Br. Frederikse, Alkmaar Trapman N.V. Schagen Ze èfcfiahel noteert: Prijs per lot 50 cent 11 loten f 5.25 100 loten f 45.00 Nog een Marchant- tegenstander Zaterdag GEEN spreekuur Predikbeurten hxrvfeUuJn en kiesnun „M IJ N HAR DTJES" Wij kochten 15 zware Engelsche eetkamers, in twee verschillende uitvoeringen, 25 zware massief eikenhouten crapeaudstellen met 8 cm armleggers, rondom bekleed met wol'en moquetten veerende voorkanten en leveren deze in de maand April. Monsterkamers hiervan staan voor U klaar. Bestelt nu Uw kamer. Dit gelegenheidskoopje komt nooit meer. Prijzen als volgt: Zware Engelsche eetkamer van f 185.— voor f 124. Zware Engelsche eetkamer met groot dressoir van f 215.— voor f 148.50. Zwaar massief eiken crapeaud- stel van f 75.— voor f 56.— 30 verschillende modellen dressoirs van f 10.50 af. Uitschuiftafels van f 6.25 af. P.S. Door deze abnormaal laag gestelde prijzen, ruilen wij Uw oude meubelen om bovenstaande niet in. Ook voor het koopen van Uw gebruikte goederen zijn wij het meeste gesorteerd Heeft U wat op te ruimen, DE SCHAKEL koopt alles, MOLENSTRAAT 143 tot 147. DEN HELDER Voor 25 cent: 10 Gevulde Koeken, of Yi pond Kletskoppen of 3 ons Janhagel. GERSEN, Strook 56. Kolhorn. CONTRACTTEELT. Kweekerij LEEUWENHiOF, Nieuwe Niedorp, zoekt nog en kele Contracttelers voor Sla- boonen. Nadere inlichtingen ten kantore. Te koop: EEN PAARD, zwarte merrie, 3 j. oud, zon der gebreken en een klamp best Hooi, 5000 a 6000 leg. Jac. SCHILDER, Noord, Schagen. Te koop: Een beste BAKWAGEN niet hekken. Laadvermogen 1000 kilo, G. BIJPOST, Stroet, St. Maarten. Af te geven: i pasgeboren BIGGEN, A. BAKKER Cz., Kreil, Bar- singerhorn. Te koop: 25 zak BEVELANDERS, 3 bak Schotten en 3 bak BI. Eigenheimer planters. M. HOOGSTRATEN, Winkel. Terstond gevraagd: Een flinke nette DIENSTBODE bij kruidenier. Adres: L. MAN- TÈL, Hensbroek (N.H.). Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 18 Jan. 1938 No. 1112 TREKKING 7 APRIL 1938 Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Biljarten. In café Slikker speelde de biljartkunste naar Horemans. Als tegenpartij zou de heer Vader van 't Zand fungeeren, doch deze kwam niet aan spelen toe, want Horemans won den afstoot, had de ballen direct in goede positie en maakte de 400 punten op het uitstekende biljart in één beurt uit. Hij had daarvoor precies 50 minuten noódig. De ballen waren direct aan acquitzijde van de tafel en z'n speelbal is nooit meer over de helft geweest. Na deze prachtige prestatie had de heer Horemans een ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. Hij liet daarop nog een groot aantal ontmoctings- en fantasiestooten en massé's zien, die met be wondering werden gevolgd en waarvoor ook menigmaal een hartelijk applaus opklonk. Het was voor de biljartliefhebbers een prachtigen avond. Politie. Verloren: een kunstmestboor, een padvin- dersriem. Gevonden: een gewichtje v. 1 ons. Damcompetitie Het Noorden. Excelsior I en IT.D.C. 3 behaalden het kampioenschap, resp. van de eerste en 2de klasse, zonder een enkel punt te hebben af gestaan. We laten de gedetailleerde uitsla gen van de laatste wedstrijden nog volgen. Eerste klasse: Excelsior IKolhorn I: H. VeenstraAbr. v. d. Welle 20; K. D. SasH. Bergman 1—l; J. PietGrseJ. v.d Welle 1—1; J. JeningaP. de Jong 11; L. WitteK. Tenne 1—1; A. Boer—IC. v. cl. Welle 1—l; D. JansenP. Langedijk 20; T. Wicrs- m,aP. Molenaar 0—2; D. v d. Wallen' II. Timmerman 20; J. A. van VlietL. Droog 20. Totaal 137. D.A.P. I—H.D.C. II: J. Meijer—S. Slort 2-0; Th. VIaarJ. Dik 0-2; W. P Alke n-iadeM v Kalken 11; W Th. Alkemade II. Kraan 02; A. v. d. VoortJ. Bouwman 02; C. OudenaardeW. van Brederode 2 —0; W. A. AlkemadeG. Mondeel 