Abonneert [f op dit blad De kampioensclub Wieringerwaard Hoe W.waard van Watervogels won Voet bal menu HET ELFTAL DER ROODGEBROEKTE KAMPIOENEN: VInr staande: Voorzitter Woestenburg, Blaauboer (invaller), v. d. Veen, K. Schenk, Hazeloop, Rob, Jansen en bestuurslid van Zandwijk; Knielend: van Balen Blanken, M. Schenk, van Ham. Zittend: Hermans, Rezelman en Saai. Op een druilerigen Zondagmiddag, 3 Februari 1920, zag de voetbalclub W.F.C. in de sérre van KI. Schenk's ouderlijk huis het levenslicht. Weinig zullen de jonge roodbroeken toen vermoed hebben, dat ze 18 jaar later aan de poort van de derde klasse K.N.V.B. zouden kloppen en dat Klaas Schenk en Aria Saai als eenige overgeblevenen van het oprichtingselftal na een onafgebroken voetballoopbaan nog een vooraanstaande rol zouden spelen! Het ging al dadelijk voor den wind, mede dank zij toeloop van leden uit Anna Paulowna en Oudesluis, waar nog geen clubs waren. Maar nog geen 4 wedstrijden was men met succes in de le klasse van den West-Frie- schen V.B. uitgekomen of de spelers van bui ten richtten zelf clubs op en W.F.C. was ge noodzaakt de rest van het seizoen in de 2e klasse uit te spelen, waar men als derde ein digde. In 2 achtereenvolgende seizoenen ein digde W.F.C. daarna als no. 2 achter Sparta 3 (Schagen), doch in 1923—24 werden de roodbroeken zelf kampioen en promoveerden naar de Overgangsklasse. Onmiddellijk werd daar het kampioenschap behaald. Promotie naar de le klasse stond voor de deur, maar de West-Friesche werd door den N.H.V.B. opgeslokt en in 1925—26 startte de club, die voortaan Wieringerwaard moest heetèn, in 3 D. Vier achtereenvolgende seizoenen boerde men daar, met de derde plaats als resultaat. Het was in die periode, dat het W. niet naar den vleeze ging. Men kon nauwelijks een elftal op den been brengen. In 192930 werd Wieringerwaard echter bij keuze naar de tweede klasse gepromoveerd. Toen begon de roemrijke geschiedenis van de club. Aanvang glorietqdperk. Er ontspon zich een geweldige strijd om de leiding tusschen W., Breezand (inclusief de ruïne van het oude Excelsior) en J.V.C. Reeds toen was Wieringerwaard met „Pil" Schröder als midvoor buitengewoon produc tief. We zien dien wedstrijd BreezandWie ringerwaard, die de beslissing moest brengen, nog voor ons. K. Schen!: en A. Saai stonden voor die gelegenheid back, er was geen door komen aan en uit 2 uitvallen had „Pil" suc ces. De eindstand was toen: Wieringerw. 16 13 2 1 82—28 28 Breezand 16 12 2 2 69—25 26 Beide vereenigingen promoveerden naar de eerste klasse. Wieringerwaard heeft toen 7 seizoenen achter elkaar in 1 D doorgebracht. Aanvankelijk was haar rol maar bescheiden, Eerstens raakten ze den eminenten keeper Oudendijk en midvoor Schröder kwijt, en voorts kwamen in dit hoogere milieu clubs als Succes, Texel en Schagen voor, die stuk voor stuk moesten wegpromoveeren voor Wieringerwaard kans kon maken. Intusschen was W. in 193233 al een zeer lastige tegen partij. Hazeloop had toen de midvoorplaats ingenomen en de jonge Mein Schenk toonde zich de spilplaats reeds waard. Succes, dat kampioen zou worden, won te Wieringer waard na zwaren strijd met 43. Dat doelpunt, waarmee Hazeloop de ecore opende, vergeten we nooit. Van der Veen zette bij een vlugge aanval voor en Hazeloop kanjerde het leder uit den vlucht in den uitersten bovenhoek! 