uk Nieuws. Bal-Masqué Automaat! SL0TBAL President Dankbetuiging. Banketbakkerij Kistemaker UITVOERING van dc G.V. „Olympia" OUDESLUIS Zondag 20 Febr. EEN VR00LIJKE AVOND KOLHORN 2 AKKERS BOUWLAND H.H. FOKKERS! M. van Wieringen Schager Roosjes Predikbeurten JAARVERGADERING „WITTE KRUIS". De heer Schoorl heeft nog niet als voorzitter bedankt. Een wenk in die richting noodzakelijk geacht. De afdeeling van het Witte Kruis verga derde gisteravond in café „De Gouden En gel" van den heer G. Boontjes. De opkomst was niet groot. Bij ontstentenis van den voorzitter, opent de vice-voorzitter, de heer Dr. Nanninga, met een hartelijk welkom. Allereerst wijdt spreker eenige woorden aan het verscheiden van het bestuurslid Lap. De heer de Nijs, secretaris leest de notu len, welke onveranderd worden goedgekeurd. De heer Wissekerke bepleit naar aanlei ding van het genotuleerde het drukken van convocaties, teneinde grooter bezoek te krij gen. De heer Bronder wijst op de kosten en zegt dat vroeger rondzenden van convoca ties geen grooter bezoek tengevolge had. De heer Slotemaker verzocht inlichtingen over de districtsvorming. De heer Av dringt nogmaals op verbete ring der fiet'senstelling aan en vraagt de mogelijkheid van het maken van een dou cheinrichting te onderzoeken. Voorzitter merkt op, dat de diverse kwes ties in het bestuur besproken zijn, maar de finantien gaven telkens den doorslag. Ook zonder convocaties was bijv. den laatsten keer een groot bezoek. Het bezoek hangt van de onderwerpen af. De heer Wissekerke voorziet bedankjes of vacatures of niet meer verschijnen van be stuursleden. Hoe moet men stemmen bij zoo'n kleine opkomst? Voorzitter hoopt, als keus gedaan moet worden, de keuze door ruim bezoek groot zal zijn. De heer Wissekerke zou het één keer wil len probeeren. Men besluit tenslotte in de advertenties tot grooter bezoek aan te sporen. Ten aanzien van de districtsvorming zegt voorzitter dat op verzonden brieven zeer ver schillende antwoorden zijn binnengekomen, Het meerendeel der aangeschrevenen voelt er matig voor, maar wil wel eens vergade ren. De kwestie blijft de aandacht van het bestuur houden. Over de fietsenbergplaats is nog niet gesproken, maar het bestuur zal er naar onderstaan. Doucheinrichtingen zijn niet goedkoop, of men moet het als de ne gers, met een omgekeerde ton willen doen! Er zijn geen ingekomen stukken. Jaarverslagen. De secretaris leest vervolgens het jaarver slag. Er waren 1 Jan. 1937 763 leden, 1 Jan. 1938 746 leden, alzoo een verlies van 17 le den. Eenige mutaties vonden plaats in het bestuur. De toestand van het materiaal is goed. De Moedercursus werd gemiddeld door 24 cursisten bezocht. Er zijn 8999 baden ge nomen in de badinrichting; 946 stuks artike len aan 557 personen werden uitgereikt. Er zijn 166 bezoeken ter bestrijding van tuber culose afgelegd door de wijkverpleegster. 4 Personen zijn uitgezonden. De kosten be droegen f 1427. De collecte bracht op f 98.46. De penningmeester, de heer Koordes, brengt finantieel verslag uit. De totale ont vangsten bedroegen f 3019.75, de uitgaven f 2709.63. saldo f 310.12. Van de ontvangsten noemen wij contri butie opbrengst f 125.50. De rekening der t.b.c.