Opent de TENTOONSTELLING „Maak van Nederlanders geen namaak-Pruisen" Rammelend Sondselflal slaat Newport met 6 2 Is liet vaticaan doordrongen van tntalitaire eiscben te Breezand Modebladen!! Boekhandel TRAPMAN Feyenoord-middenlinie spaarde zich Oranjeploeq met oude bekenden Papanin's redding nabij Exportbelangen en beëindiging haringvangst Huisvrouw! Wat men U ook vertelt Dit is en blijft een feit: Persil blijft als van ouds Persil: Eén prijs, één kwaliteit! Clinge Doorenbos. Eerste Kamer Antwoord van Minister Gose- ling. Defensie aan de orde. Den Haag, 16 Febr. '38. De sluizen van welsprekendheid hebben heden in den Senaat wagenwijd openge staan en de gelegenheid werd benut, zoowel van de zijde der Regeering als die van de afgevaardigden. Maar de lengten der redevoeringen zijn stellig niet evenredig aan het nieuws, dat zij brachten, al was veel het aanhooren best waard. Zoo hield minister Goseling een uit voerig en onderhoudend betoog over zijn in zichten omtrent het te voeren Justitie-be- leid. De achtste en laatste spreker over ju stitie, hedenmorgen, besprak eenige der 33 door de Senatoren aangeroerde onderwer pen, namelijk het huwelijksrecht en het jounalistieke verschooningsrecht. Omtrent deze laatste zaak bleek hij het niet eens met Mr. Wiardi Beekman (s.d.), en stelde hij voorop, dat de burgerlijke rechtsplicht om te getuigen niet mag worden aangetast. Om schrijving van het „algemeen belang" acht te hij in dit verband" niet goed mogelijk. Ook minister Goseling kon niet onder schrijven, dat de journalist steeds het recht zou hebben, zijn zegsman niet te noemen, want hoe zal moeten worden opgetreden, als de zegsman een strafbaar feit pleegt? Wil het komen tot een wettelijk verschoo ningsrecht, dan moet dat den journalist on der alle omstandigheden vrijwaren. En kan dat wel? Mr. Goseling is nog doende, het geval te bepeinzen. Ook het belangrijke vraagstuk der echt scheiding bracht Z.Exc. tot eenige nadere uiteenzettingen, maar de hoofdzaak, de wij ze, waarop aan de gewraakte verstek-proce dure een einde zal worden gemaakt, liet de minister nog onbeantwoord; de practische oplossing zal worden aangegeven bij het te wachten wetsontwerp. Overigens bepaalde de bewindsman zich tot het herhalen van de gronden, waarop de Regeering staat: de erkenning van God's wet als opperste lei ding, dus ook ten aanzien van het huwe lijksrecht. Stevig klonken de ministerieele woorden, toen het ging over bestrijding van de pro- paganda-geschriften van den Fichtebund; maatregelen zijn genomen en bij constatee ring van buitenlandsche inmenging in onze interne aangelegenheden zullen bij de in aanmerking komende regeering stappen worden gedaan. Ziehier de hoofdzaken uit het betoog van minister Goseling. En zijn begrooting haal de de eindstreep op de vlugste manier, zonder stemming. Defensie en de wijziging der Dienstplichtwet. In den lateren middag begon men nog aan de behandeling van de zaken, welke minister Van Dijk aangingen. „Defensie"! Uiteraard wordt de meeste lust tot praten over deze aangelegenheden aan den dag gelegd door degenen, die het 't minst met de Regeering eens zijn. En dat verschijnsel deed zich vanmiddag dan ook weer voor. Mr. Wiardi Beekman (S.D.) nam nu de rol over, welke anders voor mr. Mendels be stemd was geweest, doch deze nieuwe afge vaardigde bleek minstens even lang van stof als eerstgenoemde. Het „geluid" dat hij liet hooren, klonk naturlijk wèl heel anders, en in principe kon hij met het standpunt der Regeering meegaan: de weermacht zal versterkt moe ten worden. Doch men weet immers, dat'de groote strijd gaat om de vraag, tot hoever die versterkingen moeten gaan? Ronduit verklaarde hij, dat de Sociaal- en Vrijz. Democraten zich