Plaatselijk Nieuws. Schagen onder dictatuur vanjechts Alkmaarsche Kaasmarkt Fa. G. de WAARD Wat de actie Kuys-Pilon uitwerkte Aan het bord prijkte als hoogste markt de prijs van I 25. Dat is een gulden meer dan een week geleden, maar of de gang daarmee gelijken tred kon houden, mag worden be twijfeld. In doorsnee was er weinig verschil bij Vrijdag j.1., de meeste stapels gingen van de hand voor i 22—22.50. Om voor f 22 goede kaas te koopen, was echter niet gemak kelijk, de gang was dus f 22—22.50, wat wel eens beter was, maar wat zeker geen verhooging van f 1.in houdt. Veel verandering in den algemee- nen toestand was er dan ook niet, al blijft de tendenz aan den vasten kant Uit onze omgeving Tuindersvergaderingen aan den Langendijk Alg. vergadering in 't zicht. Voorstellen veilingsbestuur vroe ge aardappelencultuur. Zoowel in Noordscharwoude als in Zuid- scharwoude werd gisteravond vergaderd, riet het oog op de a.s. algemeene vergade ring. In beide plaatsen releveerden de voor zitters de voor den tuinbouw belangrijke feiten van het afgeloopen jaar, waaruit blijkt, dat het voor de tuinders nog geen pa radijs op aarde is geworden. De rekening van den penningmeester van „Noordschar woude" gaf aan een batig saldo van f 12.94. De beschrijvingsbrief van de alg. verg. gaf geen aanleiding tot bijzondere discussies. Noordscharwoude koos tot afgevaardigden de heeren M. Smit en Abr. de Geus. De heer M. Smit werd als bestuurslid herkozen, in de vacature G. Bakker kwam de heer W. Borst. De rondvraag gaf den heer A. de Geus gelegenheid den scheidenden voorzitter, den lieer G. Rakker Cz. hartelijk toe te spreken. Te Zuidscharwoude was de heer P. de Geus Jz. voor het eerst als voorzitter in functie. Den afgetreden voorzitter den heer J. Klingeier werden woorden van warmen dank gebracht. Ter sprake kwam o.a. de a.s. kringvergadering met den heer Buiskool, over de pachtwet. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief alg. verg. kwamen vooral ter sprake de moeilijkheden hij het verkrijgen van teeltvergunningen. Men zal ijveren voor de belangen van jonge tuinders in deze kwesties. Voorstellen veilingsvereenigingen. Voor de a.s. alg. verg. van het Centraal Bureau hebben de besturen der veilingsver eenigingen Noordscharwoude. en Broek op Langendijk eenige belangrijke voorstellen ingediend. B. o. L. wil, dat de invoer van nieuwe aardappelen zoodanig wordt geregeld, dat onze eigen aardappelen daarvan geen hin der ondervinden met den afzet. Verder stelt deze veiling voor de heffing op vroege aard appelen op f 30 te laten en er geen f 50 van te maken. Tenslotte acht B. o. L. het gewenscht dat de z.g. „ophoudprijzen" van vroege aardappelen in Juni met f 0.30 in Juli met f 0.20 verhoogd worden. Beide vei lingen zouden graag zien dat de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale van 16 tot 31 Juli een vastgestelden prijs voor vroege aardappelen garandeerde. SCHIETWEDSTRIJDEN. Tn hotel De Burg te Noordscharwoude werden Donderdag schietwedstrijden gehou den, ditmaal georganiseerd door de Burger wacht te Noordscharwoude. De deelname aan dezen wedstrijd was zeer groot. De uitslag van de korpswedstrijd was, dat de Burgerwacht te Noordscharwoude de eerste priis behaalde met 1397 punten; de tweede priis was voor de Burgenvacht te Broek op Langendijk met 1379 punten. De burgemeester van Zuid- en Noord- Scharwoude, Jlir. A. L. van Spengler had voor de schutters, welke in de A. B. en C.