-bestrijding sloot in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 2758.77. De heer Bronder, adviseert namens de commissie tot nazien der rekening tot goedkeuring hetwelk geschiedt. Verslag materiaal enz. Mej. Leguit brengt verslag uit over ma gazijn en materiaal, waaruit blijkt dat van het materiaal druk gebruik wordt ge maakt en een en ander keurig in orde is, Ook haar wordt dank gebracht. Vaststelling beorooting. Bij de bcgrootinj? 1938 gewone rekening, die in ontvangsten en uitgaven sluit tot een bedrag van f 1936.88 wordt de contri butie-ontvangst op f 1200 geraamd. De begrooting wordt aldus vastgesteld, waarbij wordt opgemerkt dat in de begroo ting reeds een nadeelig saldo voor het bad huis van f 280.is begrepen. De begroo ting voor de t.b.c.-bestrijaing is in ontvang sten en uitgaven geraamd op f 155S.76, waarbij een gemeentesubsidie van f 1000 is gesteld, en de verpleegkosten in sanatoria op f 900.is begroot. De vereeniging hoopt dat de gemeente een hoogere subsidie zal verstrekken, waaromtrent een adres aan den Raad zal worden gericht. Op voorstel van den heer Bronder wordt besloten met den burgemeester te confereeren, en hem de rekening voor te leggen, teneinde de noodzaak van subsidieverhooging aan te toon en. De begrooting wordt conform vastgesteld. Een zachte wenk... Bij de rondvraag zou de heer Wissekerke willen spreken over de toekomst in verband met de ontstane vacature-Lap en de beken de omstandigheden waarin een bepaald be stuurslid verkeert. Voorzitter kan hieromtrent wei nig mededeelen. De kwestie is pijn lijk, te meer daar de vereeniging buiten de gebeurtenissen staat. Het is echter wel zeker, dat ook een tweede vacature zal komen. De heer Wissekerke zou het prettig vin den, als het betrokken bestuurslid een zach te wenk in dit richting kreeg. De leden zul len het wel begrijpen. Het is toch, ondanks alles beter, den heer Schoorl, die zeer., veel voor de vereeniging gedaan heeft, niet op een algemeene vergadering zonder meer er uit te gooien. De vergadering is het met deze zienswijze eens'. De heer Slotemaker vraagt wat het Witte Kruis doet ten aanzien van huisverzorging bij financieel onmachtigcn in geval van ziekte van de huisvrouw. Maatregelen zijn hieromtrent, dringend gewenscht. De Voorzitter is het hiermede eens, het punt is ook al meermalen besproken, maar de kosten zijn te hoog en er wordt boven dien, als in andere gemeenten niet apart voor huisverzorging gecontribueerd. De heer Slotemaker zou dan een aparte afdeeling in het leven willen roepen. Het Bestuur zal zijn aandacht hieraan wijden. De heer Aij meent dat de rekeningen Zie kenzorg hadden moeten worden overgelegd. De Voorz. noemt dit juist, maar de afge vaardigde is niet aanwezig. Sluiting. W. A. P. F. L. BLAESER t Gistermiddag bereikte ons het bericht dat de heer W. A. P. F. L. Blaeser, directeur der Gemeentelijke Lichtbedrijven, is overle den. De heer Blaeser werd op 19 Februari 1863 te Breda geboren. Met ingang van 1 Januari 1915 werd hij benoemd tot directeur van het gemeentelijk gasbedrijf alhier, waarna op 1 Juli 1918 zijn benoeming volgde tot directeur van het ge meentelijk Electriciteitsbedrijf. Met ingang van 1 Maart aanstaande werd hem eervol ontslag verleend uit beide functies, wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. De heer Blaeser kwam alhier uit den Helder, alwaar hij een functie had bij de