193334 bracht een zwaren strijd tusschen Wieringerwaard en B.K.C., waarbij laatstge noemde kampioen werd, doch haar eenige ne derlaag, op eigen veld, tegen Wieringer waard leed. In 193435 moest W. zich echter weer met de derde plaats tevreden stellen, achter HRC 3 en Watervogels, dat snel omhoog kwam. Ook 193536 bracht geen succes. Weer wreekte zich het slechte competitiebegin door de athletiekbeoefening en hoewel W.waard na derhand ontzettend op kwam zetten werd Watervogels kampioen. In 193637 zou dan eindelijk de beurt var Wieringerwaard komen. Maar de eerste uit wedstrijd tegen Schoorl werd... verloren Niettemin belandde W. toch op de eerste plaats, maar Atlas had toch minder verlies- punten. Atlas kon de race echter niet by- beenen en met 1 punt verschil kwamen de roodbroeken over de eindstreep. Naar den K. N. V. B. De overgang naar den K. N. V. B. maakte diverse voorzieningen noodig aan het terrein, maar toch kon W. vorig jaar September aan de competitie in 4 A deelnemen. Weinigen zullen vermoed hebben, dat het eerste seizoen in den grooten bond zooveel succes zou bren gen. We herinneren ons nog onze voorspel ling voor den eersten wedstrijd: uit tegen D.T.S. We waren beducht voor W. met het oog op de vele atletiekwedstrijden, die Schenk etc. weer hadden meegemaakt tot kort voor de competitie, waardoor het hoofd zooals gewoonlijk nog wel niet naar voetbal zou staan! Zondagmiddag kwam het simpele telefoontje: D.T.S. Wieringerwaard 26! In enkele Zondagen werd het duidelijk welk een ernstig gegadigde we in Wieringer waard moesten zien. Weliswaar waren B.K.C. en Watervogels even succesvol en beloofden met Wieringerwaard in een spannenden drie kamp den strijd tot het laatst toe uit te vechten, al meer en meer bleek Wieringer waard op het belangrijkste punt iets voor te hebben: de bereidheid om er eiken wedstrijd maar weer met de volle inzet van zijn body, zelfs bij tegenslag, voor te strijden. B.K.C. en Watervogels toonden hun „ups" en hun „downs". En tegen B.K.C. in topvorm moest Wieringerwaard het dan ook 24 Oct. gedeci deerd afleggen. Toch kwam Wieringerwaard steeds meer voor, omdat haar concurrenten niet zoozeer de capaciteiten, maar de zelfbe- heersching misten om tegenslag te dragen en een slechte vorm juist door verdubbelde wils kracht te compenseeren. Én B.K.C., èn Water vogels hadden die wedstrijden van W.waard tegen D.T.S. thuis en Alkmaar uit verloren als ze resp. 9 en 18 minuten voor tijd met 23, resp. 34 hadden achtergestaan. Wie ringerwaard won ze echter toch nog door onverdroten vasthouden en het instellen van een juiste aanvalstactiek, die doelpunten op leverde. Er is dan ook niemand van de zus- terclubs in 4 A die zal beweren, dat het kam pioenschap op de verkeerde plaats terecht is gekomen. Het kampioenselftal bestaat uit: Rezel man, doel; Saai en Hermans, achter; Van Balen Blanken, M. Schenk Pz. en Van Ham, midden; Van der Veen, K. Schenk Jz., Haze loop, Rob en Jansen, voor. Voor Rob, die met ingang van 4 Februari geschorst is, speelt M. Blaauboer mede. De achttienjarige club, die wij veel succes in de promotie-competitie toewenschen, is pas aan haar tweeden voorzitter toe. De heer W. Kaan was vanaf de oprichting een negental jaren voorzitter. Na zqn vertrek naar Anna Paulowna volgde de tegenwoordige praeses, de heer A. C. Woestenburg, de trouwe en sportieve grensrechter, hem op. Sensationeel slot! Drie en tachtig minuten lang is Water vogels in haar plan geslaagd om Wierin gerwaard het scoren te beletten, door met een uitgesproken stopperspil -systeem te spelen en de mogelijkheden om zelf te doelpunten van het toeval af te laten hangen. En zoo stonden de Vogels (dank zij een pracht-goal van Klaas Been zeven minuten voor tijd nog met 10 voor. Toen kopte M. Schenk