Raad Wieringermeer Bouw bijzondere scho len goedgekeurd Steunregeling als af schrikwekkend voor beeld bedoeld. Wieringermeer onge zond voor woonschuit bewoners, zegt de heer Bruijn. Landarbeiders adres- seeren met succes. Wethouder Peters is niet op arbeidersorga nisaties gebrand. Gistermorgen elf uur vergaderde de ge meenteraad van Wieringermeer in het voor- loopig raadhuis te Wieringerwerf. Voorzitter was de burgemeester Ir. S. Sme ding, secretaris de heer Blaauboer. Opening. Voorzitter opent de voltallige vergadering met hartelijk welkom. Veel is gebeurd op het raadhuis sinds 3 Januari, om de zaken voor elkaar te krijgen. Eén gebeurtenis wil spreker noemen de blijde gebeurtenis in het Koninklijk gezin, die ook door den polder •niet „vasthoudendheid" is gevierd (Gelach). De polder prijst izch gelukkig, het Oranje huis als samenbindend element in deze tijden van onrust, spanning en verdeeld heid voor ons land te bezitten. Beëediging functionarissen. Vervolgens is aan de orde beëediging van de heeren R. Kooijman en J. C. Vogelaar als waarnemend secretaris en den heer A. W. Winkel als waarnemend ontvanger. De heeren leggen in handen van den oor- zitter de gebruikelijke eeden af. Notulen. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.a.: a. Besluit van Burgemeester en Wethou ders, waarbij de heeren mr. R. Kooiman en J. C. Vogelaar zijn benoemd tot waarnemend secretaris der gemeente. b. Alsboven, waarbij de heer A. N. Win kel is benoemd tot waarnemend ontvanger der gemeente. c. Eenige mededeelingen van Gedeputeer de Staten inzake goedkeuring instructie secretaris en ontvanger, en goedkeuring raadsbesluit tot aanwijzing gemeentehuis. d. Reglement van orde voor de vergade ringen van en W. e. Schrijven van de begrafenisvereeniging „de Wieringermeer", houdende verzoek over •e gaan tot openstelling van de begraafplaats W Middenmeer. f. Verzoeken van M. B. van Leenen, Y. J. Bakker, D. D. Dijken, G. P. Raanderhorst, G. J. Grommers, F. Aukema en J. Pakes om toe kenning van een vergoeding tls bedoeld in art. 13 der lage onderwijswet 1920, wegens liet bezoeken door hun kinderen van scho len, welke op meer dan vier kilometer van hunne woningen zijn verwijderd. g. Adres van de iandarbeidersorganisaties in verband met de steunregeling. h. Schrijven van de Wieringcrmeerdirec- tie. dat, een voorschot aan kasmiddelen van f 10.000 is verleend. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen, uitgezonderd stuk e., dat in handen van B, en W. wordt gesteld om preadvies en stuk h, dat bij punt 13 van de agenda zal worden behandeld. Controle gemeente-ontvanger. B. en W. stellen voor een regeling in 't •leven te roepen ter controle op de admi nistratie van den gemeente-ontvanger, door aansluiting bij het Centraal Bureau voor Verificatie en Finantieele Aviezen. De kos ten van controle zullen momenteel f 150. bedragen. Hierbij zijn inbegrepen de kosten tot nazien der gemeenterekening. De heer Mr. Bakker zou bovendien controle door B. en W. willen toepassen. Voorzitter merkt op, dat dit zal geschie den. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Wieringermeer en Warenwet. Ter tafel komt een voorstel betreffende indeeling van de Wieringermeer voor uit voering Warenwet (Staatsblad 1935. no. 793) en de vaststelling van een verordening op het keuren van waren. B. en W. achten Alkmaar het meest sreschikt. voor aanslui ting en stellen derhalve voor. II. M. de Koningin te verzoeken, Wieringermeer bij den Keuringsdienst Alkmaar in te deelen. Na een opmerking fan den heer de Bruin, dat het verzoek feitelijk overbodig is, om dat de wet daarin reeds in voorziet op grond van art. 26 van do Wieringermeerwet, waar bij de heer Bakker zich aansluit, wordt het voorstel teruggenomen. De heer Mr. Kamp doet mededecling van een nieuwe bepaling in de Warenwet, dat slechts melk verkocht mag worden met een vetgehalte, hooger dan 2% pet. Om deze bepaling vast te stellen is echter bewilli ging van de Kroon