gemeentelijke lichtbedrijven. BOUWVERGUNNING Door B. en W. is aan K. Smit, garagehou der alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een overkapping aan zijn per ceel aan het Lage Noord. UITSTEL OPKOMST EERSTE OEFENING Aan den dienstplichtige Josephus G. C. J. Timmermans der lichting 1935 is door den minister van Defensie verlenging van uit stel van eerste oefening verleend voor den tijd van 1 jaar, wegens studieredenen. SCHIETWEDSTRIJDEN In de vergadering der politie-schietvereen. „Schagen en Omstreken", in het voormalige kantongerechtsgebouw alhier, is besloten om op 23, 24, 25 en 26 Maart a.s. een schiet wedstrijd te houden, waaraan zusterveree- nigingen, burgerwachten en afdeeling van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm kunnen deelnemen. Bovendien zal elke particulier in de gelegenheid worden gesteld om als schutter een kansje te wagen, daar er tevens een vrije baan en een geluksbaan openge steld zullen worden. Een en ander zal plaats vinden in de hier voor bij uitstek geschikte tooneelzaal van den heer J. Schenk. Als onze vereen, een even fraai succes mag boeken als haar zustervereen. te Heer- Hugowaard destijds, dan mag zij zich met dit besluit gelukkig prijzen, want aldaar hebben ruim 800 personen, leden van ver een. en particuliere personen aan de wed strijden deelgenomen. Door de bijzonder gunstige ligging van onze plaats, lijdt het geen twijfel of de be langstelling zal nog grooter zijn. RADIONIEUWS. De bekende radio-monteur Jan Groot heeft zich de nieuwste Philips rneetinstru: mente'n aangeschaft en geeft hierdoor zijn cliëntèle de grootst mogelijke service. Vlug en goed dat is het parool van den heer Groot die er niet tegen opziet groote kosten te maken, als het de moderniseering van zijn bedrijf betreft. We verwijzen overi gens naar de advertentie. SIJBEKARSPEL—SCHAGEN 2. De ontknooping in HF is nabij. Naar wij vernemen, is door den N.H. V.B., de wedstrijd SijbekarspelSchagen 2, welke beslissend is voor het kampioen schap van de afdeeling II F, vastgesteld op 27 Februari, 12 uur. Naar verluidt, zou echter het Bestuur van de V.V. Sijbekarspel trachten dezen wedstrijd op 6 Maart te doen spelen. Uit onze Omgeving VIERINGEN DB. HOEDEMAKER OVER „ZONNEVORST". Slotavond van den cursus i,Vee- en Paardenkennis", georgani- seerrd door de afd. van de Holl, Mij. van Landbouw. De leider van den cursus, Dr. Hoe- demaker, acht het noodig allereerst de verheugende tijding te doen, dat een combinatie op Wieringen een hengst zal stationneeren, die tot de allerbesten behoort, welke dit Jaar uit Oldenburg werd Ingevoerd. Niet minder dan 5 provinciën loofden pre mies uit, indien deze hengst in haar gebied zou worden gestationneerd. En zulks zegt alles. De hengst „Zonnevorst" genaamd, zal nu te Hippolytushoef worden gestationneerd en krijgt dus de premie van de Prov. Noord holland, groot f600.