Waarom Ds. Niemöller met zijn advocaten brak Bestuursvergadering Noordermarktbond Franco-offensief tot staan gekomen De verdeeliog van Palestina komt 13 Februari u te Wieringerwunl! Schager Roosjes De Nijkerksche Mauritius- zegel Uit onze omgeving WIERINGEN C. Russelman. t Na een langdurig lijden is te Hippolytus- hoef in den ouderdom van 70 jaar overle den de heer C. Russelman. Met het verscheiden van den heer Russel man is een over geheel ons schiereiland be kende persoonlijkheid heengegaan. Voor het leggen van den afsluitdijk, toen Wieringen door tal van ingenieurs van den Rijkswater staat werd bezocht, was het Russelman, die met de heeren Wieringen rondreed met den zoo bekenden met twee paaiden bespannen Rijksdienst wagen. Cees, zooals men hem gemoedelijk bij zijn voornaam noemde, stond bij deze heeren in een goed blaadje. En zelfs in de Herv. Pastorie te Oosterland, waar Z.K.H. de ex-Kroonprins verbleef, was hij een zeer geziene gast. Thans is Cees heengegaan. De laatste ja ren van zijn leven waren niet zoo gemak kelijk. omdat door de afsluiting van de Zui derzee het zeewier verdween en hij de ver tegenwoordiging had van de firma Gelder, groothandel in zeegras, te Amsterdam. Door zuinig te leven, wist hij van zijn overgespaarde penningen zonder steun door het leven te komen. Nu is de eens zoo populaire Russelman heengegaan. Velen zullen zijn heengaan be treuren. Motorschip in botsing. „Twee Gebroeders" Het motorschip „Twee Gebroeders", dat, met vlas geladen, op weg was van Wierin gen naar België, heeft in een der Zeeuwsche wateren een onaangenaam avontuur gehad. In het Zijpe hotsten gistermiddag n.1. niet minder dan vijf schepen op elkaar en het Wieringsche schip raakte mede in de knel en kreeg lekkage. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet voorgekomen. Het schip is de vluchtha- ven van het Zijpe binnengeloopen. Politie. Verloren: een ijzeren hondenketting en een paar bruine jongens handschoenen. Gevonden: een rijwielplaatje. Inl. bij den gem. bode. HET WITTE KRUIS. Jaarvergadering van „Het Witte Kruis" afd. Wieringen in het café van den heer N. Kok te Hdppolytushoef. Aanwezig 40 Jedcn. De voorzitter, de heer D. Minnes, opent de vergadering; in het bijzonder worden welkom gchectcn de dames uit het be stuur van „Huisverzorging". De secretaris, Ds. van Beek, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Dezelfde leest dan het jaarverslag. Hier uit blijkt dat de afdeeling 1139 betalende Jedcn telt. Het consultatie-bureau hield 46 maal zit ting. Er is 577 maal materiaal uitgeleend, in 276 gezinnen. De ziekenauto vervoerde 6S patiënten. De heer J. C. de Haan deelt namens de kascommissie mede, dat kas en bescheiden bij den penningmeester in orde zijn be vonden. De ontvangsten en uitgaven bedroegen f 3S27.99. Het saldo over 1936 was f 70.14. thans is het f 73.25, alzoo een kleine voor uitgang. De penningmeester geeft van deze reke ning een duidelijk overzicht. De hegrooting 1938 sluit tot een bedrag van f 5600. In April a.s. zal bij voldoende deelname ©en Moedercursus worden gehouden. Verslag der vereeniging ..Huisverzorging". Mevr. de Haan—Bosker deelt mede, dat wegens omstandigheden geen verslag kan worden uitgebracht. Spr. hoopt dat de ver gadering het goed kan vinden, dat dit in de eerstvolgende vergadering wordt ge daan. Wordt goedgevonden. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren Ds. v. Beek, A. H. J. v. T Hof en Dr. de Groot. Allen worden herkozen. De heer J. C. de Haan brengt verslag uit van de 80ste. te Amsterdam gehouden algemecne vergadering, waarvoor hij een woord van dank ontvangt De rondvraag levert niets op, zoodat de vooorzitter te kwart over negen de verga dering sluit met dank te zeggen aan het Gemeentebestuur voor de goede samenwer king tevens aan het Visschersfonds, dat gratis ijs voor de zieken heeft geleverd, wat voor de afdeeling een groot financieel voordeel is geweest. BA RSINGERHORN KOLHORN. Biljarten. De biljartvereeniging „Kolhorn" speelde Dinsdagavond in het café van den heer Droog haar tweede vriendschappelijke match tegen „De Poedel" uit Alkmaar. De eerste match werd eenige weken terug in Alkmaar gespeeld. De uitslag over de twee wedstrij den was als volgt: le vijftal „Kolhorn" 157 winstpunten: 2e yijftal „Kolhorn" 206 winstpunten. Hoewel „de Poedel" over sterke spelers beschikt, moest zij toch in „Kolhorn" haar meerdere erkennen en kon deze laatste een beker en een lauwertak in haar kast bergen. Vergadering U.D.L Dinsdagavond hield de gvmnastiekvereeni- ging U.D.I. haar jaarlijksche algemecne ver gadering in het café van den heer Droog. Voorzitter memoreerde, dat 1937 voor de ver eeniging een jaar vol afwisseling is geweest. De notulen en jaarverslag werden onder dankzegging goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat ontvangsten f820.92, de uitgaven f811.67 hadden bedra gen, alzoo een batig saldo van f9.25. Na stemming worden de volgende bestuurs leden gekozen: N. Keesman, P. Kistcmaker, mej. Gre Rlaauboer, I<. Keuris, mej. A. v. d. Welle, A. Kossen, H. den Hartigh en Jac. Blaauboer. Zij zullen de functies onderling .verdoelen. Hierna werd de heer S. Keesman, welke lot op heden tijdelijk de leiding waarnam, met algemecne stemmen tot leider benoemd, terwijl mej. v. d. Welle bereid werd ge vonden de leiding der dames Sr. op zich te pemen. Hierna sluiting. LANGENDIJK Gistermiddag vergaderde het bestuur van den Noordermarktbond in het vergaderlo kaal. Voorzitter, de heer J. Ootjers, opende de vergadering en schetste den toestand in den tuinbouw. Hierna volgde vaststelling van de notulen. De omzet. De omzet in de maand December was f 140.279.67, Aan keuringsboete was f53.69 ge heven. De jaaromzet over 1937 was f 1.142.238.58, hetgeen een kleine ton meer is dan het vorige jaar. Opgemerkt werd dat de gemiddelde omzet gedurende vele jaren f3.1 millioen is geweest. Wel een verschil N.a.v. een ingekomen brief werd mededee- ling gedaan van de verhooging v. d. teelt heffing van f 30 tot f 50 per H.A. Er zal rekening worden gehouden met de heffing bij de vaststelling van den kostprijs. De aardappelen zullen voor 1938 worden beschouwd als tuinbouwproduct. De Prov. Commissie heeft dus niet kun nen bereiken, dat de heffing op f30 wordt gehandhaafd. Het eenige voordeel van de thans gemaakte regeling is, dat de aard appelen onder den tuinbouwstcun zullen vallen, wanneer ze daarvoor in aanmerking komen door een lagen prijs. N.a.v. een opmerking deelde de voorzitter mede, dat de heffing niet ineens wordt af gehouden. Men kan in gedeelten betalen. De kring van Correspondenten van den Plantenziektcnkundigen Dienst kreeg een subsidie van f25. Van den heer J. Kos was een verzoek in gekomen om de vergoeding voor de werk zaamheden aan de controle van de doorge draaide producten te herzien. Men besloot op voorstel van het Dag. Be stuur de vergoeding te handhaven, doch aan het einde der