- klasse hot grootste aantal rozen schoten, een drietal fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Deze werden gewonnen door: T. Kossen Broek op Lnngond'ik met 10 rozen, in de A klasse: J. Wagenaar Cz. te Broek op Lan gendijk in de B klasse met 8 rozen; na lo ting met Van der Mars: K. Smit uit Broek op Langendijk schoot in de C klasse de meeste rozen, n.1. acht. De prijzen werden in tegenwoordigheid van de burgemeesters van Broek op Langen dijk. Zuid- en Noordscharwoude en eenige wethouders van do Langendijker dorpen, met een toepasselijk woord uitgereikt. De namen der prijswinnaars waren: A-klasse: T. Kossen 100 pnt.; J. Stoop 99 pnt; G. v. d. Moy 98 pnt.: E. Smit en G Groen 97 pnt.: Jn Zijp 96 pnt.: W. Slot en H. Metselaar 96 pnt. J. v. 't Riet, P. Tim merman en P Sneekcs 95 pnt.: K. Bekker. J. Mul, Andr. Metselaar, Jae. Koedijk en A Oud 93 nnt.: P. Slot, J. Slot. G. Nieuwonhuis J. v. d. Meij 92 nnt.: A Vonk, G. Glas 91 pnt. J. Snijders, G. Koopman en Jac, Kostelijk 89 pnt. B. Klasse: J. Wagenaar Cz. 98 pnt.; J. Vreekcn en Van der Mars 97 pnt: P. Spaans en W. Giltjos 95 pnt.: A. Beek, D. Rijper Sr. P. Bocijer. Jb. Bak, J. Huibcrs. Ant. Kraak man, J Wagenaar Jbz. en K. Wagenaar 94 pnt.: Jb. Grootjes, M. Kool, M. Zijp, H. van Zuijlen, K. Kok. A. Dekker. G. Snaans. N. Brammer A. Boon, M. Kamminea 93 nnt. C. Romeiin, W. Kuin, A. Bruin Hz.. P. J. Kuilhoer, C Rustenburg. G. Duijves, C. Mad- derom en L. Meinema 01 pnt. C-klasse: K. Smit 98 pnt.: J. Smit 95 pnt.: W. Vooijs 94 pnt.: Jae. Renaud 92 pnt. G. Kos 91 pnt.: K. Zwier 90 pnt.: U. Kammin- ga, II. de Graaf, C. Kramer Gz., C. Kramer Jaez., J. Glas en K. Smit 89 pnt.: H. Wage naar, J. Vroegon, A. Schoon en C. Slot 88 pnt.: J. Bruin Jaez K. Glas, P. Biersteker. H. Vinke, 87 pnt.; S. TTansma, P Bergen, B Broersen 86 nnt.: P. Vroegnp 85 nnt.; C. Bruin Wz. 82 pnt.; A. Bakker J. Hink Pz. J. Slot en J. Kramer 81 pnt.; J. den Ilartigh 80 punten. NOORDSCHARWOUDE. Ouderavond. In de lokalen achter de Geref. Kerk werd een ouderavond gehouden van de Chr. school. De voorzitter opent op de gebruikelijke wijze. Door den secretaris en den penningmeester worden de respectieve jaarverslagen uitge bracht. Door den heer R. Schuil wordt een referaat gehouden over „minderwaardigheidsgevoel". Op dit onderwerp volgde een aangename ge- dachtenwisseling. De heer K. Ootjers wordt als bestuurslid herkozen. Na de pauze houdt Ds. Richel een lezing over „Van baby tot knaap". Ds. Richel sluit met dankzegging. BROEK OP LANGENDIJK. f25.— belooning. Naar wij vernemen w;ordt door den Bur gemeester dezer gemeente, namens het be stuur der Langendijker Groentenveiling f25 als belooning uitgeloofd aan degene, die aan wijzingen of inlichtingen aan de politie kan verstrekken, welke tot anhouding der da- dcr(s) zou kunnen leiden van de ontvreemde uien uit het veilinggebouw. Verkiezing ambtsdragers. Tot diakenen in de Doopsgezinde Kerk zijn gekozen de heeren J. J. Roijne en A. Bak ker. Uitslag verkooping. Een dubbel woonhuis, schuur en erf aan de Oostzijde der Dorpsstraat, bewoond door S. Kramer en J. Kok; kooper H. Kamp voor f2710.—. 1 Akker bouwland „Voorstuk", zuidelijk ge deelte benoorden de Mayersloot, groot 16 snees, kooper P. Kramer voor f50.— rer snees; idem 16 snees, noordelijk gedeelte, kooper Jb. Spaans voor f35.per snees. 