Langendijker Groentenveilingen „Eenheid van nationaal-socialisme is eenheid van het kerkhof" Dinsdag 15 Maart 1938 Tweede blad SCHAGEN Aldus Mr. P. J. Oud, bij de her denking 35-jarig bestaan Vrijz. Dem. Bond, afd. Scha gen. Het was een geheel gevulde zaal, die de voorzitter van de afdeeling van den Vrij zinnig Democratisch en Bond, de heer D. Brouwer, Zaterdagavond het welkom kon toeroepen. Voorzitter acht het 35-jarig bestaan der afdeeling alleszins een herdenking waard, gezien het succes per partij bij de laatste verkiezingen in stad en land. De V. D. kan met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. Dank brengt spr. allereerst aan de redactie van de Schager Courant, voor het overzicht van het 35-jarig bestaan, dezer dagen in dit blad verschenen. Het is spr. opgevallen, dat •de verschillende secretarissen steeds' zeer objectief hun notulen hadden samengesteld, zonder in details over de handelingen der .vooraanstaande personen in de afdeeling en uit de landelijke beweging te treden, maar toch wil spr. hulde brengen aan de pioniers, waarbij hij in het bijzonder de namen der levenden, als de heeren L. J. Roggeveen, P. Baat en P. Trapman noemt. Met groote vreugde roept spr. Mr. Oud het welkom toe, Mr. Oud, die als in de dagen van Alva ons volk groote lasten oplegde, maar nochtans populair is gebleven. Spr. meent de oorzaak hiervan te zien in het feit, dat ons volk overtuigd is van de nood zaak dier maatregelen. Eerbied, ontzag en bewondering koestert Nederland voor Mr. Oud, als deze te Leeuwarden minister Co- lijn toevoegt: „niet om een schotel linzen- moes verkoop ik mijn eerstgeboorterecht". (Daverend applaus). Rede van ex-minister Mr. P. J. Oud. Had ik meer tijd, aldus Mr. Oud, dan was Öe verleiding groot, een overzicht te geven van alles wat in deze 35 jaren op politiek gebied is geschied. Verschillend is het beeld geweest: tijden van succes cn tijden van tegenspoed. Wel leeft thans de demo cratie in moeilijke tijden, onder de span ning van het oogenblik, zelfs na de ge beurtenissen van gisteren, is er, er moge dan geen voldoening zijn, geen reden om te wanhopen. In breede trekken schetst spr. het werk van den V. D. in de naoorlogsche jaren, herinnert er aan hoe door het initiatief van de Vrijz. Den/bcratische kamerfractie vele sociale maatregelen tot stand kwamen. Ook toen, in tijd van revolutie-dreiging, had de V. D. het niet gemakkelijk, maar op het woord van Troelstra: „Meent gij dat de re volutie zal ophouden bij de Nederlandsche grenzen", kon toen de V. D. een volmon dig „ja" laten hooren. Evenredige vertegen woordiging en algemeen kiesrecht was er, vrouwenkiesrecht zou komen, medezeggen schap langs wettigen weg was mogelijk, re volutie onnoodig. De Volkenbond, Wilson's schepping, scheen een groote toekomst tege moet te gaan, men streefde naar internatio nale ontwapening. Het was een goede tijd voor de democratie. Hoe geheel is dat ver anderd! Opgekomen zijn anti-democratische stroomingen, nat.-socialistische, fascistische en communis, tische in vorm verschillend, in wezen ge lijk. Deze partijen vragen niet n-aar recht, zij tra-chten door macht datgene te hereiken, wat zij voor hun eigen groep noodig en nut tig vindfcn. Daarbij is de groote finantieele en economische crisis gekomen. Snr. weet, ■dat. hij daardoor als minister van finantiën bet volk zware verplichtingen op moest leg gen zwaarder misschien dan Alva in zijn tijd. Voelde echter toen ons volk zich in zijn recht aangetast, omdat geen overleg werd gepleegd en geen uitleg gegeven, in de 'daden van spr.'s beleid begreep men dat de regeling niet van bovenaf werd opgelegd, zonder met het volk rekening te houden. Overeenkomstig het democratische stelsel van vrijheid en verdraagzaamheid heeft, spr. als' minister van finantiën steeds