een van le vele voortreffelqke corners van K. Schenk onhoudbaar in... Watervogels had niets aan een gelijk spel, alles ging naar voren, een meesterlijke scherpe through- pass van M. Schenk „langs den verkeer den kant" van F. Been en als een wervel wind, rende K. Schenk het leder na om het met afgemeten zuiverheid langs den uitloopenden Hollander te jagen! Dit moment van „uitkijken" van M. Schenk, Jat profiteeren van de veranderde taktiek van de Vogels-verdediging, bezorgde Wieringer waard het lang verbeide kampioenschap. En nog voor het eindsignaal klonk, had Hazeloop 2 ch snel meester gemaakt van een achter de backs geplaatsten bal van M. Schenk en op nieuw werd de uitloopende Hollander gesla gen (3—1). Dit was het ongedachte en sensationeele einde van den wedstrijd. Een slot, dat van een dreigende nedèrlaag een flinke overwinning maakte en de vele Wieringerwaard-supporters in vuur en vlam zette. De wedstrijd zette met een veelbelovend spel in, waarvan men het beste kon verwachten. Watervogels geheel ingesteld op de eervolle taak N. Nie- dorp en Schagen, mede terwille van eigen kans, na te volgen en Wieringerwaard duide- delijk zonder zenuwen, omdat het niet veel kijk had op een gunstig resultaat en zich ver zoend had met de gedachte, dat de beslissing dan maar in den laatsten wedstrijd tegen BKC moest vallen. Maar juist hierdoor ging het bij W.waard goed en vlot en M. Schenk en Van Hapi begonnen voetbal van het beste soort te spelen, dat de voorhoede rijkelijk van ballen voorzag. Deze aanvalslinie stond intusschen tegen over een verdediging, die geen seconde vrijheid liet. De driehoek F. BeenVan 't HertBosch was hecht en onverbreekbaar, terwijl Ewald K. Schenk afdoende beschaduwde. Mede door het teruggetrokken spelen van spil-Bosch was de Vogels-aanval hoofdzakelijk op zichzelf aangewezen. Tegenover M. Schenk en Van Ham was succes bijna uitgesloten, maar Van Balen Blanken de eenige rood- broek, die wèl zenuwachtig was veroor zaakte in het rechter verdedigingsblok van zqn ploeg zoo'n bres, dat Marsman rijkelijk in beweging kon blijven. En in dien hoek is het dan ook geweest, dat er kansen ontstonden; en wel zoovele, dat een middelmatige links buiten t zeker eenige van had kunnen benut ten. Het was tenslotte K. Been, die vanuit die zwakke plek na 33 min. met een keiharden schuiver Rezelman het nakijken gaf (10). Dié voorsprong scheen niet onverdiend na af weging van beider kansen, maar toen W.w. de eerste helft uitspeelde met een lastigen boog- bal van K. Schenk en een kopbal van Slikker (die voor Van der Veen rechtsbinnen speelde) die Hollander slechts uit het hoekje kon grab belen, stond het vast, dat de strijd nog bij lange na niet beslist was en alle mogelijkheden nog voorhanden waren. De tweede helft. Nadat Watervogels de eerste tien minu ten in het veld gelijk en qua kansen het ge vaarlijkst was geweest, waarvan we ons een iets te hooge kopbal van Marsman herinne ren, heeft Wieringerwaard het heft in handen genomen. Toen werd het een strijd waarbij Van Ham en M. Schenk onophoudelijk schit terende ballen aan hun voorhoede toezonden. Die voorhoede was nu ook heel gevaarlijk. K. Schenk speelde weer rechtsbinnen en Slik ker linksbinnen. Maar hoe onstuimig Wierin gerwaard aan de zwart-witte poort rukte en trok, Van 't Hert, Bosch en F. Been hielden haar gesloten en Hollander verwerkte vele lastige ballen fraai. Veel gebeurde er, maar de gelijkmaker bleef uit. F. Been raakte ge blesseerd, doch speelde verder. Marsman viel uit en werd door P. Bontes vervangen. En het