DOUWE EGBERTS Langendijker Groentenveilingen OMGEVINGNIEUWS Tweede blad Dinsdag 1 Maart 1938 W1ER1NGERWAARD GYMNASTIEKUITVOERING. Zondagavond gaf de gymnastiekvereni ging „Olympia" een openbare uitvoering in de zaal van den heer R. Breed, onder de bekwame leiding van den heer S. Keesman. De voorzitter, des heer Jb. Kaan Kz., Sprak bij de opening zijn voldoening uit óver de groote opkomst. Spr. zette uiteen, dat het bij „Olympia" aan een jongens klasse ontbreekt. Dit is niet te aanvaar den, zeide spr., dat kan, dat moet anders. Waar Wieringerwaard in het bezit is van een sportterrein en een lokaal dat aan alle eischen voldoet, kan ik niet nalaten om van af deze plaats een beroep te doen op alle ouders en ook op het onderwijzend perso neel om medewerking te verleenen. Wat betreft de vertooning der films, deel de spr. mede, vernomen te hebben, dat er in A. Paulowna 'n brandvrije cabina te huur is, zoodat Olympia voornemens is in sa menwerking met den Bond v. Boerinnen om in begin April een film te laten vertoonen va-n de turnfeesten. welke gehouden zijn te Praag in Tsjccho Slowakije. Alle leden van Olympia en Boerinnenbond hebben dan met hun huisgenooten vrijen toegang. Na deze openingsrede worden door de zes heeren de eerste vrije oefeningen uitgevoerd op een wijze welke viel te loven. Achtereen volgens werden nog negen nummers in vlug tempo afgewerkt. De knotsoefeningen door 5 meisjes, verwierven een daverend welver diend applaus, evenals de oefeningen aan de Brug door dames. De groep oefeningen door jongens waren zeer vermakelijk. Ze tui inelden somtijds aardig over elkaar heen. Een succesnummer was wel de Bondsoefe- nïng 1938, uitgevoerd door 12 dames. Met dit nummer behaalden zij 14 dagen geleden te Anna Paulowna het hoogst aantal punten Na de pauze werden op het witte doek door den heer Niestadt verschillende sport films vertoond, o.a. de Olympische Winter spelen te Garmisch-Partenkirchen. Met bewondering hebben we o.a. het schaatsenrijden en de skisport gade geslagen Alle nummers waren trouwens heel mooi. Olympia kan weer op een goed geslaagden avond terugzien. De Gebr. van Meurs van Hoorn zorgden voor een pittig stukje mu ziek, HARENKARSPEL DIRKSHORN. Bond voor Staatspenslonneering Zaterdag hield de afd. Harenkarspel van de B. v. S. een propaganda-avond in de zaal Pijper. Bij de opening sprak' de voorz. de heer J. Hagenaar zijn genoegen uit, over de groote opkomst en deelde mede, dat het de 30ste maal was dat de afd. een propaganda-avond organiseert. Het is toch eigenlijk wel treu rig, zegt spr., dat er nog steeds moet ge vochten worden om aan zoovele pl.m. 70.000 ouden van dagen een zonnigen levensavond te bezorgen. Er is géén geld! zegt de regee ring, maar wel millioenen voor defensie. Is *t niet droevig dat de kleine patroon toch ook allen burgers, die op hun manier de maatschappij dienen gedoemd zijn om op hun ouden dag bij het armbestuur te moe ten aankloppen. Spr. hoopte dat zij, die nog geen lid van de B. v. S. zijn, zich heden avond zouden opgeven, om verder gezamen lijk te strijden, en de principieele tegenstan der te overtuigen om het groote onrecht van „oud en arm" uit de wereld te helpen. Dit korte en eenvoudig openingswoord werd met een dankbaar applaus beloond. Hierna traden voor het voetlicht de be kende Daan