noodig. B. en W. zullen deze zaak onderzoeken. De hr. Mr. Bakker maakt de opmerking dat de secretarie een modelsecretarie moet zijn en wil graag dat. in de stukken kortheid wordt betracht. Do verordening op den keu ringsdienst wordt conform vastgesteld. Heffing besmettelijke ziektegelden. B. en W. stellen voor een verordening op de heffing van besmettelijke ziekten vast te stellen, waarbij als grondslag zal dienen 't door den minister van Binnenlandsche Za ken in 1936 aangegeven schema van pro- centsgewijze berekening. On- en minver mogenden zijn vrij gesteld. Invordering geschiedt door den gemeente-ontvanger. De rechten zullen geheven worden als bijdrage in- of vergoeding van de kosten van ver voer, afzondering, onderzoek, verpleging, reiniging en ontsmetting, als bedoeld in de Besmettelijke- Zietenwet (Statasblad 1928, no. 26)! en wel: f 8.of meer, doch minder dan f20.10 procent; f20.of meer, doch minder dan f36.15 procent; f36.of meer, doch minder dan f50.25 procent', f50.of meer, doch minder dan f66.40 procent; f66— of meer, doch minder dan f80.—, 60 procent; f80.— of meer, doch minderd an f96.80 procent. De heer de Bruin vindt de basis op grond van de Lager onderwijswet niet gelukkig. De onderwijswet heeft met besmettelijke ziekten niets te maken. Ten aanzien van on- en min-vermogenden zou hij bij de be oordeeling van de gezinsinkomsten alle in komsten van gezinsleden willen meetellen. Weth. Peters zegt, dat alleen het systeem van de lager onderwijswet ter vergelijking is genomen. De heer Mr. Bakker merkt op, dat broers en zusters geen alimentatieplichten hebben. Alleen de ouders zijn verantwoordelijk. Weth. Peters zegt dat het de gebruikelij ke methode is. Spr. is het met den heer de Bruijn wel eens, maar met andere bepalin gen komt men op glad ijs. In Medemblik heeft spreker nooit geen moeilijkheden ge had. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. Vergunnings en verlofrecht. B. en W. stellen voor een verordening vast te stellen op de heffing van vergunnings- en verlofrecht. Het vergunningsrecht is, in aansluiting bij de voor Medemblik en Wieringen gelden de regelingen, bepaald op 12.50 voor elke vijftig gulden huurwaarde. De opbrengst van het. vergunnings- en verlofsrecht wordt geraamd op 130.- in totaal, waarvan 21.25 ten bate van het Rijk komt. De betaling van het recht geschiedt in één termijn, aan den ontvanger der gemeen te, tegen uitreiking van een kwitantie. De uitreiking van de kwitantie blijft achterwe ge indien de betaling geschiedt door inid- del van overschrijving op de postrekening van den ontvanger der gemeente. Het velofsrecht krachtens verlof A- wordt gesteld op fl. 25.per jaar. De heer Mr. Bakker merkt op, dat de ver gunningsrechten ingaan na betaling. Waar de datum van ingang op 1 Mei is gesteld, moeten de kosten voor 1 Mei betaald zijn. Dit is voorschrift van God. Staten. Over 1 Mei 1937—1 Mei 193S dienen geen vergun nings- en verlofrechten voor de Wieringer meer verschuldigd te zijn. Weth. Peters ziet er geen practische be zwaren in. Men besluit overeenkomstig de opmerking van den heer Mr. Bakker te handelen. Ten aanzien van de vaststelling van algemeene en wijkmaxima voor vergunnin gen en verloven A stellen B. en W. voor: a. aan H.M. de Koningin te verzoeken het maximum-aantal der vergunningen en ver loven „A" voor de Wieringermeer te bepa len op drie; b. vast te stellen een verordening tot be paling van het maximum-aantal vergunnin gen voor Wieringerwerf, Middenmeer en Slootdorp elk op één; c. vast te stellen een verordening, waarbij: le. wordt bepaald, dat in het gedeelte van de Wieringermeer buiten de dorpskernen -'oor Burgemeester en Wethouders verloven ,A" niet mogen worden verleend; 2e. het maximum-aantal verloven „A" voor Wieringerwerf, Middenmeer en Slootdorp wordt vastgesteld op één. De heer Mr. Kamp vindt het aantal ver loven wat weinig en zou een hooger maxi mum willen hebben, om clandestiene verkoop tegen te gaan. De heer de