Toen Papanin's tent begon te kraken*». Onze buitenlandsche politiek is realistisch Indisch allerlei Nieuw Europeesch record 200 M, schoolslag heeren Deneef-De Kuysscber leiden nog steeds Postvluchten op Indië Gestrafte Japansche visschers De fraude bij de Thermionfabriek De „ijselijke" avonturen der Russische overwinteraars IN RENDIERHEMDEN GEHULD, KROPEN DE MANNEN OVER DE IJSSCHOTS. Petr Sjirsjow, een van de overwinteraars ïn het drijvende Noordpoolkamp, heeft, naar de N.R.Ct. meldt, aan de Izwestija het vol gende verhaal gedaan van het breken van de ijsschots op het eind van Januari: Zes dagen sneeuwstorm. Op het eind van Januari woedde zes da gen aan één stuk een sneeuwstorm. Zes da gen lang bedaarde de Noordwestenwind, welke een kracht bereikte van 20 tot 30 me ter per seconde, niet. Al dien tijd zaten we in de tent, Slechts vier keer in een etmaal verlieten Fedorow of Kronkel onze woning om op tijd het weerbericht op te stellen. Bo vendien kroop om de drie uur de kamp wacht in zijn rendierhemd en ging naar bui ten om te controleeren, of er ergens in de buurt een spleet was ontstaan. Telkens wan neer wij ons naar buiten begaven, moesten wij de sneeuw van de deuren weggraven, die in groote hoonen was opgewaaid. De snelheid van de drift van onze ijsschots nam ongelooflijk vlug toe, maar daaraan waren wij reeds gewend. Het liet voor ons geen twijfel meer, dat wij op zijn minst twee hy drologische stations verloren, de ijsschots dreef te snel af. Schaakpartijtjes in de behaaglij ke tent. Bij een dergelijkcn sneeuwstorm viel met geen mogelijkheid te werken. In de tent was het als altijd licht en behaaglijk. Dat voel den we vooral 's avonds, wanneer al het werk geëindigd was en wij bijeen zaten. Den laatsten tijd schaakten wij veel, met uitzondering van Zjenja Fedorow. Iwan Dmitrijewitsj Papanin, die de kunst van het schaaksnel pas geleerd had, trachtte hard nekkig Kronkel te overwinnen, die tot onze kampioenen behoorde. Het lukte Papanin nimmer. I-Iij speelde vijf partijen, maar met voor hem bedroevend resultaat. Boven de tent loeide voortdurend de wind en huilde de storm. De sneeuwstorm belette ons om het radiostation Komintern op te vangen. Milliocnen sneeuwvlokken hadden zich op de antenne vastgezet en verminderden de hoorbaarheid. De wind loeit.... We gingen om één uur 's nachts slapen. Kreukel had de nachtwacht. De wind scheen té bedaren. „Oho, hij gaat omhoog!" Yièp Zjénja Fe dorow vroolijk van onder de tafel, waar de instrumenten stonden. Ik keek naar de wijzer van den barograaf en zag, dat hij langzaam omhoog ging. Tk kroop in mijn slaanzak in de hoop, dat ik er den volgenden dag in zou slagen het, vol gende hydrologische station waar te nemen. Wij sliepen allen naar gewoonte snel in. ondanks het fluiten en loeien van den wind boven ons hoofd „Petrowitsj. Zjenia, sta op, sta op!" wek te ons Iwan Dmitrijewitsj. Slaapdronken be grepen wij er niets van. „Wat is er? Wat is er aan de hand?" Ik keek vluchtig op mijn horloge. Het wees half zes. „Luister dan", schreeuwde Papanin, ijsbe rend, „hoe onze tent kraakt." Wij hielden den adem in en zwe gen eenige seconden. Bij het gewo ne geraas van den wind had zich een geluid gevoegd, dat zich voort durend herhaalde en onaangenaam in het gehoor sneed. Het was het knarsen van het aluminiumgeraam- te van onze tent. „Wat zou