het volk voorgehouden, „waarom" deze of gene onaangename maatregel noodig was. Niets bedreigt de vrijheid meer, dan dat men de finantiën ruïneert. Spr. had het zich gemakkelijker kun nen maken, als hij er eenige bon derden millioenen schuld had bijge maakt. Komende tot zijn aftreden als minister, acht spr. het heengaan van het kahinet ou brecden basis als in 1933 gevormd, geen vooruitgang voor ons volk. Eenheid in verscheidenheid was geestelijke rijkdom van ons volk, separatisme, het teruggaan tot. de scherpe scheiding links—rechts leidt tot geestelijke armoede. Juist de verdeeldheid in ons volk, de verbrokkeling heeft velen zich van de democratie doen afwenden, -en den weg bewandelen, die naar het staatsabsolutisme leidt! Het is echter verkeerd, als men meent <!oor dwang verschillen te kunnen wegva gen. Men krijgt dan, zooals in Duitsch- land, de eenheid van het kerkhof. Dp staat dwingt daar het, volk een levens beschouwing on, de staat leidt de opvoe ding. Met huivering beschouwen wii de aantasting van de geestelijke vrijheid, die de kansel beknot in haar uitingen. Wij zien hoe men gedwongen wordt in het gees telijk gelid van één beweging mee. te mar- cheeren! Gelukkig zijn in ons land vóór de j.1. gehouden verkiezingen veler oogen open gegaan en de nationaal-soc.ïalisten in ons land kwam van 'n koude kermis thuis. Ech ter is men ook weer teruggevallen tot het al of niet „positief-christelijk" zijn. Men heeft de V. D. gevraagd de formules der zich positief Christelijk noemenden te on derschrijven, maar als de vrijzinnigen in vloed willen houden, moeten zij vrijzinnig blijven. Zekere linksche groepen meenden dat dan de V. D. maar wat minder stijf hadden moeten volhouden, om e-en vrijz. dem. minister in het kabinet te behouden.. Nimmer mogen wij om het goud galon van den ministersrok onze beginselen prijsgeven. (Applaus). De democratie, aldus besluit Mr. Oud, maakt een moeilijken tijd mee. onze tijd roept samenwerking met behoud van ei gen beginsel. Wij wanhopen niet. meerma len stonden in de geschiedenis groote figu ren bij de puinhoopen van wat zij hadden opgebouwd, maar hun werk was voor de toekomst. Prof. Mazaryk zei: „democratie is naastenliefde", een eeuwig begrip, on overwinnelijk. In vast vertrouwen moet de V. D. doorgaan, waarvan spr. hoopt dat Schagen nog tientallen jaren in de voorste gelederen zal strijden, (Applaus). Een woord uit de jongeren. De heer D. J. A. Geluk, secretaris der V.P.J.O. brengt de felicitatie der jongeren over en wekt vervolgens in een uitvoerig betoog belangstelling voor het werk dier jongeren. De geest van oppervlakkigheid heerscht bij ouderen, maar ook bij jonge ren. De menschheid heeft het te druk, stil te staan bij de groote vraagstukken van den dag, de jongeren worden getrokken door sport en ontspanning. Dit is jammer want de jongeren moeten later de verant woordelijkheid dragen, de dragers der maatschapij zijn. De jongeren hebben wei nig toekomst, ook dit belet een actieve be langstelling in politieke en gemeenschaps- kwesfies. Neutraliteit acht spreker uit den booze, vrijzinnige jongeren, die belang stelling hebben of willen krijgen voor de politieke vraagstukken, moeten zich ook bij een vrijzinnige organisatie aansluiten. Katholieken, Orthodox-Protestanten en soci alisten, vastgegroeid in hun dogma's, sluiten zich ook aan bij oen organisatie waar hun levensovertuiging hen heenvoert. Daarnaast staat de V.D. organisatie, die geen dog ma's kent, maar ethische waarden bezit, en den practischen weg bewandelt. Spr. staat vervolgens bij de Vrijz. Dem. gedachte uit voerig stil, de gedachte van sociale recht vaardigheid, verdraagzaamheid en demo cratie. Het werkprogram van de V. D. kun nen de jongeren nog niet geheel verwerken, hun wordt geen onderschrijving van dit programma