—. Het zal wel de moeite waard zijn dezen hengst voor de cursisten te demonstreeren. Wanneer de aankoop-combinatie dit goed vindt, kan dit'a.s. Dinsdag 22 Febr. plaats vinden. Behalve de cursisten mogen ook andere belangstellenden bij deze beoordeeling aan wezig zijn. De heer Hoedemaker wil hierbij hulde brengen aan hen, die eindelijk hebben doorgezet om op Wieringen een inderdaad goeden hengt te krijgen. Mogen zij hierbij niet tevergeefs op de medewerking der fok kers hebben gerekend. Het is den spr. op gevallen, hoe gunstig de critiek dit jaar op de Utrechtsche keuring is geweest van den vorigen hengst „Vidello". Dan komt Dr. Hoedemaker tot een over zicht van dezen cursus. Hij roemt de animo der cursisten en gaat dan na welke stof alzoo is verwerkt geworden. De voorzitter der afd. Holl. Mij. van Land bouw zal den dank van den spreker aan het bestuur overbrengen. Hij vraagt zich echter af: waarvoor? Spr. is zeer erkentelijk voor de wijze, waarop èn leeraar én cursisten hun taak hebben opgevat. Spr. hoopt dan in den Ondergeteekende, tweemaal een paard verloren hebbende, betuigt bij deze zijn dank aan de le Fr. Ond. Landb. Paar- denverz. Mij. te Heerenveen voor de vlotte en coulante uit betalingen en beveelt deze Mij. bij iederen Paardenhou- der aan. Jb. VAN TWUIVER, Wieringerwaard. Loet Schagen ZONDAGAVOND opening on zer Warm en Koude Crocauettes Slaatjes - Saucij zenbroodjes, enz. enz. Dus voor lekkere hapjes naar de LOET Want: Kistemaker maakt 't, Dus smaakt 't. Beleefd aanbevelend Wieringerwaard ZONDAG 27 FEBRUARI a.s. Gevraagd te Schagen: EEN FLINK MEISJE, voor huishouding en bedie ning. Br. no. 554 Bur. van dit olad. Zaal BUISMAN. De prijzen bestaan uit mooie kunstvoorwerpen. Aftnvang half acht. Muziek B.B.S. Trio. is het van de Dansclub bij F. GROET ZONDAG 20 FEBRUARI. Aanvang 7 uur. Entrée 25 ct plus belasting. TE KOOP: gelgen aan den Westkant van de Diepsmeer, naast J. Prins, Te bevragen bij S; TON, te Oudkarspel. Te koop: Versch gedorschen HAVERSTROO, bij Jb. GEERLIGS, Zwinweg 14, Anna Paulowna. Wederom beschikbaar de Ol- denburger Stamboek premie en M.C. Hengst Zwart bruin met vier witte voeten en een kol; de beste Hengst in den kop van N.H. met de beste bewezen fokpres- taties. Dekgeld 115 ft contant. Guste merries van 1937 reductie Veerweg 12. Anna Paulowna. Oostpolder. Uit de hand te koop: Ongeveer 2H.A. prima GRASLAND, met schuur en woning voor opstel van zes koeien. Te be vragen bij den eigenaar A. VAN RIJN, Kleiweg, Anna Paulowna. Te koop: 20 a 25 ton KOE MEST en een jonge drachtige Zeug. Werptijd 15 April. - J. SNIJDER, Dirkshorn. Te koop: Pracht Gebl. Em. Fornuis, gl. bovenpl., 78 c.M. lang. Groen em. gegoten Forn., gl. bovenpl., 76 c.M. lang. Petr. hanglampen enz. A. SN AAS, Molenweg K 67, Schagen. Te koop: Een goed onderhou den BURGERWOONHUIS, met tuin. Te bevr. bij Jn. DE WIT, Keinsmerbrug. Voor de zaai: GRAUWE ERWTEN witbloei en herfst witkoolzaad C. FRANCIS, Woudmeer. Te huur gevr. een WOONHUIS in de Wieringcrmeer of omg. Kleinesluis. J. BRUINEWOUD Oudesluis. Duivenliefhebbers! Te koop. POSTDUIVEN bij W. BIES BOER, Barsinger- horn en T. BIJL, Kreil, Wie ringerwaard. Te koop gevraagd: MELKZAAK, broodwinning, op dorp met P.G. Brieven franco letter SE17 Bur. van dit blad. Te huur: 2 NETTE WONINGEN, voor kleine gezinnen, modern ingericht. De huurprijs is: Noord 56 f3.25. Noord 56a f2.75 per week. Te bevragen bij Ma kelaar SCHOORL, Stille Laan, Schagen. Te huur gevraagd: EEN SCHRIJFMACHINE voor 2 maanden. N. STAM MES, Nieuwe Niedorp. Een flinke DIENSTBODE gevraagd, boven de 20 jaar, zelfst. kunnende werken, voor dag of dag en nacht. Schrifte lijk aanmelden Hotel „Amstel- meer", Anna Paulowna. Gevraagd