campagne een billijke vergoe ding vast te stellen. Dc Rijkstuinbouwconsulent zal in het ver volg eiken Zaterdag van 10—12 uur zitting houden in het betaalkantoor te Broek op Langcndijk. Van dc heeren J. Vcthman en J. Kistema- ker te Kolhorn was een verzoek ingekomen om terugbetaling van veilingkosten voor ad ministratief geveilde producten. De verzoeken werden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was een verslag over den eeni- gen tijd geleden gehouden vergadering van koudegrondstuinders. Alg. vergadering Centr. Bureau. Het Dag. Bestuur heeft geen voorstellen oor d^ze vergadering. Een der afgevaardigden vroeg welke hou ding de N.M.B. zou innemen t.a.v. de teelt heffing, waarover eenige voorstellen zijn ge daan. Voorzitter zcide, dat men die voorstellen kan steunen, hoewel het, zooals uit de on der de ingekomen stukken opgenomen brief blijkt, mosterd na den maaltijd is. De afgev. van „De Eendracht" wees op de onbillijkheid van deze belasting op het reeds beperkte product. Het staat nog niet vast dat de cultuur loonend wordt. Toch wordt het al belast. Voorzitter zeide, dat men van plan is de gelden te gebruiken voor de bevordering van den afzet, den export en het uitkceren van een event. steun. De afgevaardigde van „Nieuw Leven" wil de voorstellen de aardappelregeling tot 1 Augustus te doen duren. Dit is een zeer goed te verdedigen voor stel, ook in het belang van de streken welke later zijn met de oogst. De afgev. van De Eendracht vestigde de aandacht op de overvoerde markten, welke worden veroorzaakt, doordat men vóór 15 Juli moet aanvoeren, om voor den minimum prijs in aanmerking te komen. Een dergelijk voorstel zal worden inge diend. De kwestie over de gratis verlading van exportaardappelen heeft het bestuur nog eens onderzocht. Men heeft geprobeerd de inlaadkostcn terug te krijgen van den kooper, die wei gerde te betalen, omdat hij ze franco op den wagen had gekocht. De N.G.F.C. heeft bericht, dat er geen vergoeding voor wordt gegeven. Ze moesten franco op de wagon worden geleverd. De controle op de producten. Een der afgevaardigden van „Nieuw Le ven" vroeg hoe het stond met de toepas sing van de kwaliteitseischen, nu door de weersomstandigheden de kwaliteit ongun stig wordt beïnvloed. Wordt daar nog wat rekening mee gehouden? Voor*, antwoordde dat het niet te star gehandhaafd wordt. Het komt echter wel eens voor, dat de opgegeven kwaliteit later wel eens minder blijkt te zijn. De L.T.B Langcndijk vroeg hoe de op vatting is over het optreden van het U.C. B. Is dat in orde of wordt het overdreven? Spr. zou, als liet niet goed gaat, willen klagen. De voorz. weer er op, dat bij vele tuinders de kwaliteit niet in orde is. De afgevaardigde van den L.T.B. noemde een geval met een koopman, waarbij de uien van 12 van de 14 tuinders moesten worden overgezocht. Een gevolg van zeer krap toezien aan de booten. Voorz. was wel van meening dat er krap wordt gekeken, doch dat het te erg wordt gemaakt is hem niet gebleken. Voor het behoud van het afzetge bied is het echter noodig. dat een goed product wordt verladen. De secretaris heeft een controleur gespro ken, die hem verklaarde, dat de kwaliteit hier het slechtst is. Men laadt teveel afwij kende kwaliteit tusschen de goede. Als men er een paar honderd kilo uit legt is de schuit kool goed. Een der afgevaardigden vestigde de aan dacht er op, dat de mcnschen nog niet vol doende sorteeren, zoowel naar de kwaliteit als naar dc