dat, kameraden. Dat is de sneeuw, die neerslaat", stelde Zjenja Fedo row ons gerust. Natuurlijk zag hij er, evenals ik, vreeselijk tegen op om uit zijn warmen slaapzak te kruipen. De keukenvloer fraggelt. „Wat voor sneeuw is dat?" maakte Pa panin zich boos. „De vloer van de keuken waggelt, kom eruit en kijk zelf." Het geknars duurde voort als een opdrin gerige waarschuwing, dat er onaangenaams op komst was. Heelemaal met sneeuw bedekt, wrong Kronkel zich door de deur. „Wel, wat is er aan de hand, Ernst: Waar komt hot knarsen vandaan?" vroegen wij ongeduldig. „De duivel mag het weten", zei Krenkel nijdig. „Er is niets te zien behalve de ga ten van de bijt. Ik ben om de tent heen gc- loopen, maar ik heb niets bemerkt, en toch knarst liet." Er ging een drukkend half uur voorbij. Tenslotte besloten we, dat we niet langer werkloos konden blijven, wij kropen uit de warme slaapzakken en kleedden ons haas tig aan. Om dien tijd was het knarsen op gehouden. Ecnice minuten later weerklonk een gekraak en ditmaal reeds sterker en verontrustender. Tk trok mijn rendierhemd aan om naar buiten te gaan en te proboe- ren te zien, wat er gebeurde. Hot hcclc dourstcl van onze woning bleek inge sneeuwd. Ik moest op handen en voeten naar buiten kruipen. Met verwoede kracht wierp.de wind zich op mij. .Stekende sneeuw sloeg in mijn ge zicht Gebogen als een hoepel om de minuut struikelend, kwam ik met moeite om de tent heen. Alles leek in orde. Beangstigende ontdekking. Maar wat was dat? Op tien me ters van de tent achter het weer- huisje schemerde een of andere don kere strook. Tk ging erop af. scherp spiedende. Was het een spleet? Tk geloofde mijn oogon niet. Helaas, er was geen twijfel .aan, de spleet verwijdde zich nu eens tot een cen timeter en voegde zich dan weer aaneen. Mij met een electrische lantaarn voor lichtend, volgde ik de smalle zwarte strook. De spleet verdween bij het huishouddepot. Klaarblijkelijk gaat hij onder het depot door, concludeerde ik. Toen keerde ik snel terug. In de tent terug, vertelde ik den kame raden van de spleet. Allen geraakten in op winding. Op het oogenblik beteekende de spleet natuurlijk in het geheel geen ge vaar, maar zij kon iedere minuut wijder worden en dan werd ons kamp met een ernstige ramp bedreigd. Wij besloten den dageraad af te wachten. „Wel, broedertjes," zei de Ernst, „ze klop pen, klaarblijkelijk heeft iemand onze ijs schots behekst." De grap van Ernst herinnerde ons aan een gesprek van den vorigen dagen ,toen we er nog allen op gepocht hadden, dat de ijsschots zeldzaam betrouwbaar was. Met praten verging nog een uur. In dien tijd kwam er geen enkele verandering en wij besloten nog een beetje te gaan slapen. Zienja Fedorow vertoonde ons als immer zijn opmerkelijke kunst met een bliksem snelle beweging schoot hij in den slaanzak in de bovenste kooi. waarmee hij telkens onzen naijver opwekte. „Petrowitsj zou je in elk geval nog niet eens een koertje naar de spleet gaan kij ken," zeide Iwan Dmitrijewitsj tegen mij. De strook verbreedt zich. Ik liet mij niet smeeken en zonder ver zuim kroop ik door de deuropening naar buiten. Opnieuw brandden de sneeuwstorm en de woedende wind mijn gelaat en maak ten het mij onmogelijk adem te halen. Voorzichtig op den tast baande ik mij stap voor stap een weg. Opeens was het, alsof uith et duister een breede