Raad Zuidscharwoude De heer Schoonewil wil de loonen in de werkverschaffing verhoogen Ruwe Huid, Schrale Lippen Purol Raad Hoogwoud Marktberichten De boomenkwestie in bespreking Iep-zieke boomen worden onder de ingezetenen verdeeld De Raad dezer gemeente vergaderde op Vrijdag 18 Februari 1937. Aanwezig zijn alle leden» De Voorzitter, de heer D. Hoogcnboam, opent de vergadering om 10 uur en merkt op, dat dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar is. Hij heet de loden van den raad alsmede de hoeren van de pers harte lijk welkom en hoopt, dat het jaar 1938 voor hen en hunne gezinnen gunstig moge zijn. Hij brengt de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin in herinnering en- spreekt den wensch uit, dat het kind moge opgroeien tot heil van den Staat. Wanneer hij den toestand over het afge- loopen jaar beziet, merkt hij donkere wol ken op, op velerlei gebied. Ook voor Hoog woud was het geen gunstig jaar, vooral de werklosheid neemt ieder jaar toe. Op het oogenblik zijn er ongeveer 50 menschen in werkverschaffing, en is over 1937 ruim f 12.000.— uitgegeven voor werkverschaf fing en steunverleening. Hij hoopt, dat '38 ook in dit opzicht betere resultaten zal geven. De bevolking op 1 Jan. 1937 bedroeg 1184 mannen en 1060 vrouwen Vermeerderde'door vestiging, met 49 m. en 55 vr., terwijl de vermindering door vertrek bedroeg 66 m. en 60 vr. Geboren werden er 27 jongens en 19 meisjes, terwijl overleden 17 mannen en 15 vrouwen.. Dc bevolking bedroeg op 1 Jan. 1938 dus 1177 mannen en 1059 vrouwen, zoo dat de bevolking met 8 personen vermin derde. De Voorzitter leest daarna dé notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. De heer Vijn vraagt naar aanleiding daar van, of het niet te laat is, wanneer in No vember a.s. de gronden in den Wieringer- meerpolder worden verpacht met het oog op het zaaien van bloembollen. De Voorzitter antwoordt, dat de bespre kingen in Augustus zullen plaats hebben, dus waarschijnlijk zal de toewijzing nog voor November kunnen plaats vinden. De heer Groen merkt nog op, dat ook al worden de gronden pas in November toege wezen, er nog tijd is om bloembollen te zaaien. Inoekomen stukken en mede- deelingen. Hiervan vermelden we: Een schri.ivgp van; Qedeputeerde jStaten, waarbij goedgekeurd teruggezonden worden enkele wijzigingen der begrooting 1937 en 1936. Een schrijven van Ged. Staten omtrent uitgaven in verband met feestelijkheden bij de blijde gebeurtenis in de Prinselijke Fami lie. Hierbij merkt de Voorzitter op, dat de kosten van het aanbieden aan de kinderen van een blijvend aandenken dezer bliide ge beurtenis b.v. een beker of een bordje og. f 25 a f 30 meer zal bedragen, dan de col lecte opgebracht beeft. Hij vraagt of de Raad het goedvindt dat het subsidie der gemeente van 25 cent per kind met het be drag dat tekort zal gekomen worden, ver hoogd mag worden. Dit wordt goedgevonden. Een schrijven van Ged. Staten' dat dc Mi nister van Sociale Zaken heeft goedgevon den subsidie te vorléeneh voor bet in werk verschaffing verbreeden van een gedeelte van den toegangsweg naar den Zeedijk te Aartswoud: Een schrijven van den Minister van Soci ale Zaken, dat de werkverschaffing (het verbeteren van eenige slootcn ten behoeve van bet Ambacht van West-Friesland, ge naamd dc Vier Noorder Koggen) onder de zelfde voorwaarden kan worden voortgezet, voorloopig tot' en met 30 Aoril a.s. Een schrijven van bet Hoofd van den Rijksdienst der Levensmiddelendistributie omtrent het systeem der