Plaatselijk Nieuws De Kermis-Zondagen jrW:" Aspirin Verpachting kermisstandplaatsen qeWV1 De roofoverval bij het Timorpark Bond van Ziekenkassen in Noordholland Een request aan den minister om het besluit, de aanvangsuren van de kermis op Zondag niet vroeger, te stellen dan 7 unr 's avonds, te doen vervallen. DEKEN KUYS VERLEENT ZIJN STEUN. HOPENLIJK OOK HET GEREFORMEERD KERKBESTUUR. Zooals we reeds in ons nummer van Za terdag hebben meegedeeld, heeft in op dracht van Zijne Excellentie, den minister van Binnenlandsche Zaken, de Commissa ris der Koningin in. onze Provincie, aan onzen Burgemeester opgedragen, de aan vangsuren van de kermis op de beide Zon dagen in verband met de Godsdienstoefe ningen niet vroeger te stellen dan 7 uur 's avonds. Deze beslissing, die voor Schagen een be langrijke finantieele atroD beteekent, om dat hierdoor het familiebezoek op de beide kermis-zondagen zoo goed als geheel ach terwege zal blijven, was te wijten aan de bekende actie KuysPilon, betreffende de niet-naleving van de Zondagswet in deze gemeente. Het spreekt vanzelf, dat in onze gemeente verzet tegen deze beslissing zou ontstaan. De. Middenstandsvereeniging en de ver- eeniging Algemeen Belang belegden der halve een gecombineerde bestuursvergade ring en op deze vergadering was ook uit- genoodigd de R.K. Middenstandsvereeni ging „De Hanze". Deze laatste wenschte echter aan de besprekingen niet deel te nemen, aangezien zij in deze geen stand punt wilde innemen, dat in strijd zou kun nen zijn met dat van de Katholieke over heid in Schagen. In genoemde gecombineerde vergadering is besloten een request bij den minister van Binnenlandsche Zaken in te dienen, waarin verzocht werd het. besluit om de aanvangsuren van de Kermis op Zondag niet vroeger te stellen dan 7 uur 's avonds, te doen vervallen en hiervan een afschrift i te zenden aan den Commissaris der Ko ningin in onze provincie. Om aan dit request meer kracht bii te zetten, werd besloten èn aan Deken Kuys èn aan het Gereformeerde Kerkbestuur te verzoeken adhaesie aan dit request te be tuigen. De heeren C. Roggeveen, W. D. Niestadt en C. Schmalz hebben daarop een bezoek gebracht aan Deken Kuys, die, na bcsnre- king gaarne voldeed aan het verzoek der -Middenstandsvereéniging om zijn., stand punt bekend te maken in de onderhavige moeilijkheden onder de ingezetenen van Schagen in zake het door hem mede onder teek ende verzoek aan den Raad van Schagen om nauwkeuriger handhaving van de Zondagswet, en het daarop volgend ministerieel besluit, dat op Zondag de Kermis in Schagen pas om 7 uur mag beginnen. Deken Kuys wijst er op, dat het algemeen bekend mag zijn, dat de Katholieken de Zondagsheiliging moeten handhaven, doch niet die strenge opvatting huldigen, als som mige andere christenen, zooals ook die van de richting, waartoe de me de-onderteekenaar (de heer Pilon Red.), behoort. Daarom stond er reeds in het verzoek aan den Raad, dat 't al mooi was, dat er twee Zon dagen met de kermis gemoeid zijn, waartegen we ons niet hebben ge kant en ook niet onze medewerking zouden hebben gegeven om de Zon dagen, die vooral in den namiddag kinderfeestdagen zijn, de groote ren hebben alle Zondagen iets te bekorten tot in de avonduren. Dan veel liever, aldus Deken Kuys, andersom. Zondags alleen tot 8 of 9 uur kermis en voor de