Plaatselijk Nieuws. XoS ftaait! ABDIJSIROOP De annuleering der tuinderscredieten Uw kind zal morgen niet meer hoesten AKKER's versièrkte SCHOORSTEENBRAND. Donderdagavond is er ten huize van den heer Raak aan de Nes een schoorsteen brandje ontstaan. De vlammen sloegen over op de linnenkast, waardoor eenige kleoding- stukken verbrandden. Met een emmer water wisten de bewoners erger te voorkomen. VAN HET GEELZWARTE FRONT Morgenmiddag besluit Schagcn I de com petitie met een thuiswedstrijd tegen D.T.S. en wel nooit zal een laatste wedstrijd met zooveel belangstelling tegemoet zijn gezien als thans het. geval is. Schagcn moet dezen wedstrijd winnen, wil ze haar laatste kans hoe klein die kans overigens ook moge zijn op de eerste plaats niet verspelen. Maar ook voor D.T.S. hangt van de uitslag van deze ontmoeting heel veel af. De Oud- karspelaren nemen namelijk de laatste plaats op de ranglijst in en een overwin ning zou hen bijzonder goed van pas ko nen. Een kat in het nauw kan bijzonder rare sprongen maken en daarom zal Sparta er goed aan doen haar tegenstander van morgen niet te onderschatten Do Langend ij kers maken een ongelukkig seizoen door, vele wedstrijden verloren zij met het kleinst mogelijke verschil en het staat voor ons vast, dat zij in geen geval op de laatste plaats thuis behooren. Trouwens D.T.S.'s overwinning op B.K.C., bewijst wel, dat dc mannen van Harry Kuiper nog iets in hun mars hebben. Voor het publiek belooft het weer een sensationeele match te worden! Om 10 uur: Schagcn AHelder B. Officieele medcdeeling voor de spelers van Schagcn 3. Het aanvangsuur van den wed strijd N. Niedorp 3Schaften 3 is nader vast gesteld op 10 uur. Het vertrek is dus nu be paald op 9.15 uur. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. is aan J. P. Schilder ver gunning verleend tot het verbouwen van zijn woonhuis aan het Noord A 24 en aan dc Twentsche Bank N.V. tot het.verhouwen van het kantoor en woonhuis aan de Ge dempte Gracht. NED. ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. De vergadering van de afd. Schaften van het N.O.G. werd Donderdag 10 Maart ge houden en was niet druk bezocht Na de opening en lezing der notulen las de secretaris het jaarverslag. Hieruit deelen we mede, dat het aantal leden gedurende het jaar 1937 gelijk gebleven was, nl. 51. Een drietal lezingen werden gehouden: één door den heer Loggers, Burgemeester van Barsingcrhorn over Devaluatie, één door den heer Rozeman van Amsterdam over Globalisatie, (dit betreft een nieuwe methode voor 't leesonderwijs) en één dooi den heer lest, hoofd van dc school voor B. L. O. te Den Helder over Nieuwere Paeda- *feogiek. Na het jaarverslag deed de penningmees ter verslag van zijn rekening. Hieruit bleek dat do financiën een gunstig beeld toonden, zoodat er een batig saldo was. In de finan- cieele commissie werden benoemd Mej. Barkman en de heer 't Hooft. Van de ingekomen stukken zij vermeld een schrijven van 't Hoofdbestuur betreffen de een schoolfonds voor schipperskinderen Dit fonds wordt gesticht door volksonder wijs, Bond van Ncd. Onderwijzers cn N.O.G. om kinderen van schippers en kramers open baar onderwijs te doen genieten. Besloten werd om f 5.— uit de afdeelingskas te storten in dit fonds. Vervolgens was er een schrijven van de volksuniversiteit .Allardsoog" te Bakke- veen, welke een 4-weeksche cursus voor werklooze onderwijzers organiseert, waar allerlei problemen op onderwijs gebied be handeld zuilen worden. Gaarne zou de af- dccling dit streven steunen en een werkloo ze jongere laten profiteeren van deze gele genheid. De rondvraag leverde geen nieuws op. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Schagen. In den loop der maand Februari 193S werd aan bovengenoemd kantoor op spaar bankboekjes ingelegd f 45069.51 en terug betaald f 25642.50. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 19427.01. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 42. Uit onze Omgeving Z1JPB Mede in verband met het nu en dan voor komen van roodvonk alhier heeft het. Ge meentebestuur in overleg met den Inspec teur van de Volksgezondheid besloten, bin nenkort de gelegenheid open te stellen voor actieve onvntbnarmaking tegen roodvonk en dinhtherie. De methode bestaat hierin, dat de kinderen drie maal een kleine in spuiting wordt toegediend. Nadcelige gevol gen van deze inspuitingen zijn tot nu toe hier te lande niet waargenomen. SCHAGERBRUG. IIUISVLIJTTENTOONSTELLING De door „Algemeen Belang" alhier geor ganiseerde huisvlijttentoonstelling, "welke vandaag en morgen in de zaal van den heer Kuiper wordt gehouden, is ook thans weer een succes. Er is een enorm aantal inzendingen van den meest uiteenloopenden aard. Behalve de artikelen, welke men gewoonlijk op een dergelijke tentoonstelling aantreft, is er een afdeeling „Schoolwerk van schoolkinderen" met teekenwerk, han denarbeid voor welpen en handwerken. Ook deze afdeeling is het bezichtigen ten volle waard. Alle artikelen zijn door de goede zorgen van verschillende dames en heeren keurig gearrangeerd en geven de groote zaal van den heer Kuiper een buitengewoon gezellig aanzien. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie wekken wij gaar ne een ieder op de tentoonstelling vooral te gaan bezoeken, GROOTE DEMONSTRATIE MET DE REDDINGBOOT TE PETTEN. Wij geven hier eenige snapshots van de gisteren te Petten gehouden groote redding boot-demonstratie. Op de foto boven ziet men hoe een aohttal paarden de boot langs de golfbrekers uit zee trekken, terwijl men onderaan de te waterlating van de boot aanschouwt. Naar we vernemen, zal alhier op 5 April a.s. vanwege de Provinciale Commissie tot bevordering van de rundveefokkerij in Nrd.- Holland een provinciale voorkeuring voor stieren worden gehouden. 'f ZAND Tot Voorzitter cn Secretaris van de com missie tot wering van schoolverzuim alhier zijn herbenoemd respectievelijk de hoeren J. A. de Wit cn B. Elzer. Wederom is alhier een geval van rood vonk geconstateerd, thans in het gezin G. H. Zwaan, Rijksweg. Doen en laten In veel energieke menschen zit een 'drang tot handelen, tot altijd in alle omstan digheden handelen, die verkeerd kan werken als het anders-voelenden betreft. Men vindt soms geen grooter contrasten dan tusschen menschen uit eenzelfde gezin. In de practyk kwam hiervan onlangs nog een sprekend voorbeeld tot uiting. Het betrof twee zusters, die samen woonden, en het, ondanks een groot verschil in aanleg en karakter, altijd goed samen hadden kun nen vinden. Tot de jongste een groote teleurstelling kreeg. Zij had zich jarenlang toegelegd op het vioolspel, om tenslotte te moeten inzien, dat ondanks haar groote liefde voor mu ziek, haar talent maar zeer beperkt was, en dat er voor haar nooit sprake zou zijn van een concertzaal. Haar zuster deed alles, om haar na deze teleurstelling aflei ding te verschaffen en wat op te wekken, maar kwam op een dag ten einde raad op ons spreekuur. „Ik doe wat ik kan", vertelde ze, „maar zij keert zich hoe langer hoe meer van mij af. Zy beschreef haar zuster als gevoelig en gesloten van natuur en zeer onafhan kelijk. Dit verklaarde ons al veel, en toen wij, op ons verzoek, eenige dagen later een onderhoud hadden met de jongere zuster, kregen wij wel zoowat te hooren wat wij verwachtten. Wat ze zei, kwam op het volgende neer: „ik moet dit alleen verwerken, en dat zal ik ook wel, maar op mijn eigen wijze. In alle9 wat mijn zuster verzint met de beste bedoelingen, voel ik medelijden, en mede lijden heb ik nooit van mijn leven van iemand kunnen verdragen. Ook voel ik er een zeker forceeren in, en ik kan mij er niet op toeleggen om over iets heen te ko men of iets te vergeten. Dat moet de tyd doen. Op het oogenblik voel ik elk forcee ren als