11; W. Komen—P. Slort 0—2; H. Elfring—L. Leibbrand 11; A. Kapitein'W. van Raven steijn 1—1. Totaal 8—12. Tweede klasse: D.A.P. TI—H.D.C. III: F. v. d. Hoek—A. v. d Hoek 1—1; E Kerkhof—A J José 1—1; W Leek—P van Veen 1—1—; C. Alkemade D. Groot 02: Joh. HuibertsS. de Groote 0—2; P. I-IuybensA. E. Glas 0—2; R. v. d. VoortG. Roerdomp 02; F. Al tinn.o. 2 0; P. Alkemaden. o. 2—0; C. Leek n. o. 2—0. Totaal 9—11. WIERINGEN DEN OEVER. Visscherij. Met de haringvissoherij gaat het nog lang niet naar wensch. De visschers hopen van den een-en dag in den anderen dat 't begeerde goedje komt, doch steeds zijn het nog maar enkele stuks. De hoogste vangst van een span kuilvisschers is tot op heden nog maar één tal geweest, terwijl de hoogste van de kamervisschers nog maar twee tal geweest is. Een bedroevend resultaat dus. Vergeleken bij verleden jaar zijn de resultaten van de kamer- en komvisschers nog ongeveer het zelfde, doch door de kuilvisschers werd toen reeds meer gevangen. We zullen den moed maar niet verliezen en hopen dat alles nog terecht komt. De haring die thans aange voerd wordt, brengt ongeveer f 11.per tal op. Het werk van de M.U.Z. Nader vernemen wij nog dat het werk bij Urk aan de M.U.Z. gegund is voor een bedrag van f 295.000, bij een 55-urige werk week, en voor f 370.000 bij een 48-urige werk week. Uitbreiding visschersvloot. Dezer dagen arriveerde hier aan D'en Oever oen vaartuig met motor, hetgeen aangekocht is door don heer J. Scheltus en bestemd is voor de kamervisscherij. NIEUWE NIEDORP Lezing over Insulinde. De Boerinnen en andere Plattelandsvrou- wenvereeniging alhier heeft haar jaarlijk- sche openbare bijeenkomst gehouden in de. zaal van den heer Kossen. Voor dezen avond was uitgenoodigd de heer Ten Bruggencate uit Heiloo. De presidente opent met een toepasselijk woord en heet in het bijzonder den spreker van dezen avond welkom. Dan is hot woord aan den heer Ten Brug gencate. Op het witte doek verschijnt een kaart, op welke spr. aanwijst welke plaat- dier der Rijksveldwacht, sen en eilanden in den Indischen Archipel zullen worden besproken. Op boeiende en vaak origineele wijze vertelt spreker aan de hand van de verschillende projectieplaat jes over de schoonheden van het rijke In sulinde, over haar producten en over haar bevolking en haar zeden en gewoonten. Spre ker hoopt door dergelijke voordrachten meer bekendheid te geven aan de Nederlandsche bezittingen in de Oost, wat deze bezittingen ruimschoots verdienen. Na afloop brengt voorzitster den snreker hartelijk dank voor zijn leerzame voordracht, en sluit de bijeenkomst. Keuring Militie. Uit onze gemeente zijn ter keuring opge komen 7 personen. Goedgekeurd werden: G. de Graaf, C. Speets, C. Wit Dz. Afgekeurd zijn: A. Arts Az., H. Bras, K. Baken en J. Greveling. SINT PANCRAS JUBILEUM „ZANGLUST" Woensdag 9 Maart was het 10 jaar geleden dat hier werd opgericht een gemengde zangvereeniging, met den naam „Zanglust", directeur de heer EI. Zaal. Dit jubileum werd gevierd met een feestavond bij Bouwstra, en zoo was Woensdagavond de zaal ge vuld met leden, begunstigers en be langstellenden. Er waren o.m. vertegenwoordigers van de Zangvereenigingen uit Oudkarspel en Stompetoren, alsmede afgevaardigden van 9 plaatselijke vereenigingen. Voorzitter Volkers opende en deelde enkele bijzonder heden mede. Ilij noemde het een gelukkig verschijnsel dat Zangfust nog steeds dezelfde directeur heeft. Hij roemde den heer Zaal ten zeerste en releveerde de uitstekende ver standhouding tusschen directeur en leden. Voorts deelde hij nog mede, dat van de 67 leden bij de oprichting nu nog lid waren de bestuursleden A. Volkers, voorz. Mevr. van Kampen, J. Bruin en de leden