door betrouwbaar persoon 1 H.A. KOOLLAND, om voor gezamenlijke reke ning met roode bewaarkool te beplanten. Steller is in het be zit van teeltvergunning. Br. on der letter C Adv. Bur. P. MIENES, Oudkarspel. Voor direct gevraagd. Een FLINKE BOERENKNECHT, of Werkjongen, best kunnende melken. P. C. KEIZER, Gras weg 21, Anna Paulowna. volgenden herfst een vervolgcursus te orga- niseeren en tevens, dat men de genoten leer stof in praktijk zal kunnen brengen. Den cursisten wordt verzocht alle mede werking te willen verleenen bij de exploitatie van den hengst, die van een eminent belang is voor de paarden-fokkerij op Wieringen en omstreken. En hiermede behoort deze cursus weer tot het verleden. Een jaarfeest. Onder groote belangstelling vierden de meisjesvereeniging „Niet in eigen Kracht" en de jongelingsvereen. „Pro Rege", in de zaal van den heer Engel te Hippolytushoef hun jaarfeest; de leiding berustte bij den heer J. van Eerden. Het programma was zeer gevarieerd; be halve leaing van dis jaarverslagen, werd door den heer Bielelc een inleiding gehouden, ge titeld: „Tegenstellingen." Voordrachten, samenzang, etc., wisselden elkaar af; mej. Borgdorf sprak over: „Jezus' rondwandeling op aarde"; er werd gefelici teerd. Eerst om twee uur ging de voorzitter der jongelingsvereeniging, de heer J. Terpstra, tot sluiting over, waarna de heer Van Eer den nog liet zingen Psalm 75:1 en voor ging in dankgebed. W1ERINGERMEER MIDDENMEER Boerderijenbouw in het alge meen en bedrijfsruimte in het bijzonder. Interessante lezing door den heer A. D. van Eek. Den heerA. D. van Eek, hoofd van het Bouwbureau „Wieringcrmeer" hield gister avond voor de 3 landbouworganisaties een lezing over „Boerde rij enbouw in het Alge meen en Bedrijfsruimte in het bijzonder." De voorzitter van de Holl. Mij. van Land bouw, de heer K. v. Gaaien, opende met een kort welkomst woord, in het bijzonder ge richt tot do heeren v. Eek en Ir. Smeding. Het verheugde hem, dat er zoo'n groote be langstelling bestond. Verder deelde hij mede, dat de Directie het voornemen heeft in Maart een z.g. praatavond te houden voor de grasboeren. De heer v. Eek wordt onmiddellijk het woord gegeven. Hij kwam tot een bepaalde overeenkomst tusschen de menschen en boerderijen. De menschen uit bepaalde stre ken hadden hun gewoonten en gebruiken, zoo ook de boerderijen hun bepaalde typen. De diverse type van boerderijen droegen veelal de namen van de bevolking of pro vincie. Vele fouten en gchreken waren er bij de boerderijen aan te wijzen. Hoewel veel verbe terd, hadden zij toch in principe dezelfden vorm, als voor i00 jaar terug. Aan een boer derij werden vele eischen gesteld, omdat ze ruimte moest bieden voor menschen, beesten machines en producten. Er was geen ge bouw te noemen waar deze samenvatting zoo sterk naar voren kwam, dan alleen bii een boerderij. In den loop van de tijd was wel de meeste verandering gekomen in het woongedeelte. De lezing zou echter in hoofdzaak gaan over het bedrijfsgedeelte. Dë ontwikkeling werd nagegaan en ver duidelijkt met lantaarnplaatjes. De plaatjes van do jaren 1664 en 1607 ga ven een beeld van den zeer onhvgiënischen bouw en onpraktische indeeling. Zoo kregen we een beeld, waar in de geheele schuur slechts één raam aanwezig was. Diverse boerderijen van