Het voortreffelijke wasmiddel met het volmaakt reinigende, zelfwerkende sop, thans voordeliger dan ooit. MET BON VOOR GESCHENKEN Diefstal van electriciteit De gezondheidstoestand van de Prinsessen Oranjeballon legt 2200 kilometer af Rubberafval vloog in brand pij!iWan Deze werkelijk belangrijke prijsverlaging van Radion is het gevolg van het feit, dat door de van jaar tot jaar toene- mende populariteit en de daarmee verbonden omzetstijging van Radion onze fabricagekosten sterk gereduceerd zijn» van welk voordeel wij ons haasten, de Nederlandse huis, vrouwen ten volle te laten profiteren. Radion is nu in IEDERS bereik en daarmee ook de mo gelijkheid, op de ideale Radion-manier de was te doen. Denk eens aan, wat Radion U biedt - blinkende helderheid van Uw goed, alleen door het in Radion te koken. Het is haast ongelofelijk, zo helder wit Uw goed uit het Radion sop komt. En weet U, waarom Radion zulk een prachtig witte was geeft? Omdat het zelfwerkende sop geheel in de weefsels doordringt en alle vuil volkomen verwijdert, zonder dat extra zepen, bleekmiddelen of een wasbord nodig heeft. RADION De meter liep kunstmatig ach teruit Rotterdammer staat terecht. De Hooge Raad wees gisteren arrest in de zaak van B. te Rotterdam, die met zijn vader een zaak te Rotterdam drijft. In deze zaak bevinden zich twee electrische leidin gen, één voor krachtstroom en één voor electrisch licht. Voor de krachtstroom moet een driopolige stekker gebruikt worden, voor de gewone stroom een tweepolige. Een oontrOle-meter bracht den dieistal aan het licht B. werd ervan verdacht, stroom te gebruiken buiten den meter- om. Het electriciteitshedrijf kon echter noch aan den meter, noch aan de leiding iets ontdekken, dat on fraude wees. Men besloot toen e gens een contrölemeter te plaatsen buiten medeweten van B. Toen op een gegeven oogenblik de meter werd opgenomen, was het verschil tusschen den meter en den con- trölemeter 432 K.W.U. Hierop volgde een nader onderzoek. Hoe kwam deze man aan den stroom, terwijl hij aan de leiding noch aan don meter iets veranderde? liet volgende bleek: B. ver bond twee phasen van het driepolige slop contact met 1 phase van het tweepolige contact. Wanneer men dat deed was er een motor op gang te brengen en liep de meter achteruit. De contrölemeter liep echter vooruit. Vader of zoon schuldig? De vader van B., die den stroom ge bruikte, werd eerst vervolgd, maar werd vrijgesproken. B. echter werd door de Rot terdnmsche rechtbank wegens diefstal ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf welk vonnis door het Hof werd bevestigd. Tegen dit arrest teekende B. cassatie aan. Namens hem betoogde mr. Jonker uit Den Haag voor den Hoogen Raad. dat B. niet strafbaar kan zijn, omdat de stroom te recht kwam in het net van zijn vader en deze stroom nimmer in het bezit van B. is reweest. De Hooge Raad heeft het cassatieberoep verworpen» PRINSES JULIANA ZONDAG VOOR HET EERST UIT BED GEWEEST. Dr. de Groot deelt mede, dat het met den gezondheidstoestand van II.H.K.K.H.H. Prin ses Juliana en Prinses Beatrix in alle op zichten uitstekend blijft gaan en dat Prin ses Juliana Zondag voor het eerst het bed heeft verlaten. In het uiterste Noorden van Finland, bij SodankvIS. is een ballon gevonden. Men brengt deze ontdekking in verband met de feestelijkheden in Nederland ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix. Het betreft een grooten oran je-kleurigcn ballon, waaraan drie kleinere ballons wa ren hevestisrd: deze ballon hing in een boom. Op den ballon stond met groote letters „Oranje". Indien de ballon inderdaad uit Nederland afkomstig is, beeft bij hemelsbreed een af stand van ongeveer 2200 K M. afgelegd. De ballon werd 100 uren na de geboorte der Prinses gevonden. Zeven fabrieksloodsen uitgebrand. Op de afvalplaats van de Vredesteinfabrie- ken te I-oosduinen heeft gisterochtend een brand gewoed, welke aanvankelijk groote afmetingen scheen te krijgen, doch dank zij een gunstige windrichting beperkt kon blij ven tot de afvalplaats zelve. Werklieden van de fabriek waren des morgens begonnen met het verbranden van rubberafval. Hier voor gebruikten zij een plaatijzeren cvlinder waarin zij het te verbranden materiaal wier nen om er vervolgens den brand in te ste ken. Blijkbaar door den krachtigen, stormachti gen wind ziih vonken overgewaaid op de in de nabijheid gelegen houten loodsen, welke zijn gevuld met rubberafval en ander licht ontvlambare stoffen. Het spreekt wel vanzelf, dat de houten loodsen nadat de vonken op het dak waren terechtgekomen onmiddellijk in lichter laaie sto'i den. In een oogenblik het wajs on geveer kwart over tien was de af valplaats één vuurzee. De rookontwikkeling was dermate, dat de brand van zeer grooten afstand was te zien. De brandweer van 's-Gravenhage ver scheen met twee motorspuiten .ter plaatse. Deze werden bovendien nog bijgestaan door een babyspuit welke op Loosduinen is gesta- tionneerd. Met vijf stralen werd water gege ven, echter kon niet worden voorko men dat de op de terreinen aanwezige houten loodsen zes kleine en één groote geheel uitbrandden. De schade is uiteraard niet zeer groot, omdat het verbrande materiaal voor het neorondeel bestond uit rubberafval, al wor den deze stoffen voor een zeker percentage wel eens weer in de fabriek gevulcaniseerd. Het verzet in Abessinië Uit betrouwbare bron wordt te Aden ver nomen, dat sterke troepenafdeelingen, voor bet meerendeel Itibeemsche manschappen, ;t Addis Abeba zijn vertrokken om opstan- lige bewegingen in Gojjam, Borana en an dere streken te onderdrukken!,

Schager Courant | 1938 | | pagina 4