K. Hau- wert en mevr. Kooy-de Jong. Deze kregen allen een aandenken in den vorm van een vulpen of -potlood. Den Directeur werd een boekwerk aange boden. Hierna kregen de afgevaardigden van de verschillende vereenigingen het woord. Als eerste spreker trad op de heer Hoogland, die begon met de mededeeling dat er bij de gezamenlijke vereenigingen plannen wa ren, om een vaandel aan te bieden. Hij deed voorts een beroep op de aanwezigen, om door hartelijk medeleven het vereenïgingsle- ven hier in het dorp door de moeilijke tij den heen te helpen. De volgende sprekers waren: de afgev. van Crescendo uit Stompe toren, van Cecilia uit Oudkarspel, de heer Kloosterhoer als raadslid, namens S.S.S., de heer Boskamp, de heer J. Keizer van Nrd- Scbarwoudc mevr. Volkers namens W.I.K., de heer A. Hoogland namens Vrone, TJsclub en Damclub. De laatste spreker was de heer J. van Kampen afgev. van Staatspensioen. Gelukstelegrammen waren ingekomen van .,Ons Genoegen" H. I-I. Waard en de farn. Jongejan uit A.'dam. Na de pauze werden een paar tooneel- stukjes opgevoerd. „Een vergissing" door een aantal dames, daarna „Persbureau" en tot slot door eenigc heeren het bekende „De raadsvergadering van Koekamp". Toen, het was over middernacht, kwam de heer Zaal op het podium, die een warm pleidooi hield voor de zang, welke hij de schoonste kunst noemde. Er moet meer gezongen worden, dat doet de zorgen vergeten. Wordt lid van Zanglust! Volgde sluiting door den ceremoniemees ter van dezen avond, de heer J. Bruin, die zich uitstekend van zijn taak heeft genwe- ten. Tot slot volgde hal onder leiding van de heeren Verburgt en Schermer. WIERIN GERMEER MIDDENMEER. Ernstige botsing. Gisterenavond om 7.15 uur kwam een vrachtwagen van de fa. S. Laan te Avenborn op den Hoornschenweg in botsing met een luxen wagen van de fa. J. Ch. Visser van Sneek. De vrachtwagen, die van de richting Wieringex'vvei'f kwam, gaf geen voldoende ruimte om te passeeren, zoodat de luxe wa gen met den laadbak in aanraking kwam. De wagen van de fa. Visser werd van voren geheel vernield en door garage Klare, alhier opgehaald. De vrachtwagen, welke licht be schadigd was, kon op eigen kracht zijn weg vervolgen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tegen den chauffeur van den vrachtwagen werd verbaal opgemaakt door den Briga- Den Helder neemt Bijzondere School te Julianadorp niet over De twijfelachtige levensduur van de school gaf den doorslag. In haar gisteravond gehouden ver gadering heeft de Raad van Den Helder, welke op het oogenblik van de stemming „volledig" was, het ge wijzigde voorstel van B. en W. om op het verzoek van de Protestant- sche Vereeniging tot stichting en in standhouding van een school met den Bijbel te Koegras, ter vervanging van de jaarlijksche vergoeding, een uitkeering te mogen ontvangen van een som ineens, NIET in te gaan, aangenomen met 12 tegen 9 stem men. De school blijft derhalve in T bezit van genoemde vereeniging, ter wijl de gemeente voort zal gaan met aan het bestuur van die vereen, tel ken jare een vergoeding van f 1912.50 te betalen. Uit de stemverhouding blijkt overduidelijk dat de Raad niet zónder slag of stoot met B. en W. is meegegaan. Evenals in de ver gadering van 1 Maart j.1. was het Mr. Mul der (a.r.), die namens zijn fractie een po ging in het werk stelde om het bestuurs voorstel te verwerpen. Hij deelde den Raad mede, dat hij er bij de eerste de beste po ging in geslaagd was om een annuiteitslee- ning ad f 30.600 (het bedrag benoodigd voor den afkoop van de jaarlijksche vergoeding) voor de gemeente te verkrijgen ad 3% Spr. liet de levensduur van de school bui ten beschouwing, zich daarbij houdende aan de meening van den