Plaatselijk Nieuws. Nieuwe openbare lagere school te Barsingerhorn OMGEVINGNIEUWS Zonderlinge toestanden in St. Pancras Schagen-nieuws Predikbeurten Vrijdag 25 Februari 1938 Op het terrein achter de oude school (Zie 2e Pagina, Tweede Blad). TEVENS BOUW VAN EEN GYMNASTIEKLOKAAL. Na afhandeling van de gewone agenda punten zie elders in dit nr. ging de Raad van de Gemeente Barsingerhorn gis termiddag in comité ter bespreking van het ivoorstcl van B. en W. tot bouw van een nieuwe openbare lagere school. Daarbij was aanwezig, architect de heer D. Saai, die een toelichting gaf op een door hem gemaakt [bouwontwerp. Nadat de vergadering ongeveer 2 uren in comité was bijeen geweest, werd de openbare zitting heropend en kwam aan de orde de stemming over het voorstel van B. en W., om een nieuwe school te bouwen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Een gymnastieklokaal. B. en W. stelden tevens voor een gymna stieklokaal te bouwen. De heer Vries achtte het ook. zeer ge- Wenscht om tegelijk een gymnastieklokaal aan te bouwen met het oog op de fundee ring. Dit voorstel werd eveneens aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Kater. De plaats van de nieuwe school. B. en W. hadden zich als plaats voor de liieuwe school gedacht het terrein achter de oude school, tocbehoorende aan het Wee zen Armbestuur. De voorzitter lichtte toe, dat B. en W. liever ten Noorden van de Dorpsstraat zou den willen bouwen, maar op grond van fi- nancieele overwegingen zien zij hiervan af. Behalve voor aankoop grond zou men dan kosten moeten maken voor het ophoogen van het terrein, het slaan van een schoeiing en het maken van een brug. De heer Kooijman wilde de school „aan Öen overkant" (ten Noorden van de Dorps straat) zien verrijzen en wél, omdat: lo. de geprojecteerde plaats niet in het midden van (ie schoolwijk gelegen is; 2o. de tegen woordige uitgang gevaarlijk is voor de kin deren en 3o. uit een oogpunt van verfraai ing van het dorp. De heer Vries vroeg, hoe groot de meer dere kosten van den bouw „aan den over kant", zouden zijn De Voorzitter antwoordde, dat de archi tect deze taxeerde op f 8 a f. 10.000. De heer Smit was het met den heer Kooij man eens. Spr. vond het niet goed, de school op een achterafje te zetten, nu men in de gelegenheid is een betere plaats te kiezen. De Voorzitter zeide. het niet verantwoord te achten voor dorpsverfraaiing f8 a f '10.000 uit te geven, hoewel hij toegeeft, dat de school op de door de hecren Kooijman en Smit genoemde plaats beter tot haar recht zou komen. Het voorstel van B. en W. om tot bouw van de school op het terrein achter de oude school over te gaan, wordt dan in stennming gebracht en aangenomen met 5 tegen 2 stem men, die van de heeren Kooijman en Smit, De Voorzitter dankte hierna den Baad Voor het genomen besluit en sprak" den wensch uit, dat dit in het belang van de gemeente mocht zijn. De heer Smit zeide nog te hopen, dat men over 10 jaar geen spijt, van dit besluit mocht hebben. Hierna sluiting. LANGENDIJK „HET WITTE KRUIS." Gisteravond hield de afd. Langcndijk van Het Witte Kruis de alg. jaarvergadering in hotel Concordia te Noordscharwoude. De belangstelling der leden was niet groot. Voorzitter de heer Jb. Rutsen opende de Vergadering en merkte op, dat de wijkver pleging een nadeelig saldo heeft opgeleverd, waarop men nader zal terugkomen. De notulen werden vastgesteld. Medegedeeld werd, dat het bestuur zuster 'Gorissen met ingang van Juni 1938 vast heeft aangesteld. Voorzitter feliciteerde de zuster en de ver- eeniging met deze benoeming (Instemming). De Shell-Tox voor Malariabestrijding wordt in liet vervolg voor den lialvcn prijs be schikbaar gesteld. Dc contributie wordt in Maart opgehaald. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd ïn de plaats van den heer J. Frielink, die is vertrokken, de beer A. Sjoerds benoemd. Voorzitter dankte den heer Frielink voor hetgeen hij voor de vereen, heeft gedaan. De rekening van den penningm. gaf aan, 'dat het aanvangssaldo f SfiO.OQ1/^ was, de ontvangsten waren totaal f 3574.72VÓ, de uit gaven f 2657.35V->. Dit was dan het Witte Kruis, De rekening van de wijkverpleging sloot in ontvangst op f 4038.o", uitgaven f 4629.99; die van de hoogtezon in ontv. op 1 123.25, ui tg. f 34.57; culsultatiebureau ontv. 47.07, uitg. f 155.35. Totaal waren de ontvangsten f 7783.87^2» Uitgaven f 7477.2GV2; in kas f 306.61, Volgens dc balans is de vereen, f 363.58^2 achteruit gegaan. De begrooting 1938 sloot op een totaal be drag van f 2575 voor het Witte Kruis. Hier bij is een ontvangst aan contributie geraamd van f 2300 (in 1937 is f 2286.25 ontvangen). De begrooting voor de wijkverpleging gaf een totaal aan van f 4170. De contributie is geraamd op f 1642 (in 1937 was ontvangen f 1469.25.) Het is noodzakelijk, dat de contributie-on.t vangst wordt verhoogd, door het werven van nieuwe leden, waarvoor nog wel ge legenheid bestaat. Het bestuur heeft de bedoeling voor het nadeelig saldo een subsidie van de Provin cie te vragen. De heer Reinders opperde de gedachte te probeeren om kasgeld tegen lager rente te krijgen. Dit zal onderzocht worden. De heer Kliffen wees op het nadeelig sal do van het, consultatiebureau. Men hoopt, dat degenen, die het kunnen betalen, de busjes zullen gedenken. In antwoord op een vraag deelde de eccr. mede, dat Broek op Langendijk 7^2 cent per inwoner subsidie verleent; dit is verlaagd in verband met de door Gcd. Staten geoe fende aandrang. Men zal nog eens probee ren, het subsidie verhoogd te krijgen. Het jaarverslag van het Witte Kruis ver meldde, dat het ledental met 5 is toegeno men tot 1434. De Moedercursus is door 21 dames bezocht Uit het magazijn is 1231 maal materiaal uit geleend, aan 51 patiënten werden 6S1 por ties ijs uitgereikt. Er zijn 152 spuitingeü met Shell-Tox verricht. De magazijnmeester had een woord van dank in ontvangst te nemen voor zijn werkzaamheden. Het aantal leden van de Wijkverpleging is gestegen van 1004 tot 1050. De Zusters hebben 8811 bezoeken afgelegd, dat is 2429 meer dan in 1937. Hiervan 7680 voor de wijkverpleging, 197 voor de t.b.c.-bestrijding en 934 voor zuigelingenzorg. Er staan 13 gezinnen met 14 patiënten onder toezicht van de t.b.c.-bestrijding. Er is 50 maal con sultatiebureau gehouden. In Sept. 1937 werd te Noordscharwoude de 1000ste baby inge schreven. De zusters hebben 36 maal een doode afgelegd. De heer Rutsen bracht verslag uit, van de alg. jaarvergadering, naar aanleiding waarvan eenlge besprekingen werden ge voerd. Uit het bestuur zal een commis sie worden gevormd om na te gaan of het reglement herzien moet worden. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Revue „Alles gaat Oké". Door de Revuevereeniging te Heiloo wordt Zondag 27 Febr. 's avonds 7.30 uur een opvoering gegeven van de schitterende revue „Alles gaat Oké". Deze revue bestaat uit 22 tafreelen en hieraan wordt door 50 personen medegewerkt. De opvoering zal plaats vinden in „Con cordia". Zie voor verdere bijzonderheden dc advertentie in dit nummer. Er is gele genheid tot plaatsbespreking. OUDKARSPEL. Zakennleuws. De heer P. Nap alhier heeft de timiner- zaak gekocht van den heer A. Visser te Veenhuizen. BEUGEN BERGER SPORTVEREENIGING. De belangrijkste luedstrijd van het seizoen voor de a-adspiran- ten. In verhand met den internationalen wed strijd Holland-België te Rotterdam is alleen vastgesteld den wedstrijd Alcm. Victrix a B.S.V. a. Beide clubs staan in puntenaantal precies gelijk. De winnaar van Zondag doet dus een prachtgooi naar het kampioenschap van afd. K. Als de jeugdige Bergenaren Zondag te Alkmaar winnen willen, dan moet er heel en heel wat beter en vooral veel enthousiaster worden gespeeld dan verleden week. Als Eriks er nu eens aan denken wil, dat hij niet alleen speelt, maar ook zijn