Droevige plechtigheid te Sintjancras Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Opa Pater honderd jaar! Het ongeval van Jan Langedijk Ingezonden Teraardebestelling van den te Ede doodgeschoten milicien P. Deutekom. Enorme belang stelling. Gistermiddag is op de algcmeene begraafplaats te Sint Pancras het stoffelijk overschot van den Zater dag te Ede per ongeluk doodgescho ten milicien P. Deutekom ter aarde besteld. Vopr deze plechtigheid bestond zeer groote belangstelling. Het geheele dorp was vrij wel op de been om den jeugdigen Deute kom een laatsteu groet te brengen. Als vertegenwoordiger van den Minister van Defensie was bij de plechtigheid aan wezig de Overste Stensel vari der Aa. gar nizoenscommandant van Haarlem. Verder bestond de belangstelling van militaire zij de uit den compagniescommandant, kapi tein Lohmeijer, den sectiecommandant ser geant Jansen en een der dienstkameraden, den hoornblazer Nijhuis. Naar men ons mededeelt heeft men op vorzoek der familie van een begrafenis met militaire eer afgezien. Als de eenvoudige kist in het graf is neer gelaten en dit is dichtgedekt met een vijftal bloemstukken, w.o. een van het Regiment Jagers, in de kleuren van het regiment, neemt Ds. Molenaar, de predikant, die kort geleden deze gemeente heeft verlaten en thans te Halfweg standplaats heeft, het woord. „Zendt Uw sikkel en maai, de oogst op aarde is rijp geworden", sprak God tot den Dood. De bee- nige maaier is gekomen, en heeft z'n zeis gezet in een jong leven. Geen afscheid heeft hij kunnen nemen, dat zegt heel wat, als wij ons dat indenken, geen voorbereiding heeft hij kunnen tref fen. hij is zoo uit het leven weggerukt. Op dezen somberen dag, zien wij neer op dit jonge leven, dat is beëindigd, midden in de toekomstplannen. En dit spreekt tot ons allen. Wij meenen in de toekomst vast Ie gaan en te staan, wij droomen van toe komstplannen. Hoe schreef de jongeman nog kort geleden naar zijn ouders cn tec- kendc er op een schuitje en ik weet niet wat. Zendt uw sikkel, o maaier, dp oogst Is' rijp. Wij zien deze oogst niet als rijp, doch 't uur onzer geboorte en ook het uur van ons sterven is niet in onze handen gelegd. Wij hebben te zorgen, dat wij klaar zijn, wij worden niet gevraagd eerst orde op de zaken te stellen. Wij moeten voor God£ troon kunnen zeggen: Present, de taak is volbracht. Wat moot er thans omgaan in de gedach ten van dien anderen jongenman. Den ouders bidt spr. toe dat zij de kracht zullen krijgen om straks dien jongen de hand te drukken en in de oogen te zien zonder wraak cn haat gevoelens. Kapitein Lohmcyer treedt hierna naar vo ren. Spr. herinnerde er aan, dat in Octobcr van het vorig jaar Piet Deutekom bij de ti- raillourscompagnie van het regiment Jagers kwam. Toen maakte men voor het eerst met elkaar kennis. Hij is door zijn functie (hoorn blazer) geworden tot de verlengde stem van .den commandant. Niet alleen gaf hij de sig nalen, ook was hij de zanger van de com pagnie, een steun bij de marschen, om als de leden loom werden, ons met zijn muzikale gaven op te monteren. Dat was voor hem geen opoffering. Muziek was hem een levens behoefte. Naast zijn muzikale aanleg maakte zijn vroolijkheid