grootte. Voorz. zeide, dat men de kool niet zoo lang moet houden tot het afwij kende kwaliteit is geworden. Gisteren is, zooals elders in dit blad ver meld, het proces tegen Ds. Niemöller ver daagd, omdat de beklaagde een meenings- verschil had met zijn verdedigers. Omtrent dit conflict, dat waarschijnlijk een vertraging van enkele weken in de be handeling van het proces zal veroorzaken, verneemt de Berlijnsche correspondent van de „Daily Telegraph" nader, dat het inci dent veroorzaakt is door Niemöller's eisch, dat zijn verdediging zou aandringen op het weder toelaten tot de behandeling van het publick, met inbegrip van de Duitsche en de buitenlandsche pers. Zijn verdedigers weigerden dit te doen, omdat, naar zij zei den, het hof onder geen voorwaarde erin toe zou kunnen stemmen zijn beslissing te herzien. Ds. Niemöller gaf toen uiting aan zijn mis noegen over deze houding en gaf zijn ver dediging een half uur om zich te beraden. Toen deze bleef weigeren, ontnam Niemöl ler hun het recht hem verder te verdedigen, niettegenstaande de waarschuwingen van den president van het hof, Höpke. Deze hou ding van Ds. Niemöller kan ver strekkende gevolgen hebben. Hij is nu dus zonder verdediging en in dien er geen oplossing wordt gevonden, zal de zaak ongetwijfeld wederom voor onbe- paalden tijd worden verdaagd. Voor zoover men kan nagaan, is hij Maan dag en Dinsdag verhoord. Toen de president van het Hof hem vroeg, of hij zichzelf als schuldig beschouwde, antwoordde hij met een beslist „neen". Niemöller gaf een be schrijving van zijn loopbaan, van zijn dienst in den wereldoorlog en van zijn godsdiensti ge overtuiging, die hem er toe had gebracht in dienst van de Evangelische Kerk te tre den. Bij dit betoog waarschuwde dc presi dent hem verscheidene malen hiet zoo „wijd- loopig" te zijn. Het getuigenverhoor Is blijkbaar Dinsdag middag begonnen en Niemöller schijnt hen met groote bekwaamheid te hebben onder vraagd. Toen het proces begon, waren de gangen van het hof van Moabit gevuld met in bur ger gekleede agenten van de Gestapo, die nauwlettend acht sloegen op alle advocaten en getuigen, die bij de zaak waren betrok ken. Opmerkelijk is de achting, die de gevan genbewaarders en de rechterlijke ambtena ren voor Niemöller blijken te koesteren. Zel den zal een verdachte met zooveel sympa thie en respect zijn behandeld. In de evangelische kerken, waarvan de voorganger lid van de Belijdenisbeweging is, worden, zoo lang als het proces duurt, bedediensten gehouden. Een andere lezing over de reden der ver daging geeft het Hdbld. Het blad zegt, dat. er geen sprake van is, dat Ds. Niemöller zijn verdedigers het ver trouwen zou hebben opgezegd. De reden der verdaging schuilt in den cisch van het O. M., die vroeg, dat aan ieder een, die met het proces te maken zou krijgen, de plicht tot geheimhouding opgelegd zou worden. Het voerde aan, dat dc advocaat van ds. Niemöller en eenige leden van de confessioneele beweging in contact stonden met buitenlandsche politieke en kerkelijke kringen en de hoop koesterden op die wij ze het vonnis van de rechtbank te beinvloe- den. Ter staving daarvan haalde het O. M. eenige berichten aan uit een emigranten krant, welke in Parijs worden gepubliceerd. Het verzoek van het O. M. lokte onmiddel lijk protesten uit van de verdediging, die verklaarde, dat zij haar taak zou neerleggen, tenzij de insinuaties werden ingetrokken. Het O. M. weigerde dit en de verdediging verliet