Pool en Tommy Bouman. Als steeds waren de decors prima ver zorgd, en hadden de artisten, die voor den tienden keer in ons dorp optraden veel suc ces. De pianobegeleiding was in handen van den heer Arie Kos. De voorz. sloot met een hartelijk' woord van dank aan allen, die hadden medege werkt, om dezen avond zoo schitterend te doen slagen. WAARLAND. Zwijntjes jagers. Tijdens de repetities van "de Tooneeïcïub op Zaterdagavond in de tooneelzaal van den heer Corn. van Ophem alhier, zijn een twee tal rijwielen toebehoorende aan MeJ. N. Bak ker en den heer W. Dekker, welke beiden hun rijwiel aan den voorkant van de too neelzaal hadden geplaatst, ontvreemd. Voor de betrokkenen een schadepost.. SCHOORL SCHOORLDAM NUT EN GENOEGEN. Zaterdagavond hield de vereeniging Nut en Genoegen haar laatste bijeenkomst. Dat de zaal van Piet Mantel zoo boordevol bezet, was, vond zijn oorzaak wel in het feit dat het programma ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan, een revue aankondig de. Bij de opening door den voorzitter, den heer P. J. van der Mevden, werd door deze, den heer Vlam een bloemenmand overhan digd ter gelegenheid van diens dertig ja rig jubileum alsb estuurslid der vereeni ging, terwijl mei. Tr. Sevenhuysen den voor zitter een mooie mand bloemen aanbood namens de tooneelvereeniging Ons Genoegen Hierna werd de revue ..Oost West, Thuis Best" ten tooneele gebracht. De verschillende taferelen waren allen goed verzorgd, terwijl costuums, grime en décors af waren. De hoofdpersonen van deze revue ,de hee ren S. de Leeuw en H. M. Laurman alsmede mej. Tr. Sevenhuysen hebben zich uitste kend van hun taak gekweten en menigmaal het publiek aan het lachen weten te maken- Kortom, ook deze revue is weer ten volle geslaagd. De mooie costuraes van de fa. Ridderikhoff en de uitstekende grime van den lieer Loevens verhoogde zeer het aan zien der diverse tafereelen. De uitstekende dansmuziek van Jan van den Brink gaf aan dezen goed geslaagden avond een passend slot. W1ERINGEN VEREENIGING VOOR VAKONDERWIJS. IN WEST-FRIESLAND. Van bovengenoemde vereeniging, afd. Wie- ringen, zijn de volgende leerlingen bevor derd: P. Dirks, S. Grin, D. Grin, J. Gorter en Blauw voor het eind-examen. Naar de 5e klas: J. Tijsen, C. Lont, 4e klas: S. Numeyer J. Boersen. 3e klas: J. Brakenhof, v. d. Zwaag, de Ridder, 2e klas S. Numeyer, Her mans, Veenbaas, Stipriaan en Monshouwer. „HARMONIE". Zaterdag en Zondag heeft de muziekver- eeniging „Harmonie" haar laatste twee le den-uitvoeringen in dit seizoen gegeven. Beide avonden waren goed bezocht. Na het welkomstwoord van den voorzitter den heer C. J. Bosker. gaf de muziekvereeni- ging, dir. de heer P. Kreyger een vijftal mu zieknummers ten gehoore en wel: Mandora, Marsch van S. W. O. Hume; Dichter und Bauer, Ouverture v. Suppé; The Stars and Stripes, Marsch, Sausa; Fin land ia, Symphonisch gedicht v. J. Sibebius; Feestmarsch, v. P. Kreyger. Na deze goed uitgevoerde nummers kwam het tooneelspel aan de beurt. Opgevoerd werd: „Peggy, m'n kind" blijspel in 3 be drijven. Deze keer zagen we verscheidene nieuwe gezichten op het tooneel en het was voorzeker Jo Takes als Aclaric die een aan zienlijk deel heeft bijgedragen tot het groo te succes. Jo heeft met dit debuut, een schit terende entree in de Wieringer tooneelwe- reld