distributie van margarine, bak- en braadvet en gehakt in blik. De voorzitter deelt hierbij mede, dat eerst het stelsel van het maandelijks opmaken van een lijst en het kennis geven aan be langhebbenden niet voldoende was cn dat tot het bonncnstelsel moest worden overge gaan. maar later werd goedgevonden om liet bestaande stelsel te handhaven maar dan per week een lijs opmaken van degenen die in aanraking kwamen voor goedkoope levensmiddelen en ook die menschen per week hiervan kennis geven. Op voorst'el van B. en W. wordt vervol gens nog besloten aan de organisaties, die zich beschikbaar hebben gesteld voor de distributie van de goedkoope levensmiddelen f 10.— per jaar te vergoeden. Een schrijven van bet P.E.N. te Bloemen- daal voor het wijzigen van enkele straat lampen van avondverlichting en nacht verlichting. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat de kosten van een nachtverlichting van eeir straatlamp slechts f 4.13 meer bedraagt dan avondverlichting. Op den boek van café Bakker, Aarls- woud. zal een dergelijke verlichting wor den aangebracht. terwijl hij tevens no" wil voorstellen om bij café Modder en bij café Renooij (Gouw) een zoodanig verlichting aan te brengen. De heer Klaver vraagt of de nachtver lichting oog niet aangebracht kan worden in de Weerc bij de kaasfabriek. De Voorzitter zegt toe, om ook hierover met het P.E.N. te onderhandelen. Een opgaaf van den beer J. de Boer om trent levering van materialen voor een ri ool bij de te demoen sloot tusschen de per- ceelen van de wad. G. Kuiner en de pas torie: De kosten hiervan zullen ongeveer f 100 bedragen. De heer Bossen vraagt, hoe de afscheiding tusschen beide perceelen zal zijn, als de sloot gedempt is. De Voorzitter zegt, dat deze kwestie bij het Kerkbestuur thuis behoort en de gemeente er buiten staat. Een verzoek om voorschot van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur voor het dienstjaar 1938. Ingekomen zijn voorts de goedkeuringen op diverse raadsbesluiten. Voor zoover niet anders is vermeld, wor den al deze stukken voor kennisgeving aan genomen. FraudeverzekerinB. De Voorzitter deelt mede, dat de gemeen te bij de fa. Knegt en Co. te Amsterdam een Fraudeverzekering had gesloten voor een be drag van f 2250, en dat deze verzekering met een jaar verlengd is. Hiervoor moet per jaar betaald worden f 23.30. Nu is er een aanbieding gekomen van de Incassobank, welke een uitgebreide Fraude verzekering aanbiedt tot een bedrag van f 25.000, waarvoor f 13.— per jaar betaald moet worden. B. en W. stellen voor om dit jaar nog de verzekering met de fa. Knegt en Co. aan te houden, maar dan op de aanbieding van de Incassobank in te gaan. Verordening veldwachters. De Voorzitter merkt op, dat deze weer eens gewijzigd moet worden. Van den Com missaris der Koningin is een schrijven ont vangen, waarin de minister van Binn. Za ken verzoekt het salaris van den veldwach ter alsnog te stellen op f 1300—f 1700, en dat hij een bezoldiging behoort te ontvan gen, welke hem onafhankelijk doet zijn van nevenbetrekkingen. Wordt goedgevonden. Conversie geldleening. De Voorzitter deelt mede, dat het vorig jaar een geldleening is aangegaan van f 11000 tegen een rente van 3.5 pet. Nu be staat gelegenheid het restant van deze geld leening, gi'oot f 9000, af te lossen cn te con- verteeren in een geldleening, rentende 2.5 pet.. Dc nadeelcn, die hier tegenover staan bestaan hieruit, dat 1 pet. boete moet be taald worden (f 90.