Bruijn wil met. het oog op uit breiding het aantal vergunningen van 1 op 2 stellen voor Wieringerwerf en Midden meer. B. en W. willen het aantal wel verdubbe len, ook wat het aantal verloven betreft. De heer de Bruijn leidt uit het voorstel af, dat de heer Smit te Slootdorp geen vergun ning kan krijgen. De man heeft er lang ge noeg op gewacht. Is geen verkeersvergun- ning mogelijk? B. en W. zullen alles doen, om deze zaak te regelen. De heer Mr. Bakker vindt het niet juist; dat de verordening feitelijk in de bevoegd heden van de Kroon treedt en vreest dat Ged. Staten de verordening zullen terug sturen. Weth. Peters heeft dit in Medemblik on dervonden, maar na zijn verweer is de ver ordening goedgekeurd. De heer Mr. Bakker blijft dan persoonlijk ontevreden, maar legt zich bij de zaak neer. Hij blijft het onjuist vinden, als de drank wet bijv. 8 vergunningen toelaat, geen macht 'ter wereld aan het besluit van B. en W. om 6 vergunningen toe te laten, iets kan veran deren. De heer De Bruijn vindt de zaak niet zoo urgent. De Kroon kan beter eerst een maxi mum vaststellen. Na eenige kleine redactiewijzigingen wordt de .verordening conform het voorstel vast gesteld. Capitulantenreglement. B. 'en W. stellen voor ontheffing te ver- leenen van de verplichting tot uitvoeringen capitulantenreglement 1935, volgens art. 179 der gemeentewet, omdat in de gemeen te geen betrekkingen zijn, welke door capi- tulantcn (militairen of gewezen militairen) met uitsluiting van anderen alleen kun nen worden vervuld. Z.h.s. aangenomen, Opcenten vermogensbelasting. B. en W. stellen voor een verordening op de heffing van opcenten op de vermogens belasting als volgt vast te stellen: over het belastingjaar 1 Mei 1938-30 April 1939 50 opcenten op de hoofdsom en over het be lastingjaar 1 Mei 1938-30 April 1939 100 op centen op de hoofdsom. De opcenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het rijk geen vaste woonplaats hebben. De heer de Bruijn vraagt of de regeling een verzwaring van belasting beteekent. Voorzitter antwoordt ontkennend. Aldus besloten. Vermakelijkheidsbelasting. B. en W. Stellen voor vermakelijkheidsbe lasting te heffen. De opbrengst kan geraamd worden op f150.— per jaar. De belasting zou moeten bedragen: a. voor tooneelvertooningen of andere ver makelijkheden, tot welke toegang wordt ver leend tegen betaling, twintig percent van de onzuivere opbrengst; b. voor bals en danspartijen f2.per et maal of gedeelte daarvan: De belasting bedraagt per etmaal of gedeel te daarvan: voor elke tooneelvertooning of andere ver makelijkheid in lokalen met vaste zitplaat sen, niet vallende onder het eerste lid: a. f 5.voor lokalen met 600 of meer zit plaatsen; b. f3.voor lokalen met 300 of meer, doch minder dan 600 zitplaatsen; c. f 1.50 voor lokalen met minder dan 300 zitplaatsen; voor elke tooneelvertooning of andere ver makelijkheid in lokalen zonder vaste zit plaatsen, niet vallende onder het eerste lid: a. f5.voor lokalen met een oppervlak te van 400 centiaren of meer; b. f 3.voor lokalen met een oppervlakte van 200 centiaren of meer, doch minder dan 400 centiaren; c. f 1.50 voor lokalen met een oppervlakte van minder dan 200 centiaren; Voor elke tooneelvoorstelling of andere vermakelijkheid in tuinen of op andere pulaatsen buiten lokalen, niet vallende on der het eerste lid: a. f7.50 bij gebruik van een opper vlakte van 50 aren of meer; b. f 5.bij gebruik van een oppervlakte van 25 aren of meer, doch minder dan 50 aren; c. f2.50 bij gebruik van een oppervlakte van minder dan 25 aren. Bij de bepaling der oppervlakte wordt, be halve het grondvlak, ook de oppervlakte van gaanderijen en balcons in rekening ge bracht en blijft buiten beschouwing de op pervlakte van niet voor het publiek be stemde gedeelten. De heer Mr. Kamp vindt het voor de kleine opbrengst onnoodig het plezier van de menschen te bederven door belasting. Er is nog niet eens een begrooting, dus moet men nu reeds een verordening maken, nu