een inbreuk op mtjn persoonlijkheid, daar kan ik ook niets aan doën, zulke dingen draagt men het allerliefste alleen. Niemand kan mij helpen. Er was een lang en zeer voorzichtig ge sprek noodig, om de andere zuster ervan te overtuigen, dat zij p et haar, goed-be- doelde pogingen om afleiding te verschaf fen, het gebeurde juist steeds in haar zus- ter's herinnering levendig hield. Tenslotte vroeg zij gelaten: „Goed. Dat is dan verkeerd, maar wat moet ik dan doen". „Niets." verzekerden wij haar. „Laat U haar kalm haar eigen gang gaan, moedig haar niet aan tot uitgaan noch tot bezoek ontvangen. Zij heeft een gesloten, sterke natuur en zij komt hier alléén en op haar eigen wijze het gemakkelijkst overheen. LóAt U haar, „goed" beloofde zij en han delde ernaar, wat met haar tot-ingrijpen- geneigde natuur een prestatie was en ge tuigde van méér liefde voor haar zuster, dan alles wat zij tot dusverre gedaan had. Soms en voor sommige naturen is laten moeilijker en liefdevoller dan doen. Men kan, in dergelijke gevalen, uit een volkomen goed-bedoeld verkeerd begrijpen te actief zijn. maar menigmaal komt er een tikje ydelheid by, kunnen wij het heimelgk slecht verdragen dat w ij geen wending ten goede kunnen veroorzaken, dat ons ingrijpen biykbaar overbodig is, ja zelfs ongewenscht is, en dat wij alleen de wellicht tactvolle maar niet roemzuch tige houding kunnen aannemen van ons terug te trekken en iemand aan zichzelf over te laten. De ware onbaatzuchtige ge vraag: „Wat heeft de andere noodig?" Dr, JOS DE COCK. LANGEND1JK Een moeilijke kwestie. Meermalen is in vergaderingen van tuin dersorganisaties gewezen op de wensche- lijkheid niet alleen, doch ook op de nood zakelijkheid om den tuinders de voor schotten, verleend door Boerenleenbanken onder garantie voor 70 pet. van de provin cie Noordholland en 30 pet. van de be treffende gemenete kwijt te schelden. De motiveering van deze noodzakelijk heid werd daarbij ontleend aan den bij zonder slechten gang van zaken in den. tuinbouw. Zelfs is dit onderwerp ter sprake gekomen in den zoogenaamden Vierbond. Deze Vierbond heeft het wijze besluit genomen, deze materie zelf niet verder td behandelen, doel» haar ter b ehandeling door te sturen naar de Prov Commissie uit dc Veilingen in Noordholland, die dan met God. Staten eenseen conferentie kan rou- den om over deze zaak van gedachten te wisselen. Intusschen is het onderwerp op zichzelf niet zoo eenivoudig, als er, blijkens de wijze, waarop we het in vergaderingen wel eens hebben hoorep verddigen, wordt ge meend. Zeker het gaat met den tuinbouw slecht, cn aangezien de steunmaatregelen ten aanzien van de diverse tuinbouwpro ducten nog niet van dien aard zijn, dat er een zoodanige bedrijfswinst wordt gemaakt dat die voorschotten door de tuinders zelf kunnen worden afbetaald, willen deze wel van die schulden af. Dat is te begrijpen. De vraag is echter, of, als deze voorschotten worden kwijtgeschol den. dit ge.cn ernstige precedenten zou scheppen. En dan, zijn vele gemeenten wel bij machte, om dit te doen? Vele der gemeenten, die 7 jaar geleden voor 30 pet. van het hij de Boerenleenban ken door noodlijdende tuinders opgenomen bedrag borg werden, zijn nu zelf noodlij dend. En danl ijkt het ons toch wel wat veel gevergd, dat een noodlijdende gemcen»- te de schulden zou betalen van hen, die helaas ook noodlijdend ziin. Is zoo iets verantwoord cn te verdedigen? I-Ict leek ons beter als de tuinbouw zoodanig werd gesteund, dat de tuinders aan hun ver plichtingen konden voldoen. En dan, we moeten deze zaak ook zien in het licht van den werkelijken gang van zaken. Provincie en gemeenten zijn tot nu toe tegenover de tuinders, wien indertijd crcdietcn zijn verstrkt. zeers oepel geweest Wie onze raadsverslagen met belangstel* ling volgt, zal hebben opgemerkt, dat de rente, voor zoover dit niet door de betrok ken