Rijksbouwmeester, die de levensduur op 24 jaar geschat had. Het sprak vanzelf, dat spr.'s fractie haar stand punt handhaafde en tegen de bijlage zou stemmen. De „Christelijke" fractie werd gesteund door Gemeentebelang (namen® welke Dr. Feenstra Kuiper bet woord voerde, die het college bovendien vroeg of het. wel geïn formeerd had naar de mogelijkheid om een geldleening ad 3*4 pet. te verkrijgen), door de R.K. fractie (de heeren Terra en Ran) en door den heer Uithol (Nat. Horst..) Burgemeester Ritmeester deelde mede. dat. Zaterdagmorgen een an-nuiteits-leening ad 3% pet. niet beschikbaar geweest was. Evenwel, deed de mededeeling niets aan het standpunt van B. en W. af, n.1. dat de levensduur ad 24 jaar van de school zoo twijfelachtig is, dat de kans zeer groot is. dat het geringe voordeel, dat verkregen wordt met een leening van 3J/4 pet. aan te gaan, verkeert in een nadeel. Dit, zou reeds het geval zijn. als de school niet 24, doch maar 23 of 22 jaar bestond. Het is hier niet de kwestie open-haar onderwijs contra bijzonder onderwijs, doch alleen de kwes tie van het belang der gemeente. En dat is alleen gediend als de Raad het voor stel van van B. en W. aanneemt. Namens de s.d.-raadsfractie verklaarde de heer Smith daarop, dat zij het be stuursvoorstel zou steunen, omdat ook zij van meening was, dat de levensduur van de school dubieus is. Het voorstel van B. en W. werd daarop in stemming gebracht en aan nertomen met 12 tegen 9 stemmen. Tegen stemden de heeren: Uithol (Nat. Herstel), Bregman en dr. Feenstra Kuiner (Gem. Belang), Bot (Chr. Dem.) Mr. Mulder en v. d. Veer (A. R-), van Zwijndrecht (C.H.), Ran en Terra (R.K.) HEER HUGOWAARD te eenigc mededeelingen omtrent de electri- citeit-beweging, Daarna begint, de heer Boere zijn lezing en voelt zich niet ontmoedigd door de zeer geringe opkomst. Men verwarre Zeemans- centrale niet met de zeemanszending, uit gaande van de Ned. Hcrv. Kerk te Amster dam. De Zeemanscentrale is gevestigd te Rotterdam, en behartigt de geestelijke be langen van den zeeman. Het doel is voorts tehuizen te stichten in binnen- en buiten land. De Zeemansbond is opgericht in 1898. In 1929 moest echter worden ingegrepen, ook uit finantieel oogpunt. Zoo ontstond de Zee manscentrale op ruimer grondslag, welke het werk van den oprichter, wijlen Jhr. Orth, voortzette. In het bestuur hebben vele bekpnde persoonlijkheden ook op ker kelijk gebied, zitting genomen, terwijl de vlootpredikant, Ds. Janssen, voorzitter is geworden. De ziel van het zeemanswerk in Rotter dam was steeds freule Ortt.' Spreker moet thans de droeve tijding mededeelen, dat freule Ortt zoodanig onder den invloed van de Oxfordbeweging is gekomen, dat zij ge meend heeft, zich na 27-jarigen arbeid aan het zeemanswerk te moeten onttrekken, om zich aan de belangen der vrouwen te wij den, wat wel zeer te betreuren is, indien dit de vrucht is van de Oxfordbeweging. Spreker haalt daarna verschillende voor beelden aan van het zeemansleven en schildert de verschillende Tehuizen in het buitenland. In de pauze werd een collecte gehouden voor het zeemanswerk. Vervolgens geeft spreker nog een korte uitlegging van het doel „Kerstfeest op zee". Eén contribuante geeft zich op voor het lidmaatschap van de Zeemanscentrale. Na afloop bedankt de presidente den heer Boeré voor zijn interessante lezing en biedt hem een kistje sigaren aan. Daar spr. zelf niet rookt zal dit geschenk ten- goede komen aan den zeeman. Presidente wekt op de vergadering van het Provinciaal Verband te Alkmaar op 23 Maart tc bezoeken. In April zal bij genoegzame deelname een excursie worden georganiseerd naar het P.E.N. te Bloemendaal, dit uit voorzorg voor dat het gas hier vasten