—), terwijl 1/8 pet. pro visie verschuldigd is en dat het geld op 1 Mei verkregen wordt, terwijl hM pas 1 Juni noodig is (1938), dus 1 maand rente verlies. Op voorstel van B. en W. wordt tot deze conversie besloten. Wijziging salaris ambtenaar se cretarie. In het raadsbesluit van de vorige ver gadering was besloten het salaris van den ambtenaar vast te stellen op f 750f 900, waarbij dan aan den ambtenaar zijn pen sioenbijdrage terugbetaald zou worden. J)e redactie van dit besluit was volgens den minister niet erg duidelijk en daarom werd voorgesteld het salaris te bepalen op f S50—f 1000, waarbij dan dc ambtenaar zijn pensioenbijdrage zelf zou betalen. Wordt goedgevonden. Rapport over de hoornen. De Voorzitter deelt mede, dat in dit rapport wordt voorgesteld boo men te rooien o.a. aan den Bockel- weg, Noordeind en Zuideind. Spr. zegt, dat hij defce wegen te smal vindt om alle boomen eruit te rooien, vooral met het oog op het verkeer. Dc heer Bossen zegt, dat hij er voor is. de boomen te rooien, omdat het elec-- trisch net, vooral bij ijzcl last ondervindt van de takken cn de menschen vooral aan de Langereis geregeld zonder licht zitten. Dc heer Vijn: De boomen hebben de oudste rechten, die waren er voor het electrisch net. De heer Bossen: De boomen gaan er toch aan; ze zijn allemaal verrot. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten aan den Boekeiweg om den anderen boom te rooien en die boomen te snoeien, welke dat noodig hebben. De beer Bossen verklaart zich hiertegen. Tevens geeft de Raad machtiging aan B. en W. tot plaatsing van 50 nieuwe boo men, waarvan soort en plaats in overleg met de Heide Mij. zullen worden vastge steld. Rondvraag. Green verhooging van de loonen in werkverschaf fing. De beer Schoonewil vraagt of het niet mogelijk is, dat de loonen in de werkver schaffing worden herzien, omdat zij lager zijn dan in omliggende gemeenten. De Voorzitter antwoordt, dat wel dege lijk rekening gehouden dient te worden met de loonen, die in het vrije bedrijf ver diend worden, waarbij nog komt. dat de werkdag van boerenknechten en vaste ar beiders veel langer is, waardoor het uur loon van iemand in werkverschaffing hoo- ger is dan van iemand in bet vriie bedrijf. De heer Schoonewil zegt, dat niet bet uur loon in aanmerking komt, maar het bedrag, dat de werkloozen Zaterdags vangen. Te vens vindt spr. grondwerk veel zwaarder, dan het werk dat een boerenarbeider ver richt, wat door de heeren Glas en Groen bestreden wordt. De he.er Schoonewil verzoekt den Voorzit ter om aan de werkloozen een lijstje te vra gen, van hetgeen ze op achter zijn geraakt bij de winkeliers, want het is niet alleen, dat ze in werkverschaffing zoo weinig ver dienen, maar ook als deze stop is gezet ge beurt het, dat ze wekenlang nog zonder werk doorloopen. De heer Bossen zegt, dat wanneer het loon in werkverschaffing hooger wordt, de loonen in het vrije bedrijf wel zullen vol gen. De Voorzitter vreest, dat het wel eens an ders kon zijn en het gevolg was, dat dc boeren wel eens geen arbeider meer kon den krijgen. De heer Bossen stelt voor, het loon op 25 ct. te stellen. Het salaris van de ambtenaren wordt ook ver hoogd dus de loonen in werkver schaffing kunnen ook wel verhoogd worden. De Voorzitter zegt, dat het uurloon dan practisch 27 ct. wordt, omdat in accoord- loon gewerkt wordt, waarbij tevens dan nog f 1.30 branrlstoffcntoesla.g komt. Het vooretel-Bossen komt in stemming x wordt verworpen met 5—2 stemmen, die van de heeren Bossen en Schoonewil. De Voorzitter zegt toe, een