1 Akker bouwland onder Zuidscharwoude, benoorden de Maijersloot, oostelijk gedeelte, groot 10 snees; kooper P. Kramer voor f40. per snees; idem de Westakker, groot 10 snees, kooper Joh. v. d. Molen voor-f 40.per snees; idem oostelijk gedeelte gr. 10 snees, kooper dezelfde voor f38 per snees. Bouwland te Oterleek, groot 22 snees, koo per L. de Vries te Oterleek voor f 21 per snees. Tdem te Zuidscharwoude, groot 5.5 snees, kooper Jb. Twisker voor fG5.Idem 10 snees, kooper J. Jonker voor f 42 Idem 2 snees, kooper Jb. Dirkmaat voor f54. 1 Akker Bouwland, nabij den Boterweg te Heerhugowaard, groot 13 snees en bouwter rein en grasland aan de Dorpsstraat te Broek op Langendijk, te zamen groot 3SV£ snees, kooper C. de Geus voor f2230. W1ER1NGE* BURGERLIJKE STAND. (26 Febr. t.m. 4 Maart 1938.) Geboren: Ant je, dochter van H. Soering en O. L. Smidt; Jan, zoon van P. Baije en P. W. v. Boo; Jacob Dirk, zoon van J. Tijsen en C. Wiegman; Dirk Jacob, zoon van J. Tiisen en C. Wiegman. Gehuwd:. C. Klaver en P. Bocrdijk. Overleden: K. Smit, m. 70 jaar, echtgen. van W. Post. COLLECTE i Aan do Ver. „Het Hoogc Land" gevestigd te Arnhem (Ch. Ver. tot stichting en in standhouding van Arbeidskoloniën) is ver gunning verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente. OVERWERKVERGUNNING Aan de N.V. Albert Heijn, filiaal te Hippo- lytushoef is voor inventarisatiewerkzaam heden ovcnverkvergunning verleend voor 14 Maart a.s. PLAATSEN TAANKETEL. Door den dienst der Zuiderzeewerken is aan P. Lont alhier vergunning verleend tot het plaatsen van een taankctel op het ha venterrein langs de Noorderhaven te Den Oever. DEN OEVER STRANDVONDERIJ Gistermorgen werd door het visschers- vaartuig W. R. 41, eigenaar de heer Ruiten berg, een vat wijn uit zee aangebracht met een inhoud van ongeveer 600 L. Of de wijn nog van goede kwaliteit is moet worden afgewacht. VISSCHERIJ Daar het met de mosselvisscherij niet recht meer boteren wil zijn diverse visschers bezig hun vaartuigen klaar te maken voor de kuilvisscherij op, haring. We hopen dat deze visscherij loonend wordt daar het er anders voor deze categorie visschers don ker begint uit te zien. Tot op heden zijn de vangsten van de kuilvisschers nog miniem. Ook in de kamers en kommen wordt nog niets gevangen. ONGEVAL Toen de heer J. Kroon, autochauffeur bij de H.A.B.O. gestationneerd alhier, gister morgen zijn bus zou aanslingeren, sloeg de motor terug met het gevolg dat zijn rech terhand vrij ernstig gewond werd. Kroon moest zich onder behandeling stellen in het zienkenhuis te Den Helder. JUBILEUM. Donderdag 17 Maart a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn waarop de heer S. Tijsen Jz., in dienst trad bij den land bouwer M. Bakker Szn. SCHOORL Aanrijding. Toen de jeugdige L. Boofma gisteren in de kom van het dorp plotseling den weg overstak, werd zij aangereden door een luxe-auto bestuurd door mevr. de Lange. Met een beenbreuk werd het meisje in het ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Volgens ooggetuigen treft de bestuurster van de auto geen schuld. NIEUWE NIEDORP Kleuterschool. Naar wij vernemen, bestaan in onze ge meente ernstige plannen tot h"* oprich ten van een kleuterschool. Vele huismoe ders zullen ongetwijfeld deze plannen toe juichen en Maandagavond door hunne aanwezigheid in dè Naaischool hiervan zelcer blijk geven. DEN HELDER BERGEN Nederlandsche Roode Kruis. De afd. Bergen van het Ned. Roode Kruis hield gisteravond een ledenvergadering in het „Oranje-hotel'1, onder voorzitterschap van Air. A. M. Ledeboer. De voorzitter