jeugd, bewa ren: Dat de kinderen de dupe zijn van deze ministrieele beschikking, betreur ik in hooge mate, en ik zou het van Katholiek standpunt ook toejuichen als Uw optreden dit kon herstellen." Deze meening is door Deken Kuys schrif telijk aan het bestuur van de Middenstands vereeniging bevestigd. Door de heeren M. C. Tuinman, W. D. Niestadt en C. Zijdewind is met hetzelfde doel een bezoek gebacht aan den heer Krimp, in diens kwaliteit als lid van het Gereformeerd Kerkbestuur. Na bespreking van de kwestie ver klaarde deze zich bereid in een Vrij dagavond te houden vergadering der Gereformeerde Kerk, het geval ter sprake te brengen. De heer Krimp meende dat men niet ongenegen zou zijn een verkla ring af te leggen, dat hun Kerkdienst geen hinder ondervond van het aan vangen der kermis Zondags om 4 uur. Toen heeft het bestuur der Middenstands vereeniging den Burgemeester mededeeling gedaan van de afgelegde bezoeken en hem in kennis gesteld niet de bereikte resultaten. Het Hoofd onzer gemeente toonde zich zeer ingenomen met het te verzenden request en deelde tevens mee, dat ook van B. en W. nog een poging was te verwachten om ge noemd ininistrieel besluit zoo mogelijk on gedaan te krijgen, En tenslotte heeft ook „De Hanze" zich be reid verklaard, dat de op te zetten actie zou uitgaan, niet alleen van de Middenstands vereeniging en Algemeen Belang, maar ook namens de Hanze. Laat ons hopen, dat deze vereende actie, waaruit een gezond gevoel van saamhoorig- heid en eenheid spreekt, de voor Schagen zoo zeer gewenschte resultaten mag opleve ren. OPBRENGST 18 PCT GEDAALD. Gisteren vond ten gemeentehuize de verpachting plaats van de kermisstand plaatsen. Voordat de inschrijvingsbiljettcn werden opengemaakt, deed de burgemeester mededeeling van het bekende schrijven van den Commissaris der Koningin in onze Pro vincie betreffende bet aanvangsuur van de kermis op de Zondagen, dat niet vroeger dan op 7 uur mag worden gesteld. De volgende biljetten waren ingekomen: Haringwagen, L. Schoehuys, Schagen, voor de trap van het gemeentehuis f 15.50, op de hoek van de Markt voor café Roobol f 21.50 Sjoelbak, J. v. d. Erf, Haarlem, f 7.50 U-boot (K XVIII, slingert op zee als in de Golf van Biscaye), L. Bakker, Apeldoorn, op de Markt f 20. Theater Variété, R. Abeen, Zaandam, op de Markt f 30. Kraam met ring-, werp-, en hengelsport, A. Kees, Haarlem, f 10. Oefening-spelen, C. Winter, Krommenie, op de Markt f 30.10 op andere plaats f 20.10 Schietsalon, Wed. J. Schuurman, Krom menie, op de Markt f 40. Lijntrek- en pyramidesporttent J. van Dijk Rotterdam, tegenover de Roode Leeuw f 32.- Schietwcrptent, A. Blokker, Veenhuizen, Heerhugowaard tegenover de Gouden Engel f 40.— Klokbalsporttent, Jn. de Boer Jbz., Alk maar, op de Markt f 30. Slagmachine, Voetman, Amsterdam f 12.— Vliegbomspel, Daniël Veen, Heiloo, op de Markt bij den zweefmolen f 10. Sjoelsoprt, Joh. Abr. Peterson, Haarlem, op de Markt f 20. Werptent met vogelpielc, H. Dauphin, Dor drecht f 35. Miniatuur fietsmolen, A. Kees, Haarlem f 10.— „De qroote stukken Auto Skooter, Gebr. Hommerson, Ginne- ken, op de Markt f 555. Luchtschommel en golfbaan, J. van Veg- ten en R. Vader, Winkel, de golfbaan tegen over de Gouden Engel, tezamen f 65. Wordt bet aanvangsuur op Zondag alsnog op 4 uur gesteld, dan wordt, dit bod mét f 50.