B I» BRIL UITENLANDSCH i VERZICHT Ingezonden qcoom'X cC&ovÜL PUN' VOOR 'N GOEDE Terlep's Drogisterij Woensdag 9 Maart 1938 Tweede blad FRANCO VERLIEST DE BALEARES. HAILE SELASSIE'S PAPIEREN STIJGEN. HITLER GAAT VOORT MET DE VERWEZENLIJKING VAN ZIJN PLANNEN UIT „MEIN KAMP F". Het week-end is betrekkelijk rustig ver loopen. Bepaalde wereldschokkende gebeur tenissen hadden niet plaats en, verwend als we in dat opzicht zijn, zien we in iets als het tot zinken brengen van Franco's grootsten en modernsten oorlogsbodem, de „Baleares", voor het ontbrekende nieuws inaar nauwelijks een behoorlijk tegenwicht. ?Toch kan dit zeer wel een ding van ge wicht blijken te zijn, doch alleen wanneer daardoor de krachten ter zee van de beide ISpaansche regeeringen meer in evenwicht blijken te zijn gekomen. Of dit het geval is, zal de toekomst ons slechts kunnen leeren, al verwachten we, dat de republikeinsche regeering, gelijk voorheen het geval was, wel de mindere zal blijven. Zoodat er be trekkelijk weinig verandert. Ook in ander opzicht schijnt Franco over meer en beter materiaal te beschikken. Dat bewijzen de luchtaanvallen, waaraan Bar- celona vrijwel doorloopend is bloot gesteld en waartegen de roode regeering weinig schijnt te kunnen doen. Bij dat alles zijn de wijzigingen aan het ïront van weinig belang, zoodat het er niet maar uitziet, dat het land zich spoedig zal mogen verheugen in het herstel van den ivrede. Ook de non-interventie-commissie werkt buitengewoon langzaam. Over een (terugtrekken der vrijwilligers wordt altijd alleen nog maar gesproken en de Spaan- sche leiders, die zich op sleeptouw hebben laten nemen door het buitenland, dat hen nu niet meer wil loslaten, verdienen ver moedelijk niet beter, dan wegens hoogver raad voor het een of ander gerecht te wor den gebracht. Dit geldt zoowel voor de re publikeinsche regeering als voor Franco en zijn mannen. Geen van beide hangt echter zoo iets hoven het hoofd, ze zullen doorgaan zich op de borst te slaan en zichzelf te verklaren voor rle weldoeners hij uitnemendheid van het Spaansche volk. Dat hun weldaden in ontvangst zal moe iten blijven nemen of het wil of niet. Dat het veroveren van een land nog niet (gelijk staat met het in vrede heerschen bver een land, heeft Italië den laatsfen tijd ondervonden in Abessynië. Altijd weer doen geruchten de ronde omtrent den chaotischen toestand, die daar zou heer schen en er behoeft nauwelijks twijfel aan te bestaan of ze zijn juist. Mussolini mag nog zulk een groot man zijn, hij zou al een soort, halfgod moeten zij-n, indien hij binnen enkele maanden kon klaarspelen, wat aan anderen eerst in tientallen of honderdtallen van jaren gelukt. En zoo zal Abessynië nog iangen tijd menscben- materiaal en rijkdommen aan Italië blij ven kosten, alvorens de tijd komt, waarop het iets begint op te leveren. In dit verband klinkt het niet on waarschijnlijk, dat de Duce een voorstel zou hebben gedaan aan den ex-negus, Haile Selassie om, zoo ongeveer bij wijze van •onderkoning de troon in zijn vroeger rijk weer te beklimmen. Zoo Italië daardoor de rust in het veroverde gebied kon doen we- derkeeren, zou dat resultaat het offer vol komen waard zijn. Dat de negus deze berichten dementeert, is ook al weer niet vreemd. Zijn papieren Stijgen