het eerste jaar werden ge toond. De moeilijkheid waarmede hij deze serie te kampen had. was vooral, dat men niet wist of de boerderij geschikt moest zijn voor bouw-, weide- of wel gemengdbe drijf. De tijd moest toen nog loeren of hot land zich voor het scheuren leende. Voor de tasruimte werd ieder genoeg ge geven. Niemand had te weinig, maar het kwam wel voor, dat cr iemand, door een af ronding, teveel kroeg. Voor stallen werd er rekening gehouden, hoeveel vee geborgen moest worden. Over de stallen werd ook nog al veel geklaagd. Zoo was er een geweest die had beweerd dat door te hooge kniewering 3 koeien wa ren gestorven. Ook het aanbrengen van de ventilatie was een moeilijkheid. Er waren thans 136 boerderijen met 50 verschillende typen. Heel wat van deze ty pen passeerden de revue. Ook werd nog stil gestaan bij de zolders. De belasting van de zolders, welke overal is aangegeven per M2, moest niet overschre den worden. De verlichting van de stallen hier in de Meer en van de getoonde foto's van vroeger vormde wel een zeer scherp con trast. Aan het slot werden nog enkele foto's ver toond welke aan toonden, welke modellen in ons land er nof waren, die niet gebouwd konden worden, om hun architectonische fouten. De heer v. Eek deelde nog mede, dat bin nenkort een boek verscheen, waarin het onderwerp van dezen avond in1 den bréede werd behandeld. Wierincfermeerfilm. Hierna werd eenigen tijd gepauzeerd, on derwijl de zaal in gereedheid werd ge bracht voor de nieuwe Wieringermeerfilm. Eerst werd vertoond de droogmaking. Ook zagen we gedeeltelijk het ontstaan van de afsluitdijk. Daarna werd de nieuwe film getoond in 4 akten. Allereerst zagen we het klaarmaken der gronden en vervol gens de werkzaamheden van het ploegen, schijven, eggen, zaaien, oogsten en dorschen tot zelfs den bouw der boerderijen toe. Zeer interessant was de drukte op het Domeinkantoor te Slootdorp tijdens de jongste inschrijving. Het geheel was de moeite waard te zien. De landbouworganisaties kunnen dan ook op een zeer goed geslaagden avond terug zien. Het was reeds bij middernacht, toen de heer van Gaaien de vergadering sloot en daarbij de gebruikelijke dankwoorden sprak. (Applaus.) ANNA PAULOWNA BREEZAND. DE BOLBLOEMENTENTOONSTELLING. Bijzonder goedgeslaagde bolgewassen. In aansluiting op ons verslag van de ope ning der bolbloemententoonstelling elders in dit nr., vermelden we hiermede de win naars van de prijzen voor de bijzonder goed geslaagde bolgewassen. Deze zijn: N.V. Homan en van Oosten, groote zilv. med., aangeb. door de Neutr. Middonst. Ver. A.P., voor Evt. Golden Chief; idem, groote zilv. med., aangeb. door de erven H. Trip „Beton Mij.", voor Evt. Olympiade; N.V. v. h. G. A. Preijde, gr. zilv. med. aan geb. door den heer J. Saai, Wieringerwaard, voor Evt. Yellow Wonder; idem, gr. zilv. med. aangeb. door Jb. Borst, Breezand, voor Dvt. Marechal Niel. D. de Rover, gr. zilv. med. aang. door de R.K. Middenst. „Hanze", A.P., voor T.T. Kor- neforus; J. F. v. d. Berg, gr. zilv. med., aang. door den heer B. Zon, A.P., voor T.T. Elmus; N.V. Homan en van Oosten, gr. zilv. med. aang. d. F. J. M. Pinxter, Schoorldam, voor E.N. Sarchedon; idem, gr. z. med., aang. d. N. Swakman, Schagen, voor E.N. Carlton; J. F. v. d. Berg, bronzen medaille, aang. door de Kamer