zwartes trook te voorschijn kwam. Was de spleet wijder geworden? Tk begaf mij naderbij en over tuigde mij van de juistheid van mijn vrees. Daar waar nog slechts een uur geleden de spleet, die op een dun nen draad geleken had, als een breede band in 't zwarte water zicht baar. De spleet -was twee nieter breed geworden! Ik snelde naar het huishouddepot. De eene wand hing reeds, over het water... Ik rende naar de tent en deelde mijn vrienden het onpleizierige nieuws mede. Allen haast ten zich orn de bezittingen in veiligheid te brengen. De deur van het depot was in gesneeuwd. Iwan Dmitrijewitsj wapende zich met een houweel en sloeg het dak van bet depot in. Binnen stond reeds tame lijk veel waterk in het depot doordringend, wierp Papaninonze-voorraden naar buiten en wij drieën laadden deze op sleden en trokken ze ter zijde, Wij slaagden erin om laarzen, viltschoenen, reservekachels te red den. Alles wat in het depot van waarde was, wisten we weg te sleepen. Met lantaarns op inspectie. Den weg verlichtend met -een electrische lantaren heb was nog ver van den dage raad liepen we de ijsschots om. om het ijs om de tent te inspecteeren. Naar alle kanten strekten zich zwarte, verraderlijke spleten uit. Wij bleken ons op een stuk van hot ijsveld te bevinden van misschien 200 bij 300 meter. Uitgeput keerden we in de tent terug. Wij besloten tot den dageraad te gaan slapen en dan een sheeuwhuisje te gaan bouwen. Maar dien nacht kwam niet van cinnnOim half twaalf wekte de wacht hebbende Zjenia Fedorow mij: „Petja, sta op, er is een nieuwe spleet onder de tent gekomen," deelde hij mode. „Tn de keuken dringt het. water reeds bin nen." Thans werd het ons duidelijk, waarom den gcheclen ochtend het geraamte van de tent geknarst had. Afscheid. Wij besloten de tent te verlaten. Het viel ons hard van de woning te scheiden, waar in we acht maanden hadden doorgebracht. Op een brokstuk van onze ijsschots sloegen wij een dunne vlieertent op en sleepten daarheen de slaapzakken en kleeren. Daar naast in een dergelijke tent sloegen wij het radiostation van Krenkel op. Met het aanbreken van den dag van 1 Februari ging de sneeuwstorm liggen en toen vertoonde zich voor ons een vreemd, onbekend landschap. Rondom waren in plaats van de bekende omtrekken van het reusachtige ijsveld zwarte spleten zichtbaar en onbekende ijsbergen van brokstukken van de schotsen; Ik klom op een hoogen ijsberg. Overal, voorzoover het oog reikte, waren ijsvelden zichtbaar, die door water gescheiden waren. Den geheelen dag waren wij doende met de verhuizing, de bagage naar het midden van het "ijsvlak verslee- pend, Tegen het einde van den dag versche nen nieuwe scheuren. Den volgenden dag was onze ijsschots nog slechts 30 bij 50 M. groot Eerste Kamer Den Haag, 2 Maart 1938. De antwoord-rede van mr. Patijn, heden middag in den Senaat, was een vrij dor en kleurloos gepraat, zonder een zweempje van geestdrift of verfrisschend optimisme, een oratie van iemand, die moeite doet om zoo kort mogelijk de aangeroerde zaken af te doen. Wie mr, Patijn persoonlijk ken nen, wecten terdege, hoezeer hij als mensch van zorg vervuld is voor den ioop van het wereldgebeuren, dus kan het niet wezen, dat zijn zoozeer onlevendig optreden van heden middag 't gevolg was van innerlijke onbe wogenheid ten aanzien van de enorme mondiale problemen. Nu