vergist hebben in hun geloof aan de mogelijkheid van de nationale en internationale ontwapening Tot de voorliggende ontwerpen komende wees de Senator erop, dat zelfs de rechter zijde in de Tweede Kamer bezwaar had tegen de verzwaring van persoonlijke en financieele lasten, getuige het. (naderhand schielijk ingetrokken) amendement IJsel inuiden, dat verdween omdat (Mr. van Rappard interrumpeerde: „...het een vergissing was!") ...omdat men een Kabinetscrisis wilde vermüden. De heer Beekman was dan ook van mee ning, dat met een oefentijd van 6 maanden volstaan zou kunnen worden. Volmaakt gaf hij toe. dat d^ soldaten behoorlijk ge oefend moeten zijn, maar verschillende erkende deskundigen hebben zich ook voor zes of acht maanden uitgesproken! Wat den geest van het defensiebeleid betreft de Senator begreep dat somm-'-ren graag willen nrofiteeren van den gunstigen politieken wind. maar hij waarschuwde tegen het te strak spannen van de boog. wijl ons volk niet militaristisch is. „Men make van de Nederlanders geen namaak Pruisen 1" Als een voorbeeld van „militaristi sche drijverij" noemde de afgevaar digde het vliegveld te Bergen. De minister hield onwrikbaar aan Ber gen vast, ondanks de dringende vra gen van het Tweede Kamerlid Groen En in dit verband kwam dc heer Beekman ertoe, den minister te ver gelijken met een drilsergeant, die rccrutcn africht. En onder eenige beweging in de zaal en niet minder tot onaangename verbazing van den achter de groene tafel luisterenden minister, verweet de Senator, Z.Exc. in ridderlijkheid tegenover zijn te genstander te kort te schieten! Opmerkelijk was ten slotte nog de vraag van den heer Van Rappard, wat de Socia listen en Vrijz. Democraten, die ditmaal vóór de Defensiebegrooting hebben gestemd, 't volgend jaar zullen doen, als de bedragen hooger zullen zijn geworden? De heer Beekman interumpeerde toen: „Dat zullen we dan wel zien!" Men weet het thans dus nog niet! Morgen gaan we verder. Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Biljart-demonstratie. De bekende biljarter Horemans speelde in Veerburg een demonstratie-partij tegen den heer H. Jonker. Horemans moest 400, Jonker 70 carr. maken om te winnen. In 5 beurten, waarbij in de laatste een serie van 185 werd gemaakt, maakte Horemans de 400 vol. Jonker stond toen op 34. Tot slot liet de heer Horemans nog een serie kunststooten zien. BREEZAND. biljarten. Een groep van vier leden der biljartver- eeniging „Anna Paulowna" speelde bij den heeer Rozenbroek tegen 4 biljarters der ver- eeniging „Julianadorp'. Voor Anna Paulowna won: S. Wilms 37 van Heiblok 23, Jimmink 7 en Verver 13. - J. Koorn 40 van Jimmink 25, Verver 20 en Pluister 17. - J. Leijen 52 van Verver 16. Jimmink 20 en Heiblok 23. - P. Rozenbroek 99 van Pluister 28, Heiblok 14, Verver 19 en Jimmink 19. Van Julianadorp won: Pluister 37 van S. Wilms 15 en J. Leijen 14. - Heiblok 29 van J. Koorn 37. Anna Paulowna won hier dus met 136. In Julianadorp speelden eveneens 4 leden van Anna Paulowna tegen 4 Julianador- pers. Daar won G. xan Zandwijk 3 partijen, W. Th. Alkmade 3 partij; L. Elfering 1 par tij err H. Naastepad 1 partij. Hier eindigde de wedstrijd dus in een gelijk spel 8—8. Tentoonstelling. Ter aanvulling van ons bericht van giste ren vermelden we nog. dat het comité, be last met de organisatie van de tentoonstel ling, bestaat uit de heeren: D. Lubbert, voorzitter, J J. Jongejans, G. A. Preijde, G. Timmer, P. Langelaan, N. Onderwater en P. J. Komen. Voorts kunnen we nog melden, dat werk- loozen tegen zeer gereduceerden prijs aan kinderen vrijen toegang kunnen krijgen, op speciaal daarvoor vastgestelde uren. VRIJDAGMIDDAG 5 uur Entrée slechts 25 cent. Moderne tuinaanleg Bloemschik en