opende en richtte zich tot den heer G. van Terwisga, met de mededee- ling, dat het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis had besloten hem nu bij zijn twintigjarigen dienst toe te kennen de gesp bij de medaille voor tienjarigen dienst. In hartelijke bewoordingen werd deze ver dienstelijke oprichter van de afd. eBrgen vervolgens gehuldigd. De lieer y. Terwisga sprak woorden van dank. De notulen werden goedgekeurd. Het jaarverslag maakte melding van een ledental van 175 en van het oprichten van cursussen voor een transportcolonne en ver- plegingscolonne. De rekening van den penningmeester sloot in óntv. en ui tg. met f 395.61 en vertoonde een voordeelig saldo van f 115.21. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke ter gelegenheid van het 375-jarig bestaan van Bergen op Zoom al daar zal worden gehouden, werden benoemd de heeren Mr. A. M. Ledeboer en G. van Terwisga en tot plaatsvervangers de heeren M. J. Krans en Dr. J. A. Blok. Na de rondvraag volgde sluiting. ZITPB Aantal trekhonden vermindert. Bij de onlangs voor deze gemeente gehou den keuring van trekhonden, werden 9 hon den ter keuring aangeboden, waarvan 8 wer den goedgekeurd en 1 werd afgekeurd. Dat het aantal trekhonden sterk is afge nomen. blijkt wel hieruit, dat in 1911, bij de inwerkingtreding der Trekhondenwet, alhier ongeveer 125 houders van trekhonden (kar ren) werden ingeschreven, welk aantal in middels is verminderd tot 8. SCHAGERBRUG. Huisvlijt tentoonstelling. Wij verwijzen naar de in dit nuimmer voorkomende advertentie, omtrent de op Zaterdag 12, en Zondag 13 Maart a.s. in de zaal van den heer Kuiper gehouden wor dende huisvlijttentoonetelling. PETTEN. Dammen. De Donderdag te Petten gespeelde vriend schappelijke wedstrijd tusschen de Petten- sche Damclub en D.V.T.0, eindigde in een 1812 overwinning van laatstgenoemde. De gedetailleerde uitslag was als volgt: H. Breed—B. Dapper 0—2 A. v. d. VliesB. Groot 11 A. EriksJ. Breed 20 B. Kiitterink—J. Zoon 0—2 J. EriksJ. Mosch 02 D. Kolinbórst— G. fUtlcmaker 0—2 Jb. Eriks-^A. Schóuten 0—2 J. RavenS. Hoek 0—2 L. v. BuurenA. v. Egmond 11 J. de BeursW. Visser 11 J. de WaardB; Kraakman 20 J. Rijs—W. Eriks 0-2 G. VriesmanJ. de Groot 20 N. ZwakmanP. Nottclman 11 P. Hollander—G. v. Schaik 2—0 BARS1NGERHORN KOLHORN. Onderhands verkocht. Het driehoekig stuk land, gelegen voor aan in den Waardpolder, eigendom van den heer K. Brccbaart, is bij onderha.nd- schen verkoop overgegaan aan den heer Geert de Roer, alhier. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Filmavond S.D.A.P. De afd. Harenkarspel der S.D.A.P. hield een filmavond bij den heer Pijper. Nadat de voorzitter, de heer G. de Vries, deze bijeenkomst had geopend, werd het filmprogramma afgedraaid. Wij recenseer den deze films reeds uitvoerig. De heer van Dcelen te Amsterdam sprak een propagandistisch woord. Spr. schetste den toestand van voor 40 jaar en liet uit komen, dat na hard werken verschillende verbeteringen voor de arbeidersklasse wa ren gekomen De crisis heeft echter veel lam geslagen en het uiteindelijk gevolg hiervan is, dat Nederland momenteel ruim 450.000 werkloozen heeft. De taak der overheid is om zooveel mogelijk werkgelegenheid te scheppen en in verhand hiermede herin nerde spr. aan het Plan van den Arbeid. Hoewel de partij van verschillende kan ten wordt aangevallen, wekte spr. op om eensgezind op te trekken cn zich aan te sluiten bij de S.D.A.P. De heer van