is mr. Patijn altijd wat kort en stug in zijn openbaar optreden geweest, maar ook de levendigste figuur, met „het hart op de tong", zou thans, als minister van Bui tenlandsche Zaken weinig anders dan zake lijke uiteenzettingen hebben kunnen laten hooron. We leven imimers in een tijd van pijnlijk' afwachten ómtrent de wegen, die de inter nationale „grooten" zullen willen en kun nen inslaan, en zoodoende moeten wij wel heil zoeken bij een onvervalscht realisme. De debatten gaven ook aan. dat de leden zich geen ongegronde illusies vormden, al gaan de oude Volkenbondsvrienden nog het verst in hun vasthouden aan idealen be treffende de (verdere!) toekomst. Alleen mi*. Van Vessem (N.S.B.) wil ons land ten spoedigste zien losgemaakt van de Geneefsche „vrijmetselaars-invloeden". In den namiddag kwam dan Minister Patijn aan het woord. Tot de buitenlandsche politiek komend herhaalde Z. Exc. nog eens tegenover mr. Van Vessem, waarom Nederland geen be hoefte had aan een pertinente neutraliteits verklaring van Hit Ier. Onze onzijdigheid is namelijk niet discussiabel. Nu wat de erkenning van Ahessynie als Italiaanseh bezit betreft. De heer Vorrink had op scherpe wijze de Nedorlandsche houding tegenover de Itali- aansche overwinning becritisecrd en uitge roepen, dat onze buitenlandsche politiek grondig herzien moest worden, wij nu het internationale recht hebben helpen ondermij nen. Natuurlijk had de heer Vorrink ook ge klaagd over ons optreden, los van de Oslo- staten, maar minister Patijn verzekerde, dat Nederland reeds bij voorbant het plan had. geheel zelfstandig te handelen en aldus had het overleg slechts een informatief karakter. Ook was veel gesproken over art. 16 van het Volkenhonds-handvest, het bekende in zake 't verleenen van doortocht aan vreemd" troepen. Prof. Anema had doen blijken, dat hij voelt voor de thans gegroeide nractijk namelijk de facultatief-stelling. En daar ging de minister mee aceoord. Nederland zal dus geval voor geval hebben tn beoordeel en. of we doortocht zullen kunnen verleenen. Wij zijn nu eenmaal geheel souverein en zelfstandig, wat Z.F.xe. iets anders oordeelde dan ,ncu traal". Wij kunnen b.v., als ons dat lust, met wie of wieii ook een .verdrag aangaan. Volgens Mr. Patijn zijn wij het beste ge baat bij een systeem, dat ons vrijheid laat, eventueel doortocht te verleenen (wat nooit zal gelden voor een land, dat wij als een aanvaller beschouwen)aangezien men weet dat "Ncclër 1 arTtl zelf/u' hlëf •■spÖëdig" dóbrföcht zal verleenen. Ook deze'minister -moést toe geven, dat vóór 'IA- het begrip „neutralMeit" een ander karakter had dan thans, omdat... cr een Volkenbond bestaat! En wat de l de toekomst van den Volkenbond aangaat, Z.Exc. ging voor een goed deel mee met dé beschouwingen van prof. Anema en Droogleever Fortuijn. Deze laatste afge vaardigde had evenzeer zijn gehechtheid aan den Volkenhond geuit, maar gewaar schuwd tegen de neiging, om van Genève een soort „ideologisch bloc" te maken. Tweede Kamer In de tweede Kamer is men thans aange land bij wat men zou kunnen noemen: „In disch allerlei!" De' behandeling der afzon derlijke begrootingen brengt veel afwisse ling in de te behandelen stof, maar voor de bewoners der moederlandsche streken zijn dergelijke debatten niet altijd even belang wekkend De specifieek-Indische aangelegen heden zijn