Sierkunst. PRIJSBILJARTEN ZATERDAG a.s. om Wild en Worst, bij K. NOTTELMAN, vJi. Dekker op de Markt. Schagen. TARWESTROO te koop, uit huis. J. BLAAU- BOER. Groetpolder, Winkel. Te koop gevraagd: Pasgeboren BIGGETJES P. VLAM, Burgerbrug. Te koop: EEN BESTE ZEUG, zoo bij de biggen vandaan. Jb. STAPEL, Vijverweg, Nieuwe Niedorp. Te koop: 11 pond UIENZAAD en 12 pond LAAT ROOD KOOLZAAD, Jb. LANG EDI JK, Westerweg, Nieuwe Niedorp. SCHOORL Mond en klauwzeer. Er is ter gemeentesecretarie weer aan gifte gedaan van een geval van mond- en klauwzeer. Gelukwensch en dankbetuiging. Op den nationalen feestdag werd door den burgemeester namens de leerlingen der lagere scholen een telegram met geluk- wenschen verzonden aan het prinselijk paar. In opdracht van Prinses Juliana en Prins Bernhard is aan den burgemeester een schrijven gezonden, waarin verzocht wordt den leerlingen en de feestcommissie den oprechten dank van H.K.H. over te brengen. W1ERINGERMEEIf SLOOTDORP. Middenstanders bijeen. De Middenstandsvereeniging hield haar vierde jaarvergadering. De voorzitter opënt en zegt o.a. dat het voor den middenstand in den Polder nog niet rooskleurig is, doch hij hoopt dat men door samenwerking in de toe komst veel zal bereiken. De uitgebreide no tulen worden hierna goedgekeurd, evenals het jaarverslag. De penningmeester doet rekening en ver antwoording over het afgeloopen jaar; er .blijkt een klein nadeelig slot te zijn, doch dit 'is niet verontrustend. Door den voorzitter worden 3 personen aan gewezen, zitting te nemen in de kascontrole commissie voor het jaar 1938. Dan is aan le orde bestuursverkiezing; de voorzitter is periodiek aftredend. Een en an der geeft nog al wat wrijving, doch het slot is, dat de voorzitter zijn functie blijft waar nemen. Er zijn vier aanvragen binnen gekomen van middenstanders om lid te worden van de vereeniging; zij worden bij acclamatie aangenomen. Wat betreft de actie inzake de electriciteits- tarieven, wordt besloten aan deze actie deel te nemen. Verder wordt besloten om nog dezen win ter Jhr. Mollerus te laten komen om een le zing te houden ovt. zijn indrukken van zijn reis door Rusland. Na rondvraag sluiting. MIDDENMEER. Lezing door Mej. Boekei. Dinsdagavond hield Mej. Boekei van Delf zijl een lezing over Finland voor de leden van de Vereeniging van Boerinnen en Plattelandsvrouwen met hun echtgenooten in Hotel Smit. Er was een goede opkomst en vol aandacht werd de lezing, die toege licht werd met lantaarnplaatjes, gevolgd. Mej. Boekei die geruimen tijd in Finland is gewescst, gaf een zeer bevatteijke causerie over het leven op het platteland en in de steden. Onderl. Paarden verzekering. De Onderlinge PaardcnVerzekering Mij. „Draagt Elkanders Lasten" gevestigd te Middènmeer. heeft aan hare leden toege zonden het driemaand, verslag. De Mij. heeft weer een gunstig kwartaal "ehad. Het ledental steeg tot 82 met 308 ingeschreven paarden. Het verzekerd kapitaal bedroeg f 106145.—. De onkosten waren totaal f 90.74. de in komsten f 71.44, zoodat het verlies f 19.30 bedroeg. Het. bestuur heeft de omslag, evenals het vorig kwartaal, op een half procent bepaald. De reserve wordt hierdoor vermeerderd met f 511.62 en bedraagt thans f 1009.81. Bo vendien hadden de leden nog aan inleggeld f 956.90 betaald. Hiervan wordt 50 pet. te rugbetaald, terwijl bet de bedoeling is, de rest in het komende kwartaal te verreke nen. Om het toetreden te bevorderen, acht het bestuur het gewenscht, de reserve niet te hoog op te voeren. De groei gaat nog steeds voort. Op 31 Ja nuari waren er 82 leden. Heden is dit reeds weer gestegen tot 100, terwijl er geregeld nieuwe aanvragen, ook van buiten den pol der, binnen komen. De beurs wordt te klein. Het was