hem tot een goed kameraad. In speelsche vroolijkheid is hij opgeroepen. Zooals hij bij ons leefde is hij heengegaan. Er blijft een leegte aan het hoofd der compagnie, maar grootcr bij de ouders. Maar wacht je ouders, in blij heid en met 'n vroolijk karakter daar waar geen leed is. Spr. betuigde deelneming namens den com mandant van het Regiment Jagers, kolon9l Scherpenhuizen, namens commandant Brina man, hemzelf en zijn mede-officieren van de compagnie, de onderofficieren en de solda ten, welker vertegenwoordigers hier met spr. aanwezig zijn. Ook bracht spr. de deelneming over van den bij dit ongeluk betrokkene. Piet Deutekom ruste in vrede. De burgemeester dezer gemeente, de heer J. Kroonenburg, sprak vervolgens. Toen hei overlijdensbericht hier werd ontvangen, al dus spr., ging er een schok door de gemeente. Dc deernis met de ouders en de naaste fa milie, die door deze gebeurtenis in diepen rouw zijn gedompeld, is groot. Dat God hem de kracht moge geven dit kruis te dragen in berusting. Piet was een vroolijkc, goedhartige jongen, die goed bij zijn kameraden stond aangeschreven, dat getuigt wel de groote be langstelling. Piet overleed als slachtoffer van een noodlottig ongeval. De tweede zwaar ge troffene is hij die bij dit ongeval tegenwoor dig was. Op verzoek van de ouders van het slachtoffer zal de burgemeester bij de mili taire autoriteiten een verzoek indienen hem niet voor dit feit te straffen, overwegend dat de jongeman al genoeg gestraft is. Dit kruis zal de ouders heel hun leven bij blij ven, doch ook met. den dader is dit het ge val, temeer daar hij een goed vriend van Piet was. Dc burgemeester zal het mogelijke doen opdat, hij geen straf zal krijgen. Dat dit geschiedt op verzoek der ouders, zal on getwijfeld veel gewicht in de schaal leggen. Spr. dankt namens de ouders den overste en de andere militaire autoriteiten voor hun aanwezigheid en ds. Molenaar, de veldprediker, voor de door hem gesproken woorden. Voorts vrienden en bekenden voor de groote belangstelling. Hiermede was de plechtigheid ten einde. Diep onder den indruk verliet men hier na den doodenakker. LANGEND1JK Veertien dagen rust noodzakelijk. Over het aan Jan Langedijk overkomen ongeval vernemen wij nader dat de rijder tengevolge van de val een bloeduitstorting in de dij heeft bekomen door het knappen van een ader. Hij is naar het Roode Kruis ziekenhuis vervoerd en zal naar de meening van den behandelenden professor ongeveer veertien dagen rust moeten nemen. Jan lijdt geen pijn. Het zal echter nog wel een drietal weken duren vooi hij naar Holland kan terugkeeren. N.A.K. contra B.Z.K- Vanwege den Keuringsdienst N.-Holland van de N.A.K. wordt, in antwoord op de vraag, hoe het staat met de kwestie N.A.K. B.Z.K. meegedeeld, dat er weer onderhan delingen worden gevoerd, doch dat omtrent den stand en de kansen hiervan absolute vertrouwelijkheid is opgelegd. De regelings commissie voor tuinbouwkeuringen N.A.K. heeft besloten met de keuringen gewoon door te gaan, terwijl de N.A.K. zijn vrije keuring met kracht zal verdedigen. STEUN OP VROEGE GELE KOOL Zooals wij eenigen tijd geleden bericht ten waren er verscheidene klachten geuit over het niet verleenen