is deze, die frisch als hij is, het sein geeft voor een nieuw offensief van Watervogels, terwijl W.waard even terugzakt. Dan haalt K. Schenk Hazeloop naar de spilplaats en zet M. Schenk midvoor. Een aanval over rechts, opgezet door Haze loop, levert een corner op. Zeven min. zyn er nog te spelen K. Schenk neemt de corner alweer prachtig en met een feilen slag kopt M. Schenk via de lat de gelijk maker in! Dan is het gebeurd voor Watervogels! Wat heeft ze aan gelijk spel? Niemendal. Naar voren is het paraol, daarom en alles rukt op, ook de linie van 't HertFreek Been ver plaatst zich rijkelijk naar voren. Dat heeft de zaak beslist, door het goede inzicht van M. Schenk en de snelle reactie van K. Schenk en het slot zoo hardvochtig voor de thuis club en de vele PoldersChen en Schagers, doch zoo vreugdevol voor de roodbroeken het werd, zooals we in den aanhef schreven, een 31 zege voor de bezoekers. Scheidsrechter Stam had de zaak uitste kend in handen, maar maakte enkele minder gelukkige buitenspelfouten. De roodbroeken gingen op de schouders van de jubelende supporters, Watervogels bood bloemen aan en hartelijke hoera's schalden bij de geïmproviseerde huldiging door de lucht. De thuisreis van Wieringerwaard! Een rij auto's, voorop de bus met de ijlings van Wa tervogels gekochte vlag er op, zingend en claxoneerend door Koegras en... Anna Pau lowna, waar ettelijke vorken ietwat verbeten door de juist op tafel staande aardappelen zullen zijn geprakt. Het behoeft geen betoog, dat 't „eererondje" door Wieringerwaard het heele dorp in gloed zette! Schagen I D.T.S. 1-1-0 In een over het algemeen weinig aantrekke- lijkén wedstrijd heeft Schagen een magere 1O-overwinning in de wacht gesleept. Was D.T.S. voor de rust even fortuinlijker met schieten geweest, dan is het vrij waarschijnlijk, dat de eindstand een andere was geworden, immers de Deetjes waren zeker niet de min deren. Na de rust kwam Schagen, dat Steen en D. Schoorl als invallers voor Boontjes en Koch opgesteld had, er beter in, maar het rammelde in de voorhoede te veel en de resultaten bleven uit. Steen, als invaller, heeft gedaan wat hij kon, en dat was vaak zeer verdienstelijk. D. Schoorl was weer uitmuntend op dreef, ook Grootes kan op een goeden wedstrijd terug zien. De backs leken ons niet zoo safe als an ders. Leen Schoorl was er beter in dan ver leden week, Peetoom en De Moor leden zicht baar onder het gemis, van hun partner Boon tjes. Bij D.T.S. speelden Carnas en de back Kroon een goede party. Keeper Kroon had goede oogenblikken, maar te vaak speelden zijn zenuwen hem parten en deed hij vrq dwaze dingen. De eerste aanval is voor D.T.S., maar kee per Schoorl redt twee keer achtereen keurig. Dan gaat Schagen het probeeren, maar ook bij D.T.S. is de achterhoede paraat. Steen heeft het druk, onophoudelijk wordt hij aan het werk gezet. De partijen wegen vrij goed tegen elkaar op. D.T.S. is misschien iets sterker. Dan scoort Schagen, maar reeds is voor bui tenspel gefloten. Als D. Schoorl, in een duel gewikkeld, weer den bal vrij krijgt, geeft hij het leder over aan Steen die niet aarzelt, maar onhoudbaar inknalt (10). Dit is het sein voor D.T.S. tot een algemeen offensief, maar het schieten biyft slecht. Na de rust wordt aan beide zijden wel wat ruw opgetreden, te veel klinkt het fluitsignaal voor een vrije schop en zelfs moet scheids rechter Annyas, die zeer juist optrad, waar schuwingen uitdeelen. Schoorl-doel blqft on bedreigd. Kroon wordt geducht aan den tand gevoeld en ontsnapt, door te ver en onnoodig uitloopen eenige keeren ternauwernood aan een doorboring van zijn heiligdom. Leen Schoorl mist de kans van den dag, als hij een prachtbal van Steen niet stopt maar ineens wil inschieten, wat grandioos mislukt. Vijf minuten voor het einde maakt een D.T.S.