gisteren weer vol op de beurs. Te ruim 11 uur kon men zich bijna niet door de zaal voort bewegen. Voor het zakendoen is dit zeer hinderlijk. We zagen heel wat fir ma's uit diverse provincie's vertegenwoor digd. Ook waren verschillende nieuwe pach ters aanwezig. Weldra zullen wel alle nieu we bewoners den polder binnen trekken. Waar de beursbezoekers dan geborgen moe ten worden, is nog een raadsel, 't Is te ho pen dat hiervoor spoedig een oplossing wordt gevonden. LANGENDIJK Aanvoer en omzet van aardappe len bij Friesche veiling. In de jaarvergadering van de afslagver- eeniging „Algemeen Belang" te Dronrijp werd meegedeeld, dat op de 13 geh. con sumptieveilingen in 1937 de omzet f7.836 heeft bedragen of ruim f2300 meer dan het vorige jaar, aldus het Hdbld. De aanvoer be droeg 298.500 kilogram. Eerstelingen en Bin tjes vormden het leeuwenaandeel in de ge veilde aardappelen. Voorts werden 16 poter veilingen gehouden. Hier bedroeg de aan voer 622.000 kilogram met een totaal-op brengst van f22.509. Ook hier waren het hoofdzakelijk Eerstelingen en Bintjes, t.w. resp. 326.000 en 290.300 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. Chr. Schoolvereeniging. Gisteravond kwam de hulpverecniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs in verga dering bijeen in het lokaal der Chr. Tuin bouwschool, onder leiding van den heer J. Ba ld er. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 18894.34 en de uitgaven f 17006.56, batig saldo al zoo f 1887.87 Over de nieuwe schoolgeldheffing ontspon zich een breedvoerige discussie, wat betreft de onbillijkheden, welke daaraan kleven. Getracht zal worden hierin een andere regeling te treffen. De heeren Jan Balder Jacz., Jac. Koste lijk Janz., en H. van Zuijlen werden in het bestuur herkozen. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken, volgde sluiting. NIEUWE NIEDORP De Schaakclub hield weer onderlinge si- multaanwedstrijden. Van de 4 partijen, welke de heer Komen speelde, maakte hij er twee remise. Hij verloor echter van de heeren Gel der en Zander. De jeugdige Smit speelde aan drie bor den; hij won twee partijen en verloor van Rezelman. SCHAGEN POGING TOT DIEFSTAL IN AUTOMAAT Komen in Amsterdam en andere groote steden diefstallen uit automaten dagelijks voor, ook Schagen blijft daarin niet achter De heer R. alhier, die een automaat voor rookartikelen e.d. exploiteert, toonde ons een cent, die met soldeersel dikker was ge maakt en welke in de automaatgleuf was gestopt, natuurlijk met doel om voor niets de veelbegeerde sigaretjes te ontvangen Het experiment mislukte, maar de automaat raakte onklaar. Misschien is het den daders niet bekend dat op een dergelijk feit zware straf staat en dat een doosje sigaretten héél 'duur kan worden! Uoet&ut Vrauwdeunt de motor van den aanval Geen nieuwe gezichtspunten. Na een wedstrijd, waarin aan béi de zijden spel van matige kwali teit werd vertoond, heeft het voor- loopig Nederlandsche elftal met 62 van de Engclsche derde divisie club Newport gewonnen, nadat de rust met gelijken stand, 1—1, was ingegaan. Kik Smit was als 1. binnen opgesteld, doch had afgeschreven, omdat zijn vereeni ging „Haarlem" nog een kansje op den kampioenstitel heeft en er Zondag a.s. een belangrijke wedstrijd voor deze club op het programma staat, n.1. D.H.C.Haar lem. Zeer te betreuren viel ook het feit, dat om dezelfde redenen enkele spelers, die wel tegen Newport aantraden, zich niet geheel gaven, het wat kalmpjes aan drden. Wij denken aan van Heel, en Bas Paauwe. Of zat wellicht bij hen de gedachte voor: Wij worden toch wel in het Nederlandsch elftal gekozen? Een dergelijke opvatting kunnen wij be grijpen, doch niet billijken. Want hoe moet het spel van Ooms dan