onderzoek in te stellen naar dc loonen in het vrije bedrijf en naar de loonen, die in de omliggende gemeenten in werkverschaffing betaald worden. Mocht er dan aanleiding toe be staan, dan kan alsnog aan den minister verzocht worden, het loon in werkver schaffing te verhoogen. Nogmaals de boomen. De heer Schoonewil vraagt, wanneer de boomen, die wegens iepziekte zijn afge keurd, en gerooid, onder dc ingezetenen verdeeld zullen worden, ook al in verband met de koude-periode. De Voorzitter antwoordt, dat in comité uitgemaakt zal worden, wie voor een boom in aanmerking komt. De aschkuiL De heer Groen maakt aanmerking op den toestand van de aschkuil. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Scheeve muur. De heer Bossen merkt op, dat de muur van het perceel-de Graaf, Kerkelaan, eenigs zins afwijkt. Voorzitter zegt ook in dit geval onder zoek toe. Een archiefkast. Ten slotte verleent de Raad B. en W. machtiging een nieuwe archiefkast aan te schaffen waarvan de kosten pl.m. f 72.50 zullen bedragen. Hierna volgt sluiting. DEN HELDER Vlugge afhandeling der zaken. Wijlen de heer Dijkhuizen herdacht De gemeentebegrooting 1938 is nog niet door Ged. Staten nagezien. Nieuw raadslid toegelaten. De raad dezer gemeente vergaderde gis teravond 8 uur tcfn raadhuize, onder voor zitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spcngler; secretaris de heer G. Post. Aanwezig aile leden; één vacature. Herdenking wijlen den heer Dijkhuizen. Voorziltcr opende en bracht in herin nering hot overlijden van den heer Dijk huizen. Voorz. is overtuigd dat allen met droefheid van dit overlijden kennis heb ben genomen. Wij hebben hem naar zijn laatste rustplaats begeleid en daar getuigd van onze dankbaarheid voor hetgeen de overledene in de ruim 12 jaren welke hij in den raad zitting bad, heeft verricht. Voor zijn arbeid hebben wij allen lof. Sober in zijn bewoordingen heeft hij steeds ge streefd de gemeentelijke belangen nimmer zijn persoonlijke belangen, te behartigen. Dat waren de eigenschappon. welke hem sierden. Helaas beeft hij niet langen lijd deel mogen uitmaken van den Raad. Voorz. spreekt h>er nogmaals zijn dankbaarheid uit voor hetgeen wijlen de heer Dijkhuizen heeft gedaan. Zijn assche ruste in vrede! Deze woorden werden staande door de raadsleden aangeboord. Voorz. herinnerde aan de geboorte van Prinses Beatrix, welke in deze gemeente ook met vreugde is ontvangen. Spr. uitte de beste wcnschen voor liet le ven van Prinses Beatrix, voor haar ouders cn grootmoeder. Hierna volgde vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. Ged. Staten hebben goedgekeurd de raads besluiten lot het aangaan van een kasgeld- leening tot een bedrag van f 15000 cn een rekening courant overeenkomst tot een be drag van f 5000. Ged. Staten berichten, dat dc beslissing over het besluit overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N. is verdaagd. Ged. Staten hebben het besluit tot ophef fing van den Keuringskring Oudkarspel goedgekeurd. De gemeentebegvooting 1938 is nog niet door Ged. Staten behandeld. Een verzoek van de Commissie voor Werk loozenzorg tot de R.K. Volksbond en de St. Josephgezellenvoreeniging om een sub sidie van f 30 werd ingewilligd. Vastgesteld werd een verordening op de heffing van leges ter secretarie en van rech ten wegens verrichtingen van de ambtena ren van den Burg Stand. Volgde vaststelling van dc sunpl. begroo ting 1937 tot een bedrog van f 047.47, waarin is opgenomen dc betaling van de 30 pet. aan afgeloste