van steun op de vroege gele kool, hoewel de prijs wel van dien aard was, dat men op steun zou kun nen hopen. De Ned. Tuin dersbon d heeft zich in dit verhand gericht, tot de Ned. Groenten- en Fruiteentrale. De Centrale antwoordt hier op, volgens den secr. van het District N. Holland van den N.T.B. dat aangaande steun op de savoyekool, de geheel o periode, inclusief November—December, nog bekeken moet worden, aangezien een juiste bereke ning anders niet meer mogelijk is Door dit antwoord weten wij, aldus de secr., dat de mogelijkheid althans bestaat, dat ook do savoyekool over 1937 alsnog voor steun in aanmerking komt. ZUIDSCHARWOUDE. Titel wedstrijden kolven. Vanwege do Pers- en Propaganda-commis- sie van den Ned. Kolf bond zullen de tit'el- wedstrijden ook dit jaar weer worden ge houden cn wel op 6 Maart in de baan van den heer Rijper alhier, om bet koningschap, op 13 Maart in de baan van De Vier Eenen te Spanbroek om het Prinsschap en den 20 Maart in de baan van Bantam te Hoog- karspel om het Keizerschap. NOORDSCILARWOUD E DEMONSTRATIE ZUURSTOFKOFFER Dinsdagavond werd in het gem. gymna stieklokaal een demonstratie gegeven met de door de afdeeling der E.H.B.O. aange schafte nieuwe zuurstofkoffer. Voor deze gelegenheid was een vertegen woordiger der fa. G. L. Loos te Amsterdam aanwezig om een en ander nader aan de loden te demonstreeren Een en ander werd met belangstelling gevolgd. Behalve de medische leider Dr. J. de Wit, was voorts nog aanwezig de beschermheer der vereeniging, Burgemeester Jhr. Van Spcngler, die van zijn belangstelling deed blijken. HEER HUGOWAARD JAARVERGADERING „ONS GENOEGEN." Dinsdag hield de Gem. Zangvereen. „Ons Genoegen" na een korte repetitie haar jaarvergadering in het lokaal van den heer A. Rus, o.l.v. den heer P Blaauw Uit het jaarverslag bleek de rustige gang van zaken gedurende het afgebroken jaar Onder leiding van den heer Zaal is hard gewerkt, allereerst voor het concours te N. Niedorp waar met Z1Z1/? p. een eersten prijs behaald werd, daarna voor de uitvoe ringen. Do vereeniging heeft veel te kampen ge had met ziekte onder de leden, waardoor het verloop van het ledental ongunstig is beinvloed. Het is nu echter weer stijgende. Daar de penningm., Mw. M. BlaauwKos telijk wegens ziekte verhinderd is, wordt het financieel verslag uitgebracht door de kascommissie, bestaande uit de heeren C. Kooij en Jb. Engel. Alles is in orde bevon den, maar er is dit jaar weer een tekort, zoodat de reserve langzamerhand uitge put raakt. In verband biermede wordt door het be stuur voorgesteld een groote verloting te organiseeren van 1000 loten a 25 ct. met als hoofdprijs een rijwiel. Ter gelegenheid van de trekking in September kan dan een feestelijk concort met verrassingen gege ven worden. Daar een bazar te riskant en te tijdroo- vend wordt geacht, wordt aldus besloten. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer P. Blaauw als voorzitter herkozen. Door Mw. A. Schoun wordt verslag uitge bracht over het ledcnverloop en het aantal verzuimen. Daar de vereen, nog steeds Bondslid is, wordt besloten dit jaar ook weer 't bonds- concours dat te Castricum zal worden ge houden, te bezoeken en daar te zingen onder dezelfde voorwaarden als tot nog toe. In overweging schijnt echter te zijn zich aan meer artistiek werk te gaan wijdon, daar de heer Zaal verwacht op dit gebied nog wel iets te kunnen bereiken. N.a.v. een desbetreffende opmerking bij de rondvraag wordt besloten in het vervolg geschenken aan leden door een vrije collec te te bekostigen. Met de opwekking te zorgen voor een goe den lotenverkoop en op huisbezoek te gaan om nieuwe'leden tc winnen, volgt sluiting. BERGEN Miltvuur. In deze gemeente is onder het vee van een veehouder aan den Heercnweg een geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver is op de gebruikelijke wijze vernietigd Distributie versche zeevisch. Deze week wordt in de gemeente een proef genomen met het beschikbaar stellen aan ondersteunden - van vêrsche zeevisch tegen den regecringsprijs. Venvacht wordt, dat in verband met den vastentijd hiervan een ruim gebruik zal worden gemaakt. Onderscheiding. Woensdagmiddag is in de ledenvergade ring van de afd. Noordholland van den Al- gemeenen Bond van Politiepersoneel in Ne derland door den Burgemeester van Bergen met een toepasselijk woord aan den ge meenteveldwachter A. van de Kooij het dienstkruis wegens tien jarigen trouwen po litiedienst uitgereikt. In dezelfde vergadering is door den bur gemeester van Oterleek aan den gemeente veldwachter Wiersma gelijke onderschei ding van den Bond overhandigd. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Zwarte handwarmer; paar wanten; rand van koplamp; zakmes; porte- monnaie met tien-ritten boekje; sleutel met ketting; bruin dekzeiltje; portemonnaie met geld; grijze overjas; damesportemonnaie m. geld; doosje met rozenkrans; blauwe jon genspet met naam; collectie stalen; zwart kerkboek; dames armbandhorloge; zilveren kruisje; paar bruine glacé handschoenen; aangeloopen: twee honden. Verloren: Knot bruine katoen; belasting plaatjes; roode kinderhandschoen; bruine glacé dameshandschoen; leesboek; wandel stok; vulpen; kruisvormig broche met dia manten; mondharmonica; zakmes; paar blauwe kinderwanten; bruine lederen por temonnaie met geld en tramkaartje; blauwe muts; groene wollen handschoen; gouden tientje (Willem.III); bruin dekkleed. OUDE NIEDORP FEESTSTEMMING IN HET DORP Het is feest in het dorp Iedereen, die het dorp binnenkomt, onverschillig of hij komt uit de rich ting Verlaat, Langereis of Terdiek, zal dit terstond merken, want de vlaggen wapperen van vele hnizen. De vreemden vragen nieuwsgierig wat hier toch aan de hand is. Het moet wel iets bijzonders zijn. En de inwoners zullen het U spoedig ver tellen en zij doen het graag, groot en klein: „Opa Pater is 100 jaar." Ja, dat is terdege iets bijzonders, dat geeft zeer zeker reden tot feestvieren. 