ook nog geen andere bijzondere belastin gen zijn vastgesteld? Voorzitter geeft toe dat er geen begroo ting is, maar de toekomst is toch wel som ber. De toestand verandert bovendien niet. Ook het bedrag van f 150.zal wel hooger worden. De heer Mr. Kamp vindt als er niets ver anderd wordt, men wel bij Medemblik had kunnen blijven. Voorzitter vindt het toch niet erg, om feestvierende een paar honderd gulden op te brengen. Wethouders Peters wijst op de vreemde lingen, die een gedeelte opbrengen De re geering eischt bovendien bijna steeds de heffing van deze belasting. Ten opzichte van het vereenigingsleven zag spreker het overigens liever niet. De heer Mr. Kamp noemt de verordening zeer ingewikkeld. Is het niet beter uitslui tend oppervlakte-belasting te heffen; dan is ook geen politiecontrole noodig. Spr. heeft voorbeelden van stalen e.d. meegebracht en verzoekt uitstel van behandeling om deze te bestudeeren. Aldus wordt besloten. Bijzondere scholen. B. en W. stellen voor medewerking te verleenen aan de stichting van twee bij zondere scholen voor gewoon lager onder wijs, één te Middenmeer en één te Sloot; dorp. Het bestuur van de vereeniging tot tichting van twee bijzondere scholen voor lijke scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs in de iWeringerr*w*r t ot der, gevestigd te Slootdorp, heeft zich onder dagteekening van 8 Januari 1938 tot Uwe vergadering gewend met het verzoek over eenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 om medewerking te verleenen tot de sticthing van twee bijzondere scholen voor gewoon 1. o., één te Middenmeer en één te Slootdorp. Blijkens dit verzoek zullen de te stichten scholen elk drie klassen tellen, Iieder voor ten hoogste 48 leerlingen, zoo dat de scholen bestemd zullen zijn voor 144 leerlingen. B. en W. schrijven aan den Raad o.a.: Gelijk U bekend is, is in de behoefte aan lager onderwijl, in de Wieringermeer tot dusver uitsluitend voorzien door de stich ting „De Wieringermeerscholen", een stich ting, tot stand gekomen door de vrijwillige samemvei'king van voorstanders, zoowel van openbaar onderwijs als van bijzonder onderwijs in zijn verschillende schalcce- ringen. Deze samenwerking maakte het mogelijk, dat in de Wieringermeer achtereenvolgens drie scholen werden opgericht, die werden bezocht door het overgroote deel der leer plichtige kinderen, ongeacht de godsdien stige of politieke „richting" hunner ouders. Van den beginne af was het echter de be doeling, dat deze samenwerking van tijde- lijken aard zou zijn en slechts zou duren, tot het aantal leerplichtige kinderen der ver schillende „richtingen" groot genoeg zou zijn om bijzondere scholen van die „richtingen" te stichten. Blijkens het ingediende verzoek achten de ouders van 120 kinderen, die momenteel een der Wieringermeerscholen bezoeken, bedoeld tijdstip thans aangebroken en wensclicn zij met anderen te komen tot de oprichting van twee bijzondere lagere scholen, waarop hun kinderen onderwijs van een bepaalde gods dienstige „richting" zullen kunnen ontvan- gen. Het wil ons voorkomen, dat de bereidheid dier ouders tot de vorenbedoelde samenwer king en de daaruit voortvloeiende voorloo- pige plaatsing hunner kinderen op een der Wieringermeerscholen thans die oprichting niet in den weg mogen staan, vooral niet, nu door het vertrek dier kinderen van de Wieringermeerscholen het voortbestaan de zer laatste in geen enkel opzicht in gevaar wordt gebracht. Wij zijn in tegendeel van meening, dat het vorenvermelde voldoende aanleiding geeft om in casu aanwezig te achten de „gewich tige omstandigheden", bedoeld in art. 73 der lager onderwijswet 1920, waarna aan de wettelijke vereisciiten is voldaan en niets de inwilliging van het in den aanhef dezes vermelde verzoek in den weg behoeft te staan. Wij hebben daarom de eer U in over weging te geven de gevraagde medewerking te verleenen. meer dan een formaliteit is te besluiten. Voorzitter zegt dat er een poging gedaan zou kunnen