gemaakt. De nieuweling Mol, was ook goed. De an deren, grootendeels reeds bekende op de planken, waren uitstekend. Beide avonden werden met een gezellig bal besloten. VERLOTING KLEUTERSCHOOL De hoofdprijs van bovengenoemde verlo ting; een slaapkamer ameublement is ge vallen op nr. 2250. Winnaar is de heer J. Poel te Den Oever. Z1JPB T ZAND. Gymnastiekultvoering „Sportlust." Zondagavond gaf genoemde vereen, van Julianadorp in de groote zaal van den heer Ivreijger een alleszins geslaagde uitvoering, onder leiding van den heer Molenaar. Uitgevoerd werden een 22-tal nummers, door dames, heeren en kinderen. De avond werd geopend en gesloten door den voorzit ter, den heer Jb. Jimmink. De zaal was goed bezet en er heerschte een uitmuntende stem ming onder de aanwezigen, waaronder vele ouders der medewerkende kinderen. Een gezellig bal besloot den avond. NIEUWE NTEDORP Rundveefokvereen. „Vooruitgang". Algemeene vergadering van de Rundvee- fok vereeniging „Vooruitgang" ten. huize van den heer Kosseri, alhier. Aanwezig 15 leden. De voorzitter, de heer Jb. Kooij Cz., opent. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Hierna volgt het verslag van den controleur over het jaar 1937. De rekening, nagezien door de heeren Jn. Pijper en Jb. Wetsteen, sluit in ontvangst op f 581.04 en uitgaaf f 583.931/*). Nadeelig saldo f 2.89%. Het bezit der vereeniging reeds afgeschreven tot f 10.blijft f7.'10 Tot afgev. voor de Bondsvergadering wordt aangewezen de heer J. Rootjes, tot plaatsverv. afgev. wordt aangewezen de heer M. Grootes. Hierna volgt Bestuursverkiezing, wegens aftreden van den heer Jb. Ro&tjes (niet herkiesbaar) en den heer D. Kriller, van wie een schrijven is ingekomen, waarin hij bedankt als lid der vereeniging wegens beëindiging van zijn bedrijf, tevens dank zeggende voor de aangename samenwer king en in het bijzonder aan den contro leur Strijbis voor de bereidwilligheid, wel ke hij altijd toonde voor de belangen der vereeniging. Na bespreking worden de heeren W. J. Keesom en H. Rezelman candidaat gesteld als' bestuurslid en beiden worden als zoo danig benoemd. Hierna volgt behandeling van den be schrijvingsbrief der bondsvergadering. Na enkele besprekingen wordt aan den afgevaardigde vrij mandaat gegeven. Bij de rondvraag maakt de heer T. Groo tes de opmerking, dat ondanks het mond en klauwzeer uit het jaarverslag van den controleur is gebleken, dat de uitkom sten nog weer merkelijk beter waren dan vorig jaar. De heer Grootes vraagt verder of de kos ten van het lidmaatschap van het N.R.S. en wat daar meer aan vast zit niet door een voorstel van uit de vereeniging ver laagd zouden kunnen worden. De voorzitter zegt dat de inleggeld niet meer geheven wordt en ook de andere kosten iets verlaagd zijn, maar*het blijft nog altijd kostbaar, hoewel er al verschil lende malen over gesproken is. Maar op de districtsvergadering van het N.R.S. kun nen daar persoonlijk bezwaren ingediend worden.. Hierna volgt een geanimeerde be spreking naar aanleiding van een voorstel van den heer Grootes over het stierenmateriaal. Hij stelt n.1. voor gezamenlijk een goeden stier te koopen of op een andere manier collecteif naar een goeden stier te gaan. Dit blijkt een zeer moeilijk vraagstuk. Immers de een wil veel vet en een ander het exterieur verbeteren. Na