100 jaar... Dus op 2 Maart 1838 geboren?! Wanneer je daar even bij stil staat, dan kan het niet anders of je slaakt de verzuch ting: „Wat heeft die Opa Pater toch ontzet tend veel meegemaakt". Wat is er de laatste eeuw niet veranderd, zoowel op economisch als staatkundig gebied. Wat werd er niet uitgevonden, wat kwam er niet tot stand, kortom welk een ander beeld heeft de we reld in deze laatste eeuw niet gekregen. En men krijgt bewondering voor Opa Pater, dat hij zoolang de wereld heeft mogen aanschou wen. De belangstelling kon dan ook niet uitblijven. En deze was groot, zeer groot. Oprecht en hartelijk zijn de fe licitaties geweest. Hoeveel menschen, zoowel jong als oud, zijn niet bij Opa Pater gekomen om hem de hand te drukken, hoeveel bloemen zijn er niet geschonken De kamer staat vol en is herschapen in een bloementuin, een weelde van bloe men. En de 100-jarige ligt op zijn bed en geniet van deze hulde, die hem zoo van ganscher harte wordt bewe zen. Het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door den Burgemeester, den heer C. G. M. van Baar en den wethouder, den heer J. v. Zoonen, en de Vereen. Plaatselijk Belang, vertegenwoordigd door de heeren Bier steker en G. de Heer, brengen hun felici taties; de fotograaf van Polygoon legt den gelukwensch van den burgemeester op de gevoelige plaat vast; de kinderen van de O. L. school brengen om half twaalf een zanghulde voor het raam, dat is openge schoven en waardoor men Opa Pater ziet genieten van de heldere kinderzang. Uit volle borst worden de liederen gezongen. De kinderen worden getracteerd en keeren opgetogen huiswaarts, na eerst den 100-ja- rige nog te hebben toegewuifd. Wat een vreugde. En de schoonzoon, de heer Blokker, en zijn echtgenoote, bij wie Opa Pater reeds zoovele iaren een tehuis heeft gevonden, zooals hij zich maar kan wenschcn deelcn volon mede in de vreugde De oude wordt door hen op handen gedra gen en de grootste zorg wordt aan zijn wel";;n besteed. Onze beste wenschen Opa Pater! Tot Uw volgenden verjaardag! Z1JPE DE WONINGWETWONINGEN Aan deze gemeente is in het exploitatiete kort van 5 dubbele woningwetwoningen over het exploitatieiaar 19361937 een Rijksbijdrage van f 1356.38 toegekend. VERKEERSONDERWÏJS Evenals in vele andere gemeenten is ook op de O.L. scholen in deze gemeente het verkeersonderwijs ingevoerd en heeft dit leervak een plaats gekregen in het leerplan. Reeds geruhnen tijd werd door de leer krachten bij hun onderwijs aan dit vak aandacht geschonken, doch hier en daar werd het uitsluitend occasioneel behandeld. UITSTEL HERHALINGSOEFENINGEN De Minister van Defensie heeft aan den dienstplichtige Jan Kooij te St. Maartens- vlotbrug uitstel verleend van het. vervul len der herhalingsoefeningen tot 15 Septem ber 1938. Geachte Redactie, Het „ingezonden" uit N. Niedorp omtrent den gang van zaken in de Wieringermeer trok mijn aandacht, omdat er een Bijbel- woor dtotaal verkeerd wordt aangehaald. Er zijn méér menschen, die met Bijbel woorden schennen, zonder ze zelf te ken nen. In Mattheus 25 vindt de schrijver uit N. Niedorp de prachtige gelijkenis van de ta lenten en daar komt de uitdrukking voor: wie niet heeft, van die zal genomen worden, wat hij heeft. De N. Niedorper maakt er van: wie niet heeft, aan die zal gegeven worden! LUNA. HARENKARSPEL TUITJENHORN VERKOOPING Gisteren werd alhier in het café van den heer J. Kaandorp, publiek verkocht, ten overstaan van notaris Pinxster te Schoorl- dam, een woonhuis met erf met 6 percee- len weiland, eigendom van den heer C. Slijkerman aldaar. Kooper werd van de perceelen 2 tot 8 wei land, groot? 