ouders sa Plaatselijk Nieuws. tuwU! dc*. Dames Maatwerk „KALASIRIS" fa.G.deWAARD, Schagen KWINKSLAGEN 't HOEKJE j *p ACTIE DOOR DE S.D.A.P. AFDEELING. Propaganda-avond in hotel „Vre- delus t." Zooals do hoer Bijlsma in zijn openings woord mededeelde, was deze propagandisti sche filmavond, bedoeld als inzet van een grooto actie van de afdeeling Schagen van de S.D.A.P. tot werving van nieuwe leden en versterking der partij. Het eerste gedeelte van den avond bracht een als documentaire film geslaagde opname van lipt Meifeest 1937, opnamen van een door jeugdige werk- loozen tot stand gebrachte bloemententoon stelling te Amsterdam en een in montage en ensceneering bijzonder mooie film van oen Varazomerfeest. Propagandarede. Hierna sprak de heer Deelen ,die een vergelijking trok tusschen de arbeidersklasse van vroeger onder hot juk van het kapita lisme en de arbeidersklasse van thans, die het recht heeft veroverd massale feesten te vieren als in de films getoond. Spreker bracht hulde aan de pioniers der beweging, die het ongeloof in de mogelijkheid van lotsverbetering voor de arbeidersklasse had don weggenomen. Thans is, door den strijd der Sociaal-Democratie om den arbeider van thans een muur van sociale maatregelen opgebouwd, die den individuecl-zwakken werknemer beschermt. Als dreiging blijft echter de bestaansonzokerheid. Even drin gend als dc vraagstukken in dc beginperiode zijn do vraagstukken van thans. Anderhalf millioen menschen lijden onder de werk loosheid, ondanks het feit dat de crisis „eigenlijk voorbij" is. De Sociaal-Democratie wil het Plan van den Arbeid brengen, dat uitkomst uit den nood zal geven. Ook het Onderwijsvraag stuk is urgent. De klassen van 50—60 kinde ren met dressuur inplaats van opvoeding moeten verdwijnen, anders is over tien jaar de arbeidersklasse weer even gedwee als vijftig jaar geleden, als gevolg van slecht onderwijs. Daarom haast de heerschendc ld as e zich niet, in 't onderwijs verbetering aan te brengen. Breedvoerig ging spreker in op het vraagstuk flor ordeningsmaatre gelen voor het bedrijfsleven. Als het be drijfsleven in slechten tijd steun zoekt bij de gemeenschap, heeft de gemeenschap in goe den tijd recht zich met het bedrijfsleven te bemoeien, opdat het in plaats van hecr- sclier, dienaar van het volk wordt. De strijd tusschen democratie en dicta tuur is nog niet afgeloopen .ondanks de verkiezingsnederlaag van de laatste. Voor al deze zaken vraagt de S.D.A.P. steun, niet. alleen hij de stembus, maar steeds, omdat zij in het verleden heeft bewezen voor de verdrukte klasse op den bres te staan, al dus besloot spreker zijn enhousiast uitge sproken rede. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werden nog een paar natuuropna men en een verkiezingsfilm gedraaid, waar na de heer Bijlsma sloot. A..s. Woensdag 16 Februari, van half elf tot vier uur is CORSETIÈRE aanwezig om een ieder, die op dit gebied moeilijkheden heeft een vakkundig advies te geven. Alleenverkoop: Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.Ak., voor Breukbanden, Elastieken Kousen, enz. Uit onze omgeving HARENKARSPEL D1RKSHORN VERLOTING D.F.C. De voetbalvoreeniging D.F.C. heeft van B. en W. vergunning gekregen tot het hou den van een verloting. SCHAKEN. Uitslag van partijen gespeeld voor dc nieuwe competitie. Wit Zwart. P. TijsenL. Meinema 10 P. HoeveR. Meinema 01 Jan BakkumD. Nierop 1—0 W. BakkumP. Veter 10 J. Levendig—A. van Dijk 0—1 P. Burger—Jb. Bakkum 0—1 R. MeinemaP .Tijsen 0—1 W. BakkumD, Nierop l0 TOONEELUITVOERING Den liefhebbers van tooneel staat, morgen een mooien avond te wachten. Het is de „V.V.O." gelukt de bekende tooneel ver. „Cre- mer" te Haarlem naar hier te laten ko men. Opgevoerd zal worden liet tooneclspcl „Liefdes Capriolen" We verwijzen overigens naar de adv. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Kippen en eenden. Op initiatief van den heer J. Dekker te Kleine Sluis, werd in de zaal van den hoer Borst een lezing gehouden over: Voeding en verpleging van kippen en eenden". Spr. was Dr. Bromberg van Bonda's Handelmij. te Rotterdam. Spr. belichtte in het bijzonder die zaken, die het den kippen- en eenden- houders mogelijk maken datgene uit hun bedrijf te halen, wat er in zit. Op eenvou dige, duidelijke wijze werden voeding, se lectie, enz. behandeld. Aan het einde der lezing werd van de ge boden gelegenheid vragen te stellen, een dankbaar gebruik gemaakt. Het werd zoo doende voor belanghebbenden een leerza- men avond. De tentoonstelling. Aangaande de tentoonstelling van bloem bollen enz. in het Veilinggebouw, valt nog te melden, dat de officieele opening a.s. Vrij dagmiddag te 2 uur zal plaats hebben door Mr. Dr. A. baron Roëll, Commissaris der Ko ningin in dc provincie Noordholland, voorzit ter van het eere-comitó. Vele autoriteiten zijn tot hijwoning van de officieele opening uitge- noodigd. De toch groote veilingzaal zal nog te klein blijken te zijn voor de vele inzendingen. Het arrangement der tentoonstelling staat onder leiding van den tuin-architect Carl van Em- pclen te Heemstede; de jury wordt gevormd door de heer Dix te Heemstede, Limburg te Heemstede en Van der Wel te Beverwijk. LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK. Rede Mr. Diepenhorst. De A.R. kiesvereeniging hield in de Chr. Gorcf. Kerk een openbare vergadering, waar als spreker optrad Mr. G. A. Diepenhorst van Zeist, lid der Tweede Kamer en Ged. Staten van Utrecht. Spr. memoreerde eerstens de uitslag der stembusstrijd 1937. Vooral voor Dr. Colijn bctcckendc deze een bekroning op zijn moei zaam werk. Vervolgens werd aandacht ge wijd aan het standpunt der N.S.B., S.D.A.P. en de Liberalen, voor en na dc verkiezingen. Zelfsin socialistische kringen kwam de be kentenis op dat een Calvinistische levens-, beschouwing in dezen tijd steun kan bieden Uit dit alles blijkt, dat God in den ernst dezer tijden toch ons land nog rijk heeft willen zegenen. De waarde van een georganiseerde partij, die zich onvoorwaardelijk onderwerpt aan Gods Woord, is buitengewoon groot, daar zij in Gods hand het middel kan zijn om vele gevaren af te wenden. Spr. besloot zijn rede met een opwekking tot getrouwheid en tot onvoorwaardelijke onderwerping aan Gods ordinantiën. "W1ER1NGERMEER MIDDENMEER. De praatavond voor de pachters. In aansluiting op ons verslag, elders in ons blad, kunnen wij nog mededcelen, dat Ir. Smeding aan het einde der vergadering zijn voldoening uitsprak over de resultaten van den Voorlichtingsdienst, die getoond heeft van groot belang voor den Polder te zijn. Den pachters werd toegezegd, dat hun een resumé zou worden toegezonden van het besprokene op dezen avond. SCHOORL CAMPERDUIN. Aangespoeld. Aan het strand alhier is een paard aange spoeld, WIERINGEN