en wanneer een handeltje mogelijk as, komt het er vóór alles op aan, cl'at zoo iVoordeelig te doen zijn, als maar even kan. Intusschen lijkt de inhoud dezer berich ten zoo geheel te liggen in de lijn der gebeurtenissen in Abessynië, dat we er ons al zeer over zouden verwonderen, indien we er in den loop van den tijd niets meer jover zouden vernemen In het arme Oostenrijk spitsen zich de gebeurtenissen weer toe en oppervlakkig bekeken mankeert, er maar weinig aan of het komt er tot een herhaling van wat we an Spanje beleven. Voorloopig wordt de worsteling nog alleen uitgevochten met geestelijke wapenen al raken de gemoede ren daarbij af en toe ook zoodanig verhit, dat er klappen worden uitgedeeld. Zondag j.1. hield de nationaal-socialistïsch georiën teerde. pasbenoemde minister Seyss-Inquart een redevoering te Linz voor een 50.000 daar te samengestroomde gclijkdcnkenden en zoo men zijn woorden mag gelooven, dan is het met de vrijheid en de onafhan kelijkheid van Oostenrijk volkomen uit. Als pleister op de wond werd nog den- met een prettigen pasvorm en juiste sterk- le der glazen gaat men naar den vakopti- I cien TERLEP. Want met zoo'n TERLEP's BRIL wordt het naaien en lezen weer een genot. Kosteloos oogonderzoek, 's avonds tot 8 uur. Reparatie aan Brillen, Fototoestellen, enz., in eigen reparatie-inrichting, vlug en goed koop. Gediplomeerd Opticien, &OOGZIJDE 103 TEL. 99. - SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier» zelfden avond te Weenen een rede gehou den, door Zernatti, die den bondskanselier vervangt en die daarin wees op het feit, dat Seyss Inquart vooral den nadruk had ge legd op de onafhankelijkheid en de souve- reiniteit van Oostenrijk, alsmede op het christelijk karakter daarvan. Er is nogal wat helderheid van begrip noodig om uit deze verschillende opvattin gen wegwijs te worden en het resultaat, dat Hitier met zijn bemoeiingen heeft bereikt, bestaat dan ook vermoedelijk in de eerste plaats daaruit, dat het met de rust voorloo pig weer geheel gedaan is. In hoeverre Oostenrijk bij dat alles reeds tot een Duitsch vazalstaatje is geworden, is moeilijk te beoordeelen. Er zijn altijd nog krachten, die zich verzetten en zoolang dit nog mogelijk is, is het einde niet te over zien. Deze krachten hebben overigens onge vraagd steun gekregen, doordat Hitier ook al min of meer dreigend is opgetreden je gens Tsjecho-Slowakije, in welk land een drie millioen,, Sudeten-Duitschers" wonen, wier lot de Berlijnsche dictator, zich ook begint aan te trekken. Te Praag heeft men Hitlcr ongezouten van repliek gediend. De inlijving van deze Duitschers bij het groote vaderland behoort tot de doelstellin gen uit „Mein Kampf", die, we hebben dat al eerder gezegd, zonder eenigen twijfel nog altijd het politiek programma van de regee ring van het Derde Rijk uitmaken. De door voering daarvan moet echter Duitschland in conflict brengen met bijna alle buursta ten. Moet het dien kant uit? Het ziet er bijna naar uit. Doch de kruik gaat zoo lang te water tot ze breekt. DEN HELDER Uit onze omgeving HEERHUGOWAARD PROPAGANDA-AVOND LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ AFD. H.