 Febr. gehouden examen van de Eerste Ned. Modevakschool Vereen, slaagden te Den Haag voor Costumière dc dames J. Nannes te Oudesluis, G. Jes te Kolhorn, Tr. Smit te Wieringcrwaard en C. Haverhoek, Oostpolder. Anna Paulowna, allen leerlingen van Mej. N. van Eeten, Leerares-Coupeuse, Wieringerwaard.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5