Chr. Oranje-Comité. Gisterenavond vergaderde het Chr. Oranje- Comité in het lokaal van den heer Engel te Hippolytushocf, onder leiding van den heer W. Jansen. Na opening op de gebruikelijke wijze, kwam in bespreking de vraag: Moeten wij samenwerken met de bestaande zgn. neu trale Oranjevereeniging? Velen voerden hierover het woord. Zij wil len geen Chr. Oranjcyereeniging, maar wél invloed uitoefenen in de bestaande; voorts willen zij een nationalen feestdag vieren zonder alcohol en ook zonder bal. De voorzitter vreesde, dat dit laatste wel tot de wenschen zal 1 lijven behooren; in dat opzicht kent hij Wieringen al 24 jaar. De vergadering was van oordeel, dat men pal moet staan voor de chr. beginselen en men aan de genoemde eischen moet vast houden. Zestien nieuwe leden gaven zich nu op; de voorzitter spoorde aan nog meer leden te winnen. Den heer Deen werd opgedragen de ge stelde eischen bekend te maken bij het be stuur der Oranjevereeniging. Hierna sluiting, waarbij door den voorzit ter werd medegedeeld, dat. er nog geld is overgehouden van den feestavond te Den Oever. KOEGRAS JUL1ANADORP DE NOODSLACHTPLAATS IN EIGEN BEHEER, BAAS IN EIGEN HUIS1 Alhier werd door Holl. M. v. L., de R. K. Land- en T.-bond, de Ver. voor Veeverloskunde, de Ver tot bestrij ding der T.B.C., en de Ver. van Consumptiemelkers een vergadering gehouden, waartoe alle veehouders waren uitgenoodigd, teneinde te overleggen om aan het Gemeentebe stuur voorstellen te doen t.a.v. de verplaatsing der slachtplaats van Koegras naar Den Helder. De heer Th. A. A. Terra, voorzitter L.T.B., opent de vergadering en heette welkom de heeren Smits en Kager wethouders van den Helder en Texel, voorts den heer Hin, den heer Noordijk, dierenarts Texel, en den hr. Haan. dir. v. d. Keuringsdienst te Den Hel der. Voorzitter zette het doel der bijeen komst, uiteen. Het Gemeentebesuur wil de noodslaclitplaats naar Don Helder verplaat sen en onder haar directe leiding exploitee- rcn. De diverse corporaties maken hierte gen bezwaar, daar zij meenen dat de kos ten dan te hoog worden en er altijd een stroeve werking in een overheidsbedrijf zit, ten nadecle der veehouders. Op Texel be heerd men deze zaak zelf en is daarover, zeer voldaan. De heer Noordijk goeft daar om een uiteenzetting hoe een en ander op Texel is geregeld. De spr. vestigt er nadrukkelijk de aan dacht op dat de organisatie in een gemeente a's T.?xe' zeer waarschijnlijk met minder moeilijkheden te kampen heeft als in een gemeente als Den I-Ielder zullen blijken te bestaan, gezien het feit dat men op Texel als eiland aangewezen is op de bestaande slachtplaats, terwijl in een vastelandsge- meente voor bet vee andere wegen kunnen worden gezocht.. ?p Texel is de organisatie ongeveer als volgt. Van elk der belanghebbende vereeni- gingen heeft een afgevaardigde zitting in het bestuur van deslachtplaats. Ilct per soneel wordt door dit Bestuur benoemd en ontslagen. Het beslaat uit 'n slager en een controleur, tevens buiengewoon dienaar van politic. De verceniging heeft de slacht plaats kosteloos van dc gemeente in gebruik en ontvangt van de Gemeente subsidie ten bedrage van de rente en aflossing van de koelcel. Spr. doet vervolgens nadere mededeeling over de wijze waarop de aanvoer, hef slachten en de verkoop plaats heeft. Voorts hoe de belooningen van het personeel zijn geregeld en hoe klachten