geldopnemers geschiedt, door de ge meenten wordt betaald. Zijn er tuinders, ge zien de uitkomsten van hun bedrijf, zelf in staat, aan die verplichting tot rentebetaling te voldoen, dan zal niemand het onbillijk vinden, als gemeente cn provincio zulks na laten. Er zijn immers nog zoo- vele anderen, die niet. zeer groote moeite er in slagen, hun verplichtingen na te komen. Ook werden ons gevallen meegedeeld, dat er onder die voorschotnemers zijn geweest die een erfe nis trokken. We veronderstellen, dat zij, wien dit fortuintje niet te beurt viel, toch zullen oordeelen, dat er niets onbillijks in steekt, als die hun schulden betalen, al thans voor zoover redelijker wijze mogelijk is. Verschillende overwegingen zijn dus aan wezig, om provincio en gemeenten niet te hard te vallen, als zij, ofschoon niet onbe kend met den miserabelen toestand in den tuinlKHiw, niet voetstoots overgaan tot an- nuleering der tuindersvoorschotten. Men be denke daarbij, dat zij, die in dezen een be slissing hebben te nemen, niet beschikken over eigen gelden, doch dat zij verantwoor delijk zijn voor het beheer van de gelden van anderen. Het onderhavige onderwerp is inderdaad niet zoo eenvoudig als het oppervlakkig lijktl NOORDSCHARWOUDE GESLAAGD. Voor het aanvullingsexamen voor het voorloopig diploma, machinisten, slaagde onze plaatsgenoot, de lieejr A, de Geus, De Oostelijke proefpolder komt erl Bij blijvenden tegenstand zal ont- eigend worden. Teleurstelling voor de werkloozen Wat den aanleg van de proefpolders be treft, voor den westelijken proefpolder is van de eigenaars algeheele medewerking ver kregen; voor den oostelijkcn is dit niet het geval. Van verschillende zijden kwam de vraag tot ons, of de pogingen tot den aanleg van dezen proefpolder nu niet als mislukt waren te beschouwen en de kans bestond, dat er van den aanleg niets kwam. Krach tens verkregen inlichtingen mccnen we daar omtrent het volgende te kunnen meedeelen. De roep om verbetering in den onhoudbaren toestand van den tuinb'ouw in het Gcestmer- ambacht is uitgegaan van dc tuinders zelf en heeft weerklank gevonden bij provinciale autoriteiten. Deze hebben gedaan wat zij in dezen op grond van deskundige adviezen meenen te hebben moeten doen en daarmee hadden zij hun plicht vervuld. Nu echter dc noodige medewerking van de tuinders zelf ontbreekt, zou hen nooit een verwijt kun nen treffen, dat de noodige activiteit en het noodzakelijk initiatief bij die autoriteiten heeft ontbroken. Te rechtvaardigen zou al- zoo zijn geweest, als van deze zijde aldus werd geredeneerd: wij hebben ons best ge daan, doch gij, belanghebbende landeige naars hebt de noodzakelijke medewerking geweigerd, welnu, voor ons- is deze zaak af. We vernemen, dat inderdaad in die rich- 't Hoekje voor de ouders Het Kind Schrijven over dit onderwerp is een vreugde voor ieder, die van kinderen houdt, maar het houdt ook een zeker gevaar in, n.1. dat men de dingen te veel beschouwt van eenzijdig standpunt. Bekend in dit op zicht is byv. Ellen Key. De leus: „Wy leven in de eeuw van het kind" as eenzydig en belemmerde, hoe vreemd dit ook moge klinken, de opvoeding van het kind. By de behandeling der opvoeding van het kind moge men nimmer vervallen in de fout alle mislukkingen by de opvoeding te wij ten aan de omstandigheden buiten het kind. Velen stellen zich op het standpunt van de opvatting, welke Rousseau huldigde: „Alles is goed, wanneer het komt uit de handen van den Maker der dingen, alles ontaarde in de handen v den mensch." In de nieuwe opvoeding zyn naar ik meen te mogen vaststellen, van deze idee terug gekomen. Zeker, heel wat kinderen misluk ken door onverstandige opvoeding in school en huis en daar buiten, maar aan vele kin deren was alle opoffering, alle opvoedkun dige wijsheid tevergeefs besteed! Laten we dit laatste evenmin vergeten! We weten best, dat uit zeer