opgelegd, het doel van de jon gerenorganisatie is slechts studie, en als een jongere den maximumleeftijd heeft be reikt. kan hij zich al dan niet bij de V. D. aansluiten. De jeugdorganisatie past zich aan bij de eischen der jeugd, wat spreker met tal van voorbeelden aantoont. Snr. bestrijdt de meening als zou een humanistische organisatie als van de V. D. aan bloedarmoede lijden, alleen oefenen de ouders minder dwang op de kinderen uit. Echter lauwheid bestaat en daartegenover is' actie noodig. Samenwerking tusschen jongeren van verschillende richting is noo dig, wanneer de jongeren wat willen herei ken, hebben zij ook steun der ouderen noo dig. Omgekeerd is in de partij zelf voort durend verjonging noodzakelijk, jongeren van jaren en jongeren van hart, om "-eza- menlijk den strijd voort te zetten. (Ap plaus). Faïlcitatias. Afgevaardigden van verschillende afdeelin- gen feliciteeren nu de jubilaresse. Mw. Steenmeijer (Den Helder) biedt on der het motto van „den goeden buur" een bloemenmand aan. Wethouder de Boer moest zich door druk ke bezigheden laten verontschuldigen. De heer Koster (Wieringerwaard) releveert eenige gebeurtenissen uit de eerste dagen van het bestaan, toen W.waard Schagen bestreed om de candidatuur-Trapman. Schagen won en had goed gezien. Spr. hoopt, dat de verecniging zal blijven bloei en. Namens de afd. Schagen van de V.D.J.O. feliciteert de heer Brussaerd. De heer Brouwer bedankt de sprekers en wekt vooral de jongeren op de beweging te steunen. In zijn slotwoord dankt. spr. onder het aanbieden van bloemen mej. Rezelman uit Anna Paulowna en de amateursband „The Funny Boys", die samen het meer feestelijk gedeelte van den avond hadden verzorgd. De medewerking van de- clamatrice en musici viel bij het publiek zeer in den smaak. Mej. Rezelman droeg voor de pauze een geestig gedicht voor van eigen compositie, dat haar een verdiend succes bracht. Met een Vlaamsche schets, waarin zij door een ongelukje minder for tuinlijk was, besloot zij haar sympathiek op treden. Het ensemble „Funny Boys" is een pttig ensemble, dat prettige muziek speetten zich wijselijk onthoudt van wat voort „jazz" moet, doorgaan. Het klankgehalte is meestal zeer be hoorlijk in het tempo kan nog wel wat variatie worden gebracht, het geheel is nog niet los genoeg. Aan den pianist heeft de band een steun, de refreinzanger Meijer beschikt over goede stemmiddelen. Zijn ge luid doet in het middenregister bijv. in de My love call song uit Roze Marie. zelfs aan E. Nelson Eddy denken. De 15-jarige accordeonist van Bruggen speelt zeer ver dienstelijk en belooft een goed musicus te worden. Het wakkere groepje heeft alle kwaliteiten om nog veel te bereiken. Een gezellig hal besloot dezen in alle op zichten geslaagden feestavond. MEISJE VERDRONKEN. Van een bruggetje in het Noord gevallen. Een vreeselijke slag heeft gistermiddag omstreeks *één uur de familie Jb. Tromp, wonende aan het Noord alhier getroffen. Toen het drie-en-een-halfjarig dochtertje van den heer Tromp op haar driewielig fietsje aan het spelen was, reed het daarbij over het bruggetje, dat het erf van de ouderlijke woning met het Noord verbindt. Het meisje is onder de leuning doorgescho ten en met haar fietsje in de moddersloot gevallen, welke bovendien met een kroos- laag is bedekt. Zij moet reeds cenigen tijd te water hebben gelegen, voordat men het ongeluk bemerkte, want toen zij door om wonenden was opgehaald, vertoonde zij niet de minste teeken van leven meer. Dr. Nanninga, die weldra ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Men kan zich de radeloosheid voorstellen, welke zich van de ouders meester maakte. Uit onze omgeving ZIJPE OUDESLUIS FEESTAVOND IJSCLUB Waar de laatste winters zonder eenige ijs vermaak zijn verloopen, heeft het bestuur van de IJsclub alhier gemeend, haar vele leden toch iets te moeten aanbieden yoor hun contributie. Daartoe is besloten een feestavond te organiseeren met mede werking van het bekende cabaretgezelschap Nelson en Wagter van Amsterdam. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Duitsche infanterie overschrijdt de tolgrens bij Kieeeffsfelden-Kusstein. den. achtergrond de tolboom. Op HEER-HU GOW AARD Concert van „H.U.G.O.". Zondagavond gaf de muziekvereeniging „H.U.G.O.", een concert in de zaal van den heer Rus, met medewerking van mevr. Annie Roosvan Hoorn, sopraan, mej. Marie van Hoorn, piano en den heer P. A. van Mever, viool, welke laatste tevens de leiding had van het orkest. Na een kort woord van den voorzitter, den heer Jb. Volkers, die daarbij dank bracht aan de dames Roos en Van Hoorn voor hun bc- langelooze medewerking, werd de avond door „H.U.G.O." ingezet met de Voorwaarts marsch potpourri van Willem Ciere. Daar na volgden Ouv. Athalia van MendelssoUn, Carnaval de Venise, van Langlois en Ouv. Oresle van Sam Vlcssing, waarvan vooral het eerste de aandacht trok door de bijzon der goede uitvoering. In het Carnaval de Venise werd de solo voor tuba zeer goed uit gevoerd door der heer Jb. Lugtig, hoewel de orkestbegeleiding nog wel iets te wenschen overliet. Hierna volgden voor sopraan en piano: Dorpskindergezang, Mei weelde en Lied, waarbij Mevr. Roosvan Hoorn toonde over een zeer goede sopraanstem te beschikken. Vervolgens oogstte de lieer van Mever met Romance van Svendsen, Wals in A van Brahms en Mazurka van Wieniawski voor viool met pianobegeleiding een enorm suc ces. Na de pauze werden door hem nog ten ge- hoore gebracht Regrets van Gretchaminow, Grave van Tartini en een Aria op de G-snaar van Bach. Mevr. Roos van Hoorn vervolgde met Lied van Wagenaar, Zomer van Wierts en O, jubel mijn hart van Kuiler, waarvan voor al het laatste nummer bijzonder tot zijn recht kwam. H.U.G.O. speelde daarna op verzoek de ouv. Taras Boplba van A. Georges, en be sloot de avond met de Fantnsie Parelvis- schers van Bizet, Kirmes am Rhein, van A. Driessen en Finale. De dames Roos en van Hoorn en de lieer van Mever ontvingen voor hun succesvol optreden een kleine bloemenhulde. HARENK ARSPE1 Vergadering Veefonds. Het onderling Veefonds te Harenkarspel vergaderde Zaterdagmorgen in zaal Pijper. Aanwezig waren 38 leden. Na opening door den voorz., den heer N. Groot, heeft de luwr G. Boekei het woord over het onderwerp „Verzekering vee en uitbetalen per honderd gulden." De heer Boekei begint te zeggen dat er aan ons fonds, wel iets mankeert, wij krij gen door de fokvereenigingen en het uit betalen op vetgehalte zulke hooge veeprij- zen cn nu zegt men wel: ga per f 100 uitbe talen, maar daar zijn wij niet mee gebaat, want als zoo'n best rund komt te vallen, brengt hij met enkele uitzonderingen, even weinig of wel niets op. Verder zegt Boekei zou hij willen voorstel len om een maximum prijs voor het verze kerde vee te stellen, voorts zoo te laten en per stuk uit te betalen. Enkele leden brachten naar voren liever per 100 uit te betalen als het meest vol maakte, doch het bestuur zou dit. liever niet willen, vanwege de vele drukte die er door aan verhonden is, n.1. het branden en voor al de groote drukte die de administratie hieraan meebrengt. De heer J. Poel zou liever de stal vee in blok willen verzekeren en dan per f 100 uit betalen, en dan niet branden of merken. Nadat van alle kanten de zaak is bekeken, werd tot stemming over gegaan van de voor stellen Poel en G. Boekei en werd het voor' stel Bockel met 26 stemmen en Poel 12 aan genomen. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD KALF ZONDER STAART. Bij den heer C. v. d. Oord, Barsingerweg, alhier, is gisternacht een. kalf zonder staart geboren. Vaet&at VIERDE KLASSE BK.N.V.B. Westzaan het kind van de réke ning. De uitslagen van de Zondag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: ZaanlandiaWestzaan 21 Zilvermeeuwen—Monnikendam 1—2 MeervogelsK.V.V. 12 VerkadeQ.S.C. 01 UitgeestBergen 1—0 Zooals uit onderstaand staatje blijkt, be- zet Westzaan nu definitief de laatste plaats: Q.S.C. 18 16 2 0 64—13 34 Verkade 17 11 2 4 38—19 24 K.V.V. 17 10 4 3 55—26 24 Meervogels 17 10 2 5 44—27 22 Zilvermeeuwen 17 6 4 7 35-37 16 Uitgeest. 16 5 4 7 25-39 14 Zaanlandia 17 5 2 10 30—50 12 Bergen 16 4 1 11 41—47 9 Monnikendam 18 3 4 11 25—42 8 Westzaan 17 2 1 14 14—71 5 Wenschen en klachten uit tuin derskringen een nieuwe loon- bijslagregeling zeer noodzake lijk commissies voor schuld- herleiding regeering geeft geen gelden voor overbrugging van verschillen meer aanvoer aardappelen betere prijzen levendiger handel in kool roode kool profiteert het minst gele en Deensche worden le gen hoogere prijzen verkocht gele boven de f 4.Deensche witte blijft er even beneden Savoyekool ook beter in prijs aanvoer van groene en taaie ge le kool geringe aanvoer van uien vrij goede prijzen voor breekpeen zeer weinig bieten varieërende prijzen knolsel derij laag in prijs idem prei boerekool zeer weinig waard aanvoer van spinazie en ra barber. In de jongste vergadering van den Ned. Tuindersbond zijn tal van wenschen geuit, voorstellen gedaan en klachten naar voren gebracht, waaruit wel overduidelijk is ge bleken, dat men tn die kringen nog verre van tevreden is over den gang van zaken in den tuinbouw. Geconstateerd werd ook daar, dat de veilingomzetten iets hooger waren dan het vorige jaar. doch dat dit hogstens de betoekenis heeft van: minder verlies. Vrij officiëele tncdedeelingen wer den op die bijeenkomst gedaan met betrek king tot de groote zekerheid, dat met in gang van 1 Mei a.s. weer een loonbijslag- regeling voor de tuinders zal worden inge voerd. Deze zijn daar ongetwijfeld mee in genomen. De regeling is niet de zoogenaam de „een derde" regeling, waarbij voor re kening van de tuinders 2/3 van het loon kwam en 1/3 voor de overheid, zooals die hij de eerste proef was geregeld. Ze lijkt meer op die, welke daarop is gevolgd. Er moet hij bepaald zijn. dat een zeker bedrag voor 1 persoon mag worden verloond, dat 70 pet. daarvan als norm wordt aangeno men en dat van dit verschil 50 pet. door de overheid wordt vergoed. De namen zullen door plaatselijke commissies worden vast gesteld. waarin o.m. werkgevers en werkne mers zitting zullen hebben. De overheid ziet dus blijkbaar in. dat de tuinbouw nog ter dege steun noodig heeft. Dan is er dezer dagen een voor de tuinders belangriik com muniqué verschenen, waarin de vorming van plaatselijke commissies wordt aange kondigd. waarin o.m. vertegenwoordigers van tuinhomv organisaties en Boerenleen banken zitting zullen hebben Bedoeling van die commissies moet ziin debiteuren en cre diteuren tot elkander te brengen bij de ver mindering van de schulden, welke op de blindershedriiven rusten en die vaak groo ter ziin dan de waarde van het verhypothe keerde bedrijf. Ongetwijfeld zullen die commissies hier en daar wel succes hebben, doch het onderween lijkt ons hiizon- der delicaat. De Minister kiest hier in de wijste nartü door mee te dee- len. dat geen gelden door de regee ring beschikbaar kunnen worden gesteld om verschillen te overbrug gen. Als de schuldeischers er ook zoo over rekenen, kunnen de discussies gauw worden gestaakt. Aan de veilingen was het deze week vrij druk. Zoo werden er meer aardappels aan gevoerd dan dit de laatste weken wel placht. Niettemin waren de prijzen hooger. Voor Robijnen werd f 2.90 betaald. Beve landers brachten van f 2.603.op. voor blauwe Eigenheimers werd f 3f4 besteed en voor blauwe aardappelen f 4. Een vrij levendige handel heerschfe