worden behan deld. In het kort samengevat ziet spr. in het 'besturen door belanghebbenden van een noodslaclitplaats de voordeelen: a. dat alle in de gemecnle voorwaarde lijk goedgekeurd vleesch onder voortdu rende controle blijft; b. dat frauduleuze slachtingen worden tegengegaan; c. dat de volksgezondheid wordt ge diend d. dat de veehouder waarde krijgt voor zijn vee. De heer Hin, vervolgens hot woord ver krijgende, meent dat het nuttig is dat ook door een veehouder nog eens nadrukkelijk op de voordeelen van particuliere exploita tie wordt gewezen. Uit de vergadering komen verschillende vragen, die door den Voorzitter dc sprekers en de genoodigden worden beantwoord. Tenslotte stelt de voorzitter aan de ver gadering de vraag of de aanwezigen zich ermede kunnen vcreenigen, dat door de vereenigingen bij het gemeentebestuur van den Helder pogingen zullen worden aange wend om te verkrijgen, dat het bestuur van dc noodslaclitplaats in handen wordt gelegd van deze vereenigingen. Zoo ja, dan zal van iedere verceniging één afgevaardigde worden gezonden die in de toekomst sa men zullen overleggen welke voorstellen aan het gemeentebestuur kunnen worden gedaan. De vergadering gaat hiermede ac- coord. Hierna sluiting. Geen lager nummers meer bij de Staatsloterij! Nr. 1 wordt 100. Naar wij vernemen zal met ingang van de eerstvolg. (47ste) Staatsloterij, waarin de eerste trekking op Maandag 21 Maart zal geschieden, een opschuiving in de numme ring der loten worden aangebracht met dien verstande, dat zij zal beginnen met 1001 en eindigen met 22Ö00. De nummers van 1 tot en met 1000 komen derhalve te vervallen en die van 21001 tot, en met 22000 komen ervoor in de plaats. Naar ons ter oorc kwam, strekt deze wij ziging, welke uiteraard geen enkele veran dering in dc winstkansen brengt, uitsluitend om tegemoet te komen aan bezwaren, welke bij een deel van het publiek geregeld aan wezig bleken tegen het koopen van loten met een laag nunimer. Madrid opnieuw gebombardeerd Gisteravond tegen zeven uur is Madrid opnieuw gebombardeerd. Talrijke projectie len kwamen in de buitenwijken terecht. - Geen vrede voorloopig! In kringen der fegeeringsgezinde Span jaarden spreekt men de geruchten tegen, dat wapenstilstandsonderhandelingen zou den worden gevoerd tusschen rcgcering en opstandelingen. Vlieger door valscherm gered Het vliegtuig sloeg te pletter. Een Belgisch militair vliegtuig is giste ren boven Rognee in een sneeuwstorm te recht gekomen, in verband waarmede de bestuurder naar Thuillies terug wilde kee- rcn. Ten slotte heeft de vlieger echter moe ten besluiten, met zijn valscherm uit het toestel te springen. Bij het neerkomen op den grond werd hij licht gewond, terwijl het vliegtuig op een veld te pletter sloeg. LEEUWARDEN, 11 Februari. Veemarkt. 70 Ensterstleren f 60170, 73 Twenterstieren f 170—335 per stuk, 328 vette koeien f 130270 per stük, 4868 ct. per kilo, 830 melk- en kalfkoeien f 125295, 138 pinken f 45130, 19 vette kalveren f 25 —75, 1183 nuchtere kalveren f 3—8, 685 vette schapen f 13—33, 95 weideschapen f 12—24 267 vette varkens f 45160 5260 ct. per Kg.), 36 magere varkens 2450 ct.. per Kg., 79 kleine biggen f 1221 per sbuk, 37 hok ken en geiten, 38 paarden. Totaal aanvoer 387S stuks. Overzicht: De aanvoer van groot vee en nuchtere kalveren was grooter. Wol vee kwam iets minder ter nrarkt. Dc handel in stieren