— verhoogd. Luchtschommel, H. Vallentgoed, Purmc- rend, op de gewone plaats f 56.60. Zweefmolen, S. Ooms, Oosthuizen, op de gewone plaats f 92. Kinderdraaimolen, dezelfde op de gewone plaats f 42. Worden beide standplaatsen ge gund, dan wordt f 150.— geboden. Deensche Hoogvaart, C. Stam, West Knol lendam op de Markt f 26.30, voor een plaats nader aan te wijzen f 25. Tuksche schop, Joh. Breok, Broek in Waterland, op de Markt f 25.— is daar geen plaats, op de Laan f 20. Kinderdraaimolen, LI. F. Koek, Beverwijk f 20.— Fietsmolen, dezelfde f 10. De qunninq. Standplaatsen werden toegewezen aan de ondervolgende exploitanten: Gebr. Hommerson, Auto Skooter, f 555 Vallentgoed, Luchtschommel, f 56.60. S. Ooms, zweefmolen en kinderdraaimo len, te zamen voor f 150. Wed. J. Schuurman, schietsalon f 40. A. Blokker, Schietwerptent, f 401 Koek, fietsmolen f 10. Winter, oefening-spelen, f 30.10 Dauphin, werptent, f 35. Peterson, sjoelsport, f 20. Van Dijk, lijntrektent, f 32. Voetman, slagmachine, f 12. Schoehuys, haringwagen f 15.50. Stam, Deensche Hoogvaart f 26.30 R. Abeen, Variété, f 30. V. Vegten, golfbaan, f 25. Opbrengst der standplaatsen met ongeveer 18 pet. gedaald. In totaal zal er derhalve aan pacht worden ontvangen een bedrag van f 1077.50; vorig jaar was de op brengst v. d. standplaatsen i 1322.10. Door de gemeente zal dus minder worden ontvangen een bedrag van f 244.60 of m.a.w. de daling bedraagt 18.5 pet. bij vorig jaar. Hierbij dient te worden aansreteekend. dat de totaal-ontvangst van 1938 nog on gunstig kan worden beïnvloed door de omstandigheid, dat eenige exploitanten reeds hadden ingeschreven, voordat zii be kend waren met het bekende schrijven van den Commissaris van de Koningin. DE VRIJZ. DEM. FEESTAVOND. Op den feestavond van de afd. van den Vrijzinnig Democratischen Bond, die Zater dag a.s. in het Noordh. Koffiehuis wordt gehouden zal de heer D. Geluk het woord voeren voor de Vrijzinnige Jongeren. De bijeenkomst wint hierdoor nog aan belang rijkheid. „MAAIKE" WEER VOOR DE RADIO. De V.A.R.A. heeft ons plaatsgenootje Freddy Groot (Kleine Maaike) wederom uit genoodigd voor de microfoon op te treden. Zij zal zingen in de „Vroolijke Klas", de kindcruitzending van den omroep op Woens- 1 dag 23 Maart a.s. 's middags om vier uur. BILJARTEN. Dinsdag werd de revanche-match gespeeld tusschen de biljartclub Wieringerwaard en Ons Genoegen alhier, bij den heer R. Breed te Wieringerwaard. De ontvangende club won 14 partijen, Ons Genoegen 6 partijen. De wedstrijd had een geanimeerd verloop. In totaal heeft Wieringerwaard 22 par tijen gewonnen tegen de Schagerclub 18. De door den heer Koom uitgeloofde tak kwam dus in het bezit vande Wieringer- waarder biljarters. Het hoogste gemiddelde werd gemaakt door den heer p. Boon (W.W.) n.1. 53. Uit onze omgeving COMMUNIQUé. 500ste voorstellinq van „De Wijze Kaler" Op Dinsdag 15 Maart geeft het Gezelschap Jan Musch in de schouwburg ,,'tGulden Vlies" te Alkmaar het boosaardig sprookje van Herman Heijcrmans „De Wijze Kater." De heer Jan Musch zal dan voor de 500ste maal optreden in zijn bekende creatie van Ilans, den Kater. De overige rollen worden vervuld, ver meld in volgorde van het programma, door: Adolpho Hamburger, Jaap van der Poll, Mieke FlinkVerstraotc, M. van Praag, Pierre Myin, Willem de Vries, Henk Schaer