dan ook van zeei*intemcn aard Maar eerst heeft minister Weiter heden nog even geantwoord on de replieken bij de algemeene beschouwingenwaarbij hij voor al prof. Van Gdderen (S.D.) verweet, dat hij de dingen, door ons onder de meest-on gunstige crisisjaren in Tndië verricht, wel wat érg „kleintjes" en in de verte ziet. En de pefitie-Soetardio komt. aldus Z. Exc., te vroeg óf te laat! Ir. Welter was 't vol komen met den heer Van Poll (R.K.) eens dat, nu de „koloniale verhouding" heeft afgedaan, de weg openstaat voor een orga- nisohen groet tot aan den ton. De vraag— Van Poll, hoe de minister denkt, het eco nomische plan te financieren, beantwoordde Z.Exc. door te verklaren, dat hij de finan- rieele canaiteitcn van Indië zeker in acht zal nemen. De heer Tilnnus (C.H.) snrekende voor zijn ongestelden collega Rutgers van Ro zenburg vroeg, wat de Rcgeoring verder met de pensioenen zal doen? Z. Exc. ver klaarde, dat, wijl de salarissen werden ver hoogd. de korting on de nonsioenen niet ge, handhaaf(f kon blijven. En aangaande de toekomst kon de minister niets positiefs meedeelpn. al hoopte hij van harte, dat de korting van 54- nimmer meer opnieuw nood zakelijk zal zijn. DEN DOOD ONTSPRONGEN. De reddende parachute. Twee vliegtuigen botsten boven ïsinailia op een hoogte van 10,000 meter op elkander, meldt een telegram uit Caïro aan de Daily Express. De botsing was het gevolg van een dichten mist. De twee bestuurders daalden in hun parachutes, en kwamen be houden op den beganen grond. Eén passa gier, een zekere Gcorges Griffiths, een voor aanstaand man in luchtvaartkringen, kwam om het leven, fywmtnen Duitscher Balkc brengt het op 2 min. 38.3 sec. RAGNHILD HVEGER C.S. TE HAMBURG. Tijdens de gisteravond in het over dekte zwembad te Hamburg ge houden internationale zwemwed strijden slaagde de Duitsohe zwem mer Balke er in het Europeesch record 2Q0 meter schoolslag te ver beteren en te brengen op 2 min, 38.3 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot. Arthur Heina met een tijd van 2 min. 38.9 sec. Balke benaderde het wereld record van den Amerikaan Jack Kasley dus tot op 1.1 sec. Deensche zwemsters ondervinden geen tegenstand. Na hun wedstrijden in Nederland kwa men de Deensche zwemsters gisteravond te gen Duitschc zwemsters te Hamburg uit. Ragnhild Hveger had. in tegenstelling mei in Nederland, op de 200 meter borstcrawl geen concurrentie te vreezen en won in den goeden tijd van 2 min. 29.3 sec. Ruth Halbs- guth werd tweede in 2 min. 42.7 sec. Op de 3X100 nieter wisselslag estafette kregen de Charlottenburger Nixen 25 meter voor sprong, maar niettemin wonnen de Deen sche meisjes Ragnhild Hveger, Valborg Christensen en Gunvor Kraft met flink ver schil in den tijd van 3 min. 55,2 sec. WXethennzn Zesdaagsche van Antwerpen Hollandsche koppels hebben een puntenachterstand. Na een vermocienden avond, waarin flink gespurt werd, ging het weer in gewoon tempo verder en na half twaalf wci'den weder enkele sprints verreden, welke wer den gewonnen door Naeyc,. Bellenaars, Pij nenburg, Buysse en Bakker. De sprints van 3 uur werden gewonnen door Bakker, Pijnenburg, van Schijndel, Pijnenburg en. Bellenaars. Te -vijf: uüt- in den ochtend was de "stand als volgt: - 1. Deneef-De 'Kuysscher 204 pt. 2. Slaafs— Pellenaars 173 pt.. 3. Pijnenburg—Wals 133 pt. 4. Van Schijndel—van den