Deelen heeft zich doen ken nen als een keurig spreker. De heer De Vries sloot op de gebruikelijke wijze. BENOEMD Tot monsternemer van de controlcvereeni- ging „Dirkshorn cn Omstreken" is benoemd de heer D. Brak te Stroet, gem. St. Maar ten. SCHAKEN. Uitslag van de partijen, gespeeld voor de competitie. WitZwart L. MeinemaA. van Dijk 01 Jan BakkumP. Hoeve 10 H. RijsJb. Bakkum 01 P. BurgerJan Levendig 01 R. MeinemaA. van Dijk 10 P. HoeveJan Levendig 10 P. VeterL. Meinema 01 ANNA PAULOWNA Het a.s. Bal-Masqué. Ook ten plattelande vraagt het uitgaande publiek tegenwoordig: wat voor band zit er? Zelf een club van danslievende jongelui, heeft de zwemvereeniging daarom een flinke stap in die richting ondernomen en zich voor baar bal-masqué do medewerking verzekerd van de band, die met bet Oranjefeest zoo'n geweldig succes had, The Kings of Swing, in hun origineele bezetting van 5 man. Men raadplege de advertenties. SINT PAN CR AS Werkloozen naar Duitschland. De Burgemeester beeft van een oud-in gezetene, thans in Duitschland woonachtig, aanbod ontvangen tot het plaatsen van een aantal arbeiders uit St. Pancras op een groot landbouwbedrijf, onder gunstige voor waarden. terwijl het werk gerudmen tijd zal duren. De werkloozen uit deze gemeen te die dat wenschen kunnen hiervan ge bruik maken. Verlenging werkverschaffing. De baggerregeling is door den Minister van Sociale Zaken verlengd t.m. 25 Juni aanstaande. HOOGWOUD AARTSWOUD. Volksonderwijs. Donderdagavond werd in de zaal van den heer Visser een propaganda-avond gehou den door de afdceling Hoogwoud van Volks onderwijs. Bij afwezigheid van den voorzit ter, den heer Glas, werden wij welkom ge- heeten door den heer P. Donker Jz., die wees op het groote nut van Volksonderwijs voor de Openbare School. Allereerst werden we vergast op een kin- dertooneelstukje in drie bedrijven, getiteld: „De verloren Portefeuille". Het was een lust dit door een zestal leerlingen van on ze school te zien en te hooren opvoeren. Vlot. vlug en vrij werd het uitgebracht, en- we kregen te zien. dat ondanks de groote armoede, eerlijk het langst duurt en de beloonnng niet uitblijft. Den regisseur, den heer Noë alle lof! Hierna kreeg de heer V. Akkerman uit Wervershoof het woord om een propagan- darede te houden. Eenvoudig en duidelijk werd aangetoond hoe het openbare onder wijs achteruit is gegaan en hoe stiefmoeder lijk de openbare school wordt behandeld, waarvan de bijzondere scholen dan weer profiteeren. Adresseeren en reclameeren in Den Haag helpt niet. De eenige weg is volgens spreker, zich in grooten getale aan te sluiten bij Volksonderwijs, dè vereeni- ging, die altijd pal staat voor de belangen der onenbare srhool. Een hartelijk applaus- was de welverdiende belooning voor den- spreker. Hierna werd-en onder leiding van mej. Dell eenige tweestemmige liedjes ge zonden, alsmede drie rei-dansjes uitgevoerd alles door leerlingen van onze school. Tot slot werd nog een propagandalied gezongen met als refrein: Onze school is de openbare srhool. terwijl de kinderen groote zwarte letters hadden, die de woor den Openbare School en Volksonderwijs vormden. Hierna sluiting. Dames A.S. WOENSDAG 9 MAART van half elf tot half vier is Corsetière aanwezig. Een ieder die moeilijkheden heeft op dit gebied, wordt gratis en vakkundig advies gegeven. Alleenverkoop Maatwerk „Kalasiris" Uitgebreide keuze confectie oorsetten, buik banden, enz; Levering Ziekenfonds