-HUGOWAARD Op Maandag 7 Maart des avonds half acht in café Rus. De voorzitter, de heer van Graft, opent te ongeveer half negen de bijeenkomst en heet de spreekster van dezen avond, mejuf frouw Ensing en de heer de Lange, spreker, hartelijk welkom. Mej. Ensing begint haar causerie met een kort overzicht uit het leven der vrouw in den tijd der Germanen. De enorme verschil-, len, die tusschen de leefwijze en bezigheden der vrouwen uit dien tijd en uit onze eeuw bestaan, illustreerde spr. met tal van aar dige voorbeelden. Spr. wijst voorts op de manier, waarop de moderne plattelands- en de stadsvrouw haar tijd doorbrengt. Aan het vereenigingsleven mag de vrouw zich niet onttrekken. De Bond van Boerin nen en Plattelandsvrouwen en de jeugd clubs, uitgaande van Landb. en Mij., dra gen veel tot de ontwikkeling der platte landsbevolking bij. Het slagen in hef leven hangt, volgens spr. niet af van het hoer of burger zijn, maar van de persoonlijkheid. Wat de economische ontwikkeling in ons land betreft, merkt spr. op, dat de Nedcr- landsche producten op de wereldmarkt in de eerste rij staan. De prijs is echter van de wereldmarkt afhankelijk en daarom zijn de bedrijfsin kom sten niet altiid gelijk. Ge waarschuwd wordt niet te koopen bij de zgn. „trusts." Na de voordracht van mej. Ensing, wordt gepauzeerd. Toespraak van de heer de Lange. De jeugdafdeeling uit West Graftdijk voert vervolgens een tooneclstukie op: „Als i-echte werkers". Dan neemt de heer de Lange het woord. Hij zegt, dat de platte lands-organisaties meer en ïneer tot erken ning komen. In de eerste paren na de oprichting van den Bond van Landbouw en Maatschappij werden vele leden gewonnen, daarna is het aanwerven van nieuwe leden geluwd, zooals dat vaak gaat met nieuwe organisaties, om dat de niensch eigenlijk bezield is met een „Jan Saliegeest." Men heeft op allerlei manieren getracht, aldus spreker, de bevolking te misleiden ten opzichte van de politiek. De meeste menschen zijn socialist zonder het zelve te beseffen, het gaat bij hen om den loonstrijd. Men spreekt veel over ouderdoms pensioen en ziekteverzekering, maar vergeet over de loonen der producten te spreken. Spr. noemt dit opzette lijke volksmisleiding en haalt daar van eenigc voorbeelden aan. Het plan van den Arbeid, dat speciaal hulp beloofde aan de kleine boeren heeft daaraan niet voldaan. Het Plan van den Arbeid is er, zegt spr. op uit het volk dom te houden; men schaamt zich niet de grootste tegenstrijdig heden te schrijven, met de gedachte dat de boerenstand dit toch niet zal begrijpen. De sociaal-democraten meenen naar de hoogste rechtvaardigheid te streven, welke recht vaardigheid naar de meening van spr. ver te zoeken is. De beloofde steun aan het landbouwbedrijf is de grootste Nederland- sche leugen, welke ooit geuit is. Door ontginning zou veel te bereiken zijn, dit idee wordt echter eenvoudig wegge vaagd. De Bond v. Landbouw en Mij. heeft, vol gens spr. de boeren van hun vroegere een zijdigheid verlost. De Bond ondervindt ech ter veel tegenwerking, omdat hij tracht al le kerkelijke richtingen in zich te vereeni gen hetgeen in het algemeen als onmoge lijk wordt beschouwd. Spr. betoogt tenslotte, dat de vrije liberale economie is veranderd in de gebonden so ciale economie, het platteland ten kwade, een andere categorie ten goede. Voor de eerste groep tracht Landb. en Mij., die nu reeds 30.000 leden