tuindersvoorschotten. Onderzoek geloofsbrieven. Wegens hef overlijden van den heer K. Dijkhuizen beeft de voorzitter van bet Cen traal Stembureau eenige heeren be noemd verklaard. Van den beer P. Bierman was bericht in gekomen, dat hij zijn benoeming tot ge meenteraadslid niet aanneemt. De heer M. Blom heeft schriftelijk medegedeeld, dat hij voor de benoeming tot raadslid niet in aan merking wenscht te komen. De heer D. de Geus Jbz., die hierna werd benoemd verklaard, heeft deze benoeming aangenomen. Diens geloofsbrieven werden nagezien door de heeren Weel en P. de Geus. De heer Weel adviseerde den heer Dc Geus toe te laten, waartoe werd besloten. De rondvraag leverde niets op, waarna dc openbare vergadering werd gesloten en de raad in comité ging. Durfde de trap niet op uit angst voor haar rheumatische pijnen Eindelijk een middel dat uitkomst bracht Mevr. G. M. schrijft ons: „Ik bad erge rheumatische pijnen in mijn knieën en rug en ook had ik last van hoofdpijn. Ik durf de nooit goed de trap op te loopen uit angst voor pijn. Nu neem ik echter eiken morgen een halve theelepel Kruschen Salts in warm water en ik voel mij een ander mcnsch. De pijn is zoo goed als geheel ver dwenen'. De verschillende zouten in Kru schen Salts hebben ieder een eigen wer king bij do bestrijding van Uw rheumati sche pijnen, hoofdpijn, enz. Zij verwijderen de opgehoopte afvalstoffen, welke de oor zaak zijn van Uw klachten, uit Uw orga nisme en sporen Uw afvoerorganen aan tot betere werking. Uw bloed wordt gezuiverd en binnen korten tijd zal er geen sprake meer zijn van rheumatische pijnen of an dere klachten. Kruschen Salts is verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten k f0.40, f0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoo wel als op do buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. WIERINGEN HOLLANDERS NAAR ZUID-AFRIKA. Van het onlangs bij de M.U.Z. ontslagen personeel zijn diverse menschen in dienst overgegaan naar de Hollandsché Aannemers Maatschappij, met als standplaats Kaapstad. Voor de betrokkenen een bof daar de II.A.M. bekend staat als een goed werkgever en Kaapstad bekend is om zijn bijzonder gunstig klimaat. VERBETERING TREINVERBINDINGEN. Mot ingang van den Zomerdienst der Ncd. Spoorwegen (15 Mei) zullen ook de autobus diensten van do N.V. Albonta (fa. Naaste pad) ingrijpende wijzigingen ondergaan, vooral doordat thans alle treinen in Anna Paulowna zullen stoppen, waardoor wij meer treinverbindingen krijgen en het dus voor Oost-Wie ringen gunstiger wordt. Vrijdagmiddag is de hengst „Zonnevorst" per auto hier aangekomen, zooals in ons bind j.l. Vrijdag reeds vermeld. Voor hen die er belang in stellen vermel den we hier de herkomst van dit prachtige en kostbare dier. Vader is Grundstein (O.F.S.), Moeder is Rosmarie (O.F.S.) De vader van Grundstein is Grunewald (Old. S.) en de moeder Liebhaberin (Old. S) De vader van Rosmarie is Rittersporn (O.F.S.) de moeder Rotrud II (O.F.S.) De fokker van Zonnevorst is Joh. Luiken tc Dijkhausen (O.F.) Eigenaar was J. E. Dijk cn Zn. tc Zwolle. DEN OEVER. ONGEVAL. Vrijdagmiddag was de visschcr E. R. met zijn broers bezig een vischkamcr bij Brec- zand tc zetten. Toen zo hiermede gereed waren cn ze wegvoeren geraakte do hoer R. mot zijn been verward in het touw waar mede een vlet achter het schip bevestigd was. Door dc vaart van het vaartuig ging het touw stijf staan waardoor R. zijn been ernstig bezeerd was. Gelukig schoot het touw los en kwam dc beer R. er naar om