de Centrale Stierenkeuring zal een en ander nog eens worden bezien. Hieronder nog enkele belangrijke mede- deelingen uit het jaarverslag 1937. Van ruim 200 dieren kunnen melklijsten worden op gemaakt. Een 40-tal werden door verschil lende omstandigheden afgebroken. Het gemiddelde van de vaarzen-twenters en andere koeien (beste en slechte) was in 295 dg. 62 dr. stdg. 4752 Kg. M. 170 Kg. vet 3.58 pet. Het gemiddelde van de vaarzen 46 stuks, in 306 dg. 60 dr. st.dg. 36S2 Kg. M. 137 Kg. vet 3.72 pet. De beste zijn: Neel- tje 9. eig. H. de Wit: 303 dg. 37 dr. st.Tlg. 4115 Kg. M. 178 Kg. vet 4.33 pet. Marie 56, eig. J. Rootjes 326 dg. 46 dr. st.dg. 4500 Kg. M. 175 Kg. vet 3.89 pet. Van 46 stuks: 10 boven 4 pet. en 40 boven 5.50 pet. en 18 boven 150 Kg. vet. De beste twenters zijn: Kieft 5. eig. W. Keesom: 308 dg. 60 dr. st.dg. 5222 Kg. M 203 Kg. vet 3.89 pet.; Dieuwertje 60. eig. J. Kooij Cz. 280 dg. 5221 Kg. M. 187 Kg. vet 3.58 pet.; Kieft 4. eig. W. Keesom 2*0 dg. 5265 Kg. M. 189 Kg. vet 3.59 pet. Van 37 twenters 23 stuks boven 3.50 pet. tot 4.49 pet. De derde kalfkoeien, waarvan de beste: Guurtje 2. eig. Jb. Pijper 330 47 5S36 239 4.10 pet.; Necltje 8, eig. H. de Wit 318 34 5252 205 3.90 r>ct.; Rika 28. eig. Jb. Pijper 280 5696 215 3.77 pet. Van 40 stuks 28 boven 3.50 tot 4.36 pet. De anderen: Drie van de oudere koeien gavx boven de 300 Kg. vet, waarvan twee meer dan 10.000 Kg. M., n.1.: Delver. eie. R. Mijts 10.649 Kg. Melk. 361 Kg. vet 3.39 pet.; Marie, eig. H. de Wit 10.002 Kg. melk 310 Kg. vet 3.10 pet.: Kooij 11, eig. H. Re zelman 9.071 Kg. melk 306 Kg. vet 3.37 pet. Een van de oudere koeien, Floortje, eig. T. Grootes. noteerde een zeer hoog vetge halte van 5.08 pet. en gaf in 311 dg. 54 dr. st.dg. 4152 Kg. M. 211 Kg. vet. 20 pet. ga ven boven de 200 Kg. vet. Tenslotte nog enkele gemiddelden van bet vertrekkende lid D. Kriller, welke twintig jaar lang zijn stal heeft laten onderzoeken en begon in; 1917: 3899 Kg. M. 116.7 Ke. vet 2.99 pet. 14 stuks; 1922: 4832 Kg. M. 161 Kg. vet 3.33 pet. 12 stuks; 1927: 4653 Kg. M. 154.7 Kg. vet 3.32 pet. 21 stuks; 1932 4201 Kg. M. 148 Kg. vet 3.52 pet. 21 stuks; 1937 4635 Kg. M. 166 Kg. vet 3.58 pet. 20 stuks. Voorwaar een mooi resultaat. KOERTJE Feest Esperantoclub. Zaterdagavond werd door de Esperanto club Hedero een besloten feestavond ge houden in het lokaal van den heer .Tb. Groot, onder leiding van den plaatseliiken groepsvoorzitter. Deze uitte in zijn openings ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI - 10 15 - 20 - 25 CT. PER ONS OUD-HOLL PIJPTABAK - SCHOUT 15 CT. - COOPVAERT 10 CT. P. >/j ONS woord, dat in het Esperanto werd uitgespro ken, zijn vreude over de belangstelling en wekte op tot belangstelling voor Esperanto. De clubleden gaven nu eenige zangnummers ten beste. Het woord was vervolgens aan mevr. Veenendaal; spreek ster gaf een toelichting over de bijeen komst te Groet van Esperantisten in den komenden zomer, waar een internationaal samenzijn zal wezen. Het doel is interna tionale eenheid te kweeken. Vanaf Aug. zal propaganda gemaakt worden voor Es peranto in de school. Een luid applaus volgde op deze met geest drift uitgesproken rede, waarop een één- acter in liet Esperanto volgde. Na de pauze wederom eenige zangnum mers. De aanwezig zijnde Hongaar sprak