-er hands in het beruchte gebied, de Maas zal de penalty nemen, maar schiet precies in 's keepers han den, Even later fluit de scheidsrechter voor het laatst. voor as. Zondag V OSV—HRC; ZW-De Kennemers; WFCW.-FrisiaAlcmaria—De Spar taan; DWVZFC. HelderSucces. Petten 1—Helder 3; HRC 4—Zee macht 1; Oudesluis 1Succes 2. 1 Hem 1And. B. 1; Schagen 2Hol- i landia 4; VCL 1Oudend. 1; OKB 1 Strandvogels 2. Helder 4De Cocksdorp 1; Tex. B 1 —JVC 1. z B K.C.-Alkmaar 5-1 Een verdiende overwinning. Ofschoon aan dezen wedstrqd alle luister was ontnomen omdat Wieringerwaard in de morgenuren van Watervogels had ge wonnen, heeft BKC de zaak met lust en ijver aangepakt en daar ook Alkmaar er zin in had, konden we getuige zijn van een aantrekkelijk partijtje voetbal. We zijn niet lang in onzekerheid geweest omtrent den einduitslag. BKC legde aldra een kleine meerderheid aan den dag en haar dit keer weer vlotte voorhoede zette de na Ooms' schorsing wel flink verzwakte verdediging keer op keer schaakmat. Blok liet enkele scoringskansen voorbijgaan, maar toen Jan van Wees (voor rust rechtsbuiten) na goed doorzetten den keeper den bal ontfutselde, gaf hij Blok zoo'n eenvoudige kans, dat deze niet missen kon (10). Tien minuten later fabri ceerde Blok no. 2, door plotseling uit een kluwen in te schieten (20). Even later kwam no. 3 ter wereld toen Blok een afge meten pass die Jan van Wees hem via De Schipper voor de voeten legde, onzettend hard in kanjerde. Meijer's alziende blik had Blok echter terecht buitenspel zien staan. De tweede helft was nauwelijks begonnen of Alkmaar forceerde een doorbraak en Kuis bracht den stand op 21. Bijna vergrootte BKC haar voorsprong, doch J. van Wees nu weer linksbinnen, terwijl Keizer op zijn oude rechtsbuitenplaats stond - zag zijn fraai schot door het houtwerk gekeerd en de toestormende voorwaartsen zorgden wel even voor sensatie, maar niet voor een goal. Dat zou nog tot 16 min. na rust duren toen Jac. van Wees zoo hard inschoot, dat het leder via Mulder's handen in het net terecht kwam (31). Ofschoon de linksbuiten met zijn schieten niet erg gelukkig was, gaf hij de tegenpartij handen vol werk. Zoo maakte hij den keeper, die uit had moeten loopen, den bal afhandig, zette voor en Jan de Schipper schoot via de lat in (41). Een minuut of zeven voor tijd trof BKC voor de vijfde en laatste maal doel. Bij een vlotte en goede aanval kwam de bal bij de naar binnen gesnelde Jac. van Wees, die wel achter de backs stond maar den bal via een Alkmaarder kreeg en dus niet buitenspel was toen hij Mulder kansloos het nakijken gaf (51). Daar bleef het bij. De tegenweer van Alkmaar bleef vooral na rust tot hoogst enkele aanvallen beperkt en gevaar heeft Prins' doel in den tweeden helft bijna niet te doorstaan gehad. Ofschoon Alkmaar in het veld vrij aardig speelde, was het toch alleen spil Baars die zijn plaats beheerschte en Van der Goes dan ook op het middenveld met de bijrol afscheepte. De rest en met name de achterhoede bleef beneden het peil waarop het spel van de groenwitten in vele andere ontmoetingen heeft gestaan. Tegenover Ooms had Blok bijv. zeker een toontje lager moeten zingen. BKC speelde een vlotte partij. Keijzer was nu in het geheel niet onvoldoende. Scheids rechter Meijer was naar gewoonte de allesziende en alles