Constant van Kerckhoven, Mary Musch Smithuysen, Jeanne van Rijn, Van Staal- duynen, Theo Vink, *Ko v. d. Bosch, .Tos. Schoch, is. Monnikendam, Marcel Berck- mans, e.a. Fraaie, nieuwe decors zijn vervaardigd door H. Kicfmeijer, de costumeering is ver nieuwd door de fa. A. Serné Zoon., het kapwerk wordt verzorgd door de fa. D. H. Michels. Een comité van vooraanstaande ingezete nen wordt gevormd, met het doel om aan deze voorstelling een feestelijk karakter te geven. Bijzonderheden hieromtrent worden bin nenkort gepubliceerd. CALLANTSOOG Arbeidsbemiddeling Febr. 1938. Op 1 Febr. 1938 stonden 73 werklooze arbeiders ingeschreven. Ingeschreven wer den 7 arbeiders; geplaatst in de gemeente werden 7 arbeiders en op andere wijze af gevoerd 23 arbeiders, zoodat einde Febr. nog 50 arbeiders stonden ingeschreven. Het aantal aanvragen door werkgevers be droeg 7. Van de ingeschrevenen waren 18 bouwvarkarbeiders en 32 landarbeiders. Verloting. Door B. en W. dezer gemeente is aan de Vereen., v. Vreemdelingenverkeer Callants- oog vergunning verleend voor. het doen houden van een verloting ten bate van de kasmiddelen dier vereeniging. T>é Iepelaars zijn er weer. De lente is in aantocht en ook de lepe laars zijn weer van hun vérre tocht te ruggekeerd. Zij hebben hun winterverblijf in Afrika weder vaarwel gezegd om hier in het Noorden, in het Zwanewater, te ko men broeden. Tn den loop van de vorige week zijn de mooie vogels in flink aan tal gearriveerd. BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND FEBRUARI 1938. Geboren: Gerrit Comelis, zoon van P. Bij voet en C. Kos. Overleden: Jb. van Scheijen, oud 87 jaren. Gehuwd: P. Zwaan, grondwerker en N. Hollander, zonder beroep. LOÖP DER BEVOLKING Ingekomen: A. van Oudenaarden van Zij- pc, B. 87; Jb. Leeuwerik en gezin van Den Helder (Julianadorp), C 30. inwonend J. Stroo. Vertrokken: Tj. Visser van A 9 naar Ame land (Hollum 13); M. S. Wicnjus van C. 16 naar Den Helder (Julianadorp); C. G. J. van Leeuwen van B. 87 naar Den Helder, Rijks weg 80; N. Hollander naar Zijpo; I. Bou- wens naar Don Helder. KOEGRA! JULIANADORP. Loonen vastgesteld. Door de Algemeene Werkgeversorganisatie en de L.T.B. te Koegras eenerzijds en de drie werknemersorganisaties alhier, anderzijds, is op 3 Maart j.1. een conferentie gehouden, waarop werd besloten; te rekenen met in gang van 1 Maart 1938, de navolgende loon- ovéreenkomst vast te stellen. Voor los" perso neel: voor een volwaardig en volwassen ar beider (21 jaar) de arbeidsdag van 's morgens 6 tot 's avonds 6 uur. In de maanden Dec., Jan., Febr. en Maart het dagloon f3.(geen weekloon); April, Oct. en Nov. het dagloon f3.50, weekloon f 18.50; Mei, Juni en Sept. het dagloon f3.50, weekloon f 19.Juli en Aug. het dagloon f4.—, weekloon f20.Overuren worden betaald met 40 cent per uur. Tijdelijk vast arbeider vervangen (twee maal daags melken, ook des Zondags) f 20. per week. Dorschen van het land 40 cent per uur, van schelf of uit de schuur 35 cent per uur. De jongensloonen (alleen geldend voor los personeel) werden als volgt vastgesteld: 14 jaar f4.15 jaar f7.16 iaar f9.17 jaar f 12.18 jaar f14.—-, 19 jaar f 16.en 20 iaar f 17.per week. Tn de maanden Juli en Augustus zullen do loonen voor de hoog ste 3 leeftijden met fl.