Broek 109 pt. 5. Buysse—Bil liet 98 pt. 6. Christensen— Stiele 43 pt. 7. ArchambaudGuimbretière 26.pt. 8. RonsseDepauw 22 pt. Op één ronde: 9. Kacrs—I-luys 45 pt. Op drie ronden n.m.: 12. Savclbcrg—Mul ler 38 pt. Op twaalf ronden o.m.: 14. IvremersBak ker 99 pt. BILJARTEN Albert wereldkampioen vrij spel Sweering op de vijfde plaats. Gisteren zijn te Marseille de wed strijden om het wereldkampioen schap vrij spel geëindigd. De Franschman Albert wist onge slagen den wereldtitel te veroveren. Onze landgenoot Jan Sweering ein digde op de vijfde plaats in dit sterk bezette tournooi. Slecht materiaal. Het algemeen gemiddelde van den win naar 33.98, is .abnormaal laag; op andere (ournooien ligt dit steeds om eri nabij de 60. Ook valt het op, dat weinig hooge series zijn gescoord. Zijn anders series van 400 en 500 schering en inslag, nu waren de deelnemers al blij, indien ze een paar honderd punten achteréén bij elkaar stootten. Een en ander vindt zijn oorzaak in het slechte materiaal. Zoo goed als dat in Bel gië en ons land doorgaans is, zoo slecht is het in Frankrijk. Slechts de Portugees Fer- raz wist een serie van 500 te scoren, op deze biljarts een phenomenale prestatie. Biergebruik in Nederland stijgt In 1937 dronk Nederland per hoofd der bevolking ongeveer 14 Liter; het totaal verbruik bedroeg 121.000.000 Liter. In 1936 was het binnenlandsch verbruik 119.000.000 Liter en in 1935 129.200.000 Liter of ongeveer 15.3 L. per hoofd. In het nest van de „Nachtegaal" Politie ontdekt geheime zend- installatie. Ofschoon tot tweemaal toe een geheime zcnd-installatie in beslag is genomen, gaan de clandestiene uitzendingen van den alge. meen bekend geworden Hengeloschen „nach tegaal" rustig door. Hierin hebben justitie en politie aanleiding gezien tot het. instellen van een uitgebreid onderzoek ten huize van .T. P. aan den ICrabbenbosweg, die tot in wijden omtrek als de „geheime zender" naam heeft gemaakt. Men trof inderdaad een geheime zcnd-installatie aan. die onder een divan verborgen was en verschillende be scheiden. die betrekking bleken te hebben op .de clandestiene uitzendingen. E.en en an der werd in beslag genömèib Emoe (heenreis) Buizerd (heenreis) Pelikaan (heenreis) Ibis (terugreis) Torenvalk (terugreis) Gier (heenreis) Vertrek van Aankomst te jsingap. 2 Mrt. jBand. 2 Mrt. |Basra 2 Mrt [jodhp. 2 Mrt Napels 2 Mrt. [Alex. 2 Mrt |Bagd. 2 Mrt Athene 2 Mrt. |singap. 2 Mrt jRang. 2 Mrt A'dam 3 Mrt. ONZE OOST, Gasmaskerfabriek ia Indië Naar de „Javabode" meldt, zullen te Bandoeng nadere besprekingen plaats hebben tusschen den directeur der Singapore Rubber Works, den heer Cresson en het legerbestuur over de oprichting van een gasmaskerfa briek. Naar men verwacht, zal de zaak spoedig haar beslag krijgen. DOCHTER VAN DEN LANDVOOGD AAM GEVAAR ONTSNAPT. Nachtexpress over wankele brug. De nachtexpress van Batavia naar Soe- rabaja, welke Vrijdag, 11 Februari jl. van het station Koningsplein vertrok, en waarin; o.m. de dochter van den landvoogd reisde, is, naar de „Matoeram" meldt, aan een groot gevaar ontsnapt Door de geweldige regens, welke in de omgeving van Cheribon zijn gevallen, is de brug bij Tjankring namelijk verzakt. Juist toen de laatste wagon van den nachtex- press zich nog op de brug bevond, begon de ze te slingeren en juist nadat de vaste baan weer was bereikt, zakte de