bestraffende, maar onkreukbaar eerlijke arbiter. Susses II H.R.C. IV 2-5 Op verdienstelijke wijze bracht Racing IV Succes II een nederlaag toe. De Successers waren er dezen middag niet erg in. Vooral in de eerste helft werd er hopeloos geknoeid. De Racers daarentegen speelden een aardig par tijtje en waren geregeld in den aanval. Onder hen waren eenige aardige spelers, zooals mid denvoor en linkshalf en ook de backs speelden goed. Door stug verdedigen kon Succes de score langen tijd blank houden, ook dank zy het goede keepwerk van Scheltus, die vele schoten onschadelijk maakte. Eerst tegen het einde van de eerste helft moest Scheltus zwichten voor een hoogen bal van veraf door den rechtshalf ingeschoten (01). In de eerste minuten van de 2e helft kon R. haar voorsprong reeds vergrooten. Haar mid denvoor brak plotseling door en na een snelle un passeerde hij Scheltus (02). Succes gaf nu beter party en de partijen wogen nu aardig tegen elkaar op. Rotgans kon met een goed schot den achterstand verkleinen (12), maar weer was het de R-middenvoor, die kon doel punten (13). Metselaar wist na goed door zetten den stand op 23 te brengen. HRC behield het beste spel en wist nog 2 X het doel te vinden. In beide doelpunten had de midden voor wederom het leeuwenaandeel. Volkomen verdiend won HRC met 52. Feijenoord-Xerxes 3-1 Ongeveer 45000 toeschouwers hebben dezen belangrijken plaatselijken wedstrijd bijge woond, hetgeen voor een gewonen competitie wedstrijd in ons land een record is, dat wel niet gemakkelyk zal verbeterd worden. Beide ploegen waren geheel volledig, terwijl scheids rechter Stasse met de leiding belast was. Het scheelde maar heel weinig, of Xerxes had direct na het begin de leiding genomen. Haar voorhoede combineerde mooi, Lagendaal kwam er goed voor te staan, maar zijn kogel belandde in het zijnet. Dra kwam Feyenoord los en spoedig was te zien, dat de ploeg een prachtig geheel vormde. Na acht minuten nam Pauwe een vrije schop, de bal daalde voor doel, Vente sprong op en met een prachtigen kopbal gaf hij Feyenoord de leiding (1O). Het spel ging daarna geruimen tijd gelijk op, waarbij echter de aanvallen van Feyenoord veel gevaarlijker waren. Damme, Versloegen en Schut kregen ln de Xerxesverdediging tal van moeilijke puzzles op te lossen, want Vente en Linssen waren werkelijk in prachtvorm. De Xerxesvoorhoede zal ondertusschen ook niet stil, maar Kok verknoeide veel door buitenspel te staan. Na 39 minuten vergrootte Feyenoord den voor sprong door een kopbal van Vente (20). In de tweede helft nam Feyenoord niet het minste risico meer, haar middenlinie bleef zoo dicht mogelijk bij de verdediging, waarvan het gevolg was, dat Xerxes herhaaldelijk in den aanval was. Maar wat Lagendaal en Van Oort ook probeerden, zij konden er niet door heen komen. Aan den anderen kant loerde Vente op een kansje, maar hij kon Schut niet voorbij komen. Steeds feller ging Xerxes aanvallen en ein delijk slaagde Westdijk erin om uit een van de vele hoekschoppen, welke den bezoekers ten deel vielen, een tegenpunt te maken (21). Onmiddellijk daarop zag Feyenoord zich een vrijen schop toegewezen op den rand van het strafschopgebied. Linssen plaatste den bal voor doel. waarna Vente met een kopbal aan alle onzekerheid een einde maakte. Met een 31 zege voor Feyenoord die haar het kampioenschap bezorgde, kwam het slot. Stormvogels-Haarlem 1-4 In de eerste helft van dezen door Haarlem verdiend gewonnen wedstrijd zou men niet ge dacht hebben, dat een der elftallen een vrg ernstige candidaat voor het