A.A.Z.A.K. SCHAGEN. „HET NOORDEN" Gistermiddag werd in het Noordhollandsch Koffiehuis alhier een ledenvergadering ge houden van de onderafdecling „Het Noor den" van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren. Aanwezig waren 23 personen. Nadat de voorzitter, de heer mr. D. Breebaart, de vergadering had geopend, werden de notu len onveranderd vastgesteld. Door de secretaris, den heer W. L. Cor- relje, werd vervolgens het jaarverslag over 1937 uitgebracht. De rekening over 1937 werd onder dank zegging aan den Penningmeester, den heer G. C. Sloof, goedgekeurd. Als bestuurslid werden herkozen de hee ren G. G. Loggers en G. C. Sloof. Tot afgevaardigde naar de ledenvergade ring der afdeeling Noórdholland te Amster dam werden aangewezen de heeren A. C. Brussaard en P. J. Ott. Hierna werd door de heer P. Noorderbos, directeur van het Registratuur-bureau der vereen, v. Nederlandsche Gemeenten gespro ken over „kantoororganisatie" waarbij ver schillende wenken van practischen aard werden gegeven. De Causerie werd met groo te belangstelling gevolgd. Aan het einde had de bij uitstek deskundige spreker een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. JUBILEUM. Onze oud-plaatsgenoot, de heer D. Ruig, thans te Alkmaar, herdenkt 10 Maart a.s. den dag, waarop hij 25 jaar in dienst der Nederlandsche Spoorwegen is. VRIJZINNIG HERVORMDE VROUWEN CLUB. Deze club hield haar jaarvergadering in de vergaderzaal achter de kerk. Presidente heet alle aanwezige dames hartelijk wel kom. Na opening volgt lezing en goedkeu ring der notulen van de vorige vergadering, daarna rekening en verantwoording door de penningmeesteresse: alles is in de beste orde bevonden door de kascommissie, wel ke tot goedkeuring adviseert. Er is een flink saldo in kas. Penningmeesteresse wordt dank gebracht. Volgt jaarverslag secretaresse, waarvoor haar dank wordt gebracht. Het periodiek aftredend bestuurslid mevr. Stuij, wordt bij acclamatie herbenoemd en neemt de benoe ming wederom aan. Bij de rondvraag worden nog eenige aan gelegenheden van internen aard behandeld. Zoo is men aan het einde van de officieelo. vergadering gekomen en sluit presidente onder dankzegging voor de prettige bespre kingen. Daarna blijven de dames nog eeni- gen tijd gezellig bijeen. IN HET VERVOLG BEGINT DB KERMIS ZONDAGS OM 7 UUR 'S AVONDS. In opdracht van Zijne Excellentie, den Minister van Binnenlandsche Zaken heeft da Commissaris der Ko ningin in onze Provincie, aan onzen Burgemeester opgedragen, de aan- vangsnren van de kermis op de bei de Zondagen ln verband met de Godsdienstoefeningen, niet vroeger te stellen dan 7 uur 's avonds. Deze beslissing, die voor Schagen een be* langrijke finantieelen strop beteekent, om« dat hierdoor het familiebezoek op de heide kermis-zondagen zoo goed als geheel achter* wege zal blijven, is te wijten aan de beken* de actie Kuys—Pilon, betreffende de niet* naleving van de Zondagswet in deze ge* meente. Art. 4 dezer wet, die dateert van het jaat 1815, zegt: dat geen openbare vermakelijkhe den, zooals schouwburgen, publieke danspartijen, concerten en harddra verijen op Zondagen en algemeene feestdagen zullen gedoogd worden; zullende het aan de plaatselijke be sturen worden vrijgelaten hierom trent eene uitzondering toe te staan, mits niet dan na het volkomen ein digen van alle godsdienstoefeningen. Bij de deze week te houden verpachting van kermisplaatsen zal aan de inschrijvers van deze ministrieele opdracht kennis wor* den gegeven en hen worden gevraagd of zif hun inschrijving evengoed gestand wen* schen te doen. Vrijwel is aan te nemen, dat het verpach* tingsbedrag nadeelig beïnvloed zal worden, door deze verkorting van de kermisduur, zoodat het sluiten van de gemeentebegroo* ting op losse schroeven zal komen te staan. Wij kunnen nu reeds melden dat men plannen overweegt om door verschillends attracties deze schade voor het bedrijfsleven op te vangen. 