DE «WINTERFLORA 1938»-TENTOONSTELLING TE HAARLEM. Ter gelegenheid van zijn 70s»en verjaardag recipieerde de kunstschilder W. A. Konijnenburg Vrij dag in Pulchri Studio te Den Haag De jubilaris en zijn echtgenoote worden gelukgewenscht door den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, Ph. J. graaf van Zuylen van Nijeveit Na de opening bezichtigt minister mr. M. P. L. Steenberghe met de andere autoriteiten de bloemententoonstelling «Winterflora 1938» in het Krelagehuis te Haarlem Koning Faipuk van Egypte bezocht dezer dagen de Nederlandsche tentoonstelling, welke te Cano woidt gehouden Op de atdeehng der P.T.T. werd de vont rondgeleid door dr. ir. M. H. Domme, directeur generaal van P.T.T. Als da storm is uitgeraasd begeeft menigeen zich naar het strand, om naar aangespoelde voorwerpen te zoeken. Een fraaie tegenlichtopname, gemaakt te Zandvoort Het eerste bataljon der «Grenadier Guards» heeft in de Wellington Barak ken demonstraties van maatregelen bij luchtaanvallen gegeven. Een «slacht offer» wordt weggebracht water van de Waldeck Pyrmontkade te Den Haag zijn scherpe patronen en ver scheidene vuurwapens opge baggerd. De herkomst dezer voorwerpen heelt men nog niet kunnen vaststellen Het grootste Nederlandsche mailschip, de „Nieuw Amsterdam", nadert bi] de Rotterdamsche Droog- dok Mij. zijn voltooiing. Aan den achtersteven wordt de laatste hand gelegd De toestand in Palestina. De passagiers van den autobus dienst tusschen Haiffa en Jerusalem worden bij aankomst te Jerusalem door de politie gefouilleerd, alvorens de stad te mogen betreden De bekende musicus Anton Tierie is op 68 jarigen leeftijd te Amsterdam overleden

Schager Courant | 1938 | | pagina 12