voet zal hebben ver kregen. Hierna sluiting. BARS1NGERHORN De Zeemanscentrale. Vergadering van den Bond van Boerin nen en andere Plattelandsvrouwen in café Rus op Donderdag 10 Maart 1938, des avonds half acht. De presidente heet alle aanwezigen harte lijk welkom, .inzonderheid den spreker van dezen avond, den heer Boerc uit Haarlem, penningmeester-propagandist van de Zee manscentrale. Na voorlezing der notulen doet presiden- KEURING DIENSTPLICHTIGEN. Door den Keuringsraad Alkmaar ziin in de op 9 dezer te Schagen gehouden «ftting ten aanzien van de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting '1939, de navol gende uitspraken gedaan: F. Bakker, A. Boone, W. Bos, F. .T. Hoen- son, A. G. van de Krceke, A. Kugel W. Oostwoud, M. Pluistcr, P. Pool, P. Schagcr, G. J. Schenk, .1. J. Schrama, R. Slim, werden geschikt verklaard. Vorgoed ongeschikt verklaard werden: J. W. Blom, en B. Kouwenberg. De ingeschrevenen C. Zwaan, en J. Ban- kert werden door een anderen Keuringsraad reeds op resp. 1 Februari en 1 Maart ge schikt verklaard. Nieuwe directeur. In de gisterenavond gehouden ledenverga dering van de Gem. Zangvereeniging „Caeci- lia", werd in de plaats van den heer J. R. van Stipriaan, die als directeur had bedankt, benoemd de heer Nico Snel te Alkmaar. In België is men huiverig voor de nieuwe spelling. Minister Hoste heeft zich hij de onderwijs debatten nogmaals als voorstander doen kennen van de spelling De Vries en Te Win kel. Indien er personen door de regeering zouden worden aangewezen om zitting te nemen in de commissie, welke op voorstel van> den Nederlandschen Minister van On derwijs gevormd zou worden, achtte spreker het gepast te waarschuwen voor misver stand ten aanzien van de openbare meening in België. Verder zcide spreker nog: Wij blijven ge- looven, dat de tegenwoordige spelling van de Vries en Te Winkel te verkiezen is bo ven welke andere ook en wijzen dus de ver schillende pogingen van de hand, waartoe men in Nederland zijn toevlucht heeft ge zocht. In België kan slechts spellingswijzi ging worden opgelegd aan de provinciale en gemeentelijke bestuursorganen en aan de scholen op grond van een wet, waarbij de regeering daartoe machtiging krijgt. Spre ker hoopt, dat indien een commissie in het leven zou worden geroepen om de kwestie der spelling te bestudeeren, zij tot taak zal krijgen deze in haar geheel onder oogen te zien, waarbij rekening wordt gehouden met de meening der vertegenwoordigers van 'de verschillende lakken van het maatschappe lijk leven. Von Ribbentrop naar huis Gebeurtenissen in Oostenrijk verhaastten zijn vertrek. Von Ribbentrop, de Duitsche minister van buitenlandsche zaken, zal heden naar Berlijn terug koeren. De" gebeurtenissen in Oostenrijk schijnen redenen te zijn voor dit eenigszins vervroegd vertrek. Hoewel over het onderhoud van von Ribbentrop met -Halifax geenerlei mededeeling wordt ver strekt, is wel aan te nemen dat de eenige kwestie van^bclang is die der koloniale eischen van Duitschland is. Waar deze ten nauwste samenhangt met den vrede in Eu ropa, waaromtrent beide mogendheden van meening verschillen, zou men nog weinig tot elkaar gekomen zijn. Ook zouden de persaanvallen op Duitschland besproken zijn. Moeilijkheden voor Duitschlands uitvoer Italië en Japan koopen meer bnnkerkolen in Engeland. In de „Deutsche Volkswirt" een weekblad dat vaak als spreek huis dient voor dr. Schacht wor den enkele moeilijkheden bespro ken, welke de Duitsche uitvoer on dervindt door de hooge productie kosten, de bureaucratie cn de groo- tere concurrentie van den kant van Groot-Brittannië. De omstandigheden voor den uitvoer, al dus het blad, zijn op het oogenblik geens zins rooskleurig. In