mede- voorwaartsen in het spel betrekt, dan voor spellen we een zeer spannenden strijd, waaruit misschien de Bergenaren met een kleine overwinning te voorschijn komen. BENOEMING LEERARES. Tot leerares aan de meisjesschool der Berger Schoolvcreeinging alhier is benoemd niej. H. R. Schrieken te Purmercnd. NOG MEER OP Z'N KERFSTOK. Met de arrestatie van den inbreker te Bergen aan Zee, D. S. uit Alkmaar, blijkt de politie een goeden slag geslagen te heb ben. Reeds bij de huiszoeking werden ver schillende goederen aangetroffen waarvan dc herkomst twijfelachtig was, zoodat dc politie het raadzaam vond het onderzoek in een bepaalde richting voort te zetten. Thans is gebleken dat D. S. zich nog aan meer dere inbraken en diefstallen heeft schuldig gemaakt, o.a. te Uitgeest, Zaandam en Wormerveer. Reeds enkele maanden opereer de hij in de provincie. W1ERINGERMEEB MIDDENMEER. Een botsing. Gistermorgen om 7 uur had door den damp een botsing plaats tusschen een luxe auto uit, Amsterdam, waarin 4 visscbers zaten en de trailer van Van Wieren. Een en ander gebeurde op den Groetweg te Mid- denmeer. De botsing liet zich wel ernstig aanzien; de luxe auto was van voren in elkander gedrukt, de trailer was zoo goed als niet beschadigd. Er waren geen persoonlijke ongevallen. De Rijksveldwachter heeft een onderzoek ingesteld. WIER1NGEN DEN OEVER MOLEN LIEF EN LEED*. De korenmolen van den heer Klein die voor eenige maanden tijdens storm weer een wiek verloor is thans door de aanne mers Gebr. Hegeman wederom van een nieuwe wiek voorzien en kan dus weer naar hartelust draaien. Anders is het helaas gesteld met den mo len in de Stroeërkoog, aan den betonweg. Deze molen te dezer dagen gehe«4 afgebro ken daar hij voor watermolen geen dienst meer deed zoolang de Wieringermeer droog ligt. Wederom is hier een stukje oud-Wie- ringen verdwenen. OPGEZONDEN. Het tienjarig zoontje van den heer W. te Oosterland is dezer dagen opgezonden naar een Rijksopvoedingsgesticht, alwaar hij tot zijn 21ste jaar zal verblijven. HEER-EÜGOWAARD VEENHUIZEN. Onderhandsche verkoop. De timmerzaak van den heer A. Visser is bij onderhandsche verkoop overgegaan aan den heer P. Nap te Oudkarspel. De heer Visser gaat zich nu vestigen in het perceel naast het hoenderpark. Polder Veenhuizen. Bij de stemming voor den Polder Veenhui zen, werd in de vacature A. Appel, wegens diens benoeming tot voorzitter, tot lid van het Dagelijksch Bestuur benoemd, de heer P. Borst, hoofdingeland. Bij de verhuring van het grasgewas van den Vccnhuizerweg, werd huurder de heer M. Korver voor dc som van f40.50; hiervoor was huurder de heer L. Stuurman voor f 14; een tamelijke vehooging dus. SINT PANCRAS COLLECTE. De collecte voor den Blindenbond heeft in deze gemeente opgebracht f 23.74. Z1JPE DE WERKLOOSHEID. In de afgeloopen week is het aantal werk- looze arbeiders, dat, in „zorg" is, vermin derd van 143 tot 119, waarvan 64 in de werk verschaffing waren geplaatst en 55 onder de Rijkssteunregeling vielen. Deze niet on belangrijke vermindering is een gevolg van het feit, dat verscheiden arbeiders, die te voren in de werkverschaffing waren ge plaatst, in dc afgeloopen week zijn, uitge- vroren, en uit de werkloozenkas hebben ge trokken. H ZAND. De minister van Binnenlandsche Zaken beeft de indertijd aan den heer J. H. van Straaten te 't Zand verleende machtiging voor radiodistributie alhier onder bepaalde voorwaarden verlengd tot 1 Mei 1942. Burgerl. stand van 18 t.m. 24 Februari 1938. Geboren; Johanna Wilhelmina, d. v. Nico- laas Bocrscn en Anna Kooijman. Anna Johanna Afra, d. v. Bartholemeus Dapper en Guurtruida Visser. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Gerardus Stuijt, 35 jr., han delsreiziger, te Obdam en Anna Johanna Groot, 33 jr., zonder beroep,, te Zijpe. Klaas Homan, 24 jr., kruidenier en Pctronella Johanna Witte, 20 jr., zonder beroep, bei den te Zijpe. Paulus Nathalie Agatha van den Berg, 24 jr., bloemistknecht, te Anna Paulowna en Dieuwertje van Diepen, 23 jr., zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Sijtje Schrieken, 84 jr., wedu we van Henderikus Veuger. Neeltje Swart- hof, 82 jr., weduwe van Pieter Struijf. Maartje Mosk, 40 jr., cchtgenootc van Ge rardus Jacobus Pannckeet. SONJA HENIE NOG IN THEATER ROYAL. Tweede hoofdfilm; „Onder Vreem de Vlag." De film: „Op glad ijs", met de bekoorlijke ijs-ster Sonja Henie in de hoofdrol, heeft zulk een succes gehad, dat theater Royal be sloot deze rolprent te prolongeeren. Als tweede hoofdfilm gaat: „Onder Vreem de Vlag", die een uitstekende pers gehad heeft. De Tel. bijv. schreef: Spanning en amusement. Aan dit genre Storm in een glas waterl Het aardige dorp Sint Pancras is een écht dorp, met een échten burgemeester, twee échte wethouders, vijf échte raadsleden, een échten veldwachter en een echte secretarie- ambtenaar. Er zijn ook échte arme men- sclien, dus is er ook een écht armbestuur, waar écht rechtvaardige menschen écht ko peren centen écht uitdeelen. De Raad van Sint Pancras is een louke raad. Vroeger scholden de leden elkaar minstens om de twee zittingen driemaal uit, maar de laatste jaren is de vreedzaamheid over de schare gekomen. Echter, af en toe wordt de strijd bijl tusschen de verschillende stammen weer opgegraven en wordt er weer gevochten als in de roemruchte dagen van weleer Sint Pancras beschikt over machtige man nen mannen, naar hun eigen oordeel, ge knipt voor de baantjes, die tot nut van het algemeen en eer en genoegen van zichzel- ven plegen te worden opgeknapt. Een van dezen is een meneer Jacob Kloosterboer, een der tak-opperhoofden van de machtige stam der Kloosterboeren, die behalve de nuttige functie van dagbladcorrespondent de nóg nut tiger functies van gemeenteraadslid en lid van liet armbestuur uitoefent. Deze meneer Kloosterboer, voorheen al léén-zaligmakend krantenmagnaat in zijn woonstee, heeft er een concurrent bijgekre- gen, den secretarie-ambtenaar, een niet zoo machtig, maar ambitieus en vlot jongmensch Die is correspondent van een ander blad, cn dat zint meneer Kloosterboer niet, en dat zint zijn vriend meneer van Kamnen, de gevallen wethouder, thans raadslid, óók niet. want die hééft iets tegen die krant, waarvan meneer Molenaar, de secretaricambtenaar correspon dent. is. Het zint meneer Van Kampen en meneer heeft de Gaumont-British Film met de film: „Onder Vreemde Vlag" één toegevoegd, die zeker tot de grootste behoort. Het is een boeiend kijkspel met vloïte krachtige actie. Er is een schitterend militair schouwspel, een bandietenopstand in China. Er zijn uit stekende cabaretsccnes met goede songs. Er is alles wat „men" vraagt. Wallace Ford speelt zijn rol zoo vlot, zoo sterk, dat men zich ongedwongen kan overgeven aan het savoureeren van de spannende gebeurtenis sen, die hij beleeft. Hier is niets te veel gezegd. D*e film bevat inderdaad uitstekende kwaliteiten en biedt zooveel avontuur en romantiek, dat men wer kelijk iets verzuimen zou, indien men haar niet ging zien; zij draait vanaf hedenavond. DE JUISTE TITEL. Ter oriënteering van hen die ons inlichtin gen daaromtrent vroegen, kan dienen, dat de juiste titel voor de nieuwe functie van den heer J. Rus alhier is: adjunct-Directeur van de Gewestelijke Tarweorganisatie in Noord en Zuidholland. Programma voor Zondag a.s. Andijker Boys 1Schagen 2. Vertrek 8.30 uur D. Arnoldus. Joh. Bremer, A. de Wit. J. Weeland, E. Rus, P. Boontjes. J. Broer, P. de Vries, D. Schoorl, D. Ruig, Jb. Broersma. Res.: H. Veenstra. Schagen 3—Dirkshorn 2. Aanv. 10.30 ur. J. Everts. G. Zwaan, D. Leeuwenkamp. P. Kistemaker, S. Breebaart, T. Moransart. J. Starreveld, J. Steen, Jb. Siemons, W. van Geclen, Joh. Franzen. Res.: G. Lem. Alkmaar 4Schagen 4. Vertrek 9 uur. J. Oostwouder. C. Slikker, F. Nauts. H. Kistemaker, J. v. d. Oord, N. Raven. A. Willemse, P. Slik, F. Bosma, W. Domper, L. Komen. Res.: Ohr. Ncefkes. TE WATER GERAAKT. Toen gistermiddag het zoontje Nanne van den heer Wiersma op het Noord fietste, moest hij uitwijken voor twee elkaar pas- seerendc auto's. Ilij reed daartoe achter de langs den slootkant staande boomen om en geraakte te water. Gelukkig wist hij weer gauw tegen den wal op te klauteren; dc ge volgen hadden zich tot een nat pak beperkt. EEN VECHTPARTIJ. Gistermiddag is het in de Nieuwstraat tot een vechtpartij gekomen tusschen twee koop lieden, die meer op hadden, clan wel goed voor hen was. De Alkmaarder de V. had on zen plaatsgenoot G. Sn. bloedend aan het gelaat gewond en wilde zijn tegenstander vervolgens een groote „klinker" naar het hoofd gooien. Juist op tijd kwam echter veldwachter Van Haren tusschenbeide; de V. werd door hem naar de Waag overge bracht. Tegen de vechtersbazen is proces-verbaal opgemaakt. Kloosterboer óók niet, dat burgemeester Kroonenburg de weloverwogen adviezen van dit in het vak van de moderne ge- meentebcstuurderij opgeleide jongmensch vaak een gewillig oor leent en krachtig meewerkt om aan verjaarde, onpractische onlogische en gevaarlijke gebruiken een einde te maken. En daarom zetten zij hem den voet dwars,'waar zij kunnen Dit is het voorspel, nu komt het eerste be drijf van het drama zelf. Het uitbetalen van „armengelden" gaat in deze gezegende gemeente héél knus. Men gaat naar „Jaap" (Kloosterboer), houdt zijn hand op, ontvangt naar behoefte en vertrekt zonder kwijting voor het ontvangen bedrag te geven. „Jaap" schrijft het op een kladje en thuis in zijn boeken. De andere armvoogden doen het, als zij aan dc beurt zijn om als „administreerend" armvoogd op te treden, precies zoo. Dat zal allemaal wel eerlijk en goed gaan, en als meneer Muurling, een andere arm voogd, eens wat raar in zijn boek krabbelt, een cijfertje verbetert en verandert, dan is er direct geen reden aan te nemen dat iets anders dan mindere vaardigheid in 't boek houden daar de oorzaak van is. Burgemeester Kroonenburg, wellicht een wenk van hoogerhand gekregen hebbende of op den duur een herhaling vreczende van een veelbesproken dergelijke kwestie met een kerkelijke even „gemoedelijke" ad ministratie, wilde dat anders. Hij bedacht een grandiose oplossing, waarbij de arm voogden dè weldoeners bleven en de ver antwoording der uitgegeven penningen zou geschieden zoo het behoort. Meneer Mole naar, de ambtenaar, moest zooicts als klerk worden voor de heeren van het Arm bestuur en dezen met zijn parate kennis der moderne administratie ter zijde staan. Maar meneer Kloosterboer heeft een schrijf machine, dus óók verstand van boeken en zijn vader deed het óok al jaren zoo. Zich Tweede blad MARKTOVERZICHT. Men kon aan den aanvoer merken, dat het gisteren schitterend weer was; minder goed weer is direct van invloed. De handel in vette koeien was goed; de vraag aan den stijven kant, hoogste notecring 38 ets. In massa een koe van den heer W. Kooijman, Haringhuizen, verkocht aan slager J. Groot, Alkmaar, voor f 285.Wij noteerden de kalfkoeien tot f 350, maar dat was dan ook een zeldzaamheid. Eén Groninger beest, ter wijl de handelaar R. Schoen alhier ndet minder dan 8 stuks van dit soort aan de markt bracht.. De handel in kalfkoeien was goed. In geldekoeicn was de handel matig; hoogste noteering f 210. Vaarzen en gras kalveren dezen dag niet aangevoerd. Han del in nuchtere kalveren was vlug, duur. tot I 14 hoogste notecring. Jonge vette schapen handel, lang niet wild, doch geen. extra schapen aangevoerd. Oude vette scha pen geen noteering. De handel in overhou- ders was zeer matig, voor den dood werd niet gekocht. De aanvoer van vette var kens was aardig goed. I-Iandcl heel goed, tot 31 ets. hoogste noteering. 7-weeksche biggen f 1618. 