was iets stugger en nic' meer geheel prijshoudend. Vetle koeien aanvoer iets rui mer, handel langzaam, eerste soort prijs houdend, overigens niet geheel prijshoudend. Melk- en kalfkoeien grooter aanvoer, han del gedrukt, eerste soort nog prijshoudend en duur, doch overigens iels minder. Pin ken (graskalveren) stugger en niet geheel prijshoudend. Vette kalveren handel en prij zen vrijwel stationnair. Nuchtere kalveren groote aanvoer, handle slecht, prijzen iets teruggaande. Varkens ongeveer prijshou dend, niet hooger. Kleine biggen vaster. Wol vee goed soort prijshoudend, overigens stug met iets flauwere prijzen. Gisteren nairl de N.V.C. 167 varkens over. Zuivel. Sleutelkaas 2128, Nagclkaas 45, Goudakaas 30—36, Edammerkaas 18— 49, Aanvoer 2939 Kg. Veilingboter 1.37, aan voer 0/3, 1/6 en 1/12 vaten. Commissie 80. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 17.000 Kg., prijs 3—4 ct. per stuk, handels- prijs 69—65 ct. per Kg., Eendeieren: aange voerd 250 Kg. .prijs 3—3% ct. per stuk, han delsprijs 4550 ct. por Kg. Pluimvee. 10 Slachthanon f 0.701.10, 40 slachlkippon f 0.751.25, 50 jonge hanen f 0.751.40, 10 jonge duiven f 0.20 per stuk. Vereen, v. Zuivelmaatschappijen. F.dam mor kaas 20 plus 13—13.50, 40 nlus 20.50—21 Goudsche kaas 20 plus 13—13.50. 40 plus 20.5021, volvet 2526, broodkaas 40 plus 20.50—21. Leidsche 20 plus 13—13.50. Stem ming kalm. Het Heilige moeten dat onze redding kan zijn wy zeggen in het algemeen veel te gauw: „Ik kan niet". In heel veel gevallen betee- kent dit: „ik kan niet" veel eerder: ,i,k wil niet" of in het ergste geval: „het valt mij heel moeilijk en is mij hoogst onaange naam". Een mensch is van nature maar zelden geneigd, om steeds datgene te doen, wat het beste voor hem is. Het is ook men- schelgk, om onder bepaalde omstandighe den het „heilige moeten" te verwenschen, en toch kan het onze redding zijn wanneer wij toch moeten, terwijl wij voor onszelf er eerlijk van overtuigd zijn, dat we niet kunnen. Zoo was er b.v. een jongeman, die een slecht-betaalde betrekking had, en dan nog werk, dat hem heelemaal niet lag en waar voor hij niets voelde. Dit was op zichzelf al erg genoeg, maar toen kwam daarbij nog, dat het meisje van wie hy hield en waar mee hg al drie jaar verloofd was, hem plot seling in den steek liet onder het motto, dat er op dit salaris toch nooit kwestie kon zyn van trouwen, en dat zij geen lust had verder haar beste jaren met wachten te besteden. De jongeman, die zooiets nooit mogelyk had geacht, komende van haar, die hij zoo goed meende te kennen en van wie hij zoo veel hield, was totaal van streek. Hij ver- wenschte zichzelf, de maatschappy en den dag waarop hij geboren was. Hij liep een halve nacht als verdwaasd langs het strand, en besloot, toen hy een beetje tot zichzelf kwam, dat het voor hem onmogelijk was onder deze omstandigheden dat ellendige werk te blijven doen. „Ik kan het niet," dacht hij. „Ik zal die baan natuurlijk verliezen als ik een paar dagen wegblijf, dan maar wat anders, of steuntrekken of heelemaeal niets, wat kan het mij nog schelen wat er verder van my wordt. „Ik kin niet". Neen, hij kön niet, maar daar was zyn moeder, die hij steunde met twintig gulden 's maands, en die met behulp van die twin tig gulden en een heel krap pensioentje net leven kon. Hij kon niet voortgaan met dit werk, dat hem onder gewone omstandighe