standigheden nog vrij goed af. Was het touw vast blijven zitten dan had hij on herroepelijk zijn been verloren. VERTREK. Naar wij vernemen heeft de P. Plooij, café houder alhier, te Lemmer een pand ge huurd waarin hij een soortgelijk bedrijf gaat uitoefenen. CALLANTSOOG Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolo- nies. Donderdagavond heeft de afd. Callantsoog van het Centraal Genootschap voor Kindcr- herstellings- en Vacantiekolonies haar jaar- lijksche algemeene ledenvergadering gehou den ten huizo van den heer Jac. van Scheijen te Groote Keetcn. Mot inbegrip van het bestuur waren 13 le den aanwezig. Voorzitter dc heer. Jac. van Scheijen; secre taresse, vacature; penningmeesteressc mevr. Rehorst. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen worden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen is een nieuw reglement, dat thans ook bepalingen bevat omtrent uitzen ding o.a. van katholieke kinderen. Een alge meene gedragslijn is nu gesteld, welke ge volgd zal moeten worden. Zoo noodig kan dispensatie van het hoofdbestuur verkregen worden. Voorts wordt bericht gedaan van de instelling van een z.g.n. garderobe, waar uit kinderen uit arme gezinnen bij uitzen ding zoo noodig en zoo mogelijk van klee- ren worden voorzien. Door de provincie wordt dit werk gesubsidieerd. Het batig saldo 1936 was f606.62. Inkom sten 1937 bedroegen f 127.40; de uitgaven f45.69. Zoodat. 1937 sluit met een batig sal do van f 688.33. Een en ander was in orde bevonden. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn mevr. Rehorst en den heer Jb. v. Scheijen. Wegens vertrek van mevr. Schut is een vacature ont staan, waarin moet worden voorzien. Mevr. Rehorst en de heer Jb. v.'Scheijen worden herkozen. In de vacature-mcvr. Schut, wor, met 12 st en 1 blanco benoemd mevr. Koerts. Bij de rondvraag informeert de heer S. Kooger of de heer Jn. Vos wederom het bo deschap op zich zal nemen. De voorzitter geeft hierop een bevestigend antwoord en maakt tevens van deze gelegen heid gebruik den lieer Vos dank te zeggen voor diens werk. De heer Vos weet steeds het ledental op peil te houden. Hierna sluiting. LANGENDJJK NOORDSCHARWOUDE AANGESTELD. Onze plaatsgenoot de heer A. Bouwens Az. is aangesteld als koksleerling bij de Hol land Amerikalijn. Vandaag vertrekt hij met de „Maasdam" naar Amerika. OUDERAVOND U.L.O. Donderdagavond werd in de U.L.O. School een ouderavond gehouden. De opkomst was groot. In zijn openingswoord bracht het Hoofd der School, do heer II. Jansonius, het gemeentebestuur dank voor de aanstelling van een derde leerkracht, den heer J. Zwagerman te Nieuwe Niedorp. Door den heer Jansonius werd vervolgens een causerie gehouden over het onderwijs in de Nederlandsche Taal op de U.L.O. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen de heeren Wagenaar, Ruisen en Van Ni en es. Na de pauze werd door don heer Dullc- mond een lezing gehouden over „Toepassin gen van do meetkunde in de practijk". Een en ander werd met belangstelling ge volgd. N.V. CONCORDIA. Gisteravond is in Hotel Concordia alhier een vergadering van aandeelhouders van genoemde N.V. gehouden. De Voorzitter, de.heer P. Dcutekom, open de en deelde mede. dat als eenig punt op de agenda vermeld stond de verpachting van het hotel. Het dag. Bestuur heeft een bespreking gehad met den tcgenwoordigen pachter, den heer Hop. Bestuur en Commis sarissen stellen, na opnieuw gevoerde be sprekingen met den lieer Hop, voor, het hotel wederom aan den heer Hop te ver