nette ouders kinderen zyn voortgekomen, waarvoor deze menschen zich hun verdere leven hebben moeten schamen! Ondanks alles -at zij er aan opofferden, al hun goede zorgen en wijze woorden zijn aergehjKe kinderen toch den verkeerden weg opgegaan! Ik wil dus maar zeggen, dat het niet aangaat de ouders steeds maar weer schul dig te stellen, wanneer de op- oeding van het kind mislukt is. Tevens betoog ik met deze woorden myn lezers(essen) er op te wijzen, dat zij goed doen in dit licht myn bydragen in deze ru briek te lezen. De vorige maal heb ik ge wezen op de beteekenis "\an de voeding aan 't kind, zooals de bekende peadagoog Fröbel deze behandelt in zyn werk over de opvoe ding van den mensch. Ik wil thans voort gaan met de behandeling van Fröbels op vattingen over de verstandelijke ontwikke ling van het kind en den invloed, welke de ouders daarop uitoefenen,. Hierbij bedoel ik dan den invloed tydens het levenstydperk, dat ligt tusschen den kleuterleeftyd en den schoolleertyd. Wanneer we samen nagaan, hoe het kind in deze periode kennismaakt met byv. zijn ledematen en lichaamsdeelen, dan- bemerken we, dat idt hoofdzakelijk ge schiedt door vader en moeder in den huise- lyken kring. In belangrijke mate treedt de moeder hierby als leermeesteres op ter- wyl in grootere gezinnen ook oudere broer tjes en zusjes tot deze ontwikkeling by dragen. „Laat je handjes eens zien?" „Klap eens in de handjes, bly, biy, blij, Op het booze bolletje, allebei, enz." „Hoe groot word je nou?" „Ha. daar heb ik je oortje en dat is je neusje." Al deze gesprekjes met het kind, welke vader en moeder, broertjes en zusjes onop- houdeiyk met het kind voeren, brengen het tot het begrip, of althans tot het vage be sef der onderscheiden ledematen en lichaamsdeelen. Waar heeft de moeder dit nu geleerd? Wie schreef ooit een handleiding voor dit „aanvankelyk onderwys"? De natuurlyke moeder doet dit uit zich zelf en vanzelf! En het zou weinig zin hebben over deze dingen te schrijven in een rubriek voor de ouders, wanneer men anderzyds niet be wust was van de zeer groote beteekenis van dit natuuriyk onderricht en de wyze, waarop het nog meer aan zijn doel kon be antwoorden. Nu meene men niet, dat het in myn bedoeling ligt toch een handleiding voor dit onderwys te schryven. Ik wil alleen weergeven, wat de kinderkenner by uitne mendheid, Fröbel, er van zegt. Hy zegt dan: Het is noodig, dat z8 (de moeder) het als een bewust wezen en op een bewustwor- dend wezen inwerkend, n.et bewustzijn en ledend tot diens gestadige ontwikkeling, In en met zekere innerlyken, levendigen en be- wusten samenhang doet." En hu bedoelt Fröbel hier heelemaal niet, dat iedere moeder een bepaalde paedagogi- sche studie moet gaan maken en allerlei fraai geschreven werken ovèr opvoeding van het jonge kind moet gaan bestudeeren. Dit is niet noodig. Maar wel noodig en goed is het, dat iedere moeder en ook iedere vader het kind zoo nauwkeurig mogeiyk gadeslaat en zich telkens afvraagt: „Hoe kan ik myn kind in dit opzicht ontwikkelen?" als U het vandaag nog de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwende slym loskomen. Akker's Abdijsiroop, thans nog versterkt en nog geneeskrachtiger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeïne, werkt als een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tAl krulden, zooals de Aconiet en de Dro- sera, die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestrijding van de ademhalings-stoornissen. Elke lepel Abdijsiroop werkt verrassend snel op de ademhallngs-organen, lost de slijm op. stopt dan hoe3t, neemt de benauwdheid weg en ge neest de rauwe ontstoken plekken der slijmvliezen. ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". zoo noemt men: Flacon 90 ct., f 1.50, f ?.4"\ f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. ting is gedacht. Dit zou tot gevolg hebben, dat er van den aanleg van den oostelijken proefpolder niets kwam en de weigerachti- gen hadden hun zin. Nader echter werd ons meegedeeld dat dit niet de gang van zaken zal worden. Althans is bij de laatste on derhandelingen aan landeigenaars meegedeeld, dat met de weigering de totstandkoming niet zal worden be lemmerd. Er zal worden doorgezet. De proefpolder zal er komen. Dit het eekent dus, dat, bij blijvende tegenstand, tot onteigening zal worden overgegaan. Bij deze procedure zal dus een nieuwe taxatie plaats moeten vin den. De vraag is, of deze voordeeliger voor de eigenaars zal uitvallen dan die der be kende commissie van drie. Dat zal geheel afhangen van het standpunt, waarop de in te stellen Commissie zich plaatsen zal, n.1. op den basis van de verkoopswaardo of te leiden uit verkoopingen van vrij re- ccnten datum, dan wel op de gebruikswaar de, waarhij de netto-opbrengst wordt, geka pitaliseerd. Eenige zekerheid hebben de eige naars daaromtrent niet. Afwachten blijft dus de boodschap. Het staat nu intusschen wel vast, dat er dit jaar niets van den aanleg komt. De werkloozen, die al op werk hadden gere kend, worden dus voorloopig alweer teleur gesteld. PROPAGANDA-AVOND Gisteravond hield de Federatie Alkmaap van den Nederlandschen Bond van Arbei ders in het. Landbouw, Tuinbouw en Zuivel bedrijf in Concordia alhier een propaganda* avond, met medewerking van het gezel schap „De Tooverbril" onder leiding van Ru Mulder. Voor deze avond bestond zeer groote be langstelling. Het programma bestond uit een revue met propagandistische inslag, welke met aandacht werd gevolgd. De heer Baks H.B.-lid van den Bond, sprak een propaganda-rede uit. Deze avond is uitstekend geslaagd. ALKMAAR, 11 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd: 31 stapels zijnde 49.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f25, boerenkaas kleine f 22, per 50 Kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 11 Maart. Buitenl. granen. Gele Amerikaansche) mais 134 boordvrij Leeuwarden, idem 127 boordvrij Rotterdam, Am. mixed mais 133V4' boordvrij Leeuwarden, idem 1261/*» boordvrij1 Rotterdam, Am. No. 3 gerst 154 boordvrij' Leeuwarden id. 146 boordvrij Rotterdam. Gele laplatamais disp. 155 boordvrij Lceuwar den, idem 147 boordvrij Rotterdam, Russi sche gerst disp. 161 boordvrij Leeuwarden', idem 153 boordvrij Rotterdam; Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.50 boordvrij Leeuwarden, idem 8.85 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.85 boordvrij Rotterdam. Stem ming kalm. LEEUWARDEN, 11 Maart. Veemarkt. 42 Enterstieren' f 55—160, 62! Twentersticren f 160—335 per stuk, 400, vet- koeien f 130-270 per stuk, 46—60 et. p. Kg. 1065 melk- en kalfkoeien f 125—295, 160 pinken f 45—140, 19 vette kalveren f 30 -85, 1S10 nuchtere kalveren f 3—7, 496 vette schapen f 1129 13S weideschapen f 10— 20, alles per stuk, 226 vette varkens f 40— 145 per stuk, 50—56 ct.. per Kg., 34 magere varkens 24—50 ct. per Kg., 124 kleine big gen, 29 bokken en geiten, geen noteering, 115 paarden geen notecring. Totaal aanvoer 4726 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 21, Nagelkans 20, Goudakaas 2735, Edammerkaas 30. aan voer 1097 Kg. Mijnbotcr geen not., veiling- boter 1.381.37 per Kg. Aanvoer: 1/3, 2.6 en 0/12 vaten. Commissie 0.82. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 19.000 Kg. Priis 2Y4— 3.ct. per stuk, handels- prijs fêy2471/, ct. per Kg., Eendeieren; aangevoerd 250 Kg., prijs 3—3% ct. per st., handelsprijs 371/)42 V2 Pt. per Kg. Pluimvee. 10 slachthanen f 0.70—120 75 slachtkippen f 0.75—1.25, 40 jonge ha- Tien f 0.80—1.40, 20 jonge duiven 20 ct. per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas; 20 plus 12.50—13. 40 plus 18.50—19, Goudsche kaas 20 plus 12.50—13, 40 plus 18.5019, broodkaas 40 plus 18.50— 19, Stemming kalm.

Schager Courant | 1938 | | pagina 10