den al zoo tegenstond, maar hij moest met het heilig moeten, dat altijd is terwille van een ander... En hij deed het ook, en ging den volgen den dag naar kantoor met een kop bonsend van hoofdpijn, zijn chef, die van niets op de hoogte was, verweet hem een paar fouten, waarop hij zei: „Ja, meneer, ik weet het wel, ziet U de eerste dagen wat van my door de vingers als U kunt, ik ben erg van streek, mijn verloving is af." En de chef, die wel wist hoe ouderwetsch-hecht deze verloving altyd geschenen had, zag wat door de vingers. Hy zei zelfs: „als wy niet net in een drukken tyd zaten, zou ik je graag een paar dagen verlof geven, Weersma, maar je weet hoe het is, wij kunnen niemand missen- op het oogenblik. Doe maar kalm-aan." Maar hij deed niet kalm-aan, maar stortte zich op het werk dat hij altyd verfoeid had met een razende energie. Dat was zyn redding en de rem op den weg naar den afgrond. Later zag hij dit in, en zei: „als ik dien eersten tijd niets te doen had gehad, en den heelen dag over mijn verdriet had kunnen denken, was ik idioot geworden van dat tobben, dat toch maar in een cirkel rond» draaien en niets hielp. Dat ingespannen ge dwongen werken heeft mijn zenuwen gered." Zoo is in ieder leven het heilige moeten meestal de redding. Dr. JOS DE COCK. VAtemd Oude Proever: ,^Tu heb ih mijn levenlang geestrijke dranken gebruikten toch word ik er niet slimmer op". een tnqi „Uw logé is ook niet lang gebleven". „Neen; zij verzocht ons haar geheel te be handelen als een familielid en toen w\j dat deden, kreeg ze opeens haast te vertrekken". Ufi^uuwl Dochter f „Pa was in zijn "humeur, toen hij de deur uitging". Moeder: „Kind had me even gew aar schuw d, dan had ik hem om dien nieuwen hoed ge vraagd, die ik heb gezien". Dochter: „Neen, want ik heb zelf hem ge vraagd om die nieuwe tennis jumper!" van den weg staande auto s mogen - wanneer licht op ver- f)licht ls géén andere ver- ichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Rechts van den weg staande, moogt u in zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichting ól één links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeft. i Wil ROOD VOOR DE f* Het plakboek De Nederlandsche kranten zyn vooral in de laatste jaren er toe overgegaan een dage- lijksche rubriek met foto's te publiceeren en wie wel eens in België een krant kocht, dien zal het opgevallen zijn, dat onze pers, wat het uit'erlyk betreft, oneindig veel ver zorgder is. De tegenwoordige Nederlandsche krant wordt naar inhoud en uiterlijk op voortr'effelyke wijze verzorgd. Hierdoor krijgt zij voor de lezers steeds grooter waarde om... te bewaren.Vroeger werd de krant na lezing weggeworpen en voor aller lei andere doeleinden gebruik, thans gaan heel wat lezers zuinig met hun krant om: artikels worden uitgeknipt, foto's verza meld en menigmaal worden geheele kranten weggelegd om later nog eens door te kun nen snuffelen. Voor eenige jaren terug heb ik in een tyd- schrift voor opvoedkunde gewezen op de beteekenis van de krant voor het kind. Ik heb toen aangetoond, dat de huidige krant heel wat interessante stof bevat, welke een langer leven dan een dag beschoren diende te zijn. Om nu van deze stof voor het kind een goed gebruik te maken wordt in navol ging van mijn vroeger reeds gegeven raad, op vele scholen een z.g. „knipkrant" aange legd, waarop eens of meermalen in de