daarop de zaal. De rechtbank be noemde toen een anderen advocaat en leg de overeenkomstig den eisch van het O.M. allen, die met het proces te maken zouden krijgen, den plicht tot geheimhouding op. Overtreding daarvan zou strafbaar zijn met zes maanden gevangenisstraf. Ds. Niemöller verklaarde toen, dat hij geen woord meer zou zeggen en ook niet meer op vragen zou antwoorden. Gewezen werd nog op de oorzaken. De teelt is door de „stip" ook ten ongunste be ïnvloed. Een der afgevaardigden van den L.T.B. Langcndijk zeide, dat ook een oor zaak is, dat in het begin van het seizoen geen steun kan worden verwacht op de uitgeschoten kool. Dan houdt men ze nog wat. De controle is niet te krap, bleek wel uit de gevoerde besprekingen. Men besloot f 20.— beschikbaar te stellen voor de duivenhestrijding. Vastgesteld werd, dat de voorstellen van de alg. vergadering vóór half Maart, moeten worden ingediend. Daarna sluiting. ANNA PAULOWNA WERKLOOSHEID. Ingeschreven staan 554 wedkloozen, n.I. 530 landarbeiders, 9 timmerlieden. 3 schil ders, 2 metselaars, 3 opperlieden, 1 smid, 1 bevaren machinist, 1 chauffeur, 1 loodgieter 1 handelaar, 2 dienstboden. WERKVERSCHAFFING. In werkverschaffing zijn: 46 man aan de wegen, 47 aan den boezem en 63 aan de slooten. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT Aan F. Koopman, van het le Bat. Regt. Genietroepen te Utrecht is wegens kostwin nerschap één jaar uitstel van dienstplicht verleend. POLITIE. Gevonden, autoslauteltje, rijwicflplaatje, étui met bril. Verloren: een paar beenpijpen. BREEZAND PAARDEN OP HOL. Woensdag sloegen een paar paarden, ge spannen voor een driewieldc kar, op den Middenvliet op hol. De bestuurder kwam er goed af. De kar reed eerst een bakfiets met levensmiddelen om. zonder veel schade aan te richten, geraakten toen van den weg af, sloeg om en bleef deerlijk gehavend in den rietschoot liggen. Dc paarden waren intusschen tot stilstand gekomen. Ook 't tuig had door de capriolen van kar en paarden veel geleden.. VERGADERING „CONCORDIA" De muziekvereeniging „Concordia" hield haar jaarvergadering bij den heer Borst. Na opening en goedkeuring der notulen werd het jaarverslag uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van f 43.64 de zaalhuur moet echter nog betaald wor den. Nadat de heeren Prins en Wiggers, resp. als voorzitter en penningmeester waren her kozen. kwam het bestuursvoorstel in be spreking: een jeugdcorps op te richten. Al gemeen was men hier voor en stelde zeer op prijs, dat de heer Van Dijk bereid was z'n medewerking hierbij te verleenen. De hoer Spigt stelde zich beschikbaar één repetitieavond in de veertien dagen te lei den. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP Vrouwen Vredesbond. In de bovenzaal van den heer Gelder ver gaderde de vrouwenvredesbond, afd. N. Nie- dorp. Als spreekster trad op mevr. Bos uit Den Haag met 't onderwerp Coöperatie en Vrede. Ruim 50 dames volgden met groote aan dacht de lezing. Mevr. Bos gaf een uiteen zetting van het begrip coöperatie en noem de de coöperatieve beweging een zeer ster ke vredesbeweging. Nadat de spreekster nog enkele vragen had beantwoord, volgde sluiting. Schaken. De Niedorper Schaakclub organiseerde on derlinge simultaanwedstrijden. De sterkste spelers Booij, Komen en Lem speelden elk tegen een 4-tal leden. De heeren Booij en Lem wonnen al hun partijen. Komen moest het onderspit delven tegen de heeren Gelder en Blokker. Het was en voor dc