bijvoorbeeld worden, die van van Heel vrijwel geen bal goed kreeg toegespeeld? Ooms voldeed op de linksbuitenplaats heel aardig, zijn spel was meer dan voldoende, maar zou de D.W.V.'er niet nog meer ge presteerd hebben als dc samenwerking van het linkergcdeelte van het elftal beter wa re geweest? Het rammelde geducht, in het Bondselftal of hoe men de ploeg, welke op bet Sparta- terrein voor een vrij groot aantal toeschou wers in het veld kwam, dan ook wil noe men. Van het openen naar de vleugels met verre trappen hebben wij weinig kunnen ontdekken. En indien het al eens gebeurde, werd het leder zoo slechts geplaatst, dat de tegenpartij op gemakkelijke wijze kon ingrijpen. Vooral dat plaatsen was slecht Verzorgd. Talrijke malen kregen Ooms en Wels den bal achter zich aangege ven. Dit onderdeel van het spel was bij de Feyenoordmiddenlinie wel zeer slecht verzorgd. Bovendien werd het spel door dit drietal te veel in de breedte gehouden. Vente, die zijn sporen als binnenspeler in het Nederlandsch elftal reeds verdiend heeft werd ditmaal „gebrobeerd" op de midvoor- plaats. In zijn club weert hij zich daar altijd zeer verdienstelijk. Een openbaring was de Fcvenoordman thans zeker niet. De mo tor van den aanval was Vrauwdeunt en niet bij hem, zijn spelverdeelen kon ons niet hekoren en zijn schot was zwak. Van Spaandonck bracht er al zeer wei nig van terecht, en het zou ons ten zeerste verbazen, indien hij in het Nederlandsche elftal zou worden gekozen. Vrauwdeunt was ijverig en buitengewoon handig. Hij was overal te vinden, behalve op de linksbinnen- nlaats wat Ooms terdege gemerkt heeft. In de tweede helft hield hij echter beter zijn plaats. Wels was nog de beste uit de voorhoede, vooral zijn voorzetten waren voortreffelijk. Ten slotte de verdediging. Caldenhove schitterde, Pienter viel tegen. De Groninger kon moeilijk de juiste opstelling vinden, vaak ging hij veel te ver naar voren, waar door hij op gemakkelijke wijze gepasseerd kon worden. Van Male heeft fouten en foutjes gemaakt Het eerste doelpunt van Newport was er het direce gevolg van. Zoo heeft deze wedstrijd geen nieuwe ge zichtspunten opgeleverd. Weber, Anderiesen, Vente en Mljnders maken hun rentrée. Na afloop van den wedstrijd Bondselftal- Newport te Rotterdam heeft de Keuze Com missie van den Koninklijken Nederland- schen Voetbal Bond het Nederlandsch elftal dat Zondag 27 Februari in het Feijenoord- stadion te Rotterdam tegen België zal spe len, als volgt samengesteld: Doel; Van Male f Feijenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.), en Caldenho ve (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderie sen (Ajax) en van Heel (Feijenoord), aan voerder. Voor: Wels (Unitas), van Spaandonck (Neptunus), Vente (Feijenoord), Smit (Haar lem) en Mljnders (D.F.C.). Als reserves zijn aangewezen: Dijkstra (Z.F.C.), Pienter (Be Quick, Gr.), Ooms (D.W.V.), en Vrauwdeunt (Feijenoord). KOEGRAl JULIANADORP. Technisch directeur bij de zuivel fabriek. Naar wij uit welingelichte bron vernemen, zal naast den bedrijfsleider, den heer Don ker, eerlang aan de Coop. Zuivelfabriek „Vooruitgang" een technisch directeur wor den benoemd. Het orgaan der S.S. „Das Schwarze Korps" bevat een artikel, waarin uitdrukking wordt gegeven aan den wcnsch het op 20 Juli 1933 tusschen het derde rijk en het Vaticaan ge sloten concordaat op te zeggen. Het blad beijvert zich aan te toonen, dat de bepalingen van het concordaat niet door het Vaticaan zijn in acht genomen. „Terwijl de meeste verdragen tusschen de staten," aldus het nationaalsocialistische orgaan, „een opzeggingsclausule inhouden, sluit het Vaticaan slechts overeenkomsten voor onbepaalden tijd, hetgeen in het voor deel is van dc kerk als