afdeelingsKam- pioenschap was. Aan beide zijden werd zeer onbeheerscht en onbenullig gespeeld. Eenige mooie kansen gingen door slecht schieten ver loren. Van der Hulst schoot kort achter elkaar mis, toen hq vlak voor het doel stond. De tweede helft droeg een heel ander karak ter, want spoedig kwam Haarlem geducht opzetten, vooral toen de middenlinie herhaal delijk mooie passes naar de vleugels gaf, die Kammeijer en Nienaber goed verwerkten. Tien minuten na de rust opende Kammeijer de score met een fraai doelpunt (01), en vijf minuten later was het reeds 0—3 door twee doelpunten van Nienaber. Een goed doelpunt van Van Pel gaf Stormvogels weer wat moed. maar een grove fout in haar achterhoede be zorgde den Haarlemmers een vierde doelpunt. De Vries was uit zijn doel geloopen en miste. Gerrits, omringd door een aantal Haarlem mers zou door de nood gedwongen den bal tot een hoekschop verwerken, maar hij trapte het leer in eigen doel. Met een sterk aanvallend Haarlem kwam het einde met een verdiende Haarlemsche zege. Wereldkampioenschap België wint slechts met 3-2 van Luxemburg LUXEMBURG, 13 Maart (A.NP.). Slechts met de grootste inspanning heeft België in het kader van het voortournooi voor het wereld kampioenschap, met 32 van Luxemburg kun nen winnen, nadat met rust de Luxemburgers nog een 21-voorspróng hadden. Het gevolg van de Belgische zege is intusschen, dat Neder land en België zich definitief voor het eind- tournooi hebben geplaatst, zoodat de ontmoe ting BelgiëNederland op 3 April a.s. te Ant werpen, voor de wereldkampioenschappen al thans, niet meer van belang is. Vijftienduizend toeschouwers woonden den wedstrqd bij. Verscheiden malen heeft Luxem burg in de eerste helft scoringskansen gehad. Na vier minuten reeds scoorde rechtsbinnen Libar voor Luxemburg het eerste punt. Voor hoof, die zijn 50sten landenwedstrqd speelde, wist na 20 minuten den gelijkmaker achter Hoscheid te deponeeren. Luxemburg had in het laatste gedeelte van de eerste helft het beste van het spel en het gelukte den buitenspeler Kemp nog een doelpunt te produceeren. In de tweede helft wist Braine, die slechts een matige party voetbal vertolkte, den stand op 22 te brengen. Vier minuten later nam België de leiding, dank zij een vrij gelukkig doelpunt van Devries. In het laatste gedeelte van den wedstrqd was Luxemburg weer iets sterker, dank zq onvermoeid enthousiasme, snelheid en doorzettingsvermogen, doch da stand bleef verder ongewijzigd. Zoo wist Bel gië op vrq gelukkige wijze een kleine overwin ning te behalen. In het licht van dit resultaat zijn de uitslagen van Nederland, 30 tegen Luxemburg en 72 tegen België, niet zoo heel vreemd. Roode Duivels-Zwaluwen Naar wij vernemen is het Zwaluwenelftal, dat Woensdag 16 Maart a.s. des avonds te Luik een wedstrijd tegen de Roode Duivels speelt, als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.). Achter: Pienter (Be Quick, Groningen) en Caldenhove (D.W.S.). Midden: De la Mar (Haarlem), Wallaert (P.S.V.) en Paulus (S.V.V.). Voor: Draeger (D.W.S.), Drok (R.F.C.), Byi (Ajax), Van der Veen (Heracles) en Ooms (D.W.V.). Reserve zyn: Damme (Xerxes), De Winter (Haarlem), De Harder (V.U.C.) en punt (D.F.C.). Bafcien Max Baer wint op punten van Tommy Farr Na een zeer hard gevecht is de vroegere wereldkampioen in het zwaargewicht, Max Baer, er in de Madison square garden te N|w York in geslaagd den Britschen kampioen Tommy Farr na vijftien ronden op verrassen de, maar volkomen verdiende wijze op punten te verslaan.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7