3 H.A. 92.A. 90 cA., de hoer J. Kieken, landbouwèr te Stroet gem. Sint Maarten voor de som van f 9843.50. Het woonhuis werd door den eigenaar opgehouden op de som van f 1235.— WINKEL Vergadering „Het Witte Kruis". Dinsdagavond had in het lokaal van den heer K. Zeeman te Lutjewinkel een verga dering plaats van de Afd. Winkel van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis". De Voorzitter, de heer G. Kamp kon bij de opening een matig bezochte vergadering het welkom toeroepen. De secretaris, de heer Posthumus, was wegens ongesteldheid af wezig. De notulen werden na lezing onver anderd vastgesteld. Het jaarverslag werd voorgelezen en dank baar aanvaard. Hierna werd verslag uitge bracht van de algemeene vergadering, ge houden te Amsterdam. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek een batig saldo aanwezig te zijn van f2484.46, tegen f 1968.09 het vorig jaar. Van de afdeeling tuberculosebestrijding bleek het saldo te zijn f 313.15, vorig jaar f373.15. De voorzitter bracht den penningmeester dan'k voor zijn verslag en gehouden beheer. De commissie tot het nazien der rekening bracht een gunstig rapport uit. Bij de rondvraag zag de heer Koedoder gaarne een subsidie verleend, indien weer een reisje naar de instellingen van Het Witte Kruis werd gemaakt. Voor sommige leden vond spreker de reiskosten wel wat hoog. Het Bestuur deed toezegging dit on der oogen te zien. Nadat nog enkele huishoudelijke aangele genheden waren besproken, volgde slui ting met een woord van dank vopr de op komst. Dammen. Dinsdagavond had in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn de prijsuitreiking plaats van een vijftal „damsleutels" aan de winnaars van de onderlinge damcompeti- tie. Winnaars waren de heeren J. Helder, S. Bakker, E. Kasten, C. de Jong en A. de Vries. De voorzitter feliciteerde de win naars met het behaalde succes. Hierna werd medegedeeld, dat de ex-wereldkampioen dammen, B. Springer, Dinsdag a.s. een blind- en simultaanséance zal geven. De blindpartij zal gespeeld worden tegen den heer J. Helder. Men zie overigens de ad vertentie. BLOEMBOLLENVEILING BOVENKARSPEL. Zeer groot was wederom de aanvoer. Groo te belangstelling, met iets mindere koop lust, waardoor de prijzen iets zakten. Besteed werd voor: America 4—6 4; Achilles 68 20; Athalia 610 5; Ave Maria 24 10 per L.; Anna Pfitzer 610 19; Boule de Neige 6—8 18; Baron Jos. Hulot 4—6 8; Bleriot 6—10 18; idem 4—6 8—14; Bennett 6—10 15—26; idem 46 1519; Beat all 2-4 2830 per L.; Betty Nuthall 6-8 3—4; Crimson Glow 6-10 19; id. 4-6 17; idem 2-4 10 per L.; Commander Koehl 6-10 4495; idem 4-6 40; idem 2-4 60—95 per L.; Copernicus 4-6 16; Caesar 6-10 22; idem 4-6 14; idem 2-4 12—22 per L.; Champlain 3-10 300; Early Sunrise 6-8 17—18 idem 4-6 1318; idem 2-4 40—48 per L.; Early Orange 6-8 14; Energie 4-6 15; idem 2-4 50 per L.; Flaming sword 4-6 15—16; id. 2-4 30—40 per L.; Feuerzauber 8-10 20; idem 6-8 13; idem 4-6 11; Golden West 2-4 13 per L.; Gladness 6-10 2432; idem 4-6 28; Good Hope 6-8 3; Gay Hussar 4-6 20; Graf Zeppe lin 6-10 24; idem 2-4 80 per L.; Halley 6-10 19; idem 4-6 8; idem 2-4 10 per L.; Himmel- stor 6-10 26; idem 4-6 32; Jacoba van Beieren 2-4 10 per L.; L' Imma- culee 6-8 15;, id. 4-6 12; id. 