— per week wor den verhoogd. BA RSINGERHORN KOLHORN. „De Eendracht". Zondag a.s. geeft de Harmonievereeniging een concert in de zaal van den heer F. Groet. Naast de muzieknummers staat ook een too- neelstukje op het programma, zoodat ook deze keer voor afwisseling gezorgd is. Daar „De Eendracht" hier zeer populair is, wat zij zeker verdient door haar prestaties, twij felen wij niet, of velen zullen het concert bij wonen. W1ER1NGEN Een raadgeving voor allen: Zorg Aspirin In huis te a hebbenI (BAYERj HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI Politie. Verloren: een lens van een koplamp met reflector. Inlichtingen bij den gemeente bode. DEN HELDER De politie volgt een bepaald spoor Zooals wij gisteren nog in een ge deelte van onze oplaag konden mel den, is Dinsdagavond bij het Timor park te Den Helder, een uiterst bru tale roofoverval gepleegd. Toen te omstreeks half negen de 46-jarige heer Jb. Nijman uit de Vischstraat, zich naar het Rusthuis „Parkzicht" begaf, ten einde aldaar enkele zaken af te wikkelen, werd hij op de Timorlaan door een tweetal, tot nu toe onbekende individuen, aangeval len, van de fiets getrokken en met een voor werp, waarschijnlijk een straatsteen, hevig op het hoofd geslagen. Het slachtoffer zakte zwaar bloedend in elkaar, waarna de onverlaten zich meester maakten van het geld, dat de man bij zich had. Dit was een bedrag van 90 gulden. Den geheelen dag is gisteren de Hclder- sche politie naarstig bezig geweest eenige opheldering te brengén in deze buitenge woon brutalen roofoverval. Het park en de omliggende wegen wen den ihet politiehonden afgespeurd,zonder dat men echter hiermede tot een resultaat kon komen. Uiteraard heeft men de geheele recherche-afdeeling in het geweer geroepen en naar wij gisteravond van de politie ver namen, volgt men thans een zeker spoor. Of dit 'echter het juiste is valt met geen enkele zekerheid te zeggen. Het blijkt thans, dat zich Dinsdagavond te omstreeks half negen dus even na den aanslag, een 2-tal perso nen op den Middenweg hebben bevonden, die draafden in de richting van dén water toren. Beiden waren gekleed in een blauwa trui, terwijl hun leeftijd naar schatting 20 jaar geweest moet zijn. De commissaris van politie doét thans pogingen deze beide per sonen, waarvan natuurlijk niet gezegd kan worden of zij met don misdaad in verband staan, op te sporen. Overigens valt van het onderzoek weinig nieuws te berichten. De Bond van Ziekenkassen hield gister middag in „Liet Gulden Vlies" te Alkmaar de algemeene jaarvergadering. De Voorzitter, de heer H. G. Rijs, van Warmenhuizen, opende de vergadering en deelde mede, dat de afdeeling Burgerbrug afwezig is, iets dat niet veel voorkomt op deze vergadering. Bericht van verhindering is niet ontvangen. De notulen, voorgelezen door den heer H. Vinke werden hierna vastgesteld. Voorz. deelde mede, dat met de Federatie nog niet verder is gekomen den verleden jaar. Voorz. drukte er z'n spijt over uit, dat de Federatiebestuurders zich afzijdig hou den. Verder is propaganda gevoerd hij andere vereenigingen. Op de dertig briefkaarten, hebben slechts 5 vereen, antwoord gezonden Het bestuur heeft gedaan wat het kon. Voorz. hoopte, dat de vereenigingen nog tot de Bond zullen toetreden. De heer Groen te Schoorl merkte op, dat de propaganda te veel tot de besturen wordt gericht, die het wel wat te gauw afwijzen. De leden kunnen