de Esperantisten toe. Hierna werden eenige samenspraken gegeven, waarin het Espe ranto verheerlijkt werd. Een luid applaus was het loon. De leider van dezen avond vroeg tenslotte aller medewerking voor het mooie doel der club. HOOGWOUD Kolven. De Hoogwoudsche Kol fel 11b speelde een wedstrijd tegen de kolfclub uit Heerhugo- waard in het café van den heer A. Rus aldaar. Hoogwoud verloor met 660 pun ten tegen 536 punten. De prijzen voor het hoogst aantal punten werden gewonnen door de heeren A. Rus en Brouwer, terwijl de prijs voor de hoogste serie voor den heer J. Moeijes was. Tentoonstelling en feestavond van de Florallavereeniging. De Floraliavereeniging had besloten een bonte avond te organïseercn ter gelegen heid van den Bollendng. Vrijdagavond wa ren de bloemen reeds ingeleverd en in café Modder tentoongesteld. Sommige tulpen waren nog niet heelcmaal tot bloei geko men, zoodat het geheel meer groen dan rood zag. maar dank zij de crocussen, die het in dit opzicht beter deden, maakte het geheel toch een flcurigen Indruk. Trou wens. hef motto van dezen' avond was: Hoe minder de fulpen mogen bloeien. Des te meer zal de feestavond boeien. En bloeien de bolletjes wel heel goed. Ge zult zien, dat de avond 't nog beter doet. 's Avonds had de keuring plaats van de ingezonden bloemen. De uitslag was als volgt: Collectie: Tulpen: P. Grootewal le prijs (buiten mededinging); C. Kuiper 2e pr.; P. Langedijk 3e prijs; J. v. d. Graaf 4e pr.; Troostprijs: C. Bakker. Kardinaal: le prijs mevr. DonkerGut- ker; 2e prijs C. Mol; 3e prijs Dr. Pool. Pride H.: Ie prijs Mevr. S. Benit—Ha ringhuizen; 2e prijs C. Koning. Crocus (voor kinderen): le prijs Mat Kort; 2e prijs Sika Rooker: 3e prijs Jan Modder; 4e prijs Annie Kleimeer; 5e prijs Fenna Ocnkes; 6e prijs Vrouwtje Duinker; 7e prijs Klaas Koeman; 8e prijs Gon Koorn. Ter opluistering: le prijs P. Grootewal; 2c pr. Pietertje Dekker. Zaterdagmiddag was er tentoonstelling van de ingezonden bloemen, terwijl des avonds in café Modder de feestavond werd gehouden. De heer P. de Boer, voorzitter van Flo- ralia, mocht in zijn openingswoord een talrijk publiek welkom heeten en sprak zijn waardeering uit over de medewerking, die hij van alle zijden mocht ondervinden om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Het programma werd vlot afgewerkt en! zoowel zane als tooneel vonden een aan dachtig gehoor. We noemen: De'club der Waarheidsprekenden. enkele liederen' ge zongen door het Kerkkoor en solozang van mei. Annie Rooker. terwijl tevens nog een blïjsnellefje werd opgevoerd door Luida Davidzon en Ali Modder. Het succes^ van den avond waren evenwel iuffr. Snip en iuffr. Snan (de heeren P. Zee en P. Da vidzon), die de heele zaal deden brullen van het lachen, vooal omdat de personen, die in hun gesprekken bedoeld waren, duidelijk werden herkend. Na de pauze, die aangevuld werd met attracties en die net lang genoeg duurde, volgde nog een blij spel in één bedrijf, solozang van den heer T. Ofinkes e»-> l^dcrn van het Kerkkoor. De heer P. de Boer sprak woorden van dank. speciaal aan het adres van den heer T. Oepkes. Tot slot een gezellig bal. Wel iets beter dun verleden jaardoch het is en blijft slecht Van steun kan men op den duur niet blijven bestaan de tuinbouw heeft wat anders noo- dig export noodzakelijk