2-4 28; LTvensble 6-8 5; Krijtberg 8-10 34, id. 68- 30, id. 4-6 24; idem 0-4 95 per L.; Lady Boreel 4-6 24; idem 2-4 38 per L.; Lilac Wonder 6-8 12-18; idem 4-6 12-15; idem 2-4 30 per L.; Mount Everest 6-8 7; Mar. Foch 4-6 12; idem 2-4 20 per L.; Mevrouw van Konijnenburg 4-6 8; MacLarcn 6-10 9-28idem 4-6 15-26; idem 2-4 34°-42 oer L.; Maagd van Orleans 6-10 26; P. D. van Mourik 6-8 65; idem 4-6 50; idem 2-4 200 per L.; Dr. Moody 6-8 6; Nancy Hanks 6-10 5; Orange Quecn 6—8 10—18; idem 4—6 9—15, idem 24 1020 per L.; Orange Blos som 6-10 16; Orange Princess 6-10 8-17; idem 4-6 5-S; Pfitzers Triumph 6-8 5-13; idem 4-6 3-8; idem 2-4 10 per L.; Pink Perfection 4-6 8; Prins van Oostenrijk 6-8 4; Panama.4-8 7; Paradise 4-6 34; idem 2-4 15; Pelcgrina 6-10 18; Picardy 6-8 4-12; idem 4-6 3-8; idem 2-4 10 per L.; Major of Albury 150165; Poolijs 25; Pe- legriana 25—30 Pf. Meisterstuck 1250; Pur ple Beauty 375—1200; Paul Pfiazer 80; Quo Vadis 60; Rose Precose 25 Ster of Bethlehem 325; Sonatine 25; Sara- sate 825: Th. Edison 25; Van Tienboven 35; Tip top 900; Vagebond Prince 400600; Wil- ly Wigman 25; White Triumphator 105 Wasagc 30; Witlesbach 1500; Walkover 105 per 100; Zauberflöte 2750—2800; alles cen ten per liter Poolijs 6-10 8—17; idem 4—6 5-11; id. 24 19 per L; Red Emperor 6—10 15—28; idem 4—6 13—16; idem 2—4 11—36 per L; Roi Soleil 46 15; idem 24 30 per L; Rose Precose 46 12; Red Beauty 6—10 16 —17; idem 46 6; idem 24 10 per L; Schwaben 6—10 3; idem 46 8; idean 24 10—13 per L; Salmon Beauty 6—8 12; idem 5—6 8; Salmonea 6—8 7; Scarlet Bcdder 6— 8 5—11; Trudel Grotz 6—8 6; Van Tien- hoven 6—10 30; idem 4—6 28—30; Thrilled Champion 6—10 22; White Giant 8—9 18; War 6—10 7—13; idem 4—6 6—11; idem 2 4 11—16 per L; Wolfgang van Goethe 6 —10 13; White Triumphator 68 16—18; idem 4—6 15; idem 2—4 65 per L; Wur- temburgia 4—634; idem 2—4 65—75 per L; alles per 100 stuks. Kralen: Allard Pierson 325375%; Baron van Wijnbergen 40; Dr. Bennett 25; Blue Triumphator 7; J. S. Bach 14501500; Bij- vocts Glorie 195; Blaue Schönheit 3000; Commander Koehl 25—60; Caesar 25—35; Duma 30; Do X 1356—1500; Early Sunrise 30; Grünes Licht 155165 per 100; Himmel- tor 30—40; Frau Dr. Haniel 10%; Heiligtum 100%; Isola Bella 70—105; en 26-65%; Krijtberg 115—325; Kassei 170—210, Lilac Wonder 25; Maagd van Orleans 3035; Max Reger 1750—1800; Marocco 155200; P. D. van Mourik 130155; Uit het Familieleven OUVKATtSPEL BURGERLIJKE STAND OVER FEBR. '38. Geboren: Geeri, dochter van Hendrik Aarts cn Jacoba Spaansen; Arie, zoon van Dirk Drost en Johanna Margrietta Cathelijna Tuinman; Ariën, zoon van Klaas Kramer en van Klaasje Brander; Johanna Maria Adri- ana, dochter van Bertus Catharinus de Waal en Cornelia Hendrika de Wilde. Ondertrouwd: Jacob Troostheide te Noord- Scharwoude en Aaltje Plakman te Oudkar spel; Jan Rein Huitema te Broek op Langen- clijk en Anna Maria Rijper te Oudkarspel. Getrouwd: Jacob Troostheide te Noord- Scharwoudc' en Aaltje Plakman te Oudkar- snel; Jan Rein Huitema te Broek op Langen- diik en Anna Maria Rijper te Oudkarspel. Overleden: Pieter Spaans, oud 65 jaren echtgenoot van Aagje Dekker. Ingekomen personen: Grietje Veenboer van Eindhoven; Johanna