er wel eens anders over denken. Wat vroeger is gebeurd is afgedaan Het is een groot voordeel als men tegen 10 cent per lid en per jaar aansluit bij dezen bond. Dan worden de leden bij verhuizing door de bij den Bond aangesloten vereenigingen overgenomen. Voorzitter sloot zich bij deze woorden aan. Jaarverslag. Het jaarverslag vermeldde o.m. het vol gende: Op 1 Januari 1938 telden we 13 aange sloten kassen met een totaal van 1000 leden (vorig jaar 1024) verdeeld als volgl: Warmenhuizen 53 (58), Nieuwe Niedorp 59 (65), Sint Maartensvlotbrug 41 (42), Burgerbrug 44 (42), Broek op Langendijk 224 (224), Venhuizen 48' (46), Schagen 120 (129), Sijbekarspel-Benningbroek 46 (44), Hoorn en Omstreken 144 (154), Hauwert 19 (19), Uitgeest 62 (68), Schoorl 114 (108), Abbekerk 26 (25). Het bezit der Kassen bedroeg op 1 Janu ari 1938: f 20196,06, vorig jaar f 20253.04, al- zoo een achteruitgang van f 56.98, .verdeeld als volgt: Wanrmenhuizen f 918.83 (vorig jaar f 949.36), Nieuwe Niedorp f 1599.67 (v. jaar f 2024.53), Sint Maartensvlotbrug f 1239.22 (v. jr. f 1150.77), Burgerbrug f 1928.75 (v. jr. 1784.39), Broek op Langen dijk f 276561 (v. jr. f 2945.71) Venhuizen f 3471.43 v. jr. f 3165.83), Schagen f 1500.01 (v. jr. f 1209.60), Sijbekarspel-Benningbroek f 769.17 (v. jr. f 1263.97), Hoorn en Omstre ken f 2050,45, (v. jr. f 1889.10) Llauwert f 718.91 (v. jr. f 1225.13), Uitgeest f 256.34 (v. jr. f 325,Schoorl f 2494.59 (v. jr. f 3055.63), Abbekerk f 482.98 (vorig jaar f 636.88) Aan contributie werd ontvangen f 10753. (vorig jaar f 10897.26), terwijl aan ziekengeld werd uitgekeerd f 10709.24 (vorig jaar f7587.48). In het geheel hebben zich 370 (vo rig jaar 252) ziektegevallen voorgedaan, al- zoo een beduidende vermeerdering, waarbij als oorzaak moet aangemerkt worden dat de leden der kassen ouder worden, alzoo meer dere ziektekansen die de risico's steeds groo- ter doen worden. Het totaal aantal ziekte dagen waarover uitkeering is geschied be droeg 10301 (vorig jaar 7987). Het herverzekeringsfonds heeft financieel een moeilijk jaar doorgemaakt, zoo zelfs dat in de maand December de 7 aangesloten kas sen in vergadering bijeen werden geroepen om den toestand onder de oogen te zien. In de gevoerde besprekingen kwamen de motto's onzer kassen zoo eensgezind tot ui ting, dat het bondsbestuur weer met nieu wen moed werd bezield om door te gaan op den ingeslagen weg, als zijnde het elkander helpen en steunen bij langdurige ziektege vallen, al was het dan ook dat ingrijpende maatregelen moesten worden genomen met ingang van 1938, om de uitkeeringen van 2 jaar te verminderen tot 1 jaar met aftrelc der 1ste 13 weken zooals gebruikelijk was. Liet financieel verslag van den penning meester, den heer H. Vinke, gaf aan dat de ontvangsten totaal hadden bedragen f 144.24 de uitgaven f 120.55, het saldo in kas \va$ alzoo f23.69 (vorig jaar f20.47). De rekening van het Herverzekeringsfonds sloot in ontvangsten met inbegrip van het beginsaldo van f 57.81(4 op f 902,91(4. De uit gaven "waren f 875.63. Per 1 Januari 1938 was het kassaldo f 27.28(4. De heer Hoogschagen (Schagen) adviseer de de rekening van den penningmeester vast te stellen. De boeken en bescheiden waren in orde bevonden. Aldus besloten. Ook de rekening van het herverzekerings fonds werd vastgesteld zonder op- of aan merkingen. Hierna volgde vaststelling van de begroo ting 1938. Deze sloot in ontvangsten en uitgaven op f 126.