instituut, dat wei nig gevoelig is voor tijdelijke schommelin gen". „Uit dien hoofde reeds", meent het blad, „is een voortdurende spanning tusschen de kerk en de andere verdragsluitende partij, die vol dynamisme zit en drang naar evolu tie, onvermijdelijk. Die spanning heeft zich in meer landen, die een concordaat sloten, voorgedaan en zij dwingt, tot herziening van de gesloten overeenkomst." Het nazi-blad wiist er verder op, dat „het concordaat door Hitier werd gesloten op ht oogenblik, dat het derde rijk pas begon met zich te organiseeren en nog niet de liberale constitutie van Weimar was te bo ven gekomen." Trouwens, zoo verklaart het S.S.-orgaan nadrukkelijk, „onderhandelingen tusschen partners, die heiden doordrongen zijn van totalitaire eischen, zijn zij' bij voorbaat tot vruchteloosheid gedoemd, zooals ook de con cordaatsonderhandelingen sedert 1934 heb ben aangetoond." Het orgaan is van oordeel, dat de bij het concordaat gewaarborgde rechten inzake de publicatie van herderlijke brieven en de be wegingsvrijheid van religieuze orden moe ten worden herzien, of opgeheven, evenal* verschillende „privileges", wérd de Katho lieke Kerk in Duitschland geniet. Het nationaalsocialistische orgaan ver wijt het Vaticaan vooral, geweigerd te heb ben er rekening mede te houden, dat de na- tionaal-socialistische partij den Duitschen staat van haar opvattingen heeft doordron gen. Een Russisch vlegtuig is gisteren geland op de ijsschots waar Japanin en de zijnen verblijf houden. Het vliegtuig werd bestuurd door Tsjerevehny, die vergezeld was door nog twee hlotcn. Het toesel was om 21 uur 45 van den Moerman vertrokken en had na vijftig minuten het kamp op den ijsschots be reikt. Bijna op hetzelfde oogenblik, waarop het toestel van Tsjerevsehny nabij het kamp van Papanin landde, is een tweede toestel, be stuurd door Wlasof van het bij den Moerman aangelegde vliegveld opgestegen. Ook dit vliegtuig slaagde er in nabij de Poolonderzoc- kers te landen; het kon echter geen contact krijgen met hen, zoodat Wlasof naar den „Moerman" terugkeerde. Men verwacht thans elk oogenblik dat Pa panin met het vliegtuig zal terugkeeren. In het debat dat na do gisteren Ie Vlaar- dingen gehouden redevoering van den voor zitter der Ned. Visschcrijcenlrale mr. Kiewit de Jonge (zie elders in ons blad) gehouden werd, behandelde spr. een vraag met betrek king tot het beëindigen van de haringvangst. Mr. Kiewit de Jonge zcide, dat de helanpen van den export zich er tegen verzetten dat de vangst van verscho haring op hetzelfde tijdstip wordt stop gezet als de vangst van zoute haring. En aangezien de export een eer ste plaats inneemt, dienen deze belangen on den voorgrond te worden gesteld, ook al werkt-de ongelijke stopzetting in het bin nenland knoeierijen en misbruik in de hand, aldus spr. SCHAGEN. 17 Febr. 4 Paarden f 175200, 6 geldekoeien (ma gere) f 140—190. 26 idemv ette f 200—325. 8 kalf koeien f 220—320, 4 graskalveren f 60 80, 325 nuchtere kalveren f 412, 35 vette schapen f 2435, 51 overhouders f 1622, 10 varkens (magere) f 3035. 12 idem (vet te) per Kg. 60—62 ct.. 58 biggen f 1723, kaniinen f 0.75—2. kippen f 0.75—1.25. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Febr. Bevelanders 2.30. uien 12.60—13.10, drie lingen 11.20—11.40. grove 12 30—12.90, stek 8.108.70. peen 2.50—3.10. kleine peen 1.10 —1.30. Kroten f 4.10—4.20; roode kool f 3.80—6.40 Savoyekool f 2.104.70; gele kool f 1.502.60 D. witte kool f 1.50—2.70 NOORDSCHARWOUDE. 17 Febr. Bevel. 3.10, uien 12.80—13.30, drielingen 11.10, grove 12.80—13.10. peen 2.90—3.30, kro ten 1.70—3.90. Savoye kool 1.70—2.20. taaie gele kool 2.50—4.40, gele kool 1.60—2.70, D. witte kool 1.70—5—,

Schager Courant | 1938 | | pagina 6