op de koolmarkt. Verschillende koolsoorten wa ren graag, waardoor de nriizen, inzonder heid van gele en Deensche witte, procentge- wijze aardig opliepen. De reden van deze gunstige omstandigheid was te danken aan een vrij levendige vraag uit het buitenland, in het bijzonder uit Duitschland. De tiid «chiint rb's nu gekomen, dat men daar de Langendijker kool weer noodig heeft. Het is te hopen, dat dit nog enkele weken zoo kan blijven, want tot nu toe heeft de kool rtechte nriizen opgebracht. Voor velen der tuinders komt deze prrjsverhooging eigen- Mik al te laet. want het meeste van hen is "eeds verkocht. Rondpkool profiteerde het minst van icz.e kleine opleving, op het einde der week viel zelfs e*»n kleine achteruitgang te con stateeren. Voor roode kool van 2 tot dicht biï de 4 nond werd on de hoste dagen f 6.40 -f 6 90 heiaqjd. on minder gunstige echter f 0.40f Osn minder. Kool van 2 kilo werd ♦oen voor 5.70 tot ruim f 6 verkocht, de nog zwaardere voor f 4.70f 5.40. Bij minder °mnstige stemming lagen do nriizen van ''"ze sorteering naar evenredigheid lager. Voor het eerst werd voor ge1e kool tot ■wer de f 4 h«taald Het bleef echter groote uitzondering. De sortering van 2 tot 4 pond hrarht f 3f 4. on: daarboven f 2 20f 3.40. Ook voor tweed" kwaliteit werden betere nr>G"n bestond dan de vorige, week, toen f 1.50f 2.30 werd betaald. De vrij groote aanvoer nn het laatste der weck was oor- dat de nrijs iets daalde. Eerste kwaliteit Deensche witte kool werd verkocht voor f 2.70f 3.50, wat de sorteering. van 34 pond betreft: de zwaar dere wp*d verkocht voor f 2.30f 2.80. Voor ♦weede kwaliteit werden zeer uiteenloonen- d<« priizen besteed, afhankelijk van gewicht en aard der afwüking: ze lagen tusschen f 1.S0 en f 3.De laatste dagen was ook van deze koolsoort een groote aanvoer. Savoyekool kwam er, vooral aan de Broe- ker veiling, nog heel wat. Soms werd voor deze kool een aardige prijs betaald. De mooiste van de meest gewilde grootte werd verkocht voor 'f 4.f 5.30. Verschillende nartiien brachten echter niet meer dan f 1-70f 2.70 op. Kwaliteit gaf hier vooral het verschil aan. Voor groene kool, die in geringe mate werd aangevoerd, werd f 4.60 betaald. Taaie gele kwam ook nu nog aan de vei ling. De mooiste en grootste bracht f 3 f 4.20 op. Overigens werd f 1.90f 2.S0 be steed. De aanvoer van uien was niet groot. Er kwamen zelfs marktdagen, dat ze niet ver schenen. Dit ligt in het feit, dat door de buitengewoon hooge prijzen verreweg het grootste deel is geruimd. Vele tuinders zijn ze reeds kwijt. Ook deze week waren de prijzen weer hoog. Aanvankelijk werd voor gewone gele uien nog ruim f 13 betaald on voor grove f 13.40f 13.60 Drielingen brach ten toen nog f 11.40 op. Later liepen de nriizen echter wat achteruit, zoodat de no- ♦eerinn-en van gewone uien tusschen f 11.70 en f 12.10 kwamen f" liggen en grove tus- se^cn f 10 en f 12.60. Stek was er ook zeer weinig: de prijs was nok lager, n.1. van f 7.20—f 8.80. Deze hoog ste prijs kwam bij uitzondering voor. De aanvoer van breekpeen verminderde nok. Voor grove werd f 2.30 tot ruim f 3 be taald, naar gelang van kwaliteit. Kleine bracht meestal niet meer dan f 1.10—f 1 40 op. Met den aanvoer van bieten loopt het blijkbaar op zijn eind: deze. week kwamen er althans zeer weinig. Middelmaat werd voor f 3f 3.70. pon enkele maal f 4.10. ver kocht. Grove brachten S0 rent tot f 1.70 op. Knolselderij werd voor f 1.50—f 2.20 ver kocht. een lage prijs. Terwijl de hewnarkool nog in groote mas sa s aan onze veilingen kwam. werd reeds spinazie aangevoerd, die aanvankelijk f23.60 later f 12.30—f 17.opbracht. Voor pref werd f 4.50 betaald en voor ra barber f *.80. Boerekool was goedkoop: soms bracht ze S0 cent op; overigens f 2.90.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5