maar hoe die te krijgen moei lijk probleem - met Duitschland gaat het ook niet naar wensch ongeveer zelfde prijs voor aardappels weinig aanvoer groote aanvoer roode kool de prijzen vallen tegen lager dan in het beain van het jaar gele kool deed het ook weer slecht kwaliteit laat te vjenschen over veel moet worden ovge- ruimd Deensche wittelage prijzen ook lager dan in t begin van 't jaar aanvoer Sa- voye-kool, groene, lagere prijzen geringe aanvoer van groene en taaie gele goedkoone prei goede prijs voor bieten idem voor peen abnormaal hooge prijzen voor uien. Ongetwijfeld, Set gaat wel iets beter dan verleden jaar. doch het blijft in den Langen dijker tuinbouw nog slecht. Van werkelijke opleving is geen sprake. En dat behoeft geen verwondering te wekken, als men be denkt, dat men het hier van den export moet hebben, doch dat het met dien exnort nog maar niet gaat. Steun is aardig, doch tot nu toe is hij in zoo sobere mate verleend dat de tuinbouwer er' door achteruit boert Bovendien aan dien steun moet toch ook eenmaal een eind komen: bij berust op een te onnatuurlijken grondslag. Meer gebaat is de tuinbouw bij een normalen uitvoer. Doch bet valt voor onze expor teurs in den tegenwoordigen tijd niet mee, meer afzetgebied te vinden. De verminderde mogelijkheden, om naar Duitschland uit te voeren, heeft de pogingen, om elders onze tuinbouwproducten te plaatsen, on getwijfeld wel gestimuleerd, doch men vergete niet, dat ook andere landen niet stil zitten. Wat Duitschland betreft, het is op oogenblik weer slechter dan verleden jaar. Toen was er op sommige tijden verbetering van den export te constateeren als gevoeg van de verbetering der Duitsehe betaling? contingenten. De stand der Nederlandsch Duitsehe clearing is momenteel weer van dien aard. dat. hij weinig ruimte laat voor optimisme. Onze regeering is natuurlijk zeer goed bekend met de oorzaken van den slerb ten gang van zaken in den tuinbouw. We mogen aannemen, en we weten trouwens ook wel. dat ze het doet. n.1. alle pogingen aanwenden, om meer te kunnen uitvoeren doch wie ook maar opnervlakkie hekend is met alles, wat met de mogelijkheid van meer export verband houdt, zal niet zno licht tot een veroordeeling overgaan. De al gemeene internationale economische poli tiek spreekt hier een ernstig woordïe mee Bij al deze moeilijkheden komt voor Lan- gendiik nog de zeer ongunstige weersge steldheid, die de vraag naar onze stapel producten tegenhoudt. De hoeveelheid aardappelen, welke deze week werd aangevoerd was klein. Men ma« aannemen, dat de meeste weer onder- handsch zijn verkocht, al worden ze dan ook over het kantoor der veiling betaald. Blau we aardappelen brachten f 1.80 op. Bevelan ders f 2,70, alzoo geen hooge prijzen-. Met de koolsoorten ging het ook nog niet naar wensch. De aanvoer van roode kool was vrij groot. Veel van wat werd aangevoerd behoorde tot de tweede soort. Wie beste eerste soort heeft, bewaart ze nog in de hoop. dat de priizen nog wat zul len stijgen. Vergeleken met een naar maanden te voren zijn de prijzen van de roode kool nu aanmerkelijk lager. Rekent men dan den arbeid voor schoonhouden en het daardoor ontstane gewichtsverlies, dan is het duidelük. dat de tuinders weinig tevreden zijn over den loop van zaken op de roode-koolmarkt. Voor eerste kwaliteit van de sorfeerine van 23 pond werd f 5.59f 5 30, bij uit zondering f 6 fnt f 6 .29 betaald. De erovere sorfeering van 4 pond en zwaarder werd voor f 4—-f -4.39 verkocht Twwfln kwaliteit. 