week de leerlingen en het personeel allerlei inte ressante bijdragen, foto's, enz. bevestigen. Het ligt niet in mijn bedoeling hier nog maals de waarde uiteen te zetten van dit werk, alleen wil ik er op wyzen, dat de kinderen, eenmaal met dit werk be gonnen, er veel belangstelling voor hebben en gaarne allerlei materiaal meebrengen. Naast deze knipkrant is het evenwel ge- wenscht een plakboek aan te leggen. Kin deren plakken graag, het liefst plaatjes en voetbalhelden. Ik bemerkte dit eenige jaren geleden in een schoolklas en kwam op het idee deze verzamelwoede in een meer leer zamer baan te leiden. Door allerlei foto's te verzamelen van het Koninklijk Huis, por tretten van ministers, geleerden, vooraan staande uitvinders, zangers, staatshoofden, enz. wist ik d, leerlingen langzamerhand er aan te gewennen, deze portretten en foto's zelf ook te verzamelen. Oude teeken schriften werden gebruikt om de platen in te plakken en na korten tyd was ieder kind in het bezit van een album. Wanneer het album vol was, werd het mee naar huis ge geven. De directie van een der grootste dag bladen in Nederland ontbood mij eens om nadere uiteenzetting van mijn werkwijze en ik mocht de voldoening smaken, dat mijn idee door haar verder werd uitgewerkt. Zy liet voor haar abonnées blanco-plakboeken, vervaardigen en publiceerde af en toe een speciaal nummer met foto's. Tegen een ge ringe vergoeding worden deze plakboeken beschikbaar gesteld. Het blijkt mij, dat reeds meerdere kranten deze idee hebben gevolgd. De gelegenheid om met zijn kin deren aan dezen arbeid te beginnen is thans» wel zeer gunstig. De geboorte van Prinses Beatrix staat in het centrum er belangstel ling bij jong en oud. Reeds werden de eerste foto's gepubliceerd en ik ben er zeker van, dat heel wat kinderen en volwassenen deze foto's uitgeknipt zullen hebben om ze te be waren. Dit kan het best geschieden in een plakboek. Welnu, geeft uw kind een derge lijk boek of vervaardig er een. Het vervaardigen van een plakboel is heusch zoo'n moeilijk werk niet. Men koopt eenige vellen papier, desnoods goedkoop kaftpapier en bundelt die door middel van een draad of „nieten". Met behulp van een paar vellen licht karton ih vlug een omslag gemaakt. Laat de kinderen het met oranje papier beplakken, een aardige foto op den omslag, een titel en men heeft het mooiste plakboek voor een luttel bedrag. Jaren zul len uw kinderen er genoegen aan beleven. Het zal, wanneer zij het byhouden, tot een zeer waardevol bezit worden! OVÊEKA. LEEUWARDEN, 11 Febr. Inlandsche granen. Gerst zomer puike 7—8, idem winter puike 6.50—7.25, haver witte puike 5.256.50, lijnzaad goedgekeurd 12—14.75, groene erwten kleine kook 9—10.25. Ruitcnlandse.he granen: Gele Amerikann- sclie mais 139 boordvrij Leeuwarden, idem 132 boordvrij Rotterdam, Amer. mixed mais 138 boordvrij Leeuwarden, idem 131 boord vrij Rotterdam; Aincrikaansche gerst nr. 3, 156 boordvrij Leeuwarden, idem 148 boord vrij Rotterdam, gele laplatamais disp. 164 boordvrij Leeuwarden, idem 156 boordvrij Rotterdam, Russische gerst disp. 164 boord vrij Leeuwarden, idem 156 boordvrij Rot- terdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.50 boordvrij Leeuwarden, idem 9.05 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 9.10 boordvrij Rotterdam. Stemming prijshou dend.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11