worden er onder uit te komen, maar dit acht men niet gewenscht. De heer Venhuizen is sterk tegen het voorstel, maar er zal weinig aan te doen zijn. Is de waarborgsom al gestort? Tel den de kinderen uit Schagen mee op de lijsten? Weth. Peters zegt dat het fnet de waar borgsom wel in orde komt, omdat de grond in erfpacht is uitgegeven is alleen de moei lijkheid de som te berekenen. Alle kinde ren, ook die uit Schagen, diepen mee te tellen op de lijsten. De heer Mr. Kamp had een reorganisatie- besluit verwacht, want de stichting der Wieringermeerscholen kan in gevaar ko men en tevens het openbaar onderwijs. Weth. Peters zegt dat hierover in de stichting reeds in den breede is gesproken. Alleen stelt spreker de formeele vraag of het niet noodig is openbare scholen te stichten. Dit zullen B. en W. bekijken, maar voorshands acht spr. dit onnoodig. De heer Mr. Kamp bestrijdt dit. Weet men welke ouders openbaar onderwijs wen- schen? Het is nog nooit gebleken dat een openbare school noodig was! Voorzitter zegt dat velen zouden betreu ren, als de groote rest van de bijzondere neutrale school verdween, nu de christelij ke ouders christelijke scholen wensclicn. Weth. Peters zag niet graag allerlei pruts- schooltjes komen. De heer Mr. Kamp blijft het dus zoo zien. dat het initiatief tot stichting van openba re scholen uit moet gaan van de ouders. Weth. Peters zegt dat juist is, maar de ouders moeten zich dan uiten. Het ligt niet opd en weg van de overheid dit te bevor deren. Op een vraag vand en heer Leijten ant woordt Voorzitter dat de Wieringermeer scholen goede scholen zullen blijven. De per soneelaangelegenheid zal nader behandeld worden. Weth. Peters zegt nog dat voorloopig ze ker 100 k 120 kinderen op een 3 a 4-klassi- ge school zullen blijven. Het vooistcl wordt hierop aange nomen. De heer Venhuizen wil ge acht worden te hebben tegenge stemd Werkloozensteun. B. en W. stellen voor een regeling te treffen tot, steun aan wcrkloozen, overeen komstig de bepalingen der Rijkssteunrege ling. Tot heden waren de wcrkloozen ge steund ingevolge art. 30 der Armenwet. Verslagg.) B. en W. meenen, dat taricfklasse 8 van toepassing zou zijn. gezien de normen in gelijksoortige gemeenten. Volgens deze tarieven bedraagt de steun bij algeheele werkloosheid voor gehuwden en ongehuwde kostwinners: a. voor uitgetrokkenen: f 8.per week. benevens f 0.75 per week per gezinslid ho vend e twee personen; b. voor dubbel uitgetrokken en reglemen fair nogn iet rechthebbenden: f 7.per week, benevens f 0.75 per week per gezins lid boven twee personen; c. voor ongeorganiseerden: f 6.50 por week, benevens f 0.75 per week per gezins lid boven de twee personen. Mien had recht op „de toffe jongens" Het geschil over den naam „De Toffe Jongens" heeft de Haagsche kantonrechter mr. Ferguson gisterochtend beslecht door Nelly Kalkliovcn, conform den eisch van den ambtenaar van het Openbaar Ministe rie, tot f 5.subs. 3 dagen hechtenis te ver- oordeelen. Men zal zich herinneren, dat deze zaak veertien dagen geleden voor den kanton recli ter diende. Nelly was verdachte en Mieu getuige. Nelly was ten laste gelegd den naam „De Toffe Jongens" te hebben ge voerd, op welken naam Wien alleen recht zou hebben volgens een onderlinge af spraak. Twee getuigen bevestigden gisteren- ochtend, dat deze afspraak inderdaad be staat en de ambtenaar, achtte mede doop deze verklaringen, dat Mien alleen recht op „De Toffe Jongens" heeft en dat Nelly arti kel 5 van de Handelsnaam-wet heeft over treden. Dit artikel verbiedt het voeren van een handelsnaam (in casu „De Toffe Jongens") die voordat de zaak onder dien naam werd gedreven reeds door een ander rechtmatig werd gevoerd, terwijl dientengevolge in ver band met den aardder beide zaken en de plaats waar zij gevestigd zijn, bij het pu bliek verwarring tusschen die zaken te duch ten is. Inkrimping Landbouwcrisisdienst 240 ambtenaren worden ontsla- den. Nadat eenige maanden geleden de bemoeienis van