—. De heer P. J. Mink vroeg of geen propa ganda meer zal worden gemaakt? Is men tevreden met de resultaten? Voorzitter antwoordde, dat men zeker niet tevreden is, doch men ziet geen kans om contact te krijgen. De heer Verhoef, Sijbekarspel, gaf in overweging om nu de voorzitters der aan gesloten vereenigingen nog eens een bericht te zenden. Dit zal de secretaris doen. De heer Mink, Warmenhuizen, stelde voor de heffing van twee cent per lid voor propaganda te handhaven. De heer Jongsma, St. Maartensvlotbrug, vond de mooiste propaganda, dat bij ver huizing de leden worden overgpnonwi. Het voorstel van den heer Mink werd na nog eenige besprekingen aangenomen. De begrooting werd hiermee in overeen stemming gebracht en aldus vastgesteld. Het aftredend bestuurslid, de beer K, Koeman .te Sijbekarspel, werd herkozen Hierna werd voorgesteld art. 2 van het Hervérzekcringsfonds te lezen als volgt: Zij tracht dit doel te bereiken door aan de deelnemende kassen terug te betalen: 50 pet. van het over de 14e tot 52e week uitgekeerde ziekengeld. Het bestuur voegt er aan toe, dat in de practijk is bewezen dat personen die lan ger dan één jaar ziek zijn als het ware toch voor de kas verloren zijn, terwijl an derzijds de stabiliteit van het fonds er in hooge male door wordt bevorderd. Dit voorstel werd zonder eenige bespre king aangenomen, Bij de rondvraag werd nog geïnformeerd, naar de regeling van arbeiders, die vol verzekerd zijn en' toch maar voor een ge deeltelijke uil keering in aanmerking ko men. De secretaris merkte op, dat het voor arbeiders die in de werkverschaffing werken, aan te bevelen is voor het volle bedrag verzekerd te zijn aangezien men op een ongunstig tijdstip, bijv. na de rouleer- week ziek wordende, groote kans loopt, geen uitkeering te krijgen volgens de Ziektewet. Verzekering tegen lagere bedra gen ried spr. af. Na nog eenige besprekingen volgde slui ting. WINKEL DAMMEN. Dinsdagavond werd in liet lokaal van den heer de Bruijn door den heer B. Springer een blind- en simultaanseance gegeven. De Voorzitter van de damclub Winkel opende deze avond en heette alle aanwezi gen welkom, in het hijzonder den heer Springer, den zoo befaamd en dammer. De heer Springer speelde de blind|ïartij tegen den heer Helder, welke partij na 60 zetten door den heer I-Iclder w.erd gewonnen, een fraai resultaat. I-Iierna werd de Simultaan- wedstrijd gehouden, waaraan 36 spelers deelnamen, hiervan werden door den heer Springer 31 partijen gewonnen, hij speelde 4 remise tegen de heeren C. de Jong, Jb. Kos J. Hejder en P. Klare, terwijl hij 1 partij verloor tegen den heer D_. Sloovcs uit Aarts woud. Jammer was het dat niet meer belangstel lende dammers deze avond bezochten om dezen buitengewoon sterken dammer te zien spelen. POLITIE. Verloren 1 pak stroop. LANGENDIJK Maximum-facluurpiijzen. De maximum-fractuurprijzen zijn met in gang van gisteren gewijzigd. De prijs voor gele kool is gebracht van f4.50 tot f5.50 en voor Deensche witte kool van f 4,50 tot f5 per 1C0 kg. HEERHUGOWAARD Geslaagd. Voor het te Den Haag gehouden machi nisten-examen, voorloopig diploma, slaagf- de oim. onze plaatsgenoote, de heer TL Kreb.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6