12-weeksche f IS24. Han del goed. Schrammen van f 3145. Handel goed. Konijnen, kippen, enz. werden duur en vlug verkocht. Op de paardenmarkt was weer aardig leven, handel goed. Paarden voor 't leven duur cn voor den dood ook duur ver kocht. Hoogste noteering f 450. De firma Kieft en Stammes voerde 12 prachtdieren aan. Aanvoer cn bezoek waren gisteren goed. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Christian Friedrich Karei, zoon van Adrianus Cornelis Dekker en van Wil helmina Marie Margarctc Baumeister; Inge borg Marianne, dr. van Hcinrich August Stenck en van Ida Igelbrink. Overleden: Willem Alcxandcr Paul Frede- rik Lodewijk Blaeser, oud 64 jaren, wonen de te Schagen; Dieuwertje Francis, oud 71 jaren, wonende te Schagen; Dirk op 't Veld, oud 79 jaren, wonende te Schagen. POLITIE. Gevonden: een kinder knielap, mutsen, handschoenen, een rijwielplaatje, een vul potlood. Verloren: een want, een handtaschje, een polshorloge, eeii ceintuur, een portemonnaie, een autopet, een armband. ZONDAG 27 FEBRUARL Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Mej. D. v. Vliet. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Dienst voor ouderen en jongeren. Onder werp: „Echte en valsche vrienden". Aartswoud, geen dienst. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wieken. Julianadorp. geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Burgcrbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. "Witkop. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boekc. Schoorl, zie Groet. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. Boeke. Winkel, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, m 10 uur, Ds'. de Wilde. Den Oever, s av. 7 uur. Ds. de Wilde, Geref. Kerk. Schagen. voorm. 9.30 uur, Cand. Luiks, van Leeuwarden. Nam. 5 uur, Cand. Luiks. Kol hora. voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de lieer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. H. E. Gra- vemeijer, van Amsterdam. Vrijdagavond 25 Febr., 8 uur ledenverg. Woensdagavond 2 Maart, 8 uur Bijbel lezing. Brcczand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging a.s. Maandagavond om 8 uur in Evangelisatiegebouw. door een „snotjongen" zoo heeft meneer Kloosterboer den ambtenaar al eens ge noemd op zij te laten duwen? Dat nooit! En dus, toen gisteren in de raadsvergadering B. en W. voorstelden aan het Armbestuur een „administrateur" toe te voegen, werd meneer Kloosterboer bepaald wit-heet cn vertelde met gróóte woorden, dat hij de boeken nooit overgaf. Dank zij de schrijfmachine kreeg de pers het op een briefje, inderdaad keurig, vet waar 't moest en onderstreept waar 't hóórt. Meneer van Kampen, de vriend, sprak roerende woorden over het vertrouwen dat de armvoogden bezitten. Waarom kwitan ties en een „mooie" administratie? Ook mét kwitanties kan geld zoek raken! Meneer Kloosterboer geeft, als hij volgend jaar weer administreerend armvoogd zal zijn de boe ken niet over. Voor dien tijd zijn er echter verkiezingen. Zou meneer kloosterboer wel eens er aan gedachte hebben, dat óók de kans bestaat, dat bij niet herkozen wordt, géén lid van het armbestuur kan worden, en zijn boeken er dus niet aan te pas behoe ven te komen? Storm in een glas water; maar er rijzen toch enkele vragen... 1. Waarom doet de heer Kloosterboer, die toch een gezellige en lang niet achterlijke baas is, zoo oerdom, cn waarom laat meneer van Kampen zijn vriend zoo allerakeligst modderen?... 2. Waarom ziet de heer Kloosterboer niet in, dat betaling zonder kwitanties, boekhou ding op kladjes er de zaak véél ingewikkel der maakt cn aanleiding kan geven tot ver denking? Waarom moet hier de nering zoo nijdig zijn en waarom ziet meneer Kloosterboer niet in, dat, tegenover gewone werkloozen, die voor ieder kwartje bijna drie kwitanties teekenen en zes controleurs over de vloer krijgen, ook voor armlastigen éénige forma liteit noodig is? 4. Wanneer zal men in St. Pancras einde lijk eens ophouden zich belachelijk te ma ken?

Schager Courant | 1938 | | pagina 5