2 tot 3 pond. bracht f 4.90 f 5.59 nn, de zwaardere f 3.39f 4. soms onloonend tot f 4.10 a f 4.30 Afwijkend goed bracht f 2— f f 3.60 op. De aanvoer naderde de 70 spoorwagons Dn *t laatst der week leek de tendens iets heter. Voor gele kool bleef de markt oneeveer dezelfde. De vrees, dat bet met deze kool slecht zal uitpakken, begint hop langer hoe zekerder te worden. T-Tet is nu Maart en nog altiid wordt op verbetering gpwacht Die verbetering zou dan in hoofdzaak moe ten komen van kond. schraal weer. Doch gesteld al. dat we dit krijgen, zullen er dan velen ziin. die een hoeveelheid van bc*pp- kenis bezifterf. Als gevolg van de slechte hoedanigheid wordt haastig afgeleverd Veel goede kwaliteit is er niet. Men kan nn al vaststellen, dat velen van een cventucele verbetering, toch maar weinig zouden pro- fiteeren. Voor kool van 23 nond. eerste kwaliteit, werd aanvankelijk f 2f 2.39 be steed. later met 20 a 40 cent oploopcnd. De sorfeering van 4 pond en zwaarder bracht f 1.80 tot f 2. later iets meer op. Tweede kwaliteit gold f 1.50—f 1.70, doch een be- lanerijk gedeelte draaide door. Weinig verandering kwam er ïn de prii zen van de Deensche witte kool. F.r werd veel van deze kool verhandeld. Voor eerste kwaliteit van 2 tot 3 nond werd f 2.50 f 2.80 bteaald. soms 1 of 2 dubbeltjes meer. Zwaarder van 4 nond werd voor f t.80 f 2.29 verkocht. Afwijkend goed deed f 1.39f 1.50. Ook deze prijzen zijn lager dan ze in bet begin van bet iaar waren. Dat is ongetwiifeld een duidelijke aanwijzing, dat de marktsituatie slecht is. Savove-kool deed bet deze weelc minder goed dan bet wel nlnrht. Slpclits eenmaal werd pen priis van f 4.30 gemaakt. Overi gens steeg ze nipt boven f 3 Voor kleine werd zelfs f 9.59f 1.20 betaald, al naar de kwaliteit. Ook kwamen nog enkele nartijties taaie gele, die voor f 2 tot ruim f 3 werden verkocht. Groene kool kwam in mindere hoeveelheid aan de markt dan vorige week. Het feit echter, dat deze nog in gaven toe stand wordt aaneevoprd, wijst er wel on, dat het weer voor de hewaarkool niet deugt. Groene Vnol wprd verkocht voor f 1.90— f 4-10. afhankelijk van kwaliteit en grootte. De aangevoerde snruitkonl werd voor f 7.80 verkocht en voor hoerekool werd f 1.50 f 2.19 betaald De aanvoer van de laatst© was gering. Pre? was ook niet duur, er werd f 3.50— f 4,20 voor besteed. Rieten waren weer goed aan prijs. De aanvoeren waren echter slpchts gering. Grove hrarhfen f 1.50 tot rnirn f 2 nn. naar kwaliteit, middelgroot*» f 2 49—f 3.89.— De aanvoer van neen viel mee. en over de nriizen was nipt te klagen. Voor grove werd f 2 40f 2 30. <5nms iets meer betaald. Klei ne bracht f 9.99f 1.70 nn. En tenslotte de uien. Eiken dag verscheen dit gewilde nroduct aan beide veilingen, al was bet in benerkte hoeveelheden. De nrii- zen^waren weer abnormaal hooe. Gewone, uien werden verkocht voor f 1?f 13.59, naar kwaliteit, grove voor f 11.50f 13.j Zelfs stek bracht f 7.19— f 8,80 op. Drielin gen deden het ook weer best: ze golden n.1. f 10.—f 11.—. terwijl voor nep f 8.— of iets 1 meer werd betaald.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5