telt, uitredding te bren gen. De heer de Lange eindigt met een op wekking voor den Bond propaganda te maken. De Voorzitter, de heer van Graft, sluit met een dankwoord aan spreekster en spre ker en aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt. BENOEMING. Tot vierden ambtenaar ter secretarie is, in plaats van den heer van Rijn, wien ziek- lenverlof is toegestaan, tijdelijk aangesteld de heer Komen te Alkmaar, tot heden werk zaam te rescretarie te Obdam. Burgerlijke stand (28 Febr. 7 Maart). Geboren: Johannes Nicolaas, z. v. Th. de Jong en A. Zuurbier; Gerardus Simon, z. v. Th. Ottenbros en M. J. Schilder; Cornelis Antonius, z. v. C. de Moei en A. M. Meijnc; Anna Maria, z. v. F. Huiberts en G. Loos; Philippus Nicolaas, z. v. N. W. de Koning en M. G. Vreeker, Marten Jan Willem, z. v. M. J. Porfe en F. D. H. Wit; Hendrik Jan, z. v. H. Pluister en T. den Engelse; Adria- nus Johannes, z. v. J. de Boer en J. C. Sijs; Theresia Maria, d. v. Th. van Schagen en C. G. Giling. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. Die kwamen en gingen- Ingekomen: Besteman, Everhardus A., ge- meenteopzichter, van Alkmaar, Nieuweweg G 12; van Diepen, Theodora, M. A., zonder beroep, van Alkmaar naar Nieuweweg G 12. Vertrokken: Biersteker, Marie, H., dienst bode, van F 36 naar Ilpcndam; Schenk, Pie- ter, bakkersknecht, van A 13 naar Hens- broek; Kramer, Adriaan, groentcnventer, van C 81 naar Noordschanvoude. HARENKARSPEL OPENING CONFECTIEMAGAZIJN OTTO VAN OS IN HOORN. De fa. Otto van Os, uit Alkmaar opent, Donderdagavond a.s. haar groote magazijn in heeren en kinderkleeding voor West- Friesland te Hoorn, welk pand gelegen is aan het Groote Noord 58. De plannen hier voor waren alreeds eenige jaren in de pen en deze uitbreiding zal dan ook de cliëntele in West-Friesland zeer ten goede komen. Binnenkort hoopt de fa. Otto van Os haar 40-jarig bestaan te herdenken en in die 40 jaren heeft zij het vertrouwen ver worven van het Noordhollandsche publiek boven het IJ. Dit vertrouwen heeft haar mogelijk gemaakt deze belangrijke uitbrei ding tot stand te brengen. Wij wenschen dan ook de firmanten veel succes met deze nieuwe aanwinst en hopen, dat zij ook in West-Friesland vertrouwen zullen verwer ven. Men zie overigens de advertentie in dit nummer. Schaken. Maandagavond speelde de schaakclub „Dr. Max Euwe" te Tuitjenhorn een uitwed strijd tegen de „Pion" te Krabbedam. De uitslag was 89 in het voordeel van Krab bedam. Tuitjenhorn Krabbedam Ch. ImmensJ. de Waal 01 H. BommerP. de Graaf 01 T. Hof—J. Klant 0—1 C. BroersenA. Meijlis 01 A. SlijkermanP. Kos 01 W. Wester—C. Gutker 0—1 D. I-IoogeboomW. Diepsmeer 10 T. Smit—A. Glas 0—1 G. de NijsH. Glas 10 C. DuyvesJh. Jonker 10 D. Tol—W. Wagenaar 1—0 T. PronkJ. Wagenaar 10 Theo BoekeiC. Biersteker 1—0 T. GielingC. Frans 10 N. TesselaarC. Wagenaar 01 J. de Wit—C. Mink 0-1 W. DuyvesC. Visser 10 POLITIE. Gevonden: een bruine heeren handschoen. W1ER1NGEN Zanguitvoering van de Chr. Gem. Zangvereniging „Hosanna". Op j.1. Maandagavond gaf bovengenoem de zangvereniging een uitvoering in Hotel de Haan te Hippolytushoef voor een goed bezette zaal. De leiding berustte in handen van den heer O. Deen, die op de gebruikelijke wijze opende. In zijn openingswoord liet spr. uitkomen dat hij het als een eer beschouwde, de lei ding van dezen avond te hebben. De zang, afgewisseld door voordrachten, Aan de Redactie van de Schager Courant, Schagen. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U onderstaande in Uw eerstvolgend verschijnend blad op te nemen, over de meer dan bekende kwestie van Veehouders-Onderlinge in liq. Met den zin in Uw schrijven, dat de weigerachtige boeren, die in het begin de processen over de betaling uitlokten, aan het treurige verloop van deze liquidatie mede schuldig staan, ben ik het eens. Maar... dat waren helaas niet enkele boerenleden, het waren alle leden. Na het in liquidatie caan der Vereeni- ging in 1920 heeft de liquidateur aan alle leden een rondschrijven gezonden, waarin hij de leden aanspoort de laatste vordering spoedig te voldoen, dat er een bedrag van f5000.— a f6000.— over zou zijn. welke ponds-ponds-gewijzc terugbetaald zou wor den, de azak zou beëindigd zijn. De kwitantiën kwamen echter onbetaald terug. De leden maakten er grappen over, wil den weddenschappen aangaan, dat zij maar niet meer zouden betalen, want de ziekte was afloopend en er was geen kans meer om uit keeringen te krijgen. Hadden de leden toen hun plicht gedaan,, dan hadden zij voorkomen het betalen van salarissen interesten en... proceskos ten. Zij zij-n gedurig gewaarschuwd, doch zij wilden niet anders. Het rapport van het Accountantsbureau de Kramer en Lokhorst is in een bestuurs vergadering behandeld en vond dit afkeu ring door de vele onjuistheden. De liquidafuer beeft zeer 'ernstig tegen dit rapport geprotesteerd, en nu mag men zich afvragen, wie den treurigen moed of brutaliteit heeft gehad, niettegenstaande werd keurig weergegeven en duurde tot middernacht. De vele goede medewerken den zorgden voor vlotte en keurige afwer king. Aan het slot heeft de directeur een complimentje voor zijn goed werk in ont vangst te nemen, en dat de overige mede werkenden van harte hun krachten gaven, bleek uit alles wat werd vertolkt. De heer O. Deen sloot den avond met dankgebed, met als toegift nog een praoht- zangnummer. Politie. Komen aanloopera: een gele ruigharige herdershond. Inlichtingen bij den Gem.-bode. WINKEL Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand Febr. Geboorten: Johannes Adrianus, zoon van Jacob Poland en Susanna Plak; Hendrika Cornelia, dochter van Egbert Stuurman en Trijntje Landman; Dirk, zoon van Jan Wil lem Antonius Zon en Pietertje Broers. Gehuwd: Jan Raat, oud 21 jaar en Geesje Fijnheer, oud 19 jaar; Simon C.ornelis Duin- maijer, oud 27 jaar en Maria Cornelia Krap man, oud 29 jaar. Overleden: Geene. Ingekomen personen: Gerard Reint Sas burg van W.Meer naar C 9; Jouke Seerp Anema en gezin van W.Meer naar A 262; Maria Cornelia Krapman, van Alkmaar n. A 245; Anna Groot, van Koedijk naar A 121; Maria Magdalena van Rijswijk en kind van Eetlien naar D 87: Cornelia Krapman, van Schagen naar A 245; Leendert Johannes Wij- ma en gezin van Zijpe naar A 17; Pioter Smit van Alkmaar naar B 49; Roeland Dirk de Snaijer, en gezin, van Haarlemmermeer naar E 13. Vertrokken personen: Picter van der Ma le, van D 47 naar Barsingcrhom; Johannes Willem Klop, van A 276 naar Koedijk; Ni colaas* Wal, van C 30 naar Schagen; Arie Koorn en zoon, van D 102 naar Hoogwoud; Maria G. H. van