vele takken van in dustrie zijn de orders uit het buitenland merkbaar gedaald. De internationale po litieke s'ituatie, de Amerikaansche depressie het conflict in het verre Oosten en de on gunstige toestand op de mark voor grond stoffen hebben alle 'n stagnatie en een ge brek aan veiligheid doen ontstaan, waarvan het einde niet kan worden voorzien. Italië is begonnen met in Engeland weer bunkerkolen te koopen. zooals ook voor de sanctieperiode geschiedde. Japan nam den zelfden maatregel. De Chineescho markt is uitgevallen. Iran kan wat betreft zijn le veringen, geen gelijken tred houden met den Duitschen uitvoer. - De Duitsche industrie, zoo gaat het blad verder, moet trachten deze daling te com- penseeren door dèn uivoer van andere pro ducten te forceercn, doch dit wordt bemoei lijkt door de toenemende Britsche- en Ameri kaansche concurrentie. Ten einde den uitvoer van afgewerkte producten te stimuleeren, moeten eenige moeilijkheden uit den weg worden geruimd. Duitschland wordt hierin belem merd door een aantal drukkende lasten, zooals een tragere productie, hoogere productiekosten, een tekort aan kapitaal cn dcbureaucratie. De productiekosten zijni b.v. gestegen om dat sommige firma's premicn aanbieden voor het verkrijgen van grondstoffen en hoogere loonen betalen voor het krijgen van geschoolde arbeidskrachten. Het blad be sluit met tc verklaren, dat dc organisatie van de Duitsche uitvoerindustrie een ge stadige verbetering behoeft en een aanpas sing aan de veranderde toestanden, willen de voordcelen, voortspruitende uit de staats controle, met succes vereenigd worden, met de behendigheid van particuliere onderne mingen. 3 f ZONDAG 13 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. D. A. van Krevelen, emer. pred. te Hilversum. Haringhuizen voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Ned. Herv. Evang. Middenimeer, voorm. 9.30 uur, Cand. Nij- dam. Bidd. v. h. gewas. Wieringerwerf, nam. 2 uur, Cand. Nijdam. Slootdorp, nam. 2 uur, Ev. K. Kiewiet (Lïj- denspred.) Midden-meer, nam. 7.30 uur, Jongel.samien- komst in het Dorpshuis. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 2 uur, Cand. G. v. 't Riet. Middenimeer, vm. 930 u, Cand G. v. 't Riet Middenimeer, nam. 2.30 u. Ds. C. v. d. Vliet EIERVEILING SCHAGEN, 10 Maart. Aangevoerd: 65000 kipeieren: 565S Kg 2.60—2.65, 5860 Kg 2.G5—2.75, 60—62 Kg 2.652.80, 02—65 Kg 2.80—3.05, eendeieren 2.552.60 per 100 stuks. HELDERSCIIE EIERVEILING, 10 Maart. Aanvoer: 18880 kipeieren: 4851 Kg 2.50, 52—54 Kg 2.60—2.90. 55—57 Kg 2.80—3. 58— 60 Kg 2.90—3. 61—63 Kg 3-3.30, 64-70 Kg 33.50, 100 eendeieren 33.50.p er 100 st. WARMENHUTZEN. 10 Maart. Roode kool 4.106.40, gele kool 1.803.60 Deensche witte kool 2,203.70, uien 11.90 12.30, grove uien 12.40. peen 2.102.70, blauwe aardappelen 3.20. Bevelanders 3 3.10, kleine#peen 1.60—1.80. Aanvoer: S2.10Q Kg roode kool, 24.500 Kg. gele kool, 23.600 Kg. Deensche witte kool, 625 Kg. peen, 4150 Kg. peen, 150 Kg. aardappelen, 200 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDÏJK, 11 Maart. 1400 Kg. peen 2.90 kleine peen 1.20, 80 bos rabarber 7.S0. 11000 Kg. roode kool 4 16. Savoyokool 0.505.30, 96000 Kg. gele kool 2.40—3.70. 13000 Kg. Deensche witte kool 2.30—3.70. NOORDSCHARWOUDE. 11 Maart. Roode knol 4.500.50 Savoye kool 1.90 3, taaie gele kool 1.90—3.80, gele kool 210 3.90, D. witte kool 2.503.70 Boternoteering De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op S.2 cent per kilogram (onveranderd). de boterheffing. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, voor de week van 10 tot 17 Maart vastgesteld op 65 cent per Kg. V - - «0 ZIJN HARTVORMIGE CACHETS

Schager Courant | 1938 | | pagina 6