Kramer van Bar- singerhorn; Dirk Jan Hendrik Joor en gezin van Tienboven (U.); Gerrit Strijbis van Zaandam; Wijtske Wagenaar van St. Maar ten. Vertrokken personen: Cornelia Catharina Molenaar naar Hooge en Lage Zwaluwe; Dominieus Langendi.jk en gezin naar Noord- Scharwoude; Dieuwertie Engel naar Alk maar; Aalbert Pieter Borst naar Haarlem; Aagje de Wit naar Schagen; Anna Maria Rijper naar Noordscharwoude: Catharina Kardinaal naar Neuzen (Z.)Pieter Vogel naar Schoorl: Pieter Schagen en echtgenoo te naar Oudorp; Petronella Anna Jonker naar Harenkarspel. SINT MAARTEN. Burgert, stand over de maand Februari. Overleden: Ariaantje Dissel, oud 67 jaren, echtgenoote van Albert Brouwer. Cornelis Peetoom, oud 81 jaren, echtgenoot van Ma- rijtje Bakker. Geboren: Katharina, dochter van Gerrit Cornelis Sloof en van Marijtje Katharina de Maijer. Anna Marie, dochter van Pieter Wit en van Guurtje de Vet. SINT PANCRAS. Burgerlijke stand over Febr. '38. Geboren: Pieter, zoon van Jacob Wagenaar en Matje van der Meer; Gerrit Antoon, zoon van Antoon Carel Kramer 'en Anna Bos; Hendrik, zoon van Cornelis de Groot en Hendriekske Boer; Liesbeth Lotte, dochter van Dirk Minnesma en Antje Gootjes. Gehuwd: Willem van Gulik en Immetje Louise de Ruiter; Reindert Leijen en Maar- tje Groen. Overleden: Geesje op 't Landt, oud 88 jaar, wed. van Gerrit Miessen. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Maarten Klooster boer, van Velsen naar No. 222; Klaas Leijen en gezin van Amsterdam naar No. 264a; Hendrika Oud, van Akersloot naar No. 150. Vertrokken personen: Willem Groen van No. 238 naar Alkmaar; Immetje Louise de Ruiter, van No. 173 naar Broek on Langcn- dijkGrietje Kwant van No. 259 naar Alk maar; Rcnse ten Wolde van No. 347 naar Smilde (Dr.) STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 26 Februari 1938 stonden in deze gemeente 102 werkloozen ingeschreven, waarvan 28 in de steunregeling, 24 in de centrale werkverschaffing en 34 in de ge meentelijke werkverschafing, de bagger- geling. 6 werkloozen maken een wachtweek door, te mijl 10 werkloozen uit hun bonds- kas trekken. ARBEIDSBEMIDDELING. Op Maandag 28 Februari 1938 stonden in deze gemeente 123 werkzoekenden ingeschre ven, waarvan 30 grondwerkers, 16 timmer lieden, 1 metselaar, 4 opperlieden, 2 schil ders, 1 afschrijver, 8 arb. chauffeurs, 1 ijzer, vlechter, 1 stukadoor, 1 stoffeerder, 1 machi nist, 41 landarbeiders, 10 losse arbeiders, 2 kantoorbedienden, 1 accountant-assistente, 1 magazijnbediende, 1 reiziger en 1 monteur. KIEZERSLIJST VASTGESTELD. De door B. en W. op 23 Februari j.1. vast gestelde kiezerslijst wijst een totaai aantal kiezers aan van 2371, bevoegd om te stem men voor Kamer, Provinciale Staten en Gemeenteraad. HINDERWET VERGUNNING. Door B. en W. is aan J. Blom, koopman alhier, vergunning verleend tot het oprich ten van een opslagplaats van petroleum in vaten op zijn perceel aan de Nieuwe Laag- zijde B 107. VERPACHTING STANDPLAATSEN KERMIS Naar wij vernemen zal de verpachting door B. en W. van de verpachting van standplaatsen voor de a.s. kermis worden gehouden op Woensdag 9 Maart a.s. om 11 uur des voormiddags.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6