van Kooph., Alkmaar, voor T.T. Rose Beauty. HARENKARSPE1 Schaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de nieuwe competitie. WitZwart: .H RijsL. Meinema 01; W. BakkumP. Tijsen 10; R. Meinema— J. Krijgsman 1—0; Jan Bakkum—J. Leven dig 01; P. I-Iocve—A. van Dijk 10; P. Hoeve—Jb. Bakkum 0—1. Politie. Alhier gevonden een bruin lederen da- mesportemonnaie met inhoud en een geldig rijwiclbelastingmerk. ïnl. bij de Politie. BARS1NGERHORN KOLHORN. Toestand jongetje Raven. Naar wij vernemen, is de toestand van het jongetje van Raven, die hij het ongeval in den Waardpolder een hersenschudding opliep, redelijk wel. BURGERBRUG. ZIJPE Opgedragen. Aan den heer D. Eriks, aannemer alhier, is onderhands opgedragen de verbouSving van het door den heer K. Bos aangekochte pand aan den Mient (vroegere zaak van Van Vuuren) te Alkmaar. ZONDAG 20 FEBRUARL Ned. Herv. Gemoute. Wieringërmeer, geen opgave ontvangen. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Cand. Nijdam. Dankz. H. A. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur. Ev. Kiewiet Middenmeer, nam. 2 uur, Ev. Kiewiet. Wieringerwerf, 's av. 7.30 uur, Jongel.sa- menkomst in het Gymn.gebouw. Schagerbrug, 's avonds 6.30 uur (in de zaal van S. Kuiper), de ecrw. heer W. van Kóoten, van Blauwkapel. Gerei. Kerk. Slootdorp voorm. 9 uur, Cand. IJ. Feenetra, van Den Helder. Nam. 2 uur, Ds. C. v. d. Vliet Middenmeer, vm. 9.30 uur, Ds. C. v. d. Vliet Nam. 2.30 uur, Cand. Fecnstra. Wieringerwerf, geen opgave. Vrij Evang. Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 u. en 's av. 7 uur, Ds. Ruijs. MEDEMBLIK, 17 Febr. Deensche witte kool 2.102.20, gele kool 1.501.80. kroten 3.40 per 100 Kg. ALKMAAR, 18 Febr. Kaasbeurs. KI. Edammers 40 plus, aan bod 1290 stuks, verkocht 960 stuks, midden- prijs f 2222.50, hoogste prijs f 23. Com missie 40 plus aanbod 145 stuks, verkocht 60 stuks, prijs f 23.Ed. Kruid, aanb. en verk. 190 stuks prijs f 23.50 per 50 Kg. To taal aanbod 1625 stuks, verkocht 1210 stuks Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 17 Febr. Roode kool 3.60—6.50, gele kool 1.50—2.20, Deensche witte kool 1.80—2.80. Aanvoer: 51.000 Kg. roode kool, 8700 Kg. gele kool, 6300 Kg. D. witte kool. ALKMAAR. IS Febr. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 17 HL voer- tarwe 7.50—S, 23 HL rogge, priis niet geno teerd; 62 HL gerst G.90-7, gerst chev. 7.25— 8 en zaaigerst 8.80; 204 HL haver 6.50—6.90, zaaihaver 8.30; 53 HL. booncn, w.o. paarde f 8 (zaai f 11.25). bruine f 9—11, duiven 9.90 —10.25 en witte booncn 16—23: 2 HL. diver sen en 15 HL. karwijzaad, prijs niet geno teerd; 30 HL blauwmaanzaad f 44; 60 HL. erwten, w.o. kleine erroene f 8.60—9.85 en grauwe erwten f 13—28. Totaal aanvoer 466 H L. Alles per 100 K.G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK. 19 Febr. Uien f 12.10—13, driel. f 11.20-11.40, gro ve f 12.60, stek f 5.S0—8.40, peen f 2.40—3, kl. peen f 1—1.70, kroten f 3.90—4.20. roode kool f 3.70—6.10, gele kool f 1.50—2.50. NOORDSCHARWOUDE. 19 Febr. Bevel. 2-60, uien 12.40-12.90, drielingen 10—1070, grove 12.20—12.70, gele nep 6.70, peen 2.40—2.00 Kroten f 1.20—3.50, roode kool f 3.40—5.90 taaie gele kool f 3.30—3.80, gele kool f l.r:j —2.60, D. witte kool f 1.70—2.20.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11