simultaan- spelers en voor de leden een zeer leerzamen avond, De strijd om Teruel Terwijl de ten Noorden van Teruel ope- reerende regeeringst roepen er in slaagden den opmarsch der opstandelingen in de huurt van Mont Alban tot staan te bren gen, hebben andere eenheden ten Westen van Teruel tegenaanvallen ondernomen. Gisteren hebben zij heuvel 1325 ten Oos ten van Val de Cuenta, ten zuiden van Be- zas bezet. Val de Cuenta bevindt zich aan den voet van een berghelling. Het front van Franco is verbreed, doch hij heeft het voornaamste doel van zijn offensief niet bereikt. Het ging er om in het Noorden den weg van Camin Real naar Mant Alban af te snijden. Deze weg be- heerscht de verbindingen van het aan de kust opereerende leger en dat in Aragon. Siera Palomera moest worden opgeofferd, doch de regeeringstroepen hebben zich thans geïnstalleerd achter de rivier Alfambra. Zij zijn er genesteld op hoogten, welke den rechteroever van de rivier beheerschen en zullen er de vijandelijke aanvallen kun nen weerstaan. Volgens berekening hebben de opstande lingen voor den aanval 80.000 man in het vuur gebracht. In militaire kringen der regeering wijst men er op, dat de opstandelingen zware verliezen hebben geleden. Britsehe zienswijze onveranderd. In het Lagerhuis is den minister van ko loniën, Ormsby Gore, dc vraag gesteld, of hij, teneinde de bezorgdheid in eigen land en in Palestina weg te nemen, het Huis de ver zekering wilde geven, dat de rcgcering zich nog volkomen houdt aan de politiek van verdeeling, zooals deze in Juli j.1. in een Witboek is uiteengezet en in September te Gencve bevestigd. De minister zette uiteen, dat de re geering niet van meening is veran derd. Nog steeds ziet zij in het door de Kon. Commissie voor Palestina aanbevolen plan, de beste oplossing van de moeilijkheden in Palestina. Aan deze politiek houdt zij zich nog steeds, cn thans zal een nieuwe technische commis sie ingesteld worden, teneinde een welom lijnd plan uit te werken, zooals noodig is in gevolge de resolutie, die in het Lagerhuis op 21 Juli is aangenomen. Hieraan voegde de minister nog toe, dat, tenzij het mandaat door den Volkcnbondsraad wordt gewijzigd, er door een daad van de Britsehe rcgcering geen verandering in kan worden gebracht. Op een andere vraag betreffende Palesti na zeide Ormsby Gore, dat de regeering de politiek van verdceling het beste middel achtte, waardoor onder de gegeven omstan digheden dc belofte betreffende het instel len van een Joodsch Nationaal Tehuis in Palestina kan worden verwezenlijkt. Het vooriduren der daden van terrorisme in Pa lestina zal de regeering niet weerhouden, voort te gaan met haar onderzoek met het oog op de voorbereiding van een vastom lijnd plan, in overeenstemming met de re solutie van 21 Juli. Grootmoefti van Jeruzalem ge waarschuwd. Den verbannen Grootmoefti, van Jeruza lem is door de Britsehe regeering ter ken nis gebracht, dat zijn recente politieke op treden ongewenscht is. Geboren» 1 NELY GERDA Dochter van J. BACK ER—van LIere. en Jb. BACK ER. *t Zand. 8 Febr. 1938. Zaal Schenk Te koop gevraagd: Een goed onderh. WOONKEET, opg. v. prijs, H., L., Breedte, onder no, 175 Bur. van dit blad. Te koop: EEN STUIT MEST, pl.m. 60 70 M3. G. DEKKER Jz., Teuglaan, Schoorl. Te koop aangeboden: z.g.a.n, speciale TRACTOR-EG. A. VAN SPLUNTER, Groetpol der, Winkel. Te huur: CAFÉ-BILJART, met volledige vergunning. Te bevragen bij U. BILSTRA, Win kel. ARBEIDERSWONING te