de Nederlandsche Zuivelcentrale en van den Centra- len Crisis Controle-dienst in verband met een ingrijpende wijziging van de regeling van den zuivelsteun be langrijk kon worden ingeperkt zal de taak van deze beide instellingen ten gevolge van het vervallen van ver schillende voorschriften op het go- bied van de consumptiemelk en een voorgenomen wijziging van de voor schriften betreffende de grenscon trole andermaal aanzienlijk worden ingekrompen. Bij de Nederlandsche Zuivelcentrale zullen ruim honderd ambtenaren overbodig worden, ter wijl aan ongeveer .140 controleurs van den centralen crisis-controle dienst ontslag zal worden aange zegd. Voor kostganger® bedraagt de steun voor de groepen a, b en c resp. f 6.f 5.50 en f 5.—. Als orgaan van steun verleening stellen B. en W. hun college aan. De gezamenlijke arbeidersbonden (Chr. R.K. en Neutrale) hadden geadresseerd en te kennen gegeven dat de normen te laag zijn. Zij vroegen huurtoeslagen e.d. Weth. Peters zegt, dat huurtoeslagen e.d. in de rijkssteunregeling zijn genoemd. De heer Mr. Kamp begrijpt niet, waarom bij deze zaak verslechteringen inlreden. De vergelijking met Wieringen en Medemblik, ook bij de vermakelijkheidsbelasting geno men, dient ook hier te worden genomen. De heer Venhuizen zag de regeling graag in klasse 7 gesteld. Zooveel werkloozen zijn er niet, laat de gemeente die toch behoorlijk steunen. Ook de vestigingstijd van twee jaar om in aanmerking te komen, vindt spreker te hoog. Voorzitter zegt, dat bij verstandige be oordeeling geen eigen arbeiders werkloos be hoeven te zijn. Alleen ingekomenen om werk tc zoeken worden werkloos en blijven1 hangen. Het gaat ten koste van de Wie ringermeer, daarom is de lange tijd gesteld. De heer Venhuizen blijft het bezwaarlijk vinden. Stel dat iemand een jaar vast werk beeft gehad op contract! Voorzitter merkt op, dat er gelegenheid bestaat ontheffing te verleenen. Weth. Peters zegt, dat de regeling bedoeld is als afschrikwekkend voorbeeld. Men komt zich thans aan loket links aanmelden voor het bevolkingsregister, en rechts om steun! De heer Mr. Kamp zou graag de regeling willen aanvullen door bepalingen van werk verschaffing. Weth. Peters wijst er op, dat de Wierin germeer de werkvcrschaffingsloonen voor de volle 100 pet. moet betalen. Men moet de menschen dus werk geven, waar de gemeen te iets aan heeft. De heer Leyten wijst er op, dat de arbei ders op zware lasten zitten. De huren zijn ook hooger. Weth. Peters licht toe, dat met hoogere huur ook hoogere toeslag gegeven wordt. De heer Mr. Kamp wijst op do gas-, elec- triciteits- en waterleidingslastcn. De steun is tc laag! Voorzitter zegt nog eens, dat eigen arbei ders weinig met den steun tc maken heb ben. Het geldt voor 90 pet. voor menschen, die moeten verdwijnen. Voor een vasten ar beider zullen B. en W. zeker soepel zijn. De heer Mr. Kamp zegt dat de regeling toch ook geldt voor menschen, die hier lan ger dan twee jaar wonen en vraagt stem ming. De heer Mr. Bakker wijst op bevolkings uitbreiding. Men bevriest de zaak, door die genen, die voor de bui binnen zijn te be- voordeelcn. De heer Do Bruijn vindt dat de Wierin germeer voor de woonschuitbewoners onge zond dient te zijn. Deze moeten verdwijnen. Het voorstel komt in stemming en wordt verworpen met 54 stemmen. (Ook do voor zitter stemt mee). Versl.) Tegen stemmen de hoeren Mr. Bakker, Leyten, Venhuizen, van Ocrs en Mr. Kamp. De heer Leyten noemt het verschil in steun tusschen gcorganiscerden en ongeor ganiseerden te groot.. Weth. Peters vindt het verschil nog te groot, niet omdat hij zoo op de organisatie is gebrand, maar omdat do gcorganiseerden zich verzekeren. Met omgekeerde stemverhouding wordt aangenomen de Wieringermeer in dc ze vende klasse to plaatsen. B. en W. stellen voor een tweetal namen van straten te Middenmeer te wijzigen» en wel Kerkstraat in Schoolpad en Tusschen- weg in Kerkstraat. Aldus besloten. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8