35-JARIG BESTAAN AFD. VAN DEN VRIJZ.-DEM. BOND. De afdeeling Schagen van den Vrijzinnig* Democratisehen Bond houdt ter gelegenheid van baar 35-jarig bestaan een groote feest avond in bet Noordhollandsch Koffiehuis op; Zaterdag 19 Maart a.s. Niemand minder dan Mr. Oud, oud-mi* nister van Financiën, zal dien avond het woord voeren. Voorts treden nog on mej. P. Rezelinan van Anna Paulowna (declamatie) en The Funny Rovs, de bekende amateursband van Schagerbrug. Het belooft dus een prachtige avond te worden. BELLAMY-AVOND Voor de afd. Schagen van de Intern. Ver. „Bellamy" zal a.s. Maandag in het Noord- Hollandsch Koffiehuis alhier spreken mevr. Heuff uit Den Haag over het onderwerp: „De vrouw en de Bellamy-beweging." Voor nadere bijzonderheden zie men da advertentie in dit nummer. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige Pieter Bremer der licK* ting 1934, is opgeroepen om op 15 September a.s. te Laren in wcrkelijken dienst te komen voor herhalingsoefeningen voor den tijd van 17 dagen. LEEUWARDEN. 4 Maart. Veemarkt. 72 Enterstieren f 55—160. 56 Twen terstieren f 160335 per stuk. 410 vette koeóen f 130—270 per stuk, 46—66 ct. per Kg., 1121 melk. en kalfkoeien f 125295. 98 pinken f 45Ü0. 19 vette kalveren f 3085, 1623 nuchtere kalveren f 37.50. 707 vette schapen f 1231. 154 weideschanen f 11— 22. alles per stuk. 196 vette varkens f 45— 155 per stuk. 50—59 ct. ner Kg.. <*0 magere varkens 2150 et. per Kg.. 68 kleine bieden f 1222 per stuk, 29 bokken en geiten, 67 paarden. Totaal aanvoer *660 stuks. Overzicht: Het aanbod van groot vee en nuchtere kalveren was grooter, overigens was de aanvoer niet ruimer. De handeT m stieren was stugger, met iets lagere prijzen. Voor vette-, melk- en kalfkoeien was de handel gedrukt met neiging tot teruggang. De prima soort bleef echter nog vrijwel sta- tionnair in prijs. Pinken handel vlugger en iets duurder. Vette kalveren redelijke omzet en flink prijshoudend. Nuchtere kalveren iets duurder dan j.1. Vrijdag te Leeuwarden, doch niet hoogcr dan Dinsdag (Sncek). Var kens handel iets flauwer, prijzen niet meer geheel te handhaven. Wolvee stugger, prij zen iets minder. Gisteren nam de N.V.C. 170 varkens over. Zuivel. Sleutelkaas 22. nagelkaas 24, Edammer kaas 23—33. aanvoer 977 Kg. Jeilingboter 1.39—1.37 per Kg. Aanvoer 0 3 1 6 en 1/12 vaten. Commissie 82. Eierhamlel. Kineieren: aangevoerd 18.500 Kg., prijs^ 2V23V? ct. per stuk, handels- prijs 4550 ct. per Kg., Eendeieren: aanee- gevoerd 250 Kg., prijs 31/*—3Ve ct. per stuk handelsprijs 37*A45 et. per Kg. Pluimvee. 20 slarhlhanen f 0.80—1.20, 100 slaehtkinpen f 0.70—1.30. 40 jonge lia nen 0.75—1.25. 10 jonge duiven 0.20 p. stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschanpiioru Edammer kaas 20 plus 12.50—13. 40 plus 19—20. Goudsche kaas 20 plus 12.50—13, 10 plus 19—20. broodkaas 40 plus 19—20 Leid* sche kaas 20 plus 12.50-13, Goudsche vol* vet 24.50—25. Stemming kalm.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11