Kuur, bij J. SCHENK Kz., Barsingcnvcg, Wieringerwaard Gevraagd: NET MEISJE, bij Dame alleen, in Alkmaar. Voor alle werkzaamheden en v. gezelschap. Liefst boven 25 jr. Uitv. brieven, Emmastraat 89, Alkmaar. De deskundigen hebben de f 8000 reeds betaald. De strijd over de vraag of de Nijkerksche Mauritiuspostzcgel echt of slechts schijn is, is nog niet beslist. In een interview, dat het Vsbl. had met den slager Luttiner, die voor slechts enkele kwartjes het schijnbaar waardelooze post zegelplaatje kocht, vertelde de slachter, dat het hier wel degelijk om een echte Mau- ritiuszegel ging. Trouwens, zeide de heer Latiaur, de som van achtduizend gulden is mij door twee bekende Ajnsterdam- sche handelaars uitbetaald. Contant op tafel en binnen is binnen. Bij de ontdekking van de waarde der ze gel speelde het toeval een groote rol. De slager had het plaatje gekocht met het doel het als versiering voor de huiska mer te gebruiken. In een tijdschrift zag hij de afbeelding van de beroemde Mauritius- zegel en meenende, dat een van de overge- plakte zegels op het plaatje er wel wat op geleek, wendde hij zich tot den heer Kingma, den expert, die thans verklaart dat het een vrijwel waardelooze Engelsche post zegel is. Slager Luttmer verklaart, dat de heer Kingma het plaatje nauwelijks heeft heke ken. Hij haalde het glas er niet eens van af en zeide zonder nauwkeurig onderzoek, dat er niets bijzonders tusschen zat. De zegel is, volgens den gelukkigen koo per, ovcrgeplakt maar niet beschadigd en zal zeker op dc beroemde Londcnsche post zegeltentoonstelling een dikke prijs opbren gen. SCHAGEN, 10 Febr. 14 aarden f 140—350. 3 geldekoeien, ma gere 120—190, 30 idem vette 2000—290, 11 kalfkoeicn 240—300, 4 vaarzen 120—190, 5 graskalveren 70—80. 218 nuchtere kalveren 614. 50 vette schapen 2S34, 75 overhou- ders 1821.50. 10 magere varkens 3035, 8 idem vette per Kg. 5860 ct., 04 biggen 16 —2-4, konijnen 0.70—1,25. AMSTERDAM. 9 Febr. Veemarkt. 198 vette kalveren: le kw. 7482 ct., 2e kw. 06—72 ct., 3e kw. 58—64 t., per Kg. levend gewicht; 71 nuchtere kalveren f 610 per stuk; 147 varkens: vleeschvarkcns. wegende van 90—110 Kg. 7172 ct., zware varkens 70—71 ct., vette varkens 68—69 ct. per Kg. slachtgcwicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel slepen'd met iefc lagere prijzen. Nuchtere kalveren ge-, wone aanvoer, handel traag, prijzen lager. Varkens behoorlijke aanvoer, handel traag en moeilijk prijshoudend. WARMËNHUÏZEN. 9 Febr. Roodc kool 3.405.40. gele kool 1.50—2, Deenscbe witte kool 1.50—210. nep 9.40., Savoye kool 1.30. Aanvoer: 17.875 Kg. roode kool. 11,575 Kg. gele kool, 5075 Kg. Decn- schc wte kool, 225 Kg. nep, 1200 Kg. Savoye kool, MIDDENMEER. 9 Februari. Duiveboonen f9—10. tarwe (wit) voer 7.257.75. inlandsche rogge 77,50. winter- gerst 77.25, zomergerst 77.50. haver (wit) 5.756.50. groene erwten 9—10. kar- wijzaad 2223. kanariezaad 0—9.50. blauw maanzaad 3530. paardebonmen 9—9.50. BROEK OP LANGF.NDIJK. 10 Febr. Stek uien f 7.50-8.20. uien f 11.50-11.80, drielingen f9.10—10.40, grove f 10.40—11.60, peen f2.803, kleine peen fl.20, kroten f2.00—3.50, roode kool f2.806.20. eclc kool fl.5O-2.30, D. witte kool f 1.30—2.30, NOORDSCHARWOUDE. 10 Febr. Uien 8.9012.10, drielingen 10.30—10.50, grove 11.601.80. peen 2.90, selderie 2. roode kool 3.80—0.10. savove kool 0.00—1.70, gele kool 1.50—1.90. D. witte kool 1.40 2.50, taaie gele 2.S0.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8