Hilten, en dochter van D 102 naar Hoogwoud; Rcitse Uiterdijk en gezin van C lc IV naar Barsingerhorn; Trijntje Pietertje Bart van A 107 naar Scha gen; Ruurd Uiterdijk van C IcIV naar Bar singerhorn; Dirk Buik van C 9 naar Scha gen; Magdalena de Pree, van A 235 naar Hoorn; Aafje Ham, van B69e naar Nieuwe Niedorp; Ulbe Bilstra en gezin van A 17 n. Amsterdam; Albert Sannes, van C 4 naar Heiloo; Herman M. P. A. Stevens, van A 59 naar Enschede; Maria Cornelia Krapman van A 245 naar Alkmaar. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 1 Maart8 Maart 1938. NIEUWE ZAKEN: Den Helder: De Goedkoope Leesbibliotheek, H. A. Lorentsstraat 93, boekenverhuur enz. Gez. Jongkees, Paardenstraat 20, han del in koffie, thee, enz. WIJZIGINGEN: Alkmaar: D. Landman. Omval 70, assuran- tiebedrijf; rechtsvorm gewijzigd. Hotel Butter, Stationsweg 106; over gegaan aan M. Butter. Bergen: A. Schalkwijk, Prins Hendrikstr. 5, autobusonderneming; rechtsvorm ge wijzigd. Den Helder: J. Wielart., Alkmaar, handel In meubelen en kleeding, lil. gev. Ka- naalweg 50. N.V. Heldersche Melkcentrale, Molen straat 93, bestuurswijziging en wijzi ging geplaatst en gestort kapitaal. Wed. H. Thijssen, Hoogstraat 13, melk handel: overgegaan aan: A. Thijssen. N.V. „De Rookende Amerikaan", Spoor straat 37; bestuurswijziging. Koedijk: Coop. Boerenleenbank, Kanaaldijk' 240, bestuurswijziging. Oude Niedorp: R.K. Ziekenfonds „St. Mar- tinus", 't Veld 311, bestuurswijziging. lloet&at SCHAGEN 2 IN DE COMPETITIE. De „big match" bracht geen be slissing. Aan de hevige spanning, welke nu al se dert vele weken in de afd. 2 F heerscht, is nog geen einde gekomen. Want de match, die een beslissing had kunnen brengen in zake het kampioenschap Schagen 2 ver sus Sijbekarspel is in een gelijk spel ge ëindigd, zoodat het aantal verliespunten van beide kemphanen nog steeds even groot is. Sijbekarspel staat, er nu theoretisch be ter voor; Schagen 2 moet n.1. nog vier wed strijden spelen, en, om haar kansen te behou den, die ook winnen. Bovendien heeft Sij bekarspel geprotesteerd tegen het, eerste door de geelzwarten gescoorde doelpunt en het is dus mogelijk, dat de uitslag t.z.t. in het voordeel van de D.E.S.-'ers zal worden gewijzigd. Practisch zal het echter wel hierop neer komen, dat. de twee kampioenscandidaten de competitie met gelijk aantal verliespun ten beëindigen en een beslissingswedstrijd noodig zal zijn om een kampioen aan te wij zen. We wachten intusschen maar rustig af. De competitiestand luidt als volgt: Sijbekarspel 1 16 13 2 1 82—22 2S Schagen 2 14 10 4 0 58—10 24 Ilem 1 15 9 1 5 5524 19 Strandvogels 2 13 7 2 4 38—28 16 V.C.L. 1 11 5 2 4 35—25 12 Hollandia 4 15 5 2 8 27—49 12 O.K.B. 1 13 5 0 8 27—52 10 Oudendijk 1 13 2 2 9 22—55 6 And. Boys 1 14 1 1 12 22—65 3 Flevo 1 8 1 0 7 9—45 2 louub'saAKmdS tot V, uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein GELU/DSS/Gf/AAL VERBODEN die ernstige protesten, dit rapport in Uw handen te spelen. U noemt Mr. Bosman en daarna Mr. Eecen als rechtskundige adviseurs van de Vereeniging. Dat is zeer onjuist. De Ver- eeniging heeft nooit een rechtskundig ad viseur noodig gehad. Dien heeren was slechts opgedragen posten in rechten te incasseeren. Ten slotte de bemerking van den heer W. Bruin, als zonden