brug weg. Was dit slechts eenige seconden eerde? gebeurd, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest. Gedurende Zaterdag en een deel van den Zondag was het spoorwegverkeer aan groo te vertraging onderhevig. Rust in de verboden wateren* Van Japansche visschers werd den laat sten tijd, naar het Bat. Nwsbl., meldt, niets vernomen. De Kortenaer, die thans de vis- scherijcontrole uitoefent, opereert meor in den Riouw-Archipcl dan in de omgeving van Billiton. Begin Februari werd de heer Yosjio Na kamoera naar Soekaminskin opgezonden, teneinde aldaar, èijh straf te ondergaan. HiJI is n.1. bij vonnis van don resi dien berechte? ■te Tandjong Pinang veroordeeld lot 3 mnd, hechtenis terzake van het ais gez&gvoerdcp van een vaartuig met behulp daarvan kust- visschcrij uitoefenen in strijd met de bepa lingen der Kustvisscherij-ordonnantie. Deze Yosjio Nakamoera behoorde tot dei bemanning van het Japansche vissohersvaart tuig Tokoeëi Maroe No. 7, dat eind Septem ber verleden jaar een onprettige ontmoe- ting had met Hr. Mrs. Flores, Nakamoera! kreeg daarbij een kogel in het kniegewricht, welke langs operatieven weg is verwijderd. I-Iij is thans geheel hersteld, blijft echter ge deeltelijk invalide. Arisjo Mafzoezo, de per soon die een kogel in den schedel kreeg, is. er beter aan toe. De kogel, die achter de oog holte werd aangetroffen is verwijderd, en reeds op 13 Nov. is hij geheel genezen naac Singapore teruggekeerd. Ernstig motorongeluk Een zwaar en een lichtgewonde te Amsterdam. Eenige minuten vóór middernacht is opi den N.Z. Voorburgwal bij dc N.Z. Kolk to Amsterdam een ernstig verkeersongeluk ge beurd. Een motorfiets kwam daar in botsing met een personenauto, waarbij de berijder, een ongeveer dertigjarige Rotterdammer ert zijn duopassagiere tegen den grond werden geslingerd. De man werd met een zware hersenschudding en een groote hoofdwond opgenomen en door den geneeskundigen, dienst naar 't Binnengasthuis overgebracht Zijn toestand was hoogst ernstig. Een dame. die zich in de personenauto) bevond, werd eveneens Vïcwond, doch kon, na in het Binnengasthuis verbonden te zijn, naar haar woning terugkeeren. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd Verklaring van een ontslagen! directeur. De Thermionfabrieken te Lent bij Nijme gen blijven tot Maandag gesloten. Zaterdag zullen de looncn normaal worden uitbe taald. In verband met de vele geruchten omi» trent deze zaak doelt ir. D. C. Varenkamp, directeur van de Th e nm i on fabriek enaan] wien wegens de reorganisatie eervol ont slag werd verleend, ons 't volgende mede: „Jongstleden Vrijdag werd mijn mede directeur. de R., gearresteerd, onder ver denking van fraude. De aangifte geschiedde) namens commissarissen van het bedrijf. Deze aangifte beeft niets te maken met de reeds vroeger in de bladen vermelde dief stallen, door enkele leden van bet perso-- neel geniesd. Ook bet bericht, dal de di rectie in de zaak van de geploegde dief stallen niet de noodige voortvarendheid! heeft betracht, is onjuist, daar dit onder zoek on instigatie van den heer Varenkamp' door de politie van Eist met kracht is voort gezet. Zaterdagavond werd ook R.. directeur1 van het verkoopkantoor van Thermion-Me- gatron, gearresteerd, als verdacht van me deplichtigheid aan de bovenbedoelde frau de. il

Schager Courant | 1938 | | pagina 2