pachten. De vergadering kon zich met dit voorstel vereenigen. Eenige maatregelen zullen nader worden uitgewerkt om te komen tot het gemeen schappelijk organiseeren van abonucments- tooneelvoorstellingen. Na rondvraag, volgde sluiting. OUDKARSPEJJ DAT SCHEELDE WEINIG. Gistermorgen is ter hoogte van slager Mooij een ongeval gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. Doordat een chauffeur van een vrachtauto geen voorrang verleende, geraakte de heer N. bij het passeeren van een wagen zoo danig in bet nauw dat hij, wanneer hij niet de tegenwoordigheid van geest had gehad over het. hek te springen, ongetwijfeld er niet, zonder kleerscheuren was afgekomen. Nu-beperkte hot ongeval zich tot een ge heel vernielde fiets. LEEUWARDEN, 18 Febr. Veemarkt. 52 Enterstieren f 60—170, 74 Tvventerstieren f 170350 per stuk, 346 vette koeien f 130270 per stuk, 4868 ct. per kg., 8G4 melk- cn kalf koeien f 125—295, 105 pinken f 45130, 21 vette kalveren f 20 80, 1472 nuchtere kalveren f 37, 630 vette schapen f 1333. 102 weide schapen f 12 24, alles per stuk, 223 vette varkens f 45 165 per stuk, 53—61 ct. por Kg.. 33 magere varkens 2450 ct. per Kg., 92 kleine big gen f 2121 per stuk, 11 hokken en gei ten, 83 paarden. Totaal 4108 stuks. Overzicht: Aanbod was iets ruimer. Stieren echter werden er minder aange voerd. De handel stugger cn niet geheel prijshoudend. Vette koeien eerste soort tame lijk goed te plaatsen en prijshoudend. Ove rigens stugger. Afwijkende soorten iets min der. Melk- en kalfkocien handel gedrukt. Goede soort ongeveer prijshoudend, overigen neiging tot terugloopen. Pinken handel iets stugger en niet geheel prijshoudend. Vette kalveren iets vlugger, ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren groote aanvoer, handel traag en prijzen iets teruggaand. Varkens tamelijk vlug en flink prijshoudend. Wolvee goede soort vrij goed cn wel prijshoudend. De overigen flauwer. Gisteren nam de N.V. C. 172 varkens over. Zuivel. Goudakaas 27—29, Edammer kaas 27—49, aanvoer 1966 Kg. Veilingboter 1.41 per Kg., aanvoer 0/3, 1/6 en 0/12 vaten. Commissie 0.82. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd! 18.000 Kg., prijs 3%4% ct. per stuk, han- delsprijs 62^—70 ct. per Kg. Eendeieren:1 aangevoerd 250 Kg., prijs 3*4334 ct. per stuk. handelsprijs 4550 ct. per Kg. ALKMAAR, 18 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 29 stapels, zunde 41.000 kg.: Fafriekskaas kleine f 24 per 50 Kg Handel vlug. LEEUWARDEN, 18 Febr. Inlandschc granen. Gerst winter puike 6.507.25, zomer mindere 68, haver witte puike 6—45.75, lijnzaad goedgekeurd 10 15.50. groene erwten kleine kook 8—10.25. Buitenl. granen. Gele Am. mais 138 boord vrij Leeuwarden, idem 131 boordvrij Rot terdam, Am. mixed mais 137.50 boordvrij. Leeuwarden, idem 130.50 boordvrij Rotter dam; Am. nr. 3 gerst 157 boordvrij Leeuw., idem 149 boordvrij Rotterdam, gele laplata- mais disp. 183 boordvrij Leeuwarden, idem 155 boordvrij Rotterdam. Russische gerst disp. 164 boordvrij Leeuwarden, idem 156 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.50 boordvrij Leeuwarden, idem 8.95 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.95 boordvrij Rotterdam. Taxcgedceltc Consumpfiemelk Nederlandsche Zuivelccntrale, 20 t.m. 26 Februari. Consunvptiemelk regeeringscon- tract taxegedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings-mi- nimumprijs 6.60 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2,50 cent.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10