de boeken der N.V. Holl. Vceverzekering Mij. vernietigd zijn op grond van het verkeeren in een deplo- rabelen toestand. Zeer toevallig heeft in December 1925 een erkend Accountant te Rotterdam. K. v. Warmcnhoven die boeken onderzocht en een rapport uitgebracht, wat voor den Di recteur gunstig was. In 1926 roept Mr. Bosman de commissa rissen van die Mij. bij zich, want blijkbaar had hij het oog op die zaak laten vallen. Van die vergadering ontving de Directeur een verslag, wat hem aanleiding gaf een ernstig protest tegen Mr. Bosman te richten, wegens de onjuiste en valsehe mededeelin- gen die in die vergadering gedaan zijn. Enfin, heeren Commissarissen hadden Mr. Bosman toegegeven, dat hii door een Accountant de boeken kon laten nazien. Dus de tweede in e«n halfjaar tijds. Daarvoor kwam de heer Bruin, als des kundige, die met mijn hulp inzage van alle boeken enz. heeft gehad en een mager rapportje uitgebracht, 't welk ik hier heb liggen. Doch de toeleg van Mr. Bosman was gelukt en ten koste van vele kleine menschen heeft Z.E.G. daarvan ook niet onaardig geprofiteerd. Maar van een deplorabelen toestand der boeken is in dat rapportje niets gebleken, cvenzoo niet in dat van den Accountant van Warmenboven. Wel had ik kort van te voren voor deze Mij. een drielijnig kasboek gekocht voor f 18.Tweemaal heb ik den heer Bruin verzocht mij dat hoek terug te geven, doch zonder succes. Zou ook dat in deplorabe len toestand geraakt zijn?? en vernietigd zij'tt? Uwe bewering dat aan alle controle zijn ontrokken een aantal betalingen van den eersten omslag van pl.m. f 13.000.is een ernstige beschuldiging, waarvan ik Uw nadere toelichting inwacht. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend HENRI EECEN, Liquidateur. In bovenstaand ingezonden stuk wascht de liquidateur. de heer Henri Eecen de han den in onschuld en gooit zoo maar en baga tel de schuld op wijlen mr. W. C. Bosman. Onz etaak is het niet beschuldigingen uit te spreken, doch slechts misstanden, als van de Veehouders Onderlinge in liquidatie aan de openbaarheid prijs te geven, opdat het publiek ingelicht zij omtrent de wijze waarop er met duizenden is omgesprongen. Wij wiljen blijven vasthouden aan onze meening, dat de aansprakelijke menschen zijn de heer Henri Eecen en de Commissa rissen. Zij immers gaven de dwaze, veel te ver strekkende machtiging aan Mr. W. C. Bos man, en hebben dan ook de gevolgen van die niet te verdedigen daad te dragen.. De schade ontstaan door het weigeren der hoeren, was, zooals wij aantoonden, ton vol le verdisconteerd in de 2e omslag, waarmede in 1924 de zaak had kunnen zijn beëindigd. Deze kern onzer redeneering wordt, niet door den heer Henri Eecen aangetast, het geen hij ook moeilijk zou kunnen. Waarom de heer Henri Eecen speciaal in het door ons vaststellen van het feit, dat door de vernietiging van do hoeken f 13000.- aan alle controle is onttrokken een beschul diging ziet is ons niet duidelijk. Het gehcelc accountantsrapport is o.i. éën scherp gedocumenteerde aanklacht tpgen de wijze waarop hij en de commissarissen de •belangen der veehouders hebben behartigd en dat zij over het rannort slecht te spre ken waren, is begrijpelijk. Daarvoor spreekt het een te duidelijke taal! (Red.)

Schager Courant | 1938 | | pagina 5